MatVinn 9. trinn
For mat og helse-lærere og elever
For mat og helse-lærere og elever
1) Forberedelseskurs
23. januar kl. 13 - 16 på Kunnskapssenteret
Påmeldingsfrist: 11. oktober
2) Undervisningsopplegg
Det er satt av februar, mars og april til å gjennomføre undervisningsopplegget.
Påmeldingsfrist: 11. oktober
Spørsmål og påmelding til Astrid Bjerke i Fremtiden i våre hender.
E-post: astrid@framtiden.no
1) Forberedelseskurs for mat og helse-lærere
Kurset vil forberede lærere til å gjennomføre undervisningsopplegget på egenhånd. Hvordan planlegge? Hvordan tilrettelegge for mindre matsvinn i undervisning og hverdag? Hvordan lage restefest? Kurset vil bestå av faglig påfyll og erfaringsdeling.
2) Undervisningsopplegg:
Fremtiden i våre hender kommer på besøk til skolen for å ha en teorigjennomgang om temaet fra Matsvinn til MatVinn. Elevene vil også få smake og vurdere kvaliteten på ulike matvarer. Undervisningen foregår i Mat og helse-timene.
a) Fremtiden i våre hender kommer på besøk til skolen for å ha en teorigjennomgang om temaet fra Matsvinn til MatVinn. Elevene vil også få smake og vurdere kvaliteten på ulike matvarer. Undervisningen foregår i Mat og helse-timene.
b) Fremtiden i våre hender arrangerer restefest - praktisk undervisningsopplegg for å redusere matsvinn.