Проєкти і гранти

Projects and Grants 

Участь у проєкті "Реінтеграція ветеранів/ветеранок війни та членів їх сімей через створення освітніх можливостей".  Навчальний курс "Англійська мова"

Упродовж трьох місяців, у грудні 2023 року – березні 2024 року, викладачі КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» долучилися до реалізації  проєкту «Реінтеграція ветеранів/ветеранок війни та членів їх сімей через створення освітніх можливостей», а саме провели навчання за програмою «Англійська мова» для дорослих.

   Курс розроблений викладачами англійської мови, сертифікованими тренерами Британської Ради Оленою Герасімовою (проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент) та Людмилою Побережною (завідувач відділу іноземних мов).  Серед найважливіших результатів навчання учасники групи відзначили подолання страху говорити іноземною мовою. А ще – яскраві враження: про шкільне дитинство, коли робили домашнє завдання, грали в ігри, складали  діалоги, про нові знайомства й позитивні емоції, про мотивованих людей, які мають мету й виконують конкретні дії для її здійснення.

Проєкт реалізується КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» спільно з громадською організацією «Центр Поділля-Соціум» у партнерстві з  DVV International в Україні та за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Співорганізатором проєкту став Вінницький аналітично-просвітницький центр «Ветеранський простір».




Участь у проєкті "Реінтеграція ветеранів/ветеранок війни та членів їх сімей через створення освітніх можливостей".  Навчальний курс "«Українська бізнес-мова на часі»

Упродовж березня - травня 2024 року на базі академії відбувалося навчання за програмою «Українська бізнес-мова на часі» у форматі реалізації проєкту «Реінтеграція ветеранів/ветеранок війни та членів їх сімей через створення освітніх можливостей».

Навчання проводила Наталія П’яст, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології та гуманітарних наук.

Курс мав на меті навчити охочих сучасному фаховому українському мовленню (усному й письмовому), найновішим нормам української мови, засобам продуктивної комунікативної взаємодії у професійній сфері, у власній самопрезентації та реалізації.

Завдяки добре збалансованим теоретичному й практичному складникам робота учасників / учасниць стала продуктивною, сповненою щирих емоцій і приємних відкриттів.

Під час тренінгу учасники / учасниці отримали такі знання та навички, оволодіваючи мовно-комунікативною компетентністю:

- удосконалювали й розвивали власне мовне чуття;

- навчалися ефективно використовувати знання про зміни в редакції Українського правопису 2019 року;

- практикували застосування цих оновлених норм у різноманітних інтерпретаціях / ситуаціях сучасного українського бізнес-мовлення (усного й письмового);

- з’ясовували тонкощі добору відповідної до ситуації мовлення лексики, а також написання найскладніших слів і словосполучень;

- виокремлювали найпоширеніші помилки у своєму й чужому мовленні, а також навчалися позбавлятися їх;

- закріплювали здобуті знання за допомогою візуалізації, інтерактивних вправ та ігор.

Самостійно навчились:

- виокремлювати найпоширеніші помилки у своєму й чужому (усному й письмовому) мовленні й позбавлятися їх;

- правильно вимовляти й наголошувати слова відповідно до норм сучасної української літературної мови;

- долати страх публічного мовлення фахівця, зокрема під час самопрезентації чи представлення власного бізнесу / продукту;

- публічної онлайн-комунікації.

Учасники / учасниці виявили значний інтерес і активність під час занять.

Проєкт реалізовано у співпраці КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» з громадською організацією «Центр Поділля-Соціум» у партнерстві з DVV International Ukraine та за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Партнером проєкту є також Вінницький аналітично-просвітницький центр «Ветеранський простір».


Участь у проєкті "Центр освіти дорослих Вінницької міської громади". Навчальний курс "Цифрове портфоліо сучасного фахівця"

1-3 березня та 22-24 березня 2024 року у співпраці КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» та ГО «Центр Поділля-Соціум» під час реалізації проєкту «Центр освіти дорослих Вінницької міської громади» відбулося навчання за програмою «Цифрове портфоліо сучасного фахівця».

Тренером курсу став Сергій Андрійович Пойда – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри управління та адміністрування, цільовою аудиторією – широкий загал охочих віком 18+.

Учасники курсу розглянули такі теми, як:

-        Створення сайту-портфоліо,

-        Створення цифрового портфоліо на основі блогу,

-        Налаштування доступу до складових цифрового портфоліо,

-        Опитування як частина портфоліо фахівця,

-        Налаштування навігації портфоліо,

-        Мультимедійні елементи цифрового портфоліо,

-        Використання систем генеративного штучного інтелекту для створення елементів цифрового портфоліо.

Безперечною цінністю курсу стала його максимальна практична спрямованість.

Зазначимо також, що навчання дорослих організовано за підтримки Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів – DVV International Ukraine.


Участь у проєкті «Центр освіти дорослих Вінницької міської громади». Навчальний курс «Емоційний інтелект – ефективна взаємодія» 

 5-7 квітня 2024 року у КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» відбулося навчання за програмою «Емоційний інтелект – ефективна взаємодія».

Тренеркою курсу стала Києнко-Романюк Лариса Анатоліївна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри управління та адміністрування. Цільова аудиторія не обмежувалась жодними професійними, віковими чи іншими характеристиками. До участі були запрошені широкі кола дорослого населення.

Учасники курсу визначили поняття «емоційний інтелект» та поміркували щодо його ролі в особистому та професійному житті, занурились у свідоме сприйняття власних емоцій та познайомилися з техніками саморефлексії та їх впливом на емоційний стан.

Практична робота була спрямована на управління основними емоціями та застосування позитивних стратегій для їхнього регулювання.

Також значну увагу під час роботи приділено емпатії та її ролі в міжособистісних взаєминах, активному слуханню, комунікації в умовах підвищеного емоційного навантаження.

Навчання проведено у форматі реалізації проєкту «Центр освіти дорослих Вінницької міської громади», у співпраці КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» та ГО «Центр Поділля-Соціум», за підтримки Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів – DVV International Ukraine.


 Участь у проєкті «Активна молодь – міцна громада»

Упродовж березня – квітня 2024 року на базі КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» був реалізований соціальний проєкт «Активна молодь – міцна громада».

Проєкт мав на меті створення освітнього простору, який згуртовує студентську молодь, сприяє формуванню соціальної свідомості й активності.

Ініціатором проєкту стали Студентська рада академії і кафедра управління та адміністрування. Реалізація відбувалась у співпраці з Лігою молодих майстрів гри «Світ Громад», ГО «Центр Поділля-Соціум», Студентською радою Вінниччини.

Під час реалізації проєкту були проведені ігрові сесії симуляційної коопераційної гри «Світ Громад», участь у яких взяли 10 студентських команд із 7 закладів освіти вищої та фахової передвищої освіти, а саме:

- Комунальний заклад вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського»,

- Вінницький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету,

- Вінницький фінансово-економічний університет,

- Відокремлений структурний підрозділ «Вінницький торговельно-економічний фаховий коледж Державного торговельно-економічного університету»,

- Вінницький медичний фаховий коледж імені академіка Д. К. Заболотного,

- Вінницький транспортний фаховий коледж,

- Відокремлений структурний підрозділ «Вінницький фаховий коледж економіки та підприємництва Західноукраїнського національного університету».

Всі команди-учасниці досягли гарних результатів, показали себе як цілеспрямовані, наполегливі, уважні й дружні, неординарні й здатні критично мислити, бути толерантними й сповненими позитивних емоцій.

26 квітня відбулося урочисте підведення підсумків. З вітальними словами до учасників проєкту звернулися:

- перший проректор Академії з науково-педагогічної роботи, кандидат географічних наук, доцент Ольга Рябоконь,

- заступник директора Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації Ярослав Якубовський,

- проректор з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти, кандидат технічних наук, доцент Олег Білик,

- голова Студентської ради Вінниччини Дарина Горобець,

- менеджерка ГО «Центр Поділля-Соціум» Альона Мартинюк.

Про кафедри та спеціальності, за якими відбувається навчання здобувачів вищої освіти у Вінницькій академії безперервної освіти, розповіли:

- завідувач кафедри управління та адміністрування, доктор педагогічних наук, професор Надія Василенко та кандидат педагогічних наук, доцент Лариса Києнко-Романюк,

- завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук, доктор сільськогосподарських наук, професор Олександр Мудрак,

- завідувач навчально-методичного відділу спеціальності «Психологія» Юлія Шевчук.

Висловлюємо щиру вдячність усім командам і закладам освіти!

Вдячні за підтримку Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації та Студентській раді Вінниччини.

Цінуємо постійну взаємодію академії з ГО «Центр Поділля-Соціум» та Лігою молодих майстрів гри «Світ Громад»!

Вітаємо переможця челенджу ігрових сесій гри «Світ Громад» – команду «Happy House» Вінницького транспортного фахового коледжу!

Сподіваємось на подальшу співпраці студентської спільноти закладів освіти!  

Участь у проєкті «Навчання за програмою підвищення кваліфікації "Запобігання і протидія гендерно зумовленому, зокрема домашньому, насильству"»


15-16 травня 2024 року на базі КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» було проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації «Запобігання і протидія гендерно зумовленому, зокрема домашньому, насильству». Захід організований у співпраці академії з Національним тренінговим центром з питань запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству.

Зазначений Центр створений у рамках реалізації проєкту Вищої школи публічного управління спільно з Національним агентством України з питань державної служби та Національною соціальною сервісною службою України у співпраці з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA). Метою Центру є забезпечення сталого та безперервного процесу підвищення кваліфікації суб’єктів міжвідомчої взаємодії у системі запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству.

Захід відбувся в очному форматі.

На важливості розбудови національної системи навчання для фахівців у сфері протидії насильству, необхідності створення цілісного, гнучкого освітнього простору, який сприятиме професійному розвитку і підвищенню кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування наголосила керівник Національного тренінгового центру з питань запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству, доктор наук з державного управління Наталія Щербак.

З вітальним словом до присутніх звернулася перший проректор Академії з науково-педагогічної роботи, кандидат географічних наук, доцент Ольга Рябоконь. Організаційний супровід заходу здійснювали деканат факультету публічного управління, соціальних та природничих наук і кафедра управління та адміністрування.

Цільовою аудиторією навчання стали представники Вінницької обласної військової адміністрації та уповноважені особи з територіальних громад, які виконують функції координатора з питань запобігання та протидії домашньому насильству.

Щиро вдячні тренерам курсу: Наталі Сергієнко, старшій координаторці програми «Міста і громади вільні від домашнього насильства», яку впроваджує Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA), і Богдану Руденку, тренеру Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, практичному психологу, фахівцеві у сфері соціальної роботи.

Учасники навчання також мали нагоду ближче познайомитися з «Вінницькою академією безперервної освіти», історією і традиціями закладу, спеціальностями, за якими відбувається підготовка здобувачів вищої освіти, та відвідали Музей освіти Вінниччини, який створений за ініціативи ректора академії, доктора історичних наук, професора Степана Дровозюка. За змістовну й натхненну екскурсію вдячні завідувачу кафедри філології та гуманітарних наук, доктору історичних наук, професору Олексію Струкевичу.

Проведений захід, безперечно, сприяв зміцненню співпраці академії з територіальними громадами Вінницької області з питань запобігання і протидії насильству. Сподіваємось також на подальшу співпрацю з Вищою школою публічного управління!


Участь у проєкті «Комунікаційна майстерня влада - ветерани»


21 травня 2024 року представники КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» долучились до реалізації проєкту «Комунікаційна майстерня влада - ветерани», який впроваджується у співпраці Департаменту кадрової політики Вінницької міської ради, ГО «Освітній простір 2.0», ГО «ІНГРІВ», за підтримки Фонду громади «Подільська громада».

Проєкт містив у собі комплекс навчально-комунікаційних заходів з метою підвищення рівня ефективності комунікації працівників ЦНАП з ветеранами та членами їхніх родин при наданні адміністративних послуг.

Захід передбачав проведення низки ігрових сесій симуляційної коопераційної гри «Світ Громад», яка спрямована зокрема й на вдосконалення комунікативних навичок. До участі долучилися понад 20 працівників Центрів надання адміністративних послуг, інших структурних підрозділів міської ради.

Проводили ігрові сесії учасники Ліги молодих майстрів, координатором яких є декан факультету публічного управління, соціальних та природничих наук Тетяна Дрозд. З огляду на завдання проєкту, майстри використали ігровий інструментарій, який найкраще слугував створенню численних і різноманітних комунікаційних ситуацій, важливими стали такі ігрові ролі учасників, як «Учасник/учасниця бойових дій», «Людина з інвалідністю», «Пенсіонер/ка».

І результат перевищив очікування! Доросла, на початку досить скептично налаштована аудиторія, зазначила у підсумку, що гра допомагає зміцнювати командний дух, чути один одного і домовлятися.

Процитуємо учасників: «Цікаво! Пізнавально», «Корисно часом відчути себе по іншу сторону робочого стола», «Позитив. Азартність. Піднесений настрій! Із задоволенням зіграла б ще!», «Зосереджує. Зближує. Мотивує. Враження неймовірні!», «Гра добре розвиває розуміння ролі усіх у громаді, доводить, що спільна робота сприяє досягненню загальної мети та особистого успіху».

У підсумку, зустріч окреслила ще один напрям взаємодії академії та органів місцевого самоврядування – використання засобів ігрофікації в освіти дорослих.

Також дякуємо за постійну співпрацю й організаційну підтримку ГО «Центр Поділля-Соціум»!


Участь у проєкті "Центр освіти дорослих Вінницької міської територіальної громади".  Навчальний курс "Англійська мова"


У квітні - травні 2024 року викладачі КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Олена Герасімова та Людмила Побережна провели навчання за програмою «Англійська мова» у форматі співпраці з громадською організацією «Центр Поділля-Соціум» та реалізації проєкту «Центр освіти дорослих Вінницької міської територіальної громади».

Потужний досвід сертифікованих тренерок Британської Ради і водночас викладачів у галузі освіти дорослих забезпечив гарні результати. Захоплені відгуки учасників і тренерів тому найкраще свідчення!

Наталія Маліновська, учасниця навчання: «Непомітно пролетів час нашого спілкування, ми здружилися та стали невеличкою родиною у великому спільному прагненні до розвитку і відкриття нових світів за допомогою англійської мови, знайомства з новою культурою та традиціями. І нашими провідниками у цей невідомий цікавий світ стали чудові, чарівні, люблячі та неймовірно талановиті викладачі Академії безперервної освіти Олена Герасімова та Людмила Побережна. Щира вдячність їм від нашої групи!»

Людмила Побережна, тренерка курсу: «Неймовірно щаслива бути частиною цієї історії! Позитив, натхнення, співпраця, підтримка, бажання розвиватися – це те, що відчувала протягом курсу. Нашим улюбленим студентам – успіхів, втілення всіх планів і, сподіваюся, до нових зустрічей! Величезна подяка Центру Поділля-Соціум та Вінницькій академії безперервної освіти за створені можливості!»

Організація освітнього процесу, взаємодія тренерів та учасників групи переконливо продемонстрували, наскільки дієвою та ефективною є синергія закладу вищої освіти й громадянського суспільства, неформальної освіти.

Проєкт реалізується у форматі міжнародної співпраці: у партнерстві з DVV International в Україні, за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.


Участь у проєкті «Центр освіти дорослих Вінницької міської громади». Навчальний курс з української мови «Мова – наша зброя!»


Упродовж червня 2024 року на базі КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» було проведено навчання з вивчення та вдосконалення української мови за програмою неформальної освіти «Мова – наша зброя!»

За парти сіли охочі відкривати та досліджувати відомі й нові аспекти рідної мови.

Багато несподіванок, цікавої та корисної інформації одержали учасники від незмінної тренерки курсу Наталії П’яст, кандидата філологічних наук, доцента кафедри філології та гуманітарних наук нашої академії.

Курс організовано у співпраці ГО «Центр Поділля-Соціум» у межах проєкту «Центр Освіти Дорослих Вінницької громади», що реалізується за підтримки DVV International Ukraine.

Участь у проєкті «Центр освіти дорослих Вінницької міської громади». Навчальний курс «Застосування емоційного інтелекту в різних сферах життя»


8 та 9 червня на базі КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» відбувся 12-годинний тренінг з розвитку емоційного інтелекту на тему «Застосування емоційного інтелекту в різних сферах життя».

Автором та незмінною тренеркою курсу є Лариса Анатоліївна Києнко-Романюк – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри управління та адміністрування.

Захід об'єднав дорослих людей різного віку, статі та професійної зайнятості. Під час роботи учасники досліджували основи емоційного інтелекту в особистому житті та його вплив на професійне зростання. Особливу увагу приділили інструментам та технікам розвитку емоційного інтелекту, практичним завданням, вправам та ігровим методикам.

Учасники отримали знання та практичні навички, які допоможуть їм ефективніше управляти своїми емоціями, покращити міжособистісні стосунки та досягати успіхів у професійній діяльності.

Навчальний курс організовано Вінницькою академією безперервної освіти у співпраці з громадською організацією «Центр Поділля-Соціум» у форматі реалізації проєкту «Центр Освіти Дорослих Вінницької громади», за підтримки DVV International Ukraine.


Участь у проєкті «Центр освіти дорослих Вінницької міської громади». Навчальний курс «Ландшафтний дизайн» 

У травні - червні 2024 року на базі КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» відбулося навчання за програмою курсу «Ландшафтний дизайн».

Тренеркою курсу стала Ольга Рябоконь, перша проректорка з науково-педагогічної роботи, кандидат географічних наук, доцент.

Упродовж курсу учасниці й учасники опанували планування простору, навчились працювати з рослинами, створювати ландшафтні композиції, враховуючи екологічні аспекти.

Харизма тренерки й мотивованість учасників відразу створили доброзичливу, щиру, життєрадісну атмосферу. З відгуків учасників: «Пані Ольга - справжня професіонал, яка не лише ділилася своїми знаннями, а й запалювала у нас цікавість до цієї справи. Завдяки курсам я навчилася основам дизайну й отримала практичні навички. Крім того, я познайомилася з багатьма чудовими людьми, які поділяють мою пристрасть до ландшафтного дизайну. Ми спілкувалися, ділилися ідеями та підтримували один одного. Це був чудовий досвід. Щиро дякую за підтримку, можливість зростання та розвитку!»

Підкреслимо, що навчання організовано у співпраці нашого закладу освіти з ГО «Центр Поділля-Соціум», у форматі реалізації проєкту «Центр освіти дорослих». Проєкт реалізується у партнерстві з Вінницькою міською радою за підтримки DVV International Ukraine.

Участь у проєкті «Центр освіти дорослих Вінницької міської громади». Навчальний курс «Основи використання систем генеративного штучного інтелекту у професійній діяльності»

8-11 липня 2024 року в рамках проєкту «Центр Освіти Дорослих Вінницької міської громади» був проведений тренінговий курс «Основи використання систем генеративного штучного інтелекту у професійній діяльності».

Він став справжнім відкриттям для учасників, адже вони мали унікальну можливість зануритися у світ передових технологій та здобути нові навички.

Навчання відбувалось у форматі практичних вебінарів, де кожен зміг спробувати генерувати різноманітний контент. Під керівництвом тренера курсу – Сергія Пойди, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри управління та адміністрування КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» – учасники детально розглянули процес створення промптів та їх уточнення, зрозуміли принципи ефективного спілкування з нейромережами та навчились генерувати зображення та презентації.

Під час вебінарів учасники також провели порівняння різних нейронних мереж та визначили, яка з них найкраще підходить для виконання певних завдань. Це дало змогу краще зрозуміти можливості та обмеження кожної технології, що є надзвичайно корисним для професійної діяльності.

Учасники відзначили, що отримані знання допоможуть їм ефективніше виконувати рутинні завдання та економити час для важливих справ.

Курс організовано у співпраці ГО «Центр Поділля-Соціум» за підтримки DVV International Ukraine.