Новини

Чорнобиль – біль та скорбота України

26 квітня 2024 року викладачем коледжу Наталією Мороз для здобувачів освіти 1 та 2 курсів було проведено виховний захід на тему «Чорнобиль – біль та скорбота України». Студенти переглянули та обговорили тематичну презентацію та фільм «Чорнобильська трагедія- біль України».

У пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму. Це тяжкий урок, який ні забути, ні викреслити із нашої пам’яті  неможливо. Тяжкі  дзвони Чорнобиля відгукуються в душах кожного з нас співчуттям і милосердям. 

Лекція від стейкґолдера Владислава Онопрієнка

23 квітня 2024 року до здобувачів освіти  2,3 курсу ОПП «Фінанси і кредит» завітав стейкґолдер Онопрієнко Владислав - провідний фахівець управління розвитку та підтримки технологій департаменту міжнародних переказів ГО АТ КБ «ПриватБанк».

Щиро вдячні стейкґолдеру Онопрієнку Владиславу  за змістовну, цікаву, креативну лекцію, за  можливості отримання професійного практичного досвіду для здобувачів освіти! Сподіваємося на подальшу професійну співпрацю! 


Зустріч зі стейкґолдером –  випускником ОПП «Фінанси і кредит» Владиславом Онопрієнко

З метою налагодження взаємодії освіти і ринку праці, відбулося засідання керівника робочої груп ОПП «Фінанси і кредит» (Михайло Мось), завідувачки Аграрно-економічного відділення (д.пед.н. Наталія Кононец) разом із завідувачкою виробничої практики (Світлана Топчило) та стейкґолдером Владиславом Онопрієнком -  провідним фахівцем управління розвитку та підтримки технологій департаменту міжнародних переказів ГО АТ КБ «ПриватБанк».

Під час зустрічі обговорили основні моменти унікальності ОПП «Фінанси і кредит», зосередилися на меті, компетентностях і програмних результатах навчання майбутніх фахових молодших бакалаврів з фінансів і кредиту. Окремо звернули увагу стейкґолдера на зміст освітніх компонентів та їх роль у формуванні майбутніх фахівців. Обговорили перспективи проходження виробничої практики в АТ КБ «ПриватБанк» та можливість працевлаштування випускників та їх подальшого професійного розвитку. 

Дякуємо нашому стейкґолдеру за співпрацю на шляху до  удосконалення якості підготовки студентів за ОПП «Фінанси і кредит». 

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ 

Здобуваючи кваліфікацію фаховий молодший бакалав з фінансів і кредиту, наші студенти успішно підтверджують свої знання.

Вітаємо Магду Валерію, з🥉 місцем у інтелектуальній грі "Фінансовий конструктор", яку проводив Український державний університет залізничного транспорту, кафедра фінансів, обліку і аудиту. Захід відбувся в прямому етері, де можна було не тільки перевірити свою обізнаність, а й дізнатися про можливості у сфері інвестицій, DeFi та необанкінгу.

Дякуємо за співпрацю та можливості розвитку майбутніх фахівців з фінансової справи. Разом до перемоги!


Екскурсії до фінансових установ-шлях професійного зростання!

Значну роль у підготовці фахового молодшого бакалавра з фінансів і кредиту відіграють професійні екскурсії, під час яких студенти мають змогу ознайомитись зі структурою підприємств та  умовами і специфікою їх роботи. Для студентів випускної групи, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Фінанси і кредит» спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування організувано екскурсію до АТ КБ «ПриватБанк». Майбутні фахівці ознайомились із специфікою роботи банківської установи, особливостями працевлаштування. Висококваліфіковані фахівці банку поділились практичним досвідом діяльності. 

Навчальна екскурсія до Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області  

З дисципліни «Казначейська справа» 04.04.2024 року здобувачі освіти відвідали Головне управління Державної казначейської служби України у Полтавській області та ознайомилися з організаційною структурою, основними завданнями ДКСУ, можливістю працевлаштування, вимогами щодо професійних навичок та рівня кваліфікації претендентів на посади. Провідні фахівці на конкретних прикладах розповіли про особливості казначейського обслуговування бюджетних коштів, зокрема розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів; контроль за здійсненням бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень бюджету, взятті бюджетних зобов’язань та здійсненні платежів; міжбюджетні взаємовідносини. 

Студенти коледжу і викладачі циклової комісії висловлюють щиру подяку начальнику ГУ ДКСУ у Полтавській області Чепурному Олегу Вікторовичу за надану можливість знайомства студентів спеціальності  «Фінанси, банківська справа та страхування» із державною фінансовою установою. 

Зустріч-бесіда з метою профілактики булінгу (цькування) під гаслом «Стоп насильству!»

Нещодавно наш практичний психолог Ірина Плаксієнко провела зі здобувачами ОПП «Фінанси і кредит» зустріч-бесіду з метою профілактики булінгу (цькування) під гаслом «Стоп насильству!». Для психологічної служби коледжу надзвичайно важливими є саме профілактичні бесіди, адже будь-які проблеми, повязані з булінгом чи іншими видами насильства, краще передбачити і запобігти їх появі. 

Під час зустрічі учасники обговорили актуальні питання: 

Що таке булінг? Які його особливості й види? 

Що робити, якщо ви стали жертвою булінгу? 

Яка відповідальність за вчинення булінгу? 

Куди звернутися за допомогою?

Також пані Ірина наголосила на тому, що кожен, хто звертається до психологічної служби, може розраховувати на конфіденційність, анонімність, підтримку, допомогу у пошуку рішення.

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ 

Відбувся фінальний етап ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Цьогорічний конкурс був присвячений 210-річчю від дня народження Великого Кобзаря. Фіналісти  конкурсу – це 744 здобувачів освіти з усіх куточків України. Серед студентів, які представляли на конкурсі Полтавську область, була й ВЕРХОГЛЯД ОЛЕНА – студентка групи 11фк-2 аграрно-економічного відділення. 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.03.2024 р. № 398 «Про нагородження переможців ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», ВЕРХОГЛЯД ОЛЕНА нагороджена диплом ІІ ступеня.  

Нещодавно Департамент освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації відзначив Верхогляд Олену дипломом за ІІ місце в обласному етапі ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Грамотою  відзначена викладачка Дорогобід О.С. за підготовку студентки до конкурсу.

Вітаємо з перемогою! Бажаємо подальшого розвитку та творчого натхнення!

Конкурс "Мистецтво надійних паролів" 

Конкурс постерів із соціальної реклами "Мистецтво надійних паролів" – це освітня ініціатива, під час якої студенти створюють постери для соціальної реклами на тему використання та зберігання складних та унікальних паролів. 

Здобувачка освіти нашого коледжу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок - Лада Панік створила неймовірний постер.

VII відкритий кубок факультету обліку і фінансів ПДАУ з інтелектуальної гри "Брейн ринг 2024".  

Так, команда здобувачів освіти ОПП "Фінанси і кредит " "Біткоїн"  ВСП "Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ" взяли участь у VII відкритому кубку факультету обліку і фінансів з інтелектуальної гри "Брейн ринг 2024"

У нелегкій інтелектуальній конкуренції посіли ІІ місце серед команд закладів вищої освіти.

Щиро вдячні декану факультету обліку та фінансів ПДАУ, професору кафедри фінансів, банківської справи та страхування, к.е.н., доценту Олександру  Безкровному за запрошення, здобувачам освіти та викладачам за якісну, змістовну, цікаву гру та можливості комунікації. Сподіваємося на подальшу співпрацю! З вірою в Україну та ЗСУ! 

 Гостьова лекція  з навчальної дисципліни «Гроші та кредит»  на тему «Історія грошей»  

В рамках тижня факультету обліку та фінансів ПДАУ 21 березня 2024 року для учнів комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 26», здобувачів освіти ВСП «Аграрно-економічний фаховий  коледжу ПДАУ», ВСП "Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ", ВСП «Лубенський фінансово-економічний коледж ПДАУ» було проведено пізнавальну дуальну  лекцію «Історія грошей»,  гру кахут «Історія грошей», а також здійснено виставку грошей.

Спікерами лекції виступили:

- доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування ПДАУ, к.е.н., доцент Дроботя Яна Анатоліївна;

- доцент кафедри банківської справи Одеського національного економічного університету, к.е.н., доцент Гаркуша Юлія Олександрівна.

З вітальним словом до учнів та студентів звернувся декан факультету обліку та фінансів, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування, к.е.н., доцент Безкровний Олександр Валентинович.

Цікаво та змістовно пройшла зустріч, зокрема учні та студенти ознайомилися із стародавніми та сучасними формами грошей, дізналися про найкрасивіші гроші світу, про найдешевші та найдорожчі гроші світу, про «казкові» Діснеєвські долари.

Коли лекція добігала кінця викладач запропонувала гру в Kahoot — це був шанс не лише перевірити знання, але й відчути азарт змагання. 

Серед учасників вирізнилася наша студентка з групи 21фк - Литвиненко Катерина. Вона влучно відповідала на кожне питання. Її реакція була миттєвою, а знання — глибокими.  

 Гостьова лекція  з навчальної дисципліни «Податкова система»  на тему «Декларування доходів громадян. Податкові знижки»  

20 березня 2024 р.  В рамках тижня факультету обліку та фінансів ПДАУ, групи 12фк, 21фк і 31фк  разом з викладачем фінансових дисциплін Михайлом Мось,  були запрошені до Полтавського державного аграрного університету, куди  завітали фахівці Головного управління Державної податкової служби України в Полтавській області.  Гостьову лекцію  з навчальної дисципліни "Податкова система"  на тему «Декларування доходів громадян. Податкові знижки» провела головний державний інспектор сектору інформаційної взаємодії Валентина Петрівна Коломієць. Вона наголосила на соціальній відповідальності громадян декларувати отримані ними доходи та забезпечувати виконання зобов’язань по сплаті податку на доходи фізичних осіб,   адже саме податки являються головним джерелом формування доходів бюджетів усіх рівнів і від податкової свідомості кожного залежить фінансова спроможність держави виконувати покладені на неї функції відповідно до Конституції України.

Особлива увага під час гостьової лекції була приділена практичним аспектам податкової знижки. Здобувачі освіти з зацікавленістю слухали про свої права або права своїх батьків, які виступають платниками послуг навчання, на податкову знижку «на навчання». Валентина Коломієць акцентувала увагу на наступних питаннях:

- хто має право на отримання податкової знижки (і не лише на навчання);

- які підтверджуючі документи необхідні для отримання податкової знижки);

- як подати заяву на отримання податкової знижки.

Розглянуті в рамках проведення гостьової лекції питання викликали інтерес та підвищену увагу як зі сторони здобувачів освіти, так і зі сторони викладачів, що свідчить про актуальність розгляду зазначених питань.

Щиро вдячні декану факультету обліку та фінансів ПДАУ, професору кафедри фінансів, банківської справи та страхування, к.е.н., доценту Олександру  Безкровному за запрошення, податківцям за змістовну, цікаву лекцію та можливості отримання професійного практичного досвіду для здобувачів освіти! Сподіваємося на подальшу співпрацю! Формуємо податкову культуру разом! Віримо в Україну! 

В рамках співпраці з ПДАУ відвідали лекцію конференцію банкірів-практиків на тему: «Досвід диджиталізації в банківській сфері»   

20 березня 2024 р. 12фк, 21фк і 31фк групи разом з викладачем фінансових дисциплін Михайлом Мось,  були запрошені на лекцію конференцію банкірів-практиків на тему: «Досвід диджиталізації в банківській сфері», яка проводилася в рамках тижня факультету обліку та фінансів ПДАУ.

Досвідом диджиталізованого банківництва поділилися:

- Єгорова Наталія, начальник регіонального відділення ПАТ АБ «Південний»;

- Новіков Максим, керівник групи відділень АТ «Креді Агріколь Банк»;

- Козаренко Оксана, начальник управління роздрібного бізнесу АТ «Полтава-банк»;

- Гайдабура Людмила, керівник відділу роздрібної торгівлі АТ «Райффайзен Банк»;

-  Онопрієнко Владислав, провідний фахівець управління розвитку та підтримки технологій департаменту міжнародних переказів ГО АТ КБ «ПриватБанк».

Під час зустрічі банкіри-практики звернули увагу на особливості диджиталізованого банківництва в межах банку, представником якого вони є. Досить активно обговорювалось питання мобільного банкінгу, питання здійснення PayPass та PayWave платежів з використанням NFC та RFID технологій,  можливостей подальшого розвитку банківського еквайрингу завдяки розрахунку обличчям, питання кіберзахисту в рамках реалій диджиталізованого банківництва, питання відкритого банківництва, переведення банкінгу в хмару, шерінгу документів, використання технологій краудфандингу та блокчейну під час здійснення банківництва, подальших перспектив розвитку диджиталізованого банківництва.

Щиро вдячні декану факультету обліку та фінансів ПДАУ, професору кафедри фінансів, банківської справи та страхування, к.е.н., доценту Олександру  Безкровному за запрошення, а банкірам-практикам за змістовну, цікаву лекцію та можливості отримання професійного практичного досвіду для здобувачів освіти! Сподіваємося на подальшу співпрацю! 

 Шкідливі звички в житті студента 

З метою  профілактики шкідливих звичок у молодіжному середовищі, пропаганди здорового способу життя, надання молоді інформації про те, що собою представляють наркотики та алкоголь, практичним психологом коледжу Іриною Плаксієнко 14 березня 2024 року було проведено виховну годину. 

Під час зустрічі обговорено негативний вплив шкідливих звичок   на органи та системи організму та про наслідки систематичного вживання таких речовин.

Присутні на зустрічі викладачі  наголосисли студентам на ролі спорту та здорового способу життя у позбавленні від шкідливих звичок. Закликали всіх бути уважними до свого здоров'я та відмовитися від шкідливих звичок, адже здоров'я кожного – це найцінніший скарб, який, на жаль, багато людей починають цінувати та берегти вже втративши.

 Математичний квест до дня числа Пі  

14 березня 2024 року студенти коледжу взяли участь у математичному квесті до дня числа Пі. Першокурсники мали можливість впевнитись, що, виконуючи математичні завдання, можливо провести час цікаво та весело. А ще - це чудова можливість застосувати знання на практиці! 

Команди, серед яких і команда 11фк-1, 11фк-2, розгадали всі математичні загадки, заховані в стінах коледжу, та прийшли до фінішу. А викладачі математики пересвідчились, що мають чудових і талановитих студентів! 

Участь у настановчій конференції Global Money Week 2024  

01.03.2024 року викладач освітнього компоненту "Гроші і кредит" Марія Кобилинська взяла участь у настановчій конференції для викладачів стосовно проведення всесвітнього тижня грошей Global Money Week 2024, який відзначатиметься одночасно у світі та в Україні з 18 до 24 березня 2024 року.  

Всесвітній тиждень грошей – це щорічна всесвітня кампанія з підвищення фінансової обізнаності, спрямована на те, щоб акцентувати увагу на важливості опанування молоддю з раннього віку фінансових навичок, на здобуття знань, формування менталітету й поведінкової моделі, потрібних для прийняття зважених фінансових рішень, щоб у результаті досягти фінансового процвітання і фінансової стійкості. Щороку в заходах з нагоди Global Money Week беруть участь більше 100 країн світу. 

«Захистіть свої гроші, убезпечте свої майбутнє» – це офіційна тема Global Money Week у 2024 році. Вона фокусується на безпечному управлінні грошима та підкреслює важливість відповідального та інформованого ставлення до особистих фінансів, усвідомлення потенційних фінансових ризиків та вміння захищати свої гроші.  

Участь у настановчій конференції дала змогу спланувати можливість долучити студентів коледжу у заходах, що будуть проводитися партнерами у межах Global Money Week 2024.

Відкрите заняття з математики за темою "Первісна. Властивості первісної"

27 лютого 2024 року для студентів 11 фк-2 та 11 бо груп було проведено відкрите заняття з математики за темою "Первісна. Властивості первісної". Студенти познайомились з новим поняттям та темою, але водночас зрозуміли взаємозв'язок з попередньо вивченою темою "Похідна функцій". 

Участь викладачів у ІV Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка"


22-23 лютого 2024 року викладачі, які реалізовують освітні компоненти ОПП Фінанси і кредит, мали можливість взяти участь у ІV Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка".  Ця конференція є традиційною для нашого коледжу.  Наукова робота наших колег презентована за такими темами: 

Мось М. І. УПРОВАДЖЕННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ПРОГРАМ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ВІДПОВІДНО ДО УМОВ РИНКУ ПРАЦІ

Кононец Н. В., Балюк В. О., Кіяшко С. Г., Сорока С. І. ПЕДАГОГІКА ПАРТНЕРСТВА: НАПРЯМИ РЕАЛІЗАЦІЇ У ФАХОВОМУ КОЛЕДЖІ

Куторжевська С. Р., Кіяшко С. Г. СТЕЙКҐОЛДЕРСЬКИЙ ПІДХІД ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ В КОЛЕДЖІ

Коношенко О. Я. ЗНАЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

Кузьменко А. І., Маслак В. В., Коношенко О. Я. КОРПОРАТИВНІ ПРАВА ЯК ОБ’ЄКТ ІНВЕСТУВАННЯ: РИЗИКИ ТА ГАРАНТІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ В УКРАЇНІ

Кобилинська М. М., Голованова Е. Ю. ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТУ В ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ

За результатами роботи конференції ними отримано сертифікати підвищення кваліфікації (6 год/0,2 кредити ЄКТС).  

Участь наших студентів у ІV Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка" 


22-23 лютого 2024 року студенти груп 21 фк та 31 фк мали можливість взяти участь у ІV Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка".  Ця конференція є традиційною для нашого коледжу, вона була ініційована та започаткована ще у 2016 році. Студенти разом зі своїми науковими керівниками презентували результати наукової роботи, мали можливість у підготовлених тезах висловити свою позицію щодо організації сучасного освітнього процесу, засобів навчання та методів, які пропонуються у фаховому коледжі, науково обґрунтувати її та окреслити перспективи подальших наукових досліджень. Наукова робота наших студентів презентована за такими темами:

Васюта Ю. М., Мось М. І. АДАПТАЦІЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ДО ПОТРЕБ РИНКУ ПРАЦІ

Мороз А. А., Мороз Н. В. ЗАПРОВАДЖЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ

Магда В. Д., Коношенко О. Я. МОНОПОЛІЯ І КОНКУРЕНЦІЯ В РИНКОВИХ УМОВАХ ЯК ВАЖЛИВА ПРОБЛЕМА ДИСЦИПЛІНИ «ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА»

Мова - дзеркало національної ментальності.


Тільки вивчення мови народу, з представниками якого студенти коледжу будуть вступати у ділові стосунки як майбутні фахівці, дозволяє сприймати реальність так само, як і носіїв мови. Тому на заняттях з української мови викладач Тетяна Марюхніч зі студентами групи 21фк реалізує комунікативно-діяльнісний та особистісно орієнтований підходи, заохочуючи до виконання творчих завдань. Це дає можливість не тільки засвоїти лінгвістичні поняття, а й уміло послуговуватись мовою як засобом спілкування. 

Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні


20 лютого в Україні щороку вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні, які загинули на Майдані у дні найзапеклішого протистояння під час Революції Гідності. Викладачі історії разом із здобувачами освіти коледжу переглянули та обговорили фільм "Майдан - шість літер нашої свободи". Сюжет стрічки наочно продемонстрував, яке значення має внесок кожного полеглого Героя в побудову нації вільних людей.

Пам'ятаємо полеглих Героїв Небесної Сотні і  продовжуємо боротися за ідеали Свободи та Гідності.

Слава Україні! Слава Героям! 

Лекційне заняття з дисципліни "Фінанси підприємства"


8 лютого 2024 року викладач Михайло Іванович Мось провів лекційне заняття з дисципліни "Фінанси підприємства" на тему "Оподаткування підприємств" для студентів 12,21фк груп освітньо-професійної програми "Фінанси і кредит." Під час заняття опановували ази оподаткування підприємств. Комбінуючи різні інтерактивні та комп'ютерно-орієнтовані методи навчання та їх ефективне поєднання, майбутні фахівці набули базових компетенцій з основ оподаткування та  їх застосування в підприємницькій діяльності.

Вже з перших занять, навчання майбутніх випускників КУЕП спрямоване на здобуття навичок, які в подальшому забезпечать досягнення професійної мети.

Фінальний етап ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка


Студентка аграрно-економічного відділення  Верхогляд Олена (група 11 фк-2) представила коледж  на ІІІ (обласному) етапі XІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Участь у літературних перегонах брали 135 знавців творчості великого Кобзаря. За підсумками конкурсу студентка посіла ІІ місце серед студентів закладів фахової передвищої освіти Полтавської області.

Третього лютого Верхогляд Олена представляла студентів ЗФПО Полтавщини у фінальному  етапі конкурсу. Вітаємо Олену з перемогою в обласному етапі конкурсу та бажаємо успіхів у фінальному! 


КРУГЛИЙ СТІЛ «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ У СИСТЕМІ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ»

31 січня 2024 року для здобувачів фахової передвищої освіти коледжу освітньо-професійних програм Фінанси і кредит, Бухгалтерський облік, Оціночна діяльність, Інформаційна діяльність підприємства проведено круглий стіл з питань академічної доброчесності. Спікерами заходу виступили директор коледжу Василь Карманенко, який наголосив на нормативно-законодавчій основі та принципах академічної доброчесності. Голови робочих груп акцентували увагу на основних видах порушень академічної доброчесності та відповідальності здобувачів освіти. Голова робочої групи ОПП Інформаційна діяльність підприємства д.пед.н. Наталія Кононец поінформувала студентів про випадки, які вважаються плагіатом та програмне забезпечення, що використовується в коледжі для перевірки студентських робіт. 

 «Цінуємо. Пам’ятаємо!» (до Дня пам’яті героїв Крут)

   КРУТИ – бій за майбутнє

29 січня 2024 року в Україні відзначається 106 річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

У Бібліотеці коледжу відбулась тематична бесіда-спомин «Цінуємо, Пам’ятаємо!» (до Дня пам’яті героїв Крут).

Студенти груп 11 фк-1 та 11 од разом із куратором Юлією Шолудько згадували про звитягу і сміливість юнаків Першої Української військової школи, які вступили у нерівний бій з ордою червоноармійців та поклали своє тіло, душу за волю, незалежність України. Студенти також переглянули художній фільм «Крути 1918» режисера Олексія Шапарєва.

Сміливість і жертовність крутянців зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. 

Ми цінуємо подвиг героїв Крут і будемо про них пам’ятати вічно!


Інтерактивні методи навчання як невід’ємна складова формування професійних компетентностей майбутніх фінансистів 

 25 січня 2024 року викладач  Микола ВОВК провів практичне заняття з дисципліни: «Основи менеджменту» для здобувачів групи 31 фк.

 Під час заняття здобувачі взяли участь у діловій грі з використанням інтерактивних методів навчання, вирішили різні управлінські ситуації щодо планування в організації. Окрема увага під час занять приділяється удосконаленню навичок «soft skills». Під час практичного заняття  здобувачі відпрацювали навички та вміння працювати в команді, ефективно комунікувати, проявили лідерські якості.

 Отримані вміння та навички створюють нові конкурентні переваги для майбутніх фінансистів на ринку праці. 

Форум-ярмарок «Крафтовий бізнес Полтавщини: єднання заради відновлення регіону»  

20 січня 2024 р. у ПДАУ відбулась масштабна подія регіонального значення: Форум-ярмарок «Крафтовий бізнес Полтавщини: єднання заради відновлення регіону», організований Полтавською державною військовою адміністрацією і Полтавським державним аграрним університетом.

  Циклова комісія фінансових та агрономічних дисциплін   ввійшла до складу делегації ВСП "Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ" та відвідала цей захід.

На Форум-ярмарок, завітали представники місцевої адміністрації та підприємці, щоб спільно обміркувати, як створити умови для розвитку крафтового виробництва Полтавської області завдяки ефективній співпраці влади та бізнесу. Вперше на одному майданчику зібрали крафтовиків з усієї Полтавщини, серед яких і власники релокованого бізнесу, представники великих українських мереж «Аврора», «Епіцентр», «Сільпо».

  ФОРУМ став майданчиком для комунікації, підписання договорів та подальшої взаємодії.  Про полтавських крафтовиків мають знати по всій країні, а в перспективі – і за її межами.

  Захід став чудовою нагодою для презентації ВСП "Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ", як сучасного навчального закладу із широким спектром актуальних спеціальностей. 

Голова робочої групи ОПП "Фінанси і кредит" Мось Михайло отримав сертифікат ментора за вагомий внесок у підвищення рівня знань молоді із платіжної безпеки 

Мось Михайло.pdf

Відеоролик-команди фінансистів ІІ курсу КУЕП

Відео.MOV

Конкурс "Пика шахрая"

Конкурс "Пика шахрая" – це освітня ініціатива, під час якої студенти на чолі з ментором-педагогом роблять із гарбузів страшні пики шахраїв у стилі Хелловіну та створюють відео, де показують зроблені пики й розповідають про одну із схем шахрайства.

Конкурс проходив в межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству «Шахрай Гудбай» від Національного банку України.

Команда фінансистів ІІ курсу КУЕП  у складі Волошин Олександр, Гайдаренко Валерія, Литвиненко Катерина, Магда Валерія, Пашко Вікторія під наставництвом ментора Мось Михайла перетворювали гарбуз на страшну пику шахрая у стилі Хелловіну та створили креативний відеоролик, розповідаючи в ньому про шахраїв та їхню діяльність. 

Волошин Олександр.pdf
Литвиненко Катерина.pdf
Пашко Вікторія.pdf
Гайдаренко Валерія.pdf
Литвиненко Катерина.pdf

Захист курсових робіт з дисципліни 

"Банківські операції"    

04 грудня 2023 р. відбувся захист курсових робіт із дисципліни «Банківські операції» студентами 3-го курсу денної форми навчання.               

  Захист курсових робіт – це важлива складова частина освітнього процесу та значущий етап у студентському академічному розвитку, де здобувачі фахової передвищої освіти мають можливість продемонструвати свої знання, навички та свій науково-творчий потенціал, а відтак студенти-фінансисти день захисту своїх курсових очікували з нетерпінням і хвилюванням. 

Упродовж захисту здобувачі освіти презентували результати досліджень актуальних напрямків розвитку банківських операцій: звучали змістовні, цікаві та різнопланові доповіді, демонструвались цікаві презентації, наводились переконливі приклади. Відповідаючи на запитання членів комісії студенти розкрили власне бачення щодо вирішення поставлених у курсовій роботі завдань та досягнення мети.

Майбутні фінансисти продемонстрували не лише вміння використовувати професійну «мову», але й здатність досліджувати, аналізувати, критично осмислювати важливі питання функціонування банків. Усі роботи членами комісії об’єктивно та позитивно оцінені та мають необхідний для такого виду робіт відсоток унікальності.

Вітаємо студентів з успішним захистом курсових робіт і бажаємо нових наукових здобутків!

Захист курсових робіт з дисципліни 

"Політична економія"    

30 листопада 2023 року був проведений захист курсових робіт з дисципліни «Політична економія» у групі 12, 21фк. Комісія у складі заступника директора з навчальної роботи Вікторії Олександрівни Балюк, завідувача аграрно-економічного відділення Кононец Наталії Василівни та викладача політичної економії Коношенко Оксани Яківни відмітили високий рівень знань студентів, які продемонстрували результат своїх досліджень у межах курсових робіт. Тематика курсових робіт різноманітна (« Аграрні відносини та особливості їх розвитку в сучасних умовах», «Заробітна плата: теоретичні концепцїї, форми і сучасні системи в ринковій економіці», «Бюджетно-податкова політика держави та її національні особливості» та інші).    

Курс з психологічно-емоційної підтримки для вчителів та шкільних психологів "Розумію"   

24 листопада 2023 року голова робочої групи ОПП "Фінанси і кредит" Михайло Мось  отримав сертифікат  № О-56059 (30 годин/ кредит ЄКТС), який засвідчує, що він пройшов підвищення кваліфікації у ГС «ОСВІТОРІЯ» .

  

Програма підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників для роботи у закладах освіти. 

Фінанси плануй - Україну будуй

В межах вивчення дисципліни Вступ до спеціальності, здобувачі освіти ІІ курсу ОПП "Фінанси і кредит" взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "Фінанси плануй - Україну будуй"

Демонструючи високий рівень підготовки Діана Остапенко зайняла І місце, набравши максимальну кількість балів для перемоги. Кривуненко Анна посіла друге місце.

Вітаємо переможниць! Бажаємо подальших успіхів, вдосконалення знань, зважених фінансових рішень. 

Майдан Гідності

21 листопада 2023 року здобувачі груп 11 юп-1, 11 ан, 11 мю та 11 фк-1, разом із викладачами історії переглянули та обговорили документальний фільм «Майдан Гідності». Це історія про визначальні для України події: Революцію на граніті 1990 року, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. 

Яким чином толерантність та інклюзія торують шлях до суспільства різних можливостей

13 листопада 2023 року у групі 11фк-1,11бо викладачем коледжу Мороз Н.В. було проведено заняття на тему: "Яким чином толерантність та інклюзія торують шлях до суспільства різних можливостей".

На занятті використали метод "Рольової гри", та вправу "Асоціація".

Здобувачі освіти проаналізували та обговорили ті позиції, які здо­були найбільше голосів, та ті, які отримали найменшу підтримку. Аргументували свій вибір, підкріплюючи його прикладами. 

Розвиток компетенцій і вдосконалення професійних навичок здобувачів освіти аграрно-економічного відділення

8 листопада 2023 року Михайло Мось викладач коледжу та здобувачі освіти аграрно-економічного відділення, студентських груп: 31фк, 31од, 31бо КУЕП прийняли запрошення викладачів факультету обліку та фінансів і відвідали Полтавський державний аграрний університет.

Цікавий інвент організували доцент кафедри, кандидат економічних наук Роман Ліпський та доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування, кандидат економічних наук Яна Добротя.

На здобувачів освіти спочатку чекала цікава ознайомча екскурсія територією ПДАУ, потім участь у грі «Брейн – ринг».

Здобувачі освіти розбилися на команди по п'ять осіб та придумати назву своєї команди.

Всі учасники змагання показали глибокі знання з дисциплін: «Податкова система», «Фінанси», «Фінансовий облік», «Гроші та кредит», але переміг той хто мав більшу винахідливість та швидшу реакцію.

На завершення зустрічі декан факультету Олександр Безкровний зазначив, що основою успіху у будь-якій сфері діяльності є невтомна праця, вдосконалення своїх навичок та розвиток природніх здібностей, та запросив потенційних абітурієнтів на навчання до ПДАУ.

Дякуємо учасникам та організаторам за плідну співпрацю та теплу атмосферу! 

Інформаційний дайджест "Унікальність української писемності й мови" 

27 жовтня - це день який має особливе значення для українців, адже саме в цей день ми відзначаємо День української писемності та мови. Застосування його - це не лише проголошення благородної мети, а й справжня настанова нам, українцям,- шанувати рідне слово, любити рідну мову і вивчати повсякчас, упродовж життя.

З нагоди цього свята здобувачі освіти 2 курсу ОПП "Фінанси і кредит" під керівництвом викладача Тетяни Марюхніч підготували інформаційний дайджест "Унікальність української писемності й мови", мета якого - піднесення престижу української мови, популяризація її серед молоді.

У своїх презентаціях студенти розкрили самобутність нашої мови, вшанували пам'ять славнозвісних Кирила та Мефодія, розповіли про українських діячів, які сприяли розвитку писемності, та дібрали найцікавіші факти про українську мову. Саме в такий спосіб майбутні фахівці продемонстрували свою активну життєву позицію, розуміння того, що мова має значення! А присутні студенти групи 21то (ОПП "Організація і технологія ведення фермерського господарства") вкотре усвідомили, що у час повномасштабної війни варто знати історію своєї мови, власне, як і її саму.

День рідної мови

День рідної мови, який відповідно до указу Президента України цьогоріч святкують 27 жовтня, продовжився для студентів групи 11фк-1 традиційним Радіодиктантом національної єдності. 23 роки поспіль у День української писемності слово об’єднує велику українську родину по всьому світу, згуртовує навколо рідної мови! Літера за літерою, рядок за рядком лягали на папір. Слова про сьогодення, зруйновані, але нескорені українські землі, дали можливість ще раз відчути: у єдності наша сила, у мові - наше минуле, теперішнє й майбутнє. 

Використання методу "Проєктів" при вивченні дисципліни "Гроші і кредит"    

26 жовтня 2023 року на заняттях із дисципліни "Гроші і кредит" студенти 31фк групи взяли участь у практичному занятті на тему: "Інфляція і грошові реформи", яке проводила викладач Марія Кобилинська. Під час заняття студенти розділилися на 2 команди та проводили дослідження із застосуванням інтернет-технологій. Спочатку команди знаходили відповідне тлумачення термінів і понять з теми, далі досліджували рівень інфляції в Україні з 1991 по 2022 рік та будували графіки зміни темпу інфляції за допомогою офіційної статистики із сайту Державної служби статистики України, після цього, провели дослідження, зробили невелику презентацію та презентували результати для іншої команди на тему:

1-ша команда: «Види грошових реформ»;

2-га команда: «Грошові реформи в незалежній Україні».

Далі ознайомилися у відео, стосовно грошової реформи в Україні у 1996 році.

А на останок, студентів чекало творче завдання - вони розробляли макет власної  грошової одиниці! Це завдання їм неабияк припало до душі та дало змогу проявити не тільки інтелектуальні, а й творчі здібності. 

Сертифікат, Цифровий учитель.pdf

Цифровий учитель   

21 жовтня 2023 року голова робочої групи ОПП "Фінанси і кредит" Михайло Мось  отримав сертифікат  №b44d68bf-d201-45a3-950f-68c53c54da93 (30 годин/ кредит ЄКТС), який засвідчує, що він пройшов підвищення кваліфікації у ТОВ «ЕДЮКЕЙШНАЛ ЕРА».

  

Програма підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників для роботи у закладах освіти. 

Закріплюємо теоретичні знання з громадянської освіти у групі 11ФК-2, 11БО практичним досвідом спільно з Патрульна поліція Полтавської області   

Поліцейський розповів студентам про їхні права та обов'язки, а також поділився своїми враженнями від роботи та найцікавішими фактами своєї діяльності😎

Студенти, у свою чергу, мали змогу поставити питання стосовно того, як в рамках закону вирішувати конфліктні питання та діяти в тій чи іншій ситуації.☝

Заняття на базі Полтавського державного  аграрного університету 

10 жовтня 2023 року заняття для студентів 2 курсу ОПП Фінанси і кредит з дисципліни «Статистика» проводилися на базі Полтавського державного аграрного університету. На лекції професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування ПДАУ, к.е.н., доцент Олена Єгорова на фінансових прикладах пояснила студентам методику проведення вибіркових статистичних досліджень. На практичному занятті молодь здобула вміння й практичні навички розрахунку різних видів статистичних показників. Компетентних, розумних, цілеспрямованих та амбіційних фахових молодших бакалаврів – випускників КУЕП завжди чекають в аграрному університеті для здобуття наступних освітніх ступенів. 


Школа для всіх.pdf

Школа для всіх 

11 жовтня 2023 року голова робочої групи ОПП "Фінанси і кредит" Михайло Мось  отримав сертифікат  6b6d8d18-c73f-4172-ba09-48692758ee68  (30 годин/ кредит ЄКТС), який засвідчує, що він пройшов підвищення кваліфікації у ТОВ «ЕДЮКЕЙШНАЛ ЕРА».

  Курс розроблений фінським проєктом «Навчаємось разом» спільно зі студією онлайн-освіти EdEra за фінансової підтримки Європейського Союзу й Міністерства закордонних справ Фінляндії та підтримки Міністерства освіти і науки України.

Програма підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників для роботи у закладах освіти.  


Обмін досвідом. Залучення студентів до практики вивчення фінансових процесів у ході семінару-практикуму.  

9 жовтня 2023 року на базі ПДАУ відбувся семінар-практикум на тему "Українська державність: виклики і перспективи (податковий аспект). Для обміну досвідом були залучені профільний викладач ВСП "Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ" Михайло Мось та Кандидат економічних наук, доцент, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування ПДАУ Олександр Безкровний. Студенти випускних курсів спеціальностей Фінанси і кредит, Оціночна діяльність, Бухгалтерський облік, мали можливість оцінити важливість регулювання фінансового ринку, шляхом вдосконалення податкової системи. Вивчили можливості трансформації економічного клімату та його вплив на розвиток економіки України. 

До заходу доєдналася завідувачка факультету обліку і фінансів Людмила Дорогань-Писаренко, яка оцінила перспективи вивчення фінансового-економічних дисциплін та їх роль у формуванні особистості експертного  фахівця. Зокрема студенти продемонстрували високий рівень підготовки та зацікавленості у фаховому розвитку з метою підвищення власної освітньої кваліфікації.


Літературний проєкт: « На гостини до літературно-меморіальних музеїв міста Полтави» 

02.10.2023  

Студенти груп 11 фк-1 та 11 од разом із викладачем української літератури Юлією Шолудько гостювали у Літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного. Це садиба-музей класика української літератури, видатної та талановитої людини, нашого земляка Панаса Яковича Рудченка, більш відомого під своїм творчим псевдонімом – Панас Мирний. За кількістю особистих, меморіальних речей господаря музей П.Мирного – найбагатший музей України.

Враження від почутого і побаченого залишились дуже приємні. Чудове місце з чудовою атмосферою!

Опанування практичних навичок з дисципліни Фінансовий ринок 

28.09.2023  

Вже з перших занять студенти групи 31 фк ОПП "Фінанси і кредит" з головою робочої групи Мось Михайлом визначають сутність, роль та місце в економіці фінансового ринку за допомогою побудови моделі кругообігу доходів та продуктів з урахуванням усіх основних економічних суб'єктів ринку. Формують практичне значення попиту і пропозиції та їх вплив на основні економічні показники за допомогою фінансових інструментів. 

Студенти опановують методи статистичних досліджень 

Студенти 2 курсу ОПП Фінанси і кредит розпочали вивчення дисципліни «Статистика». На першому практичному занятті майбутні фінансисти під керівництвом к.е.н., доцента Олени Єгорової складали робочі документи статистичного спостереження, зокрема анкети для проведення онлайн опитування у Google Forms. Набуття досвіду пошуку, оброблення та аналізу інформації є одним із програмних результатів навчання фахових молодших бакалаврів. Вже за кілька місяців студенти отримують знання, вміння й практичні навички проведення статистичних досліджень, які сформують компетентності для подальшої професійної діяльності у сфері фінансів, банківської справи та страхування. 

1 вересня розпочали навчання студенти ОПП "072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок "! 

1 вересня 2023 року з початком навчального року голова робочої групи ОПП "072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок" Михайло МОСЬ привітав студентів, які вступили на навчання до нашого коледжу. Бажаємо успіхів у навчанні і перемоги України! 

30.06.2023 року ВИПУСК

груп 22 фк, 34 фк, 21 фкз

Аграрно-економічного відділення

Вітаємо наших випускників із успішним завершенням навчання та бажаємо подальшого розвитку в обраній спеціальності!

Другий етап Атестації здобувачів освіти "Розв’язання розрахунково-аналітичних завдань з фахових дисциплін " 

для заочного відділення 

29 червня 2023 року відбувся другий етап Атестації здобувачів освіти "Розв’язання розрахунково-аналітичних завдань з фахових дисциплін" для студентів 21 фкз групи ОПП "Фінанси і кредит". На атестації були присутні: голова - завідувачка кафедри, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Полтавського державного аграрного університету Валентина ЧУМАК; доктор педагогічних наук, доцент, завідувачка аграрно-економічного відділення ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету» Наталія КОНОНЕЦ, голова робочої групи ОПП "Фінанси і кредит" Михайло МОСЬ, членкиня комісії, викладач Світлана КІЯШКО, та секретар відділення Іванна ЩЕРБАНЬ.

Другий етап атестації також проходив в дистанційному форматі у вигляді виконання комплексного кваліфікаційного іспиту з фахових дисциплін («Банківські операції», «Податкова система», «Бюджетна система», «Фінанси», «Бухгалтерський облік і звітність у комерційних банках») шляхом розв'язання розрахунково-аналітичних завдань з фахових дисциплін. Час на виконання завдань становив сто двадцять астрономічних хвилин. Здобувачі освіти мали змогу продемонструвати набуті під час навчання теоретичні знання, практичні навички й уміння та підтвердити набуті фахові компетентності. Усі здобувачі освіти впоралися із виконанням завдання та отримали позитивні результати, що свідчить про засвоєння студентами знань з основних фахових дисциплін.

Вітаємо наших випускників із успішним проходженням атестації та бажаємо подальшого розвитку та успіхів у обраній спеціальності!

Другий етап Атестації здобувачів освіти "Розв’язання розрахунково-аналітичних завдань з фахових дисциплін " 

28 червня 2023 року відбувся другий етап Атестації здобувачів освіти "Розв’язання розрахунково-аналітичних завдань з фахових дисциплін" для студентів 22,34 фк групи ОПП "Фінанси і кредит". На атестації були присутні: голова - завідувачка кафедри, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Полтавського державного аграрного університету Валентина ЧУМАК; доктор педагогічних наук, доцент, завідувачка аграрно-економічного відділення ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету» Наталія КОНОНЕЦ, голова робочої групи ОПП "Фінанси і кредит" Михайло МОСЬ, членкиня комісії, викладач Світлана КІЯШКО, та секретар відділення Іванна ЩЕРБАНЬ.

Другий етап атестації також проходив у змішаному форматі у вигляді виконання комплексного кваліфікаційного іспиту з фахових дисциплін («Банківські операції», «Податкова система», «Бюджетна система», «Фінанси», «Бухгалтерський облік і звітність у комерційних банках») шляхом розв'язання розрахунково-аналітичних завдань з фахових дисциплін. Час на виконання завдань становив сто двадцять астрономічних хвилин. Здобувачі освіти мали змогу продемонструвати набуті під час навчання теоретичні знання, практичні навички й уміння та підтвердити набуті фахові компетентності. Усі здобувачі освіти впоралися із виконанням завдання та отримали позитивні результати, що свідчить про засвоєння студентами знань з основних фахових дисциплін.

Вітаємо наших випускників із успішним проходженням атестації та бажаємо подальшого розвитку та успіхів у обраній спеціальності!

Основні етапи розвитку географічної оболонки

26 червня 2023 р. у групі 11 ФК на географії відбувся захист проєктів на тему: "Основні етапи розвитку географічної оболонки".

Студенти сформували поняття "географічне та навколишнє середовище", "антропосфера", "природокористування"; повторили та поглибили знання про природні умови та ресурси; проаналізували ступені впливу людини на природу у різні періоди розвитку людства.

Перший етап атестації здобувачів освіти

для заочного відділення 

24 червня 2023 року відбувся перший етап Атестації здобувачів освіти "Тестова перевірка знань" для студентів 21 фкз групи ОПП "Фінанси і кредит", який відбувався в онлайн форматі. На атестації були присутні: голова - завідувачка кафедри, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Полтавського державного аграрного університету Валентина ЧУМАК; завідувачка аграрно-економічного відділення, д. пед. н., доцентка Наталія Кононец; голова робочої групи ОПП "Фінанси і кредит" Михайло Мось, членкиня комісії, викладач Світлана Кіяшко, та секретар відділення Іванна Щербань. Перший етап атестації проходив в онлайн форматі у вигляді виконання комплексного кваліфікаційного іспиту з фахових дисциплін («Банківські операції», «Податкова система», «Бюджетна система», «Фінанси», «Бухгалтерський облік і звітність у комерційних банках») за допомогою додатку Google Workspace, де застосовувався онлайн-редактор Google Forms зі створеними тестовими завданнями. У процесі тестування програмою було поставлено студенту 60 запитань, які комп’ютер вибирав в довільній послідовності з переліку тестових запитань. Студент повинен був вибрати варіант із правильною відповіддю. Час на виконання тесту становив шістдесят астрономічних хвилин. 

Усі здобувачі освіти впоралися із виконанням завдання та отримали позитивні результати, що свідчить про засвоєння студентами знань з основних фахових дисциплін.

Перший етап атестації здобувачів освіти

23 червня 2023 року у змішаному форматі відбувся перший етап  атестації здобувачів освіти. Студенти 22,34 фк групи пройшли тестову перевірку знань.  На атестації були присутні: голова - завідувачка кафедри, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Полтавського державного аграрного університету Валентина ЧУМАК; голова робочої групи ОПП "Фінанси і кредит" Михайло Мось, членкиня комісії, викладач Світлана Кіяшко, та секретар відділення Іванна Щербань. Перший етап атестації проходив у змішаному форматі у вигляді виконання комплексного кваліфікаційного іспиту з фахових дисциплін («Банківські операції», «Податкова система», «Бюджетна система», «Фінанси», «Бухгалтерський облік і звітність у комерційних банках») за допомогою додатку Google Workspace, де застосовувався онлайн-редактор Google Forms зі створеними тестовими завданнями. У процесі тестування програмою було поставлено студенту 60 запитань, які комп’ютер вибирав в довільній послідовності з переліку тестових запитань. Студент повинен був вибрати варіант із правильною відповіддю. Час на виконання тесту становив шістдесят астрономічних хвилин. 

Усі здобувачі освіти впоралися із виконанням завдання та отримали позитивні результати, що свідчить про засвоєння студентами знань з основних фахових дисциплін.


Захист звітів з виробничої практики

21 червня 2023 року у змішаному форматі відбувся захист звітів з виробничої практики студентів 22,34 фк групи. Виробнича практика здобувачів освіти ОПП «Фінанси і кредит» є складовою частиною навчального процесу і здійснюється з метою закріплення теоретичних знань, ознайомлення з майбутньою професією, набуття досвіду самостійної роботи, та навичок і вміння приймати самостійно рішення в реальних умовах роботи в банківських установах. На захисті звітів були присутні члени робочої групи Михайло Мось, Тетяна Олійник, Наталія Коцегуб, завідувачка аграрно-економічного відділення, д. пед. н., доцентка Наталія Кононец, завідувачка виробничої практики Світлана Топчило та секретар відділення Іванна Щербань. Здобувачі освіти у повному обсязі виконали програму практики та успішно захистили звіти, показавши у ході активної дискусії достатній рівень знань теоретичного матеріалу та практичні навички за фахом, поділилися враженнями від проходження практики. Студенти відзначили, що досвід, отриманий під час проходження практики на базі АТ КБ «ПРИВАТБАНК» , є чудовим стартом для подальшого розвитку навичок у банківській сфері та фінансах. Успіхів нашим студентам!  Дякуємо нашим стейкґолдерам за співпрацю! 

Екзамен з дисципліни "Фінанси підприємств"

15 червня 2023 року у змішаному форматі відбувся екзамен з дисципліни "Фінанси підприємств" у студентів 22,34 ФК групи (викладач - Михайло Мось). У ході виконання екзаменаційних завдань студенти продемонстрували знання, практичні уміння розв'язання практико-орієнтованих задач та сформованість низки спеціальних компетентностей, визначених ОПП: Здатність використовувати теоретичний і методичний інструментарій фінансової, економічної, математичної, статистичної, правової та інших наук для розв’язання складних завдань у сфері фінансів, банківської справи та страхування; Розуміння принципів організації фінансових відносин.  Успіхів нашим студентам на сесії!   

Міжнародний День музеїв група 21-ФК  із керівником Людмилою Пилипенко відзначили в Полтавському музеї авіації й космонавтики.

Студенти з великою цікавістю розглянули експонати, що мають значну історичну цінність. Із захопленням ознайомилися з внеском у світову аерокосмічну науку конструкторів, науковців, спеціалістів, які народилися або працювали на Полтавщині; переглянули та обговорили одяг, їжу, та особисті речі космонавтів.

Вітаємо працівників музею з професійним святом та дякуємо за цікаву екскурсію!

НАСТАНОВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ОПП «ФІНАНСИ І КРЕДИТ»

16 травня 2023 року відбулася настановча конференція з виробничої практики для здобувачів освіти 22, 34 фк та 21 фкз  ОПП «Фінанси і кредит», метою якої було забезпечення максимально продуктивної та цілісної підготовки студентів для успішного її проходження в АТ КБ «ПриватБанк». Голова робочої групи ОПП «Фінанси і кредит», Михайло Мось ознайомив студентів з програмою виробничої практики, її метою та завданнями, проінформував про графік її проходження, усебічно висвітлив організаційно-методичні засади реалізації заключної частини практичної підготовки здобувачів освіти. Завідувачка виробничої практики Світлана Топчило та секретар відділення Іванна Щербань висвітлили питання супровідної документації. Присутні на конференції члени робочої групи ОПП «Фінанси і кредит» долучилися до обговорення завдань, які студенти мають виконати під час практичної роботи в банківській установі. Разом із тим, студенти ознайомилися із вимогами до написання звіту з виробничої практики, способами комунікації з керівниками практики від коледжу, приєдналися до віртуального класу, де розміщені всі необхідні методичні матеріали для успішного виконання завдань. Окремо акцентувалася увага на особливостях ведення робочої документації та на процедурі майбутнього захисту результатів виробничої практики, яка сприятиме особистісному й професійному зростанню майбутніх фахівців з фінансів і кредиту. Також проведено відповідний інструктаж з охорони праці для здобувачів освіти при проходженні виробничої практики (інструкція № 78-ОП). Бажаємо успіхів нашим студентам!

КУЛЬТУРОЛОГІЯ НА ПРИРОДІ

З приходом травня природа починає оживати, повітря стає свіжим, сонячні промені яскравіше пробиваються крізь сумні хмари віддаючи людям своє тепло. Зима вперто не хоче покидати наше місто, але все одно на гілках дерев вже з'явилися зелені листочки, земля покрита молоденькою травою з неймовірним запахом квітів. 

І тому сьогодні, 3-го травня 2023 року, студенти групи 11-ФК ВСП "Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ" разом з викладачем історії й культурології Світланою Верезомською вирішили провести пару з предмету «Культурологія» на свіжому повітрі у Сонячному парку, що знаходиться неподалік коледжу та поряд із Краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського. 

Нажаль на час війни сам музей закритий для відвідувачів, проте є можливість завітати до його внутрішнього дворику й ознайомитися з рідкісними пам’ятками історії та культури нашої країни. Великою удачею для наших екскурсантів було зустріти під час огляду перших експонатів  Олександра Борисовича Супруненка - директора Краєзнавчого музею, видатного археолога, історика, історіографа, музейника, видавця і просто чудову людину. Він провів студентам пізнавальну й захопливу екскурсію музейним двориком. Його розповіді про кожен з експонатів були наповнені життям, тому студенти отримали максимум яскравих вражень, дізналися багато історій та цікавих фактів, ознайомилися з пам'ятними скульптурами й знаками та помилувалися квітучими рослинами.

Юні екскурсанти отримали не тільки нові знання, а ще й приємні емоції тому що, у таких місцях можна побачити, відчути й почути історію власного народу.

НАШІ ПЕРЕМОГИ!

Студентка групи 11 ФК аграрно-економічного відділення Діана Остапенко взяла участь у ХІІІ Всеукраїнському конкурсі для старшокласників «Я – журналіст». «Розповідаю світові про незламність українців» – такою темою були об’єднані  808 робіт здобувачів освіти з усіх областей України й 12 країн світу. Серед  переможців конкурсу в номінації «Стаття» – наша Діана Остапенко. На урочистому нагородженні, яке відбулося  28 квітня 2023 року в Національній спілці письменників України, студентку було нагороджено дипломом переможця ІІІ ступеня. Подякою за підготовку переможців Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт «Я – журналіст!» 2023 року була нагороджена викладачка коледжу Оксана Степанівна Дорогобід.

«Ми переможемо, усе відновимо й відбудуємо. Ми – велика незламна родина. Ми – Україна. Наші міста будуть вільними, життя – мирним, кохання – чистим, дружба – вірною, а Крим, Луганськ та Донецьк – українськими», – так життєствердно, із вірою в ПЕРЕМОГУ звучать слова Діани Остапенко в статті про незламність українців. Живемо і працюємо далі. Слава Україні!

Презентація ОПП "Фінанси і кредит"

28.04.2023 року члени проектної групи ОПП "Фінанси і кредит" презентували спеціальність для учнів 9 класу ЗОШ №25 міста Полтави, в рамках профорієнтаційного заходу «Моя майбутня професія». На ньому присутні гості мали можливість ближче ознайомитись із спеціальностями коледжу, умовами вступу на бюджет, організацією підготовчих курсів. Члени проектної групи детально описали освітньо-професійну програму, її переваги для майбутніх абітурієнтів, ознайомили із переліком посад на яких можуть працювати випускники, давали відповіді на питання, які хвилювали дітей, а також підігріли інтерес до спеціальності завдяки інтелектуальному лото.  На всіх гостей заходу колектив коледжу справив яскраві враження, окреслив можливі перспективи для майбутніх студентів.  

Проведення лекції-бесіди з дисципліни «Економічний аналіз»

25.04.2023 року для здобувачів освітив групи 21 фк ОПП «Фінанси та кредит» була проведена інтерактивна лекція у формі лекції-бесіди на тему: «Аналіз виробництва продукції, робіт і послуг».

Лекція-бесіда містить таки елементи:

- поставлена навчальна мета: «Набути інформацію про методику проведення аналізу виробництва продукції, робіт і послуг»;

- визначена актуальність теми, що вивчається;

- виклад навчального матеріалу за окремими питаннями;

- застосування міжпредметних зв’язків, визначення професійної спрямованості;

- надані відповіді на запитання студентів;

- проведено підведення підсумків.

На лекції-бесіді був безпосередній контакт з аудиторією. В ході лекції Тетяною Олійник були задані питання як усім студентам разом, так і кожному окремо. В залежності від характеру питання студенти мали можливість самостійно прийти до висновків і узагальнень, які викладач повідомив їм у якості нових знань, привертаючи тим самим увагу до найбільш важливих питань теми і підвищуючи ступінь засвоєння навчального матеріалу.

Позитивним моментом при проведенні цієї лекції-бесіди є те, що були залучені колективні знання і досвід, розширене коло думок сторін, розуміння глибини і важливості поставленої проблеми, визначені зміст і темп викладу навчального матеріалу з урахуванням особливості аудиторії.

При організації та проведенні лекції-бесіди Тетяною Олійник були виконані завдання щодо спонукання студентів до розумової діяльності, вмінню міркувати і робити висновки.


22-23 квітня 2023 року член проєктної групи  ОПП "Фінанси і кредит" Тетяна Олійник взяла участь в онлайн-вебінарі "Як написати тези  на конференцію?", що проходив в два етапи: теоретична частина та практична частина.

Опис досягнутих результатів після проходження теоретичної частини онлайн-вебінару:

Відпрацьовано базові навички у результаті проходження практичної частини онлайн-вебінару:


Гостьова лекція докторки економічних наук, професорки Південночеського університету в Чеських Будейовцах Кулик Вікторії 

Кулик В.А. - 18.04.doc

18 квітня 2023 року здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та члени проєктної  групи освітньо-професійної програми «Фінанси і кредит» доєдналися до відкритої гостьової лекції на тему «Бухгалтерський облік для прийняття екологічних рішень». Тематика лекції відбувалася в межах вивчення освітнього компонента «Бухгалтерський облік».

Лекція була присвячена проблемним питанням екологічного обліку та звітності для прийняття управлінських рішень в Україні. Лекторка поділилася результатами своїх досліджень щодо екологічного обліку та звітності для прийняття рішень у Чехії та країнах ЄС. Особливу зацікавленість викликала друга частина лекції, яка супроводжувалася обговоренням актуальних питань тематики лекції та власного досвіду Кулик В. щодо організації освітнього процесу в Чехії.   Присутні на лекції отримали задоволення від спілкування з професоркою Кулик Вікторією.


Опанування професійних навичок починається з навчальної практики

У період з 10 по 14 квітня студенти випускних груп спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування 22,34-ФК проходили навчальну практику з дисципліни «Бюджетна система».  Під час практики мали змогу опанувати процес планування видатків,  виконання кошторису бюджетної установи та складання бюджетної звітності на прикладі коледжу.

В ході практики студенти демонстрували набуті теоретичні  знання стосовно фінансової діяльності у бюджетній сфері та більше зрозуміли напрямки їх застосування у практичній діяльності.

Удосконалення компетенцій здобувачів освіти аграрно-економічного відділення 

6 квітня 2023 року здобувачі освіти аграрно-економічного відділення, студентських груп: 22 фк, 34 фк, 31 од, 21 фк КУЕП відвідали факультет обліку та фінансів Полтавського державного аграрного університету.

Цікавий інвент організували доцент кафедри, кандидат економічних наук Роман Ліпський та доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування, кандидат економічних наук Яна Добротя.

На здобувачів освіти спочатку чекала цікава ознайомча екскурсія територією ПДАУ, потім участь у грі «Брейн – ринг».

Перед початком гри студентів привітала та побажала успіхів декан факультету обліку та фінансів ПДАУ, професорка, кандидат економічних наук Людмила Дорогань-Писаренко.

Здобувачі освіти розбилися на команди по шість осіб та придумати назву своєї команди. Для оцінювання відповідей учасників, була створена підрахункова комісія у складі Тетяни Олійник, викладача ВСП «Фахового коледжу управління економіки і права ПДАУ» та Лариси Гаркавої, голови циклової комісії обліково-економічних дисциплін ВСП «Аграрно-економічного фахового коледжу ПДАУ».

Всі учасники змагання показали глибокі знання з дисциплін: «Податкова система», «Фінанси», «Фінанси підприємств», «Гроші та кредит», але переміг той хто мав більшу винахідливість та швидшу реакцію.

Студенти удосконали набуті спеціальні компетентності: здатність використовувати теоретичний і методичний інструментарій фінансової, економічної, математичної, статистичної, правової та інших наук для розв’язання складних завдань у сфері фінансів, банківської справи та страхування; здатність здійснювати професійну діяльність, згідно з вимогами законодавства; розуміння особливостей функціонування сучасної національної і світової фінансових систем та їх структури; розуміння принципів організації фінансових відносин; здатність застосовувати принципи, методи і процедури бухгалтерського обліку; здатність складати й аналізувати фінансову звітність; здатність самостійно виконувати складні завдання у сфері фінансів, банківської справи та страхування; здатність застосовувати сучасне інформаційне та програмне забезпечення для отримання й обробки даних у сфері фінансів, банківської справи та страхування; здатність виконувати контрольні функції у сфері фінансів, банківської справи та страхування; здатність здійснювати ефективні комунікації між фахівцями і користувачами послуг у сфері фінансів, банківської справи та страхування.

За результатами змагань перемогу здобула збірна команда двох відокремлених структурних підрозділів: «Фахового коледжу управління, економіки і права ПДАУ» та «Аграрно – економічного фахового коледжу ПДАУ».

Дякуємо учасникам та організаторам за плідну співпрацю та теплу атмосферу!


Успішна командна робота - запорука ефективного менеджменту

5 квітня 2023 року директор коледжу й викладач менеджменту, к.пед.н. Василь Карманенко провів відкрите тренінгове заняття з менеджменту на тему "Командна робота" для усіх груп студентів, які вивчають цю дисципліну. Серед них - студенти групи 22,34-ФК ОПП "Фінанси і кредит", а також викладачі, котрі виявили бажання стати разом зі студентами  активними учасники тренінгу на паритетних засадах. Уся атмосфера тренінгу (цікаві вправи, активності, емоції, спілкування, дидактичні ігри з глибоким змістом, реалізація принципу усвідомленої перспективи) спрямована на підготовку учасників до подолання ілюзій самодостатності окремого індивіда та сприяє формуванню відчуття органічного зв’язку кожної особистості з соціумом, колективом та групами. Ключова ідея заняття у тому, що кожен учасник тренінгу повинен навчитися сприймати та оцінювати себе не як незалежну частину цілого, а як незамінну частину взаємозалежного цілого, яким і є згуртований, успішний колектив.  

День в КУЕП

А отже, кожен абітурієнт може обрати день, коли він  долучиться до студентських буднів, всього лише заповнивши форму.

Вчора 3 квітня 2023 року,  учениця 9 класу Анна провела день зі студентами 21 фк групи.

На занятті з Економіки підприємства приймала активну участь у грі "Цікава економіка" - була в команді "Акули", яка перемогла.

Абітурієнту не дадуть нудьгувати, оскільки викладачі повністю долучають до навчального процесу у розв'язуванні економічних задач і ситуацій, опитувань і дискусій.

У перервах між заняттями Аня мала можливість поспілкуватися зі студентами і з перших вуст дістатися чи подобається навчання, чим можна займатися поза межами навчальних занять. 

Участь робочої групи в онлайн-семінарі "Акредитація в сфері фахової передвищої освіти: перші здобутки та виклики"

21 березня 2023 року робочі групи ОПП коледжу, зокрема, ОПП "Фінанси і кредит" прийняли участь в онлайн-семінарі «Акредитація в сфері фахової передвищої освіти: перші здобутки та виклики». Очільник  управління Державної служби якості освіти України у Полтавській області Юрій Кращенко зазначив, що допомога закладам освіти у визначенні сильних і слабких сторін освітньо-професійної програми, а також встановлення її відповідності державним вимогам і критеріям — мета акредитації в сфері фахової передвищої освіти, яку проводить Державна служба якості освіти України. «Державна служба якості освіти та її територіальні органи — відповідальні партнери для закладів фахової передвищої освіти. Ми створили належні умови, щоб кожен заклад освіти, враховуючи реалії воєнного часу, міг безперешкодно проходити адміністративні процеси, для надання якісних освітніх послуг», — зазначив у вітальному слові Олександр Якименко, перший заступник Голови Державної служби якості освіти України, звертаючись до учасників онлайн-семінару «Акредитація в сфері фахової передвищої освіти: перші здобутки та виклики». Наталія Вітранюк, директор департаменту контролю у сфері вищої, фахової передвищої освіти і освіти дорослих Державної служби якості освіти України, звернула особливу увагу на приведення документів закладів освіти у відповідність до норм чинного законодавства, зокрема статуту, ліцензії, сертифікатів про акредитацію та внутрішніх документів. Про перші здобутки та виклики, з якими довелося зіткнутися, розповів Віктор Мельник, директор Державної освітньої установи «Навчально-методичний центр з питань якості освіти». Особливу увагу присутніх промовець звернув на орієнтування в нормативних документах та критерії за якими здійснюється оцінювання. Дякуємо пану Юрію, пані Наталії, пану Олександру та пану Віктору за важливу інформацію, поради та досвід. Живемо і працюємо далі. Слава Україні! 

Практичне заняття "Зупинка критичної кровотечі"

17 березня 2023 року у студентів 11-ФК групи відбулося заняття з дисципліни Захист України на тему: "Зупинка критичної кровотечі". Майбутні фінансисти оволоділи практичними навичками та уміннями накладення турнікету, що має неабияке значення для збереження життя і здоров'я в критичних умовах. 

Лекційне заняття "Формування та розподіл прибутку"

23 лютого 2023 року голова робочої групи ОПП "Фінанси і кредит" Михайло Мось провів для студентів  21 ФК лекційне заняття в онлайновому форматі на тему "Формування та розподіл прибутку " з дисципліни "Фінанси підприємств "

Серед питань, які були розглянуті студенти з'ясували економічний зміст прибутку, його розподіл та порядок використання. Визначили, що являє собою рентабельність підприємства та основні її показники, для того щоб в подальшому на практиці з легкістю використовувати ці знання для проведення розрахунків та аналізу даних підприємства. 

Засідання проєктної групи ОПП «Фінанси і кредит» 

9 лютого 2023 року  відбулося засідання проєктної групи ОПП «Фінанси і кредит». Під час засідання, було переглянуто минулорічну освітньо-професійну програму, обговорено нові методичні рекомендації розроблення освітньо-професійної програми та навчального плану підготовки здобувачів фахової передвищої освіти від ДУ “Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти”, внесено пропозиції щодо удосконалення програми та підготовлено основу для складання проєкту ОПП «Фінанси і кредит». 

Інтерактивні заняття: методики організації та проведення

Під час канікул наші викладачі активно навчаються, розвивають професійну компетентність та проєктують авторські методики проведення інтерактивних занять. Так, 23 січня 2023 року розпочався цикл тренінгів загальної тематики "Інтерактивні заняття: методики організації та проведення" від директора коледжу к.пед.н. Василя Карманенка. Викладачі ОПП «Фінанси і кредит» зареєструвалися на цикл тренінгів та відвідали перший тренінг на тему "Вчити і вичитися як професійна ідентифікація". До початку першого заняття викладачі уже встигли виконати перші два завдання: "Візуальна ідентифікація" та "Рефлексія з приводу власної ролі у навчанні студентів". Вдале поєднання паном Василем класичних та суто авторських тренінгових вправ в аудиторії ("Асоціації", "Мій шлях", "Портрети КУЕП" тощо) забезпечило створення психологічно комфортного та креативного освітнього середовища, де педагоги краще розкрили себе, розвивали власні скіли та проєктували індивідуальну траєкторію розвитку методичної й інтерактивної компетентностей. Особливим цей тренінг робила відкритість учасників, їх щире бажання професійного росту й удосконалення, синергія продуктивної співпраці, а домашні практичні завдання стимулювали процес переосмислення свого потенційного професійного "фіксованого простору". Працюємо над собою, не зупиняємося на досягнутому. Все буде Україна! 

БІНАРНЕ ЗАНЯТТЯ - ЕФЕКТИВНА ФОРМА НАВЧАННЯ НАШИХ СТУДЕНТІВ 

15 грудня 2022 року викладачі коледжу д.пед.н. Наталія Кононец та Олена Носальська провели бінарне відкрите практичне заняття з дисциплін «Правознавство» та «Інформатика» у групах 11фк та 11 ід, інтегруючи теми «Кримінальне право. Злочини проти життя та здоров'я" та "Створення відеокліпу".

Мета проведеного бінарного заняття : творчо співпрацюючи, інтегрувати знання з різних предметів; заохотити здобувачів освіти до самостійної дослідницької діяльності під час розв’язання практично-пошукових завдань; формувати ключові життєві компетентності; розвивати вміння застосовувати отримані знання в нестандартних умовах; покращувати ефективність використання комп’ютерів та цифрових технологій на заняттях; досліджувати проблеми, аналізувати і синтезувати матеріал за допомогою цифрових технологій; створити умови вмотивованого практичного застосування знань, навичок і умінь та дати студентам можливість побачити результати власної навчальної діяльності, отримати позитивні емоції.

Під час заняття викладачі використали комплекс інтерактивних методів навчання та форматів проведення заняття: метод наративів, візуалізації знань, дидактичні ігри, групова робота, бліц-вікторина. Також гармонійно поєднувалися ролі педагогів та студентів, котрі теж спробували себе у ролі викладачів. Особливий формат бінарного заняття - "група для групи", адже на заняття студенти 11 фк запросили групу 11 ід. Спільні активності подарували нашим студентам не лише знання, здатність проявити себе, але й неймовірні позитивні емоції! Дякуємо усім студентам за роботу, присутнім колегам за підтримку Татьяна Кострубяк , Іван Худолій , Надія Шеріпбаєва, Тетяна Стегній, Вікторія Балюк , Дмитро Стаценко! Дивіться результати нашої роботи. Працюємо далі. Все буде Україна!

Відео 1.mp4

Банк запрошує в команду

Неймовірно цікава пропозиція для студентів за ОПП Фінанси і кредит.

Так 8 грудня 2022 року пройшла зустріч зі спеціалістом контролю якості НОКЦ АТ КБ ПриватБанк. В рамках заходу, майбутні випускники дізналися про специфіку роботи установи та які вакансії вже сьогодні можна опанувати поєднавши з навчанням у коледжі.

Вже зовсім скоро, зустрічайте наших фінансистів у відділеннях Приватбанку

НАВЧАЄМОСЬ У ГРІ! 

1 грудня 2022 року зі студентами 3 курсу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування з нагоди Міжнародного дня банків, який  відзначають  щороку 4 грудня,   викладач Світлана Кіяшко провела інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?». Ця гра стала підсумком вивчення дисципліни «Банківські операції» та показала набуті здобувачами освіти компетентності:  здатність використовувати теоретичний і методичний інструментарій фінансової, економічної, математичної, статистичної, правової та інших наук для розв'язання складних завдань у сфері фінансів, банківської справи та страхування; виявляти навички самостійної роботи та роботи в команді, демонструвати гнучке мислення, відкритість до нових знань. 

ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ ЛЮДМИЛИ ПИЛИПЕНКО НА ТЕМУ: «ГРАФІКИ ТРИГОНОМЕТРИЧНИХ ФУНКЦІЙ» 

11 листопада 2022 року викладач вищої категорії Людмила Пилипенко провела відкрите заняття з математики для студентів групи 11 фк на тему «Графіки тригонометричних функцій». Під час заняття Людмила Олександрівна використовувала різноманітні засоби візуалізації навчального матеріалу, демонструючи студентам зв'язок графіків тригонометричних функцій з періодичними явищами в природі, коливальними процесами, періодичністю в астрономії. Гармонійне поєднання інтерактиву з візуалізацією, практичні вправи прикладної математики, особливий акцент на міжпредметних зв’язках та кросдисциплінарному підході у викладанні математики є запорукою ефективності у процесі формування математичної компетентності студентів – умінні бачити й застосовувати математику в реальному житті, розуміти зміст і методи математичного моделювання, уміння будувати і досліджувати математичні моделі. Присутні на відкритому занятті студенти та педагоги (заступник директора з навчальної роботи к.пед.н. Вікторія Балюк, заступник директора з виховної роботи Оксана Вовчик, завідувачка аграрно-економічного відділення д.пед.н. Наталія Кононец, завідувач відділення управління й права к.і.н. Дмитро Стаценко) подякували пані Людмилі за цікаве та змістовне заняття. Працюємо далі! Все буде Україна! 

Фінансовий ринок: лекція Євгена Палєнки

10 листопада 2022 року для студентів групи 22,34 ФК  стейкґолдер Євген Палєнка провів проблемну лекцію з елементами практикуму з навчальної дисципліни "Фінансовий ринок".  Під час дискусії студенти мали можливість обговорити способи розробки та практичного застосування найефективніших форм побудови організаційних систем в сфері фінансів.  Зміст практичної частини заняття було спрямовано на формування у студентів здатності використовувати базові категорії та новітні теорії, технології і методи у сфері міжнародного бізнесу з урахуванням його основних форм, застосовувати теоретичні знання щодо функціонування й розвитку міжнародних економічних відносин в цілому та міжнародного бізнесу зокрема. 

Права та обов'язки споживачів кредитних послуг 

08 листопада 2022 року  студенти 22,34-ФК груп в рамках вивчення дисципліни «Гроші та кредит» зустрілися з юристом Полтавського бюро правової допомоги №1 Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрієм Ночовним. Вони мали унікальну можливість дізнатися основні права та обов’язки споживачів кредитних послуг, схеми шахраїв, юридичне підґрунтя підписання і виконання кредитних угод, довідалися про мікрофінансові установи та методи їх діяльності. Також студенти могли задати питання, які їх цікавили щодо кредитів та кредитних установ. 

ДО ВИТОКІВ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ! 

Напередодні загальнодержавного свята Дня української писемності і мови студенти 1 курсу освітньо-професійної програми "Фінанси і кредит" разом із викладачем Т. Марюхніч перегорнули сторіки мовно-літературного альманаху "Цікаві сторінки української писемності", доторкнулися до джерел духовної культури, поглибили знання про витоки писемності та розвитку української мови, усвідомили необхідність підвищення власної мовної культури як обов'язку кожного українця. Як мова починається з річки, так українське слово з писемності. Наше слово набирає сили на пергаментах Преподобного Нестора Літописця. Перлини словесної творчості ХІ-ХVІІ століть стали вагомим підґрунтям для розвитку таланту багатьох великих українців, про яких згадали студенти Альона Бєляєва, Валерія Гайдаренко та Юлія Бабич. 

Майстермайнд з провідними викладачами ПДАУ

Сьогодні, 01 листопада 2022 року, студенти 3 курсу спеціальностей “Облік і оподаткування” та “Фінанси, банківська справа та страхування” відвідали Полтавський державний аграрний університет. Їх гостинно зустріла Дроботя Яна Анатоліївна. Спочатку студенти коледжу мали змогу познайомитися із факультетом обліку та фінансів, перевагами вступу та навчання в університеті, цікавими подробицями студентського життя, провідними викладачами кафедр фінансів, банківської справи та страхування та обліку і оподаткування, а саме: Дорогань-Писаренко Людмилою Олександрівною, Безкровним Олександром Валентиновичом, Тютюнником Юрійом Михайловичем, Канцедал Наталією Анатоліївною, Ліпським Романом Вікторовичем а також із головою студентської ради факультету обліку та фінансів Северін Марією.

Незважаючи на тривогу, навіть в укритті університету студенти отримали багато цікавої та корисної інформації від Дроботі Яни Анатоліївни щодо банківської системи України, мобільного банкінгу, перевагах та застереженнях при використанні платіжних інструментів та сервісів.

Завершився візит пізнавальною екскурсією університетом від Ліпського Романа Вікторовича, де він не тільки показав територію університету, а й повідав студентам цікаві історії та події, які тут відбувалися.

Наші студенти отримали масу цікавої інформації і вражень, змогли в неформальній обстановці поспілкуватися із викладачами університету та обіцяли обов’язково повернутися ще! 

Відео 1.mp4

Закріплюємо теоретичні знання з громадянської освіти практичним досвідом спільно з Патрульна поліція Полтавської області  

Поліцейський розповів студентам  про відповідальність неповнолітніх, їхні права та обов'язки,а також поділився  своїми враженнями від роботи та найцікавішими фактами своєї діяльності


Студенти групи  11 - ФК у свою чергу, мали змогу поставити питання стосовно того, як  в рамках закону вирішувати конфліктні питання та діяти в тій чи іншій ситуації.

Зустріч зі стейкґолдером Євгеном Палєнкою: обговорення освітньо-професійних програм

27 жовтня 2022 року з метою налагодження взаємодії освіти і ринку праці відбулося засідання керівників проєктних груп ОПП "Фінанси і кредит" (Михайло Мось), "Інформаційна діяльність підприємства" (д.пед.н. Наталія Кононец) разом із заступником директора з навчальної роботи (к.пед.н. Вікторія Балюк) та стейкґолдером Євгеном Палєнкою, радником директора "Полтаватеплоенерго", незалежним експертом з енергетики (у 2019-2020 роках - фінансовий директор АТ "Укргазвидобування" ). Під час засідання обговорено низку важливих питань, які окреслюють взаємодію коледжу зі стейкґолдерами на всіх етапах реалізації ОПП: зміст освітніх компонентів і спеціальних компетентностей, необхідних для якісної підготовки фахівців у сфері фінансів, банківської справи та страхування, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, конкурентноспроможних на ринку праці; удосконалення змісту робочих програм запропонованих в ОПП навчальних дисциплін, навчальних та виробничої практик; залучення стейкхолдерів до проведення практичних занять і публічних лекцій фахівців-практиків. Особлива увага приділялася вибірковим освітнім компонентам та сучасному програмному забезпеченню, яким мають оволодіти випускники зазначених ОПП під час навчання у коледжі. Педагоги коледжу подякували стейкґолдеру за слушні пропозиції та зазначили, що висловлені думки будуть враховані під час перегляду навчальних планів та ОПП, аби підвищити якість підготовки фахових молодших бакалаврів. 

Нестандартні методи проведення занять

Політична економія може бути не тільки корисною, а й цікавою. Особливо, коли необхідно проявити літературний хист. Скажете, як це можливо? Відповідь знайдете на занятті у групі 21Фк, яке було проведено Коношенко Оксаною Яківною 25.12.2022р. Сенкан до слова "гроші" складали Максим Федоряка, Ростислав Діденко, Марія Шмерега та Аріна Мороз. 

Заняття проводять стейкґолдери 

Сьогодні, 20 жовтня 2022 року, заняття для студентів третього курсу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування відвідала група експертів - стейкґолдерів, на чолі з  радником директора "Полтаватеплоенерго"; незалежним експертом з енергетики, Євгеном Палєнкою.

Поговорили про перспективи і наслідки розвитку економіки вцілому і фінансової системи зокрема. З'ясували, якими навичками має володіти топовий фінансист.  Студенти мали можливість задати питання безпосередньо зацікавленим особам у їх працевлаштуванні. 

Мось (сертифікат).pdf
Олійник (сертифікат).pdf
Коцегуб (сертифікат) .pdf

Підвищення кваліфікації членів проєктної групи ОПП

Члени проєктної групи ОПП «Фінанси і кредит» Михайло Мось, Тетяна Олійник  пройшли навчання у дистанційному форматі за освітньою програмою підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти “Цифрові інструменти Google для освіти” (ТОВ “Академія цифрового розвитку”). Наталія Коцегуб пройшла навчання у дистанційному форматі на базі ГО "Платформа освіти" на тему "Створення інклюзивного середовища"  За результатами навчання, всіма членами проектної групи ОПП "Фінанси і кредит" удосконалено професійну компетентність (цифровий компонент). 

Заняття проводять стейкґолдери 

Пройшла зустріч студентів групи 21 фк з стейкґолдером енергетичної галузі, радником директора "Полтаватеплоенерго"; незалежним експертом з енергетики, Євгеном Палєнкою.

На занятті з фінансів, обговорили компетентності, якими має володіти сучасний фахівець з фінансів і кредиту, його особистісні якості. Гість поділився випадками зі свого досвіду роботи. Саме такі практико орієнтовані заняття сприяють підвищенню якості підготовки студентів нашої ОПП в коледжі.

Круглий стіл керівників проєктних груп ОПП

13.10.2022 року відбувся круглий стіл керівників проєктних груп ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" (д.пед.н. Наталія Кононец), "Фінанси і кредит" (Михайло Мось), "Агрономія" та "Організація і технологія ведення фермерського господарства" (Оксана Гордієнко, Тетяна Стегній) на тему "Сучасні підходи до реалізації освітньо-професійних програм у коледжі". Розглядалися актуальні питання реалізації ОПП, змішаного, практико орієнтованого навчання студентів, співробітництва зі стейкґолдерами, удосконалення процедур внутрішнього забезпечення якості за час реалізації ОПП та системи моніторингу якості освітнього процесу в коледжі загалом.  Зокрема, розглядалися питання академічної доброчесності, удосконалення навчально-методичного забезпечення, реалізації компетентнісного, ресурсно-орієнтованого, системного, студентоцентрованого підходів до навчання, рівень інформативності сайтів ОПП. Ми працюємо. Все буде Україна!