Петро Павлович Ребро

Поет. Прозаїк. Сатирик.

"А сіль – у кожнім нашім жарті!"

Пам'ять в поколіннях

Вдячне Запоріжжя удостоїло свого видатного земляка меморіалом (відкритий у вересні 2020 року), вулицею у Дніпровському районі названою в честь поета, документальним фільмом та декількома пам'ятними подіями, серед яких слід відзначити щорічні конкурси для письменників та поетів.

Пам'ятна дошка на будинку де жив митець, місто Запоріжжя, проспект Соборний-55


Письменницький конкурс від Департаменту культури Запорізької облдержадміністрації

З 2016 року, кожної весни, Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації проводить прийом робіт на присудження обласної літературно-мистецької премії імені Петра Ребра.


Премія встановлюється у чотирьох номінаціях:

  • «Літературні твори» (художні твори різних жанрів, які були надруковані протягом останніх п’яти років) – 20 тис. гривень;

  • «Літературознавство і публіцистика» (літературознавчі, публіцистичні, журналістські праці, в яких досліджується або пропагується творчість Петра Ребра) – 15 тис. гривень;

  • «Виконавська майстерність» (виконання не менше двох творів Петра Ребра) – 10 тис. гривень;

  • «Початківець» (автор-початківець чи виконавець-початківець) – 5 тис. гривень.

Поетично-гумористичний конкурс "Що робить папірець"

До 2019 року, міжнародний літературно-мистецький журнал "Склянка Часу. Zeitglas" проводив поетично-гумористичний конкурс "Що робить папірець" присвячений пам'яті запорізького поета, сатирика і гумориста Петра Павловича Ребра.

Д/ф "Стежками Петра Ребра"

Односерійний документальний фільм "Стежками Петра Ребра" продукований земляками поета - педагогами та учнями Білоцерківської загальноосвітньої школи села Білоцерківка, Запорізької області.

У фільмі реперзентовано інтерв'ю з родичами митця, розкриваються маловідомі деталі дитинства та юності Петра Ребра, умови формування його особистості і звичайно ж мальовнича природа Білоцерківського краю.

Стежками Петра Ребра.mp4
Стежками Петра Ребра 2.mp4