ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ВИРОБНИЧОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 011 ОСВІТНІ, ПЕДАГОГІЧНІ НАУКИ (ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА) групи ПЗО-57

Відповідно до навчальної і робочої програм та інших розпорядчих документів у період з 12 лютого по 8 березня 2024 року студенти групи ПЗО-57 другого (магістерського) рівня спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки успішно пройшли виробничу педагогічну практику на базі кафедри педагогічної майстерності і менеджменту імені І. А. Зязюна у онлайн-форматі.

Виробнича педагогічна практика здобувачів освіти є обов’язковим складником освітнього процесу у закладі вищої освіти як практичного аспекту закріплення отриманих теоретичних знань, удосконалення освітніх компетентностей з метою ефективної професійної реалізації, удосконалення досвіду самостійної професійної діяльності у ролі викладачів закладу вищої освіти.

 Відтак, передумовами до проходження практики для здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою Освітні, педагогічні науки (Позашкільна освіта) стало опанування таких дисциплін як «Педагогіка і психологія вищої школи», «Методика викладання у вищій школі», «Інноваційні та проєктні технології у позашкільній освіті» та інших дисциплін.

Відповідно до робочої програми студентами групи ПЗО-57 були складені індивідуальні графіки проходження практики відповідно до умов виконання організаційно-методичного та навчально-виховного компонентів. Упродовж перших тижнів проходження практики магістранти опрацювали нормативно-правові акти, що регламентують організацію освітнього процесу університету і кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна (планом роботи, кафедральною документацією, тематикою науково-методичних семінарів), ознайомилися з навчально-методичним комплексом забезпечення освітнього процесу з дисциплін: освітньо-професійними програмами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 073 Менеджмент: «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю», «Менеджмент (Управління проєктами)», та «Менеджмент (Управління навчальним закладом), навчальними планами, силабусами, і робочими програмами навчальних дисциплін, з тематикою курсових та кваліфікаційних робіт що зосереджені на проблематиці позашкільної освіти.

З професійною цікавістю відвідували магістранти лекційні і практичні заняття викладачів кафедри – Олени Григорівни Жданової-Неділько, Інни Сергіївни Іщенко, Андрія Володимировича Ткаченка, а також своїх колег практикантів, ознайомилися з індивідуальними планами кураторів груп, та проаналізували їх.

Справжній практичний досвід викладацької діяльності здобули магістранти у процесі підготовки і проведення лекційних і практичних занять та виховних заходів відповідно до індивідуальних графіків. На думку самих практикантів найцікавішими виявилися заняття Катерини Сердюк на тему «Психологія управлінського спілкування в діяльності менеджера», Олександра Блохи на тему «Сутність, розвиток та основні поняття інноваційного менеджменту», Руслана Пустяка на тему «Керівництво та лідерство», Олександра Бибика – «Професійно-педагогічне спілкування. Його сутність, структура».

У процесі підсумкової конференції, яка відбулася 18 березня у режимі «онлайн» магістранти із захопленням ділилися враженнями та звітували про виконання програми практики на основі підготовлених звітів про проходження практики, взяли участь в обговоренні результатів практичної діяльності, та здійснили самоаналіз досягнутих результатів зазначених у робочій програмі практики.