Співпраця з стейкхолдерами

Обговорення освітніх програм!!!

Шановні стейкхолдери, всі освітні програми є відкритими для обговорення та отримання пропозицій. Всі програми знаходяться на сторінці ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ, усі ваші пропозиції та зауваження надсилайте на електронну пошту kaf_bozl@gsuite.pnpu.edu.ua, вказавши назву освітньої програми.


Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка підписав меморандум про про співпрацю з Хорольською міською радою

Вивчення ринку праці, запитів роботодавців, активна співпраця із стейкголдерами – ключові пріоритети роботи із рекрутингу та сприянню працевлаштування адміністрації і працівників приймальної комісії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Ректорка університету професорка Марина Гриньова ініціювала ряд зустрічей із територіальними громадами Полтавщини.

Так, 19 жовтня 2022 р. у залі засідань Хорольсьської міської ради в відбулася зустріч науковців і адміністрації ПНПУ імені В. Г. Короленка з представниками загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів Хорольської міської територіальної громади, також всі охочі й учні 10-11 класів доєдналися до зустрічі онлайн.

Про переваги та перспективи навчання в Полтавському педагогічному розповіла ректорка професорка Марина Гриньова. Марина Вікторівна звернула увагу старшокласників, що вибір закладу вищої освіти має бути виваженим, потенційний студент обирає не лише спеціальність, а й середовище, в якому він формуватиметься і як фахівець, і як особистість, громадянин. У педагогічному університеті потенційних вступників чекають не лише потужні наукові школи, знані професори, навчальні й наукові лабораторії, а й потужне, незалежне і дієве студентське самоврядування, волонтерські центри, творчі колективи і гуртки.

Про специфіку навчання на кожному із семи факультетів університету розповіли очільниця факультету технологій та дизайну професорка Валентина Титаренко, декан факультету фізичного виховання професор Павло Хоменко, декан природничого факультету доцент Сергій Новописьменний, очільниця психолого-педагогічного факультету, професорка, Заслужена артистка України Наталія Сулаєва. Здобувачі освіти, які були присутні на зустрічі онлайн, з великим інтересом слухали поважних науковців.

Урочистим моментом робочої зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка та Хорольською міською радою. Очільник Хорольської громади Сергій Волошин та ректорка ПНПУ Марина Гриньова скріпили своїми підписами та печатками організацій документ, який поклав початок подальшій співпраці.

Ректорка Марина Гриньова запевнила присутніх, що Полтавський педагогічний має всі можливості, щоб задовільнити освітні потреби жителів громади. Наприклад, викладачі університету розробили програми курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників за акредитованими освітніми програмами, науковці проводять сертифікатні програми, є широкий вибір магістерських програм.

Ректорка Марина Гриньова подарувала громаді добірку наукової і навчально-методичної літератури, яка стане у нагоді освітянам і їхнім вихованцям під час написання рефератів, підготовки науково-дослідницької роботи, для поглибленого вивчення окремих тем. Ректорка наголосила, що всі ці видання підготували викладачі ПНПУ.

Марина Вікторівна запросила учителів і старшокласників в університет на дні відкритих дверей, культурно-мистецькі заходи, до участі у роботі проблемних груп і гуртків. На думку очільниці університету, лише розуміння принципів роботи навчального закладу, готовність поділяти його цінності і спільно реалізовувати стратегію – запорука успішного навчання.

Фото – з офіційного сайту Хорольської міської ради.

У рамках меморандуму про співпрацю продовжується активна робота між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка і Хорольським ботанічним садом.

Науковці Полтавського педагогічного 19.10 2022 року завітали з робочим візитом у ботанічний сад. Ректорка університету професорка Марина Гриньова, декан природничого факультету доцент Сергій Новописьменний, очільниця психолого-педагогічного факультету професорка Наталія Сулаєва, декан факультету фізичного виховання професор Павло Хоменко, очільниця факультету технологій та дизайну професорка Валентина Титаренко ознайомилися з науково-дослідною базою ботанічного саду.

Колектив науковців Хорольського ботанічного саду, очолюваний директором, кандидатом біологічних наук, старшим науковим співробітником, стейкхолдером Володимиром Красовським, представив здобутки в галузі інтродукції рослин та розповів про перспективи подальших досліджень.

Також представники університетської спільноти мали можливість ознайомитися із здобутками студентів природничого факультету першого (бакалаврського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти спеціальності 091 Біологія Олексія Орловського, Таїсії Черняк та Світлани Єгоркіної, які проводять свої дослідження на базі Хорольського ботанічного саду. Керівниками дисертаційних робіт аспірантів є викладачі ПНПУ імені В. Г. Короленка докторка біологічних наук, професорка Світлана Гапон та кандидат біологічних наук, доцент Володимир Красовський.

Під час заходу відбулася пам’ятна висадка дерев.

12 жовтня 2022 р. відбулася зустріч ректорки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка професорки Марини Гриньової з робочою групою з оновлення освітньо-професійної програми «Біологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Стан підготовки акредитаційної справи обговорили викладачі кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації й адміністрація університету: очільник природничого факультету доцент Сергій Новописьменний, перший проректор доцент Олексій Гура, докторка біологічних наук, професорка Людмила Харченко, завідувач кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації, доктор медичних наук, професор Сергій Дубінін.

Професорка Марина Гриньова висвітлила перспективи освітньо-професійної програми та наголосила на її узгодженні з місією та стратегією університету, а саме: забезпечення інноваційного навчального процесу й здійснення актуальних наукових досліджень.

Очільник природничого факультету Сергій Новописьменний ознайомив присутніх з концепцією освітньо-професійної програми, яка полягає в ґрунтовній підготовці висококваліфікованих біологів, запевнив, що на освітньо-професійній програмі створені всі умови для практичної підготовки бакалаврів та їхньої адаптації до умов праці на робочому місці.

Перший проректор Олексій Гура наголосив на залученні до оновлення освітньої програми закордонних та вітчизняних зовнішніх стейкголдерів, відзначив тісну співпрацю членів робочої групи з випускниками щодо розвитку освітньо-професійної програми.

Гарантка програми Людмила Харченко зауважила, що ця освітньо-професійна програма була оновлена, відповідно до вимог стандарту спеціальності.

Загалом учасники зібрання дійшли висновку про задовільний стан підготовки до акредитації освітньо-професійної програми «Біологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка продовжує реалізацію програми різноаспектної співпраці з освітніми та науковими установами різних типів. До мережі закладів, з якими співпрацює Полтавський педагогічний уже давно входить Хорольський ботанічний сад.

16 червня 2022 р. угоду про співробітництво між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка і Хорольським ботанічним садом підписали ректорка Марина Гриньова і директор Володимир Красовський.

Угода передбачає проведення спільних наукових досліджень, наукове керівництво дисертаційними роботами, участь у наукових конференціях, тематичних засіданнях круглого столу, семінарах і спільне видавництво наукових статей, монографій, буклетів. Також сторони домовилися про взаємообмін науковою інформацією, літературою та науково-педагогічними виданнями. Додатково установи спільно організовуватимуть та братимуть участь в експедиціях, екологічних маршрутах територією Полтавщини. Угода також передбачає спільну організацію і проведення навчальних польових практик.

         Директор Хорольського ботанічного саду Володимир Красовський – кандидат біологічних наук. Він відзначив, що як науковець завжди з інтересом спостерігає за роботою викладачів Полтавського педагогічного, з приємністю відзначає, що у них є всі можливості для проведення якісних досліджень у сфері біології та ботаніки. Володимир Красовський поділився, що хотів би саме в цьому ЗВО реалізувати себе як наставник і попрацювати науковим керівником аспірантів.

         Нагадаємо, Хорольський ботанічний сад – наймолодший серед існуючих в країні ботсадів (більшість із них закладалися у минулому та позаминулому століттях). У колекції Хорольського ботанічного саду зараз знаходиться 434 рослини 10 різних видів (інжир, мигдаль, мушмула, азиміна, фісташка та інші). На початку року Володимир Красовський як очільник науково-дослідної установи звернувся до Національного реєстру рекордів з заявкою на встановлення національного рекорду «Найбільша науково-дослідна колекція субтропічних плодових культур відкритого грунту у лісостеповій зоні України»