ДПА

Проведення ДПА в 4-х, 9-х, 11-х класах  у 2023.

Учні 4-х, 9-х класів,11-х у 2023 році четвертий рік поспіль звільнені від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).

Відповідне рішення закріплене наказом МОН «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році».

 

Очікувалось, що в 2022/2023 навчальному році державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти, буде проводитись у закладі освіти в письмовій формі.

Заклади загальної середньої освіти мали самостійно визначати строки проведення державної підсумкової атестації.

У 9-х класах державна підсумкова атестація мала проводитись з трьох предметів:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Третій предмет

Результати атестації не враховуються під час виставлення річних оцінок із навчальних предметів.

 

 

Очікувалось, що в 2022/2023 навчальному році державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти, мала проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

Строки проведення атестації в 4 класі в закладі освіти мав затверджувати керівник закладу освіти в межах навчального року.

Завдання для проведення ДПА в закладі освіти мали укладати вчителі закладу освіти відповідно до орієнтованих вимог до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році, які затверджує керівник закладу освіти.

Державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти, мала бути проведена з української мови (оцінювання результатів з української мови та читання), математики та мови національних меншин або корінних народів.

ДПА з мови національної меншини або корінних народів проводиться для осіб, які здобувають освіту мовами національних меншин чи корінних народів, за заявою одного із батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради

Атестація у початкові школі здійснюється з метою моніторингу якості освітньої діяльності закладів освіти та якості освіти, і проводиться у формі підсумкових контрольних робіт з української мови (передбачає оцінювання результатів навчання з української мови і літературного читання) і математики.

 

На проведення контрольної роботи відводиться 1 академічна година (один урок): 5 хв. – на пояснення змісту роботи та інструкції щодо її виконання і 35 хв. – на її виконання.

Оцінювання підсумкових контрольних робіт здійснюється відповідно до «Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти» (наказ Міністерства від 13.04.2011 № 329) та Орієнтовних вимог до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи (наказ МОН № 1009 та наказ МОН № 1222»).

Результати атестації не враховуються під час виставлення річних оцінок із навчальних предметів.

 

Планувалось, що державна підсумкова атестація (ДПА) в старшій школі (11 клас) мала проводитись відповідно до «Порядку проведення державної підсумкової атестації», наказу МОН «Деякі питання проведення в 2022/2023 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

ДПА здобувачів повної загальної середньої освіти (11 клас) мало здійснюватись у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

ДПА здобувачів повної загальної середньої освіти у формі ЗНО мало проводитись з чотирьох предметів:

·         українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (субтест «Атестаційні завдання);

·         математика (рівень стандарту або профільний рівень в залежності від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет);

·         історія України (субтест «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.») або одна з іноземних мов (рівень стандарту або профільний рівень в залежності від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет);

·         один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови);

Результати зовнішнього оцінювання у вигляді оцінок рівня навчальних досягнень за шкалою 1-12 балів зазначатимуться у відомостях результатів державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти, проведеної у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за формою, наведеною у додатку 8 до Порядку ЗНО.

Внесення оцінок за ДПА до додатка до атестата про повну загальну середню освіту має здійснюватися з урахуванням наслідків розгляду апеляційних заяв учнів щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання.