Педагоги
з інклюзивної освіти

Н а ш і    с п і к е р и:

Глущенко Ірина Іванівна – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри методики навчання психології та інклюзивної освіти Комунального вищого навчального закладу “Херсонська академія неперервної освіти” Херсонської обласної ради, член асоціації корекційних педагогів України, тренерка центру Компетенцій (м Київ), практикуючий логопед- дефектолог.

Анонс занять 

Тема "Нейрокорекційні ігри в роботі сучасного  педагога"

 

      Нейрокорекція, нейрокорекційні ігри – це та сучасна технологія, якою повинні володіти усі логопеди, дефектологи, представники інклюзивно – ресурсних центрів, педагоги дошкільних закладів і вчителі початкової ланки!!!

Наше навчання допоможе сучасним педагогам долучитися до обговорення цікавої і необхідної теми. Разом з вами ми знайдемо відповіді на наступні питання:                                                                                                   

- Як за результатами зібраного анамнезу і педагогічного заключення спланувати подальше обстеження дитини?

-  Як правильно визначити проблеми роботи мозочка та інших структур головного мозку конкретної дитини?

- Як за результатами виконання діагностичних завдань визначити проблеми міжпівкульної взаємодії? 

- Діти лівші, як працювати з ними? яка особливість їх обстеження? На що звернути увагу?

-  Як розібратися в механізмах порушення усного мовлення конкретної дитини та визначити доцільність використання  нейрокорекційних вправ?

-  Як за результатами обстеження спланувати корекційний маршрут для конкретної дитини  використанням нейрокорекції?

- Яких фахівців залучити для додаткового обстеження?

- Як включати нейрокорекційні вправи в структуру заняття враховуючі індивідуальний підхід?

Запрошуємо приєднатися до нашої зустрічі практикуючих логопедів- дефектологів, представників інклюзивно – ресурсних центрів, центрів раннього розвитку дитини, психологів, фахівців дошкільної освіти, батьків.       

 

Тема "Особливості роботи з немовленнєвими дітьми. Запуск мовлення"

 

Відсутність мовлення, це той факт який батьки завжди помічають у дитини.

-         Хтось чекає,  може мовлення з’явиться самостійно, сподіваючись на генетичну особливість.

-         Хтось іде до лікарів просить пораду

-         Деякі батьки намагаються самостійно, без консультації фахівців «розговорити» дитину. Варіантів безліч!!!!

-         Зрозуміло тільки, що у дитини затримався мовленнєвий розвиток!!!!

Під час нашого навчання ми знайдемо відповіді на наступні питання:

 ⁃ В якому випадку і до якого віку ми можемо говорити про затримку мовлення дитини?

⁃ Які структури головного мозку відповідають за появу мовлення дитини?

- Який зв'язок сенсорних систем і появи активного мовлення у дитини?

- Який вплив вроджених рефлексів на становлення моторного та мовленнєвого розвитку дитини.

- Які основні симптоми та прояви затримки мовленнєвого розвитку у сучасних дітей?

- Як провести діагностику немовленнєвої дитини і виявити основні прояви порушення?

-Усі сучасні  напрямки логопедичної роботи з урахуванням мозкових механізмів!

Запрошуємо приєднатися до нашої зустрічі практикуючих логопедів- дефектологів, представників інклюзивно-ресурсних центрів, центрів раннього розвитку дитини, психологів, фахівців дошкільної освіти, батьків.  

Моїсеєв Сергій Олександрович – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри методики навчання психології та інклюзивної освіти Комунального вищого навчального закладу “Херсонська академія неперервної освіти” Херсонської обласної ради.

Анонс занять 

Колеги, усіх запрошую на своє практичне заняття з теми: “Гейміфікація дистанційного навчання учнів з особливими освітніми потребами”. Візьміть з собою гарний настрій та ноутбук або компʼютер.

Зі смартфону вам буде дуже складно вирішити поставлені завдання заняття та ефективно прокачати власні цифрові компетентності!

Наші SMART-завдання:

1.     Я зможу пояснити, що таке гейміфікація навчання дітей з особливими освітніми потребами.

2.     Я зможу охарактеризувати як мінімум 3 підходи до гейміфікації онлайн-навчання дітей з особливими освітніми потребами.

3.     Я створю вправу у WordWall та розміщу її на Padlet.

4.     Я створю вправу у LearningApps  та розміщу її на Padlet.

5.     Я зможу порадити колегам 5 шаблонів вправ з WordWall та LearningApps для використання у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Примакова Віталія Володимирівна – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри теорії й методики виховання, психології та інклюзивної освіти Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради.

Анонс занять 

Емоційний інтелект дітей і дорослих в організації інклюзивної форми навчання в закладах освіти

Життя в умовах криз і катастроф, що викликає стреси високої інтенсивності у всіх людей, може негативно вплинути на розвиток дуже вразливої категорії дітей, яких називають «діти з особливими потребами». Зазначене актуалізує проблему сформованості в освітян здатності розуміти, усвідомлювати й управляти власними емоціями, своєю мотивацією, думками і поведінкою, регулювати власний емоційний стан. Уточнення контенту ключових понять, ознайомлення з відповідними концепціями і теоріями в контексті екстремальної педагогіки дає можливості для аналізу методичних засобів організації інклюзивного освітнього середовища в сучасному закладі освіти. Запропонована система вправ має позитивно вплинути на готовність учителів до формування емоційного інтелекту в інклюзивному просторі, як умови психологічної безпеки дітей і дорослих (усіх учасників освітнього процесу).

 

Інклюзивна освіта – освіта без дискримінації: психологічна безпека учасників освітнього процес

Заняття присвячене розгляду проблем реалізації ідеї інклюзії в Україні. З появою поняття «особи з особливими освітніми потребами» передусім було зосереджено увагу на людині, яка реалізує своє право на освіту та потребує додаткової підтримки в освітньому просторі. Для цього держава і суспільство впродовж кількох років створюють необхідні умови, розв’язуючи багато проблем, котрі виникли у зв’язку з цим. Оскільки до цієї категорії дітей відносять різноманіття осіб, яких не завжди адекватно сприймають учасники освітнього процесу (учителі, батьки, учні з типовим і атиповим розвитком), то маємо справу з загрозою обмеження їх можливостей у соціумі, зокрема під час здобуття освіти. Тож основна мета лекції дати відповідь на питання: як усунути дискримінацію, врахувати індивідуальні потреби, можливості та інтереси таких дітей? Як організувати роботу педагогу для створення сприятливих умов щодо психологічної безпеки кожного вихованця закладу освіти. Адже саме це гарантує інклюзивне освітнє середовище. Практична частина заняття спрямована на вирішення проблеми розвитку в педагогічних працівників таких якостей і компетенцій, котрі також безпосередньо пов’язані з умінням організації інклюзивної форми навчання та має позитивно вплинути на розширення уявлень педагогів про виконання такої діяльності.

Товстоган Володимир Святославович – кандидат педагогічний наук, доцент, доцент кафедри теорії й методики виховання, психології та інклюзивної освіти Комунального вищого навчального закладу “Херсонська академія неперервної освіти” Херсонської обласної ради.

Анонс занять 

Шановні слухачі! Якщо ви мрієте і прагнете будувати мир навколо себе, допомагати врегульовувати конфлікти, - ознайомтесь із темою: «Впровадження відновного підходу, посередництва, медіації та практики функціонування служб порозуміння в закладах освіти з інклюзивним навчанням». На занятті ви першими серед освітян дізнаєтесь про службу порозуміння в закладах освіти, практику їх функціонування, у який спосіб вона сприяє побудові безпечного освітнього середовища.

На занятті «Від раннього втручання до навчання в школі: супровід дітей з особливими освітніми потребами. Міждисциплінарний підхід» ви дізнаєтесь про зміст діагностичної, корекційно-розвиткової роботи психолого-педагогічних фахівців з дітьми раннього, дошкільного та молодшого шкільного віку.

Отже, якщо Ви бажаєте:

-пополнити власну професійну скарбничку новими компетентностями, і застосовувати їх з першого дня навчання;

-оволодіти базовими знаннями та вміннями щодо взаємодії з особливими та нормотиповими дітьми,

- отримати достатньо професійної інформації «з перших рук», реєструйтесь на заняття після відвідування якого ви навчитесь цілісно дивитись на дитину; на основі розгляду медичних, психологічних, педагогічних аспектів знань глибше розумітимете її думки, емоції, поведінку. 

Юдіна Олена Вікторівна – завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, викладач кафедри теорії й методики виховання, психології та інклюзивної освіти Комунального вищого навчального закладу “Херсонська академія неперервної освіти” Херсонської обласної ради.

Анонс занять 

Тема заняття: “Лялькотерапія: навіщо педагогу ляльки?”

 

Навіщо педагогу ляльки? Як за допомогою ляльки допомогти дитині усвідомити власні почуття, розвинути емоційний інтелект? Лялькотерапія, інструментом якої є саме лялька, допомагає дитині подолати комунікативні бар’єри, дає можливість невербального контакту, створює сприятливі умови для розвитку здібностей до саморегуляції. На занятті ми познайомимося з різними варіантами ляльок: ляльками-маріонетками, пальчиковими ляльками, тіньовими ляльками, мотузяними ляльками, ляльками-мотанками, площинними ляльками, ляльками-рукавичками, ляльками-костюмами.

Але, особливу увагу привертають дивовижні ляльки-персони. Вони дають змогу проводити ефективні, стимулюючи та цікаві бесіди з  дітьми, які спрямовані на формування емоційної грамотності, заохочення особистісного зростання у комфортній психологічній атмосфері. Ляльки-персони – це практична методика, яка сприяє психологічному розвитку малюків, виховує емпатію і допомагає організувати розмову серед дітей про складні питання розмаїття та інклюзії. Під час нашого спілкування ми дізнаємось, як створити таку ляльку, як працювати з нею, створювати для неї портфоліо, та соціальні історії.