РІЧНИЙ ЗВІТ ЗА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Звіт в. о. директора закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст.№2

імені воїна-інтернаціоналіста С. В. Гаврилюка

смт Крижопіль

Рясної Людмили Миколаївни

перед педагогічним колективом та громадськістю

про свою діяльність у 2021 - 2022 навчальному році

Шановні колеги, батьки!

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в закладі освіти, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2021 – 2022 навчальному році.

Упродовж звітного періоду я, як в. о. директора закладу освіти, керувалась посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу закладу освіти: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами в галузі освіти.

Головне завдання закладу освіти - надання якісної повної загальної освіти дітям шкільного віку. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності. Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, співпрацювати з іншими людьми, творчість, ініціативність, уміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми.

Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на формування в учнів сучасної наукової картини світу, виховання працьовитості, любові до природи; розвиток в учнів національної самосвідомості, формування людини, яка прагне вдосконалення та перетворення суспільства; інтеграцію особистості в систему світової та національної культури; рішення завдань, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, до культурних традицій в умовах багатонаціональної держави; створення основи для усвідомленого вільного вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самовдосконалення тощо.

На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця вчителів школи, учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів. Результати роботи закладу свідчать про те, що у закладі освіти працюють професіонали, які забезпечують високий рейтинг закладу освіти в освітянському просторі громади.

Прийняті управлінські рішення логічно і тактично сприяли вирішенню та реалізації пріоритетних питань роботи закладу освіти, серед яких найвищим пріоритетом було і залишається створення комфортних умов навчання для дитини та надання якісної освіти як передумови всебічного розвитку, виховання та самореалізації особистості, готової до свідомого життєвого вибору, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, такої, що прагне до самовдосконалення і навчання упродовж життя.

У 2021-2022 навчальному році педагогічний колектив школи працював над методичною темою: «Соціалізація особистості на засадах створення педагогічним колективом сприятливого освітнього середовища в умовах компетентнісного підходу». Тому, пріоритетними напрямками і завданнями освітнього процесу є:

1. Створення оптимальних умов для всебічного розвитку особистості учня, його талантів, творчих та фізичних здібностей.

2. Підвищення освітнього рівня учнів, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей.

3. Забезпечення активного втілення в освітній процес новітніх освітніх технологій навчання, передового педагогічного досвіду, інформаційно-цифрових технологій.

4. Забезпечення умов для повноцінного фізичного, духовного здоров’я дітей, розвитку особистості відповідно до національних та загальнолюдських цінностей.

5. Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству.

6. Удосконалення системи національного виховання та учнівського самоврядування як необхідної форми громадянського виховання.

7.Продовження роботи із соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-переселенців.

Управління закладом освіти

У 2021-2022 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання та виховання учнів, удосконалення змісту освітнього процесу, впровадження новітніх освітніх технологій навчання, всебічний розвиток учнів.

Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішкільного управління забезпечувалося документами планування роботи: перспективним, річним, робочим навчальним, місячними планами.

Створити цілісну систему інформаційно-аналітичного забезпечення допомагала наявна єдина комп’ютерна мережа.

Принцип довільності й оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих у ході внутрішкільного контролю.

Адміністрацією постійно проводились консультації та спільно розглядалися питання з такими структурними підрозділами закладу, як: Рада школи, батьківський комітет, профспілковий комітет.

Аналіз структури і мережі школи за 2021/2022 навчальний рік. Збереження контингенту.

На початок 2021/2022 навчального року в школі навчалося 683 учнів, на кінець – 681 учень. З них 267 учні початкової школи, 341 учнів 5-9-х класів та 73 - учнів старшої школи; було відкрито 32 класи: 13 - початкова ланка, 15 - середня ланка, 4 - старша ланка закладу освіти.

У минулому навчальному році в закладі освіти працювало 60 педагогічних працівників. З них 1 маює педагогічне звання «учитель-методист», 32 - «старший учитель», 46 мають вищу кваліфікаційну категорію, 4 - першу категорію, 5- другу категорію, 5- категорію «спеціаліст».

2021-2022 навчальний рік завершив 681 учень. Атестовані за 12-ти бальною системою - 407 учнів

Основними заходами щодо збереження контингенту учнів у 2021/2022 навчальному році були:

- організація обліку дітей і підлітків у мікрорайоні;

- спільна робота з ЗДО №6, №5;

- контроль за відвідуванням учнями навчальних занять;

- організація навчання за індивідуальною формою;

- організація роботи «Дошколярика».

Індивідуальна форма навчання

Право громадян на доступну освіту реалізовувалося шляхом запровадження індивідуальної форми навчання. Індивідуальним навчанням охоплені учні з особливими освітніми потребами. У 2021/2022 навчальному році в навчальному закладі за індивідуальною формою навчалося 4 учні, усі за довідками ЛКК лікарні. Індивідуальні навчальні плани учнів розробляються згідно відповідних Програм з предметів, оцінювання навчальних досягнень учнів здійснювалося відповідно до діючих нормативних документів Міністерства освіти і науки України.

Інклюзивна форма навчання

У закладі освіти функціонує три інклюзивних класи, в яких навчається три дитини з особливими освітніми потребами. Головним принципом інклюзивної освіти є створення школи для всіх дітей. Саме у такій школі індивідуальні особливості дітей та їх особливі освітні потреби сприймаються як корисний ресурс, особиста унікальність, а не проблема. За допомогою кваліфікованого педагогічного працівника надавався належний супровід та підтримка учениці у її соціальній адаптації, розкритті інтелектуального, фізичного та духовного потенціалу. Завданням Нової української школи є створення інклюзивного освітнього середовища - сприятливого для спільного навчання, виховання та розвитку дітей з урахуванням їх потреб та можливостей.

Протягом навчального року робота в інклюзивному класі проводилася відповідно до індивідуального плану розвитку дитини. Для учнів інклюзивної форми навчання було складено індивідуальну програму розвитку, розроблено і затверджено навчальний план класу з інклюзивним навчанням, де було передбачено години корекційно-розвиткових занять з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дитини з особливими освітніми потребами. Усі навчальні предмети адаптовані (адаптація змісту та методів до можливостей дитини).У штатному розписі закладу освіти було затверджено посаду асистента вчителя Психологічний супровід учнів з особливими освітніми потребами та її родини здійснювався психологом закладу освіти. Спільно з консультантами-практичними психологами ІРЦ протягом року відбувалися зустрічі з питань ефективного планування та реалізації інклюзивних підходів у освітньому процесі, їх активізації та координації. Було надано необхідну методичну та навчальну літературу. Вчителі інклюзивних класів, асистенти вчителя, заступник директора з навчально-виховної роботи, психолог брали участь у постійно діючих семінарах та практичних конференціях з питань інклюзивної освіти на базі ВАБО.

Питання адаптації дітей з особливими освітніми потребами, визначення й погодження необхідних спеціальних та додаткових видів послуг, визначення й погодження аспектів навчання, застосування спеціально підібраних методик, оцінювання навчальних досягнень учнів розглядалися на засіданнях педагогічної ради; надавалися особисті рекомендації батькам. Протягом року здобувачі освіти з ООП взяли активну участь у класних та загальношкільних заходах.Під час карантину навчання здійснювалося в дистанційній формі. Учні отримували завдання, рекомендації за якими проводилась індивідуальна робота з дітьми з ООП. Завдання були адаптовані відносно можливостей учнів.

Підсумки роботи ГПД

Групу продовженого дня відвідували 230 учнів. Для роботи ГПД були надані навчальні кабінети початкової школи. Всі учні, які відвідували ГПД, були охоплені гарячим харчуванням, дотримувалися режиму роботи ГПД. Вихованці ГПД були залучені до гурткової роботи. Щоденні прогулянки на свіжому повітрі, спортивні години та екскурсії є складовими здоров’язберігаючих технологій .

Роботу групи продовженого дня можна визнати задовільною.

Кадрова політика.

У 2021/2022 навчальному році освітній процес у школі забезпечували 60 педагогів. Якісний склад педагогічних працівників становить: 1 учитель-методист; 32 - педагогічне звання «старший учитель»; 46 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію, 4 вчителі мають першу кваліфікаційну категорію та 5 – спеціалісти другої кваліфікаційної категорії, 5 – категорію

«спеціаліст», що свідчить про високий професіоналізм педагогічного колективу.

Розподіл навчального навантаження між учителями проведено відповідно до фаху та кваліфікації за погодженням з профспілковим комітетом закладу освіти.

Атестація педагогічних працівників

Атестація в 2021/2022 навчальному році здійснювалася за затвердженим планом. Під час проведення атестації не було допущено порушень щодо дотримання Положення про атестацію. Випадків зниження в атестаційний період кваліфікаційної категорії чи позбавлення педагогічного звання не було. Безконфліктність організації й проведення атестації забезпечується доброзичливими взаєминами між педагогами, які атестуються, та членами атестаційної комісії, готовністю їх до конструктивної та результативної роботи, відкритістю планування та дотриманням норм і правил проходження атестації, залученням до атестації широких кіл громадськості. У 2021-2022 навчальному році атестувалось 13 педагогів.

Підвищення кваліфікації

Протягом 2021-2022 навчального року особлива увага адміністрації школи приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку, залучення до участі в проектах професійного розвитку, у роботі семінарів різних рівнів, атестацію педагогічних працівників.

Так, у цьому навчальному році курсову перепідготовку пройшли всі педагоги закладу освіти, 60 учителів брали участь у проектах професійного розвитку в міжатестаційний період, вебінарах, науково-практичних семінарах обласного рівня.

У рамках реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти, вчителі початкових класів, англійської мови, пройшли курси підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, які навчали учнів 1-4-х класів у 2021-2022 навчальному році.

У закладі освіти були організовані обговорення Концепції «Нова українська школа», Закону України «Про освіту», »Про повну загальну середню освіту», Державного стандарту початкової школи, Типових освітніх програм для 5-6 класів за програмою НУШ.

Методична робота

Організація методичної роботи та її результативність в освітньому закладі відповідає законодавству, інструктивно-нормативним документам про роботу загальноосвітніх навчальних закладів.

Її зміст спрямований на підвищення рівня теоретичної підготовки кожного вчителя, активізацію творчого потенціалу педагогічного колективу, засвоєння й упровадження в шкільну практику прогресивних технологій навчання та виховання, перспективного педагогічного досвіду, підвищення результативності педагогічної праці шляхом проведення заходів:

- засідання педагогічних рад;

- проведення науково-практичних семінарів;

- організація та проведення предметних тижнів;

- проходження курсів підвищення кваліфікації педагогів;

- участь у конкурсах фахової майстерності;

- організація самоосвітньої діяльності, атестація педагогів;

- вивчення, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду;

- залучення вчителів до участі у проектах професійного розвитку.

Структура методичної роботи школи складається із взаємопов’язаних та взаємодіючих елементів:

- методична рада є координатором усієї методичної роботи в школі;

- педагогічна рада визначає основні напрямки та завдання, конкретні форми роботи педагогічного колективу та приймає рішення з основних питань діяльності школи;

- шкільні методичні об’єднання спрямовують і координують діяльність педагогів конкретного циклу предметів, аналізують результативність роботи в межах своєї компетенції, визначають проблемні кола в професійній діяльності та шляхи іх розв’язання ;

- лабораторії підвищення кваліфікаційної компетентності вчителів спрямовують діяльність педагогів на підвищення методичної, психологічної та інформаційно - цифрової компетентності;

- творчі групи об’єднують педагогів, що працюють за обраною фаховою методичною проблемою, поглиблено вивчаючи її теоретичний аспект і шляхи впровадження в практику.

У закладі освіти працює шість методичних об’єднань та 3 лабораторії підвищення методичної, психологічної, інформаційно-цифрової компетентностей. На належному рівні планується та проводиться робота методичного об’єднання вчителів початкових класів (кер. Рачинська Л.Є.), учителів української мови та літератури ( кер. Стасюк О.В.), циклічне методичне об’єднання вчителів природничо-математичного циклу (кер. ПацайТ.І.), вчителів історії та правознавства (кер. Андріяш Л.Г.), вчителів природничих наук (кер. МалаО.А.), вчителів іноземної мови (кер. Жмурщук О.В.), класних керівників (кер. Дрогобецька А.В.), колективи яких пов’язують свою роботу із методичною темою школи, вивчають і впроваджують сучасні технології навчання, проводять на високому та достатньому рівнях предметні тижні, відкриті уроки, позакласні заходи.

На запланованих засіданнях методичних об’єднань були обговорені такі організаційні питання:

- рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо організації навчального процесу в поточному навчальному році;

- зміни в навчальних програмах;

- впровадження нових Державних стандартів;

- концепцію «Нова українська школа»;

- Закон України «Про повну загальну середню освіту»;

- проекти Типових освітніх програм;

- забезпечення наступності в роботі ЗДО - початкової школи -основної школи;

- підготовка та проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів, завдань державної підсумкової атестації.

Відповідно до плану роботи школи були проведені предметні тижні в початковій школі (кер. Рачинська Л.Є.), з української мови та літератури (кер. Стасюк О.В.), з іноземної мови (кер. Жмурщук О.В.), предметів гуманітарного циклу (кер. Андріяш Л.Г.), природничих наук (кер. Мала О.А.) , точних наук ( кер. Настасяк О.В.).

У 2021-2022 навчальному році школа працювала над реалізацією методичної теми: «Соціалізація особистості на засадах створення педагогічним колективом сприятливого освітнього середовища в умовах компетентнісного підходу».

Згідно річного плану роботи школи були проведені педагогічні ради:

- « Аналіз роботи педагогічного колективу щодо реалізації освітянських завдань у 2020-2021 навчальному році та визначення основних аспектів розвитку системи шкільної освіти у 2021-2022 навчальному році»,

- Обговорення і затвердження річного плану роботи та плану роботи методичної ради на 2021-2022 навчальний рік.

- Приорітетні напрямки діяльності в новому навчальному році та в роботі над науково-методичною темою «Соціалізація особистості на засадах створення педагогічним колективом сприятливого освітнього середовища в умовах компетентнісного підходу».

- Технології дистанційного навчання для вдосконалення професійних навичок педагогів освітнього закладу.

- Основні засади реформування шкільної освіти. «НУШ» - від концепції до результатів.

- Про освітню роботу з батьками та законними представниками дітей з питань профілактики насильства, булінгу, формування ненасильницької моделі поведінки та вирішення конфліктів мирним шляхом.

- Створення в колективі навчального закладу умов для науково-дослідницької роботи педагогів і учні; обмін передовими педагогічними ідеями, розвиток творчої співпраці.

- Моніторинг професійної компетентності вчителів освітнього закладу. Підсумки атестації педагогічних кадрів.

- Методичний день. Творчі звіти вчителів, що атестуються. Про підсумки атестації вчителів освітнього закладу.

Результати навчальної діяльності у 2021/2022 н.р.

За рішенням педагогічної ради № 8 від 10.06.2022 року у 2021-2022 н.р.:

- до наступного класу переведено всіх учнів 1- 10-х класів та 40 учнів 9-х класів, які продовжили навчання у закладі освіти;

- випущено із школи ІІ ступеня – 15 учнів;

- випущено із школи ІІІ ступеня – 37 учнів;

- рівень навчальних досягнень: - високий рівень - 67 учнів;

- достатній рівень - 175 учнів;

- середній рівень - 228 учнів;

- початковий рівень - 5 учні.

Серед 55 учнів 9-х класів 4 учні отримали Свідоцтва про базову середню освіту з відзнакою. 3 37 випускників 6 закінчили заклад освіти із золотою медаллю.

Клас

К-сть учнів

Високий рівень

10-12 б.


Достатній рівень

7-9 б.


Середній рівень

4-6 б.


Початковий рівень

1-3 б.


Успішність

Якісний показник

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

5-А

34

4

12%

13

38%

17

50%

-

-

100%

50%

5-Б

33

4

12%

12

36%

14

42%

-

-

100%

48%

6-А

30

6

20%

10

33%

14

47%

-

-

100%

53%

6-Б

28

1

4%

9

32%

16

57%

2

7%

93%

36%

7-А

26

1

4%

2

8%

23

88%

-

-

100%

12%

7-Б

29

4

14%

7

24%

18

62%

-

-

100%

38%

8-А

30

1

3%

9

29%

17

55%

4

13%

77%

32%

8-Б

28

5

18%

8

29%

15

54%

-

-

100%

47%

9-А

33

2

6%

9

27%

22

67%

-

-

100

33%

9-Б

22

1

5%

2

9%

17

77%

2

9%

91%

14%

10-А

21

3

14%

9

43%

9

43%

-

-

100%

57%

10-Б

12

1

8%

6

50%

5

41%

-

-

100%

58%

11-А

15

-

-

6

40%

9

60%

-

-

100%

40%

11-Б

22

8

36%

8

36%

6

28%

-

-

100%

72%

Разом

363

41

11%

110

30%

202

56%

8

2%

98%

42%

Учні ЗЗСО І-ІІІ ст. закінчили 2021-2022 навчальний рік з такими результатами:

Порівняльний аналіз нагородження

Похвальними листами та Похвальними грамотами

учнів школи за 3 навчальні роки:

Рік

Похвальні листи

Похвальні грамоти

2017/2018

56

14

2018/2019

51

16

2019/2020

49

4

2020/2021

40

16

2021/2022

67

12

Порівняльний аналіз нагородження медалями випускників

за 3 навчальні роки:

Рік

Золота медаль

Срібна медаль

2016/2017

1

1

2017/2018

3

1

2018/2019

2

1

2019/2020

4

1

2020/2021

3

0

2021/2022

6

0


Усі новації й реформи починаються з початкової школи. Свою діяльність

учителі початкових класів спрямовують на створення творчої атмосфери, модернізації форм та засобів навчання і виховання дітей, а головне - на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.

З 1 вересня 2021 року 60 учнів 1-их класів розпочали навчання за новою освітньою програмою, розробленою під керівництвом Р. Б. Шияна, 39 учнів 2-х класів та 67 учнів 3-х класів закладу освіти . Новий зміст освіти заснований на формуванні необхідних для успішної самореалізації в суспільстві компетентностей.

У класних приміщеннях, де навчались учні 1-4-х класів, здійснено капітальний ремонт. Кімнати оснащено меблями, у тому числі одномісними партами, комп’ютерною технікою - ноутбуком для вчителя, кольоровим принтером та проектором, ламінаторами. Придбано велику кількість дидактичного матеріалу.

Для забезпечення дослідницької діяльності дітей, формування самостійності, організації роботи в парах, у малих групах, а також індивідуально, облаштовано навчальні осередки. Є куточки відпочинку, усамітнення, змінні тематичні осередки, зони художньо-творчої діяльності, дитячі класні бібліотечки, куточки живої природи. Кожен першокласник та другокласник у класі має власну скриньку, де зберігає необхідне для навчання та розвитку приладдя.

100% педагогів прослухали 60-годинний курс для вчителів початкової школи та отримали сертифікати на платформі EdEra. 100% вчителів початкових класів та 100% вчителів англійської мови пройшли навчання на базі ВАБО.

У класах, які працюють за даними програмами, відзначається надзвичайна активність учнів, готовність та бажання бути учасниками процесу навчання, який захоплює навіть дорослих. Міцні міжпредметні зв'язки сприяють засвоєнню знань, умінь та навичок на високому рівні. У таких класах панує доброзичлива атмосфера. Нашим учням комфортно почуватися в сучасному освітньому просторі, вони комунікабельні та надзвичайно активні. Комунікативна, освітня, виховна й розвивальна цілі навчання реалізуються через сучасні засоби, методи та підходи.

Як показує практика, учні, які навчаються за програмою НУШ, набувають необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки швидких реакцій, у дітей розвиваються пізнавальні процеси - сприйняття, пам'ять , мислення, уява й увага. Доцільно зазначити, що матеріал викладений у доступній і зрозумілій формі, сприяють розумовій активності, розвивають творчі здібності.


На кожному етапі освітнього процесу учень має можливість реалізувати свій творчий потенціал через реалізацію програми «Обдарованість».

Розвиток високотехнологічного інформаційного суспільства стимулює розвиток різноманітних форм позакласної та навчальної роботи з учнівською молоддю. З метою реалізації Державної програми роботи з обдарованою молоддю адміністрацією та педагогічним колективом закладу освіти у 2021/2022 навчальному році були здійснені такі заходи:

- поновлений шкільний інформаційний банк даних про обдарованих учнів школи;

- оновлені індивідуальні картки обліку здібних дітей школи;

- проведений шкільний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з начальних предметів;

- організована робота з підготовки та участі учнів школи в районному та обласному етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з начальних предметів;

- проведена робота з підготовки та участі учнів школи у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН;

- організована робота з підготовки та участі учнів школи в районному етапі предметних турнірів;

- організовані та проведені шкільні конкурси та виставки творчих робіт учнів, спрямовані на виявлення та самореалізацію обдарованих дітей;

- організована робота гуртків та факультативів за бажанням учнів;

- забезпечено інформування про всі досягнення учнів школи.

Одним із головних показників педагогічної майстерності та результативності наполегливої роботи вчителів школи є робота з обдарованими учнями та їх перемоги на І, ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін і у І, ІІ та ІІІ етапах конкурсу-захисту науково- дослідних робіт Малої академії наук.

У Всеукраїнських інтернет-олімпіадах «На Урок» , «Всеосвіта», експерименту ExPho з базових дисциплін взяли участь 177 учнів,

128 учасників стали призерами (фізика-16, інформатика-36, біологія -15, хімія-9, історія-9, математика -15, зарубіжна література-11, англійська мова -14)

Здобувачі освіти брали участь у всіх етапах Всеукраїнського конкурсу- захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. У І-му етапі з 15 учасників переможцями стали 12; у ІІ-у етапі 12 учасників, здобули перемогу 10. Два слухачі МАН взяли участь у ІІІ етапі.

Пацай Анастасія І місце

- учень 11 класу (83 бали)

Секція експериментальна фізика

Кабак Анна ІІІ місце

- учень 9 класу (87 балів)

Секція біологія людини

Гроза Вікторія ІІІ місце

- учень 8 класу (81 бал)

Секція біологія людини

Захарчук Іванна ІІ місце

- учениця 9 класу (79 балів)

Секція зоології

Вихристюк Діана ІІІ місце

- учениця 10 класу ( 83 бали)

Секція історичного краєзнавства

Роллер Іванна ІІІмісце

- учениця 9 класу ( 84 бали)

Секція фольклористика

Плюта Дарина ІІІ місце

- учениця 9 класу ( 75 балів)

Секція української літератури

Онуфрієва Анастасія ІІІ місце

- учениця 10 класу (80 балів)

Секція біологія

Шарко Ірина ІІІ місце

- учень 10 класу (80 балів)

Секція украінськоі літератури

Балан Владислав ІІ місце

- учень 9 класу (82 бали)

Секція математика

У ІІ етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика брали участь 15 учнів школи, 3 з них стали переможцями.

У ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка брали участь 7 учнів закладу освіти, 2 стали переможцями.

У Міжнародному математичному конкурсі «КЕНГУРУ» взяли участь

74 учні закладу освіти, з них 25 стали переможцями, а у Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «ГРИНВІЧ» - 37 переможців.

Дипломами Департаменту гуманітарної політики Вінницької облдержадміністрації нагороджено 27 учнів.

Організація дистанційного навчання під час карантину

Особливість 2021-2022 навчального року - тривалий карантин і дистанційне навчання, яке стало викликом для нас усіх. У першу чергу для вчителів, а також для батьків та дітей. Складність полягала у неоднаковому технічному забезпеченні та професійних навичках його учасників (учителів, батьків, учнів). Дистанційне навчання мало своїх прихильників і противників. Як серед дітей, так і серед їхніх батьків. Найголовніше - налагодити співпрацю між учнем, учителем і батьками. Щоб вони почули одне одного, щоб не було опору батьків. Що важливіше для життя: оцінки, знання самі по собі чи сформовані компетенції? Карантин лише виявив проблеми, а ми усі разом прагнули навчитися їх вирішувати.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 № 104 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», на виконання п.1.12 Протоколу Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Крижопільської селищної ради, наказу Департаменту гуманітарної політики Вінницької облдержадміністрації від 19.03.2021 № 47 «Про посилення обмежувальних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2», з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19) з 01 березня по 30 квітня 2021 року для учнів 5-11 класів, а з 28 квітня по 05 травня 2021 року для учнів початкової школи освітній процес був організований з використанням технологій дистанційного навчання.

Для здійснення обміну навчальними матеріалами кожен учитель самостійно обирав форму, методи, технології і засоби організації дистанційного навчання, що відповідають освітній програмі із застосовуванням будь-яких пристроїв та інструментів, зокрема мобільного телефону, а також розміщення навчальних матеріалів на вебсайті школи, в тому числі відео-уроки або гіперпосилання на них. Розклад занять та робочий час учителів в дистанційному режимі було встановлено у відповідності до розкладу навчальних занять та поточного режиму роботи школи. Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти та зазначення тем здійснювалось відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби у зручний для вчителя спосіб, з урахуванням того, що навчальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників.

Кожним педагогічним працівником було вжито заходів щодо виконання методичної, організаційно-педагогічної роботи, зокрема розроблення індивідуальних планів професійного розвитку, підвищення кваліфікації, самоосвіти тощо.

На початок карантину всі педагогічні працівники склали індивідуальні плани роботи щодо забезпечення виконання освітніх програм засобами он­лайн спілкування з учнями, індивідуальних інтернет-консультацій, відеоуроків. Завдання для учнів висвітлювалися на офіційному сайті школи у розділі «Дистанційна освіта» для кожного класу окремо, з розміщенням у ньому інформаційних матеріалів та посилань на додаткові ресурси (відео, завдання, тести) та корисні ресурси для самоосвіти. Щотижня педагоги звітували за складеним алгоритмом про проведену роботу в умовах дистанційного навчання: вказували вивчені теми, кількість проведених індивідуальних консультацій, тестів, кількість учнів, які оцінені, засоби дистанційного навчання.

Під час організації дистанційного навчання було забезпечено чітке дотримання нормативно-правового забезпечення з цього питання. З метою забезпечення організації освітнього процесу та виконання освітніх програм використовувалися інструменти онлайн-спілкування та електронні ресурси й веб-сервіси в синхронному та асинхронному режимі, веб-ресурси, розроблені педагогами, практикувалися індивідуальні консультації та самостійне опрацьовування навчального матеріалу.

Усіх батьків здобувачів освіти було проінформовано про особливості освітнього процесу в період карантину, були визначені форми зворотного зв’язку (контролю) зі здобувачами освіти та їх батьками. Для спілкування в дистанційному навчанні використовувались електронна пошта, форуми, чати, відеоконференції, блоги тощо.

Для підготовки учнів 11 класів до ЗНО-2022 практикувались індивідуальні консультації щодо використання матеріалів на веб-ресурсах УЦОЯО.

Для спільної роботи вчителів та здобувачів освіти використовувалися такі інструменти, як https://onlinetestpad.com/ua — конструктор тестів, опитувань, кросвордів, ігор та комплексних завдань; https://leamingapps.org - готові навчальні вправи та інструменти для створення тестів, завдань; Google-документи.

Активно використовувалися інтернет-ресурси для самоосвіти: EdEra, iLearn, Prometheus, «Розумники», «Освіторія», Youtube-контент (освітні Youtube- канали, відеоролики і т.п.).

Опрацювавши звіти вчителів-предметників щодо проведення дистанційного освітнього процесу, можемо зробити висновок, що усі педагоги закладу намагалися забезпечити засвоєння навчального матеріалу учнями та вихованцями за допомогою інформаційно-комунікативних технологій. У більшості класів дистанційним навчанням за весь період карантину було охоплено 100% учнів.

Активно працювали у дистанційному форматі також і вчителі фізичної культури. Використовуючи матеріали платформи «На урок», вони розробляли власні тести, пройшли курси щодо організації дистанційного навчання на уроках фізичної культури. Учні опрацювали завдання з усіх модулів та виконали тести, взяли активну участь у дистанційній програмі «Домашній марафон» «Спорт і сім’я», «Олімпійський урок-2022». Велика кількість дітей продемонстрували відеоролики щодо виконання освітньої програми з фізичної культури.

Кожен вчитель-предметник визначився з темами, які будуть доопрацьовані у вересні 2022/2023 навчального року. У календарному плануванні рекомендовано вчителям збільшити кількість годин на повторення навчального матеріалу за 2021/2022 навчальний рік.

ЗНО

Випускники закладу освіти мають високі бали за результатами ЗНО 2021року. Це дало їм можливість продовжувати навчання у вищих навчальних закладах України і не тільки. Цьогорічні випускники всі без вийнятку зареєстровані на здачу НМТ, який буде відбуватись у липні 2022 року.

Забезпечення організації виховної роботи з учнями

Виховна робота педагогічного колек­тиву ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 смт Крижопіль протягом 2021-2022 навчального року була спрямована на реалізацію теми «Науково-діяльнісний підхід до створення умов для розвитку життєвої самотворчості школярів на основі використання здобутків сучасної педагогіки та психології». Тому головною метою, над виконанням якої працював і працюватиме колектив навчального закладу, є виховання соціально активної особистості, яка здатна до виявлення, максимального розкриття та реалізації власної індивідуальності, закладених природою здібностей, нахилів і талантів, особистості, яка готова до свідомого вибору місця у житті, до самовдосконалення.

Для досягнення мети, поставленої перед педагогічним колективом, у школі створено систему виховної роботи, до якої входять постійно діючі структурні підрозділи: методичне об’єднання класних керівників, комплекс позашкільної роботи, учнівське врядування, рада профілактики правопорушень, батьківська рада, гуртки за інтересами.

Ядром виховної системи є цілісно-орієнтовний компонент, який базується на виконанні законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Національної доктрини розвитку освіти, Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2020-2025 роки, наказу МОН України від 07.02.2019 №152 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України», Листа МОН України від 16 липня 2021 р. № 1/9-362 «Деякі питання організації виховного процесу у 2021/2022 н.р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок», Листа МОН України від 29 січня 2019 року №1/19-881 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу(цькуцванню)»від 18 грудня 2018 № 2657-VIII. (розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 року № 56), розвит­ку духовності та зміцнення моральних засад суспільства, «Комплексної програми профілактики злочинності і бездоглядності», «Програми профілактики ВІЛ-інфекції», заходів щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя, Законів України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці». При організації роботи адміністрація керується розпорядчими документами районного відділу освіти та департаменту освіти, науки та молоді Вінницької облдержадміністрації.

Виховна робота протягом навчального року проводилася відповідно до Методичних рекомендацій щодо організації виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах.

Одним із шляхів реалізації державної політики в галузі освіти і виховання є виконання програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» (наказ МОН України від 31.10.2011 № 1243), у якій визначено стратегію виховання підростаючого покоління на сучасному етапі. Вона спрямована на реалізацію соціальної функції виховання – забезпечення наступності духовного і морального досвіду поколінь, підготовки особистості до успішної життєдіяльності. Програма визначає концептуальні засади виховання (мету, принципи, основні напрями, зміст, технологію виховного процесу), науково-методичні, організаційні, кадрові, інформаційні умови розвитку виховних систем, сприяє підвищенню ефективності виховної роботи.

Тому вирішення завдань виховної діяльності ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 смт Крижопіль здійснювалося за окресленими в цій програмі напрямами:

- ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави (громадянське та військово-патріотичне виховання)

- ціннісне ставлення особистості до мистецтва (художньо – естетичне виховання)

- ціннісне ставлення особистості до сім’ї, родини, людей (родинно-сімейне та моральне виховання)

- ціннісне ставлення особистості до природи (екологічне виховання)

- ціннісне ставлення особистості до себе (превентивне виховання та формування здорового способу життя)

- ціннісне ставлення особистості до праці (трудове та профорієнтаційне виховання)

- робота із соціального захисту учнів;

- робота з профілактики правопорушень, злочинів, бродяжництва серед неповнолітніх;

- робота з охорони життя і здоров’я учнів;

- учнівське самоврядування.

Відповідно Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти в основу виховної діяльності закладу освіти були покладені такі принципи, які забезпечували сприятливі умови для виконання виховних завдань: єдність навчання та виховання; демократизація і гуманізація виховання; природовідповідність; диференціація та індивідуалізація виховного процесу; забезпечення активної позиції учнів та їхніх представницьких органів у житті та колективній діяльності; зв'язок виховання з життям; єдність поваги й довіри до особистості та вимогливості до неї; єдність прав, свободи вибору та відповідальності особистості; гармонізація родинного та суспільного виховань.

Організація виховного процесу в школі покликана:

- задовольнити різні інтереси дітей;

- надати свободу вибору діяльності, зміни діяльності або її елементів;

- зробити позаурочну діяльність учнів керованою та направленою до мети виховання;

- створити гуманне, розвиваюче середовище життєдіяльності дитини;

- створити стосунки співтворчості, співпраці, співуправління всіх учасників педагогічного процесу.

З метою забезпечення відповідності діяльності закладу освіти державним стандартам та надання допомоги вчителям у підвищенні рівня виховної роботи, у школі постійно здійснюється управління та внутрішкільний контроль за виховною роботою. Чіткий розподіл обов’язків між адміністрацією, всіма членами педагогічного колективу, творча співдружність класних керівників, використання ініціативи громадських організацій, залучення учнівського самоврядування, тобто чіткий розподіл праці та встановлення функціональної залежності між усіма педагогічними системами та підсистемами – основа моделі управління виховною роботою. Для проведення різних видів контролю за станом виховної роботи використовуються такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних питань на нараду при директорові, при заступнику директора з навчально-виховної роботи, на засідання педагогічної ради, методичного об’єднання та наради класних керівників.

Управління виховним процесом відбувалося за наступною системою:

Діагностика і всебічний психолого-педагогічний аналіз діяльності педагогічного і учнівського колективів за навчальний рік у контексті визначеної мети



Контроль за навчально-виховним процесом

Педради, засідання методичних об’єднань, координаційні ради, методична рада гімназії


Узагальнення даних, отриманих у процесі контролю, в наказах, розпорядженнях, корекція структури виховного процесу



Вивчення, аналіз виховного процесу



Результативність навчально-виховного процесу; ставлення до різних видів діяльності:

- навчально-пізнавальної;

- ціннісно-орієнтаційної;

- суспільно-гуманістичної;

- спортивно-оздоровчої;

- туристсько-краєзнавчої;

- народознавчої;

- художньо-естетичної;

- морально-правової;

- трудової

Рівень організації та

здійснення навчально-виховного процесу

Педагогічні умови підвищення

ефективності навчально-виховного

процесу


Діяльність учителів-

предметників, класних керівників

Використання досягнень світової і вітчизняної педагогіки, нових

технологій


Методична робота

Системно-цільове

планування виховного

процесу

Діяльність психологічної служби, соціального педагога

Реалізація творчих програм через виховні години (5-11 кл.),

інтерактивні заняття з елементами тренінгу (7-11 кл.)

Гармонізація сімейно-шкільного виховання

Діяльність учнівського

самоврядування

Вироблення інноваційного стилю діяльності класними керівниками

Інтеграція зусиль соціальних інститутів виховання

Робота шкільного інформаційного центру

Добір і розстановка

педагогічних кадрів

Необхідною умовою створення програм виховання для окремого класу з урахуванням індивідуально-педагогічних можливостей класних керівників є системна робота методичного об’єднання класних керівників, що була спрямована на:

- використання сучасних виховних технологій в системі роботи класних керівників;

- узагальнення нових методичних знахідок в системі роботи класних керівників, учителів навчального закладу.

На допомогу класним керівникам був створений соціальний паспорт учнів школи та складені індивідуальні карти всіх учнів та дітей, які потребують особливої педагогічної уваги;

Соціально-психологічною службою школи були підготовлені матеріали для класних керівників на основі емпіричного дослідження життєвих цінностей школярів для проведення батьківських зборів та індивідуальної роботи з учнями та батьками.

Основним завданням, над яким працювало методичне об’єднання класних керівників в 2021-2022 н.р., було всебічне підвищення компетенції й професійної майстерності кожного класного керівника, його творчого потенціалу, якості й ефективності системи виховної роботи класу, освітнього закладу.

З метою вирішення поставлених завдань були проведені теоретичні й практичні семінари, засідання методичного об’єднання класних керівників. Колективна методична робота дозволила класним керівникам оволодіти різними виховними засобами, що сприяють максимальній реалізації педагогічних можливостей в розвитку індивідуальних якостей особистості.

Протягом 2021-2022 навчального року здійснювалася методична допомога в підготовці тематичних виховних заходів та батьківських зборів за віковими особливостями учнів, щорічне діагностування за методикою самоаналізу власної діяльності класного керівника, проведення тесту «Професіограма класного керівника» та індивідуальні консультації з класними керівниками за підсумками діагностики та тестування за участю психологічної служби навчального закладу.

Під час взаємовідвідувань позакласних заходів, при організації годин спілкування, колективних творчих справ класні керівники вчились аналізувати свою роботу, правильно оцінювати її результати, виправляти недоліки.

На першому засіданні МО класних керівників була розглянута нормативно-правова база як основа діяльності класного керівника, надані рекомендації з питань планування й організації діяльності учнів. Методична робота з класними керівниками проводилась у формі круглих столів, дискусій, практикумів, тренінгів, що дозволило досягти більш точної, конкретної роботи в удосконаленні діяльності.

Протягом 2021-2022 н.р. у рамках засідань методичного об’єднання класних керівників були проведені семінарські та тренінгові заняття: «Формування життєвих цінностей особистості через упровадження сучасних технологій виховання», «Особливості створення виховного середовища: взаємодія педагогів, батьків та громадськості», «Формування національно-історичної свідомості учнів», «Лідерство як ключова професійна компетентність класного керівника», «Булінгу – Ні!», «Професійна культура сучасного педагога».

У школі вивчаються та систематизуються матеріали щодо рівня вихованості учнів, з'ясовуються причини труднощів у роботі класних керівників, вивчаються їхні запити та побажання щодо вдосконалення методичної роботи. Допомогу класним керівникам в організації індивідуальної роботи з учнями надає психолог школи Козьма В.С.. Зокрема було проведено анкетування серед учнів на виявлення рівня вихованості та громадянської активності.

Система позакласної виховної роботи з учнями освітнього закладу була спрямована на формування пізнавального, комунікативного, морального, естетичного, фізичного потенціалів учнів, на розвиток і прояв їхніх індивідуальних особливостей. Ці питання вирішувалися в навчальному закладі за рахунок функціонування 19 гуртків за інтересами та залучення справжніх професіоналів своєї справи до роботи в них.

У гуртках задіяно 368 учнів, що становить 65% від загальної кількості. Результати своєї діяльності гуртківці постійно представляють під час предметних декад та тижнів; вони беруть участь у культурно-масових та суспільно-корисних заходах, які проводяться в школі, районі та області.

Участь учнів в гуртках за інтересами у 2021-2022 н.р.

Назва гуртка

Напрямок

роботи

Тижневе

навантаження(год.)

ПІБ керівника гуртка

Кількість дітей, які відвідують гурток

«Криниця»

Історико-краєзнавчий

1

Н.Гончар

16

«Прометей»

Туристсько-краєзнавчий

1

Л.Андріяш

18

«Хоровий»

Художньо-естетичний

2

В.Магуран

30

«Пластун»

Туристсько-краєзнавчий

2

Л. Бурденюк

16

«Юний натураліст»

Еколого-натуралістичний

1

Л.Забуранна

16

«Паросток»

Еколого-натуралістичний

1

Р.Абрамова

16

«Юні охоронці

природи»

Еколого-натуралістичний

1

О.Мала

18

«Намисто»

Художньо-естетичний

1

Н.Тимчик

20

«Математика – гімнастика розуму»

Науково-технічний

2

Г.Пацай

16

«Еврика»

Науково-технічний

2

О.Настасяк

28

«Мовознавці»

Художньо-естетичний

1

М. Кравець

20

«Екосвіт»

Еколого-натуралістичний

1

С.Кологрива

12

«Інтеграл»

Туристсько-краєзнавчий

1

Л.Івасіва

25

«Чарівна перлина»

Художньо-естетичний

1

Н.Костюк

20

«Криниця»

Туристсько-краєзнавчий

1

О.Стасюк

20

«Олімпієць»

Фізкультурно-спортивний

1

С. Марущак

18

«Атлетична гімнастика»

Фізкультурно-спортивний

1

П.Квишко

18

«Патріот»

Фізкультурно-спортивний

1

В.Калач

18

«Абетка Терпсіхори»

Художньо-естетичний

5

Л.Резнік

55

Заклад освіти співпрацює з позашкільними закладами, що сприяє виховній роботі. На базі навчального закладу працюють спортивні секції ДЮСШ з волейболу, шахів. 250 учнів відвідують позашкільні спортивні секції, гуртки будинку школяра та музичну школу. Зайнятість учнів позашкільною освітою становить 46 %.

Протягом 2021-2022 н.р. адміністрацією, класними керівниками, соціальним педагогом та практичним психологом освітнього закладу регулярно й ефективно проводиться робота з учнями групи ризику, дітьми, що потрапили у складні життєві умови та із сім’ями пільгових категорій.

Систематично проводилося обстеження та аналіз матеріально-побутових умов проживання та забезпечувався юридичний захист дітей даних категорій. З боку класних керівників здійснювався контроль за відвідуванням учнів пільгових категорій навчальних занять, проводилась індивідуальна робота. Для них була організована участь у таких заходах: участь у Новорічному святі з подарунками у будинку культури, безкоштовне оздоровлення в санаторіях та дитячих таборах. Також за бюджетний кошт діти з малозабезпечених сімей, діти, позбавлені батьківського піклування щоденно отримують пільгове гаряче харчування у шкільній їдальні.

Усі учні пільгових категорій залучаються до роботи гуртків, беруть участь у позакласних та позашкільних заходах, а творчо обдаровані діти з багатодітних сімей стали учасниками районного конкурсу «Таланти багатодітної родини».

Профілактика правопорушень, злочинності, дитячої бездоглядності та безпритульності – один із головних напрямків виховної роботи.

У 2021-2022 н.р. під особливим контролем були такі питання: працевлаштування випускників 9 і 11 кл.; зайнятість учнів у позакласній роботі; діяльність школи щодо профілактики бездоглядності та правопорушень серед учнів і проведення роботи по правовому вихованню. Проводилася профілактична індивідуальна робота з учнями девіантної поведінки, заходи щодо запобігання негативних проявів у підлітковому середовищі. Питання роботи школи з профілактики дитячої бездоглядності та попередження злочинності серед неповнолітніх, звіти класних керівників про роботу з підлітками, які потребують посиленої педагогічної уваги та зайнятість учнів в позаурочний час розглядалися на нарадах при директорові, засіданнях МО класних керівників,Раді профілактики правопорушень.

З метою активізації роботи педагогічного колективу й батьківської громадськості з попередження серед учнів школи протиправних дій, підвищення правової культури, систематичного вивчення законів України та інших правових актів у 2021-2022 навчальному ріці були проведені заходи з профілактики за участю батьків учнів: круглий стіл «Діти і кримінальна відповідальність», засідання ради освітнього закладу «Роль гендерних стереотипів у порушенні прав людини, в насиллі над людиною, в торгівлі людьми», «Булінгу – ні!», тренінгові заняття: «Здорові звички – здоровий спосіб життя», «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства», батьківські збори «Спілкування без насилля».

З метою профілактики та попередження правопорушень серед учнів під постійним контролем знаходиться стан відвідування учнями навчального закладу. Ведеться книга щоденного обліку відвідування. Питання відвідування уроків учнями заслуховувалися на нарадах при директорові.

У закладі освітим систематично проводилася низка заходів щодо попередження правопорушення серед учнівської молоді:

- ведення внутрішньо шкільного обліку;

- індивідуальні співбесіди з учнями, які потребують особливої педагогічної уваги;

- залучення учнів до гурткової роботи;

- соціально-психологічний супровід учнів, які схильні до правопорушень;

- адаптація новоприбулих дітей до нового колективу;

- швидке реагування на виникнення конфліктних ситуацій між дітьми в класі;

- попередження та виявлення явища «соціального сирітства»;

- захист та підтримка дитини, яка схильна до правопорушення;

- створення умов для самостійного опору різним негативним явищам.

Систематична робота з превентивного виховання сприяє комплексному цілеспрямованому впливу на особистість, її фізичний, психічний, духовний, соціальний розвиток, вироблення в неї імунітету до негативних впливів соціального оточення, профілактику і корекцію асоціальних проявів у поведінці дітей і молоді, на їх допомогу і захист.

Станом на 04 червня 2022 року в школі 6 учнів перебувають на внутрішкільному обліку.

З метою формування правової свідомості учнів, підвищення правової освіти традиційно в школі був організований місячник правових знань, правової пропаганди і превентивного виховання «Право, обов’язок, свобода та відповідальність», в рамках якого були проведені такі заходи: години спілкування «Я маю право... Кожна людина має право…», зустрічі з працівниками міліції «Конституційні права, свободи та обов’язки громадян України», правовий брейн-ринг.

Постійно ведеться робота з попередження расизму та ксенофобії, виховання толерантного ставлення до людей. З цією метою були проведені Декада утвердження принципів загальнолюдської моралі «Людина в цьому світі лиш добро має творити» та Тиждень толерантності і добрих справ «Толерантність — дорога до миру». Протягом цього періоду в кожному класі пройшли години спілкування «Моральність – основа мого життя», «Людські чесноти - справжні цінності», «Хай добрим буде розум ваш, а серце — мудрим буде», «Хрестоматія моральних цінностей людства», «Толерантність – норма спілкування», «Поважаємо думку інших», «Культура інших народів», «Всі ми різні – але всі ми люди», «Толерантність – основна риса вихованої людини», благодійна акція «Відкрий серце – подаруй любов» (допомога літнім людям), Акція «5 картоплин».

Система профілактичної роботи з попередження усіх видів дитячого травматизму у 2021-2022 н.р. мала такі складові, як викладання предмету «Основи здоров'я»; організація систематичних медичних оглядів учнів та педагогічних працівників; проведення усіх видів інструктажів з учнями; проведення роботи щодо формування основ здорового способу життя, тематичних класних годин, профілактичних бесід та лекцій для гімназистів та їх батьків із залученням представників лікувальних установ; висвітлення питання профілактики дитячого травматизму на батьківських зборах.

Протягом року робота з профілактики всіх видів дитячого травматизму знайшла своє відображення в проведенні таких заходів: Місячник безпеки життєдіяльності та формування здорового способу життя «Здорова людина – здорове суспільство», Тиждень безпеки руху дітей «Дитина і вулиця», Тиждень протипожежної безпеки та безпечного поводження з газом «Легко вогник запалити та непросто погасити», Тиждень безпеки життєдіяльності та правил дорожнього руху, дні безпеки життєдіяльності напередодні канікул.

Систематично проводились тематичні виховні години та бесіди з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, пожежної безпеки та інших видів дитячого травматизму, проходили вікторини на краще знання правил пожежної безпеки, дорожнього руху, конкурси малюнку «Ми – пішоходи!», «Обережно! Вогонь!», конкурс відеофільмів та мультимедійних презентацій, виступ агітбригади з правил дорожнього руху.

До роботи з попередження всіх видів дитячого травматизму залучалася й батьківська громадськість. На батьківських зборах систематично розглядалися питання профілактики травматизму та інфекційних захворювань серед дітей.

Однією з головних ланок формування виховної системи є дієве функціонування учнівського самоврядування, яке відіграє значну роль у процесі духовного становлення особистості, засвоєння нею соціальних нормативів поведінки. У цьому контексті розвиток дитячого лідерства є також ефективним засобом попередження девіантної поведінки. Ефективною умовою перебудови виховної роботи є вироблення оптимальної, працюючої моделі учнівського самоврядування, котра комплексно впливає на розвиток особистості завдяки охопленню всіх сторін життя дитини, відповідності інтересам і запитам. Саме ці питання обговорювалися на засіданні педагогічної ради за темою: «Пробудження національної самосвідомості учнів, розвиток самостійності, готовності займати активну позицію в колективній діяльності через педагогічне керівництво учнів-ським самоврядуванням». Модель учнівського самоврядування нашого навчального закладу має цілеспрямовану, конкретну, систематичну і прогнозовану за наслідками діяльності школярів мету – виховувати в дітей активну життєву позицію. Забезпечує комплексний виховний вплив на учнів шляхом залучення їх до активної та систематичної участі у вирішенні важливих питань класу та школи, в залученні всіх членів колективу до планування, організації, контролю й підбиття підсумків навчальної та суспільно-корисної праці.

Робота шкільного самоврядування дає можливість кожному учневі знайти саме свою справу, яка йому ближча за інтересами, здібностями, нахилами.

Органом самоврядування в навчальному закладі є учнівське врядування, яке обирається щорічно. До його складу входять 5 комісій: «Дисципліни і порядку», «Цікаві справи», «Навчальна», «Рейтингова» та «Прес-центр». Усі комісії діють за чітко визначеними напрямами діяльності і мають конкретні завдання, спрямовані на досягнення спільної мети і перегукуються з положеннями Програми «Основні орієнтири виховання». Учнівська рада була активним організатором і учасником багатьох позашкільних заходів, таких як: лінійки до Дня партизанської слави та до Дня Соборності України, святкового концерту з нагоди «Дня працівника освіти», «Дня Святого Миколая», «Із любов’ю про жінку» та Дня матері.

Для реалізації виховних завдань в освітньому закладі був розроблений план виховної роботи навчального закладу та окремі плани, які були затверджені на засіданнях методичних об’єднань класних керівників.

В основу системи загальношкільних заходів покладені тематичні місячники, тижні, декади, які спрямовані на підвищення зацікавленості вихованців спільною діяльністю та що виражають всі напрямки здійснення виховного процесу. Так протягом 2021-2022 навчального року було сплановано і проведено дев'ять Місячників:

- вересень: Місячник основ безпеки життєдіяльності та формування здорового способу життя «Здорова людина – здорове суспільство» (формування ціннісного ставлення до себе)

- жовтень: Місячник національно - патріотичного виховання «У нас одна Батьківщина – наша рідна Україна» (формування ціннісного ставлення до суспільства і держави);

- листопад: Місячник морально-етичного виховання «Я – людина, і цим все сказано!» (формування ціннісного ставлення до себе і до людей);

- грудень: Місячник правових знань, правової пропаганди та превентивного виховання «Право, обов’язок, свобода та відповідальність» (формування ціннісного ставлення до суспільства і держави);

- січень: Місячник громадянського виховання «Я – громадянин, я – патріот, я – житель свого міста» (формування ціннісного ставлення до суспільства, держави, до праці);

- лютий: Місячник сприяння творчому та інтелектуального розвитку особистості «Найвище багатство – знання та уміння, найвище мистецтво – розуміння себе» (формування ціннісного ставлення до себе);

- березень: Місячник художньо-естетичного виховання «В океані рідного народу відкривай духовні острови» (формування ціннісного ставлення до мистецтва);

- квітень: Місячник екологічного виховання «Ти на Землі Людина! Захоплюйся, дивуйся, усміхнись і бачити красу навколо вчись!» (формування ціннісного ставлення до навколишнього середовища).;

- травень: Місячник родинного виховання «Щаслива родина – багата країна» (формування ціннісного ставлення до людей).

Метою цих тематичних періодів було виховання освіченої, компетентної та соціально активної особистості, формування високої громадянської позиції та загальнолюдських цінностей громадянина України, почуття громадянськості, позитивного ставлення до навчання і праці, прагнення здобувачів освіти до здорового способу життя.

Аналіз відвіданих виховних заходів показав, що виховна робота проводиться на належному рівні, використовуються сучасні технології виховання учнів: соціальне проектування, колективні творчі справи, навчально-виховні проекти, технологія самовиховання і саморозвитку.

Загальношкільні свята проводились відповідно до плану роботи школи на навчальний рік.

Яскравістю та урочистістю запам’яталися традиційні виховні заходи:

- свято Першого дзвоника, день Знань;

- щорічний осінній ярмарок «Щедрі дари золотої пори»;

- святкування Дня вчителя;

- традиційний День самоврядування;

- участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку», до Дня пам’яті жертв голодоморів 1932-1933 рр.;

- Святий Миколай крокує планетою;

- новорічні свята;

- шкільний етап конкурсу читців поезії Т.Г.Шевченка;

- свято Останнього дзвоника.

Особливу увагу вчителі-предметники та класні керівники в навчальному закладі приділяли національному та громадянському вихованню, адже одним з педагогічних завдань є виховання громадянина та патріота України. Національно-патріотичне виховання підростаючого покоління завжди було одним з найважливіших завдань сучасної школи, адже дитинство і юність - благодатна пора для розвитку святого почуття любові до Батьківщини. Лише любов до своєї Вітчизни, осмислення своєї історії, прояв поваги до своєї історії може викликати в людині ті душевні якості, які і визначають його як особистість, як громадянина. Так протягом вересня в освітньому закладі був проведений місячник «У нас одна Батьківщина – наша рідна Україна». У цей час в усіх класах відбулися години спілкування до дня селища «Мій край - моя історія жива», «Місце, де ти народився». Члени комісії «Цікаві справи» підготували тематичну лінійку «Від козаків до наших днів збережемо вогонь батьків». Змістовним та насиченим заходами був тиждень пам’яті «Через роки, через століття – пам’ятаємо!», організований з нагоди дня визволення України від німецько-фашистських загарбників. Усі класи брали участь у конкурсі газет до Дня партизанської слави, а учні 9-А та 9-Б класів під керівництвом вчителя історії Андріяш Л.Г. організували та провели лінійку з цієї нагоди. У рамках тижня пам’яті «Ваш світлий подвиг незабутній» в усіх класах пройшли уроки Мужності, години спілкування, на які були запрошені «діти-війни» та воїни АТО .

Морально-естетичне виховання, яке становить невід'ємну частину загальної культури людини, формується, передусім, в структурі загальношкільної освіти і виховання. Морально-естетичне виховання збагачує внутрішній світ людини, формує добре, уважне і шанобливе ставлення до оточуючих його людей і до суспільства в цілому, допомагає оцінювати вчинки з моральної точки зору. На виконання цих завдання були спрямовані всі позакласні заходи, проведені в рамках місячника морально-етичного виховання «Я – людина, і цим все сказано!».

Класні керівники на годинах спілкування «Толерантність – норма спілкування», «Поважаємо думку інших», «Культура інших народів», «Всі ми різні – але всі ми люди», «Толерантність – основна риса вихованої людини», «Духовні вартості українців», «Моральність – основа мого життя», «Людські чесноти - справжні цінності», «Хай добрим буде розум ваш, а серце — мудрим буде», «Хрестоматія моральних цінностей людства» обговорювали питання одвічних людських цінностей.

Екологічне виховання покликане забезпечити молоде покоління науковими знаннями про взаємозв’язок природи і суспільства. Саме тому в школі щорічно проводиться місячник екологічного виховання. У рамках місячника було проведено конкурс на кращий екологічний плакат, вікторину з екології серед учнів 9-11 класів, трудові акції по впорядкуванню квітників та клумб на території навчального закладу, весняну толоку з озеленення та благоустрою гімназійного подвір’я. У кожному класі протягом екологічного місячника пройшли години спілкування «Наша планета – колиска життя», «Любов до рідної землі в своїх ділах не погаси», «Збережемо Землю голубою і зеленою», «Про екологію рідного краю», «Світ навколо мене та я в ньому», «Екологічна етика», «Полин-сльозою омивається душа». Творча група учнів під керівництвом вчителів біології Забуранної Л.Г. та Малої О.А. підготували літературно-музичну композицію до Дня довкілля та Всесвітнього дня Землі «Зігріємо землю красою й любов’ю, для наших нащадків її збережем».

Члени учнівського лісництва «Паросток» взяли участь в обласному етапі Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв, де посіли ІІ місце. Також вибороли І місце серед учнівської молоді загальноосвітніх шкіл за захист науково-дослідницьких робіт з лісової справи. (Пацай Анастасія, керівник директор учнівського лісництва – Мала О.А.).

Вагоме місце в системі виховної роботи навчального закладу займає художньо-естетичне виховання. Вихованню естетичних ідеалів, любові до природи, навколишнього світу сприяють конкурси та виставки малюнків, які постійно проводяться в освітньому закладі. Так протягом року були проведені такі конкурси: «Народжені, щоб у мирі й любові жити», «Зимовий вернісаж», «Весна пробуджує від сну всю нашу землю чарівну», «Великдень – свято Воскресіння», конкурс великодніх писанок «Яйце-райце», «Вічна пам’ять героям! Ми низько вклоняємось їм». Учні школи взяли участь в обласному конкурсі читців та вокалістів «Зіркова мрія» та фестивалі учнівської та вчительської творчості « Проліски надії 2021-2022»

Протягом місячника художньо-естетичного виховання «В океані рідного народу відкривай духовні острови» було проведено ряд заходів з нагоди відзначення річниці від дня народження Т.Г.Шевченка та Тиждень образотворчого і музичного мистецтва.

У травні, під час місячника родинного виховання «Щаслива родина – багата країна» та з нагоди святкування Дня матері в освітньому закладі бул проведені онлайн родинні свята «Мамо, тобі низесенько вклонюсь», у яких взяли участь усі класні колективи.

Справжні дивом, святом творчості і талантів став захід «Святий Миколай крокує Планетою»(Костюк Н.А.). Проведення цього виховного заходу мало на меті ознайомлення з народними звичаями та традиціями українського народу.

Протягом навчального року було проведено ряд заходів військово-патріотичного напрямку: інформаційні хвилинки до Дня партизанської слави, тижні пам’яті до дня визволення України від німецько-фашистських загарбників та Дня Перемоги. З цієї нагоди у всіх класах пройшли години спілкування, уроки Мужності, уроки – зустрічі «Між життям і безсмертям мости», «Подвиг непідвладний часу», «Пам'ять серця», «Ветеранам низько вклоняємося», «Тих днів не змеркне слава», «У війни не жіноче обличчя». Учні брали участь у районних заходах до Дня Соборності України, до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, а також організовані урочисті лінійки до Дня визволення Крижопілля та Вінниччини. Взяли участь у флешмобі «Благородне серце Вінниччини разом із ЗСУ», у якому подякували воїнам-героям, які захищають суверенітет та територіальну цілісність нашої держави від російських окупантів. Рій «Козацький гарт» взяв участь у обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») і виборов три призові місця:

- Конкурс «Відун» - 2 місце;

- Конкурс «Ватра» - 2 місце;

- Конкурс «Фізична підготовка» - 3 місце.

У режимі онлайн взяли участь у «круглому столі» на тему «Військово-патріотичне виховання учнівської та студентської молоді в умовах боротьби за Україну».

Усі класи навчального закладу взяли участь у фотоквесті «А я іду по світу в вишиванці».

Реалізовано проєкт уроків з фізичної культури «Перемагаємо разом».

Взяли участь у фоточеленджі «Зоряні мрії дітей України» та в обласній виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій рідний край».

Виховуючи в учнів навички працелюбної особистості, свідомого ставлення до праці, класні керівники залучали учнів до участі в екологічних та трудових акціях. Так учні брали участь у трудових операціях по впорядкуванню території школи «Чиста, затишна школа – окраса селища», «Зроби світ навколо себе чистішим».

Надзвичайно важливо створити сприятливе освітнє середовище для всебічного розкриття й реалізації здібних та обдарованих вихованців, яке базується на психології успіху дитини. Домінантами в нашому навчальному закладі є культ знань, успіху. Цьому сприяє рейтингова система оцінки діяльності учнів та класних колективів, за підсумками якого визначаються кращі учні й кращий клас навчального закладу.

Класні керівники та вчителі предметники осмислили сучасні виклики виховання в умовах карантину та воєнного стану. Виховні заходи, заплановані в річному плані по можливості інтерпретували для виконання в соціальних мережах, залучивши дітей до виховного процесу дистанційно. Урізноманітнили роботу з дітьми новими формами (квести, флешмоби, челенджі, мультимедійні альбоми).

Уся робота була спрямована на розвиток самостійності учнів, зміцнення дружніх стосунків у колективі й розкриття індивідуальних можливостей дітей.

Підсумовуючи, слід зазначити, що аналіз стану виховної роботи за 2021-2022 навчальний рік свідчить про високий виховний потенціал навчально-виховного процесу та концепцію виховної системи, що склалася в освітньому закладі. Створена модель виховної роботи допомагає виховувати компетентних учнів, у яких розвивається здатність до самопізнання та самовдосконалення. Завдяки цьому всі вихованці протягом року були активними учасниками позакласного життя закладу. Рівень ефективності участі класів у виховних заходах був досить високий.

Організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу в закладі освіти проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації освітнього процесу та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем В. о. директора закладу освіти. З працівниками закладу освіти постійно проводяться відповідні інструктажі з охорони праці, які фіксуються в журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться з учнями закладу. Класні керівники ведуть журнали реєстрації інструктажів з питань безпеки життєдіяльності, в яких фіксують проведення вступного, первинного та цільових інструктажів; починаючи з 9-го класу учні розписуються в журналі інструктажів. Кожна класна кімната, кабінет, спортивна заламає необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Протягом року сталось два випадки травмування серед здобувачів освіти.

Упродовж року класними керівниками проводились бесіди з питань попередження травматизму серед учнів, були проаналізовані випадки

побутового травматизму, питання травмування розглянуто на нарадах при директорові та на засіданнях педрад. Було проведено тижні безпеки життєдіяльності та безпеки дорожнього руху, заклад освіти брав активну участь у Всеукраїнському рейді «Увага! Діти на дорозі».

Упродовж навчального року додатково проводилися бесіди з попередження дитячого травматизму: напередодні осінніх, зимових, весняних і літніх канікул, поточні бесіди і повідомлення про нещасні випадки, проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності і охорони праці під час проведення екскурсій, відвідування театрів, участі у спортивних заходах.

Напередодні літніх канікул з учнями проведені первинні інструктажі з питань запобігання дитячому травматизму. Серед учнів та їх батьків проведено також роз’яснювальну роботу щодо обмеження часу перебування на сонці, шляхи запобігання сонячних та теплових ударів, дотримання правил поведінки на воді, забезпечення необхідного для здоров‘я дитини водного балансу тощо.

Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайної ситуації і дотримуються їх.

Приміщення закладу освіти забезпечені первинними засобами пожежогасіння. По всій школі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Для попередження виникнення надзвичайних ситуацій в осінньо- зимовий період перевіряється температурний режим, дотримується енергозберігаючий режим роботи школи, перед зимовим сезоном перевіряється система опалення, постійно ведеться очистка від снігу території школи, попередження травм при падінні (посипається сумішшю).

Усі кабінети, приміщення школи забезпечують оптимальні умови для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього процесу. Навчальні кабінети початкових класів, фізики, біології, інформатики, спортивна зала обладнані засобами навчання відповідно до вимог законодавства та освітньої програми.

У закладі освіти створені умови для здорового та якісного харчування: належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні; дотримання санітарно-гігієнічних вимог приміщень для приготування їжі та їдальні; столи, стільці, місця для видачі готових страв є чистими та регулярно миються.

Заклад освіти забезпечений в повному обсязі дезинфікуючим засобом “Біохлор”, туалетним папером “Джамбо”, паперовими рушниками, рідким милом з асептичною дією ТМ “Бджілка”, засобами для миття підлоги та обладнання.

Щорічно покращується матеріальна база закладу освіти. Упродовж 2021-2022 навчального року за бюджетні кошти для школи придбано необхідні меблі, дидактичні матеріали та обладнання, комп’ютерне обладнання, інструменти , шкільна документація, канцтовари, медикаменти, обладнання для ресурсної кімнати.

Організація харчування та медичного обслуговування учнів і педагогічних працівників.

Якісне і здорове харчування дітей - одна із умов здоров’я, розвитку та успішного навчання учнів. Заклад освіти, в якій дитина проводить більшу частину свого часу, має дбати про забезпечення умов для якісного і здорового харчування, а також формувати в учнів стійкі навички здорового харчування. Завдання закладу освіти - не лише створити належні умови для харчування, а й докласти зусиль, щоб дітям хотілося харчуватися у шкільній їдальні.

Щоб створити у закладі умови для здорового, якісного харчування, адміністрація школи постійно контролює належний матеріально-технічний

стан харчоблоку та їдальні, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, засвідчення підписом керівника щоденного меню, щоденний контроль за якістю продуктів, що готуються у їдальні закладу освіти, умовами їх зберігання, дотримання термінів реалізації і технології виготовлення страв.

Для реалізації умов здорового харчування в школі організований зручний режим харчування для всіх учнів школи, враховуючи кількість учнів, пропускну можливість їдальні та інші умови закладу, регулярно проводиться моніторинг стану справ у їдальні, запрошуються батьки до контролю за харчуванням у закладі освіти. Проводиться регулярний моніторинг асортименту буфету.

У 2021-2022 н.р. було організоване харчування у їдальні закладу освіти для 230 учнів початкової школи та 250 учнів середньої та старшої школи. Для дітей пільгових категорій було організоване безкоштовне харчування (діти, позбавлені батьківського піклування –6; діти з малозабезпечених сімей – 14; діти сироти – 1; діти з сімей, батьки яких приймали участь в АТО – 29 ). Забезпечувалися харчуванням, на умовах спів фінансування діти з інвалідністю - 13, діти з багатодітних сімей 1-11-х класів – 74.

Надання соціальної підтримки та допомоги дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки

На виконання Законів України «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», з метою вдосконалення роботи з забезпечення соціально-правових гарантій дітей пільгового контингенту, їх захисту, створення необхідних умов для повноцінного та різностороннього їх розвитку в школі проводилась робота щодо створення сприятливих умов для розвитку дитини, налагодження зв'язків і партнерських відносин між сім'єю та школою. Робота зданого напрямку здійснювалась відповідно до річного плану роботи школи, плану виховної роботи, плану роботи психологічної служби з організації соціального захисту дітей пільгових категорій. На початку навчального року було підготовлено банк даних соціально незахищених категорій дітей, який у ході освітнього процесу змінюється та поновлюється в залежності від кількісного складу учнів кожної визначеної категорії.

В школі у 2021-2022 навчальному році навчалися 137 дітей, які потребували особливої соціальної уваги та підтримки, а саме 1 дітей-сиріт та 6 дитини, позбавлених батьківського піклування, 13 учнів з інвалідністю, 74 дітей з багатодітних сімей, 14 дітей з малозабезпеченої сім’ї, 29 дитини, батьки яких є учасниками АТО.

Постійно оновлювався банк даних дітей пільгових категорій. Ця робота проводилася на підставі відповідних документів класними керівниками. Діти пільгових категорій відвідували гуртки та секції, брали активну участь в житті школи: в шкільних та класних виховних заходах, конкурсах, вікторинах, спортивних змаганнях. Найактивніші з них внесені до банку даних «Обдаровані учні». Складені соціальні паспорти учнів пільгових категорій .

Фінансовий звіт

Про використання коштів за 2021-2022 навчальний рік

по ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 смт Крижопіль

549 788 грн. – благоустрій паркової зони ( капітальний ремонт спортивного майданчика з вуличними тренажерами) – спільні кошти громади та обласного бюджету

15 000 грн. – коригування ПКД на реконструкцію приміщення навчального закладу – кошти місцевого бюджету

777 264 грн. – кошти за надання послуг із оренди обладнання котельні, обслуговування чотирьох шкільних автобусів, проведення геологічних те геодезичних робіт для участі в проєкті «Велике будівництво» (кошти місцевого бюджету)

1 006 113 грн. – оплата за енергоносії та комунальні послуги (кошти місцевого бюджету)

568 763 грн. – кошти на придбання вугілля та дров ( кошти місцевого бюджету)

233 005 грн. – кошти на придбання обладнання та матеріали для перших класів за програмою НУШ (парти та стільці, телевізори, ноутбуки, ламінатори, принтера)

96 731 грн. – безкоштовно отримано від департаменту освіти (бібліотечні фонди, обладнання та матеріали для НУШ)

1 821 658 - безкоштовно отримано від департаменту освіти шкільний автобус для дітей з особливими освітніми потребами

17 500 – придбано ноутбук автобус для дітей з особливими освітніми потребами

50 000 грн – кошти отримані на рахунок закладу освіти від додаткової господарської діяльності (шкільне поле) – наразі проводяться ремонтні роботи в протирадіаційному укритті, відновлюють роботу внутрішніх вбиралень біля спортивного залу, будуть закуплені вкрай необхідні господарські матеріали для проведення поточного ремонту приміщень закладу освіти, встановлюють ще один котел (перевезений із Шарапанівської філії).

Позабюджетні кошти за 2021-2022 н. р. отримано : 120 842 грн. - благодійна допомога - батьківська допомога на ремонт класних кімнат та придбання навчального інвентарю

Від обласного депутата отримано :

Гетри – 400 шт,

Дезінфікуючий засіб для рук – 150 шт.

Нагальні потреби та плани на 2022 – 2023 навчальний рік:

- утеплення фасаду школи корпусу № 1

- будівництво басейна

- капітальний ремонт корпусу № 2 для перших класів

- капітальний ремонт корпусу № 3 – шкільні майстерні та їдальня

- встановлення відеоспостереження по периметру території навчального закладу та в навчальному корпусі

- будівництво спортивної зали для молодших класів

Робота із зверненнями громадян

У 2021-2022 навчальному році не було отримано письмових звернень. Але більше 300 звернень було розглянуто під час особистого прийому громадян в.о. директора освітнього закладу. Усі звернення, які надійшли, були вчасно розглянуті і про результати було повідомлено заявникам.

*

Наше завдання - продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку школи. Навіть за чарівної влади й казкового суспільства можна все руйнувати або у найскладніших соціальних умовах збудувати навколо себе світ чистоти й взаєморозуміння.

Переконана, що спільними зусиллями наша заклад освіти буде набувати нових барв. Інакше не можна - наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої роботи.

Висловлюю всім вдячність за творчу і сумлінну працю.

Сподіваюся, що набутий вами досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію завдань і викликів, які стоять перед нашим закладом освіти.

Бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчих здобутків, миру й злагоди в державі.

З повагою, В.о. директора Л. Рясна


РІЧНИЙ ЗВІТ ЗА 2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК


Звіт директора 2021.docx

РІЧНИЙ ЗВІТ ЗА 2019-2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК


ЗВІТ ДИРЕКТОРА 2020.doc