Program
Program v PDF formatu si lahko prenesete s klikom TUKAJ.
1. dan
1. dan
8.00 – 8.45 registracija udeležencev konference
9.00 – 9.30 pozdrav in uvodni nagovori
- izr. prof. dr. Janez Vogrinc, dekan Pedagoške fakultete
- izr. prof. dr. Marija Kavkler, predsednica Društva Bravo
9.30 – 10.00 uvodno predavanje
- dr. Marija Kavkler "Kompleksne specifične učne težave – sistemske oblike pomoči in podpore"
10.00 – 10.30 predavanje
- Anica Mikuš Kos, dr. med. "Revščina in specifične učne težave"
10.30 –11.00 odmor
11.00 – 13.00 predavanja
- dr. Simona Tancig "Nevroedukacija – dinamični odnos med kognitivnim in čustveno-socialnim področjem ter razvijanje potencialov otrok s specifičnimi učnimi težavami"
- dr. Lidija Magajna "Vloga delovnega pomnjenja pri kombiniranih oblikah specifičnih motenj učenja"
- dr. Milena Košak Babuder, dr. Judit Kormos, dr. Karmen Pižorn "Učinki slušnega vnosa ob sočasnem branju na bralno razumevanje angleških besedil pri šestošolcih z disleksijo in brez nje"
- dr. Zrinjka Stančić (Hrvaška) "Pokazatelji inkluzije z vidika učencev"
13.00 –14.00 odmor za kosilo
14.00 – 15.00 predavanje
- dr. Carol Goldfus (Izrael) "Razumevanje komorbidnosti skozi objektiv nevroznanosti"
15.00 – 16.30 predavanja
- dr. Eva Gyarmathy (Madžarska) "Nevrološko pogojene težave pri razvoju nadarjenosti"
- dr. Ann Clement Morisson (ZDA) "1 + 1 = 3+ Integrirani, netradicionalni model šolske obravnave za učence z diagnozo dvojna izjemnost z nadarjenostjo in SUT"
- David Orman (Velika Britanija) "Razvoj gospodarskega potenciala s pomočjo socialnega modela"
16.30 –16.45 odmor
16.45 – 17.45 predavanji
- dr. Maria Chiara Passolunghi (Italija) "Matematično učenje: zgodnji napovedniki in intervencija"
- dr. Sven Lychatz (Nemčija) "Diskalkulija – vpliv zaznavnih primanjkljajev na razumevanje matematike"
2. dan
2. dan
9.00 – 10.30 predavanja
- dr. Natalija Vovk-Ornik "Sočasnost pojavljanja primanjkljajev, ovir oz. motenj pri otrocih s PPPU v procesu usmerjanja"
- dr. Marko Kalan "Latentne razlike v dosežkih učencev z učnimi težavami pri matematiki in učencev brez učnih težav pri matematiki pri reševanju aritmetičnih besednih problemov"
- Tanja Černe, dr. Mojca Juriševič "Metakognitivno zavedanje bralnih strategij pri mlajših mladostnikih z disleksijo ter mlajših mladostnikih brez disleksije"
10.30 –11.00 odmor
11.00 –12.30 predavanja v štirih skupinah (razpored predstavitev je v PDF programu)
12.30 –13.30 odmor za kosilo
13.30 –15.00 predavanja v štirih skupinah (razpored predstavitev je v PDF programu)
15.00 – 15.15 odmor
15.15 –15.45 predavanje
- dr. Gabi Čačinovič Vogrinčič "Spodbudno učno okolje je vsakokrat edinstven projekt pomoči, soustvarjen z učencem s SUT"
15.45 – 16.30 zaključek konference