Новини

Полтавська обласна МАН провела щорічний обласний конкурс "Перлини зоряного неба"  

26 квітня 2024 року Полтавська обласна МАН провела щорічний обласний конкурс "Перлини зоряного неба" на базі Відокремленого структурного підрозділу „Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету”. Цього року до участі в інтелектуальних змаганнях було допущено 26 учасників. Конкурс відбувся у форматі офлайн. Всі учасники порадували гарною підготовкою, змістовними проєктами, цікавими презентаціями. Відповідно до вимог реалій безпеки, збереження життя і здоров'я учасників було належним чином підготовлене бомбосховище, обладнане усім необхідним для  можливості якісного представлення конкурсних робіт в умовах повітряної тривоги. Полтавська обласна МАН висловлює щиру вдячність складу журі:

Худолію Івану Івановичу, викладачу Відокремленого структурного підрозділу „Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету", Цині Андрію Юрійовичу, доктору педагогічних наук, професору, завідувачу кафедри теорії і методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Молчановій Наталії Юріївні, кандидату технічних наук, доценту Полтавського університету економіки і торгівлі, Шеріпбаєвій Надії Сергіївні, викладачці Відокремленого структурного підрозділу „Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету”. 

Волонтерство - запорука успішного патріотичного виховання студентської молоді  

У квітні 2024 р. волонтери КУЕПу, серед яких є наші студенти ОПП "Інформаційна діяльність підприємства",  із залученям небайдужих полтавців зібрали кошти, придбали та передали через волонтерів ГО "Гайдамаки" прилад радіо-електронної боротьби (РЕБ) на  авто для 25 окремої десантно-штурмової бригади. У нагороду - отримали відео-звіт подяку від наших оборонців та підписаний ними прапор. Дякуємо ЗСУ за можливість жити і навчатися!


Інтервізія для студентів першого курсу "Як покращити результати навчання: моя мотиваційна формула"   

24 квітня 2024 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец та куратор групи 11 ід Віталій Колєснік провели інтервізію на тему "Як покращити результати навчання: моя мотиваційна формула". Педагоги наголосили, що, безперечно, не існує єдиного методу для всіх студентів, щоб підвищити мотивацію до навчання, стимулювати бажання вчитися, покращити результати навчання. Все це потрібно підбирати індивідуально для кожної особистості студента, але ми можемо дати нашим студентами рекомендації, в яких кожен для себе знайде щось корисне. Педагоги підкреслили, що кожному варто систематизувати їх у постійні навички, аби з часом помітити, як це перейде у звичку, яка змінить життя на краще. Разом зі студентами сформулювали 10 порад, як покращити результати навчання: 

Наприкінці інтервізії студенти намагалися вивести власну мотиваційну формулу ефективного навчання в коледжі. 

Бінарне заняття для студентів ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" та "Бухгалтерський облік"   

22 квітня 2024 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец та викладач Віталій Колєснік провели для студентів групи 21 ід та 31 бо відкрите бінарне заняття з дисциплін "Управління інформаційними ресурсами" та "Навчальна практика з інформаційних систем і технологій у галузі". За тему обрано "Інформаційний консалтинг". Формат бінарного заняття - ділова гра як форма набуття практичного досвіду застосування знань. Перед початком гри пані Наталія розповіла студентам про реальну ситуацію дієвого й прибуткового інфоконсалтингу з власного досвіду, потім провела міні-лекцію, на якій висвітлила суть інформаційного консультування як професійної діяльності, його основні завдання, сферу  інформаційного консалтингу та професійні вимоги до інформаційних консультантів. Суть ділових ігор як другої частини заняття складала групова робота. Кожна група студентів (3-4 особи) представляла працівників консалтингової агенції, котра надає інформаційні послуги, та мала одного клієнта. Кожна група виконала низку завдань: скласти опитувальний лист для клієнта, який бажає отримати консультацію щодо придбання товару/отримання послуги/інформації; сформувати лист пропозицій для клієнта (запропонувати 3-5 варіантів, звернути увагу на цінову політику, переваги, характеристики тощо); провести переговори з клієнтом за сформованим листом пропозицій. Пані Наталія під час гри виступила в ролі клієнта для однієї з груп, пан Віталій – керівник консалтингової агенції. На занятті були присутні голова робочої групи ОПП "Бухгалтерський облік" Світлана Кіяшко, методистка коледжу Світлана Сорока, які також були у якості клієнтів. Рефлексійний етап заняття засвідчив, що усі клієнти задоволені послугами, які їм надали в консалтинговій агенції. А викладачі відмітили професійний підхід студентів до розробки опитувальних листів та листів пропозицій. Присутні на занятті колеги відмітили професіоналізм педагогів під час реалізації такого формату заняття, який інтенсифікує процес навчання, віддзеркалює міждисциплінарний підхід, надає здобувачам освіти можливість отримати попередній досвід майбутньої професії, стати активним учасником у процесі вирішення тих чи інших професійних ситуацій. Для студентів БО заняття сприяло формуванню ЗК 8. Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології. СК 6. Здатність здійснювати обліково-аналітичні процедури із застосуванням спеціалізованих програмних засобів і комп’ютерних технологій; для студентів ІДП - формуванню СК 2. Здатність обирати та використовувати відповідні інноваційні методи та інформаційно-комунікаційні технології для обробки статистичної та аналітичної інформації для обґрунтування та прийняття рішень щодо діяльності підприємства. СК 3. Здатність застосовувати інноваційні підходи на засадах впровадження інформаційних технологій в діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур. 

Формування екологічної грамотності студентів  

19 квітня 2024 року цікаве практичне заняття з навчальної дисципліни " Екологія" провела викладач Тетяна Стегній для студентів групи 11 ід. Тема заняття: Охорона літосфери Охорона рослинного і тваринного світу. Метою заняття було поставлено визначення видів рослин, які зустрічаються на досліджуваній території та приналежність рослин до Червоної книги України. Для обстеження було обрано прилеглу до Коледжу територію та Петровський парк. Викладач разом із здобувачами  взяли необхідне обладнання, а саме: смартфон, фотоапарат, блокнот, ручка, визначник рослин (електронний), червона книга України (електронна). Заняття дуже сподобалось здобувачам. Проведення практичної роботи з екології дало можливість дослідити рослинність обстежуваної території та дізнатися про рідкісні та зникаючі види рослин та ознайомитися зі статусом їх охорони. Здобувачі освіти усвідомили важливість збереження біологічного різноманіття та те, що кожен з нас може зробити свій внесок у цю справу. У такий спосіб формуються загальні компетентності, визначені ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", а також розвивається екологічна грамотність.

Профорієнтаційні активності робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства"  

18 квітня 2024 року  до коледжу завітали учні Милорадівський ЗЗСО та Великорублівський ОЗЗСО I-III ступенів Великорублівської сільської ради,які познайомилися з навчальним закладом,викладачами та взяли участь інтерактивах (навіть повітряна тривога не завадила)! До активностей долучилися члени робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства". Після завершення активностей кожен учень школи зміг знайти щось для себе та вже обрав свою спеціальність.

Співпраця з Малою академією наук  

18 квітня 2024 року відбувся третій етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України в Полтавській області. Для ефективної роботи технічних і природничих секцій до складу журі був запрошений член робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» Іван Худолій, викладач вищої категорії, викладач-методист нашого коледжу, який традиційно співпрацює з МАН у якості члена журі, сприяючи формуванню науково-дослідницької компетентності учнівської молоді . 

Навчальна практика з інформаційних систем і технологій у галузі 

18 квітня 2024 року викладач Іван Худолій провів заняття з навчальної практики з інформаційних систем і технологій у галузі для студентів 31 ід. Тема "Використання засобів MS Excel для розв`язання економічних задач". Студенти ознайомилися з методичними рекомендаціями до навчальної практики, які розміщено на сайті ОПП та в дистанційному курсі. Також викладач наголосив на особливостях формування звіту з навчальної практики. Так, у межах теми студенти мають написати: Вступ. Розв’язання економічної задачі засобами MS Excel. (Описати процес створення та редагування книги, листів MS Excel, використання формул, функцій, ділової графіки). 1. Умова економічної задачі (Описати економічний зміст задачі). 2. Розв’язання задачі (Описати процес розв’язання задачі у табличному процесорі MS Excel). Зміст задач забезпечує формування СК 3. Здатність застосовувати інноваційні підходи на засадах впровадження інформаційних технологій в діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур. СК 8. Здатність визначати засобами комп’ютерного моделювання потреби споживачів як пріоритетних суб’єктів ринку та пошуку оптимальних шляхів їх реалізації. СК 10. Здатність використовувати та проектувати інформаційні системи управління потоками даних в підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності. СК 13. Здатність до використання програмних, інформаційно-обчислювальних, технічних і нормативно-правових засобів захисту інформації на підприємствах.

Підсумкова студентська конференція "Розробка колективних проєктів": реалізація індивідуальної освітньої траєкторії   

17 квітня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец провела у групі 11 ід заняття у форматі підсумкової студентської конференції за темою "Розробка колективних проєктів".  Упродовж місяця студенти самостійно працювали над довготривалими (упродовж місяця) груповими проєктами «Світ цікавих фактів з дисципліни/теми», результати якого відображали на слайдах Google Презентації. З метою реалізації індивідуальної освітньої траєкторії студентам надано можливість самостійно обрати тему проєкту, сформувати команди, розподілити завдання. Під час роботи студенти мали можливість продемонструвати свою креативність, самостійність, комунікабельність, лідерство, здатність працювати у команді, уміння презентувати результати командної роботи, оцінювати, приймати рішення та нести відповідальність. Присутні на студентській конференції викладач Іван Худолій, голова циклової комісії Марія Кобилинська та методистка коледжу Світлана Сорока відзначили професіоналізм пані Наталії під час роботи зі студентами, високий рівень студентських проєктів (візуалізація, змістовність, цифровий контент, креативність, презентація проєкту, уміння вести дискусію), результативність їхньої самостійної роботи та роботи у команді. Педагоги підкреслили, що зазначена тема спрямована на формування у студентів таких загальних компетентностей, визначених в ОПП "Інформаційна діяльність підприємства": здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології; здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел засобами інформаційних технологій; здатність до ділових комунікацій у професійній сфері, знання основ ділового спілкування, навички роботи в команді, уміння вести дискусію. 

Перемога у Всеукраїнському конкурсі "Педагогічний Оскар"

15 квітня 2024 року відбулося засідання комісії Всеукраїнського конкурсу «Педагогічний ОСКАР – 2024». Голова: Кремень В.Г., доктор філософських наук, професор, академік НАН і НАПН України, президент НАПН України, президент Товариства «Знання» України. Секретар: Ольховик Т.О., завідувач відділу освітніх інновацій Науковометодичного центру ВФПО. Всеукраїнський конкурс «Педагогічний ОСКАР» проводять щороку відповідно до Меморандуму про співпрацю Національної академії педагогічних наук України та Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти». Основна мета проведення конкурсу – вивчення та поширення інноваційних педагогічних практик, сприяння професійному розвитку, самореалізації педагогів, створення необхідних умов для розвитку творчого потенціалу педагогічних колективів закладів фахової передвищої освіти, удосконалення управління освітнім процесом та підвищення якості підготовки фахівців. Цього року Педагогічний ОСКАР у номінації: МЕНЕДЖМЕНТ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНИХ ФАХІВЦІВ за конкурсну роботу «Траєкторія реалізації освітньо-професійної програми «Інформаційна діяльність підприємства» здобули д.пед.н. Наталія КОНОНЕЦ, к.пед.н. Вікторія БАЛЮК та Віталій КОЛЄСНІК – викладачі ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету» . Щиро вітаємо наших колег!

Протокол конкурсу

Педагогіка партнерства КУЕП та ПНПУ імені В.Г.Короленка: стейкґолдерська діяльність Наталії Кононец 

12 квітня 2024 року під час урочистостей з нагоди 110-річчя Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец як активна стейкґолдерка освітньо-професійних та освітньо-наукових програм закладу вищої освіти була нагороджена медаллю "За особистий внесок у розбудову Університету". "Вітаю вас! Це найвища відзнака нашого Університету! Ми завжди раді співпраці з вами!" - підкреслила Марина Гриньова, ректорка університету під час вручення медалі "За особистий внесок у розбудову Університету".  Зазначимо, що пані Наталія є випускницею університету фізико-математичного факультету, на якому навчалася за спеціальністю "Математика та інформатика". Щиро вітаємо пані Наталію із заслуженою нагородою!

Педагогіка партнерства КУЕП та ПДАУ: простір успішного студентства 

09 квітня 2024 року відбувся захід з профорієнтації для здобувачів освіти ВСП "Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету" та "Хорольський агропромисловий фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету". Захід організували та провели викладачі кафедри підприємництва і права Полтавського державного аграрного університету к.е.н., доцент Наталія Дем'яненко, к.с.-г.н., доцент Світлана Писаренко та к.е.н., доцент Неля Волкова. Учасникам заходу, серед яких були наші студенти 2 та 3 курсу ОПП Інформаційна діяльність підприємства та голова робочої групи д.пед.н., доцент Наталія Кононец, організатори провели інтерактивні конкурси, спрямовані на підвищення інтересу до сфери підприємництва. Конкурси були цікавими та захоплюючими, тому здобувачі з великим задоволенням брали в них участь. Профорієнтаційний захід успішно підкреслив актуальність сфери підприємництва та сприяв поглибленню знань студентів щодо можливостей розвитку у цій галузі. 

Спільне проєктування освітнього середовища: новий комп'ютерний клас

05 квітня 2024 року студенти групи 21 ід  разом із викладачем дисциплін комп'ютерного циклу Іваном Худолієм долучилися до конструювання нового комп'ютерного класу, складання робочих студентських місць. Студенти мали можливість навитися інсталювати операційну систему – найважливіший крок після складання комп’ютера, а також драйвери – набір файлів, який забезпечує правильне функціонування компонентів комп’ютера, взаємодіючи з операційною системою. Викладач наголосив, що кожен комп’ютер має безліч драйверів, які керують різними компонентами й програмним забезпеченням. Нині більшість драйверів встановлюється автоматично через операційну систему. Однак для деяких компонентів комп’ютера можуть знадобитися спеціальні драйвери, які можна завантажити з сайту виробника материнської плати або обладнання.  Також студенти встанлювали улюблені браузери та інші програми, з якими вони будуть працювати під час занять з дисциплін ОПП "Інформаційна діяльність підприємства".

Вебінар "Академічна доброчесність в наукових дослідженнях"

03 квітня 2024 року  члени робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец, к.пед.н. Вікторія Балюк, Іван Худолій та Віталій Колєснік стали учасникам вебінару «Академічна доброчесність в наукових дослідженнях», який було організовано ННІ ЕУПІТ Полтавського державного  аграрного університету.  Також вони відвідали благодійний семінар «Університетська система забезпечення академічної доброчесності: об’єднуємо цінності та алгоритми», учасниками якого було понад 230 осіб із різних регіонів і закладів фахової та вищої освіти України. Спікером заходу був Артем Артюхов, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, голова Комітету з питань етики Національного агентства. Відкрив роботу семінару ректор Полтавського державного аграрного університету професор Галич Олександр Анатолійович, який привітав учасників зібрання та наголосив на важливості формування високого рівня культури академічної доброчесності в академічному середовищі. Проректорка з науково-педагогічної роботи Костенко Олена Михайлівна як голова Групи сприяння академічній доброчесності окреслила шляхи реалізації політики та перспективи щодо вдосконалення системи академічної доброчесності в Полтавському державному аграрному університеті й наголосила  на важливості дотримання положень Кодексу академічної доброчесності. Учасниками заходу були представники адміністративного менеджменту, завідувачі кафедр, відповідальні за реалізацію освітніх програм, гаранти, голови рад з якості вищої освіти спеціальностей, викладачі та студенти.

Зокрема, Артем Євгенович  розповів про національну нормативну базу щодо дотримання академічної доброчесності, навів приклади її порушення, окреслив вектори побудови університетської системи дотримання академічної доброчесності, розповів про  ефективні практики управління та прийняття рішень. Цікавим було обговорення міфів про академічну доброчесність та інструментів виявлення академічної недоброчесності та боротьби з нею. Окрім цього, пан Артем надав кілька практичних порад для викладачів щодо важливості встановлення правил гри для всіх учасників освітнього процесу, акцентування на вирішальному значенні знань, а не оцінок, створення клімату турботи про студентів, варіації завдань і встановлення  їх розумних обсягів. 

Управлінська діяльність та інформаційне забезпечення управління: знайомимося з Microsoft Project 

01 квітня 2024 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д. пед. н. Наталія Кононец у межах семінарського заняття з дисципліни "Управління інформаційними ресурсами" провела практикум на тему "Управлінська діяльність та інформаційне забезпечення управління: знайомимося з Microsoft Project " для студентів групи 21 ід.  Пані Наталія ознайомила студентів з поняттям проєкту та управління проєктами, фазами життєвого циклу проєкту, можливостями використання Microsoft Project на різних фазах. Особлива увага акцентувалася на інтерфейсі системи Microsoft Project, принципах структурування та подання інформації в системі, алгоритмах створення проєкту «з нуля» і на основі шаблону. Студенти на занятті мали можливість дати собі відповіді на важливі запитання щодо подальшого професійного становлення: Якщо хочете стати проджект-менеджером в IT, Якщо плануєте вести проєкти, Якщо хочете керувати проєктами за допомогою прикладного програмного забезпечення. На занятті студенти ознайомилися з Microsoft Project - системою управління проєктами, котра допомагає менеджерові проєкту в розробці планів, розподілі ресурсів за завданнями, відстежуванні прогресу і аналізі обсягів робіт, та моли можливість попрацювати з шаблонами Microsoft Project.

Семінар-тренінг «Ключові орієнтири працевлаштування для випускників» 

25 березня 2024 року для майбутніх випускників коледжу проведено семінар-тренінг «Ключові орієнтири працевлаштування для випускників». Завідувачка виробничою практикою Світлана Топчило розпочала семінар з того, що після закінчення навчання у коледжі для випускників настає час реалізувати себе професійно. Тема працевлаштування молоді завжди була актуальна та проблематична, особливо в умовах сьогодення, коли існує дисбаланс між попитом на робочу силу та кваліфікаційним складом безробітних. Крім того, невміння презентувати себе роботодавцю, акцентувати його увагу на своїх знаннях та переконувати, що саме вони гідні зайняти відповідну вакансію, не дозволяє молоді знайти роботу та працевлаштуватися після закінчення навчального закладу. У цьому випадку на допомогу молодим людям може прийти служба зайнятості або платформи для пошуку роботи онлайн. Заступник директора з навчальної роботи Вікторія Балюк ознайомила учасників тренінгу з ризиками працевлаштування молоді. Крім того, студенти дізналися про один з найтяжчих злочинів у світі – торгівлю людьми для промислової експлуатації. Завідувачка аграрно-економічного відділення Наталія Кононец надала слухачам практичні поради із запобігання потраплянню в рабство та убезпечення себе від недобросовісних роботодавців. Світлана Кіяшко ознайомила присутніх з можливостями ступеневої освіти в Україні. 

Участь Наталії Кононец як стейкґолдерки підготовки магістрів 

15 березня 2024 року докторка педагогічних наук, доцентка, завідувачка аграрно-економічного відділення ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету» Наталія Кононец взяла участь у захистів звітів з управлінсько–дослідницької практики здобувачів освіти другого (магістерського) рівня денної форми навчання спеціальності 073 Менеджмент.   З 12 лютого по 08 березня 2024 р. згідно з навчальними планами і графіком навчального процесу на 2023-2024 навчальний рік, студенти ПНПУ імені В.Г.Короленка другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 073 Менеджмент освітніх програм «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)», «Менеджмент (Управління проєктами)», «Менеджмент (Управління навчальним закладом)» пройшли виробничу управлінсько-дослідницьку практику у змішаному режимі. Фінальним акордом у виробничій управлінсько–дослідницькій практиці є представлення результатів її проходження під час захисту звітів, який відбувся в онлайн режимі 15 березня 2024 р. 

Працюємо з психологом: "Шкідливі звички в житті студентів" 

14 березня 2024 року практичним психологом коледжу Іриною Плаксієнко було проведено виховну годину з метою  профілактики шкідливих звичок у молодіжному середовищі, пропаганди здорового способу життя, надання молоді інформації про те, що собою представляють наркотики та алкоголь. Під час зустрічі обговорено негативний вплив шкідливих звичок на органи та системи організму та про наслідки систематичного вживання таких речовин. Присутні на зустрічі викладачі  наголосили студентам на ролі спорту та здорового способу життя у позбавленні від шкідливих звичок. Закликали всіх бути уважними до свого здоров'я та відмовитися від шкідливих звичок, адже здоров'я кожного – це найцінніший скарб, який, на жаль, багато людей починають цінувати та берегти вже втративши .

Авторський курс підвищення кваліфікації від Наталії Кононец 

Упродовж лютого-березня 2024 року докторка педагогічних наук, доцентка, завідувачка аграрно-економічного відділення ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету» Наталія Кононец провела низку занять-інтенсивів в онлайновому форматі для викладачів Полтавського державного медичного університету та медичного коледжу у межах курсів підвищення кваліфікації. Педагогічна майстерність та компетентність авторки курсів "Моніторинг освітнього процесу" та "Змішане навчання (blended learning) " залишили позитивні відгуки від слухачів курсів, а зміст лекцій та інтерактивних вправ сприяли формуванню стійкої позитивної мотивації до пізнавальної діяльності викладачів у площині дидактики, цифрових технологій та методики проведення моніторингових досліджень в освітньому процесі закладів освіти.

Гостьова лекція Наталії Кононец 

12 березня 2024 року докторка педагогічних наук, доцентка, завідувачка аграрно-економічного відділення ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету» Наталія Кононец прочитала гостьову лекцію «Інтерактивні цифрові технології та ефективна комунікація у менеджменті» для студентів спеціальності 073 Менеджмент першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Гостьову лекцію спікерки також прослухали викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна: докторка педагогічних наук, доцентка Олена Жданова-Неділько, професор Андрій Ткаченко, кандидатка економічних наук Інна Іщенко, доценти Оксана Большая, Сергій Школяр, Ніна Пивовар, Василь Шпильовий, Алла Барбінова, старша викладачка Ірина Бабенко. Слухачами лекції також стали студенти спеціальності 051 Економіка першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти та професорсько-викладацький склад кафедри політекономії факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки, а саме: доцентка Тетяна Непокупна, професорка Лариса Яковенко, доценти Сергій Степаненко, Борис Шевченко та Олександр Сакало. Наталія Василівна поділилася корисними інсайтами з питань впровадження інтерактивних цифрових технологій, закцентувала увагу слухачів на важливості отримання необхідних знань під час навчання в університеті, а також постійному саморозвитку, що сприятиме в подальшому успішному розвитку кар’єри майбутнього спеціаліста. Лекція відбулася в творчій та дружній атмосфері, а  представлена інформація зацікавила студентів, які відчули важливість і перспективність пропонованої тематики. Педагогічна майстерність та компетентність лектора залишили позитивні враження, а актуальний матеріал викликав жваву дискусію.

Лекція з елементами міні-дослідження "Модель електронного офісу"  

4 березня 2024 року голова робочої групи ОПП Інформаційна діяльність підприємства" д. пед. н. Наталія Кононец у межах дисципліни "Управління інформаційними ресурсами" провела лекцію з елементами міні-дослідження на тему "Модель електронного офісу" для студентів групи 21 ід. Студенти, розглянувши поняття електронного офісу, разом із викладачкою провели міні-дослідження ум межах таких питань:

Результати досліджень студенти презентували у вигляді ментальних карт.

Наталія Кононец  взяла участь у засіданні  спеціалізованої вченої ради Д 44.053.03 як офіційна опонентка  

1 березня 2024 року завідувачка аграрно-економічного відділення д. пед. н., доцентка Наталія Кононец взяла участь у засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.053.03 Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка не лише як її членкиня, а і як офіційна опонентка дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук Оксани Даниско «Теоретичні і методичні основи професійної підготовки майбутніх учителів фізичної культури в умовах змішаного навчання».  Дякуємо колегам за можливість долучитися до наукового форуму з цифрової дидактики!

http://pnpu.edu.ua/news/na-zasidanni-speczializovanoyi-vchenoyi-rady-d-44-053-03-pid-golovuvannyam-doktora-pedagogichnyh-nauk-profesora-chlena-korespondenta-napn-ukrayiny-rektora-poltavskogo-naczionalnogo-pedagogichnogo-u.html?fbclid=IwAR2qcW4KINID7wbb7qsa0rCQrmI-Vx6niIMz5qf9ECu-MEFOAlF2S9ByQxs

Наталія Кононец  взяла участь у засіданні  разової спеціалізованої вченої ради як офіційна опонентка  

29 лютого 2024 року завідувачка аграрно-економічного відділення д. пед. н., доцентка Наталія Кононец взяла участь у засіданні разової спеціалізованої вченої ради як офіційна опонентка Усиченко Олени Вікторівни, котра презентувала свою наукову роботу на тему «Формування інтелектуально-оцінювальних умінь здобувачів освіти у інформаційно-комунікаційному середовищі закладів професійної (професійно-технічної) освіти», виконану під керівництвом д. пед. н., професорки кафедри освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Олени Попової. Утворено спеціалізовану вчену раду з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії Усиченко Олени Вікторівни з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки відповідно до рішення Вченої ради Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди від 26 грудня 2023 року, згідно наказу № 210-од від 27 грудня 2023 року «Про утворення разових спеціалізованих вчених рад». Публічний захист дисертації відбувся з використанням засобу відеозв’язку Zoom. Дякуємо колегам за можливість долучитися до наукового форуму з цифрової дидактики!

http://hnpu.edu.ua/uk/specializovana-vchena-rada-df-0115323-zahyst-dysertaciyi-usychenko-oleny-viktorivny 

Обирай українську!   

28 лютого 2024 року студенти групи 21 ід разом із викладачем української мови за професійним спрямуванням Тетяною Марюхніч провели освітній івент "Обирай українську!". Майбутнім фахівцям українська мова потрібна не як сукупність правил, а як картина світобачення, засіб культурного співжиття та самовизначення особистості. Тому на заняттях з української мови пані Тетяна реалізує комунікативно-діяльнісний та особистісно-орієнтований підходи, залучаючи студентів до виконання творчих завдань, зокрема проєктів. Так, студенти підготували цікаві рекламні проєкти "Обирай українську!", в яких продемонстрували важливість використання української мови в різних сферах життя. Присутні на занятті керівник проєктної групи Наталія Кононец та голова циклової комісії Надія Сорока відмітили не тільки уміння студентів бездоганно послуговуватися засобами мови, а й глибоке усвідомлення ними того, що українська мова - це та цеглина, за допомогою якої ми побудуємо сильну й самодостатню державу.

Чергове засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва   

27 лютого 2024 року відбулося чергове засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва. На засіданні були присутні Кобилинська Марія Михайлівна – голова циклової комісії, Балюк Вікторія Олександрівна, Кіяшко Світлана Григорівна, Колєснік Віталій Володимирович, Кононец Наталія Василівна, Худолій  Іван Іванович. Робота здійснювалася згідно плану:

1. Підготовка до акредитації ОПП.

2. Атестація викладачів у 2024 році.

3. Навчальна мотивація студентів. Шляхи покращення самостійної та індивідуальної роботи в умовах змішаного навчання.

4. Педагогіка партнерства: формула якісного освітнього процесу в КУЕП.

5. Педагогічний коучинг: застосування стейкґолдерського підходу до траєкторії реалізації ОПП в коледжі.

6. Доповідь членів ЦК.

7. Різне.    

Практичне заняття з менеджменту "Управлінське рішення"   

27 лютого 2024 року студенти групи 31 ід освітньо-професійної програми «Інформаційна діяльність підприємства» разом викладачем, к.пед.н. Василем Карманенком відпрацювали на практичному занятті "Управлінське рішення " низку ситуаційних вправ. Студенти мали можливість переконатися, що управлінські рішення є суттю управлінської діяльності, одночасно початковою і кінцевою точкою в управлінському процесі, і можуть прийматися менеджерами усіх рівнів та сфер діяльності. Управлінське рішення є результатом вибору суб’єктом управління способу дій, спрямованих на вирішення поставленого завдання в існуючій чи спроектованій ситуації. Рішення як результат формується внаслідок процесів тривалого обдумування, обговорення, обґрунтування та вибору, що об’єднуються в єдиний процес – процес прийняття управлінських рішень. Прийняття рішення – це вибір однієї із декількох можливих альтернатив. 

Зустріч зі стейкґолдером- випускником ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Андрієм Пісковим: практика педагогічного коучингу    

27 лютого 2024 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец зустрілася з випускником ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Андрієм Пісковим, який закінчив навчання у магістратурі Полтавського університету економіки і торгівлі за освітньою програмою "Економічна кібернетика".  Під час зустрічі обговорювалися унікальність ОПП, мета, компетентності і програмні результати навчання майбутніх фахових молодших бакалаврів з інформаційної діяльності підприємства, зміст освітніх компонентів, можливість працевлаштування випускників та їх подальшого професійного розвитку.  Такі зустрічі демонструють успішну практику педагогічного коучингу у роботі зі студентами та випускниками як інструменту оптимізації особистісного потенціалу, підтримки у пошуку власних рішень, підвищення персональної ефективності та продуктивної діяльності ( у навчанні, у професії, у житті). Дякуємо нашому стейкґолдеру за співпрацю на шляху до  удосконалення змісту та якості підготовки студентів за ОПП «Інформаційна діяльність підприємства».

Участь викладачів у ІV Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка"     

22-23 лютого 2024 року викладачі, які реалізовують освітні компоненти ОПП Інформаційна діяльність підприємства, мали можливість взяти участь у ІV Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка".  Ця конференція є не просто традиційною для нашого коледжу, вона була ініційована та започаткована ще у 2016 році членами робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Наталією Кононец та Вікторією Балюк.  Наукова робота наших колег презентована за такими темами:

Кононец Н. В. РЕСУРСНО-ОРІЄНТОВАНЕ НАВЧАННЯ (RESOURCE-BASED LEARNING): ЗАКОН «Н-О»

Кононец Н. В., Балюк В. О. КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ТА ІНТЕГРОВАНИЙ ПІДХОДИ ДО РОЗРОБКИ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА»

Кононец Н. В., Балюк В. О., Кіяшко С. Г., Сорока С. І. ПЕДАГОГІКА ПАРТНЕРСТВА: НАПРЯМИ РЕАЛІЗАЦІЇ У ФАХОВОМУ КОЛЕДЖІ

Дрига О. В., Кононец Н. В. ФОРМИ НАВЧАННЯ ПЕРСОНАЛУ З УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА

Гурба П. П., Кононец Н. В., Балюк В. О. АКТИВІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ТОВАРИСТВА У ФАХОВОМУ КОЛЕДЖІ

Пухай О. А., Кононец Н. В. МЕТОДИКА SMART У КОРПОРАТИВНОМУ НАВЧАННІ HR МЕНЕДЖЕРІВ 

Колєснік В. В. ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЛОГІСТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ЯК ВАЖЛИВИЙ СКЛАДНИК ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З ЛОГІСТИКИ 

За результатами роботи конференції ними отримано сертифікати підвищення кваліфікації (6 год/0,2 кредити ЄКТС). 

Також викладачі презентували тези у співавторстві зі студентами, майбутніми фахівцями з інформаційної діяльності підприємства.

Участь наших студентів у ІV Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка"     

22-23 лютого 2024 року студенти груп 11 ід, 21 ід та 31 ід мали можливість взяти участь у ІV Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка".  Ця конференція є не просто традиційною для нашого коледжу, вона була ініційована та започаткована ще у 2016 році членами робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Наталією Кононец та Вікторією Балюк. Студенти разом зі своїми науковими керівниками презентували результати наукової роботи, мали можливість у підготовлених тезах висловити свою позицію щодо організації сучасного освітнього процесу, засобів навчання, інформаційних ресурсів та методів, які пропонуються у фаховому коледжі, науково обґрунтувати її та окреслити перспективи подальших наукових досліджень. Наукова робота наших студентів презентована за такими темами:

Завалко А. О., Кононец Н. В. ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КРЕАТИВНОСТІ СУЧАСНОГО СТУДЕНТА В УМОВАХ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Черевань Є. А., Кононец Н. В. ПОНЯТТЯ КРЕАТИВНОСТІ СУЧАСНОГО СТУДЕНТА ТА ЇЇ СТРУКТУРНІ КОМПОНЕНТИ

Куріпта О. С., Кононец Н. В. КОМП’ЮТЕРНІ ІГРИ В СУЧАСНОМУ ЦИФРОВОМУ СОЦІУМІ: ДИДАКТИЧНИЙ КОНТЕКСТ

Циганенко Я. С., Кузьменко А. І., Кононец Н. В. ВПЛИВ ЧАТУ-GPT НА НАВЧАННЯ

Дмитренко К. А., Кононец Н. В. АКТУАЛЬНІ СТРАТЕГІЇ НАВЧАННЯ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ З ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Близнюк А. Р., Балюк В. О. ГЛОБАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

Моргуль О. М., Балюк В. О. ВПЛИВ ЕМОЦІЙНИХ БАР’ЄРІВ У СПІЛКУВАННІ НА СТУПІНЬ КОНФЛІКТНОСТІ ПІДЛІТКІВ

Шевченко А. С., Говтвяниця А. О., Колєснік В. В. ІГРОВІ МЕТОДИ ВИВЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА»

Циганенко Я. С., Кузьменко А. І., Худолій І. І. Різниця між Windows 10 та Windows 11: Переваги та Недоліки

Іщенко К. М., Худолій І. І. ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ПРОЄКТ «ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В СУЧАСНОМУ ЖИТТІ»

Пискун А. С., Котко К. В., Худолій І. І. SKY VIEW FREE ТА STAR WALK 2 ОДНІ З НАЙКРАЩИХ БЕЗКОШТОВНИХ МОБІЛЬНИХ ДОДАТКІВ ДЛЯ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ЗОРЯНИМ НЕБОМ ТА ПЛАНЕТАМИ

Кузьменко А. І., Маслак В. В., Коношенко О. Я. КОРПОРАТИВНІ ПРАВА ЯК ОБ’ЄКТ ІНВЕСТУВАННЯ: РИЗИКИ ТА ГАРАНТІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ В УКРАЇНІ

Шеріпбаєва Н. С., Колокольцева А. В. ПІДВИЩЕННЯ ІНТЕРЕСУ СТУДЕНТІВ ДО ВИВЧЕННЯ МАТЕМАТИКИ ШЛЯХОМ ОРГАНІЗАЦІЇ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ З ІНФОРМАЦІЙНИМИ РЕСУРСАМИ 

Педагогіка партнерства: формула якісного освітнього процесу в КУЕП    

22 лютого 2024 року студенти ОПП Інформаційна діяльність підприємства разом із викладачами були учасниками круглого столу «Педагогіка партнерства: формула якісного освітнього процесу в КУЕП», на якому розглядалися основні принципи педагогіки партнерства в КУЕП, перспективи спільного конструювання комфортного освітнього середовища, залучення стейкґолдерів до навчального процесу тощо. Спікерки заходу, голови робочих груп ОПП Інформаційна діяльність підприємства, Бухгалтерський облік, Оціночна діяльність д.пед.н. Наталія Кононец, Світлана Кіяшко,  Марія Кобилинська, заступник директора к.пен.н. Вікторія Балюк акцентували увагу на основних теоретико-практичних засадах педагогіки партнерства. Учасники круглого столу обговорили напрями реалізації педагогіки партнерства в КУЕП: 1) Партнерство в освітньому середовищі КУЕП; 2) Партнерство тандему «студент-викладач»; 3) Партнерство КУЕП зі стейкґолдерами. Педагогіка партнерства в КУЕП – це простір успішного студентства, який будується на засадах рівності, діалогу, співпраці, прийняття, довіри, проєктування та створення комфортного освітнього середовища. Вона є складовою якісної професійної підготовки студентів за усіма освітньо-професійними програмами, спрямованої на те, щоб побудувати довіру між коледжем, студентами, батьками, стейкґголдерами та суспільством.

Педагогічна майстерня Івана Худолія «Цифрові та технічні засоби навчання» 

22 лютого 2024 року у рамках тижня циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва членкиня робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» викладач Іван Худолій провів фасилітативну зустріч з колегами, головою робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» д.пед.н. Наталією Кононец, викладачами Світланою Скорик, Віталієм Колєсніком та методистом Світланою Сорокою. Предметом зустрічі були питання, які дозволяють вдосконалити якість освітнього процесу за допомогою технічних засобів навчання . Зокрема, акцентувалася увага на технічних засобах та обладнанні, за допомогою яких можна зберегти, своєчасно включати джерела знань в самостійну діяльність студентів або пропонувати навчальний матеріал, завдання, інструкції, які учні повинні самостійно використовувати. 

Відкрите практичне заняття з дисципліни "Інформатика" для першокурсників "Інтенсив з Excel"  

20 лютого 2024 року у рамках тижня циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва голова робочої групи, викладач інформатики, д.пед.н. Наталія Кононец провела відкрите практичне заняття з дисципліни "Інформатика" для першокурсників "Інтенсив з Excel". Студенти групи 11 ід ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» разом із Наталією Кононец відпрацювали на практичному занятті "Аналіз даних за допомогою функцій табличного процесора " навички  аналізу даних за допомогою функцій табличного процесора, дослідили інструментарій програмного додатку для сортування й фільтрації даних, обчислення проміжних підсумків, побудови зведених таблиць та діаграм. Тема практичного заняття спрямована на розвиток в студентів готовності застосовувати інформаційно-комунікаційні технології з метою ефективного виконання різноманітних завдань щодо реалізації інформаційних процесів, пов’язаних з майбутньою професійною діяльністю в умовах інформаційного суспільства; розвиток інформаційної культури, знань правил безпеки життєдіяльності та навичок безпечної поведінки при виконанні робіт з використанням засобів інформаційно-комунікаційних технологій; розвиток в студентів здатності самостійно опановувати та раціонально використовувати програмні засоби загального та прикладного призначення, цілеспрямовано шукати й систематизувати відомості, використовувати електронні засоби обміну даними. На занятті були присутні: заступник директора з навчальної роботи к.пед.н. Вікторія Балюк, методист Світлана Сорока, викладачі Іван Худолій, Марія Кобилинська, Віталій Колєснік, Світлана Кіяшко.

Педагогічна майстерня Вікторії Балюк «Формування цифрової компетентності учасників освітнього процесу»  

20 лютого 2024 року у рамках тижня циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва членкиня робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» к.пед.н. Вікторія  Балюк провела фасилітативну зустріч з колегами, головою циклової комісії Марією Кобилинською, викладачами Світланою Кіяшко, Оксаною Коношенко та Тетяною Марюхніч. Предметом зустрічі були питання, які дозволяють покращити навички роботи з цифровими технологіями. Зокрема, акцентувалася увага на застосуванні сервісів Google в освітньому процесі, інтеграції традиційних методів навчання та  інтерактивно-цифрових, а також на методах навчання, що передбачають самостійну дослідницьку діяльність здобувачів фахової передвищої освіти: Google Docs, Google Drive, Youtube, Google Академія – для підготовки та упорядкування навчальних матеріалів; Gmail, Calendar, Sites, Meet– для навчальної комунікації; ClassRoom – для ефективного проведення онлайн-занять, організації змішаного формату навчання в коледжі. 

Педагогічна майстерня Наталії Кононец «Моделі ресурсно-орієнтованого навчання». Фасилітативна зустріч  

19 лютого 2024 року у рамках тижня циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва голова робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» д.пед.н. Наталія Кононец провела фасилітативну зустріч з колегами, головою циклової комісії Марією Кобилинською, методистом Світланою Сорокою, викладачами Світланою Верезомською та Іванною Щербань. На зустрічі колеги мали можливість обговорити методичні питання для покращення якості освітнього процесу, а також будували авторські дидактичні моделі підготовки майбутніх фахівців: модель формування громадянина-патріота, модель ресурсно-орієнтованого навчання в умовах здоров'язбережувального навчального середовища, модель інтерактивного навчання студентів з фахових дисциплін. Розглянули дидактичні умови реалізації ресурсно-орієнтованого навчання студентів у коледжі в умовах здоров’язбережувального навчального середовища: застосування комплексу форм, методів та засобів ресурсно-орієнтованого навчання; організацію процесу навчання професійно орієнтованих дисциплін в тріаді "студент-викладач-бібліотекар" з використанням педагогічних технологій ресурсно-орієнтованого навчання; орієнтацію на розвиток інформаційно-освітнього середовища коледжу шляхом активізації розробки електронних ресурсів; активізацію інформаційно-технологічного компоненту при викладанні професійно орієнтованих дисциплін; здоров’язбережувальну спрямованість процесу навчання та консолідацію здоров’язбережувальних технологій.

Анонс тижня  циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва

19-23 лютого 2024 року буде проведено тиждень  циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва. Серед запланових заходів: відкриті заняття, зустріч зі стейкґолдерами, засідання секцій наукового гуртка  "КУЕП науковий", засідання гуртка "TikTok команда КУЕП", дидактичні ігри, круглий стіл «Педагогіка партнерства: формула якісного освітнього процесу в КУЕП», ІV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка", а також фасилітативні зустрічі з колегами у педагогічних майстернях: 

Інтерактивна лекція «День єднання: історія та значення свята»   

16 лютого 2024 року для здобувачів освіти коледжу втретє відбулися заходи з нагоди Дня єднання. У рамках його відзначення для студентів ОПП Інформаційна діяльність підприємства було проведено інтерактивну лекцію «День єднання: історія та значення свята», покликану нагадати, що в єднанні - наша сила та міць. Це молоде свято об’єднує українців навколо національної ідеї, а консолідація нашого суспільства - запорука перемоги України. Зміст інтерактивної лекції спрямовано на формування у студентів ЗК 1 (здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні) та РН 1 (знати свої права, як члена суспільства, цінності громадянського суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України).

Практичне заняття з дисципліни "Фінанси підприємства"  

6 лютого 2024 року викладач Михайло Іванович Мось провів практичне заняття з дисципліни "Фінанси підприємства" на тему "Оподаткування підприємств" для студентів 21 ід групи освітньо-професійної програми "Інформаційна діяльність підприємства".  Під час заняття Михайло Іванович  комбінував різні інтерактивні та комп'ютерно-орієнтовані методи навчання. Завдяки їх ефективному поєднанню, майбутні фахівці набули базових компетенцій з основ оподаткування та  їх застосування в підприємницькій діяльності. Використовуючи сучасні технології обробки  професійно-спрямованої інформації студенти змогли оволодіти навичками підприємливості для досягнення професійної мети. 

Круглий стіл «Академічна доброчесність у системі фахової передвищої освіти» 

31 січня 2024 року для здобувачів фахової передвищої освіти коледжу освітньо-професійних програм Бухгалтерський облік, Оціночна діяльність, Інформаційна діяльність підприємства, Фінанси і кредит проведено круглий стіл з питань академічної доброчесності. Спікерами заходу виступили директор коледжу Василь Карманенко, який наголосив на нормативно-законодавчій основі та принципах академічної доброчесності. Голови робочих груп ОПП Бухгалтерський облік, Оціночна діяльність Світлана Кіяшко та Марія Кобилинська акцентували увагу на основних видах порушень академічної доброчесності та відповідальності здобувачів освіти. Голова робочої групи ОПП Інформаційна діяльність підприємства д.пед.н. Наталія Кононец поінформувала студентів про випадки, які вважаються плагіатом та програмне забезпечення, що використовується в коледжі для перевірки студентських робіт. Під час дискусії студенти мали змогу задати спікерам актуальні питання підготовки й перевірки курсових робіт на плагіат, як уникнути плагіату, як працюють системи перевірки на плагіат Plag.com.ua та StrikePlagiarism.com. 

Перша медична допомога: правило "золотої півгодини"

24 січня 2024 року викладачка Іванна Василівна Щербань провела для студентів 11 ід групи заняття з предмета "Захист України (Медико-санітарна підготовка" на тему "Перша медична допомога: правило "золотої півгодини".  Під час заняття пані Іванна застосувала різні інтерактивні методи навчання, зокрема, мозковий штурм (брейнстормінг), у якому , окрім студентів, взяла участь і присутня на занятті голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", завідувачка аграрно-економічного відділення д.пед.н. Наталія Кононец. Учасники штурму висували ідеї щодо розв'язання актуальної у реаліях війни проблеми:  які реанімаційні заходи застосовуються при різних видах травмувань (поранення, критичні кровотечі, втрата свідомості, забиття, переломи верхніх та нижніх кінцівок, хребта тощо) та як надати першу невідкладну допомогу (іммобілізація). Також під час заняття студенти вирішували низку ситуаційних завдань.

Системний підхід до вивчення хімії

23 січня 2024 року викладачка Олена Олександрівна Дудченко провела для студентів 11 ід групи комбіноване заняття з хімії на тему "Органічні сполуки – сполуки Карбону. Валентні можливості Карбону. Ізомерія органічних сполук". Частиною заняття стала лабораторна робота № 6 "Виготовлення моделей молекул алканів", де викладачкою реалізовано системний підхід, мета і завдання якого полягають у дослідженнях певних об’єктів як складних систем, методи спостереження та аналізу. Виконуючи завдання лабораторної роботи, студенти виготовляли моделі органічних сполук, а саме алканів: метану, пропану, бутану, пентану, за допомогою пластиліну.

Участь викладачів у колективній монографії "Проєктування безпечного середовища: інноваційний підхід"

Голова робочої групи д.пед.н. Наталія Кононец та викладач Людмила Пилипенко взяли участь у колективній монографії "Проєктування безпечного середовища: інноваційний підхід". Разом із співавторами, вони презентували наукове дослідження за темою "Ресурсно-орієнтована зона комфорту для викладачів закладу фахової передвищої освіти як важлива умова створення здоров’язбережувального освітнього середовища".

Бібліографія статті:

Гриньова М., Кононец Н., Пилипенко Л., Войтаннік В. Ресурсно-орієнтована зона комфорту для викладачів закладу фахової передвищої освіти як важлива умова створення здоров’язбережувального освітнього середовища. Проєктування безпечного середовища: інноваційний підхід : колективна монографія / за ред. д-ра пед. наук О. М. Топузова, д-ра екон. наук С. В. Захаріна, д-ра пед. наук М. В. Гриньової. Полтава, 2023. С. 311-334. 

Активізація науково-дослідницької роботи студентів є запорукою якісного освітнього процесу 

23 січня 2024 року студенти групи 21 ід освітньо-професійної програми «Інформаційна діяльність підприємства» разом із головою робочої групи д.пед.н. Наталією Кононец, членкинею робочої групи к.пед.н. Вікторією Балюк розпочали підготовку до участі у ІV Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Ресурсно-орієнтоване навчання в «3D»: доступність, діалог, динаміка». Здобувачі освіти ознайомилися з поняттям, функціями, структурою тез для конференції, основними вимогами, а також обговорювалася актуальна тематика тез у межах процесу професійної підготовки майбутніх фахівців. 


Наша сила - у єднанні!

22 січня 2024 року український народ відзначає важливе для держави свято - День Соборності України. Студенти коледжу, зокрема, студенти ОПП "Інформаційна діяльність підприємства",  долучилися до заходів, приурочених до пам’ятної події далекого та драматичного 1919 року: відвідали виставку та прослухали лекцію знаних полтавських істориків-науковців, а також переглянули та обговорили фільм «Акт злуки: відтворення історичної правди». Вивчаймо власну історію! Не повторюємо помилок минулого! Тримаємо стрій! Все буде Україна!


Практичне заняття з дисципліни "Інтернет-технології на підприємстві"

18 січня 2024 року для студентів групи 31 ід викладач к.пед.н. Вікторія Балюк провела практичне заняття з дисципліни "Інтернет-технології на підприємстві", тема "HTML конструювання". Студенти на практиці розглядали одну з технологій створення вебсайтів — написання коду вебсторінок з використанням мови HTML. У мові HTML реалізовано засоби для: створення документа, у якому визначено структуру тексту та його форматування; створення гіперпосилань, які використовуються для переходу до інших сторінок або інших частин поточної сторінки; створення форм для реєстрації або опитування відвідувачів сайту; включення зображень, звуку, відео- та інших об'єктів до вебсторінок. Зміст заняття спрямовано на формування у студентів таких програмних результатів навчання: РН 4. Використовувати сучасні комп’ютерні й телекомунікаційні технології обміну та поширення професійно спрямованої інформації у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності; РН 16. Використовувати електронні мережі для пошуку та обміну інформацією, розробляти вебсайти, вебсторінки.

Лекція теоретичного контруювання з дисципліни "Статистика"

17 січня 2024 року для студентів групи 31 ід викладач к.е.н. Олена Єгорова провела лекцію на тему "Методологічні засади статистики". Студенти розглядули основні поняття статистики, організацію статистики в Україні, а також у фокусі уваги здобувачів освіти вичалася методологія статистики. Обраний викладачкою вид лекції - лекція теоретичного конструювання, - дала можливість навчити студентів систематизувати та узагальнювати свої освітні результати на теоретичній основі. За теоретичну основу на лекції обиралися історичні етапи становлення статистики, концепції статистичного спостереження, групування інформації, аналітичної статистики, принципи офіційної статистики, правила, закони, теорії тощо.  Під час лекції  пані Олена застосувала такі методи навчання: наочні методи (презентація, схеми); методи формування пізнавальних інтересів (метод відповідей на запитання і опитування думок здобувачів освіти), методи стимулювання і мотивації обов’язку й відповідальності (роз’яснення мети навчальної дисципліни, оперативний контроль).

Чергове засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва

16 січня 2024 року відбулося чергове засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва. На засіданні були присутні Кобилинська Марія Михайлівна – голова циклової комісії, Балюк Вікторія Олександрівна, Кіяшко Світлана Григорівна, Колєснік Віталій Володимирович, Кононец Наталія Василівна, Худолій  Іван Іванович. Робота здійснювалася згідно плану:  

Студенти успішно склали зимову сесію-2023

Завершився перший семестр 2023-2024 навчального року. Студенти першого курсу 11 ід групи отримали семестрові оцінки з дисциплін загальноосвітньої школи. Студенти 21 ід та 31 ід груп упродовж грудня складали екзамени. Так, студенти 21 ід групи успішно склали екзамени з дисциплін «Інформатика та комп’ютерна техніка » (викладач Віталій Колєснік), «Українська мова за професійним спрямуванням» (викладач Тетяна Марюхніч), «Інформаційний бізнес» (викладач Вікторія Балюк), «Політична економія» (викладач Оксана Коношенко); студенти групи 31 ід – екзамени з дисципліни «Нормативна база інформаційної діяльності підприємства» (викладач Світлана Кіяшко), «Інформаційна діяльність підприємства» (викладач Вікторія Балюк), «Офісні системи та електронний документообіг» (викладач Іван Худолій). Присутні на екзаменах члени адміністрації та колеги відмітили належний рівень підготовленості студентів до екзаменів, адже студенти продемонстрували не лише  теоретичні знання, але й практичні вміння вирішувати спеціалізовані задачі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій та відповідного програмного забезпечення. Констатовано сформованість у студентів визначених програмами компетентностей та програмних результатів навчання. Вітаємо студентів та їх викладачів з успішним завершенням першого семестру. До нових зустрічей! Все буде Україна! 

Підвищення кваліфікації Вікторії Балюк

14-15 грудня 2023 року членкиня робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" к.пед.н. Вікторія Балюк   пройшла навчання за програмою "Менеджмент інноваційної діяльності в освітньому середовищі". За результатами роботи конференції нею  отримано сертифікат № СС 38282994/5818-23 про підвищення кваліфікації: 16 годин (0,53 кредити ECTS).  

Участь Наталії Кононец у 12-й Міжнародній науково-практичній конференції "Challenges in Science of Nowadays"

6-8 грудня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец взяла участь у 12-й Міжнародній науково-практичній конференції "Challenges in Science of Nowadays" (Вашингтон, США) з доповіддю на тему "Online classes for distance education (methodology and implementation)  (Онлайн заняття для дистанційної освіти: методика та реалізація)".   За результатами роботи конференції нею  отримано сертифікат № De-2306033 про підвищення кваліфікації: 12 годин (0,4 кредитів ECTS).  

Бібліографія тез доповіді:

Kononets, N., Nestulya, S. (2023). Online classes for distance education (methodology and implementation). Proceedings of the12thInternational Scientific and Practical Conference «Challenges in Science of Nowadays» (December 6-8, 2023). Washington, USA. Scientific Collection «InterConf», (181), 115–119. Retrieved from https://archive.interconf.center/index.php/conference-proceeding/article/view/4872/4908 

Індивідуальна освітня траєкторія на занятті з інформатики

1  грудня 2023 року студенти групи 11 ід презентували цікаві роботи на занятті з дисципліни "Інформатика ЗОШ". Викладачка освітнього компонента голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец у межах теми "Електронне листування", реалізуючи інтегративний та ресурсуно-орієнтований підходи до дидактичного процесу, запропонувала розробити рисунки у текстовому процесорі Word та надіслати їх електронним листом на пошту з дотриманням правил електронного листування. Кожен студент обирав кількість рисунків (1 рисунок оцінювавсі у 1 бал) у залежності від кількості бажаних балів за практичне заняття.  У такий спосіб забезпечувався принцип свободи вибору у навчанні та конструювалася індивідуальна освітня траєкторія кожного студента.

Підсумкове заняття з навчальної практики з інформатики та комп'ютерної техніки  

1  грудня 2023 року студенти групи 21 ід презентували звіти з навчальної практики з дисципліни "Інформатика та комп'ютерна техніка". Викладач освітнього компонента Віталій Колєснік разом із головою робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталією Кононец, перевірили виконані завдання з таких тем:

1.   Текстовий редактор Microsoft Word

1.1. Форматування тексту

1.2. Робота з таблицями

1.3. Вставка об’єктів Smart Art до документу

1.4. Створення стилів. Застосування стилів до фрагментів тексту

1.5. Автоматична нумерація розділів

1.6. Автоматизований зміст

1.7. Створення захищеної форми для введення даних

2. Табличний процесор MS Excel

2.1. Консолідація даних в Microsoft Excel

2.2 Розрахунок біоритмів людини засобами Microsoft Excel

2.3 Матриці та визначники. Системи лінійних алгебраїчних рівнянь в Microsoft Excel

3. презентації в середовищі MS PowerPoint

3.1. Розроблення фільму-презентації з використанням анімації та переходів

4. Системне і службове програмне забезпечення

4.1. Розробка ментальних карт. Архівація файлів

4.2. Картка інформаційних ресурсів практики

5. Засоби створення рекламної продукції MS Publisher

5.1. Розробка рекламної продукції фірми

Чергове засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва 

29 листопада 2023 року відбулося чергове засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва. На засіданні були присутні Кобилинська Марія Михайлівна – голова циклової комісії, Балюк Вікторія Олександрівна, Кіяшко Світлана Григорівна, Колєснік Віталій Володимирович, Кононец Наталія Василівна, Худолій  Іван Іванович. Робота здійснювалася згідно плану: 

1.Наявність  та  використання  у навчальному  процесі  комп’ютерних програм.

2.Затвердження плану організації вивчення досвіду роботи викладачів.

3.Про виховні заходи для студентів на заняттях.

4.Обговорення результатів проміжної атестації.

5. Моніторинг якості організації освітнього процесу викладачами ЦК на базі Google Workspace for Education.

6. Обговорення змісту ОПП:  «Інформаційна діяльність підприємства»,  «Оціночна діяльність», «Бухгалтерський облік».

7. Доповідь членів ЦК.

8. Різне. 

Залік з дисципліни "Основи алгоритмізації та програмування"   

29 листопада 2023 року студенти групи 31 ід здали залік з навчальної дисципліни "Основи алгоритмізації та програмування". Викладачка дисципліни, голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец, перевірила залікові завдання - креативні студентські проєкти, створені у програмному середовищі Visual Basic, як результат вивчення змісту дисципліни.  Студенти продемонстрували свої навички будувати алгоритми та створювати програми, а також володіння методами й інструментарієм для підготовки проєктів управлінських рішень щодо створення й функціонування підприємницьких, торговельних структур, здатність застосовувати інноваційні підходи у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності.


Захист підсумкових лабораторних робіт з механіки   

29 листопада 2023 року членом робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Іваном Худолієм у групі 11 ід проведено захист підсумкових лабораторних робіт з механіки (модуль "Фізика"). Присутня на занятті голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец переконалася, що наші студенти-першокурсники під час виконання лабораторних робіт з фізики опанували прилади та обладнання, які використовуються для вимірювання різних фізичних величин, методи вимірювання із врахуванням похибок експерименту, експериментальні техніки, що дозволяють проводити фізичні дослідження, обробку даних, застосовуючи методи статистики та аналізу.

Тренінг "Ефективна комунікація"   

23 листопада 2023 року викладачем коледжу Наталією Мороз було проведено  заняття у формі тренінгу на тему «Ефективна комунікація». Здобувачі освіти 11 ід групи отримали можливість взяти участь у ігрових вправах «Пізнай одногрупника», «Плітки», «Вище-нижче», «Карусель», «Передати одним словом». За допомогою них вдалося здійснити оцінку власної поведінки, порівняти себе з оточуючими та скоригувати своє спілкування в майбутніх реальних ситуаціях. Тренінг сприяв опануванню учасниками прийомів ефективного спілкування завдяки використанню цікавих ігрових компонентів і техніки активного слухання.

Моніторинг ефективності навчальної діяльності студентів під час дистанційного та змішаного навчання  

22-23 листопада 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец взяла участь у ХІІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Економіка сьогодні: проблеми моделювання та управління" з доповіддю на тему "Моніторинг ефективності навчальної діяльності студентів під час дистанційного та змішаного навчання". За результатами роботи конференції нею  отримано сертифікат про підвищення кваліфікації: 6 годин (0,2 кредита ECTS).  

Бібліографія тез доповіді:

Кононец Н. В. Моніторинг ефективності навчальної діяльності студентів під час дистанційного та змішаного навчання. Економіка сьогодні: проблеми моделювання та управління: матеріали ХІІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції / За загальною редакцією д. е. н., професора М. Є. Рогози, Г. В. Карнаухової (м. Полтава, 22–23 листопада 2023 року). Полтава, ПУЕТ, 2023. С. 503-509. http://www.ek.puet.edu.ua/files/conf2023.pdf 

Особливості підготовки кваліфікованих робітників агропромислового комплексу в умовах повоєнної розбудови України   

20 листопада 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец взяла участь в обласній конференції "Особливості підготовки кваліфікованих робітників агропромислового комплексу в умовах повоєнної розбудови України". За результатами роботи конференції нею  отримано сертифікат № 002250 про підвищення кваліфікації: 6 годин (0,2 кредита ECTS).  

Стажування Івана Худолія у компанії ТОВ "Плагіат"   

Член робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Іван Худолій взяв участь у стажуванні в компанії ТОВ "Плагіат" (Plagiat.pl), що дозволяє управляти акаунтом адміністратора, створювати користувачів, забезпечувати технічну підтримку та інтерпретувати звіт подібності StrikePlagiarism.com. У коледжі освітній процес організовано з дотриманням принципів академічної доброчесності, студенти та викладачі використовують систему StrikePlagiarism.com, яка була визнана ENAI (Європейською мережею академічної чесності) однією з найкращих систем боротьби з плагіатом, оскільки вона є найбільш зручною для використання освітніми установами та видавцями. Перевагою користування сервісом Strike Plagiarism є зручний та зрозумілий онлайн-звіт про наявність текстових збігів. Програма розбиває текст на окремі фрагменти і шукає збіги у режимі реального часу.

Лабораторний практикум з фізики для майбутніх фахівців з інформаційної діяльності  

22 листопада 2023 року студенти групи 11 ід із великим захопленням працювали над завданнями лабораторного практикуму з фізики (викладач Іван Худолій). Лабораторний практикум з фізики для студентів ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» має величезне значення, хоча на перший погляд може здатися, що ці дві сфери не пов'язані. Проте, розуміння фізичних принципів і законів допомагає розвивати аналітичне мислення, критичний підхід та навички розв'язування проблем, які можна успішно використовувати у майбутній професійній діяльності. Одним із ключових аспектів лабораторних робіт є можливість побачити та перевірити теоретичні концепції на практиці. Це дає можливість студентам зрозуміти, як фізичні закони впливають на оточуючий світ, включаючи економічні явища та інформаційний простір. Наприклад, закони термодинаміки можуть пояснити принципи функціонування енергетичних систем, а знання механіки допоможе у розумінні принципів руху грошей в економіці та інформаційних потоків. Крім того, лабораторні роботи сприяють розвитку командної роботи та вмінню працювати з даними. Вони вимагають від студентів точності, систематичності та дисциплінованості, які є важливими навичками у будь-якій сфері, включаючи економіку та підприємництво. 

Контрольна робота з дисципліни "Основи алгоритмізації та програмування" 

22 листопада 2023 року студенти групи 31 ід з успіхом виконали завдання контрольної роботи. Викладач дисципліни "Основи алгоритмізації та програмування", голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец запропонувала студентам виконати індивідуальні проєкти, які передбачали розробку програм, яка обчислюватиме значення функції y (передбачити поля для введення х та виведення y; кнопку для обчислення значень y; кнопки очищення полів та кнопку виходу з програми). За допомогою контрольної роботи перевірено набуття студентами практичних навичок роботи на сучасній комп’ютерній техніці при розробці програм різноманітної складності, які можуть використовуватися в різних сферах діяльності. Відтак, студенти продемонстрували високий рівень сформованості інформаційної культури та цифрової компетентності.

Захист курсових робіт з дисципліни "Інформаційний бізнес" 

22 листопада 2023 року відбувся захист курсових робіт з дисципліни "Інформаційний бізнес" у групі 21 ід. Комісія у складі викладача дисципліни к.пед.н. Вікторії Балюк, голови робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталії Кононец та викладача інформаційних систем Віталія Колєсніка відмітили високий рівень дослідницької компетентності студентів, які продемонстрували результати своїх досліджень у межах теми курсової роботи. Тематика курсових робіт широкого спектру («Структурно-функціональне моделювання діяльності інтернет-магазину EVA.UA», «Структурно-функціональне моделювання діяльності мережі кінотеатрів Multiplex», «Структурно-функціональне моделювання мережі супермаркетів АТБ», «Структурно-функціональне моделювання діяльності компанії Рудь», «Структурно-функціональне моделювання діяльності закладу «VLAVASHE», «Структурно-функціональне моделювання діяльності процесу відкриття бійцівського клубу»  та ін.) передбачала дослідження основ інформаційного бізнесу, застосування методу структурно-функціонального моделювання  IDEF0, проєктування структурно-функціональної моделі та програмну її реалізацію.

Участь Наталії Кононец у II Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційний розвиток науки, технологій та освіти» 

18 листопада 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец взяла участь II Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційний розвиток науки, технологій та освіти» (Ванкувер, Канада) з доповіддю на тему "Educational consulting in educational institution management  (Освітній консалтинг в управлінні закладом освіти )".   За результатами роботи конференції нею  отримано сертифікат підвищення кваліфікації: 24 години (0,8 кредитів ECTS).  

Бібліографія тез доповіді: 

Kononets N. V. Educational consulting in educational institution management. The 2nd International scientific and practical conference “Innovative development of science, technology and education” (November 16-18, 2023). Perfect Publishing, Vancouver, Canada. 2023. Р. 244-249. https://sci-conf.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/INNOVATIVE-DEVELOPMENT-OF-SCIENCE-TECHNOLOGY-AND-EDUCATION-16-18.11.23.pdf 

Заняття з інформатики проводять наші студенти 

17 листопада 2023 року у рамках Міжнародного дня студента й дня студентського самоврядування в коледжі студенти групи 11 ід ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Олександра Пінчук, Володимир Заліський та Артем Комісаренко підготували та провели для студентів-юристів заняття з інформатики на тему "Електронне листування через вебінтерфейс". Студенти в ролі викладачів підібрали цікаві завдання та в ігровій формі провели захоплюючий урок з інформатики. Дякуємо нашим студентам!

Консультаційний форум по підготовці курсової роботи з дисципліни "Інформаційний бізнес" 

16 листопада 2023 року студенти групи 21 ід ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" працювали зі своїм викладачем к.пед.н. Вікторією Балюк над завданнями та оформленням курсової роботи з дисципліни "Інформаційний бізнес".  У межах курсової роботи за допомогою програми AllFusion Process Modeler (BPwin) студенти проєктували моделі бізнес-планів та створювали презентаційні проєкти. На консультаційному форумі студенти мали можливість обговорити усі питання стосовно курсової роботи з дисципліни. Викладачка наголосила, що підготовка курсової роботи сприяє професійному становленню студентів, допомагає виявити їх здібності до самостійної роботи над конкретною темою та здатність розв’язувати задачі, характерні для майбутньої професійної діяльності фахівця з інформаційної діяльності підприємства. Успіхів студентам на захисті!

Дослідження стресових станів українського студентства в умовах війни

15 листопада 2023 року члени робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец, к.пед.н. Вікторія Балюк та Іван Худолій  у рамках Міжнародної науково-практичної конференції "Європейський вектор розвитку вищої освіти України" (ПНПУ імені В.Г.Короленка) відвідали гостьову лекцію на тему: «Дослідження стресових станів українського студентства в умовах війни: теоретичні засади, емпіричні результати та копінг стратегії». Лектор-модератор: Елліна Анатоліївна Панасенко, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри практичної психології ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет». Дякуємо пані Елліні за змістовну та актуальну лекцію, а також за методики подолання стресу та мотивацію до позитивного мислення!

Інформаційно-консультаційні технології в управлінні закладом освіти: освітній консалтинг

14 листопада 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференція "Європейський вектор розвитку вищої освіти України" в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка. Тема доповіді присвячена освітньому консалтингу, зокрема, інформаційно-консультаційним технологіям в управлінні закладом освіти. Дякуємо  науковій спільноті за співпрацю! 

За результатами роботи конференції  отримано сертифікат № 5 про підвищення кваліфікації: 12 години (0,4 кредити ECTS).    

www.facebook.com/100009546158795/videos/883081066288072/ 

Зустріч зі стейкґолдером Давидом Кульбашним

7 листопада 2023 року відбулася зустріч студентів 21 ід, 31 ід зі стейкґолдером Давидом Кульбашним, підприємцем, сфера діяльності якого лежить у площині дистриб'юції косметичного обладнання. Під час зустрічі пан Давид розповів власну історію відкриття бізнесу на початку війни. Він закцентував увагу студентів на алгоритмах просування продукції у мережі (таргет у соціальних мережах, CEO налаштування сайту). У ході подальшої дискусії у форматі Q&A пан Давид дав відповіді студентам на ті питання, які їх найбільше цікавили у контексті відкриття власної справи: який початковий капітал варто залучити, яка імовірність ризику "прогоріти", як сформувати ефективну команду, як збільшити кількість клієнтів та ін. Після дискусії складено план подальших професійно-орієнтованих зустрічей. Дякуємо  стейкґолдеру за співпрацю! 

Комбіноване заняття з хімії для групи 11 ід

7 листопада 2023 року викладач Олена Олександрівна Дудченко провела для студентів 11 ід комбіноване заняття хімії на тему "Ферум – найважливіший d-елемент, його хімічні властивості. Фізичні властивості заліза. Оксиди Феруму (ЗЗП)". Під час заняття студенти виконували лабораторну роботу №5 "Добування ферум (II) гідроксиду та ферум (III) гідроксиду реакцією обміну, взаємодія їх із кислотами".

Методологія, теорія, практика у 2023-2024 навальному році

14-15 жовтня 2023 року член робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", викладач Іван Худолій підвищив кваліфікацію на Всеукраїнській онлайн-конференції «Методологія, теорія, практика у 2023-2024 навчальному році» від ГО «ІППО». За результатами ним отримано сертифікат №881697432643678863 (15 годин/0,5 кредитів ЄКТС).

Стажування Вікторії Балюк

2-20 жовтня 2023 року членкиня робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", к.пед.н. Вікторія Балюк підвищила кваліфікацію шляхом стажування на кафедрі інформаційних систем і технологій Полтавського державного аграрного університету за темою "Набуття практичного досвіду при викладанні дисципліни "Електронна комерція"". За результатами ним отримано сертифікат №00493014/000123-23 (30 годин/1 кредит ЄКТС).

Студентоцентрований підхід при розробці цифрового навчального контенту 

12-14 жовтня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец взяла участь II Міжнародній науково-практичній конференції «MODERN RESEARCH IN SCIENCE AND EDUCATION» (Чикаго, США) з доповіддю на тему "Student-centered approach in the development of digital education content  (Студентоцентрований підхід при розробці цифрового навчального контенту )".   У своєму виступі пані Наталія схарактеризувала типи цифрових освітніх ресурсів та дидактичні пріоритети їх створення з метою реалізації студентоцентрованого підходу у закладі освіти. Також сфокусовано увагу на тому, що студентоцентрований підхід при розробці цифрового навчального контенту передбачає орієнтацію на чотири типи цифрових освітніх ресурсів:1) цифровий освітній ресурс з лінійним поданням цифрового контенту; 2) цифровий освітній ресурс з нелінійним поданням цифрового контенту; 3) цифровий освітній ресурс як дистанційний курс; 4) цифровий освітній ресурс як студентський освітній продукт .За результатами роботи конференції нею  отримано сертифікат підвищення кваліфікації: 24 години (0,8 кредитів ECTS).  

Бібліографія тез доповіді: 

Kononets N., Nestulya S. Student-centered approach in the development of digital education content. Modern research in science and education. Proceedings of the 2nd International scientific and practical conference. (October 12-14, 2023) BoScience Publisher. Chicago, USA. 2023. Р. 198-203. https://sci-conf.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/MODERN-RESEARCH-IN-SCIENCE-AND-EDUCATION-12-14.10.23.pdf  

Відкрита лекція д.пед.н. Наталії Кононец з дисципліни «Вступ до спеціальності» з використанням технології майндмеппінгу 

6 жовтня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец провела відкриту лекцію у групі 21 ід з дисципліни "Вступ до спеціальності". Тема лекції: " Зміст, характер і сфери майбутньої професійної діяльності фахівця з інформаційної діяльності підприємства". Під час лекції Наталія Василівна застосувала технологію майндмеппінгу, а саме, колективний майндмеппінг зі студентами. Так, спільне створення ментальної карти змісту лекції уможливило візуалізувати інформацію та ключові питання, на яких фокусувалася увага. Під час обговорення заняття з колегами пані Наталія зазначила, що технологія майндмеппінгу – це сукупність методів та прийомів, застосовуваних у навчальному процесі, яка базується на використанні ментальних карт і дозволяє підвищити ефективність сприйняття навчального матеріалу, розв’язання завдань та прийняття рішень. Присутні на занятті колеги (заступник директора з навчальної роботи к.пед.н. Вікторія Балюк, методист Світлана Сорока, викладачі Світлана Верезомська, Іван Худолій, Наталія Мороз, Віталій Колєснік) відзначили, що ментальні карти є потужним інструментарієм візуалізації знань, який уможливлює переглянути власні можливості та ресурси при викладанні дисципліни, зокрема, під час лекції, на якій студенти були максимально активні. 

Заняття з фізики "Рівноприскорений прямолінійний рух. Рівняння руху"

4 жовтня 2023 року для студентів групи 11 ід член робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Іван Худолій провів заняття з фізики. Тема заняття: " Рівноприскорений прямолінійний рух. Рівняння руху". Під час заняття студенти дізналися характеристику прискорення як фізичної величини, який рух називають рівноприскореним прямолінійним, як рухається тіло, якщо напрямок його прискорення збігається з напрямком руху, або протилежний напрямку руху, або якщо прискорення тіла дорівнює нулю. Також студенти разом із викладачем дослідили рівняння залежності для рівноприскореного прямолінійного руху, який вигляд має графік цієї залежності та за допомогою яких формул можна обчислити проекцію переміщення.

Open AI. Методика застосування штучного інтелекту в освітньому процесі. Інформатика  

3 жовтня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н., доцентка Наталія Кононец  отримала сертифікат № 4181245448695956386 (6 год./0,2 кредити ECTS), котрий засвідчує, що вона пройшла підвищення кваліфікації у ГО «ІППО Педрада» за темою «Open AI. Методика застосування штучного інтелекту в освітньому процесі. Інформатика ». 

Програма підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників для роботи у закладах освіти


Відкрите заняття з "Основ алгоритмізації та програмування"

27 вересня 2023 року для студентів групи 31 ід голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н., доцентка Наталія Кононец провела відкрите практичне заняття з дисципліни "Основи алгоритмізації та програмування". Тема заняття: " Графічна форма подання алгоритму". Під час заняття студенти актуалізували поняття алгоритму, його представлення, властивості алгоритмів, етапи розв’язування задач. Практичні завдання спрямовані на моделювання алгоритмів, побудову блок-схем алгоритмів за допомогою редактора Microsoft Visio. Також під час заняття студенти складали цікаву історію про алгоритм, презентуючи свої творчі роботи своїм одногрупниками та гостям, які відвідали заняття: викладачам Івану Худолію, Віталію Колєсніку, Оксані Вовчик, методисту Світлані Сороці. Як зазначили педагоги, застосування творчого підходу у вивченні основ алгоритмізації сприяє не лише формуванню визначених програмою компетентностей, але й розвитку інтенсивно-пошукової мотивації,  самостійного, креативно-алгоритмічного мислення студентів. 

Моделювання бізнес-процесів підприємства

21 вересня 2023 року членкиня робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" к.пед.н. Вікторія Балюк провела практичне заняття з дисципліни "Інформаційний бізнес" для студентів групи 21 ід. Тема заняття: "Моделювання бізнес-процесів підприємства".  Під час заняття студенти розглянули основні бізнес-процеси підприємства роздрібної торгівлі (інтернет-магазин), його організаційну структуру та чинники, які надають найбільший вплив на діяльність компанії. Під час заняття викладачка застосувала метод SWOT-аналізу. Студенти дізналися, що на підставі отриманої інформації щодо кількості замовлень, часу їх виконання, кількості виконаних замовлень та повернень можна проводити SWOT-аналіз для виявлення основних проблем, що знижують рівень якості обслуговування клієнтів та конкурентоспроможність підприємства та пошуку вирішення проблем. 

Психологічна підтримка дітей та дорослих в умовах війни: робота зі стресом 

20 вересня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н., доцентка Наталія Кононец  отримала сертифікат № 5773899755749236567 (15 годин/0,5 кредиту ECTS), котрий засвідчує, що вона пройшла підвищення кваліфікації у ГО «Рух Освіта» за темою «Психологічна підтримка дітей та дорослих в умовах війни: робота зі стресом». 


Програма підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників для роботи у закладах освіти

Практичне заняття з дисципліни "Основи алгоритмізації та програмування"

20 вересня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н., доцентка Наталія Кононец  провела практичне заняття з дисципліни "Основи алгоритмізації та програмування" для студентів групи 31 ід. Тема заняття: "Складання блок-схем алгоритмів".  Під час заняття студенти актуалізували поняття алгоритму, його представлення, властивості алгоритмів. Практичні завдання спрямовані на моделювання алгоритмів, побудову блок-схем алгоритмів за допомогою редактора діаграм для Windows та векторної графіки Microsoft Visio.  

Лекція Наталії Кононец для магістрантів 1 курсу спеціальності 015 Професійна освіта ПДАУ

18 вересня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н., доцентка Наталія Кононец  провела лекційне заняття як професіонал-практик з дисципліни «Проєктна діяльність» для студентів-магістрантів 1 курсу спеціальності 015 Професійна освіта Полтавського державного аграрного університету. Магістранти першого року навчання мали нагоду детально розглянути поняття «освітній проєкт» та його життєвий цикл, класифікацію освітніх проєктів. Лекторка представила основні характеристики проєкту, класифікацію проєктів за основними критеріями, наголосила на концепціях управління проєктами та їх «життєвими циклами». Наталія Василівна привернула увагу магістрантів до освітніх проєктів і їх класифікації, а також вимог до них. Студенти познайомилися з елементами проєктного практикуму та його основними етапами. Пані Наталія деталізувала підготовчий етап створення проєкту: формування заявки, вивчення вимог до змісту проєкту, проблеми, які будуть розв’язані у процесі роботи над проєктом, аналіз сторін, зацікавлених у реалізації проєкту, пошук потенційних «донорів», які надаватимуть підтримку, назва проєкту. Наталія Василівна зосередила увагу магістрантів на етапах розроблення проєкту, таких як написання анотації (резюме проєкту / summary), формування вступу (introduction), постановка проблеми (problem statement), формулювання мети і завдання проєкту (project goal and objectives), вибір методів реалізації проєкту (methods), вибір цільової аудиторії (target groups). Студенів зацікавили приклади проєктів, які демонструвала лекторка, наголошуючи на їх унікальності й інноваційності. Співпраця магістрантів і професіонала-практика є важливою складовою навчального процесу, оскільки, крім теоретичної складової підготовки студентів, виважений часом і перевірений експериментальним шляхом досвід є незамінною складовою формування фахівців.

Участь Наталії Кононец у роботі спеціалізованої вченої ради Д 44.053.03

14 та 15 вересня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н., доцентка Наталія Кононец   була учасницею наукового інтенсиву-форуму на сесії спеціалізованої вченої ради Д 44.053.03, у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка як членкиня цієї ради. Свої докторські дисертації презентували Жанна Вадимівна Давидова «Дидактична система формування інформаційної компетентності іноземних студентів медичних спеціальностей в освітньому середовищі університету» Zhanna Davydova та Ірина Володимирівна Щербак «Стратегії позиціонування провідних університетів Західної Європи в міжнародному інформаційному просторі».  Також пані Наталія виступила офіційним опонентом дисертації Жанни Давидової, робота якої відповідає спеціальності 13.00.09 - теорія навчання. 

Онлайн-лекція з дисципліни "Основи алгоритмізації та програмування"

8 вересня 2023 року для студентів групи 31 ід лекцію з навчальної дисципліни "Основи алгоритмізації та програмування" в онлайновому форматі провела голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец. Тема лекції "Алгоритм і його властивості". Метою лекції було формування в студентів системи знань з теми, розуміння ними поняття алгоритму як скінченної послідовності команд (вказівок), що визначає, які дії і в якому порядку потрібно виконати, щоб досягти поставленої мети. Студенти разом із викладачем з'ясовували властивості алгоритму та складали різноманітні алгоритми, що визначають дії різної природи. Застосовуючи технологію майндмеппінгу, студенти створювали ментальну карту "Властивості алгоритму".

Лекція-круглий стіл з дисципліни "Інформаційний бізнес"

7 вересня 2023 року для студентів групи 21 ід лекцію з навчальної дисципліни "Інформаційний бізнес" провела членкиня робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" к.пед.н. Вікторія Балюк. Тема лекції "Поняття та структура інформаційного простору". Метою лекції було формування в студентів системи знань з організацію інформації та формування інформаційного простору, також організації інформаційної складової бізнес-процесу. Застосовуючи низку інтерактивних методів викладу теоретичного матеріалу лекції, викладачка провела круглий стіл, під час якого студенти вільно спілкувалися, з'ясовуючи структура інформаційного простору, обговорювали проблематику формування інформаційного простору суб’єкта господарювання, а також організацію інформаційної складової процесу управління в економічному просторі. Під час заняття проведено колективне обговорення можливих підходів до вирішення проблемної ситуації. Заняття спрямовано на формування у студентів здатності використовувати сучасні комп’ютерні й телекомунікаційні технології обміну та поширення професійно спрямованої інформації у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності; володіти методами й інструментарієм для підготовки проєктів управлінських рішень щодо створення й функціонування підприємницьких, торговельних і біржових структур з метою подальшого виконання професійних завдань з організації̈ діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур.

Проблемно-пошукова лекція з дисципліни "Офісні системи та електронний документообіг"

6 вересня 2023 року для студентів групи 31 ід лекцію з навчальної дисципліни "Офісні системи та електронний документообіг" провів член робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Іван Худолій. Тема лекції "Основи документаційного забезпечення управління". Застосовуючи проблемно-пошуковий метод викладу теоретичного матеріалу лекції, викладач використав низку прийомів: створив проблемну ситуацію (яким чином на підприємствах організовано документообіг), запропонував здійснити самостійний пошук інформації.  Під час заняття проведено колективне обговорення можливих підходів до вирішення проблемної ситуації. Заняття спрямовано на формування у студентів здатності здійснювати пошук, самостійний відбір інформації з різних джерел у сфері підприємницької, торговельної та біржової діяльності.

Підвищення кваліфікації за програмою від ГО «Фонд підтримки інформаційного забезпечення студентів» 

Голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец пройшла підвищення кваліфікації за програмою від ГО «Фонд підтримки інформаційного забезпечення студентів» ATOMS HUB на тему «Інтерактивні сервіси миттєвого опитування: анкетування, тести, квести. Правознавство». За результатами підвищення кваліфікації нею отримано сертифікат № 9772792949732151108 (30 годин/1 кредит ECTS) від 5.09.2023.  

Програма підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників для роботи у закладах освіти

Вступне заняття з інформатики для першокурсників 

5 вересня 2023 року для студентів-першокурсників вступне заняття з навчальної дисципліни "Інформатика ЗОШ" провела голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец. Застосовуючи методику ізотерапії, студенти поєднували образотворче мистецтво з функціоналом растрового графічного редактора і створювали малюнки на тему "Україна переможе! Слава Україні!". Під час заняття у студентів розвивалася здатність самостійно опановувати та раціонально використовувати програмні засоби загального та прикладного призначення, використовувати електронні засоби обміну даними. 


Засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва   

1 вересня 2023 року згідно плану відбулося перше засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва. На засіданні були присутні Кобилинська Марія Михайлівна – голова циклової комісії, Балюк Вікторія Олександрівна, Кіяшко Світлана Григорівна, Колєснік Віталій Володимирович, Кононец Наталія Василівна, Худолій  Іван Іванович. Робота здійснювалася згідно плану:

1. Обговорення та затвердження планів

роботи:

2. Планування заходів із академічної доброчесності на І семестр 2023-24н.р.

3. Обговорення змін в освітньо-професійних програмах.

4. Проведення інструктажу з техніки безпеки.

5. Доповідь членів Ц.К.

6. Різне.

1 вересня розпочали навчання 25 студентів ОПП "Інформаційна діяльність підприємства"!  

1 вересня 2023 року з початком навчального року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец привітала 25 студентів, які вступили на навчання до нашого коледжу. Керівник групи нашої нової неймовірної групи першокурсників - Віталій Колєснік. Бажаємо успіхів у навчанні і перемоги України!

Вітаємо групу 11 ід!

1.   Богдан Михайло Михайлович

2.  Ватажок Роман Сергійович

3.  В'язовська Анастасія Русланівна

4.  Говтвяниця Анастасія Олександрівна

5.   Губрій Ярослав Олександрович

6.   Заліський Володимир Юрійович

7.    Колокольцева Анна Володимирівна

8.    Комісаренко Артем Андрійович

9.     Кубрак Валерія Віталіївна

10.   Купрій Єгор Валерійович

11.   Курдакова Діана Дмитрівна

12.   Оникій Дар'я Андріївна

13.   Онішко Ярослава Вячеславівна

14.   Педина Віталій Олександрович

15.   Пінчук Олександра Русланівна

16.   Плащенко Діана Сергіївна

17.   Прокопенко Катерина Євгеніївна

18.   Пучінін Даниїл Сергійович

19.   Ситько Єлизавета Євгенівна

20.   Трощак Тимофій Геннадійович

21.   Черкашина Вікторія Сергіївна

22.   Чернишов Нікіта Олександрович

23.   Шевченко Анна Сергіївна

24.   Шинкаренко Максим Володимирович

25.   Юргелевич Кіра Андріївна

Публікація наших викладачів у "Витоках педагогічної майстерності" 

Голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец та інші викладачі к.пед.н. Вікторія Балюк, Іван Худолій, Віталій Колєснік презентували результати своїх науково-педагогічних досліджень у фаховому журналі (категорія Б) "Витоки педагогічної майстерності" Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Бібліографія статті: 

Кононец Н., Балюк В., Худолій І., Колєснік В. Ресурсно-орієнтована модель формування цифрової компетентності майбутніх фахівців з інформаційної діяльності підприємства у процесі вивчення основ програмування. Витоки педагогічної майстерності: зб. наук. праць. Вип. 31. Полтава : ПНПУ імені В. Г. Короленка, 2023. С. 104–111. http://sources.pnpu.edu.ua/article/view/283331/279741 

Принципи цифрової дидактики при створенні дистанційних курсів для цифровізованого освітнього процесу 

13-15 липня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец взяла участь у  XI Міжнародній науково-практичній конференції «SCIENCE AND INNOVATION OF MODERN WORLD» (Лондон, Великобританія ) з доповіддю на тему "The principles of digital didactics in distance course for digitized educational process (Принципи цифрової дидактики при створенні дистанційних курсів для цифровізованого освітнього процесу )".   У своєму виступі пані Наталія наголосила на дидактичних вимогах до створення дистанційних курсів для цифровізованого освітнього процесу: упорядкованість навчального контенту; мотиваційні блоки для стимулювання пізнавальної діяльності; привабливість навчального контенту за рахунок високого ступеня візуалізації; організація самостійної роботи студентів; мультимедійний супровід для підвищення атрактивності навчального контенту; варіативність та інтерактивність методів, форм роботи у середовищі дистанційного курсу.  За результатами роботи конференції нею  отримано сертифікат підвищення кваліфікації: 24 години (0,8 кредитів ECTS).  

Бібліографія тез доповіді: 

Kononets N., Nestulya S. The principles of digital didactics in distance course for digitized educational process. Science and innovation of modern world. Proceedings of the 11th International scientific and practical conference. Cognum Publishing House. London, United Kingdom. 2023. Pp. 151-156. URL: https://sci-conf.com.ua/xi-mizhnarodna-naukovo-praktichna-konferentsiya-science-and-innovation-of-modern-world-13-15-07-2023-london-velikobritaniya-arhiv/

Авторське право на твір № 120399 Наталії Кононец як авторки статті в колективній монографії "Освітні, педагогічні науки: методологія, теорія, практика"

7 липня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец отримала свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 120399 як авторка статті в колективній монографії "Освітні, педагогічні науки: методологія, теорія, практика". 

Освітні, педагогічні науки: методологія, теорія, практика : колективна монографія / наук. ред. В. Фазан, В. Мокляк ; Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка. Полтава : ПНПУ імені В. Г. Короленка, 2022. 534 с.

Бібліографія статті:

Бородай Е., Кононец Н., Костевський О. Дидактичні умови формування військово-прикладних умінь і навичок студентів в освітньому середовищі закладів фахової передвищої освіти. Освітні, педагогічні науки: методологія, теорія, практика : колективна монографія / наук. ред. В. Фазан, В. Мокляк ; Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка. Полтава : ПНПУ імені В. Г. Короленка, 2022. С. 298-330.

Випуск здобувачів освіти-2023 

30 червня 2023 року студенти 31 ід групи відраховані з коледжу як такі, які успішно виконали кредитне навантаження ОПП "Інформаційна діяльність підприємства". Вітаємо наших студентів з успішним завершенням навчання в коледжі та отриманням диплому!

Другий етап атестації здобувачів освіти 

28 червня 2023 року у змішаному форматі відбувся другий етап  атестації здобувачів освіти.  Студенти 31 ід групи виконували розрахунково-аналітичні завдання. Присутні на цьому етапі контрольно-оцінювального заходу були члени комісії: Олена Таран-Лала, д. е. н., професор кафедри підприємництва і права, Полтавського державного аграрного університету  – голова комісії; Наталія Кононец, д. пед. н., доцентка,  голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" та Вікторія Балюк,к.пед.н., членкиня  робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства". Усі студенти успішно виконали завдання та продемонстрували програмні результати навчання, які віддзеркалюють сформованість інтегральної компетентності як здатності вирішувати типові спеціалізовані задачі та практичні проблеми в галузі підприємницької, торговельної та біржової діяльності або у процесі навчання, що вимагає застосування положень і методів системи наук, які формують концепції організації і функціонування підприємницьких, торговельних, біржових структур та може характеризуватися певною невизначеністю умов; нести відповідальність за результати своєї діяльності; здійснювати контроль інших осіб у визначених ситуаціях. Вітаємо наших студентів з успішним завершенням атестації здобувачів!


Перший етап атестації здобувачів освіти 

23 червня 2023 року у змішаному форматі відбувся перший етап  атестації здобувачів освіти.  Студенти 31 ід групи пройшли тестову перевірку знань. Присутні на контрольно-оцінювальному заході були члени комісії: Олена Таран-Лала, д. е. н., професор кафедри підприємництва і права, Полтавського державного аграрного університету  – голова комісії (затверджено Вченою радою Полтавського державного аграрного університету, протокол № 4 від «29» листопада 2022 р.); Наталія Кононец, д. пед. н., доцентка,  голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" та Вікторія Балюк,к.пед.н., членкиня  робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства". Усі студенти успішно пройшли тестовий контроль знань. Вітаємо наших випускників!


Екзамен з дисципліни "Інформаційні системи і технології на підприємстві" 

16 червня 2023 року у змішаному форматі відбувся екзамен з дисципліни "Інформаційні системи і технології на підприємстві" у студентів 31 ід групи (викладач - д.пед.н. Наталія Кононец). У ході виконання екзаменаційних завдань студенти продемонстрували знання, практичні уміння розв'язання практико-орієнтованих задач та сформованість низки спеціальних компетентностей, визначених ОПП: здатність застосовувати інноваційні підходи на засадах впровадження інформаційних технологій в діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур; здатність визначати засобами комп’ютерного моделювання потреби споживачів як пріоритетних суб’єктів ринку та пошуку оптимальних шляхів їх реалізації; здатність використовувати та проектувати інформаційні системи управління потоками даних в підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності; здатність до використання програмних, інформаційно-обчислювальних, технічних і нормативно-правових засобів захисту інформації на підприємствах. Успіхів нашим студентам на сесії!  

Панельна дискусія «Цифрова трансформація освіти»

15 червня 2023 року завідувачка аграрно-економічного відділення, голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", д. пед. н., доцентка Наталія Кононец  як спікерка взяла участь у панельній дискусії "Цифрова трансформація освіти". Дискусія була організована у межах освітнього форсайту на підтримку ЗСУ. Спікери заходу розглянули широкий спектр питань, включаючи подолання низького рівня цифрових компетентностей учасників освітнього процесу, забезпечення якісного цифрового освітнього контенту, формування цифрового освітнього середовища, впровадження STEM освіти та боротьбу зі стереотипами цифрової трансформації освіти в громадах. Також учасники мали можливість дізнаєтися про реалії та перспективи впровадження SТЕМ освіти, дистанційного навчання та якість його забезпечення, а також про те, що може навчити дитину мобільний телефон. 

Екзамен з дисципліни "Інформаційна діяльність підприємства" 

12 червня 2023 року у змішаному форматі відбувся екзамен з дисципліни "Інформаційна діяльність підприємства" у студентів 31 ід групи (викладач - к.пед.н. Вікторія Балюк). Присутня на екзамені завідувачка аграрно-економічного відділення, голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", д. пед. н., доцентка Наталія Кононец відмітила належний рівень підготовки студентів, які продемонстрували знання, практичні уміння розв'язання практико-орієнтованих задач та сформованість низки спеціальних компетентностей, визначених ОПП: здатність враховувати основні закономірності й сучасні досягнення у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності; здатність обирати та використовувати відповідні інноваційні методи та інформаційно-комунікаційні технології для обробки статистичної та аналітичної інформації для обґрунтування та прийняття рішень щодо діяльності підприємства; здатність застосовувати інноваційні підходи на засадах впровадження інформаційних технологій в діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур; здатність використовувати та проектувати інформаційні системи управління потоками даних в підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності; здатність до використання програмних, інформаційно-обчислювальних, технічних і нормативно-правових засобів захисту інформації на підприємствах.  Успіхів нашим студентам на сесії!  

Екзамен з дисципліни "БЖД та охорона праці" 

9 червня 2023 року у змішаному форматі відбувся екзамен з дисципліни "БЖД та охорона праці" у студентів 31 ід групи (викладач - Наталія Павелко). Присутня на екзамені завідувачка аграрно-економічного відділення, голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", д. пед. н., доцентка Наталія Кононец відмітила належний рівень підготовки студентів, які продемонстрували знання, практичні уміння розв'язання задач та сформованість однієї із загальних компетентностей, визначених ОПП: здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії  та закономірностей розвитку предметної області, її місця в загальній системі знань про природу і суспільство та в розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя. Успіхів нашим студентам на сесії!  

Захист звітів з виробничої практики 

8 червня 2023 року у змішаному форматі відбувся захист звітів з виробничої практики студентів 31 ід групи. Виробнича практика здобувачів освіти ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» є складовою частиною навчального процесу і здійснюється з метою закріплення теоретичних знань, ознайомлення з майбутньою професією, набуття досвіду самостійної роботи, та навичок і вміння приймати самостійно рішення в реальних умовах роботи на підприємстві. На захисті звітів були присутні завідувачка аграрно-економічного відділення, голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", д. пед. н., доцентка Наталія Кононец, члени робочої групи Іван Худолій, Вікторія Балюк, викладачі Віталій Колєснік та Валентина Войтаннік, завідувачка виробничої практики Світлана Топчило та секретар відділення Іванна Щербань. Здобувачі освіти у повному обсязі виконали програму практики та успішно захистили звіти, показавши у ході активної дискусії достатній рівень знань теоретичного матеріалу та практичні навички за фахом, поділилися враженнями від виконуваних обов’язків. Студенти відзначили, що досвід, отриманий під час проходження практики на базі ТОВ "Епіцентр К", є чудовим стартом для подальшого розвитку навичок у сфері підприємництва, торгівлі та організації інформаційної діяльності підприємства. Усі студенти, які безпосередньо проходили практику в ТОВ "Епіцентр К" (не онлайновий формат) і працювали у торгових відділах, отримали відмінні відгуки та були запрошені на роботу після отримання диплому. Успіхів нашим студентам!  Дякуємо нашим стейкґолдерам за співпрацю!

Стейкґолдерська співпраця з ПДАУ 

06 червня 2023 року відбулось обговорення особливостей проходження майбутніх практик здобувачами вищої освіти спеціальності 015 Професійна освіта Полтавського державного аграрного університету. У зустрічі взяли участь роботодавець, д.пед.н. Наталія Кононец, викладач Віталій Колєснік, гарант освітньої програми, к.пед.н. Анатолій Антонець, завідувач кафедри БПО, к.т.н. Сергій Яхін, керівники практик від кафедри: д.пед.н. Валентина Оніпко та к.пед.н. Юлія Овсієнко. Дякуємо всім учасникам за професіоналізм та конструктив. Дякуємо нашим стейкґолдерам за співпрацю!

Як писати гранти? 

5 червня 2023 року для студентів 21 ід групи заняття з проєктного менеджменту провели стейкґолдерки Гринь Ірина Ігорівна – начальник відділу економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Сергіївської сільської територіальної громади та Батура Яна Дмитрівна – спеціаліст відділу економічного розвитку та інвестицій. Студенти мали можливість ознайомитися із роботою відділу економічного розвитку та інвестицій (надання консультацій; розробка бізнес плану; допомога в реєстрації підприємства; ведення бухгалтерії на початковому етапі; подання звітів; написання, реалізація та звітування грантів; фонд підтримки підприємництва), особливостями функціонування підприємництва у громаді та задати запитання спікеркам. Дякуємо нашим стейкґолдеркам за співпрацю!

Наші студенти вибороли ІІ місце у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт

1-3 червня 2023 року на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відбувся Міжнародний конкурс студентських наукових робіт за окремими спеціальностями, який щорічно проводиться з метою інтеграції України в європейський освітньо-науковий простір, розширення міжнародних зв’язків, стимулювання інноваційної й науково-дослідницької діяльності студентів, оволодіння ними сучасними технологіями, створення умов для формування інтелектуального потенціалу талановитої молоді тощо. Наші студенти ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» Єлизавета Черевань (11 ід група) та Данило Юдінцов (31 ід група) посіли ІІ місце у цьому конкурсі зі спеціальності «Професійна освіта (за спеціалізацією)», презентуючи на підсумковій науково-практичній конференції свою роботу тему «Formation digital competence of future specialists in the enterprise information activity during distance learning of the fundamentals of programming» (Формування цифрової компетентності майбутніх фахівців з інформаційної діяльності підприємства під час дистанційного вивчення основ програмування).

Науковим керівником студентів-переможців є  завідувачка аграрно-економічного відділення, голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", д. пед. н., доцентка Наталія Кононец. Колектив коледжу висловлює щирі вітання студентам та науковому керівнику, бажає творчого неспокою, дослідницької сміливості та нових перемог! Слава Україні! Дякуємо організаторам конкурсу та колективу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського за співпрацю!

Участь студентів і викладачів у Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Сучасні тенденції підготовки майбутніх фахівців у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти» 

24-25 травня 2023 року завідувачка аграрно-економічного відділення, голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д. пед. н. доцентка Наталія Кононец, члени робочої групи к.пед.н. Вікторія Балюк, Іван Худолій, члени випускової циклової комісії Людмила Пилипенко, Віталій Колєснік, Оксана Вовчик, а також здобувачі освіти Єлизавета Черевань (11 ід) та Данило Юдінцов (31 ід) взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній Інтернет-конференції «Сучасні тенденції підготовки майбутніх фахівців у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти», яка була організована кафедрою будівництва та професійної освіти Полтавського державного аграрного університету, подавши тези доповідей своїх наукових досліджень:

Вовчик О.В., Пилипенко Л.О. YOUTUBE-КАНАЛ ВИКЛАДАЧА ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК СТУДЕНТІВ ФАХОВИХ КОЛЕДЖІВ З МАТЕМАТИКИ

Колєснік В.В., Кононец Н.В. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ» ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В РЕАЛЬНОМУ ЖИТТІ

Кононец Н.В., Балюк В.О., Худолій І.І. ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА» ДО ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ НА БАЗІ ТОВ "ЕПІЦЕНТР К"

Юдінцов Д.М., Черевань Є. А., Кононец Н.В. МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ ЦИФРОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ «ОСНОВИ АЛГОРИТМІЗАЦІЇ ТА ПРОГРАМУВАННЯ

Збірник конференції тут.

За результатами роботи конференції педагоги отримали сертифікати підвищення кваліфікації (8 год/0,3 кредит ЄКТС).

Наталія Кононец виступила на Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Сучасні тенденції підготовки майбутніх фахівців у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти» 

24 травня 2023 року завідувачка аграрно-економічного відділення, голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д. пед. н. доцентка Наталія Кононец  взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній Інтернет-конференції «Сучасні тенденції підготовки майбутніх фахівців у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти», яка була організована кафедрою будівництва та професійної освіти Полтавського державного аграрного університету. Тема доповіді: "Підготовка студентів освітньо-професійної програми «Інформаційна діяльність підприємства» до виробничої практики на базі ТОВ "ЕПІЦЕНТР К" ". Дякуємо програмному та організаційному комітетам університету, усім колегам за можливість долучитися до наукового форуму з актуальних освітньо-наукових та практичних проблем підготовки конкурентноспроможних фахівців!

Студенти-першокурсники відвідали Полтавську обласну універсальну наукову бібліотеку

15 травня виповнюється 150 років від дня народження очільника Української Держави гетьмана Павла Скоропадського. З нагоди відзначення події працівники Полтавської обласної універсальноі наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського провели тематичний захід. На ньому були присутні студенти 11 ід групи КУЕП. Вони ознайомилися з життєвим шляхом та політичною діяльністю Павла Скоропадського, з’ясували його внесок в українське державотворення ХХ століття. Дякуємо за цікавий та змістовий історичний матеріал.

Позбавляємося комуністичного минулого

Новітня історія України сповнена як героїчними, так і трагічними сторінками. Після здобуття незалежності понад 70-літній «совєтський» комуністичний період зазнав за доби незалежності засудження на національному рівні. У рамках закону «Про засудження комуністичного та націонал-комуністичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» (2015 р.) на теренах нашої держави проводиться декомунізація. Вона передбачає, серед іншого, демонтаж пам’ятних знаків, пов’язаних із утвердженням комуністичного режиму. Про походження однієї з таких пам’яток, яка все ще знаходиться в центрі міста Полтава, телеканалу «ІРТ» розповів кандидат історичних наук, викладач історії нашого коледжу Дмитро Стаценко. У коментарі науковець зауважив, що цей об’єкт є похованням 27 червоноармійців та 2-х чекістів, які відстоювали ідею встановлення радянської влади в 1919 році. Відтак, на думку історика, це поховання має бути перенесене.

Наталія Кононец  взяла участь у засіданні  разової спеціалізованої вченої ради як офіційна опонентка 

9 травня 2023 року у стінах Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулося засідання разової спеціалізованої вченої ради, створеної відповідно до Наказу ректора про створення разової спеціалізованої вченої ради № 12-А від 07.03.2023 р. Публічний захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) випускниці аспірантури Тетяни Бондаренко (галузь знань 01 Освіта/Педагогіка зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки) відбувся з використанням засобу відеозв’язку Zoom. Завідувачка аграрно-економічного відділення д. пед. н. доцентка Наталія Кононец  взяла участь у засіданні як офіційна опонентка дисертантки, котра презентувала свою наукову роботу на тему «Дидактичні умови застосування інтернет-ресурсів в освітньому середовищі закладів загальної середньої освіти», виконану під керівництвом доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри загальної педагогіки та андрагогіки ПНПУ імені В. Г. Короленка Володимира Мокляка. Дякуємо колегам за можливість долучитися до наукового форуму з цифрової дидактики!

Вебінар від Академії LEGO® Education 

5 травня 2023 року педагоги коледжу (в.о.директора Оксана Вовчик, завідувачі відділень д. пед. н. Наталія Кононец та к.і.н. Дмитро Стаценко, викладачі групи забезпечення ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» Віталій Колєснік, Іван Худолій, Валентина Войтаннік) узяли участь у вебінарі-практикумі «Вибрані приклади використання онлайн-тренажерів у дистанційному навчанні інформатики та робототехніки» (середовище розробки Microsoft MakeCode – вступ). Тренером цього освітнього івенту для українських освітян був Войцех Зузяк, викладач-консультант Регіонального осередку удосконалення вчителів «WOM», сертифікований тренер Академії LEGO® Education. Дякуємо пану Войцеху  за можливість долучитися до циклу польсько-українських інтеграційних занять з питань STEAM-освіти та робототехніки!  

Інтерактивна історія України

5 травня 2023 року викладачами коледжу к.і.н. Дмитром Стаценком та Наталією Мороз для студентів групи 21 ід було проведено заняття з дисципліни "Історія України" на тему "Україна в умовах десталінізації". Для активізації пізнавальної діяльності використали інтерактивні методики, адже інтерактивність – ключова особливість сучасного процесу вивчення історії України у нашому коледжі. Студенти об'єдналися у чотири експертні мікрогрупи відповідно до питань плану заняття ("економіка", "політика", "культура", "соціум"). Опрацювання програмного матеріалу відбувалося у формі роботи з різновидовими історичними джерелами, що стосувалися теми, інтерактивними дискусіями, мозковими штурмами, а також інтернет-ресурсами. У результаті студенти сформували цілісне уявлення про події внутрішньополітичного життя України у період "відлиги", закріпили навички роботи з історичними джерелами та сучасними цифровими технологіями. 

Реалізація концепції ресурсно-орієнтованого навчання у фаховій передвищій та вищій школі 

4 травня 2023 року голова робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства», завідувачка аграрно-економічного відділення коледжу,  д. пед. н. Наталія Кононец як стейкґолдерка провела гостьову лекцію для магістрантів та аспірантів Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка на тему "Реалізація концепції ресурсно-орієнтованого навчання у фаховій передвищій та вищій школі: створення та використання електронних освітніх ресурсів". Пані Наталія розповіла про ключові засади ресурсно-орієнтованого навчання, презентувала слухачам види електронних освітніх ресурсів, ознайомила з програмними  додатками та способами створення електронних освітніх ресурсів локального і відкритого виду. Особлива увага акцентувалася на створенні електронних посібників для мобільного навчання як однієї з форм реалізації ресурсно-орієнтованого навчання, котрі є найактуальнішими у сучасних реаліях провадження освітнього процесу під час війни. 

Підготовка до виробничої практики на базі ТОВ "Епіцентр К" 

4 травня 2023 року відбулася настановча конференція з виробничої практики для студентів групи 31 ід ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» на базі ТОВ "Епіцентр К", омніканальної екосистеми, яка об’єднує торговельні мережі «Епіцентр» та «Нова лінія», мережу мультибрендових спортивних магазинів «Інтерспорт-Україна», агрохолдинг «Епіцентр-Агро», заводи з виробництва плитки керамічної Epicenter Ceramic Corporation, виробництво з деревообробки ЦБМ «Осмолода» та логістичні потужності. Завдяки тому, що компанія «Епіцентр К» є потужною національною мережею будівельно-господарських гіпермаркетів, яка стабільно розвивається, студенти спеціальності 076 Торгівля та підприємництво ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» мають унікальну можливість у повному обсязі набувати практичного досвіду та вдосконалювати професійну компетентність. Працівники-професіонали компанії (директор, комерційний директор, заступники директора, начальники відділів) обговорили зі студентами організаційні моменти початку виробничої практики, графіки роботи студентів-практикантів, особливості професійної діяльності, функціональних обов'язків, які будуть покладені на них. Також було сформовано індивідуальні плани проходження практики, окреслено виробничі завдання для кожного студента. Терміни проходження практики: з 8 травня по 2 червня 2023 року. Голова робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства», завідувачка аграрно-економічного відділення коледжу,  д. пед. н. Наталія Кононец подякувала працівникам ТОВ "Епіцентр К" за надану можливість проходження виробничої практики для наших студентів та побажала успіхів компанії, а нашим здобувачам освіти - професійного зростання. Живемо і працюємо далі. Слава Україні!

Залік з дисципліни "Управління інформаційними ресурсами"

4 травня 2023 року студенти групи 21 ід ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» успішно склали залік з дисципліни "Управління інформаційними ресурсами". Залікові завдання передбачали демонстрацію набутих програмних результатів навчання, як-от: здатність використовувати сучасні комп’ютерні й телекомунікаційні технології обміну та поширення професійно спрямованої інформації у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності; здатність здійснювати пошук, самостійний відбір інформації з різних джерел у сфері підприємницької, торговельної та біржової діяльності; володіння методами й інструментарієм для підготовки проєктів управлінських рішень щодо створення й функціонування підприємницьких, торговельних і біржових структур; здатність застосовувати інноваційні підходи у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності; здатність застосовувати моделі лектронної комерції та інформаційного бізнесу в діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур.  Викладачка курсу, голова робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства»  д. пед. н. Наталія Кононец констатувала успіхи студентів та побажала подальшого професійного зростання студентам.

Настановча конференція з виробничої практики

3 травня 2023 року у коледжі відбулася настановча конференція з виробничої практики для студентів групи 31 ід ОПП «Інформаційна діяльність підприємства», метою якої було забезпечення максимально продуктивної та цілісної підготовки студентів для успішного її проходження на базах практики. Голова робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства», завідувачка аграрно-економічного відділення д. пед. н. Наталія Кононец ознайомила студентів з програмою виробничої практики, її метою та завданнями, поінформувала про графік її проходження,  усебічно висвітлила організаційно-методичні засади реалізації заключної  частини практичної підготовки здобувачів освіти.  Завідувачка виробничої практики Світлана Топчило та секретар відділення Іванна Щербань висвітлили питання супровідної документації. Присутні на конференції члени робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» долучилися до обговорення індивідуальних завдань, які студенти мають виконати під час практичної роботи на підприємстві. Разом із тим, студенти ознайомилися із вимогами до написання звіту з виробничої практики, способами комунікації з керівниками практики від коледжу, приєдналися до віртуального класу, де розміщені всі необхідні методичні матеріали для успішного виконання завдань. Окремо акцентувалася увага на особливостях ведення робочої документації та на процедурі майбутнього захисту результатів виробничої практики, яка сприятиме особистісному й професійному зростанню майбутніх фахівців з інформаційної діяльності підприємства. Також проведено відповідний інструктаж з охорони праці для здобувачів освіти при проходженні виробничої практики (інструкція № 78-ОП). Бажаємо успіхів нашим студентам!

Гостьова лекція Наталії Кононец для магістрантів ПДАУ

2 травня 2023 року завідувачка аграрно-економічного відділення коледжу, д. пед. н. Наталія Кононец як стейкґолдерка провела гостьову лекцію для магістрантів освітньо-професійної програми 015 Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології) на тему «Особливості організації освітнього процесу у фахових коледжах». Під час лекції магістранти ознайомилися з нормативно-законодавчою базою, котра регулює освітній процес у системі фахової передвищої освіти, методологічними та організаційно-методичними засадами підготовки фахових молодших бакалаврів, дидактичним інструментарієм реалізації освітньо-професійних програм. Магістранти познайомилися із структурою нашого коледжу, освітньо-професійними програмами (ОПП “Інформаційна діяльність підприємства”, ОПП “Фінанси і кредит”, ОПП “Оціночна діяльність”, ОПП “Бухгалтерський облік”, ОПП “Правознавство”, ОПП “Агрономія”, ОПП “Організація і технологія ведення фермерського господарства”, ОПП “Організація виробництва”). Особлива увага приділялася ОПП “Агрономія”, ОПП “Організація і технологія ведення фермерського господарства”, адже випускники освітньо-професійної програми 015 Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології) другого (магістерського) рівня вищої освіти є потенційними викладачами-професіоналами, які здатні забезпечити якісний освітній процес у фахових коледжах. Дякуємо гарантові  освітньо-професійної програми 015 Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології) к.пед.н., доцентові Анатолію Антонцю та Полтавському державному аграрному університетові за співпрацю. Живемо і працюємо далі. Слава Україні!

Відкрите заняття з хімії з елементами проєктно-дослідницької діяльності

1 травня 2023 року в групі студентів 1 курсу ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» викладач Ірина Коваленко провела відкрите заняття з хімії на тему "Натуральні, синтетичні та штучні волокна. Вітаміни, лікарські засоби, харчові добавки".  Заняття проведено із використанням дослідницьких міні-проєктів. Такі міні-проєкти, спрямовані на розвиток активного самостійного мислення студентів, умінь знаходити інформацію, вирішувати проблеми, залучаючи для цієї діяльності знання з хімії та інформатики, передбачали розробку теми, ідеї, детальне планування процесу її реалізації з використанням сучасних цифрових технологій. Присутні на занятті колеги (завідувачі відділень д.пед.н. Наталія Кононец, Дмитро Стаценко, заступник директора з виховної роботи Оксана Вовчик, викладачі випускової циклової комісії  Людмила Пилипенко та Віталій Колєснік) відмітили високий рівень професійної компетентності, педагогічної майстерності Ірини Коваленко та зазначили, що запропоновані проєкти, відмінною особливістю яких є перспективна орієнтація, практично спрямоване дослідження, є і шляхом пізнання, і засобом організації освітнього процесу в коледжі.  Разом із тим, зміст та методика проведення заняття формує у студентів-першокурсників низку загальних компетентностей, визначених ОПП: здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях; здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології; здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел. Живемо і працюємо далі. Слава Україні!

Профорієнтаційна презентація ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" 

28 квітня 2023 року члени робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» д. пед. н. Наталія Кононец, к. пед. н. Вікторія Балюк, Іван Худолій та викладачі випускової циклової комісії Віталій Колєснік, Людмила Пилипенко презентували ОПП учням школи №25 міста Полтави. Школярі ознайомилися зі змістом ОПП, дізналися, хто такий фаховий молодший бакалавр (кваліфікація – фаховий молодший бакалавр з інформаційної діяльності підприємства), а також ким можуть працювати випускники, як-от: фахівець з корпоративного управління (організація ефективної діяльності підприємства), експерт з управління інформаційними технологіями (адміністрування CRM та ERP систем), помічник керівника підприємства (контроль за своєчасним виконанням працівниками підприємства наказів та розпоряджень), фахівець з комп’ютерної графіки (розробка дизайнів поліграфії та рекламної продукції), менеджер проєктів (акаунт-менеджер, розробка та реалізація стратегій підприємства), SMM-менеджер (оптимізація бізнес-профілю підприємства в мережі Інтернет), контент-менеджер (розробка та просування бізнес-інформації в мережі Інтернет), системний адміністратор (забезпечення функціонування програмно-технічної інфраструктури підприємства).  Запрошуємо на навчання до нашого коледжу! Все буде Україна!  

Зустріч зі стейкґолдером- випускником ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Андрієм Пісковим

27 квітня 2023 року голова голова та членкиня робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец і к.пед.н. Вікторія Балюк зустрілися з випускником ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Андрієм Пісковим, який продовжує навчання у магістратурі Полтавського університету економіки і торгівлі за освітньою програмою "Економічна кібернетика".  Під час зустрічі обговорювалися мета, компетентності і програмні результати навчання майбутніх фахових молодших бакалаврів з інформаційної діяльності підприємства, зміст освітніх компонентів, унікальність ОПП.  Дякуємо нашому стейкґолдеру за співпрацю, позитивні відгуки про навчання у нашому коледжі, викладачів, поради щодо організації практичного навчання студентів слугуватимуть основою для удосконалення змісту та якості підготовки студентів коледжу за ОПП «Інформаційна діяльність підприємства». 

Практичне заняття з дисципліни "Електронна комерція"

25 квітня 2023 року для студентів групи 31 ід ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" викладач к.пед.н. Вікторія Балюк провела практичне заняття з дисципліни "Електронна комерція" на тему "Проєкт "Розробка власного інтернет-магазину"".  Разом із викладачем студенти вирішували ключове завдання: спроєктувати та розробити за допомогою безкоштовного хостингу сайт для провадження інтернет-торгівлі. Студенти, аналізуючи низку діючих інтернет-магазинів, переконалися, що ідеальної системи для створення інтернет-магазину не було і немає. Кожен тип бізнесу, наголосила пані Вікторія, вимагає особливого підходу та особливого функціоналу, а розробники інтернет-магазинів намагаються зробити їх універсальними, аби вони могли виконувати максимальну кількість завдань . Саме тому дуже важливо визначитися з особливостями бізнесу та постаратися підібрати для інтернет-магазину платформу, яка зможе забезпечити максимальну кількість необхідного функціоналу та дати можливість до розвитку. Разом із тим, успішний інтернет-магазин буде у тому випадку, коли буде розроблено відповідний маркетинговий контент.

Лекція-візуалізація з дисципліни "Економіка підприємства"

25 квітня 2023 року для студентів групи 21 ід ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" викладач Оксана Коношенко провела лекцію з дисципліни "Економіка підприємства" га тему "Ціноутворення на продукцію". Ефективність роботи здобувачів освіти на лекції визначається його умінням створювати конспект, а для викладача важливим стає досягнення якості конспектування студентами його лекції. Аби підвищити ефективність лекції, викладачем застосовано один із способів візуалізації навчального матеріалу - створення ментальних карт. Ментальні карти, як свідчить практика, є зручною технологією візуалізації знань та альтернативним способом запису великих масивів інформації. Укотре студенти переконалися, що за допомогою ментальних карт підвищується продуктивність роботи та стимулюються творчі сили мозку.  Студенти разом із викладачем створили ментальні карти, які відбивають економічний зміст і класифікацію цін, принципи ціноутворення на продукцію. Разом із тим, активно обговорювалося питання розроблення та обгрунтування цінової стратегії підприємства, теорії, що визначають цінність товару,  а також методологію ціноутворення. 

Консультаційний форум по підготовці курсової роботи з дисципліни "Інформаційна діяльність підприємства"

20 квітня 2023 року студенти групи 31 ід ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" працювали зі своїм викладачем к.пед.н. Вікторією Балюк над оформленням курсової роботи з дисципліни "Інформаційна діяльність підприємства".  Курсова  робота є одним із видів самостійної роботи студентів під час підготовки фахових молодших бакалаврів цієї ОПП, під час якої здобувачі освіти проєктують та створюють базу даних підприємства. Студенти консультувалися з пані Вікторією щодо змісту теоретичної частини, опису практичної частини курсової роботи, а також щодо основних вимог до оформлення звіту. Серед основних питань форуму (мета, завдання, тематика, вимоги до курсової роботи) студенти мали можливість обговорити: способи створення довідникових таблиць та облікової таблиці у СУБД Microsoft Access, встановлення між ними міжтабличних зв’язків; способи створення запитів різних типів (запити на вибірку; параметричні запити, перехресні запити, на видалення, групувальні; в одному з запитів передбачити обчислювальне поле), форм та звітів. Також кожен студент обговорив макет Головної кнопкової форми своєї авторської бази даних.  Вікторія Олександрівна наголосила студентам щодо дотримання академічної доброчесності та перевірки курсової роботи на плагіат у системі https://www.plag.com.ua/.

Контроль знань з вищої математики

19 квітня 2023 року студенти групи 21 ід ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" працювали над завданнями контрольної роботи з дисципліни "Вища математика".  Необхідність глибокого аналізу та осмислення різноманітного за змістом і великого за обсягом потоку економічної інформації нині стає неможливим без достатніх знань в галузі математичного моделювання економічних процесів та інформаційних технологій. Запропоновані викладачкою Надією Шеріпбаєвою завдання уможливили перевірити теоретичні знання студентів з низки тем курсу вищої математики, уміння розв'язувати задачі з лінійної алгебри, аналітичної геометрії й елементів векторної алгебри,  математичного аналізу, диференціального й інтегрального числення функції однієї змінної.  Комплекс завдань дає змогу оцінити сформованість здатності студентів застосовувати знання у практичних ситуаціях як однієї із загальних компетентностей, визначених освітньо-професійною програмою, адже сучасний спеціаліст, зокрема, з інформаційної діяльності підприємства, повинен мати достатньо глибоку базову підготовку з математики та її прикладних питань. 

Гостьові лекції Наталії Кононец

12-13 квітня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец провела для колег з Полтавського державного медичного університету гостьові лекції у межах програми підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників з тем "Методи навчання у вищій школі (акредитаційний контекст)" та "Технологія освітнього проєкту. Елементи проєктного практикуму". На лекціях в онлайновому форматі були присутні більше ста слухачів, які ознайомилися з класифікацією методів навчання, сучасними ефективними методами навчання, технологією освітнього проєкту, мали можливість напрацювати базу для створення авторських методик навчання професійно орієнтованих дисциплін, адже комплексне поєднання, «мікс» різних методів навчання – шлях до створення авторської методики навчання кожного викладача. Разом із тим, елементи проєктного практикуму, реалізовані пані Наталією, дали змогу колегам-викладачам заглибитися в особливості  розробки освітніх проєктів та написання грантових заявок.

Ділові ігри "Інформаційний консалтинг"

6 квітня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец провела для студентів групи 21 ід відкрите заняття з дисципліни "Управління інформаційними ресурсами" на тему "Інформаційний консалтинг". Формат заняття - ділова гра як форма набуття практичного досвіду застосування знань. Перед початком гри викладачка розповіла студентам про реальну ситуацію дієвого й прибуткового інфоконсалтингу з власного досвіду, потім провела міні-лекцію, на якій висвітлила суть інформаційного консультування як професійної діяльності, його основні завдання, сферу  інформаційного консалтингу та професійні вимоги до інформаційних консультантів. Суть ділових ігор як другої частини заняття складала групова робота. Кожна група студентів (3-4 особи) представляла працівників консалтингової агенції, котра надає інформаційні послуги, та мала одного клієнта. Кожна група виконала низку завдань: скласти опитувальний лист для клієнта, який бажає отримати консультацію щодо придбання товару/отримання послуги/інформації; сформувати лист пропозицій для клієнта (запропонувати 3-5 варіантів, звернути увагу на цінову політику, переваги, характеристики тощо); провести переговори з клієнтом за сформованим листом пропозицій. Пані Наталія під час гри також виступила в ролі клієнта для однієї з груп. Наприкінці заняття рефлексійний етап засвідчив, що усі клієнти задоволені послугами, які їм надали в консалтинговій агенції. А викладачка відмітила професійний підхід студентів до розробки опитувальних листів та листів пропозицій. Присутні на занятті колеги (к.пед.н. Вікторія Балюк, к.і.н. Дмитро Стаценко, Оксана Вовчик, Іван Худолій) відмітили професіоналізм викладачки під час реалізації такого формату заняття, який інтенсифікує процес навчання, надає здобувачам освіти можливість отримати попередній досвід майбутньої діяльності, стати активним учасником у процесі вирішення тих чи інших проблемних ситуацій у сфері інформаційного консалтингу. 

Успішна командна робота - запорука ефективного менеджменту

5 квітня 2023 року директор коледжу й викладач менеджменту, к.пед.н. Василь Карманенко провів відкрите тренінгове заняття з менеджменту на тему "Командна робота" для усіх груп студентів, які вивчають цю дисципліну. Серед них - студенти групи 31 ід ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", а також викладачі, котрі виявили бажання стати разом зі студентами  активними учасники тренінгу на паритетних засадах. Уся атмосфера тренінгу (цікаві вправи, активності, емоції, спілкування, дидактичні ігри з глибоким змістом, реалізація принципу усвідомленої перспективи) спрямована на підготовку учасників до подолання ілюзій самодостатності окремого індивіда та сприяє формуванню відчуття органічного зв’язку кожної особистості з соціумом, колективом та групами. Ключова ідея заняття у тому, що кожен учасник тренінгу повинен навчитися сприймати та оцінювати себе не як незалежну частину цілого, а як незамінну частину взаємозалежного цілого, яким і є згуртований, успішний колектив. 

Зустріч зі стейкґолдером- випускником ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Ярославом Вівтоніченком

5 квітня 2023 року голова голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец зустрілася з випускником ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Ярославом Вівтоніченком, ФОП, який професійно займається наданням рекламних послуг та інфоконсалтингом.  Під час зустрічі обговорювалися цілі і програмні результати навчання майбутніх фахових молодших бакалаврів з інформаційної діяльності підприємства, зміст освітніх компонентів, перспективи працевлаштування, відкриття власної справи.  Позитивні відгуки про навчання у нашому коледжі, викладачів, а також практичні поради пана Ярослава як професіонала-практика слугуватимуть основою для удосконалення змісту та якості підготовки здобувачів фахової передвищої освіти за освітньо-професійною програмою «Інформаційна діяльність підприємства».  Дякуємо нашому стейкґолдеру за співпрацю!

Наталія Кононец узяла участь як стейкґолдерка ОНП підготовки докторів філософії за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки

4 квітня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец взяла участь в онлайн-зустрічі розробників ОНП підготовки докторів філософії за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки (Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка) зі стейкголдерами, яка була присвячена обговоренню проєкту освітньо-наукової програми на 2023–2024 н. р. Пані Наталія позитивно оцінила зміст освітньо-наукової програми, шляхи реалізації та підкреслила її актуальність для спільноти педагогічних працівників системи фахової передвищої освіти.   

Практичне заняття з економічного аналізу

4 квітня 2023 року Тетяна Олійник провела для студентів групи 21 ід практичне заняття з дисципліни "Економічний аналіз" на тему "Аналіз використання трудових ресурсів та фонду оплати праці".  Студенти працювали за таким планом: основні завдання аналізу трудових ресурсів і забезпеченості ними підприємства; аналіз використання робочого часу; аналіз продуктивності праці; структура аналізу використання фонду заробітної плати. Під час заняття студенти розв'язали низку задач: проаналізувати забезпеченість підприємства трудовими ресурсами;  проаналізувати структуру чисельності працівників на підприємстві; проаналізувати кваліфікаційний рівень робітників; провести аналіз рівня кваліфікації робітників; провести аналіз якісного рівня робітників основного складу; проаналізувати рух робочої сили; проаналізувати фонд робочого часу працівників способом абсолютних різниць; проаналізувати погодинний фонд заробітної плати способом абсолютних різниць; проаналізувати вплив усіх факторів на зміну суми фонду оплати праці у звітному році порівняно з минулим. Викладачка застосувала дидактичну гру як навчальну діяльність з імітаційного моделювання систем, явищ, процесів, а також майбутньої професійної діяльності. У такий спосіб вона створила сприятливу атмосферу на занятті, залучила до розв'язання конкретних ситуацій, сприяла розвитку особистості та професійної компетентності майбутніх фахівців з інформаційною діяльності.         

Початок  навчальної практики з дисципліни "Інформаційна діяльність підприємства"

31 березня 2023 року к.пед.н. Вікторія Балюк провела для студентів групи 31 ід два перших заняття з навчальної практики з дисципліни "Інформаційна діяльність підприємства". Заняття проходили в онлайн-форматі. Студенти отримали повну інформацію про навчальну практику, про зміст завдань, методичні рекомендації щодо їх виконання.  З метою успішного виконання низки завдань викладачка розкрила суть методу Ісікави. Діаграма Ісікави — графічний спосіб дослідження найбільш істотних причинно-наслідкових взаємозв'язків між факторами й наслідками в досліджуваній ситуації або проблемі.  Тож фахівець з інформаційної діяльності підприємства має досконало володіти цим методом.  Студенти дізналися, що діаграма Ісікави використовується як аналітичний інструмент для перегляду дії можливих факторів і виділення найбільш важливих причин, дія яких породжує конкретні наслідки й піддається керуванню. На занятті студенти ознайомилися з етапами роботи з діаграмою Ісікави:

Щоб ефективніше виявити й додати можливі причини до складу основних, а також конкретніше деталізувати можливі першопричини відгалужень «основної кістки», пані Вікторія застосувала метод стимулювання генерації творчих ідей - мозковий штурм.

Практичне заняття з дисципліни "Електронна комерція"

29 березня 2023 року к.пед.н. Вікторія Балюк провела для студентів групи 31 ід ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" практичне заняття з дисципліни "Електронна комерція" на тему "Системи електронної комерції у споживчому секторі (В2С)".  Актуалізувавши знання з відповідної лекції (електронні торгові ряди (супермаркети); інтернет-вітрини; інтернет-магазини; електронний аукціон; електронні торгівельні майданчики), студенти приступили до проєктування структури сайту підприємства. Студенти оцінювали можливості функціоналу таких конструкторів сайтів, як-от: http://jimdo.com/, http://www.webnode.com.ua/ , http://nethouse.ua/, http://www.simplesite.com/  та ін. Під час виконання завдань у студентів формувалися такі компетентності: здатність до використання електронних мереж для пошуку та обміну інформацією, побудови вебсайтів, вебсторінок; здатність вивчати типи електронних платежів з метою створення стратегічних конкурентних переваг для організації. 

Удосконалення процесу кроскультурної підготовки майбутніх фахівців з інформаційної діяльності

26-28 березня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец взяла участь у VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Глобальні та регіональні аспекти сталого розвитку” (Copenhagen, Denmark ) з доповіддю на тему "The cross-cultural training improvement for future specialists in information activity (Удосконалення кроскультурної підготовки майбутніх фахівців інформаційної діяльності)".   У своєму виступі пані Наталія зазначила, що сучасні вітчизняні підприємства орієнтуються на ефективну роботу в полікультурному суспільстві, яке є складною системою, що об’єднує людей різноманітних національностей з усією сукупністю їх взаємодії й взаємозалежності. У зв’язку з цим актуалізується проблема кроскультурної підготовки майбутніх фахівців з інформаційної діяльності  підприємства як процесу, який сприяє розвиткові кроскультурної компетентності фахівців – здатності сприймати, порівнювати та оцінювати подібності та відмінності поведінки людей, їхні традиції, зокрема, у веденні бізнесу, цінності в культурному середовищі в межах однієї країни або двох чи більше країн, а також здатності до успішної комунікації у професійній діяльності з представниками різних культур.  За результатами роботи конференції нею  отримано сертифікат підвищення кваліфікації: 12 годин (0,4 кредити ECTS).  Сертифікат № Mr-2326138 .

Бібліографія тез доповіді: 

Kononets N. V., Nestulya S. I. The cross-cultural training improvement for future specialists in information activity. Scientific Collection «InterConf»,(148): with the Proceedings of the 8th International Scientific and Practical Conference «Global and Regional Aspects of Sustainable Development» (March 26-28, 2023; Copenhagen, Denmark) by the SPC «InterConf». Berlitz Forlag, 2023. Р.141-146. https://archive.interconf.center/index.php/conference-proceeding/issue/view/26-28.03.2023/158 

Квест "Шерлок Холмс та його ІТ-команда"

23 березня 2023 року студенти груп 21-1юп, 21-2юп ОПП "Правознавство" провели для студентів-юристів груп 11-1 юп, 11-2 юп та групи 11 ід ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" захоплюючий освітній квест загальної тематики, присвяченої правам, свободам, обов'язкам людини і громадянина України (викладачі-консультанти Олена Носальська та Наталія Кононец). Ключова ідея квесту належала студенткам-юристкам другого курсу Вікторії Волошиній та Кристині Ореховій, які виступили неперевершеними сценаристками й модераторками івенту.  Студенти першокурсники розділилися на дві команди, у кожній з яких були свої Шерлоки Холмси та  фахівці з інформаційних технологій. Команди мали можливість поміркувати над різними задачами з логіки, а також над завданнями, які відносяться безпосередньо до Конституційного права України. "Конституція — це головний закон нашої держави, тому кожен з нас має володіти її базовими нормами, а також розумітися на своїх правах та обов'язках перед державою", - зазначили модераторки квесту. Завдання були різного ступеня складності, деякі потребували пошуку певної інформації та застосування інформаційних технологій.  Родзинкою квесту була його друга частина - пограбування. Тож команди повинні були розкрити злочин, вирахувати та піймати злочинця.  Для того, щоб дізнатися, хто справжній злочинець, командам потрібно знати, в якому напрямку рухатися. Тож модераторки квесту давали учасникам зачіпки, вказівки на локації, пошук завдань, виконання яких уможливили знайти злочинця. Наприклад, команди мали отримати свідчення очевидців на кшталт "Сьогодні, проходячи повз аудиторію, де проходила пара у 21-юп-1 групи, я чула, як потерпілий розповідав своєму товаришу, що в нього є велика сума грошей".  Аби рухатися далі, команди мали також знайти статтю, за якою буде покарано крадія,  а також виконати й інші необхідні завдання, зібрати докази, зняти відбитки пальців тощо. Результати виявилися неочікуваними! Здивувалися не лише студенти, але й наші викладачі, які спостерігали за процесом розкриття злочину: завідувачі відділень д.пед.н. Наталія Кононец та к.і.н. Дмитро Стаценко, заступник директора з виховної роботи Оксана Вовчик, викладачі Олена Носальська, Тетяна Олійник, Іванна Щербань, Віталій Колєснік. Після того, як злочинця було передано до рук поліції, відбулася церемонія нагородження учасників квесту. Живемо і працюємо далі. Слава Україні!

Участь робочої групи в онлайн-семінарі "Акредитація в сфері фахової передвищої освіти: перші здобутки та виклики"

21 березня 2023 року робочі групи ОПП коледжу, зокрема, ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" (д.пед.н. Наталія Кононец, к.пед.н. Вікторія Балюк, Іван Худолій) взяли участь в онлайн-семінарі «Акредитація в сфері фахової передвищої освіти: перші здобутки та виклики». Очільник  управління Державної служби якості освіти України у Полтавській області Юрій Кращенко зазначив, що допомога закладам освіти у визначенні сильних і слабких сторін освітньо-професійної програми, а також встановлення її відповідності державним вимогам і критеріям — мета акредитації в сфері фахової передвищої освіти, яку проводить Державна служба якості освіти України. «Державна служба якості освіти та її територіальні органи — відповідальні партнери для закладів фахової передвищої освіти. Ми створили належні умови, щоб кожен заклад освіти, враховуючи реалії воєнного часу, міг безперешкодно проходити адміністративні процеси, для надання якісних освітніх послуг», — зазначив у вітальному слові Олександр Якименко, перший заступник Голови Державної служби якості освіти України, звертаючись до учасників онлайн-семінару «Акредитація в сфері фахової передвищої освіти: перші здобутки та виклики». Наталія Вітранюк, директор департаменту контролю у сфері вищої, фахової передвищої освіти і освіти дорослих Державної служби якості освіти України, звернула особливу увагу на приведення документів закладів освіти у відповідність до норм чинного законодавства, зокрема статуту, ліцензії, сертифікатів про акредитацію та внутрішніх документів. Про перші здобутки та виклики, з якими довелося зіткнутися, розповів Віктор Мельник, директор Державної освітньої установи «Навчально-методичний центр з питань якості освіти». Особливу увагу присутніх промовець звернув на орієнтування в нормативних документах та критерії за якими здійснюється оцінювання. Дякуємо пану Юрію, пані Наталії, пану Олександру та пану Віктору за важливу інформацію, поради та досвід. Живемо і працюємо далі. Слава Україні!

Статистика - наука збору, візуалізації, аналізу та розумної інтерпретації даних

20 березня 2023 року для студентів групи 31 ід ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" викладач Тетяна Олійник провела практичне заняття з дисципліни "Статистика" на тему "Розрахунок середніх величин та показників варіації".  На практичному занятті студенти вкотре переконалися, що, не маючи хорошого розуміння принципів статистичного аналізу, фахівець з інформаційної діяльності підприємства не зможе отримати користь із даних. Без коректного застосування статистичних методів дані залишаться безмовними та марними, а статистика є основою для успішного аналізу даних. Метою аналізу даних є знання про об’єкт дослідження — виявлення корисної інформації, знайдення висновків, врешті, розумне, зважене прийняття рішень. Аналіз даних може мати багато аспектів та підходів, реалізовуватися за допомогою різних інструментів — в тому числі математичних, статистичних, за допомогою різноманітних способів візуалізації. Тож студенти вчилися не лише розраховувати середні величини та показники варіації, але й візуалізувати отримані дані та робити висновки. Підібрані викладачем завдання засвідчили, що статистика може дати миттєву загальну картину даних — на основі доступної для сприйняття візуалізації або числового узагальнення, незалежно від кількості спостережень чи одиниць даних. Водночас, окрім узагальнення даних, наголошувалося на занятті, важливим завданням статистики є формулювання логічних висновків та передбачення залежностей між змінними. 

Участь викладачів у VІ Міжнародній науково-практичній конференції “Science and technology: problems, prospects and innovations” (Осака, Японія)  

16-18 березня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец, викладачі Людмила Пилипенко та Оксана Вовчик взяли участь у VІ Міжнародній науково-практичній конференції “Science and technology: problems, prospects and innovations” (Осака, Японія) з доповіддю на тему "Принципи ресурсно-орієнтованого навчання майбутніх фахівців з інформаційної діяльності підприємства".  Викладачі у своїй доповіді висвітлили сукупність принципів ресурсно-орієнтованого навчання майбутніх фахівців з інформаційної діяльності підприємства (універсальності, інтернаціоналізації, свободи вибору, самостійності та керованості, неперервності, саморегуляції, індивідуалізації, доступності, раціоналізації) та шляхів їх реалізації, котрі є дидактично виправданими з точки зору досягнення програмних результатів навчання студентів за освітньо-професійною програмою «Інформаційна діяльність підприємства» в освітньому середовищі фахового коледжу. За результатами роботи конференції викладачі отримали сертифікати підвищення кваліфікації: 24 години (0,8 кредитів ECTS).

Бібліографія тез доповіді: 

Кононец Н.В., Пилипенко Л.О., Вовчик О.В. Принципи ресурсно-орієнтованого навчання майбутніх фахівців з інформаційної діяльності підприємства. Proceedings of the 6th International scientific and practical conference “Science and technology: problems, prospects and innovations” (March 16-18, 2023). CPN Publishing Group. Osaka, Japan. 2023. С. 254-260. https://sci-conf.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/SCIENCE-AND-TECHNOLOGY-PROBLEMS-PROSPECTS-AND-INNOVATIONS-16-18.03.23.pdf 


Доповідь Наталії Кононец на Міжнародній науково-практичній конференції (м. Харків) про організацію практичного навчання  

16 березня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец виступила на пленарному засіданні VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Психолого-педагогічні проблеми вищої і середньої освіти в умовах сучасних викликів: теорія і практика» з доповіддю на тему "Етапи виробничої практики фахових молодших бакалаврів освітньо-професійної програми «Інформаційна діяльність підприємства» в умовах змішаного навчання".  Доповідачка наголосила, що виробнича практика у системі підготовки фахових молодших бакалаврів освітньо-професійної програми «Інформаційна діяльність підприємства» займає важливе місце у структурно-логічній схемі організації освітнього процесу у фаховому коледжі, та організовується і проводиться в умовах змішаного навчання у такі етапи: мотиваційно-підготовчий, змістово-технологічний та рефлексійно-коригувальний. Нею детально схарактеризовано кожен з етапів, котрі в умовах змішаного навчання передбачають як безпосередній контакт викладачів, керівників практики від підприємства зі студентами, так і організацію онлайн-зустрічей на офіційній платформі коледжу у різних форматах: «студент-викладач», «група студентів-викладач», «група студентів-викладачі-керівники практики від підприємства»

Практичне заняття з дисципліни "Менеджмент" із застосуванням технології мобільного навчання  

15 березня 2023 року для студентів групи 31 ід ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" к.пед.н. Василь Карманенко провів практичне заняття з дисципліни "Менеджмент" на тему  "Інформаційно-комунікаційні ресурси у менеджменті". На занятті викладачем використано елементи технології мобільного навчання. Використовуючи мобільні девайси, студенти створювали ментальні карти, котрі розкривали суть понять «інформація», «комунікація», «документ», «інформаційні технології», «інформаційна діяльність», «інформаційне обслуговування», «інформаційне забезпечення», «інформаційні потреби», «інформаційні потоки», «інформаційні ресурси», «комунікаційний процес», «канали комунікації», «організаційні комунікації», «міжособові комунікації». Разом із тим, під час інтерактивної дискусії на занятті розглянуто інформаційно-комунікаційні аспекти таких сфер менеджменту: правовий менеджмент (забезпечує правове регулювання суспільного життя через діяльність органів держави, що ухвалюють закони, постанови та інші правові акти; економічний менеджмент (регулює економічну сферу суспільства, детермінує економічні інтереси, економічні відносини, економічну роль держави); соціальний менеджмент (полягає в регулюванні соціальної сфери суспільства, узгодженні соціальних відносин, інтересів і потреб особистостей, соціальних груп тощо); політичний менеджмент (передбачає регулювання політичної сфери суспільства, гармонізує політичні відносини, інтереси і потреби суб'єктів політики); гуманітарний менеджмент (спрямований на забезпечення прав людей в культурній, етнонаціональній, освітній, науковій та інших видах діяльності). 

Вебінар «Основні принципи створення онлайн-курсу» доцента Університету Луізіани в Лафайетті (Сполучені Штати Америки) Павла Самсонова  

6 березня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец відвідала вебінар на тему «Основні принципи створення онлайн-курсу», який провів для українських освітян доцент Університету Луізіани в Лафайетті (Сполучені Штати Америки), учасник Програми Фулбрайта для фахівців Павло Самсонов на платформі Zoom. Метою вебінару означеної тематики є поширення кращих іноземних практик створення цифрового навчального контенту. Ми живемо в епоху глобальної діджиталізації. Цифрова трансформація запроваджується в усіх сферах економіки, зокрема й в освітньому процесі.  На вебінарі учасники дізналися: як створити якісний контент для онлайн-курсу; де шукати джерела та матеріали для створення курсів; які потреби сучасних студентів в онлайн освіті.

Студентський форум мультидисциплінарних проєктів "Фізика, інформатика, ІТ і не тільки"  

6 березня 2023 року члени робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец, к.пед.н. Вікторія Балюк та Іван Худолій відвідали студентський форум мультидисциплінарних проєктів "Фізика, інформатика, ІТ і не тільки", на якому студенти 11 ід презентували свої роботи: провести дослід з фізики, зняти та змонтувати цікаве відео за допомогою сучасних мобільних технологій. У такий спосіб реалізовано мультидисциплінарний підхід до навчання, формування досдіницьких умніь та розвиток цифрової компетентності студентів.  Досвід свідчить, що розвиток наукових досліджень із використанням сучасних ІТ та мобільного навчання безпосередньо впливає на якість освітнього процесу, оскільки вони змінюють не лише вимоги до рівня знань студентів, але й сам процес навчання і його структуру у фаховому коледжі, підвищуючи ступінь підготовленості майбутніх спеціалістів, сформованості практичних умінь, наукового світогляду та творчого потенціалу.  Кращі студентські відео - на нашому youtube-каналі!

Круглий стіл "Розвиток кадрового потенціалу Полтавщини"  

2 березня 2023 року членкиня робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" к.пед.н. Вікторія Балюк разом зі студентами відвідала  в онлайновому форматі круглий стіл «Розвиток кадрового потенціалу Полтавщини», який відбувася на базі Полтавського державного аграрного університету. До участі в засіданні круглого столу були запрошені представники державних органів і служб, територіальних громад, товаровиробників та академічної спільноти. Під час засідання було з’ясовано, що у рамках співпраці Полтавського державного аграрного університету та Полтавського обласного центру зайнятості можна пройти підвищення кваліфікації та здобуття вищої освіти на базі ПДАУ за спеціальностями 211 Ветеринарна медицина, 201 Агрономія, 204 Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, 181 Харчові технології, а також професійно-технічне навчання кваліфікованих працівників з професії 8331 Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії А1, А2, В1). Процесу підготовки кадрів сприятиме Північно-Східне міжрегіональне управління Держпраці на чолі з Олександром Розумним. 

Підсумкова студентська конференція "Розробка колективних проєктів"  

2 березня 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец провела у групі 11 ід заняття у форматі підсумкової студентської конференції за темою "Розробка колективних проєктів".  Упродовж трьох практичних занять студенти виконували освітній вебквест «Світ цікавих фактів з дисципліни/теми», результати якого відображали на слайдах Google Презентації. Вебквести – це міні-проєкти, засновані на пошуку інформації в Інтернеті. Такі міні-проєкти частіше за все створюються у вигляді сайту або презентації з відкритим доступом і являють собою гіпертекстове середовище (мають посилання на інтернет-ресурси). У межах виконання завдань (на слайдах розмістити інформацію, яка у цілому відповідає на питання «А знаєте Ви, що...» у рамках обраної дисципліни чи теми; обов’язково передбачити слайд Використані матеріали – слайд, який містить посилання на ресурси, що використовувалися під час вебквесту; обов’язково передбачити слайд «Розробники проєкту»; розмістити цікаве відео у презентації) та ролей (керівник проєкту, аналітики, дизайнери, інформаційні архітектори, серфери) студенти мали можливість продемонструвати свою креативність, самостійність, комунікабельність, лідерство, здатність працювати у команді, уміння презентувати результати командної роботи, оцінювати, приймати рішення та нести відповідальність. Присутні на студентській конференції викладачі к.пед.н. Вікторія Балюк, Іван Худолій, Віталій Колєснік та методистка коледжу Світлана Сорока відзначили професіоналізм викладачки під час роботи зі студентами, високий рівень студентських проєктів (змістовність, цифровий контент, креативність, презентація проєкту, уміння вести дискусію), результативність їхньої самостійної роботи та роботи у команді. Також педагоги наголосили, що зазначена тема спрямована на формування у студентів таких загальних компетентностей, визначених в ОПП "Інформаційна діяльність підприємства": здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології; здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел засобами інформаційних технологій; здатність до ділових комунікацій у професійній сфері, знання основ ділового спілкування, навички роботи в команді, уміння вести дискусію.

Співпраця з Малою академією наук

25 та 26 лютого 2023 року відбувся другий етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України в Полтавській області. На відділенні інформаційних технологій у секціях «Інформаційні системи штучного інтелекту» та «Програмна інженерія» до складу журі був запрошений член робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» Іван Худолій, викладач вищої категорії, викладач-методист нашого коледжу.

Практичне заняття "Інформаційні системи та їхня роль у керуванні економікою"  

24 лютого 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец провела для студентів групи 31 ід практичне заняття в онлайновому форматі на тему «Інформаційні системи та їхня роль у керуванні економікою» з дисципліни «Інформаційні системи і технології на підприємстві». У ході практичного заняття студенти відпрацьовували навички самостійного пошуку інформації, її обробки й візуалізації за допомогою організаційних діаграм та ментальних карт. Завдання для практичної роботи передбачали поглиблення знань студентів з використання текстового процесора та сервісів Google.  Разом із тим, студенти мали можливість подискутувати з приводу ролі процесів інформатизації при переході до інформаційного суспільства, а також використання інформаційних технологій та інформаційних систем в управлінні економікою України.  Зазначена тема спрямована на формування у студентів таких програмних результатів навчання, як: здійснювати пошук, самостійний відбір інформації з різних джерел у сфері підприємницької, торговельної діяльності;  використовувати електронні мережі для пошуку та обміну інформацією. 

Участь робочої групи ОПП у ІІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка"

22-23 лютого 2023 року робоча група ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" (д.пед.н. Наталія Кононец, к.пед.н. Вікторія Балюк та Іван Худолій) взяла участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка".  Ця конференція є не просто традиційною для нашого коледжу, вона була ініційована та започаткована ще у 2016 році членами робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Наталією Кононец та Вікторією Балюк. Викладачі презентували свою наукову роботу за такими темами:

Кононец Н.В., Балюк В.О. КОМПОНЕНТИ ГОТОВНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ ДО РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ

Балюк В. О. ПРАКТИКУМ ІЗ СИСТЕМ ОБРОБКИ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЯК ЗАСІБ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Кононец Н. В. ПРИНЦИПИ СТВОРЕННЯ ДИСТАНЦІЙНОГО КУРСУ З ДИСЦИПЛІНИ «ВСТУП ДО СПЕЦІАЛЬНОСТІ» ЯК ЗАСОБУ РЕАЛІЗАЦІЇ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ОСВІТНЬОЇ ТРАЄКТОРІЇ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Худолій І.І. ВИКОРИСТАННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЕКТУ «НА УРОК» ДЛЯ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ

За результатами роботи конференції ними отримано сертифікати підвищення кваліфікації (3 год/0,1 кредит ЄКТС).

Участь наших  студентів у ІІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка"

22-23 лютого 2023 року студенти груп 21 ід та 31 ід мали можливість взяти участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка".  Ця конференція є не просто традиційною для нашого коледжу, вона була ініційована та започаткована ще у 2016 році членами робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Наталією Кононец та Вікторією Балюк. Студенти разом зі своїми науковими керівниками презентували результати наукової роботи, мали можливість у підготовлених тезах висловити свою позицію щодо організації сучасного освітнього процесу, засобів навчання, інформаційних ресурсів та методів, які пропонуються у фаховому коледжі, науково обґрунтувати її та окреслити перспективи подальших наукових досліджень. Наукова робота наших студентів презентована за такими темами:

Дігтяр В.В., Балюк В.О. ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС У ВОЄННИЙ СТАН

Івченко В.В., Фадей А.Р., Балюк В.О. ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР EXCEL ЯК ЗАСІБ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ НАВЧАЛЬНИХ РЕСУРСІВ

Лукаш В.Р., Молодушко І.О., Балюк В.О. ПРОГРАМА EXCEL ЯК ЗАСІБ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ТАБЛИЦЬ

Слинько О.О., Балюк В.О. СТВОРЕННЯ HTML-САЙТІВ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА»

Данилова А.В., Кононец Н.В. РОЛЬ ОФЛАЙН ТА ОНЛАЙН НАВЧАННЯ У ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА»

Юдінцов Д.М., Кононец Н.В. ОСОБЛИВОСТІ ОСВІТИ В НІДЕРЛАНДАХ

Безсонова О.В., Кононец Н.В. ПРОГРАМА MICROSOFT POWERPOINT ЯК ЗАСІБ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ ПІД ЧАС САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

Михайленко А.О., Кононец Н.В. ЯК СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ ВПЛИВАЮТЬ НА НАШЕ ЖИТТЯ ТА НАВЧАННЯ

Кабайлова М.В., Худолій І.І. САЙТИ ВСЕСВІТНЬОЇ ПАВУТИНИ ЯК ІНФОРМАЦІЙНИЙ ОСВІТНІЙ РЕСУРС ДЛЯ СУЧАСНИХ СТУДЕНТІВ

Тоцький С.І., Худолій І.І. ВИКОРИСТАННЯ ГРАФІЧНОГО РЕДАКТОРА PHOTOSHOP У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ

Медяник М.В., Худолій І.І. ПОРІВНЯННЯ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ Й ВИХОВАННЯ РАДЯНСЬКОЇ ТА СУЧАСНОЇ ШКОЛИ

Малінський М.О., Таран Є.Ю., Карманенко В.В. INSTAGRAM ЯК СУЧАСНИЙ РЕСУРС УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ПРОЦЕСОМ ТА ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ 

Лекція-бесіда "Правовий режим інформаційних ресурсів"  

23 лютого 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец провела для студентів групи 21 ід відкриту лекцію-бесіду в онлайновому форматі на тему «Правовий режим інформаційних ресурсів» з дисципліни «Управління інформаційними ресурсами». У ході лекції обговорювалися наступні питання: Закон України «Про науково-технічну інформацію»; об’єкт та суб’єкти відносин у сфері науково-технічної інформації; власники інформаційних ресурсів; інформаційні продукти і інформаційні послуги; веб-ресурси. Зазначена тема спрямована на формування у студентів таких програмних результатів навчання, як: здійснювати пошук, самостійний відбір інформації з різних джерел у сфері підприємницької, торговельної діяльності; знати основи нормативно-правового забезпечення діяльності підприємницьких, торговельних структур і застосовувати їх на практиці.  

Участь Наталії Кононец у якості стейкґолдерки ОПП підготовки магістрів за спеціальністю 015 Професійна освіта 

16 лютого 2023 року відбулось фінальне обговорення  Проєкту освітньо-професійної програми  «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології) другого (магістерського) рівня вищої освіти для 2023 року набору у Полтавському державному аграрному університеті. У зустрічі взяли  участь члени робочої групи по розробці освітньої програми та зовнішні стейкґолдери, серед яких представники роботодавців, академічної спільноти та департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації. Голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", завідувачка аграрно-економічного відділення коледжу д.пед.н. Наталія Кононец взяла участь в онлайн-зустрічі та висловила свої пропозиції щодо вдосконалення змісту освітньо-професійної програми та шляхів її реалізації. Також вона зазначила, що ця програма є актуальною для викладачів системи фахової передвищої освіти, які прагнуть професійного розвитку.  

Лекція-дискусія з дисципліни "Менеджмент" 

15 лютого 2023 року для студентів групи 31 ід  к.пед.н. Василем Карманенком було проведено лекцію-дискусію з дисципліни "Менеджмент" на тему "Закони, закономірності, принципи менеджменту". Студенти разом із викладачем шукали відповіді на низку питань: Як діє і розвивається менеджмент? Що таке закон? В чому виявляється дія закону? Що встановлюють закони і закономірності? Чи є розбіжності між категоріями “закономірність” і “закон”? Що таке закономірність? За якої умови можлива ефективна спільна діяльність людей в організації? Що повинна мати будь-яка організація? Що необхідно для ефективної діяльності будь-якої організації? У результаті проведеного заняття студенти сформулювали основні закони менеджменту, з’ясували, що об'єктивні, стійкі, загальні та повторювальні зв'язки між явищами, процесами, категоріями менеджменту є закономірностями менеджменту, а також схарактеризували принципи менеджменту. 

Участь Наталії Кононец у якості стейкґолдерки ОНП підготовки докторів філософії за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки 

9 лютого 2023 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец взяла участь в онлайн-зустрічі розробників ОНП підготовки докторів філософії за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки (Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка) зі стейкголдерами, яка була присвячена обговоренню проєкту освітньо-наукової програми на 2023–2024 н. р. Як стейкголдерка цієї програми, Наталія Кононец висловила свої пропозиції щодо вдосконалення змісту освітньо-наукової програми та шляхів її впровадження. Також вона зазначила, що ця ОНП є актуальною для викладачів системи фахової передвищої освіти, які прагнуть професійного зростання шляхом здобуття наукового ступеня.  

Проблемна лекція з дисципліни "Інформаційна діяльність підприємства" 

9 лютого 2023 року для студентів групи 31 ід  к.пед.н. Вікторією Балюк було проведено проблемну лекцію з дисципліни "Інформаційна діяльність підприємства", метою якої є формування у студентів системних знань теорії та практики управління інформаційною діяльністю суб’єктів господарювання; опанування відповідного інструментарію для успішного управління інформаційними ресурсами, системами і технологіями. У межах теми "Завдання інформаційного менеджменту" викладачка перед студентами поставила проблемне завдання - дослідити проблему формування технологічного середовища інформаційної системи. Разом із тим, студенти досліджували основні напрями розвитку інформаційної системи та забезпечення її обслуговування, планування в середовищі інформаційної системи. Окремо досліджувалися питання формування організаційної структури в області інформатизації, використання та експлуатація інформаційних систем. Таким чином, застосування проблемної лекції як методу інтерактивного навчання під час лекції сприяло не лише кращому засвоєнню студентами нових знань, але й формуванню аналітичного мислення з можливістю розвитку науково-дослідницької компетентності здобувачів освіти.

Концепція гіпермедіа як пріоритетна концепція створення дистанційного курсу «Управління інформаційними ресурсами» 

6-8 лютого 2023 року голова робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» д. пед. н. Наталія Кононец взяла участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції "Наука в середовищі швидких змін" (2nd International Scientific and Practical Conference «Science in the Environment of Rapid Changes» , Брюссель, Бельгія) з доповіддю на тему:  "Концепція гіпермедіа як пріоритетна концепція створення дистанційного курсу «Управління інформаційними ресурсами» для майбутніх фахівців з інформаційної діяльності підприємства" (The concept of hypermedia as a priority concept for the creation of a distance course «Management of information resources» for future specialists in the information activities of the enterprise). За результатами участі в конференції вона отримала сертифікат підвищення кваліфікації 12 годин/0,4 кредити ЄКТС.

Сертифікат № Fb-2306040 .

Бібліографія тез доповіді:

Kononets, N. (2023). The concept of hypermedia as a priority concept for the creation of a distance course «Management of information resources» for future specialists in the information activities of the enterprise. Scientific Collection «InterConf», (141), 59–64. Retrieved from https://archive.interconf.center/index.php/conference-proceeding/article/view/2275 

Наукова робота студентів як важливий складник ефективного процесу професійної підготовки 

Новий семестр зі студентами третього курсу розпочато з наукової роботи, котра є невід’ємнним складником ефективної освітньої діяльності коледжу і важливим етапом у підготовці майбутніх фахівців з інформаційної діяльності підприємства. Вона є одним із важливих засобів підвищення якості підготовки фахових молодших бакалаврів, сприяє розширенню загального та професійного світогляду. Так, 1 лютого 2023 року студенти групи 31 ід розпочали навчання з підготовки тез наукових доповідей на ІІІ Міжнародну інтернет-конференцію "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка".  Ця конференція є не просто традиційною для нашого коледжу, вона була ініційована та започаткована ще у 2016 році членами робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Наталією Кононец та Вікторією Балюк. Студенти мають можливість висловити свою позицію щодо організації сучасного освітнього процесу, засобів навчання, інформаційних ресурсів та методів, які пропонуються у фаховому коледжі, науково обґрунтувати її та окреслити перспективи подальших наукових досліджень. Учимося писати тези, оформлювати список використаних джерел, дотримуватися академічної доброчесності. Працюємо над собою, не зупиняємося на досягнутому. Все буде Україна!

Інтерактивні заняття: методики організації та проведення

Під час канікул наші викладачі активно навчаються, розвивають професійну компетентність та проєктують авторські методики проведення інтерактивних занять. Так, 23 січня 2023 року розпочався цикл тренінгів загальної тематики "Інтерактивні заняття: методики організації та проведення"  від директора коледжу к.пед.н. Василя Карманенка. Робоча група та група забезпечення ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» зареєструвалися на цикл тренінгів та відвідали перший тренінг на тему "Вчити і вчитися як професійна ідентифікація".  До початку першого заняття викладачі уже встигли виконати перші два завдання: "Візуальна ідентифікація" та "Рефлексія з приводу власної ролі у навчанні студентів". Вдале поєднання паном Василем класичних та суто авторських тренінгових вправ в аудиторії ("Асоціації", "Мій шлях",  "Портрети КУЕП" тощо) забезпечило створення психологічно комфортного та креативного освітнього середовища, де педагоги краще розкрили себе, розвивали власні скіли та проєктували індивідуальну траєкторію розвитку методичної й інтерактивної компетентностей. Особливим цей тренінг робила відкритість учасників, їх щире бажання професійного росту й удосконалення, синергія продуктивної співпраці, а домашні практичні завдання стимулювали процес переосмислення свого потенційного професійного "фіксованого простору". Працюємо над собою, не зупиняємося на досягнутому. Все буде Україна!

Студенти успішно склали зимову сесію-2022

Завершився перший семестр 2022-2023 навчального року. Студенти першого курсу 11 ід групи отримали семестрові оцінки з дисциплін загальноосвітньої школи. Студенти 21 ід та 31 ід груп упродовж грудня складали екзамени. Так, студенти 21 ід групи успішно склали екзамени з дисциплін «Політична економія)» (екзаменатор – Оксана Коношенко), «Інформатика та комп’ютерна техніка» (екзаменатор – к.пед.н. Вікторія Балюк),  «Інформаційний бізнес» (екзаменатор – к.пед.н. Вікторія Балюк) та «Фінанси підприємства» (екзаменатор – Михайло Мось). Студенти 31 ід групи успішно склали екзамени з дисциплін «Нормативна  база інформаційної діяльності підприємства» (екзаменатор – Світлана Кіяшко), «Офісні системи і електронний документообіг» (екзаменатор – Іван Худолій), «Інтернет-технології в інформаційній діяльності» (екзаменатор – к.пед.н. Вікторія Балюк), «Фінанси підприємства» (екзаменатор – Михайло Мось) та «Основи алгоритмізації та програмування» (екзаменатор – д.пед.н. Наталія Кононец).  Присутні на екзаменах члени адміністрації та колеги відмітили належний рівень підготовленості студентів до екзаменів, адже студенти продемонстрували не лише  теоретичні знання, але й практичні вміння вирішувати спеціалізовані задачі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій та відповідного програмного забезпечення. Констатовано сформованість у студентів визначених програмами компетентностей та програмних результатів навчання. Вітаємо студентів та їх викладачів з успішним завершенням першого семестру. До нових зустрічей! Все буде Україна!

"Захист України" для студентів-першокурсників

Завершився перший семестр навчання студентів групи 11 ід з дисципліни "Захист України". Цю дисципліну викладачі Олександр Яременко та Іванна Щербань викладали разом з інструкторами Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Зазначимо, що в КУЕП активно розвиваємо військово-патріотичне дидактично-виховувальне середовище в умовах воєнного стану разом з інструкторами ЗСУ. Таке середовище є  специфічним простором в закладі фахової передвищої освіти, який інтегрує в собі сукупність створених особливих дидактичних умов, умов виховання студента-патріота України, та забезпечує набуття усіма учасниками освітнього процесу важливих у війну військово-прикладних умінь та навичок. Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися! Віримо ЗСУ! Живемо і працюємо далі. Все буде Україна! 

Екзамен як форма підсумкового контролю рівня досягнутих програмних результатів навчання

22 грудня 2022 року студенти 31 ід групи здали екзамен з дисципліни "Основи алгоритмізації та програмування" (викладач - голова робочої групи ОПП д.пед.н. Наталія Кононец). Виконуючи екзаменаційні завдання (проєкти) та презентуючи створені проєкти Delphi, студенти продемонстрували такі програмні результати навчання: здатність використовувати сучасні комп’ютерні й телекомунікаційні технології обміну та поширення професійно спрямованої інформації у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності; здатність здійснювати пошук, самостійний відбір інформації з різних джерел у сфері підприємницької, торговельної та біржової діяльності; здатність застосовувати всебічні спеціалізовані емпіричні й теоретичні знання у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності для подальшого використання у практичній діяльності; здатність володіти методами й інструментарієм для підготовки проєктів управлінських рішень щодо створення й функціонування підприємницьких, торговельних і біржових структур; здатність застосовувати інноваційні підходи у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності; здатність виконувати професійні завдання з організації̈ діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур; здатність використовувати електронні мережі для пошуку та обміну інформацією, розробляти вебсайти, вебсторінки. 

Захист курсових робіт з дисципліни "Інформаційний бізнес" 

20 грудня 2022 року студенти 21 ід групи захищали курсові роботи з дисципліни "Інформаційний бізнес". Захист відбувався у формі публічного виступу. Доповіді, з якими виступали студенти, мали логічну структуру: короткий вступ (обґрунтування актуальності теми дослідження, визначення його мети та завдань), основну частину (виклад власних поглядів на певні питання), висновки, пропозиції. Комісія по захисту курсових робіт - члени робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" (д.пед.н. Наталія Кононец, к.пед.н. Вікторія Балюк, Іван Худолій), заслухали студентів, які презентували свої роботи та мали можливість переконатися, як студенти здійснили теоретичне дослідження основ інформаційного бізнесу; вивчили методи функціонального моделювання IDEF0;  розробили власну структурно-функціональну моделі у середовищі AllFusion Process Modeler (BPwin) діяльності досліджуваного підприємства у межах теми курсової роботи. Активне обговорення результатів дослідження студентів засвідчив високий рівень їхньої підготовки до самостійного структурно-функціонального моделювання, здатності використовувати програмний додаток AllFusion Process Modeler (BPwin), здатності володіти методами й інструментарієм для підготовки проєктів управлінських рішень щодо створення й функціонування підприємницьких, торговельних і біржових структур; здатності застосовувати інноваційні підходи у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності; здатності виконувати професійні завдання з організації̈ діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур. Дякуємо усім студентам за чудові роботи!

Академічна доброчесність у коледжі  

19 грудня 2022 року для студентів 21 ід групи провела інтерактивний семінар з академічної доброчесності Наталія Мирна, аспірантка освітньо-наукової програми 011 освіта/педагогіка Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, яка проходить у коледжі науково-педагогічну практику. На занятті вона розповіла студентам, що таке академічна доброчесність, види порушень академічної доброчесності, що таке плагіат та надала практичні рекомендації студентам, як уникнути плагіату під час написання курсових робіт. Студенти засвоїли, що дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти передбачає: самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання; посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей; дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права; надання достовірної інформації про результати власної навчальної (наукової, творчої) діяльності, використані методики досліджень і джерела інформації. Також студенти усвідомили, що плагіат та культура «копіювати/вставити» — це не лише порушення правил академічної доброчесності, але й порушення закону. Після проведеного заняття відбулася дискусія з педагогами,  як викладачі коледжу можуть сприяти формуванню культури академічної доброчесності у студентів. Працюємо далі. Все буде Україна!  

Бінарне заняття - ефективна форма навчання наших студентів  

15 грудня 2022 року викладачі коледжу д.пед.н. Наталія Кононец та Олена Носальська провели бінарне відкрите практичне заняття з дисциплін «Правознавство» та «Інформатика» у групах 11фк та 11 ід, інтегруючи теми «Кримінальне право. Злочини проти життя та здоров'я" та "Створення відеокліпу". Мета проведеного бінарного заняття : творчо співпрацюючи, інтегрувати знання з різних предметів; заохотити здобувачів освіти до самостійної дослідницької діяльності під час розв’язання практично-пошукових завдань; формувати ключові життєві компетентності; розвивати вміння застосовувати отримані знання в нестандартних умовах; покращувати ефективність використання комп’ютерів та цифрових технологій на заняттях; досліджувати проблеми, аналізувати і синтезувати матеріал за допомогою цифрових технологій; створити умови вмотивованого практичного застосування знань, навичок і умінь та дати студентам можливість побачити результати власної навчальної діяльності, отримати позитивні емоції. Під час заняття викладачі використали комплекс інтерактивних методів навчання та форматів проведення заняття: метод наративів, візуалізації знань, дидактичні ігри, групова робота, бліц-вікторина. Також гармонійно поєднувалися ролі педагогів та студентів, котрі теж спробували себе у ролі викладачів. Особливий формат бінарного заняття - "група для групи", адже на заняття студенти 11 фк запросили групу 11 ід. Спільні активності подарували нашим студентам не лише знання, здатність проявити себе, але й неймовірні позитивні емоції! Дякуємо усім студентам за роботу, присутнім колегам за підтримку Тетяна Кострубяк, Іван Худолій, Надія Шеріпбаєва, Тетяна Стегній, Вікторія Балюк, Дмитро Стаценко! Працюємо далі. Все буде Україна!  

Практичне заняття з інформатики "Обмін миттєвими повідомленнями":  ресурсно-орієнтоване навчання

12 грудня 2022 року голова робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» д.пед.н. Наталія Кононец провела для студентів групи 11 ід практичне заняття з інформатики на тему "Обмін миттєвими повідомленнями". У ході заняття, реалізуючи ресурсно-орієнтований підхід до навчання, студентам було запропоновано виконання індивідуальних та групових проєктів, під час яких вони вчилися консолідувати програмно-технічні та інформаційні ресурси.  Студенти одночасно досліджували середовище Всесвітньої павутини, працювали у текстовому процесорі Microsoft Word та Google Додатках, синхронізуючи тандем "комп'ютер - мобільний телефон".  Навчальний процес на занятті було організовано таким чином, що всі студенти були залучені у процес пізнання, вони знають, що роблять, формують власні уміння, шукають інформацію і думають, аналізуючи її.  У результаті в студентів формувалися такі компетентності: здатність використовувати сучасні інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-пізнавальній діяльності, при вивченні інших навчальних предметів та повсякденному житті; здатність опановувати та раціонально використовувати програмні засоби загального та прикладного призначення, цілеспрямовано шукати й систематизувати відомості, використовувати електронні засоби обміну даними. 

Зустріч студентів ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» з кар'єрною консультанткою та HR-спеціалісткою Вікторією Бондаренко 

12 грудня 2022 року студенти групи 31 ід ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» разом з іншими студентами коледжу знайомилися з особливостями працевлаштування. Головна теза зустрічі: "Грамотно складене резюме – перша умова успішного працевлаштування". Тож наші студенти за співпраці з Обласним молодіжним центром (Полтава)  навчалися правильно складати резюме, так щоб його помітили, вчилися писати мотиваційний та супровідний лист, який зачепить потенційного роботодаця, а також розбирали відеовізитку: що це та якою вона має бути. Спікеркою для наших студентів стала Вікторія Бондаренко - кар'єрна консультантка та HR-спеціалістка.

Робоча група ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» взяла участь у Міжнародній конференції (Оттава, Канада)

6-8 грудня 2022 року члени робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» д. пед. н. Наталія Кононец, к. пед. н. Вікторія Балюк та Іван Худолій взяли участь у 13-й міжнародній науково-практичній конференції «Наукові дослідження у ХХІ столітті». Ця конференція, яка традиційно проводиться щорічно в дистанційному форматі, є міждисциплінарним форумом для дослідників, практиків та вчених, де представлено та обговорено останні інновації та розробки сучасної науки. Мета конференції – надати можливість науковцям, дослідникам, педагогам, практикам, студентам опублікувати результати своїх досліджень, ідеї, розробки та інновації. Під час конференції члени проєктної групи поділилися власним досвідом створення віртуального навчального середовища для формування цифрової компетентності майбутніх фахівців з інформаційної діяльності підприємства. За результатами участі в конференції вони отримали сертифікати підвищення кваліфікації 12 годин/0,4 кредити ЄКТС.

Бібліографія тез доповіді:

Kononets N.V., Baliuk V.O., Khudolii I.I. Creating a virtual learning environment for the formation of digital competence of future professionals in the information activities of the enterprise. Scientific Collection «InterConf»,(135): with the Proceedingsof the 13st International Scientific and Practical Conference «Scientific  Research  in  XXI  Century» (December6-8,  2022; Ottawa, Canada)bytheSPC «InterConf».Methuen Publishing House, 2022. Р. 98-105. https://archive.interconf.center/index.php/conference-proceeding/issue/view/6-8.12.2022/145 

Підвищення кваліфікації завідувачів відділень закладів фахової передвищої освіти «Впровадження інноваційних технологій в освітній процес» 

5-6 грудня 2022 року голова робочої  групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства», завідувачка аграрно-економічного відділення коледжу д.пед.н. Наталія Кононец пройшла навчання за програмою підвищення кваліфікації завідувачів відділень закладів фахової передвищої освіти «Впровадження інноваційних технологій в освітній процес» тривалістю  16 годин (0,5 кредита ECTS). Досягнуті результати навчання (удосконалені знання щодо впровадження в освітній процес сучасних освітніх методик та педагогічних інновацій; набуті вміння проєктування та створення цифрового контенту для підготовки фахівців у закладах фахової передвищої освіти; удосконалені навички щодо розроблення освітньо-професійної програми та навчального плану підготовки здобувачів фахової передвищої освіти; удосконалені навички із застосування інформаційно-комп’ютерних технологій в освітньому процесі у закладах фахової передвищої освіти) засвідчено проходженням комплексного тестування та відповідним сертифікатом СС 38282994/4106-22.  

Презентація ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" 

2 грудня 2022 року члени робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» д. пед. н. Наталія Кононец, к. пед. н. Вікторія Балюк та Іван Худолій презентували свою програму учням школи №12 міста Полтави, які завітали на день відкритих дверей до нашого коледжу. Школярі ознайомилися з ОПП, її метою, основними характеристиками, унікальністю, ресурсним забезпеченням реалізації програми; дізналися, хто такий фаховий молодший бакалавр (кваліфікація – фаховий молодший бакалавр з інформаційної діяльності підприємства), а також ким можуть працювати випускники, як-от: фахівець з корпоративного управління (організація ефективної діяльності підприємства), експерт з управління інформаційними технологіями (адміністрування CRM та ERP систем), помічник керівника підприємства (контроль за своєчасним виконанням працівниками підприємства наказів та розпоряджень), фахівець з комп’ютерної графіки (розробка дизайнів поліграфії та рекламної продукції), менеджер проєктів (акаунт-менеджер, розробка та реалізація стратегій підприємства), SMM-менеджер (оптимізація бізнес-профілю підприємства в мережі Інтернет), контент-менеджер (розробка та просування бізнес-інформації в мережі Інтернет), системний адміністратор (забезпечення функціонування програмно-технічної інфраструктури підприємства).  Запрошуємо на навчання до нашого коледжу! Все буде Україна!

Кейс-метод на практичному занятті з дисципліни "Бухгалтерський облік" 

1 грудня 2022 року в групі 21 ід Валентина Войтаннік провела практичне заняття з дисципліни "Бухгалтерський облік" на тему "Бухгалтерський баланс".  Під час заняття студенти усвідомили, що Баланс – це не просто складник методу бухгалтерського обліку, його елемент; це найважливіший документ бухгалтерської звітності, суттєве джерело інформації для управління, планування, організації виробництва, нормування, аналізу, контролю. Баланс є обліковою категорією, синтезом облікових записів, а тому його треба вміти читати i критично оцінювати з погляду змісту, будови, раціонального викорис­тання даних.  Мета практичного заняття: сформувати вміння та навички складати бухгалтерський Баланс (Звіт про фінансовий стан). З огляду на це, студенти під час заняття мали скласти Баланс (Звіт про фінансовий стан) із використанням згрупованих засобів підприємств за складом і джерелами їх утворення. Ключовим методом навчання обрано кейс-метод, котрий позитивно сприймається студентами, які бачать в ньому гру, що забезпечує освоєння теоретичних положень і оволодіння практичними вміннями. Водночас, викладачеві кейс-метод дає можливість по-іншому думати і діяти, постійно оновлювати свій творчий потенціал. Наприкінці заняття з метою закріплення набутих умінь та контролю знань викладачка застосувала метод «Мікрофон», під час якого студенти дали відповіді на запитання: Що таке бухгалтерський Баланс (Звіт про фінансовий стан)? Що характеризує бухгалтерський Баланс (Звіт про фінансовий стан)? Яке значення бухгалтерського Балансу (Звіту про фінансовий стан)? Яка побудова бухгалтерського Балансу (Звіту про фінансовий стан)? Як характеризуються статті Балансу (Звіту про фінансовий стан)? Де у Балансі (Звіті про фінансовий стан) відображають власний капітал підприємства? Що згруповано в активі Балансу (Звіту про фінансовий стан)? Що згруповано у пасиві Балансу (Звіту про фінансовий стан)?

Бінарна лекція з дисциплін "Нормативна база інформаційної діяльності підприємства" та "Офісні системи і електронний документообіг" 

30 листопада 2022 року викладачі Світлана Кіяшко та Іван Худолій провели для студентів групи 31 ід ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" бінарну лекцію, котра поєднала дисципліни у межах тем "Процедури і механізми захисту права особи на інформацію" (дисципліна "Нормативна база інформаційної діяльності підприємства") та "Огляд сучасних систем електронного документообігу" (дисципліна "Офісні системи і електронний документообіг"). Навчальна мета, яку ставили перед собою педагоги - розкрити суть, види процедур і механізмів захисту прав суб’єктів інформаційних правовідносин, форми захисту прав суб’єктів  інформаційних правовідносин, особливості використання судової форми захисту  прав суб’єктів інформаційних правовідносин (Світлана Кіяшко);  ознайомити студентів із законами про електронний документообіг, зокрема, "Про електронний цифровий підпис", "Про Національну програму інформатизації", "Про Національну систему конфіденційного зв'язку", "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", "Про захист персональних даних" тощо  шляхом дослідження функціоналу державних сайтів України (Іван Худолій). Під час викладу змісту лекції реалізовано виховну (формувати якості особистості студентів та пізнавальний інтерес до вивчення дисциплін, показати значення тем для формування особистості фахівця з інформаційної діяльності підприємства) та  розвивальну мету (спонукати студентів до пізнавальної, наукової, творчої діяльності; розвивати самостійність та креативність). Викладачі вдало використали інноваційні методи на занятті для активізації навчального процесу, як-от: мобільне навчання, методи візуалізації знань, дослідницький метод. Присутні на занятті члени проєктної групи ОПП д.пед.н. Наталія Кононец та к.пед.н. Вікторія Балюк відмітили професіоналізм викладачів, котрі застосовують інноваційні форми та методи проведення занять, а також високий ступінь активності та самостійності студентів.  Працюємо далі. Все буде Україна!

10 цікавих бізнес-ідей: навчання на базі ПДАУ 

29 листопада 2022 року студенти випускної групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" відвідали  Полтавський державний аграрний університет у межах освітньо-профорієнтаційних заходів кафедри підприємництва і права.  Формат  роботи зі студентами передбачав інтерактивне навчання та презентацію спеціальностей університету, адже мине зовсім небагато часу і перед випускниками коледжу постане питання продовження навчання. Нашим студентам особливо сподобалися інтерактивні вправи, під час яких вони ознайомилися з топ-10 цікавих бізнес-ідей, що були втілені за останні роки на українському ринку. Потім для них було проведено вікторину, викладачі кафедри розповідали цікаві факти про найвідоміші компанії світу. Найцікавішою частиною був конкурс. Три команди за 10 хвилин вигадували креативні бізнес-ідеї, логотип і назву свого підприємства та презентували їх. Варто відмітити, що формат заходу передбачав командну роботу, де студенти мали можливість проявити здобуті в коледжі навички і знання, проявити свою фахову підготовку.  Пишаємося нашими студентами. А ПДАУ дякуємо за співпрацю і підтримку випускників нашого коледжу.

Ігрові технології на заняттях з основ алгоритмізації та програмування 

Вивчення основ алгоритмізації та програмування під час професійної підготовки майбутніх фахівців з інформаційної діяльності підприємства – процес досить складний. Зробити його більш цікавим, а традиційні заняття різноманітнішими можна з допомогою ігрових технологій, що дають можливість формувати алгоритмічне мислення у студентів під час гри. А грати можна й на занятті з "Основ алгоритмізації та програмування" (викладач д.пед.н. Наталія Кононец). Так, 25 листопада 2022 року студенти групи 31 ід досліджували властивості алгоритмів під час гри у монополію. Алгоритм гри у монополію – це одночасно і розвага для студентів, і навчальна взаємодія, яка допомагає розвивати математичні і логічні здібності гравців. Під час гри студенти переконалися, що аби виграти у монополію, алгоритм гри має бути визначеним, зрозумілим, масовим, формальним, скінченим та результативним. 

Перевіряємо набуті загальні компетентності 

У листопаді в коледжі щорічно проходить 1 етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика. Участь – це вже перемога! У цьому були переконані усі учасники, які виявили бажання позмагатися та перевірити набуті вміння. Знавці мови продемонстрували свої мовленнєві компетентності щодо знання та використання словникового розмаїття української мови, показали навички володіння художнім словом, редагування лексичних і граматичних конструкцій. А отже, сформованість однієї із визначених в ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» загальних компетентностей – здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

За результатами перевірки робіт перемогу здобули:

1 місце – Мехтієва Сюзанна (21 ов)

2 місце – Кепенач Мирослава (21 ов)

3 місце – Ніколаєв Данило (21 ід), студент ОПП «Інформаційна діяльність підприємства.

Вітаємо переможців і бажаємо не зупинятися на досягнутому, а лише примножувати свої здобутки. Пам’ятайте, що у мові – наша сила, натхнення і Перемога! 

Консультаційний форум по підготовці курсової роботи з дисципліни "Інформаційний бізнес"

22 листопада 2022 року  членкиня робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" к.пед.н. Вікторія Балюк провела у групі 21 ід консультаційний форум по підготовці та написанню курсової роботи з дисципліни "Інформаційний бізнес". Серед основних питань форуму (мета, завдання, тематика, вимоги до курсової роботи) студенти мали можливість обговорити: стан, проблеми і тенденції розвитку електронного бізнесу; тенденції розвитку ринку електронної комерції; розглянути  мережеву інфраструктуру електронної комерції. Також висвітлювалися методи безпеки, що застосовуються в електронній комерції, технології інтернету, а також функціонал  AllFusion Process Modeler (BPwin) - програмного продукту для проєктування моделей бізнес-планів та створення презентаційних проєктів. Студенти мали можливість переконатися, що наочні схеми та графіки, створені у BPwin, сприяють швидкому сприйняттю задуму та основних аспектів з боку слухачів та співробітників. До того ж програма здатна автоматично генерувати звіти про виконану роботу на основі віртуальної моделі технологічних процесів. Кожен із студентів під час форуму мав можливість обговорити з викладачем тему свої курсової роботи у контексту ключових питань: 

1. Теоретичне дослідження основ інформаційного бізнесу.

 2. Вивчення методу функціонального моделювання IDEF0. 

3. Розробка власної структурно-функціональної моделі у середовищі AllFusion Process Modeler (BPwin) діяльності досліджуваного підприємства.

Проєктні технології під час вивчення англійської мови: "Natural disasters"

18 та 21 листопада 2022 року  у групі 11 ід була проведена презентація проєктних робіт з теми "Natural disasters". Так, 18 листопада захід відбувався у форматі Zoom-meeting, а вже 21 - безпосередньо в аудиторії. Під час занять студенти презентували свої проєктні роботи, які мали на меті вдосконалення навичок володіння лексичними одиницями  з теми, розвиток мовної здогадки, шляхом створення ситуації впливу розвивати у студентів складники комунікативної компетентності як однієї з провідних у практичній діяльності на заняттях з іноземної мови. Студенти були активні, проєктне навчання в умовах постійної мовно-комунікативної взаємодії створило комфортні умови протягом всієї пари і всі учасники цього процесу були задоволені.  Підкреслимо, що володіння англійською мовою є важливим чинником, котрий суттєво збільшує конкурентоспроможність на ринку праці серед фахівців у сфері інформаційної діяльності та  інформаційних технологій. 

Інтеграція формальної та неформальної освіти як дидактична умова професійного зростання майбутніх фахівців з інформаційної діяльності підприємства

19-20листопада 2022 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец взяла участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції "CONCEPTS FOR THE DEVELOPMENT OF SOCIETY’S SCIENTIFIC POTENTIAL"  (м.Прага, Чехія) з виступом на тему "Integration of formal and informal education as a didactic condition for the professional growth of future specialists in the information activities of the enterprise" (Інтеграція формальної та неформальної освіти як дидактична умова професійного зростання майбутніх фахівців з інформаційної діяльності підприємства). Під час такої форми роботи нею підвищено кваліфікацію та отримано сертифікат No-221901 (18 год/0,6 кредитів ЄКТС).

Наталія Кононец відвідала гостьову лекцію «Сучасна інтерпретація класичних методів виховання»

16 листопада 2022 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец відвідала гостьову лекцію на тему «Сучасна інтерпретація класичних методів виховання», яку провела для науковців та освітян Інна Осадченко – доктор педагогічних наук, професор кафедри соціальної роботи та реабілітації Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Підвищення кваліфікації: Наталія Кононец взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції

Професійний розвиток, підвищення кваліфікації педагогів є безперервниим процесом. І це не лише навчання на курсах підвищення кваліфікації чи стажування.  Нині ефективною формою підвищення кваліфікації педагогічних працівників є участь у конференціях. 15-16 листопада 2022 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец взяла участь у Міжнародній науково-практичної конференції "РЕФОРМУВАННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ В КОНТЕКСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА" (Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка), виступивши з доповіддю на тему "Цифровий освітній ресурс “Управління інформаційними ресурсами” як засіб ресурсно-орієнтованого навчання студентів фахових коледжів".  У результаті вона отримала сертифікат (15 годин, 0,5 кредита ЄКТС). Сертифікат № 6.

Голова робочої групи ОПП Наталія Кононец взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції 

15 листопада 2022 року завідувачка аграрно-економічного відділення коледжу, голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец взяла участь у пленарному засіданні Міжнародної науково-практичної конференції "РЕФОРМУВАННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ В КОНТЕКСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА" (Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка), виступивши з доповіддю на тему "Цифровий освітній ресурс “Управління інформаційними ресурсами” як засіб ресурсно-орієнтованого навчання студентів фахових коледжів". Зміст доповіді  стосувався реалізації концепції ресурсно-орієнтованого навчання, підвищення якості освіти в умовах війни, проблематиці підготовки  фахових коледжів до акредитації освітньо-професійних програм. Пані Наталія зазначила, що сучасний викладач повинен уміти вирішувати питання методичної доцільності використання цифрових навчальних ресурсів, насамперед, зуміти так організувати навчальний процес, знайти такі форми навчання, за яких використання нового дидактичного інструментарію буде найбільш ефективно. Дидактично доцільним та актуальним нині є активне впровадження ресурсно-орієнтованого навчання студентів ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", націленого на самостійний пошук та всебічне використання різноманітних інформаційних ресурсів, а отже – на формування здатності  студентів ними управляти. Тримаємо науково-освітній фронт! Все буде Україна! 

Інформаційний бізнес: лекція Євгена Палєнки 

10 листопада 2022 року для студентів групи 21 ід  стейкґолдер Євген Палєнка провів проблемну лекцію з елементами практикуму з навчальної дисципліни "Інформаційний бізнес".  Під час дискусії студенти мали можливість обговорити способи розробки та практичного застосування найефективніших форм побудови організаційних систем в сфері інформаційного бізнесу.  Також розглядалися питання методів ведення інформаційного бізнесу, що застосовуються  на сьогоднішній день в управлінні виробничими та технологічним ресурсами інформаційних фірм.  Зміст практичної частини заняття було спрямовано на формування у студентів здатності використовувати базові категорії та новітні теорії, технології і методи у сфері міжнародного бізнесу з урахуванням його основних форм, застосовувати теоретичні знання щодо функціонування й розвитку міжнародних економічних відносин в цілому та міжнародного бізнесу зокрема. 

Зустріч зі стейкґолдером Костянтином Гузом 

10 листопада 2022 року члени  робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства"  (д.пед.н. Наталія Кононец, к.пед.н. Вікторія Балюк, Іван Худолій) зустрілися зі стейкґолдером д.пед.н. Костянтином Гузом, доцентом кафедри розвитку освітніх галузей Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В. Остроградського. Під час зустрічі обговорено зміст ОПП та шляхи її реалізації в сучасних умовах. Пан Костянтин зазначив, що члени  проєктної групи виважено підійшли до вибору освітніх компонентів (обов’язкових та вибіркових), котрі дають змогу сформувати у студентів необхідні компетентності та програмні результати навчання, а також забезпечують формування інтегральної компетентності. Також він наголосив, що перелік освітніх компонентів уможливлює реалізацію унікальності ОПП, а результативність освітнього процесу забезпечують проблемно-орієнтований, компетентнісний та студентоцентрований підходи. Під час дискусії обговорено питання забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам сучасного підприємства. Значну увагу було приділено матеріально-технічному та навчально-методичному забезпеченню, а також базам виробничих практик, на яких студенти набуватимуть досвіду використання сучасних технологій роботи з інформацією, інноваційних методів організації інформаційної діяльності підприємства. Члени проєктної групи подякували стейкґолдеру за слушні пропозиції та зазначили, що з метою підвищення якості підготовки студентів висловлені пропозиції будуть враховані під час перегляду змісту ОПП та навчальних планів.

Закріплюємо теоретичні знання з громадянської освіти практичним досвідом спільно з патрульною поліцією Полтавської області

04 листопада 2022 року до студентів 1 курсу ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" завітав працівник патрульної поліції Полтавської області. Поліцейський розповів студентам  про відповідальність неповнолітніх, їхні права та обов'язки, а також поділився  своїми враженнями від роботи та найцікавішими фактами своєї діяльності😎. Студенти групи  11 ід  у свою чергу, мали змогу поставити питання стосовно того, як  в рамках закону вирішувати конфліктні питання та діяти в тій чи іншій ситуації. Дякуємо фахівцям за знання, як вирішувати конфліктні ситуації, а також попереджувати конфлікти в освітньому середовищі.

Подяка від Полтавської обласної ради

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький висловив подяку члену проєктної групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" Івану Худолію за науковий супровід та підтримку обдарованої учнівської молоді Полтавщини, плідну співпрацю з Полтавською обласною Малою академією наук.

Подяка від ГО «Міжнародна асоціація сучасної освіти, науки та культури»

Голова ГО «Міжнародна асоціація сучасної освіти, науки та культури» д.пед.н., професорка Інна Осадченко висловила подяку голові робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", д.пед.н., доцентці Наталії Кононец за активну співпрацю та взірцеву дидактичну, науково-методичну, організаційну підтримку, базовану на високому рівні професіоналізму та людяності, виявлених від перших днів нинішньої війни у контексті реалізації та підтримки заходів і волонтерських проєктів ГО «МАСОНК».

Розширене засідання циклових комісій за участю груп забезпечення ОПП

02 листопада 2022 року відбулося розширене засідання циклових комісій за участю груп забезпечення ОПП щодо змін, які пропонуються до внесення в зміст виробничих практик. Виробнича практика є логічним продовженням навчальних курсів, що розглядають питання організації професійної діяльності та невід'ємним складником процесу підготовки майбутніх фахових молодших бакалаврів. Ця практика дозволяє студенту як майбутньому фахівцеві освоїти додаткові знання та отримати базовий досвід роботи на підприємстві, який знадобиться йому при старті професійної діяльності. Учасники засідання обговорили зміст виробничих практик, документацію щодо оформлення студентами результатів проходження виробничих практик (щоденник, звіт з виробничої практики), формат  консультацій викладачів, критерії оцінювання, можливість реалізації індивідуальної освітньої траєкторії, а також формат захисту звітів під час змішаного навчання в коледжі.


Інтерактивне семінарське заняття з дисципліни "Політична економія"

01 листопада 2022 року Оксана Коношенко провела інтерактивний семінар з дисципліни "Політична економія" на тему "Відносини власності в економічному житті суспільства" для студентів групи 21 ід. Основна мета інтерактивного семінарського заняття -  активізація студентів до самостійного набуття знань, умінь і навичок, оволодіння методами аналізу явищ і проблем, формування навичок самоосвіти студентів, сприяння поглибленому засвоєнню майбутніми фахівцями з інформаційної діяльності підприємства найбільш складних питань навчального курсу, спонукання студентів до колективного творчого обговорення матеріалу. Отже, основою проведеного семінарського заняття була інтерактивна діалогічна взаємодія, а не репродуктивне відтворення лекційного матеріалу. На занятті Оксана Яківна застосувала поєднання бесіди і дискусії, дидактичні ігри та елементи мобільного навчання. Також викладачка запропонувала студентам візуально зобразити поняття "власність".  Варіативність інтерактивних технологій у підготовці фахівців у коледжі відповідає таким принципам оновлення системи фахової передвищої освіти, як інноваційність у поєднанні з традиційністю, студентоцентрований підхід, консолідація усіх можливих ресурсів для якісного провадження освітнього процесу. 

Обговорення змісту ОПП зі стейкґолдером Миколою Піщаленком

31 жовтня 2022 року відбулася робоча зустріч зі стейкґолдером Миколою Піщаленком, директором ТОВ "Мисливсько-рибальське господарство "Котелевське"". Під час зустрічі обговорено зміст ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", компетентності, котрі дозволять випускникам застосовувати свої знання з провадження інформаційної діяльності на підприємствах різного типу і форм власності, а також використання інформаційних технологій в освітньому процесі, нових методів та засобів навчання, що дасть змогу підвищити ефективність засвоєння здобувачами освіти навчального матеріалу, самостійної роботи та забезпечить якісну освіту, що відповідає вимогам сучасного інформаційного суспільства. Микола Піщаленко зазначив, що ОПП є актуальною та відповідає кваліфікаційним вимогам до фахівця спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність згідно фокусу ОПП "Інформаційна діяльність підприємства".

Зустріч зі стейкґолдером Євгеном Палєнкою: обговорення освітньо-професійних програм

27 жовтня 2022 року з метою налагодження взаємодії освіти і ринку праці відбулося засідання голів робочих груп ОПП "Фінанси і кредит" (Михайло Мось), "Інформаційна діяльність підприємства" (д.пед.н. Наталія Кононец) разом із заступником директора з навчальної роботи (к.пед.н. Вікторія Балюк) та стейкґолдером Євгеном Палєнкою,  радником директора "Полтаватеплоенерго", незалежним експертом з енергетики (у 2019-2020 роках - фінансовий директор АТ "Укргазвидобування" ). Під час засідання обговорено низку важливих питань, які окреслюють взаємодію коледжу зі стейкґолдерами на всіх етапах реалізації ОПП: зміст освітніх компонентів і спеціальних компетентностей, необхідних для якісної підготовки фахівців у сфері фінансів, банківської справи та страхування, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, конкурентноспроможних на ринку праці; удосконалення змісту робочих програм запропонованих в ОПП  навчальних дисциплін, навчальних та виробничої практик; залучення стейкхолдерів до проведення практичних занять і публічних лекцій фахівців-практиків. Особлива  увага приділялася вибірковим освітнім компонентам та сучасному програмному забезпеченню, яким мають оволодіти випускники зазначених ОПП під час навчання у коледжі. Педагоги коледжу подякували стейкґолдеру за слушні пропозиції та зазначили, що висловлені думки будуть враховані під час перегляду навчальних планів та ОПП, аби підвищити якість підготовки фахових молодших бакалаврів. 

Лекція від стейкґолдера Євгена Палєнки

20 жовтня 2022 року Євген Палєнка,  радник директора "Полтаватеплоенерго", незалежний експерт з енергетики, провів для студентів ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" лекцію на тему "Вступ у всесвіт економіки". Формат лекції був відкритим, тож до неї приєдналися представники бізнесу Полтавського регіону. Студенти мали можливість посатвити питання про те, як організувати свою власну справу, врахувати всі витрати й ризики, аби не втратити бізнес,  досягти максимальних прибутків (SWOT-аналіз). Було розглянуто особливості підприємницької діяльності у різних сферах, організації інформаційної діяльності, основи кризового менеджменту. 

Наукова робота провідних викладачів ОПП Інформаційна діяльність підприємства 

Провідні викладачі ОПП Інформаційна діяльність підприємства презентували свою наукову роботу "Моделі розробки електронних освітніх ресурсів для формування цифрової компетентності майбутніх фахівців з інформаційної діяльності підприємства" у колективній монографії "Нова українська школа та моделі взаємодії в кризових умовах".

Бібліографія статті:

Гриньова М., Кононец Н., Балюк В., Колєснік В. Моделі розробки електронних освітніх ресурсів для формування цифрової компетентності майбутніх фахівців з інформаційної діяльності підприємства. Нова українська школа та моделі взаємодії в кризових умовах : колективна монографія / за ред. проф. М. В. Гриньової. Полтава : ПНПУ імені В. Г. Короленка, 2022. С. 161-183. 

Підвищення кваліфікації членів робочої групи ОПП від Академії цифрового розвитку

У період з 03 до 16 жовтня 2022 року члени робочої групи ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» д. пед. н. Наталія Кононец, к. пед. н. Вікторія Балюк та Іван Худолій пройшли навчання у дистанційному форматі за освітньою програмою підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти “Цифрові інструменти Google для освіти” (ТОВ “Академія цифрового розвитку”). За результатами навчання ними удосконалено професійну компетентність (цифровий компонент) в обсязі 30 академічних годин (1 кредит ECTS) . Ми працюємо. Все буде Україна!

Історично-патріотична бесіда "Віримо ЗСУ!"

14.10.2022 року. 234- й день війни росії проти України. Українці сьогодні відзначають чотири великих свята. Викладач коледжу, Наталія Мороз, провела історично-патріотичну бесіду "Віримо ЗСУ!" з нагоди Дня Українського козацтва та Дня захисника України, для студентів  21 ід групи в онлайновому форматі.  Переглянули підготовлені студентами тематичні відеоролики, пригадали захисників України, волонтерів, військових медиків, з якими знайомі особисто, та висловили своє ставлення до теми - чітку громадянську позицію патріотів України. Під час заходу у студентів формуються одна із загальних компетентностей - здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.  Ми дякуємо ЗСУ, вітаємо зі святом, працюємо далі. Все буде Україна!

Круглий стіл голів робочих груп ОПП

13.10.2022 року відбувся круглий стіл голів робочих груп ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" (д.пед.н. Наталія Кононец), "Фінанси і кредит" (Михайло Мось), "Агрономія" та "Організація і технологія ведення фермерського господарства" (Оксана Гордієнко, Тетяна Стегній) на тему "Сучасні підходи до реалізації освітньо-професійних програм у коледжі". Розглядалися актуальні питання реалізації ОПП, моделей змішаного, практико орієнтованого навчання студентів під час війни, співробітництва зі стейкґолдерами, удосконалення процедур внутрішнього забезпечення якості за час реалізації ОПП та системи моніторингу якості освітнього процесу в коледжі загалом.  Зокрема, розглядалися питання академічної доброчесності, удосконалення навчально-методичного забезпечення, реалізації компетентнісного, ресурсно-орієнтованого, системного, студентоцентрованого підходів до навчання, рівень інформативності сайтів ОПП. Ми працюємо. Все буде Україна!

Відкрита лекція "Тайм-менеджмент у навчальній діяльності студента"

12.10.2022 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", д.пед.н. Наталія Кононец провела відкриту лекцію з навчальної дисципліни "Вступ до спеціальності" для групи 21 ід в онлайновому форматі.  Зі студентами були розглянуті такі питання: аналіз визначень тайм-менеджменту,  визначення і значення часу, властивості і види часу, внутрішні концепції часу, стратегії управління часом, хронофаги, методи ефективної організації часу, збільшення ефективності роботи та навчання. Студенти виконали завдання з інтерактивного практикуму (візуалізація Матриці Ейзенхауера за допомогою віртуальної дошки Google Jamboard). Рефлексія студентів підтвердила корисність цієї тематики  для них та для майбутнього фахівця з інформаційної діяльності підприємства. Присутні на лекції к.пед.н. Вікторія Балюк та к.і.н. Дмитро Стаценко підкреслили, що під час практикуму у студентів формується одна з важливих компетентностей - здатність виконувати професійні завдання з організації діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур

Створення інклюзивного освітнього середовища

05.10.2022 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства", д.пед.н. Наталія Кононец та Іван Худолій пройшли підвищення квалфікації на базі ГО «Платформа ОСВІТИ». Мета тренінгу - розуміння побудови системи інклюзивної освіти на рівні навчального закладу; визначення ролей, обов’язків і відповідальності адміністрації та педагогічного персоналу в системі інклюзивної освіти на рівні навчального закладу.  Сертифікат Н.Кононец -№6695697567251 «Створення інклюзивного освітнього середовища», І.Худолія - №6696095258251. Тривалість 15 год/0,5 кредиту ЄКТС. 

Ізотерапія та графічний редактор

04.10.2022 року викладач інформатики д.пед.н. Наталія Кононец  провела відкрите заняття в групі 11 ід "Ізотерапія та графічний редактор" у межах теми "Електронне листування через веб-інтерфейс". Сдудентам було запропоновано намалювати рисунок за однією з тем "Мої почуття" або "Моє життя як...", а потім відправити його на електронну пошту. Під час заняття формувалися складники інформатичної компетентності, а також застосовано одну з технік психологічної допомоги студентам під час війни - ізотерапію.

Заняття проводять стейкґолдери

23.09.2022 року до студентів групи 21 ід завітали наші стейкґолдери, Сергій Матвієць  та Роман Данилейко. Представники роботодавців з магазину електроніки провели для наших студентів заняття з навчальної дисципліни "Вступ до спеціальності". Після завершення практичного заняття стейкґолдери відповіли на питання студентів щодо компетентностей, якими має володіти сучасний фахівець з інформаційної діяльності, його особистісних якостей, розповіли випадки зі свого досвіду роботи. Саме такі практико орієнтовані заняття сприяють підвищенню якості підготовки студентів нашої ОПП в коледжі.

Ресурсно-орієнтоване навчання у дії

Участь д.пед.н. Наталії Кононец у колективній монографії як результат співпраці з науково-освітянською спільнотою.  У своїй статті учена презентувала модель  ресурсно-орієнтованого навчання майбутніх освітніх менеджерів , яка містить такі блоки: мотиваційний, концептуально-цільовий, структурно-змістовий, процесуально-технологічний, діагностико-результативний.

Бібліографія: 

Кононец Н. В. (2021). Модель ресурсно-орієнтованого навчання майбутніх освітніх менеджерів для Нової української школи. Моделі підготовки майбутнього вчителя до Нової української школи: колективна монографія / І. В. Бабенко, В. В. Барбінов, А. В. Барбінова та ін.; за ред. проф. М. В. Гриньової. Полтава: Астрая, 2021. С. 251-279.