1 Pannenkoekdag groep 7
5 Generale repetitie musical
6 Afscheidsmusical groep 8
7 Laatste schooldag:
Uitglijden groep 8
23 Oud papier
16 t/m 19
Zomerweek De Hagen
22 Eerste schooldag
27 Oud papier
11 oktober 2022
6 december 2022
24 februari 2023
17 mei 2023
23 juni 2023
Voorwoord
Beste ouder(s), verzorger(s),
Dit is het laatste Logboek van het schooljaar. Nog een volle week en dan is het zomervakantie. Wat fijn dat de kinderen dit jaar weer op schoolreis konden en wat hebben we ook weer mooie andere activiteiten kunnen doen. Groep 8 neemt bijna afscheid. Volgende week is de musical. Wat zijn ze ineens groot. We wensen de kinderen die van school gaan heel veel succes op de nieuwe school.
U vindt in dit Logboek de formatie. Dat was een puzzel en is niet geworden zoals we voor ogen hadden. Toch vertrouwen we erop dat we op deze manier een goede start kunnen maken en goed onderwijs kunnen blijven geven aan uw kinderen. Heeft u vragen, dan weet u ons te vinden via Parro of loop even bij mij binnen.
Vriendelijke groet,
Liesbeth Rodink
Dit jaar kunnen we weer starten met zes groepen. De leerlingen die in een combinatiegroep zitten, blijven bij elkaar. De leerlingen uit de huidige groep 7b komen in de 7/8.
Tijdens de studiedag hebben we met elkaar gesproken over de formatie. Zoals u weet hebben we nog steeds een vacature en zonder leerkracht kan er geen les gegeven worden. Het goede nieuws is dat we met elkaar zijn gekomen tot een noodoplossing. Met dank aan een aantal collega's die hiervoor tijdelijk extra dagen gaan werken en/of hun werkzaamheden anders verdelen. Juf Marije ten Hagen en juf Erica gaan hiervoor een dag meer werken. Juf Mirjam start in twee combinatiegroepen. Hier is voor gekozen omdat zij een bekende is voor een groot deel van de kinderen. De vacature blijft uitstaan en we blijven optimistisch en hopen dat er in de loop van het jaar een nieuwe leerkracht bij komt. Onder het kopje personeel lees u ook over de extra ondersteunende handen die er in alle groepen zijn. Hier zijn we erg blij mee.
Juf Suzanne start op De Ark, maar gaat per 1 november verhuizen naar Limburg, vanwege het werk van haar partner. We zijn blij voor haar en haar gezin, dat ze een fijn plek gevonden hebben. Dit betekent voor ons dat we ook voor haar twee werkdagen naar een nieuwe collega op zoek gaan.
Juf Daniëlle werkt als onderwijsassistent in meerdere groepen. Met haar ervaring springt ze regelmatig in als er een korte periode een leerkracht vervangen moet worden. Komend schooljaar zal ze drie dagdelen in groep 7/8 ondersteunen.
Juf Rianne blijft op vrijdag op De Ark werken en gaat daarnaast twee dagen als gymdocent aan het werk in Houten.
In groep 4/5 start Juf Esmy Kromontono als vierdejaars student twee dagen naast juf Erica. Zij gaat ook zelfstandig voor de groep. In januari 2023 hoopt zij af te studeren.
Juf Casey den Hertog blijft stage lopen op De Ark en start in groep 5 naast juf Mirjam en juf Suzanne.
Juf Marina Jansen Schoonhoven komt als deeltijd student naast juf Inge in groep 2. Ook zij was vorig schooljaar al op De Ark.
Juf Merel is terug als 'onderwijsassistent in opleiding', dit keer in de middenbouw. Zij was ruim een jaar geleden in groep 1.
In 't Logboek van augustus zullen zij zich samen met de nieuwe studenten aan u voorstellen.
Uit elke groep vanaf groep 2 is er minstens één deelnemer.
Groep 2 Gimaya,
Groep 3/4 Amin, Mason
Groep 4/5: Kelsey en Fenna,
Groep 6/7: Tasnime en Laila,
Voorzitter: Esmee uit groep 8
Notulist: Sam uit groep 7
Het wijkmanifest is opgesteld en overhandigd aan de gemeente.
De kinderen van de wijkraad schreven:
Wij willen leven in een wijk.....
waar we lief zijn voor elkaar en iedereen zich veilige en welkom voelt.
die school, opgeruimd en groen is.
met meer uitdagende activiteiten en speelplekken.
waar het verkeer rekening houdt met ons.
Opgesteld door vier leerlingen van de Tijl Uilenspiegel en Devon, Mohammed, Sayèn en Iris van De Ark.
Eens in de drie maanden op een zaterdagochtend 2 uur papier ophalen in de wijk voor extra inkomsten voor De Ark. Er worden 2 rondes gelopen. De eerste ronde is van 08:00 – 09:45 uur, de tweede van 09:45 – 11:45 uur.
Wilt u zich opgeven dan kan dat op school bij de leerkracht van uw kind of bij Glenn Noijens de Coördinator Oud-Papier (06 30729258). Voordat u start volgt u een korte uitleg vanuit Waardlanden. Dit is nodig voor de veiligheid.
Van het geld dat opgehaald wordt, is het afgelopen jaar weer veel extra's betaald. Zo hebben we nieuwe boeken en spellen gekocht voor de hele school en de bibliotheek wordt nog verder uitgebreid. Daarnaast hebben we de extra kosten van de schoolreizen hiermee kunnen aanvullen. Ook het buitenspeelmateriaal wordt weer aangevuld en vernieuwd met deze gelden. We reserveren een deel van het geld voor uitbreiding en vernieuwing van het schoolplein na de verbouwing.
Leden van de ouderraad (OR) zijn:
Voorzitter: Cyriana van Hulzen (ouder van Pieter en Iris)
Penningmeester: Larissa Laus-Kriekaard (ouder van Sam en Fenna)
Sporttoernooien: Denise de Graaf (ouder van Jeremy, Kelsey en Danley) en Ilse Knopper (ouder van Finn)
Coördinatie overig: Mirjam Kool (ouder van Iris en Coen) en Ingrid Toebak (ouder van Esmee en Bjorn)
De OR ondersteunt bij allerlei activiteiten, zoals sporttoernooien, feesten en vieringen. Ook de schoolfotograaf wordt door hen geregeld. Voor vragen, mail dan naar orark@fluenta.nl of spreek één van de ouders aan.
De medezeggenschapsraad (MR) van De Ark bestaat nu uit: Marjolein van der Linde (ouder van Sabine groep 2), Margreet Mulder (lkr.), Marije ten Hagen (lkr.) en Natasha Pelle (ouder van Thomas gr. 7 en Jolijn gr. 5).
De MR heeft instemmingsrecht over een aantal beleidszaken, denkt hierover mee en adviseert de school. .
Heeft u punten voor verbetering, laat het weten mrark@fluenta.nl.
We kijken met elkaar terug op een geweldige straatspeeldag en twee super leuke schoolreisjes. Wat was het een feest en wat hadden we veel hulp van ouders. Dank daarvoor!
Digitalisering bibliotheek: Bijna alle boeken zijn nu voorzien van een code. Wat is er een werk verzet door Adli, Henrieke en Hatice. Volgend jaar gaan we over tot gebruik van het systeem in de groepen. Ook dan zoeken we weer ouderhulp.
Het project van de Verteltas gaat door onder leiding van Liesbeth Pos. Er is inmiddels ook een oma actief op de naaimachine. Kijk voor meer informatie op https://www.verteltas.nl/.
Oudervragenlijst mei 2022: uit deze vragenlijst gaf u ons op een schaal van 0 tot 4 voor sociale veiligheid een 3,4, voor incidenten een 3,3 en acties een 3,3. Hierbij schreef u dat leraren en directie van De Ark zichtbaar en bereikbaar zijn voor ouders/verzorgers. Aandachtspunt is taalgebruik onder leerlingen en wat we hier als school mee kunnen doen. We besteden hier extra aandacht aan middels de lessen Vreedzame school. We vragen hier ook uw hulp bij. Dank voor het invullen!
De Rots & Water training in groep 6/7 wordt komende maandag afgerond. Wat hebben ze met elkaar veel geleerd en wat was het een feest om alle kinderen met een ouder/oma/zus bij training te zien. Dank aan trainers Marije Quartel en Henrieke Daniëls. Hopelijk zien we jullie volgend schooljaar weer voor een vervolg training.
De avondvierdaagse was weer goed bezocht en veel ouders en kinderen hebben hiervan genoten. Dank aan de OR voor de organisatie voor De Ark.
Kent u ouders met een kind van drie jaar? Wilt u hen er dan op wijzen dat we graag een kennismakingsgesprek met hen plannen?
Donderdag 30 juni is het wisselmoment en zullen de kinderen even een uurtje in de nieuwe groep zijn.
Zomerweek de Hagen van 16 t/m 19 augustus voor kinderen van groep 3 t/m 8. Vier dagen in de laatste vakantieweek zijn er allerlei leuke activiteiten in en rond de Prenter en De Ark. Inschrijven mogelijk t/m donderdag 7 juli a.s. bij Liesbeth Rodink.
We kijken terug op een fijne samenwerking met SKV en in het bijzonder de collega's van Kidzkeet. De Peuterclub die dit jaar gestart is bij ons op De Ark is nu al een groot succes. Dank ook aan speltherapeut Esther de Joode en Esther van Zuilen van Kind&Motoriek. En niet te vergeten gymmeester meester Stijn van Sportservice Vianen. Voor hem was dit schooljaar zijn eerste echte onderwijsjaar. Knap gedaan!
Langs deze weg danken we u allen alvast voor de fijne samenwerking het afgelopen schooljaar!
Zoals u weet is het lerarentekort nijpender dan ooit. Kent u iemand die interesse heeft om als leerkracht bij ons te komen werken? Laat hij of zij dan contact opnemen met ons. Ons telefoonnummer is 0347-373342. Hij of zij kan vragen naar Liesbeth Rodink