Електронне портфоліо як засіб підвищення професійної майстерності педагога

    Зараз ІТ проникає в усі сфери життя, у тому числі в освіту. Адже це потужний інструмент, який має полегшити роботу педагогічного працівника, підвищити її ефективність. Це розуміють і працівники ДНЗ «Білопільське ВПУ».

    З 13 листопада до 8 грудня 2023 року викладач предметів професійно- теоретичної підготовки будівельного профілю Шевченко Світлана Володимирівна та соціальний педагог Заріцька Юлія Миколаївна пройшли курс «Сучасне портфоліо педагога: навіщо і як розробляти», що проходив в рамках Школи розвитку ІТ-компетентності НМЦ ПТО у Сумській області. Під час проходження курсу слухачі навчилися узагальнювати та презентувати свої досягнення з використанням цифрових інструментів у вигляді е-портфоліо. Слухачі отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

ФЕСТИВАЛЬ КНИГ І ПРОФЕСІЙ

   7 грудня 2023 року на базі філії бібліотеки Сумського державного університету відбувся обласний фестиваль буктрейлерів у рамках літературно-дослідницького проєкту «Створення буктрейлера професій у літературі».

       У фестивалі брали участь 24 проєктні команди, що презентували результати своєї роботи у форматі рекламно-презентаційної книги професій з використанням творів зарубіжної та української літератури.

       Обласний захід проходив на трьох локаціях:

      I локація – Book fashion, де було презентовано 36 розроблених буктрейлерів за творами зарубіжної та української літератури.

     II локація – #бібліотечний квілт – виставка, на якій представлено 44 книги, твори яких увійшли до буктрейлерів.

    III локація – Благодійна акція до дня Святого Миколая «Подаруй книжку дитині Захисника України», під час якої для 20 дітей вручили книжки сучасних авторів відповідно до їхньої вікової категорії, а також солодкі подарунки.

    Викладач української літератури Лариса РУДЕНКО та бібліотекар Тетяна КУКСА демонстрували буктрейлери на книги українського письменника Василя Усатенка «Танці навколо штучного хріну» https://www.youtube.com/watch?v=an6FDc-XV-c та чеського письменника Мартіна Содомки «Як прокласти залізницю» https://youtu.be/1oaHi729qrc , тим самим презентуючи професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорії А1, А2» і «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста тепловоза».

Співпраця – запорука успіху

   Традиційно, на початку 2023 – 2024 навчального року у закладі в режимі онлайн проведено групові та загальноучилищні батьківські збори. Директор училища Юрій Христій подякував батькам за вибір закладу для навчання дітей, окреслив основні завдання освітнього процесу, наголосив на дотриманні правил безпеки життя в умовах війни. Заступники з навчальної роботи (Ірина Малик), з виробничої роботи (Яніна Запорожець) та виховної роботи (Оксана Бихова) ознайомили присутніх з нормативними документами та вимогами щодо роботи у 2023-2024 н.р. в умовах війни з використанням технологій дистанційного навчання. 

  Про дотримання правових норм та превентивне виховання нагадала представник ювенальної превенції відділення поліції №1 м. Білопілля Вікторія Лисенко. Соціальний педагог Юлія Заріцька розповіла про форми спілкування у родині та акцентувала увагу батьків на недопущенні випадків насильства у родинах. Також було оновлено склад батьківського комітету для забезпечення спільної праці у 2023 – 2024 навчальному році. 


Ні жорстокому поводженню з дітьми

Ми живемо у світі, однією з характерних ознак якого є насильство. Факти жорстокого поводження з дітьми, зневажання їхніх інтересів є надзвичайно актуальними у нашому суспільстві. 

З метою усвідомлення своєї ролі у попередженні насильства для педагогічних працівників соціальний педагог Юлія Заріцька у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» провела практичне заняття «Ні жорстокому поводженню з дітьми». Під час заняття педагогічні працівники  визначали прояви різних видів насильства, складали портрети здобувачів освіти, схильних ставати булерами, потерпілих, спостерігачів, ознайомилися з нормативними документами, працювали в групах з інформаційними кейсами. Для роботи були використані онлайн-сервіси Padlet, Mentimeter, Canva. Педагоги усвідомили алгоритм реагування на прояви насильства, жорстокості та виробили навички запровадження алгоритму реагування в практику. 



Обдарована молодь – майбутній цвіт нації

30 листопада 2023 року лідери учнівського самоврядування ДНЗ «Білопільське вище професійне училище» РЕВА Денис, Устименко Даніїл та викладачі КУКСА Тетяна, РУДЕНКО Лариса взяли участь у першому засіданні обласної школи обдарованих учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Цікава та пізнавальна онлайн-зустріч сприяла формування інтелектуального потенціалу обдарованої молоді. Зокрема, викладачі закладу КУКСА Тетяна та РУДЕНКО Лариса поділилися корисними лайфхаками для підвищення читацької компетентності з використанням сучасних соціальних сервісів і мобільних додатків.

Учасники заходу отримали завдання на наступне засідання, включаючи розробку електронного портфоліо обдарованого учня, створення буктрейлеру «Моя улюблена книга» та вітальної флешлистівки.

Робота з обдарованою молоддю - це вдосконалення майстерності педагога, розвиток його творчості. А успіх учня – це успіх роботи педагога.



І плакала свіча в скорботі…

  У цю останню суботу листопада 2023 року, у другий рік розв'язаної Росією масштабної кровопролитної війни проти України, виповнюється 90 років від організованого сталінським режимом Голодомору 1932–33 років. 

  Напередодні здобувачі освіти ДНЗ «Білопільське ВПУ» долучилися до виховного заходу «І плакала свіча в скорботі…», який підготувала соціальний педагог Юлія Заріцька. Під час заходу здобувачі освіти відтворили хронологію подій тих жахливих часів, познайомилися зі спогадами сучасників, за допомогою цифрового атласу Голодомору відслідкували масштаби трагедії, долучилися до складання хмаринки слів.

   Намірене знищення українців радянською владою під час голодоморів у ХХ столітті залишається незагоєною раною в генетичній пам’яті нашого народу. Окупаційна політика совєтів призвела до втрат мільйонів життів наших співвітчизників.

    Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!

Кіберполіція інформує

Кіберполіція пропонує ресурси, які допоможуть захиститися від кіберзлочинців,  протидіяти шахрайству в інтернеті та російським окупантам у медіа-просторі

https://cyberpolice.gov.ua/

https://mriya.social/projects/stopfraud/

https://mriya.social/

https://t.me/stopdrugsbot

https://t.me/stoprussiachannel

https://scamfari.com/

https://www.ema.com.ua/citizens/blacklist/

Безпечне та здорове майбутнє праці

   17.11.2023 року в закладі було проведено відкритий урок з предмету “Охорона праці” у групі ТУ-2 з теми “Фізіологія праці провідника пасажирського району”. Для актуалізації опорних знань викладач Світлана КОЛЕСНИК використала розроблені нею у програмі Classtime тести в реальному часі. На етапі вивчення нового матеріалу для візуалізації запропонувала презентацію, відеофайли, дошку Jamboard.

  Протягом всього уроку здобувачі освіти активно працювали, виконували завдання, давали повну обгрунтовану відповідь на поставлені запитання. Урок пройшов продуктивно та результативно.



Заряджені гідністю і жагою свободи

   21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, коли вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 – 2014 років. Ці події згуртували український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві.

   З нагоди цього пам’ятного дня в освітньому закладі проведено годину мужності «У їхніх серцях жила Україна». Здобувачі освіти ознайомилися з історією виникнення Дня Гідності та Свободи, обговорили перебіг історичних подій, переглянули фрагменти документальних фільмів. Другий рік День Гідності та Свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення російської федерації. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора.

      Низько вклоняємось героям, хто віддав своє життя за право жити у вільній і незалежній державі, адже їх подвиг є неоціненним для України та для кожного з нас. Нехай День Гідності і Свободи буде для нас нагадуванням про те, що ми здатні змінювати світ навколо себе, що ми здатні боротися за свої права та перемагати.

Толерантність – це про повагу, прийняття і розуміння

  Здобувачі освіти ДНЗ «Білопільське ВПУ» з 13 по 17 листопада 2023р. активно долучилися до заходів у рамках Тижня толерантності. Коло думок «Творити добро – це просто…» дало можливість показати своє бачення добра, гра «Слова толерантності» допомогла визначити характеристики людини, які асоціюються зі змістом поняття «толерантність». У відеопроекті «Толерантність у висловах» здобувачі освіти розкрили своє розуміння цього поняття. Акція позитивних афірмацій «Вір у себе!» дала можливість працівникам училища налаштуватися на досягнення власних цілей.

 Під час виховних годин «Що для тебе – бути толерантним?», «Толерантність у сучасному світі» здобувачі освіти прийшли до розуміння, що толерантність надає кожній людині рівні можливості для розвитку.

   Усім важливо пам’ятати, що толерантність є не поступкою, а розумінням мультикультурності сучасного світу, проявом поваги, любові й терпимості.

Учнівське самоврядування - в дії

  Бути частиною самоврядування- це усвідомлено робити вибір назустріч дорослому життю, яке готове знову і знову підкидати задачі. Не робимо з них проблем, а працюємо над пошуком та ефективним розв'язанням. Оновлений склад учнівських лідерів готовий до активностей у 2023- 2024 навчальному році. Вітаємо досвідчених та тих, хто вперше отримав довіру і шанс проявити себе. Працюємо над собою- формуємо лідерські якості та покращуємо учнівське життя в умовах дистанційки під час війни. Разом до Перемоги!


ОРГАНІЗАЦІЯ СТАЖУВАННЯ МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ – ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ЯКІСНОЇ ПІДГОТОВКИ РОБІТНИЧИХ КАДРІВ

    Майстер виробничого навчання Гевліч Н.І. пройшла стажування на базі ДНЗ "Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій торгівлі та ресторанного сервісу" за програмою "Приготування кулінарних страв за технологіями СУ-від, молекулярної кухні з елементами Фудпейрінгу".

   Актуальність програми полягає у готовності опанувати сучасні технології в ресторанному господарстві.

  Під час теоретичного навчання вивчалися: новітній напрям у кулінарії фудпейрінг (поєднання продуктів з різними смаками й запахами), сучасні технології приготування кулінарних страв здорового харчування (молекулярна кухня, су-від); упровадження системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) у закладах ресторанного господарства; будова, принцип дії та правила експлуатації професійного обладнання.

  Під час практичних занять виконувалися пратичні роботи з приготування кулінарних страв на новітньому технологічному обладнані (вакумний блендер, сифон, вакуумний пакувальник, апарат су-від, контактний гриль) за сучасними технологіями (су-від, вакуумування, грилювання)


Чим більше мов ти знаєш, тим більше разів ти людина

 Із метою розширення і поглиблення лінгвістичних знань, розвитку комунікативних умінь і навичок, підвищення мотивації здобувачів освіти до вивчення англійської мови у період із 30.10 по 03.11 2023 року у ДНЗ «Білопільське ВПУ» викладачем Середенко Т.А. був проведений тиждень англійської мови, присвячений святам Великобританії.

   Реалізації мети сприяли проведені різноманітні онлайн-конкурси та вікторини хід яких висвітлювався на візуальній дошці Padlet. Здобувачі освіти І та ІІ курсів складали сенкани про Хелоуін, готували відповідну страву до свята, змагаючись у креативному до неї декорі.

   Здобувачі освіти закладу вкотре переконалися, що людина, яка володіє мовами – різнобічно розвинута особистість, вільніша та більш впевнена у спілкуванні з людьми. Вміння спілкуватися англійською мовою дозволяє розуміти нюанси іншої культури, відкриває нові перспективи.

Залізничник – професія почесна

    Кожного року 4 листопада працівники, трудова діяльність яких пов’язана з рухом поїздів, відзначають своє професійне свято - День залізничника Украіни.

    Саме з цієї нагоди в ДНЗ «Білопільське ВПУ» було проведено тиждень з професій залізничного профілю. На інтерактивній дошці https://padlet.com/jenyachaus/padlet-9s19si6m37h1m3pz?authuser=1 здобувачі освіти мали змогу привітати з професійним святом, написати есе «Я- залізничник», розгадати кросворд та, переглянувши відеоролик ознайомитися з оновленим рухомим складом для пасажирських перевезень. Здобувачі освіти закладу, які здобувають професію залізничного профілю мали змогу отримати звання «Почесний залізничник», пройшовши веб-квест «Білопільський експрес» на платформі «Всеосвіта».

     Вивчаємо та застосовуємо нові технології

  10.11.2023р. на базі ДНЗ "Охтирський центр професійно-технічної освіти" майстер виробничого навчання Дундук Людмила Іванівна  взяла участь у воркшопі з теми "Приготування сучасних кулінарних страв української кухні за молекулярною технологією". Захід складався з теоретичного та практичного блоку. На теоретичному блоці розглянули "Сучасні тенденції розвитку ресторанного господарства" та "Технології молекулярної кухні". На практичному блоці приготували страви здорового харчування за технологією молекулярної кухні: закуска "Вишня з сюрпризом" та курячий мус з овочами та хлібною "землею".

3 листопада 2023 року відбулося спільне засідання методичних та циклових комісій ДНЗ "Білопільське ВПУ"

«Спадкоємність у навчанні й вихованні учнів І курсу. Проблеми адаптації першокурсників в училищі». Соціальний педагог проаналізувала результати онлайн-анкетування

    «Анкет першокурсника», провела оцінку рівня ситуативної (реактивної) тривожності. Класні керівники детально зупинилися на аналізі результатів навчання з базових предметів за курс основної школи, окремо розглянули виконання домашніх завдань та підключення до онлайн-уроків. 

  За результатами отриманої інформації, соціальною службою та адміністрацією закладу, педагогічному колективу були надані рекомендації по роботі з першокурсниками та їхніми батьками.

Розвиток будівельної галузі є запорукою стабільного розвитку економіки держави

    31 жовтня 2023 року члени циклової комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного та електрогазозварювального профілю взяли участь в обласному семінарі з теми «Обштукатурювання поверхні механізованим способом: особливості процесу і вибору обладнання». Учасники засідання отримали інформацію про сучасні будівельні агрегати та електромеханізований інструмент для виконання опоряджувальних робіт.

    Під час семінару майстер виробничого навчання нашого навчального закладу Олександр БУБЛИК поділився враженням, щодо пройденого стажування за програмою «Використання сучасного будівельного обладнання при виконанні опоряджувальних робіт».

Об’єдналися навколо рідної мови

27 жовтня 2023 року педагогічний колектив ДНЗ «Білопільське ВПУ» долучився до написання радіодиктанту національної єдності, щоб перевірити не тільки свої знання з мови, але й разом з тим проявити свою повагу, любов і небайдужість до рідної мови та народу. Здобувачі освіти закладу в онлайн-режимі також долучилися до написання радіодиктанту. Єднання українців та вшанування свята несе в собі розуміння того, що мова - це фактор ідентифікації народу.


Навички, необхідні для відновлення. Вирішення проблем.

   У наш складний час ми зіштовхуємося з різними проблемами: на одні ми можемо впливати, на інші – ні.

   Щоб отримати навички, необхідні для відновлення та навчитися вирішувати проблеми, здобувачі освіти ДНЗ «Білопільське ВПУ» зустрілися в онлайн-режимі із спеціалістом Центру психічного здоров'я м. Суми Валентиною Мирославською. Під час зустрічі пані Валентина ознайомила з основними етапами вирішення проблеми та пояснила, що розуміння проблеми і шляхів її вирішення – важливий крок до успіху у справі. 

   У ході обміну думками здобувачі освіти обговорили шляхи вирішення своїх проблем.

VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Інновації в освіті і педагогічна майстерність учителя-словесника»

    Викладачі ДНЗ «Білопільське ВПУ» Тетяна Кукса і Лариса Руденко долучилися до участі в VІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Інновації в освіті і педагогічна майстерність учителя-словесника». Зокрема, поділилися досвідом роботи з теми «Формування читацької компетентності здобувачів освіти на уроках літератури та в умовах бібліотеки закладу професійної (професійно-технічної) освіти.

    Завдяки виступам учительської та наукової спільноти зі всієї України й закордоння поповнили валізку педагогічних знань.

   11 жовтня 2023 року з метою підвищення якості освітнього процесу на уроках математики проведений обласний вебінар для викладачів математики закладів професійної (професійно-технічної) освіти  «Математична грамотність – складова інтелектуальної компетентності  здобувачів освіти  в закладах П(ПТ)О». 

    В ході вебінару методист НМЦ ПТО в Сумській області обговорила з педагогами результати Національного мультипредметного тесту.

    З інформацією про досвід роботи по використанню інструктивних карток на уроках математики «Урок як  основна форма організації навчання» виступала викладач математики ДНЗ «Білопільське вище професійне училище»  Ірина Кулик.


СУЧАСНА ОСВІТА ВИМАГАЄ СУЧАСНИХ ПІДХОДІВ

     19 жовтня 2023 року викладачі ДНЗ «Білопільське ВПУ» Тетяна Кукса та Лариса Руденко взяли участь у методичній студії «Використання інформаційно-комунікативних технологій для фахового зростання та якісної освітньоїдіяльності викладачів та бібліотекарів», яку провів Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Сумській області. У рамках методичної студії обговорили, як за допомогою новітніх технологій розвинути в сучасного здобувача освіти читацькі та цифрові компетенції.

     У рамках проєкту «Створення буктрейлера професій у літературі» для викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури, бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області Кукса Тетяна та Руденко Лариса поділилися досвідом, використаних електронних освітніх засобів, які розкривають зміст прочитаних сучасних книг для створення буктрейлера професії.

   Живемо за правилами моралі та законами

     Сучасна ситуація в суспільстві потребує більшої взаємодії закладу освіти з відповідними інституціями для підвищення рівня правової культури здобувачів освіти.

    З метою підвищення рівня ефективності роботи з профілактики правопорушень та негативних проявів серед учнівської молоді відбулася онлайн-зустріч здобувачів освіти ДНЗ «Білопільське ВПУ» з дільничними офіцерами відділу поліції № 1 (м. Білопілля, Сумський район) Управління поліції ГУНП в Сумській області лейтенантами Голубченко Альоною та Літвіновою Вікторією. Під час інформаційно-просвітницької бесіди здобувачі освіти дізналися про різні види правопорушень, адміністративну та кримінальну відповідальність за їхнє вчинення, дотримання комендантської години, правила поводження під час повітряної тривоги. Дільничні наголосили на відповідальності батьків за навчання їхніх дітей, акцентували увагу на правилах поведінки з незнайомцями у прикордонній зоні, надали номери телефонів та адресу відділу поліції для звернень при необхідності. Здобувачі освіти мали змогу поставити запитання та отримали на них вичерпні відповіді.

БІБЛІОТЕЧНИЙ ПРОМЕНАД

   28 вересня 2023 року відбулась творча майстерня «Організація сучасного бібліотечного простору – новий формат взаємодії з користувачами» для бібліотекарів закладів професійної (професійно- технічної) освіти.

   Досвідом роботи з теми «Бібліотечний медіаконтент як засіб розвитку читацької компетентності» поділилась бібліотекар ДНЗ «Білопільське ВПУ» Тетяна КУКСА.

Організація діяльності психологічної служби у 2023-2024 н.р.

 Триваюча широкомасштабна збройна агресія російської федерації проти України викликала стрес у всіх учасників освітнього процесу. За таких умов істотно зростає роль психологічної служби у системі освіти щодо забезпечення своєчасного і систематичного надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.

   З метою організації ефективної роботи психологічної служби спеціалісти Навчально-методичного центру психологічної служби Сумської області провели онлайн-нараду «Основні завдання діяльності спеціалістів психологічної служби в 2023-2024 навчальному році».

  Під час онлайн-засідання «Школи молодого спеціаліста» обговорювалися актуальні питання, що хвилюють молодих спеціалістів. 

  Спеціалісти Навчально-методичного центру психологічної служби Сумської області ознайомили з основними загальними положеннями наказу Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 № 805 «Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників», відмінностями у підходах до атестації спеціалістів психологічної служби під час онлайн- наради «Нові стандарти атестації спеціалістів психологічної служби»

   До вищевказаних заходів долучилася соціальний педагог ДНЗ «Білопільське ВПУ» Юлія Заріцька.

   13 вересня 2023 року викладачі фізики і астрономії ДНЗ «Білопільське ВПУ» Кравченко Т.В. і Кулик В.Г. взяли участь у вебінарі викладачів фізики і астрономії закладів П(ПТ)О, де було розглянуто ефективніметоди та форми роботи в умовах змішаного навчання.

  Увага слухачів зверталась на організацію проведення практичних та лабораторних робіт, продовжили роботу викладачів з навчальними проєктами як формою організації освітнього процесу.

 З інструктивно-методичними рекомендаціями щодо викладання навчальних предметів у 2023/2024 навчальному році ознайомила слухачів Валентина ЛАБУДЬКО, методист НМЦ ПТО у Сумській області, та акцентувала увагу викладачів на розв’язуванні задач.

ФІЛОЛОГІЧНЕ РАНДЕВУ

  14 вересня 2023 року відбувся семінар-практикум для викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури закладів професійно-технічної освіти Сумської області «Особливості викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури у 2023/2024 навчальному році в закладах професійно-технічної освіти».

    Викладачі ДНЗ «Білопільське ВПУ» Тетяна КУКСА і Лариса РУДЕНКО презентували досвід роботи з теми «Дидактичні можливості соціальних сервісів і мобільних додатків на уроках української мови, української та зарубіжної літератури». Зокрема, Тетяна Олександрівна продемонструвала створення освітніх чат-ботів у додатку acquainted, а Лариса Миколаївна переконала в доцільності використання ігор з PlayMarket для удосконалення рівня володіння українською мовою.

День_Державності_2023 (2).pdf
Тисячолітніи__спадок_украі_нськоі__державності (2).pdf

Шляхи формування критичного мислення

     На виконання річного плану роботи в ДНЗ «Білопільське ВПУ» було проведено інтерактивну педагогічну раду «Розвиток критичного мислення здобувачів освіти під час онлайн-навчання. Можливості та виклики».

      Мета зустрічі: показати важливість розвитку критичного мислення у здобувачів освіти для подальшої їх соціалізації в житті. В ході педагогічної ради було обговорено методи і прийоми, які допомагають розвивати критичне мислення. Методист Світлана Колесник ознайомила присутніх з таксономією Блума. Викладачі Тетяна Кравченко, Володимир Тесленко і Лариса Руденко поділилися досвідом роботи щодо використання цифрових ресурсів. Під час педагогічної ради проведено вправи, які допоможуть педагогам усвідомити важливість розвитку критичного мислення підростаючого покоління.

     07 червня 2023 року голови методичних (циклових) комісій професійної підготовки ДНЗ «Білопільське вище професійне училище» взяли участь у методичній майстерні голів методичних (циклових) комісій професійної підготовки закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Нові підходи до організації роботи голів методичних (циклових) комісій професійної підготовки».

     Голова циклової комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного та електрогазозварювального профілю Світлана ШЕВЧЕНКО презентувала досвід роботи з теми «Інноваційні форми роботи голови циклової комісії із педагогічними кадрами як ефективний засіб розвитку творчого потенціалу педагога». Наголосила, що реалії сьогодення вимагають нових підходів до роботи з педагогами. Запорукою успіху роботи голови циклової комісії є конкретна постановка мети і завдань, зорієнтованих на кінцевий результат – підготовку кваліфікованого фахівця, який не лише досконало володіє основами своєї професії, а й здатний адаптуватися до сучасного життя, вміти самостійно вирішувати професійні та життєві задачі.

     Робота членів циклової комісії спрямована на постійне удосконалення професійних та ключових компетентностей педагогів, педагогічної майстерності, розвиток творчості, формування готовності до інноваційних пошуків.

Онлайн-семінар «Медіаграмотність як складова інформаційно-цифрової компетентності педагога

31 травня 2023 року відбувся онлайн-семінар «Медіаграмотність як складова інформаційно-цифрової компетентності педагога», який розробила та провела голова циклової комісії класних керівників, викладачів предметів «Захист України», «Фізична культура» та вихователів  Аліна ДУБОВИК.

     Під час зустрічі педагоги розглянули теоретичні основи медіаграмотності, ознайомилися з поняттями «діпфейк», «клікбейт» та виконали практичні вправи за допомогою сервісів Classtime і Nearpod.

Під час виконання практичного завдання учасники навчилися розрізняти факти та судження, обговорили приклади діпфейків, які створює штучний інтелект, пройшли інтерактивне онлайн-опитування. 

ТИЖДЕНЬ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

      З 15 по 19 травня 2023 року в ДНЗ «Білопільське ВПУ» викладачем Тетяною КУКСОЮ було проведено тиждень зарубіжної літератури.

     Завдання були розміщені в Google Classroom у вигляді онлайн-дошки. До кожного дня підібрано тематичні завдання, що охоплювали теми античності, поезії, фантастики. Окремо виділено день творчості для обдарованих здобувачів освіти з пропозицією намалювати ілюстрацію або рекламну афішу до прочитаного твору. Не оминули й день книголюба (позакласне читання) з відеовідгуками та інтерактивними вправами.

   Популярністю серед учасників користувався веб-квест, розроблений на платформі ВСЕОСВІТА, та конкурс виразного читання.

        За тиждень відбулась літературна подорож світом.

Обласний фестиваль педагогічної творчості

«Шлях від ідеї до результату»

    З метою розвитку педагогічної та професійної майстерності педагогічних працівників, створення умов для їх професійного вдосконалення, активізації запровадження комп’ютерних ІТ-технологій в умовах дистанційного та змішаного навчання в освітньому процесі, визначення перспективних напрямків педагогічного пошуку, взаємозбагачення педагогів новими ідеями, творчим досвідом та інноваційними технологіями 25 травня 2023 року проведено обласний фестиваль педагогічної творчості «Шлях від ідеї до результату». Участь у фестивалі взяли більше 200 педагогічних працівників закладів професійної освіти України.

     Викладач фізики ДНЗ «Білопільське вище професійне училище» Тетяна Кравченко презентувала досвід своєї роботи «Використання сучасних освітніх ресурсів для підвищення рівня цифрової компетентності викладача загальноосвітньої підготовки».

Пошук роботи без нервів

   Кожен знає, наскільки важливо знайти своє місце в житті, займатися справою, котра до душі, самоствердитися у професійній царині. Та рідко хто замислюється, з чого дійсно розпочинається кар`єра людини – причому не паперова, як-от наявність диплому, а реальна – з урахуванням всіх потреб, здібностей, схильностей людини. Хто може допомогти тобі зробитиправильний вибір, щоб у майбутньому не потрапити до когорти безробітнихабо працюючих не за фахом? 

   Допомагала випускникам ДНЗ «Білопільське ВПУ» розібратися з питанням працевлаштування представник Сумської філії Сумського обласного центру зайнятості населення Прокопенко Вікторія Володимирівна під час онлайн-зустрічі «Пошук роботи без нервів».

 У доступній формі Вікторія Володимирівна познайомила випускників з алгоритмом та джерелами пошуку роботи, надала практичні поради зі складання резюме, проходження успішної співбесіди. Нехай здобуті знання допоможуть випускникам у майбутньому і вони обов’язково знайдуть улюблену роботу.

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

  Щороку 18 травня в Україні та багатьох країнах світу вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. У 1944 році радянські силовики жорстоко депортували близько 200 тисяч кримських татар до Середньої Азії, упродовж кількох днів знищивши в ешелонах смерті тисячі людей та позбавивши Батьківщини цілий народ. Лише після розпаду  Радянського Союзу кримські татари мали змогу повертатися до Криму.

   Здобувачі освіти ДНЗ «Білопільське ВПУ» ознайомилися з інформаційним кейсом «Геноцид кримськотатарського народу: історичні факти і спогади», долучилися до перегляду кінофільму «Хайтарма» з подальшим обговоренням. Ми пам’ятаємо і не пробачимо злочини радянського режиму. Розділяємо біль кримськотатарського народу і віримо у відновлення історичної справедливості!

Твоє життя в твоїх руках

 На сьогодні Україна залишається однією з найзабрудненіших вибухонебезпечними предметами країною. 

 З метою отримання нових знань щодо впливу вибухонебезпечних предметів та мін на життя та діяльність населення, а також ознайомлення з правилами поведінки та алгоритму дій у разі виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів у рамках проекту «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» 12 травня 2023 року викладачі предметів «Захист України» та фізичного виховання Биховий Ю.І., Кикоть С.А., Кукса О.М. взяли участь у семінарі-тренінгу за регіональною програмою «Твоє життя у твоїх руках» (мінна безпека та наслідки війни), де ознайомилися із новими підходами до питання мінної безпеки; нормативно-правовими документами, затвердженими урядом України; згадали про три «Не»: не підходь, не чіпай, не панікуй; обговорили території, що можна вважати небезпечними; що робити, коли побачив вибухонебезпечний предмет, міну, поранену людину на замінованій території чи сам опинився у небезпечній ситуації.

   Учасники семінару знайомилися з найкращими практиками з питань мінної безпеки. Досвідом роботи поділився тренер регіональної програми «Твоє життя у твоїх руках», викладач Захисту України Юрій БИХОВИЙ. Методист НМЦ П(ПТ) О у Сумській області Галина Докторович дала високу оцінку роботі закладу та викладачам з даного питання. Також учасники зібрання отримали сертифікати.

Як розпізнати небезпечні території, на яких можуть бути вибухонебезпечні предмети

• Постраждалі від артобстрілів будівлі

• Незвичні пагорби, ями чи вирви

• Розкидані обломки, гільзи чи боєприпаси

• Саморобні попереджувальні знаки мінної небезпеки

• Пошкоджена або згоріла військова техніка

• Покинуті бойові позиції

• Залишені ящики від мін, підривників, патронів

    У разі виявлення вибухонебезпечного предмета не чіпайте його, не намагайтеся перемістити чи знешкодити. Повідомте про небезпечну знахідку за номером 101 або 102

Пам'ять заради майбутнього

  8 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення. Все далі відходять важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів. 

   Здобувачі освіти ДНЗ «Білопільське ВПУ» долучилися до виховного заходу «Пам'ять заради майбутнього», який провела соціальний педагог Юлія Заріцька. Учасники заходу згадали та вшанували подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Говорили про жертв війни: остарбайтерів, дітей війни, цивільних, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл. 

   Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, як і наші прадіди в роки Другої світової війни, бо захищаємо рідну землю,боронимо своє право вільно обирати майбутнє.

04 травня 2023 року в групі №21 з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста тепловоза. Помічник машиніста електровоза»  відбувся відкритий онлайн-урок з предмета «Біологія і екологія», який провела Аліна ДУБОВИК.

Тема уроку «Причини сукцесій та їхні типи. Закономірності сукцесій» мотивує здобувачів освіти до раціонального використання природних ресурсів та дбайливого ставлення до оточуючого середовища.

На уроці було представлено наочну демонстрацію процесу сукцесій за допомогою презентації. Здобувачі освіти розглянули приклади та дали відповіді на проблемні питання. Закріплення матеріалу виконали за допомогою інтерактивної вправи.


Попереджений – захищений

З 24 по 28 квітня 2023 року у ДНЗ «Білопільське ВПУ» пройшли заходи в рамках тижня знань з основ безпеки життєдіяльності.

Долучившись до аукціону ідей «Що означає «безпека життєдіяльності», здобувачі освіти змогли висловити власне бачення поняття «безпека». Під час виховних годин, практичних занять, вікторин здобувачі освіти поглибили свої теоретичні й практичні знання з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях, особливостями надання першої долікарської допомоги у разі виникнення надзвичайної ситуації, опрацювали пам’ятки-поради дій при виявленні вибухових пристроїв, незнайомих предметів-знахідок, пожеж.

Цікавою і корисною була онлайн-зустріч з працівниками ДСНС у Сумській області «Убезпеч своє життя», під час якої велику увагу було приділено питанню мінної безпеки, що є дуже актуальним для нашої прикордонної території, яка перебуває під обстрілами практично кожного дня.

Я роблю це так

27 квітня 2023 року здобувачі освіти групи № 21 Денис Рева та групи 25/Х Андрій Степанець взяли участь у засіданні обласної школи обдарованих учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, яку організував Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Сумській області.

Обдаровані учні училища долучилися до заняття з елементами тренінгу «Лідерські здібності та успіх», калейдоскопу сучасних технологій «Охорона навколишнього середовища». Найцікавішою була презентація здібностей учнів у різних видах діяльності «Я роблю це так». Під час свого виступу Денис розповів не тільки, що він гарно навчається, а й має захоплення, пов’язане з професією – творча обробка металу. Андрій презентував майстер-клас з виготовлення підставки для взуття.


Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип та право на роботі         

Згідно з планом проведення предметних тижнів з 22 по 28 квітня 2023 року в ДНЗ “Білопільське ВПУ” проведено  тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності.

 Щоденно з учнями обговорювалися такі питання: безпека і здоров’я працівників на роботі, важливість проведення інструктування зі здобувачами освіти в навчальному закладі, а з працівниками - на підприємствах,   шкідливі та небезпечні фактори, пожежна безпека, електробезпека, перша допомога потерпілим. 

Тиждень розпочався з інформаційної хвилинки “Цікаві факти з охорони праці”. Під час перегляду відеороликів здобувачі освіти змогли ознайомитися з небезпечними професіями світу, з правилами мінної безпеки, безпечної поведінки в разі виникнення екстремальної ситуації.
28 квітня – Всесвітній день Охорони праці. Викладач Світлана Колесник провела виховний захід, присвячений цьому дню. Здобувачі освіти та педагогічний колектив були ознайомлені з історією виникнення охорони праці, історією  запровадження Всесвітнього Дня охорони праці. Була проведена вікторина, де учні розгадували ребуси, сканворди, тести, відповідали на питання. Як підсумок тижня було завершено роботу над спільним проєктом “Запобігання ризику виникнення аварій на виробництві, а не їх ліквідація”.



Цифрова компетентність голів методичних комісій закладів П(ПТ)О

   Під час методичного калейдоскопу голів методичних комісій загальноосвітньої підготовки, що відбувся 12 квітня 2023 року, акцентували увагу на вмінні вільно володіти інформаційними технологіями та використовувати їх у своїй професійній діяльності.

 Своїми педагогічними «родзинками» щодо використання сучасних онлайн-сервісів у роботі поділилися голови методичних комісій закладів П(ПТ)О. Голова методичної комісії суспільно-гуманітарного циклу Тетяна Кукса презентувала інтерактивний плакат з формами й методами роботи, а також дошку PadLet з розробками уроків та виховних заходів членів комісії.

ДНЗ " БІЛОПІЛЬСЬКЕ ВПУ" ПРЕЗЕНТУЄ МАЙСТЕР- КЛАС ІЗ ВИПІКАННЯ ТА ПРИКРАШАННЯ ВЕЛИКОДНІХ ПАСОК.

Великдень, або Пасха, для християн є одним із найважливіших свят. Ми шануємо та продовжуємо традиції  та звичаї українського народу. Щоб випекти та прикрасити головну великодню страву – паску, треба мати неабияку майстерність.

Майстри виробничого навчання Дундук Л.І., Гевліч Н.І. та учениця Власенко Ірина вправлялися у майстер - класі по приготуванню та прикрашанню великодніх пасок. Робота виконувалася  з любов’ю, надією і вірою у світле майбутнє України.

Щиро вітаємо всіх із Світлим святом Воскресіння Христового й бажаємо добра, миру та злагоди в кожному домі.

Нехай буде запашною Великодня Паска та буде з Вами Божа ласка!




Здоровим бути - модно

Щорічно в усьому світі 7 квітня відзначається важлива подія – День здоров'я. Суть цього свята полягає в тому, щоб нагадати людям про те, як важливо зберігати бадьорість духу і хороше самопочуття.

З метою популяризації здорового способу життя у ДНЗ «Білопільське ВПУ» з 3 по 7 квітня 2023 року проходили заходи в рамках Тижня здорового способу життя. Здобувачі освіти долучилися до проведення профілактичних бесід, виховних годин, пізнавальних хвилинок, вікторин. Активним був День здоров’я, який розпочався з флешмобу «Зі здоров'ям все в порядку, всі виходим на зарядку!» (провів викладач фізичної культури Кикоть С.А.). Пізнавальний інфо-дайджест «У здоровому тілі – здоровий дух» відбувся за участю педагогічних працівників та медичної сестри Хотінського спеціалізованого територіального відокремленого відділення ДНЗ «Білопільське ВПУ». Під час заходу учасники дізналися про правила здорового харчування та отримали практичні поради для поповнення свого весняного раціону. Головне, що зрозуміли здобувачі освіти під час проведених заходів: піклуватися про своє здоров’я – це актуально, модно і престижно.


Творчий викладач – обдарований учень

За ініціативи НМЦ ПТО у Сумській області 27 березня 2023 року відбувся дводенний Всеукраїнський методичний фестиваль серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти України «Творчий викладач – обдарований учень» в онлайн-форматі за участю педагогів із 41 закладу П(ПТ)О з 12 областей України.

Методичний фестиваль проходив за двома векторами: коворкінг «Територія педагогічної майстерності» та воркшоп «Обдаровані здобувачі освіти – рушійна сила сучасного закладу освіти». 

Досвід роботи з теми «Підтримка художньо обдарованих здобувачів освіти в контексті формування читацької компетентності» представила бібліотекар Білопільського ВПУ Тетяна Кукса. Протягом заходу відбулося понад 50 презентацій педагогів досвіду роботи з обдарованими здобувачами освіти в сучасному освітньому просторі.


Домашня аптечка: що варто покласти в неї під час воєнного стану

Правильно укомплектована домашня аптечка, особливо під час воєнного стану, – це ваша безпека. 

Тому, комплектуючи домашню аптечку, першочергово покладіть у неї:

Якщо у вашій родині є діти, то врахуйте, що дозування і форма випуску препарату повинна підходити даній віковій групі.

Стежте за тим, щоби медикаменти в аптечці були не протермінованими, у належному пакуванні, збереженим маркуванням та інструкцією;

І головне – використовуйте ліки виключно після консультації з лікарем!

Якщо ви маєте хронічні захворювання, й у вашій аптечці присутні рецептурні ліки, які ви вживаєте на регулярній основі, – заплануйте візит до вашого лікуючого лікаря у квітні для того, щоби надалі безперешкодно придбавати ліки за рецептом в аптеці. Ви можете самі обрати, в який спосіб зручніше отримувати ліки в аптеці – за електронним чи паперовим рецептом. Якщо ви оберете варіант електронного рецепта, то з квітня цього року разом із запуском електронного рецепта на всі рецептурні препарати повторний рецепт ваш лікуючий лікар зможе вам виписати дистанційно.


Безпечна країна очима дітей. Дотримуємось правил дорожнього руху.

КРАЇНА СОНЦЯ, ЩО СХОДИТЬ

Формула японської нації – «Хризантема і Меч». Вона означає поєднання в японському менталітеті душі художника-творця і душі воїна-руйнівника. «Японія в міжвоєнний період» – тема відкритого онлайн-уроку, проведеного викладачем історії Наталією Ткаченко у групі №14 з професії «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорії «А1», «А2». Водій автотранспортних засобів категорія «С».

На уроці здобувачі освіти познайомилися з Японією 20-30-х рр. ХХ ст., в якій дух воїна переважав настільки, що світом і досі ходять чутки про жорстокість, зневагу до життя і незворушність японців. Що саме Японія є предметом вивчення уроку, здобувачі освіти дізналися розгадавши ребус. Впродовж усього уроку досліджувалося проблемне питання «У чому полягали причини агресивної політики Японії?». Також було створено хмару асоціацій «Що для нас, сучасних українців, – Японія?». Велика увага на уроці зверталася на формування історичних понять. Самостійно здобувачі освіти працювали з Інтернет-сервісом Learningapps. Відкритий онлайн-урок передбачав використання цифрових інструментів на всіх етапах уроку, а також роботу з підручником, створення хронологічної таблиці й сенкана, складання плану переглянутого відео та виконання тестових завдань за його змістом. Викладач ефективно використала можливість інтерактивної дошки Jambord, зокрема для роботи з картою та на встановлення відповідності.

Активна робота здобувачів освіти над аналізом історичного матеріалу, визначення наслідків війни для Японії сприяли формуванню переконання про несприйняття війни як засобу розв’язання конфліктів.

Читацька компетентність як основа формування медіаграмотності здобувачів освіти 

Читання є основою багатьох видів діяльності людини та впливає на загальний рівень культури, освіти й моральності в суспільстві, на стан економіки. Тому надзвичайно важливо розвивати читацьку компетентність здобувачів освіти в закладах П(ПТ)О. Саме це питання обговорювали 16 березня 2023 року під час семінару-практикуму із викладачами української мови та літератури, зарубіжної літератури, бібліотекарями закладів П(ПТ)О.

Шляхи удосконалення сучасних форм і методів роботи для розвитку читацьких компетентностей учнів, особливо в умовах змішаного (дистанційного) навчання, питання створення сучасного комплексно-методичного забезпечення предметів, сучасної електронної бібліотеки, упровадження інформаційних технологій в освітній процес обговорили Ольга СМОЛЕНКО та Юлія ВИСОЦЬКА, методисти НМЦ ПТО у Сумській області.

Досвід роботи щодо використання сучасних форм і методів, розвитку читацької компетентності здобувачів освіти на уроках літератури, формування читацької компетентності учнів засобами інноваційних технологій в умовах бібліотеки закладу освіти презентували викладач української мови та літератури Лариса РУДЕНКО та викладач зарубіжної літератури, бібліотекар Білопільського вищого професійного училища Тетяна КУКСА.

Під час онлайн-спілкування з учасники заходу обговорили питання реалізації обласного літературно-дослідницького проєкту «Створення буктрейлера професій у літературі», роботу над яким розпочато в жовтні 2022 року.

Викладачі української мови та літератури, зарубіжної літератури, бібліотекарі закладів П(ПТ)О презентували результати роботи над І та ІІ етапами проєкту «Створення буктрейлера професій у літературі». Наступний етап реалізації проєкту – оформлення матеріалів дослідницької роботи у форматі кроссенсу, інтелект-карт, пазлів, віртуальних екскурсій.


15 березня 2023 року  Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Сумській області провів онлайн-семінар викладачів хімії та біології «Удосконалення методики освітньої діяльності як засіб підвищення ефективності проведення уроків хімії та біології», в якому взяла участь викладач біології Аліна ДУБОВИК.

 

Методист НМЦ ПТО Валентина ЛАБУДЬКО звернула увагу на особливості синхронного та асинхронного онлайн-навчання з використанням тестових технологій при підготовці до ЗНО.

Декан природничо-географічного факультету СумДПУ імені A.C. МАКАРЕНКА, кандидат педагогічних наук, доцент Людмила МІРОНЕЦЬ презентувала навчально-методичний посібник для формування екологічної компетентності учнів.

Учасники обговорили особливості створення власних матеріалів з біології для роботи в умовах дистанційного навчання та презентували власні розробки.


ЯК ПРАВИЛЬНО ВИДАЛИТИ ІНФОРМАЦІЮ З ТЕЛЕФОНУ 

Під час фільтраційних та контрдиверсійних заходів окупанти завжди приділяють особливу увагу телефонам. Адже саме цей гаджет є ключовим елементом передачі важливих даних ЗСУ та організації роботи підпілля. 

Центр національного спротиву наголошує, що телефон потрібно завжди  очистити від повідомлень та файлів, які можуть вас видати. Проте спецслужби ворога мають спеціальне обладнання та комп’ютерне забезпечення за допомогою якого вони можуть відновити видалену інформацію зі смартфону. 

Фахівці з Держспецзв’язку оприлюднили поради, як правильно почистити телефон. Ми ж зі свого боку додаємо коментарі, що будуть вам корисні під час подібних перевірок. 

Один із варіантів – видалити окремі файли вручну.

 Для цього потрібно обрати потрібний файл, натиснути кнопку Видалити. А після цього очистити кошик через файловий менеджер, адже видалені файли можуть зберігатися в ньому до 30 днів. 

Проте навіть видалені таким чином дані все ще можуть бути відновлені.

Радимо додатково скористатися так званими шредерами – програмами, які дають можливість безповоротно знищувати файли, які можна знайти в магазині додатків вашого телефона. Наприклад, таку функцію надають програми додатків BITDEFENDER.

 Ще один варіант видалення даних зі смартфону – скидання системи до заводських налаштувань. До цього способу можна вдатися в останню чергу, коли інші за якихось причин неможливі. Адже з телефону у такому разі будуть видалені абсолютно всі дані та файли без можливості відновлення.

Та майте на увазі, що повністю порожній телефон також може викликати підозри в окупантів. Якщо ви проживаєте на ТОТ, ви знаєте, що при наявності абсолютно “чистого” телефону окупанти вимагають від вас показати інший, розуміючи те, що ви маєте щось переховувати. Тому ваш “публічний” завжди має мати звичайні побутові переписки, фотографії, які демонструють, що ви абсолютно безпечний для них цивільний. 

Якщо вже у вас немає іншого виходу, наводимо, як підказки  скинути систему до заводських налаштувань:

Android: зайдіть у Налаштування > оберіть Загальне керування > натисніть Скидання > натисніть Скинути до заводських налаштувань (назви меню можуть дещо відрізнятися залежно від моделі телефону).

iOS: оберіть Параметри > Загальні > Перенести чи скинути iPhone > Стерти весь вміст і налаштування.


     01 березня 2023 року здобувачі освіти ДНЗ «Білопільське ВПУ» взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумської області.

В інтелектуальних змаганнях заклад представляли четверо здобувачів освіти. З професії «Маляр» з кваліфікації «Маляр 3 розряду» Діана Гаряча набрала найбільшу кількість балів та посіла І місце. З професії «Лицювальник-плиточник» з кваліфікації «Лицювальник-плиточник 3(2-3) розряду» Ірина Литвиненко показала вищий рівень знань і також у підсумку стала переможцем. Ірина Власенко, яка представляла професію «Плодоовочівник», кваліфікація «Плодоовочівник 1 розряду», за рішенням журі посіла ІІІ призове місце. З професії «Продавець продовольчих товарів», кваліфікація «Продавець продовольчих товарів ІІІ розряду», заклад представляла Катерина Кандиба.

Вітаємо учасників з перемогою, бажаємо і надалі зростати інтелектуально та творчо, відкриваючи нові грані наук! Висловлюємо щиру вдячність педагогам, які підготували конкурсантів та зичимо, щоб супутниками всіх починань були успіх та удача!


Батькам – про підліткові угрупування

Останнім часом в Україні активізувалася діяльність по створенню деструктивних підліткових угрупувань. Головне наше завдання – попередити вчинення ними правопорушень. І велика роль у цьому відводиться співпраці закладу освіти, батьків та поліції.

Під час онлайн-зустрічі з батьками здобувачів освіти ДНЗ «Білопільське ВПУ» інспектор сектору ювенальної превенції лейтенант поліції Єва Тесленко розповіла про діяльність нових деструктивних підліткових угрупувань. Особливу увага звернула на відповідальність батьків за дії, пов’язані з участю їхніх неповнолітніх дітей у діяльності цих угрупувань, що мають протиправний характер.


Урок Безбар'єрності

Безбар'єрність – це суспільна норма, за якої всі люди забезпечені рівними можливостями в усіх сферах життя. Поняття безбар'єрності все частіше зустрічається у нашому житті. Тому дуже важливо розуміти, що таке безбар'єрність та як кожен із нас може долучитися до безбар'єрного середовища.

Під час уроку Безбар'єрності здобувачі освіти ДНЗ «Білопільське ВПУ» ознайомилися з поняттям «безбар'єрність», видами бар'єрів, що існують у сучасному світі, складовими безбар'єрності. Цікавим було виконання практичної вправи «Залізничний експрес».  Здобувачі освіти в режимі онлайн змогли переглянути довідник безбар'єрності, освітній серіал «Безбар’єрна грамотність», який розміщено на державному порталі ДІЯ. Цифрова освіта. Урок провела соціальний педагог Юлія Заріцька.


Сто причин чому потрібно говорити українською 

Мова — це генератор і найвища форма патріотизму, Божий дар і ключ до вивчення культури, історії, традицій.  Саме у ній відображено і зафіксовано найглибші витоки свідомості народу та його ментальність, закодовано народну мудрість і споконвічні знання.

Учнівський проєкт «Сто причин чому потрібно говорити українською» був націлений на популяризацію рідної мови, дав можливість дати відповідь на питання чому потрібно говорити українською, а можливо, когось спонукав до роздумів, що на часі (потрібно) вдосконалити  солов’їну.

Опитані респонденти – люди різні за віком, статусом, соціальним становищем, а ще це воїни – випускники нашого закладу, які сьогодні стоять на захисті громадського порядку та кордонів нашої держави.

У новій українській історії, яку ми будуємо прямо зараз, мова є дуже важливим елементом.

Мова - це захист наших національних інтересів. Нажаль за те, щоб зрозуміти «какая разница», нам доводиться платити високу ціну. Якщо ви її теж усвідомили, просто не стримуйте себе, уперед! Рідною мовою, в рідній країні, разом до перемоги!


21 лютого 2023 року Голова учнівського самоврядування ДНЗ " Білопільське ВПУ"  Куценко Аліна ( група #12) та члени учнівської Ради Прокопенко О.(група #14), Самотой Н. ( група ТУ-3), Гаряча Д. ( група # 32) взяли участь в онлайн - засіданні обласної ради учнівського самоврядування " Медіація - шлях до успіху". Учасники заняття виконували вправи, спрямовані на розвиток комунікативних навичок, формування вміння спілкуватися та уникати конфліктів. Ознайомилися з досвідом учнівських колективів училищ області на тему " Учнівське самоврядування в умовах сьогодення". Нові ідеї, позитивне мислення - засідання дало поштовх до ініціатив та починань.

Військовий - професія, яка надихає

Рік війни показав єдність та незламність українського народу, героя- захисника, який з перших днів став на захист держави.  Педагоги  училища та здобувачі освіти провели годину спілкування   з Миколою Заріцьким, бійцем 57 бригади з позивним "ВИР", нашим земляком, який свого часу навчався у Білопільському училищі. З перших днів війни виконував бойові завдання на Сході та на Херсонському напрямку.  Керував артилерійською установкою. Зараз відновлюється після тяжкого поранення та хоче швидше стати в стрій.

Спортсмен, має велику волю та силу духу,  а ще - непереборне бажання вигнати ворога та жити у мирній державі.  Микола скромно відповідав на запитання, говорив про те, як на війні йому знадобилися професійні знання та вміння, отримані в училищі.  Розповіді бійця захоплюють та вселяють ще більше віри у Захисників України. А ще величезне почуття гордості за таких хлопців і дівчат, які наближають довгоочікувану Перемогу.

Говорімо українською! 

З нагоди Міжнародного дня рідної мови педагогічний колектив Державного навчального закладу «Білопільське вище професійне училище» провели годину спілкування «Смачна українська». Спілкувалися  про цікаве, корисне, буденне та нове українське слово.

У повсякденному житті ми забуваємо про справжню цінність мови.   Ідеально грамотно писати - це так само, як ідеально знати математику, тому людині не обов’язково пам’ятати всі винятки з правил. Але знати й берегти мову - це наш святий обов’язок, бо це - код, який ідентифікує нас як самобутній народ.


HAND MADE до Дня всіх закоханих

У рамках акції #дистанційнийтимбілдинг здобувачі освіти й педагоги Білопільського вищого професійного училища згуртувалися, аби втілити власні ідеї в життя. Координатором творчої майстерні стала бібліотекар Тетяна КУКСА. Кожен учасник презентував майстер-клас виготовлення святкової листівки – валентинки. Працювали з папером, фетром, тканиною, фоаміраном, кавовими зернами та різним декоративним матеріалом.

Творчість нескінченна, а любов безкрая! У результаті заклад прикрашає святкове дерево закоханих сердець!

Велика вдячність талановитій молоді!

Серце до серця 

14 лютого відзначався Міжнародний день усіх закоханих. Це свято прийшло до нас досить недавно, але дуже гармонійно вписалося в наш сучасний календар свят і набуло великої популярності. І не дивно, бо кохання – це одне з найважливіших почуттів у нашому житті.

Здобувачі освіти Білопільського вищого професійного училища взяли участь у святковому заході «Серце до серця». Учасники дізналися про історію свята, про традиції дарувати подарунки у різних країнах світу, поділилися думками щодо презентів, які дарують вони та які б хотіли отримати самі. Також учасники відповідали на запитання про це свято, з’єднували відомі закохані пари, пригадували правила етикету, демонстрували обізнаність у протилежній статі.  

Захід, який провела соціальний педагог Юлія Заріцька, пройшов у теплій, дружній атмосфері. Активними учасниками розважальної програми були Забара Андрій, Бойко Олександр, Сєрих Максим, Авраменко Максим, Прокопенко Олександр.


ПОВІНЬ  (ПАВОДОК, ПІДТОПЛЕННЯ, КАТАСТРОФІЧНЕ ЗАТОПЛЕННЯ)

Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка:

зберігати спокій, уникати паніки;

швидко зібрати необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі;

надати допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу;

за можливістю негайно залишити зону затоплення;

перед виходом з будинку вимкнути електро- та газопостачання, загасити вогонь у грубах. Зачинити вікна та двері, якщо є час - закрити вікна та двері першого поверху дошками (щитами);

відчинити хлів - дайте можливість худобі врятуватися;

піднятись на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий, зайняти горищні приміщення;

до прибуття допомоги залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятувальникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти;

перевірте чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, за можливістю, допомогу;

потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до надходження допомоги;

не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти тощо).

Дії після повені, паводка:

переконайтесь, що житло не отримало внаслідок повені ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття;

не слід користуватись електромережею до повного осушення будинку;

обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені;

просушити будинок, провести ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території;

здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно (з розрахунку 1/3 об’єму води на добу);

електроприладами користуйтесь тільки після їх ретельного просушування;

заборонено вживати продукти, що були підтоплені водою під час повені. Позбавтесь від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження;

все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції;

дізнайтесь у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги постраждалому населенню.


Робоча зустріч у соціальному гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

14 лютого 2023 року на базі обласної комунальної установи Сумської обласної ради «Соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» відбулася робоча зустріч з представниками ДНЗ та ДПТНЗ Сумської області та міста Суми, у якій взяла участь соціальний педагог Юлія Заріцька.

Тема зустрічі «Мета та завдання діяльності соціального гуртожитку. Умови зарахування, проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа». Присутні дізналися про категорію осіб, які можуть проживати в соціальному гуртожитку; специфіку роботи закладу; заходи, у яких установа бере активну участь; ознайомилися з послугами, які надають працівники закладу відповідно до державних стандартів; отримали перелік документів, який необхідний для зарахування в гуртожиток. Цікавою була екскурсія по території закладу, під час якої гості познайомилися з комфортними умовами проживання в гуртожитку.


Інформаційна кампанія « Про професії – із перших вуст»

Віртуальна екскурсія по закладу, цікаві та змістовні  відеоролики, презентації  щодо світу професій та їх затребуваність в умовах сьогодення  представили   викладачі та майстри виробничого навчання випускникам  9 та 11 класів закладів освіти Білопільської, Ворожбянської та Річківської громад під час онлайн – зустрічі. 

Світ навколо – результат кропіткої праці представників робітничих професій.  Саме руками таких фахівців ми відбудуємо  нашу державу, адже все працює завдяки їм.


Стрілецькі батальйони – на захисті держави 

Начальником  відділення рекрутингу та комплектування першого відділу Сумського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки  майором  Гаманенком Ю.В. та військовослужбовцями даної установи було проведено інформаційно – роз’яснювальний захід для здобувачів освіти та працівників закладу щодо питань комплектування стрілецьких батальйонів, підвищення престижу та переваг проходження військової служби.    Було надано інформацію щодо  комплектування стрілецьких батальйонів,  презентовано  навчальні заклади військового спрямування та умови навчання за контрактом.

Присутніх також було ознайомлено з правилами мінної безпеки, надання першої медичної допомоги. Зустріч була змістовною та мала   військово - патріотичне спрямування.


03.02.2023 для викладачів та майстрів виробничого навчання було проведено навчальне заняття з використання інформаційно-комунікативних технологій.Викладач біології Усик Ю.П. поділилася власним досвідом зі створення інтерактивної інструктивної картки, провела інструктаж щодо механізму створення та основних етапів роботи з цим ресурсом.

День пам’яті Героїв Крут

Славними рядками в історію вписано героїчний подвиг юнаків на станції Крути 29 січня 1918 року. Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства.

До Дня пам’яті Героїв Крут  в навчальному закладі  проведено інформаційну годину «Крути: історія української незламності». Здобувачі освіти дізналися про історичні події в Україні початку XX ст., патріотичний подвиг київських студентів, ознайомилися з хронологією подій битви під Крутами.

Минуть роки, століття та пам’ять про юнаків-героїв не згине повік. Вона світитиме не тільки українцям, а всім тим, хто готовий покласти своє життя в ім’я Батьківщини. Бережімо у наших серцях пам'ять про тих, хто боровся і бореться за нашу свободу і незалежність.

Організація освітнього процесу з 14.03.2022

Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 щодо введення в Україні правового режиму воєнного стану строком на 30 днів, на виконання листа Міністерства освіти і науки України від 25.02.2022 № 1/3276-22 «Про організацію освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти»,   листи Міністерства освіти і науки України від 06.03.2022 № 1/3371-22 «Про організацію освітнього процесу» та від 07.03.2022  № 1/3378-22 «Про практику застосування трудового законодавства в галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану», листа Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 09.03.2022  № 04-10/1882 «Про  організації   освітнього  процесу» та згідно з протоколом засідання педагогічної ради державного навчального закладу «Білопільське вище професійне училище» (в  онлайн - режимі) від 11.03.2022 № 9  з  14.03.2022 освітній процес буде здійснюватися з використанням технологій дистанційного навчання. 

Розклад занять,  завдання та  матеріали з надання  психологічної допомоги  учасникам освітнього процесу, розміщені в онлайн-середовищі «Googleclassroom». 

Слідкуйте за оновленою інформацією на  сайті освітнього закладу,  сторінках  соціальних мереж, у Viber-групах. Бережіть себе та своїх рідних. 

 

Адміністрація ДНЗ «Білопільське ВПУ»


Тиждень фізики та математики

В науці сила і в науці слава,

Світ без науки не такий яскравий,

То лиш здається, що без неї краще жити,

Бо лиш вона все здатна пояснити!

А всі науки про природу – суть буття,

За ними наше з вами майбуття.

Під таким гаслом з 23 по 27 січня 2023року в нашому навчальному закладі викладачі Тетяна Кравченко і Володимир Тесленко провели фізико- математичний тиждень. Позакласна робота з предмета є невід’ємною частиною освітньої діяльності, адже вона поглиблює знання, розширює кругозір, розвиває творчі здібності, інтелект. Метою організації і проведення тижня було довести необхідність вивчення фізики й математики майбутнім механізаторам, кухарям, будівельникам, залізничникам, представникам інших професій; розвиток ініціативи, творчості, уміння орієнтуватись в інформаційному просторі.

Тиждень проводився з використанням технологій дистанційного навчання на платформі Classroom, де здобувачі освіти могли ознайомитися з планом проведення заходів і запропонованими завданнями.

https://www.canva.com/design/DAFYfMe93OQ/dggGd2g-aoVvlwVDaUhR7g/view?utm_content=DAFYfMe93OQ&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

Здобувачам освіти було запропоновано конкурси на кращі ребус, кросворд, малюнки «Фізика й математика в моїй професії», з якими найкраще справились Богдан і Ярослав Зубки(гр.14), Денис Рева (гр.21), Ярослав Борщ, Юрій Кутін.

https://padlet.com/vteslenko1988/zs0rteu8kbn4rl1

25 січня змагалися розумники й розумниці. Учні активно взяли участь у бліц-опитуванні за темами «Теплові явища» та «Електричні явища», встановленні відповідності фізичної величини та одиниці її вимірювання, з’ясуванні правильної назви фізичного приладу, проведенні експерименту, розгадуванні загадок від Шерлока Холмса, поясненні фізичних явищ. Найактивнішими виявилися Куценко Аліна, Петров Ярослав, Зубко Наталія, Скиба Дмитро, Краснобрижий  Руслан.

26 січня учні дізналися про роль математики в різних професіях, впевнилися, що математика таки є королевою наук.

Предметний тиждень приніс незабутні враження учням, а висновок не забарився:

Якщо хочеш досягнути 

У житті своїм вершин, 

То науки всі збагнути 

Мусиш тонко, до глибин.


Наблизити процес навчання до реальної практичної діяльності допоможе викладачам географії кейс-метод, особливості застосування якого розглянуто 24 січня 2023 року на онлайн-семінарі викладачів географії закладів П(ПТ)О. З особливостями кейс-технології слухачів ознайомила методист НМЦ ПТО у Сумській області Валентина ЛАБУДЬКО.

Під час заходу підбито підсумки створення викладачами географії інструкцій до практичних робіт із розділу «Географічний простір Землі» та опрацьовано матеріали, розміщені в Google Класі «Географічна освіта». Розпочато роботу з проведення досліджень з усіх тем курсу географії.

З Україною в серці!

Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

Здобувачі освіти Білопільського вищого професійного училища взяли участь у виховному заході «З Україною в серці!». Вони дізналися про історію цього свята, тернистий шлях України до незалежності. Цікавою виявилася конкурсна частина, під час якої учні демонстрували свої знання про історію, географію, звичаї, традиції рідної держави, згадали відомих українських діячів культури та спорту. Найактивнішими учасниками були Ангеліна Яковчук та Сергій Ревенко. Захід підготувала соціальний педагог Юлія Заріцька.

Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Україна соборна. Разом до Перемоги!


Україна соборна. Разом до перемоги!

« Зроби свій вибір на користь здоров’я!»

Під таким гаслом 18.01.2023 р. практичним психологом Білецькою Вікторією було проведено профілактичне заняття з метою

 формування  у здобувачів освіти відповідального ставлення до свого здоров’я, розширення  знання  про здоровий спосіб життя.

  Здобувачі освіти за допомогою вправи «Brain storming» з’ясували, що таке здоров’я  та як вони уявляють  собі здоровий спосіб життя.

 Доповідачі надали  інформаційну довідку на тему: «Як впливають шкідливі звички на життя людини».  Визначили  7 головних правил здорового способу життя.


Як діяти під час обвалу будівлі внаслідок вибуху? Рекомендації від МВС

Як зазначається, серед рекомендацій:

- Якнайшвидше покиньте її, але не користуйтеся ліфтом. При можливості попередьте інших про небезпеку обвалу. Зберігайте спокій та не створюйте тисняву під час спуску сходами. Відійдіть від будинку якомога далі.

- Якщо будівлю покинути неможливо: тримайтеся подалі від вікон та балкону; за можливості перекрийте воду, газ та знеструмте приміщення; розмістіться у куті, біля отвору дверей, між балками, каркасами або під столом.

- Якщо ви опинилися під завалами: кличте на допомогу; намагайтеся вивільнити руки та ноги; при можливості телефонуйте 101; можете спробувати розбирати навколо себе завал, але не чіпайте те, на чому все тримається. В очікуванні допомоги при можливості стукайте по трубах чи батареях.

«Моя професія – моє майбутнє»/«My profession is my future»: проведено флешмоб серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти області англійською мовою 

Серед здобувачів освіти та викладачів іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти області 27 грудня 2022 року відбувся обласний флешмоб «Моя професія – моє майбутнє»/«My profession is my future».

Викладач англійської мови ДНЗ «Білопільське ВПУ» Тетяна СЕРЕДЕНКО презентувала свій заклад освіти та професії, за якими здійснюється підготовка. Цікавим та креативним відеороликом «Моя професія – моє майбутнє» іноземною мовою представлено путівник професій ДНЗ «Білопільське ВПУ».


Торгівля – фокус відображення розвитку держави

Продавець – особа, яка виступає посередником між виробником товару і покупцем. Щоб бути конкурентноздатними на ринку праці, продавці повинні робити все, щоб задовольнити потреби клієнтів: бути ввічливими, вміти спілкуватись, досконально володіти інформацією про якість продуктів тих чи інших виробників, давати поради, пропонувати та переконування в необхідності покупки тих чи інших товарів, відчувати настрій покупця, запобігати конфліктним ситуаціям. З цією метою в ДНЗ «Білопільське ВПУ» з використанням технологій дистанційного навчання було проведено тиждень з професії «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів».

У рамках тижня відбулися заходи:

-         квест «Знайомство з професією»;

-         онлайн-круглий стіл «Екологічно чисті продукти»;

-         відео конференція «Історія створення професії»;

-         відкритий урок з виробничого навчання на тему «Інвентаризація товару та тари в магазині»;

-         торгівельний калейдоскоп «Одноразовий посуд, маркування та вплив на екосистему».

Підсумовуючи тиждень з професії здобувачі освіти взяли активну участь у створенні онлайн проєкту «Викладка товарів

різними способами».

     22 грудня 2022 року в закладі відбувся семінар «Візуалізація як тренд цифрового освітнього середовища», який розробила та провела голова циклової комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного та електрогазозварювального профілю Світлана ШЕВЧЕНКО.

   Під час засідання педагоги закладу теоретично опанували 8 технологій для візуалізації навчального матеріалу та ознайомилися з сервісом Genial.ly. Під час виконання практичного завдання учасники об’єдналися в малі групи і створили мотиваційні інтерактивні плакати за допомогою сервісу Genial.ly.

    Семінар пройшов в дружній, трудовій та теплій атмосфері.


Відкритий онлайн-урок з виробничого навчання з професії «Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів» 

19 грудня 2022 року в групі ТУ-3 з професії «Продавець непродовольчих товарів»  відбувся відкритий онлайн-урок з виробничого навчання, який провела майстер виробничого навчання Ірина СУПРУН. Тема уроку «Інвентаризація товару та тари в магазині» сприяла повторенню й узагальненню вивченого матеріалу, формуванню ключових компетентностей здобувачів освіти. Для якісного засвоєння основних складових уроку  були використані інтерактивні вправи та виробничі ситуації, тести.

Супрун І.І. під час вступного інструктажу ознайомила з основними формами актів та інвентаризаційних описів, які оформлюються при проведенні інвентаризації.

Як вступний, так і заключний інструктажі було проведено з використанням інформаційно-комунікативних технологій з використанням інтерактивних методів, які сприяли саморозвитку, самоосвіті, самовираженню кожного здобувача освіти, розвитку їхнього мислення

Поради населенню на випадок тривалої відсутності електроенергії 

Завжди поруч

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 03.11.2022 № 385-ОД «Про психологічну підтримку учасників освітнього процесу», з метою психологічної підтримки педагогів у роботі з дітьми, які зазнали психотравмуючого  впливу війни, у ДНЗ «Білопільське ВПУ»   розпочалася  реалізація проєкту «Завжди поруч».

          Попередньо відбулася інформаційна кампанія та анкетування педпрацівників, так як теми бесід визначаються з урахуванням актуальних запитів педагогів.

          Технологія реалізації проєкту передбачає проведення щотижневих зустрічей з педагогами з метою підвищення їх рівня поінформованості, формування практичних навичок щодо надання допомоги здобувачам освіти в умовах війни.

На занятті за допомогою практичного психолога закладу Білецької Вікторії викладачі та майстри виробничого навчання  розглянули поняття «стрес»,  його симптоми та  способи подолання негативних наслідків стресу за допомогою формули самозаспокоєння та відпрацювали спеціальну дихальну техніку,  що дозволяє наповнити організм енергією  і здоров’ям. Присутні отримали задоволення від спільного невимушеного спілкування та емоційно відпочили.


Запобігання та протидія домашньому насильству 

У зв’язку з воєнними діями російської федерації проти України питання насильства стає ще більш актуальним, ніж у мирний час. Будь - яке насильство або обмеження свободи дій і думок жорстко вкарбовується в свідомість дитини, і згодом спотворює всю її земну дорогу, деформуючи душу, яка розвивається.

      Про попередження насильства говорила зі здобувачами освіти ДНЗ «Білопільське ВПУ» інспектор сектору ювенальної превенції лейтенант поліції Тесленко Єва Євгеніївна. Під час онлайн-зустрічі здобувачі освіти познайомилися з видами домашнього насильства, пригадали алгоритм дій у випадку, коли людина стає жертвою чи свідком насильних дій. Актуальної була інформація про кібербулінг, тому що ми досить часто не знаємо як себе правильно поводити у сучасному цифровому світі. Також пригадали поняття булінгу та основні правила, як себе захистити.

Єва Євгеніївна ще раз нагадала про контакти, куди кожен може зателефонувати у випадку домашнього насильства. Сама собою ситуація домашнього насильства не вирішується, тому кожен з нас має знати як діяти, щоб захистити себе і своїх рідних.


Знай свої права та виконуй обов’язки

10 грудня відзначається Міжнародний день прав людини. Права людини — це комплекс природних і непорушних свобод і юридичних можливостей, обумовлених фактом існування людини в цивілізованому суспільстві. Право виступає мірою свободи, і зміст його в тому, щоб узгодити свободу окремої людини зі свободою інших членів суспільства, дотримуючись принципу рівності.

Саме права і свободи стали основною темою зустрічі здобувачів освіти ДНЗ «Білопільське ВПУ» з представником Бюро правової допомого Білопільської міської ради Усенко Аллою Сергіївною «Знай свої права та виконуй обов’язки». Алла Сергіївна детально проаналізувала основні права і свободи людини і громадянина. Цікавими були паралелі між правом і обов’язком:  у доступній формі вона пояснила, що право тягне за собою обов’язок,  який має виконувати кожна людина. Також Алла Сергіївна ознайомила присутніх з особливостями надання первинної та вторинної безоплатної правової допомоги, яку може отримати кожен, поділилася контактами та закликала при необхідності звертатися до Бюро правової допомого Білопільської міської ради. Адже безоплатна правова допомога – це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному! 


Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З метою привернення уваги здобувачів освіти до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок у ДНЗ «Білопільське ВПУ» з 25 листопада по 10 грудня 2022 р. проходили заходи в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  

Здобувачі освіти долучилися до акцій, тренінгів, зустрічей, виховних годин, дискусій, виставки творчих робіт. Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій та вчинків. Вони сприяли вихованню людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини та переосмислення цінностей.

Найактивнішими учасниками виставки творчих робіт були Куценко Аліна, Кукса Станіслав, Глинська Аліна, Болдирєва Маргарита, Гаряча Діана.

Дякуємо всім, хто долучився до акції «16 днів проти насильства».  Тому що насильству немає виправдань!


Відроджуємо.  Шануємо. Популяризуємо.

Українська хустка - не просто атрибут одягу. Це сімейний оберіг, згадка про рідну домівку та маму. І від цих спогадів віє теплом, затишком та спокоєм. Ми шануємо обереги нашого народу, відроджуємо національні традиції. Українська жінка- талановита і може перетворити предмет атрибуту на вишукану прикрасу. Популяризуємо  один із видів українського мистецтва - різні способи зав'язування української хустки, яка сьогодні є трендом у всьому світі.

До речі, після такої презентації наші колеги  змінили свою думку, що хустка  не личить. Ось така магічна сила українського оберега! 

  Спробуйте і ви.

Знання, що рятують життя.

До 24 лютого ми і гадки не мали, що будемо говорити про осколкові поранення, як зберегти власне життя під час обстрілів та надати вчасну допомогу тому, хто поряд. 

Сьогодні представники Добровольчого формування Білопільської міської ради територіальної громади #1 " ВИР" Листопад Оксана та Потапов Олександр  поділилися знаннями з колективом училища та продемонстрували алгоритм  надання домедичної допомоги під час масивних кровотеч та  техніку накладання турнікета на верхні та нижні кінцівки, застосування прямого тиску на рану різних частин тіла.

 Ознайомили з вмістом аптечки та надали вичерпні відповіді на всі питання.

Дякуємо за отримані знання та сподіваємося, що з Божою ласкою нам не доведеться застосовувати їх на практиці.

Наближаємо Перемогу разом. 

Бережіть себе та своїх рідних!

Український філософ, якого досі вітають із днем народження

З нагоди  відзначення 300-річного ювілею великого українського мислителя-мудреця, педагога, філософа, поета, композитора, музиканта, культурно-освітнього подвижника – Григорія Савича Сковороди в ДНЗ «Білопільське ВПУ» для здобувачів освіти було проведено онлайн-зустріч «Григорій Сковорода як символ мудрості української землі з погляду сучасності». Здобувачі освіти мали змогу ознайомитися  із філософією життя та поглядів Григорія Сковороди через призму сучасності. Яким  би він був, якби жив у 21 столітті? А був би мислитель-мудрець Сковорода спочатку  учнем-індиго, студентом-хіпстером, Сковородою – сучасним коучем, чайлдфрі та мандрівним блогером.  Онлайн-зустріч сприяла  усвідомленню учасниками освітнього процесу історичної величі постаті Григорія Сковороди у сучасному форматі, допомогла глибше пізнати контекст його мандрівного життя, філософію буття та творчу спадщину 

Основні заходи щодо запобігання можливого терористичного акту:

- не торкайте у вагоні поїзда, під'їзді або на вулиці нічийні пакети (сумки), не підпускайте до них інших. Повідомите про знахідку співробітника поліції;

- у присутності терористів не виказуйте своє невдоволення, утримайтеся від різких рухів, лементу  й стогонів;

- при погрозі застосування терористами зброї лягайте на живіт, захищаючи голову руками, подалі від вікон, засклених дверей, проходів, сходів;

- використайте будь-яку можливість для порятунку;

- якщо відбувся вибух – вживайте заходів щодо недопущення пожежі та паніки, надайте домедичну допомогу постраждалим;

- намагайтеся запам'ятати прикмети підозрілих людей і повідомте їх прибулим співробітникам спецслужб.

 

Дії під час перестрілки:

- якщо стрілянина застала вас на вулиці, відразу ж ляжте й озирніться, виберіть найближче укриття й проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям можуть служити виступи будинків, пам'ятники, бетонні стовпи або бордюри, канави. Пам’ятайте, що автомобіль – не найкращий захист, тому що його метал тонкий, а пальне – вибухонебезпечне. За першої нагоди сховайтеся у під'їзді будинку, підземному переході, дочекайтеся закінчення перестрілки;

- проводьте заходи для порятунку дітей, за необхідності прикрийте їх своїм тілом. За можливості повідомте про інцидент співробітників поліції;

- якщо в ході перестрілки ви перебуваєте у будинку, – укрийтеся у ванній кімнаті й ляжте на підлогу, тому що перебувати у кімнаті небезпечно через можливість рикошету. Перебуваючи в укритті, стежте за можливим початком пожежі. Якщо пожежа почалася, а стрілянина не припинилася, залиште квартиру й сховайтеся в під'їзді, далі від вікон.


Дії у випадку захоплення літака (автобуса):

- якщо ви виявилися в захопленому літаку (автобусі), не привертайте до себе уваги терористів. Огляньте салон, визначте місця можливого укриття на випадок стрілянини;

- заспокойтеся, спробуйте відволіктися від того, що відбувається, читайте, розгадуйте кросворди;

- зніміть ювелірні прикраси;

- не дивіться в очі терористам, не пересувайтеся по салону та не відкривайте сумки без їхнього дозволу;

- не реагуйте на провокаційну або зухвалу поведінку;

- жінкам у міні-спідницях бажано прикрити ноги;

- якщо представники влади почнуть спробу штурму, – лягайте на підлогу між кріслами й залишайтеся там до закінчення штурму;

- після звільнення – негайно залиште літак (автобус), тому що не виключена можливість його замінування терористами й вибуху парів бензину.


 Якщо ви стали жертвою телефонного терориста:

- подзвоніть з іншого телефону (мобільного, від сусідів) на вузол зв`язку і скажіть причину дзвінка, своє прізвище, адресу та номер свого телефону;

- намагайтесь затягнути розмову та записати її на диктофон чи дайте послухати свідкам (сусідам);

- одночасно, з розмовою і записом на диктофон, друга людина дзвонить з іншого телефону на вузол зв'язку, а потім в поліцію за телефоном 102 для термінового затримання того, хто телефонував;

- напишіть заяву начальнику відділення поліції, на території якого ви проживаєте, для прийняття необхідних заходів;

- поліція, за запитом на вузол зв`язку, отримає номер телефону, адресу, прізвище того, хто дзвонив і прийме необхідні міри. 

ЗА УКРАЇНУ! ЗА ВОЛЮ!

6 грудня відзначається День Збройних сил України. Сьогодні це, мабуть, найголовніше свято для нашої держави. Коли на нашу землю прийшла страшна війна, тисячі українців покинули свої домівки, відмовились від комфорту й тепла та пішли боронити Батькіщину.

Нашим бійцям дуже важко, але вони тримаються, відчувають нашу віру та підтримку. А ми віримо в них і залишаємося вдома, не шукаємо долі поза Україною.

Здобувачі освіти Білопільського вищого професійного училища взяли участь у годині мужності «За Україну, за волю!». Під час заходу вони дізналися про структуру, особливості організації та дій Збройних сил України сьогодні, дали відповіді на запитання вікторини, обговорили плани несення служби у ЗСУ в майбутньому. Піснею всіх присутніх привітав учень групи №22 Іван Дудкін. Захід підготували викладач Захисту України Сергій Кикоть та соціальний педагог Юлія Заріцька. 

Вітаємо всіх військовослужбовців, воїнів, героїв з Днем Збройних сил України та бажаємо незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх ваших мрій і побажань! Разом до ПЕРЕМОГИ!


«Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!» – цьогорічна кампанія на вшанування пам’яті жертв Голодомору

26 листопада, о 16:00, долучаймося до загальнонаціональної хвилини мовчання та до акції «Запали свічку»!

День Гідності та свободи

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та свободи – нагадування про ту ціну, яку українці заплатили за своє право на інтеграцію у Європейський Союз.

Для здобувачів освіти училища  було проведено виховну годину «Україна – країна нескорених!» в режимі онлайн. Викладачка історії Сорока Г.В. провела екскурс подій 2013 року. Бібліотекарка  Бобровська Н.М.  підготувала відеолекторій до заходу та оформила книжкову виставку. З відеоматеріалами  можна ознайомитися  за посиланням https://classroom.google.com/c/NTcyMzYxMzY4MjAy/a/NTcyMzYyMDk2NzQ0/details

Також здобувачі освіти  взяли участь у Всеукраїнському флешмобі, оголошеному активістами руху громадянського спротиву "Жовта стрічка". 21 листопада, у День гідності й свободи, українців та весь демократичний світ закликають пов'язати жовту стрічку, викласти у соцмережі фото з нею та хештегом #ЖовтаСтрічка, щоб підтримати опір на окупованих територіях.

Ми – непереможні!


Онлайн-семінар "Використання технологій дистанційного навчання в підготовці кваліфікованих робітників із професій торгівлі"

Серед викладачів професійно-теоретичної підготовки, майстрів виробничого навчання з професій торгівлі закладів професійної (професійно-технічної) освіти відбувся онлайн-семінар «Використання технологій дистанційного навчання в підготовці кваліфікованих робітників із професій торгівлі».

Викладач професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Білопільське ВПУ» Людмила Дундук виступила з питання «Використання онлайн-сервісів для ефективної роботи на уроках професійно-теоретичної підготовки», де поділилася своїм досвідом у використанні платформи Wizer.Me.

   Цей сервіс увійшов в десятку кращих сервісів для освіти. Сервіс дозволяє створювати інтерактивні робочі аркуші, які можна використовувати при дистанційному навчанні, для домашніх робіт, для роботи в класі на інтерактивній дошці. 

Здобувачі освіти сьогодні зростають у цифровому світі і для них цілком природним є цифрове середовище, яке вони використовують для отримання та обміну інформацією. Отже, для них не є проблемою навчатися дистанційно, навпаки – це нова цікава пригода, а нам, викладачам потрібно рухатися з ними в одному напрямку.

Розпочинаємо місячник до 300-річчя Григорія Сковороди!

МЕТОДИЧНА КОМІСІЯ – ОСЕРЕДОК ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ ПЕДАГОГІВ

9 листопада відбувся онлайн-семінар-практикум голів методичних комісій загальноосвітньої підготовки, на якому розглянули актуальні питання організації роботи методичних комісій в умовах змішаного (дистанційного) навчання: нові форми, методи і планування роботи в 2022/2023 навчальному році. Захід провели методисти НМЦ ПТО в Сумській області Ольга СМОЛЕНКО, Галина ДОКТОРОВИЧ і Валентина ЛАБУДЬКО.

Досвід роботи з теми «Блог як засіб формування іміджу методичної комісії в інформаційному просторі» презентувала голова методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарного циклу ДНЗ «Білопільське ВПУ» Тетяна КУКСА.

Учасники заходу отримали рекомендації та завдання: підготувати матеріали для електронного методичного путівника «Організація роботи методичної комісії в умовах дистанційного (змішаного) навчання: нові форми, методи, інструменти».


Спільна плідна праця – запорука успіху

9 листопада 2022 року голови методичних та циклових комісій професійно-теоретичної підготовки  ДНЗ «Білопільське ВПУ» взяли участь в онлайн-семінарі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області.

Під час проведення онлайн-семінару голови методичних та циклових комісій професійно-теоретичної підготовки ознайомилися з питаннями організації роботи своїх комісій, методичними аспектами упровадження ІКТ та оновлення змісту освіти через упровадження в освітній процес методики складання освітніх програм за стандартами П(ПТ)О, орієнтованими на результати навчання. Також під час заходу було акцентовано увагу на використанні нетрадиційних форм роботи методичних комісій, сприянні інноваційній діяльності, розвитку цифрової компетентності педагогів, створенні сучасного освітнього середовища. Учасники поділилися практичним досвідом і результатами роботи використання інформаційно-комунікаційних технологій у своїй  роботі.

Світовий флешмоб національної єдності!

Українська – мова перемоги! Саме під таким гаслом 09.11.2022 року зібралася педагогічна та учнівська спільнота ДНЗ «Білопільське вище професійне училище»  на написання диктанту національної єдності.

Навіть у такий складний для всієї країни час, в День української писемності та мови  ми вкотре заявляємо всьому світові, що  ніхто і ніколи не зможе зламати прагнення українців до єдності, усвідомлення власної ідентичності, незламності сили духу та  перемоги у боротьбі з ворогом. Ми єдині у своїй історії, культурі, мові!


Самоврядування учнів – діюча сила

Сьогодні виникла соціальна потреба у формуванні такої особистості, яка могла б самостійно вирішувати як щоденні, так і масштабні громадські завдання. Таку науку - «управління суспільством» - наша молодь вивчає на практиці, бере участь у самоврядуванні.  9 листопада відбулася зустріч з учнівським активом груп, в ході якої оновили  склад Ради, опрацювали Положення та Статут,  підвели  підсумки діяльності минулого навчального року та запланували  цікаві заходи в умовах сьогодення.  


Зі святом, залізничник!

4 листопада, в день, коли всі залізничники України відзначають своє професійне  свято, в групі ТУ-2 з професії «Провідник пасажирського вагона» було проведено онлайн-урок з предмета «Правила технічної експлуатації та інструкції». Викладач Євгенія Чаус створила та поширила в TikTok відеопривітання, яким і розпочала урок. Здобувачі освіти працювали з інтерактивними вправами в додатку LearningApps. Візуалізації та кращому запам’ятовування навчального матеріалу сприяла насичена інформаційна презентація. Урок відбувся в доброзичливій та творчій атмосфері, а присутні молоді спеціалісти почерпнули важливого досвіду.

Навчання - запорука успіху

Здобувачі освіти з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А1», «А2». Водій автотранспортних засобів категорії «С»» згідно з робочим навчальним планом розпочали індивідуальне водінння


Затишна оселя – робота опоряджувальників 

     В закладі відбувся відкритий онлайн-урок викладача Світлани ШЕВЧЕНКО в групі №32 з теми «Улаштування плиткового облицювання вертикальних поверхонь усередині приміщень на клеючій суміші». Урок розпочався з емоційного  налаштування здобувачів освіти й девізу «Не просто слухати, а чути; не просто дивитися, а бачити; не просто відповідати, а міркувати, дружньо і плідно працювати».                                                 

   Здобувачі освіти розгадували ребус, у якому зашифрована тема уроку. Під час актуалізації опорних знань викладач використала фронтальне опитування та вправи  «Ти – мені, я – тобі», «Пригадай!». Протягом уроку учасники освітнього процесу працювали з електронними тестами та інтерактивними вправами. На етапі закріплення знань складали технологічну картку, практикувалися в обранні правильної відповіді.

Урок пройшов у дружній, теплій і трудовій атмосфері.


РОБОТА ТВОРЧОЇ ГРУПИ ФІЛОЛОГІВ

28 жовтня 2022 року в рамках обласного літературно-дослідницького проєкту «Створення буктрейлера професій у літературі» відбулось онлайн-засідання творчої групи, до складу якого входять викладачі української та зарубіжної літератури Білопільського вищого професійного училища.

Разом з методистом НМЦ ПТО в Сумській області Ольгою СМОЛЕНКО обговорили етапи й терміни виконання проєктної роботи.

Серед обміну думками Тетяна КУКСА представила лепбук, артбук, скрапбукінг і скрайбінг як можливість інтерпретації результатів проєкту.


Продовжуємо роботу з вивчення досвіду організації та проведення роботи з обдарованими учнями 

27 жовтня 2022 року відбулося чергове онлайн-засідання творчої групи (заступників директорів з навчально-методичної, навчально-виховної роботи, методистів закладів П(ПТ)О, методистів НМЦ ПТО у Сумській області), на якому заступник директора з навчальної роботи Білопільського ВПУ Ірина МАЛИК ознайомила присутніх з підсумками роботи з обдарованими здобувачами освіти та напрямками роботи на 2022-2023 навчальний рік.


З метою забезпечення ефективного психологічного супроводу учасників освітнього процесу 27 жовтня2022 року на базі Департаменту  освіти і науки Сумської області державної адміністрації відбулося засідання психологічного неКафе «Психологічна підтримка педагогів  як умова збереження психічного здоров’я учасників освітнього процесу».  Учасником засідання була практичний психолог ДНЗ «Білопільське ВПУ»  Білецька Вікторія Альбертівна.  Обговорили особливості роботи практичного психолога в умовах військового стану, а саме була надана інформація про організацію виконання правил техніки безпеки. Директор Департаменту Гробова В.П. презентувала досвід Ізраїльських закладів освіти з рекомендаціями   різних  способів організації перебування у сховищах, наприклад, методи арт терапії, предметно-маніпулятивна діяльність, перегляд і прослуховування відео та аудіо матеріалів, організація простору у сховищах та  особливості взаємодії із учасниками освітнього процесу в умовах військового стану.


Адаптація першокурсників 

26 жовтня відбулося спільне засідання методичних комісій ДНЗ "Білопільське ВПУ" 

«Спадкоємність у навчанні й вихованні учнів І курсу. Проблеми адаптації першокурсників в училищі». 

Соціальний педагог проаналізувала результати діагностики типологічних, характерологічних особливостей, уваги й компонентів навчальної діяльності, бібліотекар поінформувала про забезпеченість підручниками здобувачів освіти І курсу. Класні керівники детально зупинилися на аналізі результатів навчання з базових предметів за курс основної школи, окремо розглянули виконання домашніх завдань та підключення до онлайн-уроків. 

За результатами отриманої інформації надали рекомендації педагогічним працівникам по роботі з першокурсниками та їхніми батьками.

Сумщина: від минулого до сьогодення 

Одним з пріоритетних напрямів патріотичного виховання молоді є краєзнавство. Саме краєзнавча робота посідає важливе місце в діяльності кожного закладу освіти.

26 жовтня 2022 року з метою залучення здобувачів освіти до пошуково-дослідницької діяльності, виховання поваги та бережливого ставлення до історико-культурної спадщини українського народу, природи, історії та культури рідного краю проведена обласна онлайн-історико-краєзнавча конференція «Сумщина: від минулого до сьогодення».

Під час секційного засідання викладач історії Наталія ТКАЧЕНКО презентувала історико-дослідницький проєкт з історії рідного краю  «Життя Бориса Павлівського – як приклад мужності та патріотизму» 

Охорона праці - запорука життя і здоров`я

26.10.2022 працівники закладу взяли участь у Всеукраїнській інтернет-конференції «Сучасні підходи до охорони праці в закладах професійної освіти». Захід організований і проведений Білоцерківським інститутом неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України. Метою онлайн-зустрічі було підвищення рівня обізнаності посадовців і працівників щодо питань безпеки праці та збереження здоров’я всіх учасників освітнього процесу в закладах професійної освіти.

В ході конференції розглянуто актуальні питання інформаційного забезпечення безпеки і здоров’я робітників в сучасних умовах, стан безпеки та здоров’я учасників освітнього процесу, модернізація законодавства України у сфері охорони праці та приведення його у відповідність із законодавством Європейського Союзу, особливості розслідування та обліку нещасних випадків у закладах освіти, європейський досвід керування ризиками в охороні здоров’я та безпеці праці працівників. Окрему увагу приділено обговоренню питання щодо навчання здобувачів освіти з питань  кібербезпеки.

Дякуємо спікерам за змістовні, корисні та актуальні в цей непростий час доповіді, поради, за те, що поділились своїми знаннями та досвідом з нами.


Превентивне виховання – «імунізація» здобувачів освіти від негативних впливів соціального оточення

Про основні аспекти превентивного виховання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти говорили 25 жовтня на семінарі для заступників директора з навчально-виховної роботи «Превентивне виховання у закладах П(ПТ)О: система роботи заступника з навчально-виховної роботи під час організації освітнього процесу», учасником якого була заступник директора з навчально-виховної роботи Бихова О.М.

У сучасних умовах життя українців найголовнішим, найпріоритетнішим завданням усього суспільства є збереження здоров’я дітей та молоді, їх фізіологічний, інтелектуальний та моральний розвиток. У зв’язку з цим зростає роль превентивного виховання особистості. Саме діяльність педагогічного колективу закладу професійної (професійно-технічної) освіти, що забезпечує теоретичну і практичну реалізацію заходів превентивного характеру, спрямована на профілактику і корекцію асоціальних проявів у поведінці здобувачів освіти, «імунізацію» від негативних впливів соціального оточення, допомогу та захист молоді, здатна істотно вплинути на формування свідомих громадян країни, майбутніх професіоналів своєї справи.   

 Увагу учасників семінару зосередили на організаційних аспектах превентивного виховання в  закладах професійної (професійно-технічної) освіти, плануванні, здійснення контролю, діяльності ради профілактики правопорушень, роботі з важковиховуваними здобувачами освіти та налагодженікомунікацій з підрозділами ювенальної превенції Національної поліції України.


Життя в умовах воєнного стану вимагає дотримання правил безпечної поведінки. Сигнал повітряної тривоги, звуки вибухів часто змушують колектив спускатися в укриття. Для зниження рівня  тривоги та стабілізації емоційного стану практичним психологом Білецькою В.А. проводяться психологічні заняття. Під час одного з таких перебувань була використана  техніка «Планування» , що дало змогу присутнім в укритті працівникам та педагогам відволіктися від хвилювань.


ЗНАЮ. УМІЮ. ВПРОВАДЖУЮ

Обласний фестиваль педагогічних інновацій «Знаю. Умію. Впроваджую» 20 жовтня 2022 року об’єднав усіх викладачів загальноосвітньої підготовки закладів П(ПТ)О Сумської області. Модератори зустрічі, методисти НМЦ ПТО Ольга СМОЛЕНКО, Валентина ЛАБУДЬКО, Галина ДОКТРОВИЧ за підсумками конкурсу на кращу розробку уроку надали слово учасникам фестивалю.

Палітру досвіду представляли й педагоги ДНЗ «Білопільське ВПУ» – викладач зарубіжної літератури Тетяна КУКСА, викладач історії Наталія ТКАЧЕНКО, викладач біології Аліна ДУБОВИК, викладач захисту України Юрій БИХОВИЙ. Серед загальної інформації форм і методів подання освітнього матеріалу в умовах дистанційного навчання презентували освоєні онлайн-інструменти для роботи зі здобувачами освіти.

Відбувся справжній марафон педагогічної творчості, що вкотре довів – педагоги міцно тримають освітній фронт.


Для здобувачів освіти І – ІV курсів практичним психологом  була проведена година психолога на тему: «Поняття про стрес» із циклу консультаційних занять, - «Життя в умовах війни», де розглянули такі поняття : стрес, дистрес, еустрес та стресор і ознайомились  з вправами емоційної саморегуляції:  «Дихання на 5-5-5»,  «5 кольорів» і вправа для зниження фізичної напруги з метою підвищення рівня стресостійкості та психологічної готовності до різних стресових явищ. Здобувачі освіти активно брали  участь у бесіді, ділились думками в процесі спілкування. За відгуками здобувачів освіти, година психолога була цікавою, корисною та пізнавальною.


Благодійна акція «Смілива гривня»

У цей непростий для України час ми розуміємо, що тільки разом, спільними зусиллями можемо перемогти ворога. Колектив Білопільського вищого професійного училища долучився до благодійної акції "Смілива гривня", щоб зібрати кошти на допомогу ЗСУ. У закладі було створено пункт мобілізації монет. Напередодні Дня захисників і захисниць України підбили підсумки акції, а зібрані кошти направили на спецрахунок НБУ. Кожен бажаючий працівник і здобувач освіти зробив свій внесок у ПЕРЕМОГУ. Дякуємо всім за участь! Тільки в єдності наша сила!

 


Година мужності «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення»

14 жовтня – день, який символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.   

Здобувачі освіти Білопільського вищого професійного училища взяли участь у годині мужності «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення», під час якої ознайомилися з особливостями козацького життя, дізналися про святкування релігійного свята Покрови Пресвятої Богородиці, відзначили 80-ту річницю створення Української повстанської армії.

Особливу увагу приділили захисникам і захисницям, які боронять територіальну цілісність і незалежність України сьогодні. Мільйони людей вірять, що небо нашої України-матері стане мирним, адже його оберігають славні воїни. Ми повинні розуміти, як важко нашим захисникам знаходитися далеко від своїх родин, щодня переживати смертельні ризики і втрати побратимів. Низькій уклін усім, хто продовжує боротися за нашу свободу!

У кінці заходу здобувачі освіти змогли перевірити свої знання, давши відповіді на запитання вікторини. Захід провели соціальний педагог Юлія Заріцька та викладач захисту України Юрій Биховий.


12 жовтня 2022 року  Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Сумській області провів онлайн-семінар викладачів біології закладів П(ПТ)О, в якому взяла участь викладач біології Аліна ДУБОВИК.


Методист НМЦ ПТО Валентина ЛАБУДЬКО підбила підсумки конкурсу на кращу розробку уроку з біології серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 2021/2022 навчальному році. Звернула увагу на особливості синхронного та асинхронного онлайн-навчання.

Декан природничо-географічного факультету СумДПУ імені A.C. МАКАРЕНКА, кандидат педагогічних наук, доцент, Людмила МІРОНЕЦЬ розповіла про актуальні проблеми сучасної методики викладання біології в Україні.

Всі учасники ознайомилися із презентаціями розробок уроків викладачів біології та отримали завдання на 2022/2023 навчальний рік.

Навчаємося розробляти освітні програми за державними стандартами П(ПТ)О, орієнтованими на результати навчання

    Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Сумській області 12 жовтня 2022 року розпочато навчання за курсом «Розроблення освітніх програм за державними стандартами професійної (професійно-технічної) освіти, орієнтованих на результати навчання».  

   У навчанні взяли участь заступник директора з навчально-методичної роботи Ірина МАЛИК, заступник директора з НВР Яніна Запорожець,  методист Світлана КОЛЕСНИК,  викладач предметів професійно-  теоретичної підготовки Євгенія ЧАУС, майстри виробничого навчання Андрій СКРИПЦОВ та Денис ПЬОСТРИЙ  з професій «Машиніст тепловоза.

  Результатом роботи буде розробка освітньої програми з професії «Машиніст тепловоза».

5 жовтня відбулася онлайн зустріч майстрів виробничого навчання з заступником директора з методичної роботи  НМЦ ПТО в Сумській області Віктором СКИБОЮ. Увагу майстрів було акцентовано на складанні плануючої документації. Зокрема переліку навчально-виробничих робіт на семестр.


Вітаємо педагогів освітнього закладу, які взяли участь в  online-майстер-класі «Сервіс LiveWorksheets для створення інтерактивних робочих аркушів» з отриманням електронних сертифікатів! 

В online-майстер-класі «Сервіс LiveWorksheets для створення інтерактивних робочих аркушів», що проходив у рамках Школи розвитку ІТ-компетентності НМЦ ПТО у Сумській області, взяли участь 4 педагогічні працівники ДНЗ «Білопільське ВПУ» Учасники online-майстер-класу розробили інтерактивні робочі аркуші для уроків теоретичного та виробничого навчання й отримали електронні сертифікати про підвищення кваліфікації на 3 години. Створені робочі аркуші педагоги можуть  використовувати для очного та дистанційного навчання. Дякуємо за отримані навички. 

Сучасний підхід до уроку математики 

в умовах дистанційного навчання


Сучасний підхід до уроку математики в умовах дистанційного навчання розглянули 5 жовтня 2022 року на онлайн-семінарі викладачів математики закладів П(ПТ)О. З особливостями синхронного та асинхронного онлайн-навчання ознайомила слухачів Валентина ЛАБУДЬКО, методист НМЦ ПТО у Сумській області.

Участь у заході взяв викладач математики ДНЗ «Білопільське ВПУ» Володимир Тесленко. 

На семінарі підбито підсумки конкурсу на кращу розробку уроку з математики серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 2021/2022 навчальному році. Право захисту своїх робіт було надано переможцям конкурсу.

Розпочато роботу викладачів математики зі створення матеріалів для асинхронного навчання.

БІБЛІОТЕКА – ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОСТІР

Актуальні питання впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у роботу бібліотек закладів професійної (професійно-технічної) освіти обговорили 6 жовтня 2022 року під час вебінару бібліотекарів.

Методист НМЦ ПТО у Сумській області Юлія ВИСОЦЬКА звернула увагу учасників на необхідність створення багатофункціональних сучасних просторів, інформаційно-ресурсних майданчиків з обов`язковим книжковим та газетно-журнальним фондом бібліотек для індивідуальної та масової роботи користувачів з використанням традиційних та електронних носіїв інформації, що сприятиме покращенню роботи бібліотек ЗП(ПТ)О.

Досвідом роботи бібліотеки під час дистанційного навчання поділилася бібліотекар ДНЗ «Білопільське ВПУ» Тетяна КУКСА. Зокрема, провела екскурсію персональним блогом та наголосила на актуальності мережевих акцій. 

Тьюторіал 



"Доброчесність - 

запорука якісної освіти"

тьюторіал прес реліз.mp4

ІІІ Міжнародний урок доброти

 (про гуманне та відповідальне ставлення до тварин)

Здобувачі освіти Білопільського вищого професійного училища долучилися до ІІІ Міжнародного уроку доброти (про гуманне та відповідальне ставлення до тварин). Під час уроку «Ми відповідальні за тих, кого приручили» присутні склали правила життя з тваринами, дізналися про покарання за жорстоке поводження з ними, обговорили причини появи та способи допомоги безпритульним тваринам.

У цей непростий і для людей, і для тварин час кожен може поділитися душевним теплом з чотирилапими друзями!

Засідання голів методичних комісій 

ДНЗ "Білопільське ВПУ" 

Початок 2022/2023 навчального року розпочався зі спільного засідання голів методичних комісій ДНЗ "Білопільське ВПУ". Під головуванням заступника директора з навчальної роботи Ірини Малик сформували склад кожної комісії, обговорили основні аспекти методичної роботи на рік, особливості планування, ведення засідань. Наголосили на необхідності ведення блогів. 

Перше засідання 

«Школи молодого спеціаліста «ШАНС»

9  вересня 2022 року відбулося перше засідання «Школи молодого спеціаліста «ШАНС»» за темою «Перші кроки до вершин педагогічної майстерності». Захід мав на меті розширити знання молодих педагогів щодо професійної майстерності сучасного педагога-практика, забезпечення професійного інтересу до теоретичної та  практичної роботи зі здобувачами освіти, формування позитивного ставлення до професії.

Методист освітнього закладу Світлана КОЛЕСНИК ознайомила  викладачів та майстрів виробничого навчання з робочими навчальними планами з професій, переліком та оформленням навчально-плануючої документації, нормативно-правовою документацією, рекомендованою Міністерством освіти і науки України та департаментом освіти і науки Сумської ОДА,  для використання в освітньому процесі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти у  2022/2023 навчальному році.

Під час засідання всі види методичної роботи з учасниками Школи молодого спеціаліста «Шанс» було спрямовано на вироблення навичок спілкування, налагодження дружніх стосунків.

Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти: відбулася зустріч закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумщини та представників Державної служби якості освіти України

20  вересня 2022 року заступник директора з навчальної роботи Ірина МАЛИК  взяла участь в онлайн - семінарі з представниками Державної служби якості освіти України щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Під час онлайн – семінару було проаналізовано етапи розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти закладу, стратегія (політика) забезпечення якості освіти, що включає Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти у ЗП(ПТ)О та інше.

На семінарі значна увага була приділена  питанню щодо академічної доброчесності в закладах П(ПТ)О.

15 вересня 2022  року НМЦ ПТО в Сумській області  було проведено онлайн-семінар для викладачів географії закладів професійної (професійно-технічної) освіти. 

З особливостями синхронного та асинхронного онлайн-навчання ознайомила слухачів методист Навчально-методичного центру Валентина ЛАБУДЬКО. Звернула увагу учасників заходу на шляхи удосконалення форм і методів роботи в умовах змішаного (дистанційного) навчання.

Своїм досвідом роботи зі здобувачами освіти поділилися  викладачі географії ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» та ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище».

Підбито підсумки створення інструкцій викладачами географії до практичних робіт розділу «Географія: регіони та країни» та опрацювання матеріалів, розміщених в Google Класі «Географічна освіта».

Розпочато роботу зі створення інструкцій до практичних робіт розділу «Географічний простір Землі».

Географія та асинхронне дистанційне навчання 

як один із методів подолання прогалин у знаннях учнів 

Обговорено актуальні питання навчання іноземної мови в новому навчальному році

20 вересня 2022 року викладач англійської мови Середенко Т.А. взяла участь в онлайн-семінарі для викладачів суспільно-гуманітарних предметів, організованому НМЦ ПТО у Сумській області. 


Під час заходу учасники звернули увагу на особливості викладання іноземної мови в умовах змішаного (дистанційного) навчання.

Педагоги поділилися досвідом роботи щодо викладання іноземної мови, застосування сучасних освітніх технологій на уроках в офлайн та онлайн навчанні. Також учасників поінформували про особливості оформлення сучасних кабінетів як творчої лабораторії викладача та ведення журналів теоретичного навчання.

Організаційні аспекти підготовки до державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання: проведено методичний стартап для заступників директора з навчально-методичної роботи, методистів 

Організаційні аспекти підготовки до державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання через колективні та індивідуальні форми методичної роботи в закладах П(ПТ)О розглянуто під час онлайн-методичного стартапу із заступниками директора з навчально-методичної роботи, методистами 28 вересня 2022 року.

Ольга СМОЛЕНКО, Валентина ЛАБУДЬКО, методисти Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, звернули увагу на підготовку до державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання як ключового завдання в роботі заступника директора з НМР, методиста в закладах П(ПТ)О, підсумки НМТ-2022 та основні аспекти ЗНО-2023, підготовки до ДПА у формі ЗНО через колективні та індивідуальні форми методичної роботи.

Досвід роботи Державного навчального закладу «Білопільське вище професійне училище» щодо організаційних аспектів підготовки до ДПА у формі ЗНО через колективні та індивідуальні форми та методи роботи з викладачами, учнями, батьками презентувала Ірина МАЛИК, заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «Білопільське ВПУ».

Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу.

Бабин Яр – одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту. Вісімдесят один рік тому, 29 – 30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами  Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення.  Цей злочин тривав майже 103 тижні щовівторка і щоп’ятниці.

       З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України  в училищі була проведена година спілкування  «Бабин Яр – наш біль і пам'ять ».

      Під час онлайн заняття здобувачі освіти дізналися про історію трагічних подій 1941 року. Після бесіди здобувачі освіти переглянули документальний фільм «Розсекречена історія Бабиного Яру». Вшанування пам’яті жертв трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі завершилося хвилиною мовчання.

    Трагедія Бабиного Яру — скорботні події, вони завжди живі, так само, як живий біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.


Тьюторіал «Доброчесніть – запорука якісної освіти»

29 вересня 2022 року педагоги ДНЗ «Білопільське ВПУ» зібралися на тьюторіал «Доброчесність – запорука якісної освіти», аби ознайомитися з законами, які регулюють питання академічної доброчесності, інтелектуальної власності та авторських прав, підвищити рівень компетентності з медаграмотності. Захід організувала голова методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарного циклу Тетяна Кукса. Зустріч вперше проходила у змішаному форматі: викладачі працювали офлайн; майстри виробничого навчання, а також педагогічні працівники Хотінського спеціалізованого територіального відділення – онлайн. Учасники заходу зареєструвалися в Google Формі і почали активно працювати.

Називали асоціації до слів «доброчесність» і «плагіат», знайомилися зі статтею 42 Закону України «Про освіту», працюючи з інтерактивною вправою визначали принципи доброчесності.

Спікерами заходу буди досвідчені та творчі викладачі – Наталія Ткаченко, Лариса Руденко й Оксана Бородкіна. Викладач історії розповіла про різновиди плагіату. Засвоєння інформації перевірили грою в додатку kahoot.  А викладачі української мови детально зупинилися на темах інтелектуальної власності та авторського права. Вправи були сформовані на основі життєвих ситуацій. Аналогічні завдання онлайн-учасники виконували в додатку learningapps.

Тетяна Кукса окрему частину заходу присвятила соцмережам – поняттям «пост», «репост» і «перезалиття», як  правильно користуватись всіма цими можливостями, не порушуючи авторських прав?

На завершення кожен педагог отримав пам’ятку «Як уникнути плагіату» у вигляді презентації.


Особливості викладання предметів «Захист України» та фізична культура у 2022/2023 навчальному році: онлайн-семінар

Викладачі предмета «Захист України» та фізичної культури Биховий Ю.І., Кикоть С.А. , Кукса О.М. 15 вересня 2022 року взяли участь в  онлайн-семінарі «Особливості організації освітнього процесу з предметів «Захист України» та фізична культура у 2022/2023 навчальному році», організований НМЦ ПТО у Сумській області.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 03 серпня 2022 року № 698 внесено зміни у викладання предметів «Захист України» та фізичної культури у 2022/2023 навчальному році, на чому акцентувала увагу Галина ДОКТОРОВИЧ, методист НМЦ ПТО у Сумській області, а також: структуру освітнього процесу з предметів; особливості оцінювання, заповнення журналу, використовуючи технології дистанційного навчання; рекомендації щодо захисту персональних даних під час організації, проведенні дистанційного навчання в закладах П(ПТ)О.

Викладачі предметів «Захист України», фізична культура поділилися досвідом роботи з використання технологій дистанційного навчання в умовах воєнного часу.

Учасники заходу запропонували вивчити досвід роботи учасників обласного конкурсу конспектів із предмета «Захист України».


14 вересня 2022 року викладачі-словесники Білопільського вищого професійного училища взяли участь в онлайн-семінарі «Організація освітнього процесу з української мови та літератури, зарубіжної літератури у 2022/2023 навчальному році в закладах професійної (професійно-технічної) освіти», організованому Навчально-методичним центром ПТО в Сумській області.

Викладач української мови та літератури Лариса Руденко й викладач зарубіжної літератури Тетяна Кукса інформували колег з теми «Сучасне комплексно-методичне забезпечення предметів «Українська мова та література», «Зарубіжна література» – вимога сьогодення». Говорили про зміни в навчальних програмах, необхідну документацію, основні методичні інструменти педагога, онлайн-засоби навчання, сучасну медіаграмотність і, безперечно, безпеку здобувачів освіти.


Обізнаний – значить озброєний

         Під час воєнних дій дуже важливо не нехтувати своєю безпекою та бути свідомим.  Для здобувачів освіти проведено єдиний урок з мінної безпеки. Викладач предмету «Захист України» Биховий Ю.І. у формі бесіди та використовуючи презентацію ознайомив учнів з різними видами вибухонебезпечних предметів та спільно розробили алгоритм дій у разі виявлення такої загрози. Також до онлайн-зустрічі приєдналася Тесленко Є.Є., інспектор сектору ювенальної превенції, яка нагадала про правила поведінки при звучанні сигналу повітряної тривоги та відповідальність неповнолітніх при користуванні зброєю. Такі зустрічі є надзвичайно потрібні та важливі в умовах сьогодення і надалі стануть традиційними, адже обізнаний – значить озброєний!


Ми українці: честь і слава незламним! 

Саме під таким гаслом відбулася перша зустріч у новому 2022-2023 навчальному році. Перший урок розпочався з хвилини мовчання по вшануванню пам’яті героїв, які заплатили своїм життям за нашу свободу.

     Спілкування зі здобувачами освіти у дистанційному форматі не завадило проговорити про основні спільні завдання на шляху наближення Перемоги. Учні, родини яких опинилися за межами України, поділилися своїми відчуттями  та хочуть якнайшвидше повернутися у власні домівки. 

Україна – це незалежна, вільна країна, яка бореться за себе і за увесь зі злом- рашизмом, та обов’язково переможе у цій битві – таким був  висновок Першого уроку  і залишатиметься провідним на всіх наступних у новому навчальному році.


Результативна діяльність педагогів за минулий навчальний рік відзначена Грамотами та Дипломами. Вітаємо! 

Вчора – один з найкращих випускників нашого закладу, сьогодні – молодий спеціаліст. Перший урок. Бажаємо успіхів! 

Дорогі наші першокурсники та здобувачі освіти! 

Раді вітати всіх у дружній родині Білопільського вищого професійного училища!

У зв’язку з військовим станом в Україні та бойовими діями на території нашої громади освітній процес розпочинається дистанційно 1 вересня 2022 року! Працюватимемо на платформі Google Classroom. Чекайте повідомлень від класних керівників і майстрів виробничого навчання.

Гарного початку навчального року! Ми обов’язково переможемо та зустрінемось у закладі!

Дорогі випускники бажаємо сміливо йти вперед наполегливо працювати, впевнено прагнути, ніколи не сумніватися в собі та дорожити своєю мрією. Нехай ваш подальший шлях буде доброю і щасливою дорогою до успіху, нехай у вашому житті буде багато радості, любові та можливостей. Беріть курс за напрямом щастя і кохання в житті. Бажаємо всім рівних доріг і здійснення мрій! 

Сьогодні виповнюється 26 років з дня ухвалення Основного Закону України

28 червня 1996 року депутати парламенту після 24-годинного безперервного засідання проголосували і ввели в дію Конституцію України. За її ухвалення проголосували 315 парламентарів.

Відтоді в Україні щорічно 28 червня відзначається свято – День Конституції.

Конституція — це оберіг нашої державності. Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. Ці перші дев’ять слів Конституції України закарбовані кров’ю в нашій національній свідомості.

Сьогодні ми захищаємо свої права та свободи від ворога. І немає сумнівів, що наша країна все здолає та переживе. росія має назавжди запам’ятати, що право визначати та змінювати конституційний лад в Україні належить виключно українському народу! Зі святом українці!


НАЙКРАЩІ РОЗРОБКИ УРОКІВ НАШІ

У лютому 2022 року було проведено конкурс на кращу розробку уроку з предметів загальноосвітньої підготовки серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Всього в конкурсі взяли участь 242 викладача з 25 закладів П(ПТ)О.

За результатами конкурсу визначено 85 переможців, з яких 10 – викладачі ДНЗ «Білопільське вище професійне училище» (І місце – 2, ІІ місце – 7, ІІІ місце – 1).

Журі гідно оцінило креативний та інтелектуальний підхід наших педагогів до підготовки і проведення уроків. Родзинкою розробок стали інструктивні картки для самостійної роботи здобувачів освіти під час організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання, розроблені на платформі графічного дизайну Canva.

Вітаємо переможців!


« Увага на дорозі – життя у безпеці» 

З метою підвищення безпеки здобувачів освіти в ДНЗ «Білопільське ВПУ» 25 травня  2022 року було проведено онлайн-урок, присвячений II Десятиліттю дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 років.

Основна мета тижня безпеки – формування навичок безпечної поведінки на дорогах, поліпшення якості освітньої роботи з підлітками з питань особистої безпеки та захисту життя; попередження дорожньо-транспортного травматизму.  

Під час проведення онлайн-уроку моделювали проблемні ситуації на дорозі, узагальнювали та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, вчилися застосовувати свої знання в певних життєвих ситуаціях, розвивали спостережливість і логічне мислення, уміння орієнтуватися за допомогою світлофорів, сигналів регулювальника, дорожніх знаків та розмітки. Обговорили основні правила поведінки на вулиці й дійшли висновку, що знання правил дорожнього руху, уважність, обережність на дорогах – це запорука власної безпеки. 

Вшануймо пам’ять жертв кримськотатарського народу

Повномасштабна агресія російської федерації проти України триває вже  3 місяці. Утім, важливо пам’ятати, що насправді агресія почалася ще 2014 року – з моменту окупації російськими військами Кримського півострову, унаслідок чого багато кримських татар та українців зазнали переслідувань або вимушені були полишити свої домівки.

На жаль, в історії кримськотатарського народу 2014 рік не був першою подібною трагедією. 1944 року їм уже довелося пережити депортацію, коли майже 200 тисяч людей втратили свій дім, а ще тисячі – загинули.

     18 травня в Україні  є роковинами Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У сучасних умовах ця дата і ця трагедія потребують особливої уваги, тому, з метою формування патріотичного, державницького світогляду, реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя у державному навчальному закладі «»Білопільське вище професійне училище  24.05.2022 року викладачем історії України Ткаченко Н.В., було проведено онлайн-урок для здобувачів освіти «Вшануймо пам’ять жертв кримськотатарського народу». Під  час проведення онлайн-уроку були  обговорені питання щодо передумов, причин та особливостей депортації кримськотатарського народу, подальшої їх долі після депортації та подій сьогодення.