Поезія в нашому житті


ЧИ Є МІСЦЕ ДЛЯ ПОЕЗІЇ В ЖИТТІ СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ?

Сьогодні ми живемо в еру потужних інформаційних ресурсів і технологічного прогресу, в часи, коли телебачення та Інтернет увійшли практично в усі сфери життя, коли естетичні цінності й духовний розвиток відходять на другий план. Здається, що нам вже не потрібні книги, не потрібні письменники, не потрібна поезія…

Але чи це дійсно так? Ні і ще раз ні!... І ми готові вам це довести!

Кожній людині властиві відчуття

Творчі здібності у всіх людей різні. Але є те, що об’єднує нас всіх — ми всі здатні відчувати, кохати, сумувати та радіти. А якщо людина не в змозі сприймати світ на рівні почуттів — це вже відхилення. Саме почуття, емоції, роздуми, міркування — це попередники поезії, те, що її породжує та розвиває.


Життя подібне до поезії

Отож, коли нам важко, коли душу розриває туга або коли мрії від радості, мов шалені коні, летять вперед за далекий горизонт – життя стає дивним "віршем".

Поезія, так чи інакше, знаходить відгук у серці кожного з нас. Хай то будуть вірші зі старих книжок, які вам читала колись у дитинстві бабуся, чи рядки, які доводилося заучувати в школі, чи, може, навіть те, що тихенько зазвучало якось в серці, коли прийшла весна…

А хіба не вірші спонукають сором’язливого закоханого зізнатися у своїх почуттях? Хіба не вірші кличуть щирого патріота боронити свою землю? Хіба не вірші можуть заспокоїти обділену долею сироту чи змусити нас інакше подивитися на світ?...


Поезія – один з найгеніальніших винаходів людства

Де і коли був написаний перший віршований твір – невідомо. Можливо, то була молитва, первісне заклинання чи гімн природі? А можливо, це було перше зізнання в коханні? В Японії вважається, що поезію принесли на землю боги. Існує легенда, що колись веселий бог вітру Сусаноо переміг восьмиголового дракона, врятувавши красуню Кусінаду. Сусаноо одружився з нею і побудував шлюбні покої, а під час будівництва склав перший вірш. Тож не дивно, що японців вважають найпоетичнішою нацією світу — в давнину у Японії існувало ціле Міністерство поезії, і до сьогодні в цій країні відбувається величезна кількість поетичних конкурсів, і навіть солідні ділові журнали обов’язково містять літературну сторінку, а у японських школах є уроки милування природою.

Втім, українці мало чим поступаються японцям у любові до поезії. Адже самих лише народних пісень по всій Україні записано понад 500 тисяч! А ще були гнівно-журливі твори Шевченка, і революційні рядки Франка, і сентиментальні строфи Лесі Українки, і музичні вірші Тичини, сонети Рильського, пісні Малишка, містичні образи Богдана-Ігоря Антонича та модерні форми поезій Ігоря Калинця…

Поезія – це не просто слова

Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос — більш нічого.

А серце б’ється — ожива,

Як їх почує!..

Тарас Шевченко


А справді, що ж таке поезія?

Кожен розуміє це поняття по-своєму. Поезія - це мистецтво, що розпалює вогник у душі, змушує сміятися, плакати, насолоджуватись прекрасним. Це щось неймовірне, без чого дехто не може жити, без чого не уявляє життя. Поезія вчить цінувати дружбу, ніколи не здаватися, вчить відстоювати свої права, любити Батьківщину, золоте сонце, зелену траву, барвисті квіти, спів соловейка, шепіт вітру і блакитне небо... Поезія вчить нас кохати і просто жити.


Поезія – це музика


Поезія, як і музика, вчить нас пізнавати світ через відчуття. Вона заворожує, гіпнотизує. Подібно музиці, поезія впливає на людину не ззовні, а зсередини. Дивуєшся, як в таких невеликих поетичних текстах передано так багато почуттів і думок, часом навіть не просто однієї людини, а цілих поколінь, цілих народів, і світу в цілому.


Розуміти мову поезії – це праця

Значення і роль поезії в житті людини складно переоцінити. Як і інші види мистецтва, вона породжує творіння, зігріті теплотою людського серця. Поетичні вірші стають загальним надбанням і дбайливо передаються нащадкам. Можливо, таким чином накопичується найкраще, що є в людській природі.

Зрозуміти поезію може не кожен. Але той, хто навчився цьому, пізнає світ на зовсім іншому рівні, у всіх його тонкощах, не просто світ матеріальний, а світ внутрішній, духовний.


Поезії бути!

Поезія буде жити вічно! Як приємно спостерігати, що поетичне слово сьогодні набуває нового звучання. Відтепер ми можемо не тільки читати твори найкращих поетів світу завдяки Інтернету, а ще й насолоджуватися відеопоезією, яка набуває все більшої і більшої популярності.

Відеопоезія – це той вид мистецтва, що об'єднав відео і поезію в одне ціле і виник відносно нещодавно. У світовій практиці він відомий окремим діячам сучасного мистецтва. У Берліні цей термін використовують з 2004 року, а у Львові – з 2006 року. І лише останні роки цей вид мистецтва активно укріплює свої позиції переважно у Західній і Центральній Україні .

Поезія сьогодні не є чужою не лише для дорослого покоління, а й для молоді. Блукаючи сторінками Інтернету, ми зустрічаємо багато поетичних вебсторінок, ми чуємо вірші з вуст популярних блогерів і відомих зірок, ми читаємо поетичні рядки в соціальних мережах, які так яскраво часом відображають наші переживанням і почуття.

Отож, можемо з впевненістю стверджувати, що поетичне слово, як і потяг людини до прекрасного, ніколи не згасне!