ВПО

ПРИМУМОВА ПРАЦЯ: Як уникнути

0-02-05-b7bf1c252d9b058d8af135d8381dfd50081241607b010e208d2f88e5708ec1d4_2f6984c19c4651ba.mp4

http://osvita.zoda.gov.ua/materiali_informaciynoyi_rozyasnyuvalnoi_roboti/

Життя в окупації – це особливо складні обставини, бо стосуються не тільки відсутності безпеки, але й ситуації невизначеності, ізольованості та постійної напруги. Це нові виклики, які постають перед людьми в умовах війни. Спільно з психологом благодійного фонду «Восток SOS» (https://t.me/vostoksos) ми підготували поради для жителів тимчасово окупованих територій.



▪️корисною памʼяткою для жителів тимчасово окупованих територій: https://bit.ly/3hreBWM

▪️правилами Інтернет-безпеки для жителів тимчасово окупованих територій: https://bit.ly/3TdhnvS

▪️підбіркою ініціатив, які допомагають з евакуацією: https://bit.ly/3UhXwgd


 Завантажити памʼятку можна за посиланням: https://bit.ly/3t9Uq2b


Разом із партнерами Міністерство охорони здоров'я України, НСЗУ Національна служба здоров'я України, Восток SOS та за підтримки Проекту USAID Ukraine - USAID Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я» розповідаємо про медичні послуги та права пацієнтів в Україні. Шукайте корисні матеріали за хештегом #Гарантовано. 

Опинившись на новому місці, складно зорієнтуватися, де і як можна отримати допомогу. Тож у нашій новій памʼятці розповідаємо, як внутрішньо переміщенні особи можуть отримати консультацію в сімейного лікаря. Турбота про себе — це вчасно звернутися до лікаря 💛

Також нагадуємо, що ви завжди можете знайти потрібного лікаря та отримати консультацію онлайн:

👉 медичний чат-бот “Турбота”: https://t.me/Doc2rbot

👉 мобільний додаток Doctor Online: https://doctoronline.care/


Зверніть увагу: внутрішньо переміщеним особам НЕ потрібно переукладати декларацію, достатньо звернутися по допомогу напряму в найближчий медичний заклад.


📌 Завантажити памʼятку можна за посиланням: https://bit.ly/3LMSOE5


Разом із партнерами Міністерство охорони здоров'я України, НСЗУ Національна служба здоров'я України, INSCIENCE та за підтримки Проєкту USAID Ukraine - USAID Україна "Підтримка реформи охорони здоров'я" розповідаємо про медичні послуги та права пацієнтів в Україні. Шукайте корисні матеріали за хештегом #Гарантовано. 

Переселенці з міст, де точаться найзапекліші бойові дії, часто починають нове життя у нових містах. Як ВПО знайти роботу та школу для дитини?

Освіта ✅ Дитина може продовжувати навчання у старій школі на дистанційній основі. Якщо ж така можливість відсутня, можна продовжити навчання у будь-якому іншому закладі на території України.

Робота ✅ Ви можете звернутися до центру зайнятості за новим місцем перебування. За бажання, вас можуть направити на курси перекваліфікації.

📍 Корисні ресурси для пошуку роботи або школи:

https://cutt.ly/ZKnP9x8 Відповіді на 30 головних запитань про освіту під час війни на сайті освітнього омбудсмена України.


https://cutt.ly/PKnAuW0 

Інтерактивна мапа з переліком центрів зайнятості.


Ще більше корисної та цікавої інформації для внутрішньо переміщених осіб на нашій сторінці. Підписуйтеся, аби бачити більше актуальних інфографік з порадами на час війни.


----

Ця інфографіка стала можливою в рамках програми Єднання заради дії, що впроваджується IREX in Ukraine разом з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен суппорт сервісез» та за підтримки Державного департаменту США. 

Як вимушена міграція впливає на дітей, та що цим робити? 

Виплати переселенцям: грошова допомога на дітей в Україні та за кордоном


Втрачене житло та робота — лише кілька з катастрофічних наслідків війни для тих, хто був змушений виїхати. Особливо з маленькими дітьми. Через це уряди України та інших країн впроваджують програми економічної підтримки для батьків. На яку допомогу на дітей можна розраховувати родинам в Україні? У якому розмірі надають допомогу за кордоном? Склали покрокову інструкцію, як отримати грошову допомогу в Україні.


Як отримати грошову допомогу в Україні?

Внутрішньо переміщеним особам в Україні можна отримати щомісячну допомогу в розмірі 2000 гривень для дорослого і 3000 гривень для дитини. Виплати будуть відбуватися щомісяця з моменту звернення, а також протягом місяця після припинення воєнного стану.

Для того щоб отримати допомогу, необхідно:

стати на облік як внутрішньо переміщена особа. Для цього необхідно подати заяву особисто до органів соціального захисту населення, уповноваженої особи громади, ЦНАПу. Або ж дистанційно через портал Дія (функція буде доступна з квітня);

отримати довідку про взяття на облік ВПО;

подати заяву вже безпосередньо на виплати. Зробити це можна в той самий спосіб, як і під час становлення на облік.

Отримати виплату можна буде на власний банківський рахунок (за стандартом IBAN), попередньо вказаний у заяві.

Яка грошова допомога передбачена за кордоном?

Грошову допомогу можна отримати і за кордоном. Вона становить від 40 євро і більше залежно від країни. Нижче можна знайти варіанти матеріальної допомоги в низці європейських країн. Вони доступні переважно тим, хто оформив тимчасовий захист.

Зауважимо, що всі країни надають безкоштовний притулок, гуманітарну допомогу, а багато з них — можливість навчатися у школах і медичні послуги. Про це слід дізнаватися окремо в офіційних джерелах.

Польща, Чехія, Латвія

Українці, які приїхали до Польщі після початку війни, зможуть отримати одноразову фінансову допомогу в розмірі 300 злотих (2000 гривень) на особу. Також можна отримати 3500 гривень на утримання дитини за окремою процедурою.

У Чехії громадяни України зможуть отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 5000 крон (близько 200 євро) на одну особу. Якщо через місяць матеріальне становище особи не покращилось — можна написати заяву і знову отримати 5000 крон. Ця допомога виплачуватиметься не довше, ніж 5 місяців поспіль.

У Латвії українці отримуватимуть 272 євро на дорослого і 190 євро на дитину, щойно вони прибули в країну. Потім щомісячна допомога становитиме 109 євро для першої особи та 76 євро для кожної наступної особи в одному домогосподарстві.

Швейцарія, Греція та Австрія

Швейцарія вирішила надавати спецстатус українцям та членам їхніх сімей. Статус S не надаватимуть тим біженцям, хто вже отримав захист в іншій державі Європейського Союзу. Усі, хто отримає такий статус, зможуть отримувати 1600 доларів від уряду щомісячно. Але одразу зауважимо: Швейцарія вважається однією з найдорожчих країн Європи.

Мешканці державних притулків у Греції отримують 90 євро на місяць. Родина до 7 осіб, яка самостійно шукає житло, зможе отримати до 550 євро на місяць.

В Австрії виплати залежать від того, чи живуть українці в притулку чи самі шукають житло. Тому грошова допомога коливається від 40 до 200 євро на місяць відповідно. Річне забезпечення одягом покривається на суму в 150 євро. А на дітей, які долучаються до навчання, видаються талони у 200 євро на шкільне приладдя. Ті, хто приватно винаймає житло та самостійно забезпечує себе, отримують від 320 до 365 євро на місяць.

Франція, Німеччина та Велика Британія

На території Німеччини протягом перших 18 місяців після отримання тимчасового захисту можна розраховувати на допомогу у 367 євро на місяць. Виплати на дитину становитимуть від 249 до 326 євро на місяць. Варто додати, що перш ніж подати таку заяву, необхідно мати на руках 200 або менше власних євро. У Франції ж виплати становитимуть 6,8 євро на добу. Загалом це трохи більш ніж 6700 гривень на місяць. У Великій Британії прохачі притулку зможуть отримати 170 євро на місяць. Матері з дітьми до 3 років або вагітні жінки зможуть також отримувати 13 євро додатково.

Іспанія, Італія, Португалія

У Португалії грошова допомога українцям становитиме 150 євро на особу щомісяця. В Італії це 75 євро для прохачів притулку. У вищезазначених країнах така допомога розрахована на повнолітніх осіб. Що стосується Іспанії, то там виплати становитимуть 50 євро на особу і 19 євро на дитину щомісяця. Також можна буде відшкодувати по квитанціях мовні курси та громадський транспорт. Надалі держава зможе компенсувати частину оренди приватного житла — від 300 до 500 євро.