10.07.20 50 мільярдів бактерій – приблизно така кількість мікроорганізмів мешкає в ротовій порожнині людини. У нормі вони не приносять шкоди. Але якщо чистити зуби не дуже ретельно, продукти життєдіяльності бактерій призводять до розвитку карієсу та інших неприємних хвороб.
14.06.20 Згідно зі статистичними даними, у 8 з 10 людей спостерігається патологія прикусу, тобто майже 80 % населення планети має зубощелепні аномалії та деформації. Формуються вони в постнатальному періоді під впливом різноманітних чинників, одним із яких є, так звані, ортодонтичні шкідливі звички.
10.06.20 Наразі абітурієнти стоять перед вибором «Куди піти вчитися?» Співробітники кафедри стоматології дитячого віку пропонують зупинити свій вибір на стоматологічному факультеті БДМУ.
04.06.20 Було таке, що ви приходите до дитячого стоматолога, коли болить зуб, а його потрібно видалити? Якщо так сталося, що потрібно робити?Тимчасові зуби відіграють важливу роль у формуванні постійного прикусу, саме від них залежить здоров’я постійних зубів, формування лицьового скелета, мовлення та жувальної функції. Тому видаляти їх передчасно потрібно тільки за показами. Після видалення зуба, приблизно через місяць, необхідно звернутися до ортодонта.
18.05.20 В Україні щороку з 15 по 22 травня проходить «Тиждень ортодонтичного здоров’я».
16.05.20 Мама – найголовніша людина в житті кожного з нас. До низки її обов’язків належить і збереження здоров’я дитини, безпосередня участь та допомога у формуванні правильного способу життя та мотиваційної поведінки, у тому числі й щодо догляду за ротовою порожниною. Справитися з цим допоможуть 5 простих порад...
10.05.20 Гарною традицією в БДМУ є святкування Дня науки в Україні. На базі кафедри стоматології дитячого віку відбулась низка заходів приурочена до цього дня.
08.05.20 5-6 травня, на базі ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» в онлайн режимі відбулась V Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Мотивація у системі академічної доброчесності».
07.05.20 Упродовж 4-5 травня на базі ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» проходила науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні аспекти теоретичної та практичної стоматології».
7-8 квітня у Вищому державному навчальному закладі України “Буковинський державний медичний університет” проходив VII Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес студентів та молодих вчених ВІМСО 2020 (Bukovinian International Medical Congress – BIMCO 2020), який об’єднав 1550 учасників із 50 країн світу, вкотре ставши наймасштабнішим науковим форумом України та Східної Європи.
01.04.20 Стоматологічне здоров’я дітей є важливою складовою загального стану організму. Виховання гігієнічних навичок передбачає певну етапність. Перш за все, діти повинні чистити зовнішні, далі внутрішні поверхні зубів вертикальними, вимітаючими рухами
26.03.20 Карантин для студентів це не просто бути вдома, відпочивати, але й здобувати знання в домашніх умовах. Адже під час карантину необхідно забезпечити виконання навчальної програми за умови зміни звичного освітнього процесу, використовуючи технології дистанційного навчання як викладачами, так і студентами.
25.03.20 Міцне здоров’я – саме важливе, що потрібно людині для життя. Останнім часом, події, що відбуваються в Україні та в цілому світі є прямим підтвердженням даного факту. Другорядними стають матеріальні цінності, соціальний статус та інше. Карантин – один із методів профілактики та попередження виникнення та розповсюдження захворювання. Відомим є той факт, що попереджати легше ніж лікувати.
10.02.20 Перше знайомство з лікарем має відбуватися у дружелюбній обстановці. Як зробити так, щоб знайомство з стоматологом не стало стресовою ситуацією для дитини, розповіли лікарі-стоматологи: Оксана Годованець, професорка, завідувачка кафедри стоматології дитячого віку БДМУ та Ірина Марчук, асистентка кафедри.
08.02.20 Здавалося б, ну який там карієс у немовлят - у них і зубів-то толком ще немає. Ви будете здивовані, але карієс раннього віку не просто існує, а й розвивається стрімкіше, ніж у дорослих людей. Причому, нерідко він поширюється відразу на кілька молочних зубів, швидко перетворюючи їх в «гнилі корінці».Але найнебезпечніше - не в самому карієсі, а в його наслідках для здоров'я зубів надалі.
13-31 січня асистент кафедри стоматології дитячого віку Муринюк Тарас Іванович проходив стажування в Державному медичному та фармакологічному університеті ім. Н. Тестеміцану (м. Кишинів) на тему «Педіатрична та щелепно-лицьова хірургія»
21-22.12.19 у Києві відбувся семінар Катерини Скатової по дитячій стоматології «Пульпіти та періодонтити тимчасових зубів». Рожко В.І., Кіцак Т.С., Марчук І.С., та Гальчук К.Л. мали можливість прослухати про базові поняття патогенезу пульпітів тимчасових зубів, сучасні протоколи діагностики та лікування, особливості місцевого знеболення, а також про постендодонтичні реставрації.
20.12.19 Студенти 3 курсу 5 групи стоматологічного факультету разом з асистентом кафедри стоматології дитячого віку Кіцак Т.С. провели урок-казку для вихованців спеціальної дошкільної дитячої установи № 37
19.12.19 студенти 2 групи 3 курсу стоматологічного факультету БДМУ разом з асистентом кафедри стоматології дитячого віку Кіцак Т.С. відвідали вихованців Спеціального дошкільного навчального закладу № 17 «Паросток» для дітей з вадами зору.
18.12.19 Студенти 4 групи 3 курсу провели урок-здоров’я для дітей 1 класу гімназії № 3 разом з асистентом кафедри Кіцак Т.С. Своїм власним яскравим прикладом студенти привчали своїх учнів до стандартів методів чищення зубів на моделях, демонстрували засоби гігієни порожнини рота: зубні щітки, зубні нитки, зубні пасти.
5.12.19 іноземні студенти 8 групи 3 курсу, разом зі завідувачем кафедри Годованець О.І. та старшим лаборантом кафедри стоматології дитячого віку Гальчук К.Л., розповіли учням про будову та функції зубів, основні правила гігієни ротової порожнини та продемонстрували на моделі стандартну методику чищення зубів.
28.11.19 Асистент кафедри стоматології дитячого віку Людмила Гринкевич разом із студентами 6 групи стоматологічного факультету провели вже традиційний урок стоматологічного здоров’я.
27.11.19 студенти, разом зі завідувачем кафедри Годованець О.І. та старшим лаборантом кафедри стоматології дитячого віку Гальчук К.Л., розповіли учням цікаві факти про зуби, структуру та функції зубів, слини, зубного нальоту, а також про основні стоматологічні захворювання, причини їх виникнення та методи профілактики.
20-21 листопада на стоматологічному факультеті БДМУ відбувається об’єктивний структурований клінічний іспит (ОСКІ), на якому студенти IV курсу мають змогу продемонструвати свої практичні навички та професійну компетентність, опановані протягом вивчення програми молодших курсів.
18.11.19 Студенти стоматологічного факультету БДМУ разом з асистентами кафедри стоматології дитячого віку Людмилою Гринкевич, Дойніцою Романюк та асистентом кафедри травматології та ортопедії Сергієм Тулюлюкомі та головним куратором Аліною Заволович, провели урок здоров’я в КЗ «Чернівецька загальноосвітня школа-інтернат №4».
11.11.19 Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти наразі активно готує експертів з акредитації освітніх програм по всій країні.
7.11.19 Співробітники Буковинського державного медичного університету спільно з Патрульною поліцією Чернівецької області провели майстер-клас з надання долікарської допомоги та профілактики стоматологічних захворювань.
27.10.19 Асистент кафедри стоматології дитячого віку Романюк Дойніца Григорівна брала участь в надважливіших подіях ортодонтичної спільноти України: ІІІ Міжнародний ортодонтичний конгрес та Х з'їзд Асоціації ортодонтів України які проводились в м.Київ)
03.11.19 Асистент кафедри стоматології дитячого віку Марчук Ірина Сергіївна 3 листопада 2019 року відвідала курс у м.Київ на тему «Знеболення в стоматології».

"Скелетна патологія у дітей та дорослих"

18.10.19 Асистент кафедри стоматології дитячого віку Навольський Назар прослухав лекцію на тему "Скелетна патологія у дітей та дорослих". Лектор Наталія Борченко, м. Івано-франківськ
21.10.19 Переважна більшість людей знає, що стан зубів та слизової оболонки порожнини рота тісно пов’язані зі станом здоров’я всього організму. Підготували проф. Годованець О.І. та ас. Кіцак Т.С.
21.10.19 18-19 жовтня 2019 року в м. Київ відбувся 5-ий Національний Український стоматологічний конгрес “Стоматологічне здоров’я – інтегральна складова здоров’я нації ”, присвячений сторіччю Української наукової стоматологічної школи. У ньому взяла участь кандидат медичних наук, асистент кафедри стоматології дитячого віку Митченок Марія Петрівна
04.10.19 Щороку до Дня вчителя у Буковинському державному медичному університеті проводять студентську премію «Вчитель року». Шляхом відкритого онлайн-голосування на сайті студради кожен студент має змогу віддати свій голос за улюбленого викладача на факультеті. Цьогоріч почесне звання «Вчитель року-2019 на стоматологічному факультеті» отримала: Гринкевич Людмила Георгіївна, асистент кафедри стоматології дитячого віку.
03.10.19 Відомим є той факт, що посмішка та позитивні емоції продовжують життя. У перші жовтневі дні традиційним є святкування Міжнародного дня посмішки.
27.09.19 Лікарі-інтерни І року навчання за спеціальністю «Стоматологія» з їх наставником асистентом кафедри стоматології дитячого віку Шостенко А.А. провели благодійну акцію для дітей, що мають особливі потреби в КЗ «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2», що приурочена Міжнародному дню глухих.
21.09.19 Екзогенна профілактика є важливою ланкою в комплексі первинної та вторинної профілактики, котра спрямована на формування карієсрезистентних тканин зуба, починаючи з періоду закладки, формування та мінералізації твердих тканин ротової порожнини. Підготували проф. Годованець О.І. та ас. Навольський Н.М.
23.09.19 21 вересня в Києві відбулася конференця із дитячої стоматології «Dental kids». У ній взяла участь старший лаборант кафедри стоматології дитячого віку Гальчук Катерина.