Виховна робота

Виховна робота

В основу організації системи виховної роботи школи покладено ключовий нормативний документ у сфері освітньої політики щодо виховання –Лист МОН від 27.06.2019 № 1/9 – 414 «Деякі питання щодо створення у 2019 /2020 н.р. безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок.» Завдання педагогів робити все, аби сучасні діти могли навчитися без страху і насилля отримувати ціннісні життєві навички, які відповідають світу, що змінюється. Тому зміст виховної діяльності навчального закладу побудований у відповідності до наступних ключових ліній:

- ціннісне ставлення до себе;

- ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;

- ціннісне ставлення до суспільства і держави;

- ціннісне ставлення до праці;

- ціннісне ставлення до природи;

- ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

При цьому враховуються традиції школи, загальнодержавні та календарно-обрядові свята, співпраця з батьками та громадськими організаціями. Реалізація основних орієнтирів виховання відбувається через сучасні технології виховання, проектну діяльність, тематичні місячники, наповнені різноманітними формами учнівської діяльності та відображається у:

- системі загальношкільних заходів;

- роботі органів учнівського врядування;

- роботі з батьками;

- спільній діяльності школи та громадських організацій.

Виховна робота планується в закладі так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника життя, гармонізації та гуманізації стосунків між учнями і педагогами, школою і родиною, керуючись ідеями самоцінності дитинства. Важливу роль у цьому відіграє позакласна робота. Домінуюча роль в її організації належить класному керівнику, який передусім є організатором позакласних виховних заходів.

Слід зазначити, що у процесі виховання класні керівники 5-11-х класів керуються особистісно-орієнтованим підходом до здібностей, нахилів кожного старшокласника, тим самим створюючи умови для саморозвитку, самовдосконалення, самореалізації на основі національних та загальнолюдських цінностей. Класні керівники початкових класів з першим і найважливішим чинником виховання виділяють сім’ю, яка через власну культуру, мову, цінності виявляє значний вплив на виховання підростаючого покоління, другим є школа, яка сьогодні покликана стати осередком виховання, в тому числі, самовизначення і самореалізації кожної особистості.

Класні керівники в ході роботи з учнівськими колективами, батьками враховують принципи Національної програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України» та реалізують інноваційні технології виховання особистості, творчі підходи. Реалізація завдань та мети «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України» у школі здійснюється через організацію виховного процесу на засадах проектної педагогіки, створення програм виховної роботи для кожного класу, оптимальне поєднання форм організації виховної роботи індивідуальної, групової, масової, співпраця з органами учнівського врядування.

МО класних керівників

Дрогобецька Алла Володимирівна -

керівник методичного об'єднання класних керівників

Тема: « Шляхи вдосконалення спільної виховної діяльності сім'ї, школи та громадськості щодо створення єдиного виховного простору розвитку особистості для реалізації кожного вихованця як національно-свідомого громадянина України»

Основні завдання методичного об'єднання класних керівників

1. Підвищення теоретичного, науково-методичного рівня підготовки класних керівників із питань психології та педагогіки.

2. Забезпечення реалізації єдиних принципових підходів до виконання та соціалізації учнів.

3. Озброєння класних керівників сучасними виховними технологіями та знаннями щодо сучасних форм і методів роботи.

4. Координація планування, організації та педагогічного аналізу виховних заходів класних колективів.

5. Вивчення, узагальнення та використання прогресивного педагогічного досвіду роботи класних керівників.

6. Сприяння створенню й розвитку системи виховної роботи класних колективів.

Методичне об'єднання класних керівників

1. Організовує колективне планування й колективний аналіз діяльності класних колективів.

2. Координує виховну діяльність класних колективів та організовує їхню взаємодію в педагогічному процесі.

3. Визначає та узгоджує принципи виховання та соціалізації учнів.

4. Організовує вивчення та застосування класними керівниками сучасних технологій виховання, форм і методів виховної роботи.

5. Здійснює обговорення соціально-педагогічних програм класних керівників і творчих груп педагогів, матеріалів з досвіду роботи та атестації класних керівників.

6. Оцінює роботу членів об'єднання, подає адміністрації школи пропозиції щодо заохочення кращих класних керівників.

Шкільне МО класних керівників на тему : «Протидія булінгу»

На сьогодні булінг перетворився на доволі поширене явище глузування та знущання над дітьми й став частиною шкільного життя. І з роками масштаби цього явища тільки збільшуються. Багато вчителів вважають, що булінг не така серйозна проблема, як уживання школярами наркотиків і тютюну, проте його наслідки можуть бути дуже важкими.

У навчальному закладі вирішальна роль у боротьбі з булінгом належить учителям.

11 лютого в школі було проведено методичне об’єднання класних керівників на тему «Протидія булінгу», де з доповідями виступили заступник директора з виховної роботи Дрогобецька А.В., шкільний психолог Козьма В.С. та соціальний педагог Магуран В.М.

Класні керівники стали учасниками тренінгового заняття «Протидія булінгу», яке вмістило такі рубрики: «Мозковий штурм «Що таке насильство?», вправи «Казка про Скріпку», «Яблуко», «Антибулінг». А завершилося – притчею «Про двох вовків», мультиплікаційною анімацією та відеороликом «Вірте в любов».

Було опрацьовано стратегії допомоги дітям, вироблено практичні поради для батьків та виписано висновки для педагогів:

- усі члени шкільної спільноти мають розуміти, що насильство в школі є неприйнятним;

- правила поведінки «Як треба. . .» мають бути складені в позитивному ключі;

- дисциплінарні заходи повинні мати виховний, а не каральний характер;

- жоден випадок насильства не можна залишати без уваги;

- механізми повідомлення про випадки знущань повинні забезпечувати учням підтримку і конфіденційність;

- для успішного попередження та протидії насильству треба проводити заняття з навчання навичок ефективного спілкування та мирного розв’язання конфліктів.

Усі ми живемо в людському оточенні, поміж людей. Усі ми різні. Та живемо разом. . .

Тому треба любити один одного, прислухатися до чужих думок, частіше заглядати у внутрішній світ. . .

Словом, важко жити з людьми, а без людей – неможливо. Тому кожному потрібно віддати себе людям, бо ж ніхто не знає, для чого прийшов у цей дивовижний світ.

Гурткова робота

Гуртки в 2019-2020 навчальному році

Еколого-просвітницький центр «Паросток»

Учнівське лісництво

Гурток «Паросток» Гурток «Юні охоронці природи»

Керівник Абрамова Руслана Степанівна Керівник Мала Оксана Антонівна


Ліс – фест і найкраще учнівське лісництво області.

Усі тут разом, всі тут воєдино:

Дуби і липи кронами сплелись,

Вчись у Природи мудрості, людино,

Поки не пізно, У природи вчись!

8 вересня у Вінниці, на Фонтанній площі Центрального парку культури і відпочинку, фанфари зібрали усіх бажаючих на яскраве пізнавальне дійство – ІІІ обласний лісівничо-просвітницький фестиваль «Пізнай ліс!», яке відкривали зразковий танцювальний колектив "Дзвіночок» хореографічною картинкою «Веселка бажань» та члени учнівського лісництва «Паросток»: Оніщук А., Борейко А., Дзуман В., Кожухар А., Пестик Р., Жердецький В., Дяченко А., Мороз А., Пацай А., Спориш Н., Широка Д.

Учасників та гостей фестивалю привітав начальник Вінницького ОУЛМГ Бондар А.О. Відбулося вручення нагород лісівникам області, від благородної праці яких залежимо ми всі.

Приємно вразили художні номери юних лісівників! А виставка наметів, чудові фотозони! Дітлахи насолоджувалися «Лісовою галявиною» зі всякою здобою, цілющим медом, яблуками й сливами, джерельною водою та лісовим чаєм!

Але для нас найголовнішими є здобутки – визнання на обласному рівні нашого учнівського лісництва найкращим! А за перше місце й винагорода − комп'ютер!

«Паросток»! Буйного тобі цвітіння, натхнення й творчості!

Ваша праця оксамитовими гаями й дібровами вписується в історію поколінь.

Так тримати! Бо ліс – це не просто друг, це безцінний скарб України.

У ногу з часом

25 вересня 2019 р. у Чернігівській області проходив ІІ етап триденного Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Серед 24 команд-учасниць була команда середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. воїна-інтернаціоналіста С.В.Гаврилюка еколого - просвітницького центру «Паросток» (Дзуман В., Пацай А., Оніщук А.)

Чернігівщина – споконвічний лісовий край який має чим гордитися! І гостей з усіх куточків України приймав щиро і привітно. Назавжди залишаться спогади в учасників зльоту від побаченого й пережитого. Захоплення, здивування й задоволення – ось що привезли наші юні лісівники.

Бо знову, як уже стало звичним, привезли призові місця:

- І місце здобула виставка-презентація роботи учнівського лісництва;

- ІІІ місце – за захист науково-дослідницької роботи «Упровадження інноваційних технологій в практику вирощування лісових культур»

Нові знайомства, нові враження, новітній креативний підхід у лісничій справі вартують тих витрачених сил і часу членів «Паростка».

Бо їм знову працювати, досліджувати, вирощувати й захищати!

Успіхів і нових здобутків! Сонця тобі, наш «Паросток», життєдайної сили й підтримки лісівників усіх рівнів!

Щиро дякуємо за підтримку команди директору ДП «Крижопільський лісгосп» Цимбалюку Володимиру Васильовичу!

Гурток «Патріот України»

Керівник Калач Володимир Броніславович

Ти маєш характер, «Козацький гарт»!

Пошли нам, Боже,нині Богунів,

Щоб вберегти омріяну Державу,

Щоб виростили лицарськихсинів,

Щоб воскресили розіп’ятуславу…

Однією із форм позакласної роботи з патріотичного та морально-етичного виховання школярів є Всеукраїнська дитячо-юнацька гра «Сокіл» («Джура»), яка має далекоглядну мету й завдання на основі козацьких традицій. Адже любов до України та повага до національних цінностей українського народу – це той стержень, який формує громадянина.

Ще тільки завесніло, а команда нашої школи – рій «Козацький гарт» ім.І.Богуна – уже розпочала підготовку до гри-випробування.

І недаремно: І місце на районному етапі гри, з чим вітаємо усіх, хто долучився до перемоги!

Залікові змагання:

- «Впоряд» - 2 місце;

- «Перетягування линви» - 1 місце;

- «Смуга перешкод» - 10 місце;

- «Стрільба» - 2 місце (індивідуально – Ковальчук Т. (3 місце) і Трач Ганна (2 місце);

- «Рятівник» - 2 місце;

- «Відун» - 3 місце;

- «Ватра» - 1 місце;

- «Бівак» - 2 місце;

- «Добре діло» - 3 місце.

Задача стояла перед усіма: і дорослими, і дітьми – серйозна й відповідальна. І вона була виконана. Завдяки згуртованим діям. І це найголовніше. Так тримати!

Хореографічна студія «Дзвіночок»

Гурток «Абетка Терпсіхори»

Керівник Резнік Людмила Іванівна

Хореографічна студія «Дзвіночок»

Хореографічний ансамбль “Дзвіночок” було створено у вересні 1996 року, на базі СЗШ І-ІІІ ступенів № 2 смт Крижопіль.

З невеликого гуртка більш ніж за 20 років створено колектив, який налічує понад 100 учасників у віці від 6 до 17 років.

За період його існування здійснено постановки більш як 40 хореографічних номерів малих та великих форм. Це композиції, картинки, мініатюри.

У концертній програмі ансамблю танці близькі та зрозумілі дітям. Вони захоплюють своєю виразністю, цікавим сюжетом, яскравістю костюмів.

Хореографічна студія «Дзвіночок» стала візитівкою не тільки навчального закладу, а й нашого селища. Колектив проводить велику концертну діяльність, є постійним учасником районних та обласних заходів, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів, концертів та благодійних акцій. Ансамбль «Дзвіночок» завжди бажаний гість на масових заходах школи , району та області.

Колектив був учасником таких фестивалів та конкурсів:

· Обласний конкурс хореографічного мистецтва ім.В Румянцева-диплом IIIступеня (2016 рік)

· Обласний фестиваль учительської та учнівської творчості «Проліски надії».Нагороджено грамотою Держпартаменту освіти і науки 2017,2018,2019р.

· V ВсеукраЇнський багатожанровий конкурс мистецтв

«Зірковий тріумф»-диплом другого ступеня (2019 рік).

Учасник мистецького проекту «Велике шоу маленьких зірочок» у 2018 та 2019р.Нагороджено грамотою Вінницького обласного Будинку культури учителя.

Професійний ріст колективу, постійний склад учасників, різноманітний репертуар – все це сприяє успішному розвитку зразкового хореографічного ансамблю «Дзвіночок». Колектив неодноразово був нагороджений грамотами обласного та районного рівнів. За досягнення в розвитку дитячої самодіяльної художньої творчості, високий рівень виконавської майстерності та репертуару, активну роботу по культурному обслуговуванню та організації змістовного дозвілля населення ансамблю танцю «Дзвіночок» СЗШ І-ІІІ ступенів № 2 смт Крижопіль Вінницької області постановою Президії Ради Федерації профспілок України від 16 серпня 2005 року № П-19-6 присвоєно почесне звання «Зразковий самодіяльний колектив профспілок України» і впродовж п’ятнадцяти років підтверджує почесне звання «Зразковий».

Літературна студія «Дивослово»

Керівник Гринчик Наталія Іванівна

На Крижопільщині – « Бортнякова весна»!

Як тільки природа вбереться в яскраво-зелені шати й лелека розправить крило, наша благодатна подільська земля збирає гостей звідусіль. Щоб згадати добрим словом Справжнього Українця, поета, людину величної душі, нашого земляка – Анатолія Агафоновича Бортняка.

У п’ятницю, 17 травня, до школи завітала Ніна Гнатюк, засновниця премій ім. А. Бортняка.

Скільки теплих спогадів залишилось у поетеси про часи спільної праці, якими вона поділилася з нами!

А школярі читали поезії, співали й танцювали, показуючи свою майстерність, молодечий запал і розуміння, що «поезія – це завжди неповторність»…

Усе дійство було організоване учителем філологом, членом Спілки письменників України Наталією Струтинською, за що висловлюємо щиру вдячність!

П’янкий запах і білі тендітні пелюстки хризантем наповнювали залу й були символом чистоти високої поезії А. Бортняка.

Людина живе доти, допоки її пам’ятають!

Гурток «Прометей»

Керівник Андріяш Любов Гаврилівна

Тиждень пам'яті

Пам'ять… Лише вона здатна виміряти велич подвигу тих, хто поклав на алтар свободи найцінніше - життя.

Минулий тиждень, з 21 по 25 жовтня, пройшов під егідою вшанування пам'яті про 75-річницю визволення України від нацистських загарбників і полеглих захисників української землі, яка скроплена кров'ю і всипана кістками мільйонів.

Членами пошукової групи «Прометей » організовано перегляд фільму учнями 6-10 класів «Хроніка Другої світової війни» (Андріяш Л.Г.)

Упродовж тижня екскурсоводи 9-Б класу (кл. кер. Івасіва Л.В.) провели екскурсії в Музеї Бойової Слави (керівник клубу «Прометей» Андріяш Л.Г.) для учнів 5,6,7 класів, 8-9 класів, 10 класів.

На інформаційних тематичних годинах класні керівники ознайомили учнів з визначними особистостями серед військових командирів Другої світової. Адже від них залежало збереження солдатського складу війська.

У 7, 8, 9 класах було проведено Уроки Мужності «Вбите містечко», «Їх подвиг житиме віки», «Вистояли й перемогли». Серед учнів 11 класів учитель історії Гончар Н.М. провела інтелектуальну гру «Друга світова війна – трагедія ХХ століття».

Учні 6-Б класу (кл. кер. Кологрива С.Г.) та 7-Б класу (кл. кер. Гончар Н.М.) у середу відвідали музей Військово-повітряних сил України та краєзнавчий. Особливі враження залишилися від огляду експозицій сучасної техніки, про що діти написали у відгуках про побачене й почуте.

У п'ятницю представники всіх старших класів поклали квіти до монумента Слави в центрі містечка й запалили лампадки − символ спогадів про душі захисників – Ангелів Миру.

Гурток «Намисто»

Керівник Тимчик Наталія Миколаївна

Пам'яті преподобного Несто

Мово моя українська,

Батьківська, материнська!

Ти у мені із кореня,

Полем мені наговорена…

З кров'ю моєю змішана,

І аж до скону захищена.

У листопаді 1997 року був виданий указ Президента України про встановлення в нашій державі Дня української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Нестора Літописця.

Напередодні, 7 листопада, учні 6-А класу (кл.кер. Настасяк О.В., учитель укр. мови та літератури Тимчик Н.М.) презентували літературно-музичну композицію «Світиться в очах преподобного думка про минуле й про сучасне…»

Слайдовий відеоряд і розповідь учнів спочатку повертають нас у минуле, до князівських часів, а потім пов'язують важливі історичні віхи розвитку писемності із сьогоденням, підкреслюючи актуальність мовного питання в ІІІ тисячолітті, особливо для нас, українців.

Биківня, Сандармох, Голодомор 32-33рр., війна на сході України…

Мартиролог вражаючий…

Бо наріжним каменем споконвічної боротьби українців за право мати свою державу з усіма її атрибутами завжди була мова.

Діти читають «Молитву до мови», звучать пісні й поетичні рядочки. А на завершення - прохання до Господа: «Збережи Україну, мову й нас – майбутнє держави !»

Преподобний Нестор належить до найосвіченіших людей Київської Русі к. ХІ – поч. ХІІст. Будьмо горді, що маємо приклад такого Гуманіста. Намагаймося його наслідувати, зростати як монолітна освічена нація. Нестор ратував за єдність народу, застерігав від небезпеки через розбрат. Був небайдужий до долі рідної землі.

Тому виходьмо з тіні цього Просвітителя, істинного сина землі української і чинімо так, як чинив він у своєму многотрудному житті.

Гурток «Хоровий»

Керівник Магуран Валентина Миколаївна

Гурток «Юний натураліст»

Керівник Забуранна Людмила Григорівна

Вдалий старт – запорука успіху!

Команда нашої школи мала честь брати участь у тренінгу « Zero Waste School», який проходив у Києві протягом трьох днів для представників 100 шкіл зі всієї України. Кожен день був насиченим і цікавим: ми здобули вагомі знання та практичні навички для роботи в команді, основою якої є єднання прагнень і думок. Нас навчали проектному менеджменту та його тонкощам, ми прослухали кілька лекцій про утилізацію та переробку сміття, компостування, а також фінансову сторону проекту.

Членами команди було створено й вдало презентовано власний проект. Залишилося втілити його в життя. А для цього замало натхнення! Праця, праця, самовіддана праця й щирий ентузіазм покращити стан довкілля через зміну свідомості кожної людини!

Сьогодні, 21 травня, у школі стартував екопроект «Zero Waste Крижопіль», який має на меті об’єднати якнайбільше людей у боротьбі за звільнення місцевості від сміття.

Розпочали з початкових класів. Учні 3-Б класу (кл.керівник – Андріїшена Л.О., вихователь – Сорокопуд О.В.) при підготовці до екологічного дійства – застереження «Голос рідної природи розуміти серцем учись!» провели практичні заходи: збір сміття, висаджування кущів і квітів, обкопування дерев, виставку дитячих робіт із різноманітних відходів, збір для переробки пластикових кришок і використаних батарейок.

Тому слова школярів про занепокоєння страхітливим станом природи не були «про людське око». Діти закликали дорослих, щоб отямилися, бо майбутнього не буде ні в кого!

Від слів – до дії! Активної, креативної, переконливої! Учися сам, навчи родину, сусіда, друга, малу дитину. Бо тільки в єдності наша сила. Бо поодинці – ми безсилі!

Студія «Чарівна перлина»

Керівник Костюк Наталія Анатоліївна

Обласний конкурс юних майстрів народних ремесел «Поділля. Творчість. Діти» в рамках обласного тижня народознавства «Любіть Україну вишневу свою» номінація «Народна вишивка»

Диплом ІІІ ступеня

Шарко Ірина учениця 8-А класу


Гурток «Вокал»

Керівник Магуран Валентина Миколаївна

Гурток «Мовознавці»

Керівник Жмурщук Оксана Василівна

Агіттеатр «Екосвіт»

Керівник Кологрива Світлана Георгіївна

Ми знову найкращі!

Укотре!

14 травня проходив районний конкурс агітбригад «За здоровий спосіб життя».

Здавалось би, щорічне дійство…, чим можна здивувати і журі, і глядачів?

Але нашій команді «Весна» це вдалося зробити й цьогоріч: продуманий, креативний сценарій, вражаючі костюми, злагодженість колективних дій, артистизм, вишуканість акробатичних і танцювальних рухів підкорили усіх.

Як результат – 1 місце.

І честь захищати район на рівні області.

Дякуємо за неповторність, бажаємо тільки високих злетів!

Гурток «Математика - гімнастика розуму»

Керівник Пацай Генадій Вікторович


Євроклуб «Інтеграл»

Керівник Івасіва Людмила Василівна

Мета роботи клубу: поширення інформації про Європу, Євросоюз;

виховання європейської єдності;

повага до рідної країни, міста;

Форми роботи клубу:

святкування Дня народження євроклубу;

Дня Європи;

засідання клубу;

проведення вечора “Музика, яку слухає молодь Європи”;

фестиваль європейських країн;

участь у проекті “Крижопіль – європейське містечко»


Гурток «Криниця»

Керівник Стасюк Олена В'ячеславівна

Триває Шевченківська декада…

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті засяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.

Не просто пам'ять … Прагнемо відчути невмируще слово Пророка серцем, повірити йому, бо кому ж тоді ще вірити, як стрімкі води сивого Дніпра – Славути. Минають десятиліття, століття… Але ніколи не минеться народ і його невгасима любов до всього найкращого, що квітчає рід людський і землю рідну.

19 березня в школі учнями 7-А класу ( учитель укр. мови та літератури Стасюк О.В) було проведено свято «Іду з дитинства до Тараса».

У поетично-музичному обрамленні, з пізнавальною презентацією, з виразним і чуттєвим читанням напам’ять безсмертних рядків таких актуальних сьогодні! Семикласники вели глядачів тернистою дорогою не тільки українського, а й світового рівня поета, оспівувача трагічної жіночої долі й вічного шукача правди на нашій святій землі.

Інсценізації надавали заходу якоїсь трепетної родзинки, викликали щемливі співчуття , а заразом і гордість за представника України, пам’ятників якому у світі є найбільше! « Незлим тихим словом» згадуємо який залишив нам безцінний мистецький спадок.

А що ж залишимо своїм нащадкам ми?

Залишимо те, що душею народу.

Зовуть недаремно від роду до роду,

Як вищу красу і життєву основу,

Залишимо Слово, Ім’я своє, Мову!

Гурток «Атлетична гімнастика»

Керівник Квишко Павло Олександрович


Врядування

Девіз роботи учнівського врядування: «Пропонуй! Плануй! Організовуй! Виконуй!»

Мета та завдання діяльності шкільного учнівського самоврядування

1. Захист прав та інтересів учнів.

2. Інтеграція зусиль учнівського загалу для добрих і корисних справ.

3. Розробка і реалізація учнівських проектів, спрямованих на вдосконалення навчально-виховного процесу в школі.

4. Вироблення навичок самоврядування, соціальної активності та соціальної відповідальності учнів завдяки організації участі їх у практичній громадській діяльності.

5. Виявлення і стимулювання розвитку творчого потенціалу кожного учня, збагачення його суспільно-громадянського досвіду.

6. Формування життєвої компетентності та стимулювання прагнень учнів до життєвого успіху.

7. Розвиток таких рис характеру: цілеспрямованості,

вимогливості, толерантності, винахідливості, оригінальності, готовності до виправданого ризику.

8. Заохочення учнів до участі в розв’язанні трудових, соціально-політичних, моральних проблем суспільства.

9. Розвиток світогляду учнівської молоді й особливо старшокласників.

Склад Ради врядування закладу

Лідер - Жердецький Владислав

Заступник – Спориш Надія

Центр навчання і творчості

Лідер - Пацай Анастасія

Заступник - Звеліндовська Діана

Члени - Широка Діана

Центр дозвілля і творчості

Лідер - Спориш Надія

Заступник - Мороз Анастасія

Члени - Боднар Вікторія

Центр дисципліни і порядку

Лідер - Максименко Владислав

Заступник - Грамма Владислав

Члени - Турдай Ростислав

Центр корисних і добрих справ

Лідер - Шарко Ірина

Заступник - Костюк Олександра

Члени - Сатановський Дмитро

Центр спорту і туризму

Лідер - Саєнко Оксана

Заступник - Котлінська Тетяна

Члени – Охота Анастасія

Центр преси та інформації

Лідер - Сорокопуд Олександр

Заступник - Оніщенко Марія

Члени - Дяченко Анастасія

Центр роботи з молодшими школярами

Лідер - Жилко Каріна

Заступник - Швець Катерина

Члени - Задорожнюк Вікторія

Учнівське врядування «ТЕМП» долучилося до участі у Всеукраїнському тижні з протидії булінгу. Лідери учнівського врядування Гаєв Дмитро та Фомик Олена підготували для учнів 5-11класів загальношкільний захід у формі тематичного діалогу «Віддай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом»

У рамках тижня «Вінниччина – край козацької слави» було проведено районні спортивні змагання «Козацькі забави». Наш навчальний заклад представляв рій «Козацький гарт» у складі учнів 7-А і 7-Б класів. Завдячуючи старанню та наполегливості юні джури здобули перемогу: почесне перше місце!

21 листопада 2019 року в місті Вінниця відбувся обласний Форум українських патріотичних справ дітей та учнівської молоді «Ми – українці». Дослідницьку роботу «Духовні скарби Крижопілля» презентували учні 8-А класу Костюк Олександра та Шарко Ірина.

Загадковий охоронець вогнища святкового настрою.

Є на світі свят багато

Урочистих, визначних,

Але Миколая свято –

Найприємніше із них!

Існує народне повір’я: якщо в переддень чарівного свята загадати заповітне бажання, то святий Миколай його обов’язково виконає.

Учні нашої початкової школи, мабуть, цьогоріч дуже-дуже прагнули гарного дійства – мрії. І отримали його – змістовне, багате уявою і перемогою добра над злом, феєричне й незабутнє! Адже для них старалися представники всіх класів і їх наставники!

Барвисті костюми героїв відомих дитячих творів, вічна суперечка між силами Добра і Зла, уміння чаклувати й неперевершений артистизм акторів завели зал глядачів з пів оберта. Запальна дискотека, чарівна магія танцювальних композицій, дивовижно великодушний Святий Миколай із побажаннями щастя й достатку, віри й надії, миру й перемоги.

А на завершення – найвищий акорд українських традицій – танець-віншування колядників з Віфлеємською зіркою. Вабить око кожен дитячий рух, наповнює благодаттю душу прадавня мелодія, а одухотвореність на обличчях дітлахів дарує впевненість у завтрашній день.

Живуть звичаї – живе нація. Відображене дійство вчить милосердю, щедрості, любові до людей і всього живого. Традиція передається з покоління в покоління й прищеплює дітям головні цінності. Саме доброта й віра в чудеса здатні зберігати все найдорожче в людських серцях.

Наразі українська резиденція Святого Миколая знаходиться в Карпатах. У Національному природному парку «Гуцульщина» є садиба Святого Миколоая, куди може навідатися кожен бажаючий.

Щиро дякуємо організатору та режисеру дійства Костюк Наталії Анатоліївні та учням-членам самоврядування. Натхнення всім, злагоди, добра й віри в дива!

Правоохоронна робота


Виховна робота 2019-2020

Ювілейний старт

Школо рідна, мудрості скарбниця,

Де завжди поряд вчителя плече. . .

В тобі добро і затишок іскриться,

Хвала й низький уклін тобі за це.

Вересневий сонячний ранок. Щемливий для старшокласників і такий незвіданий для малюків.

Куди не глянеш, з маленьких і великих вуличок тягнуться вервечками святково одягнені дорослі й дітлахи.

Пора до школи! А вона, як і 50 років тому, широко розгортає обійми, щоб обігріти, навчити, вивести в люди. І так щороку: зустрічає, леліє і проводжає.

Шкільний плац заповнений людом. Починається священнодійство.

Вітаємо дорогих гостей, батьків, учителів, учнів.

Похвальні листи відмінникам і слова вдячності педагогічному колективу від директора Чабанюк Валентини Михайлівни.

Згадуємо полеглих героїв, адже завдяки їм ми зустрічаємо мирний Першовересень і святкуємо іменини школи.

Великий торт від одинадцятикласників і батьківського колективу.

Ти тримаєш марку, рідна школо! Знову першість в районі за підготовку до навчального року.

І линуть пісні, пливуть мелодії вальсу, змінюючи один одного, бажають усіх гараздів усім нам шановні гості.

Приємно чути, що ми найкращі. Це найсильніший стимул для нових звершень.

А ось і дзвенить дзвінок. Старт взяли. Віримо, що фініш буде не менш тріумфальним.

А ще – увага! Запрошуємо усіх на ювілейні святкування 20 вересня!

ІІІ обласний лісівничо-просвітницький фестиваль «Пізнай ліс!»

Ліс – фест і найкраще учнівське лісництво області.

Усі тут разом, всі тут воєдино:

Дуби і липи кронами сплелись,

Вчись у Природи мудрості, людино,

Поки не пізно, У природи вчись!

8 вересня у Вінниці, на Фонтанній площі Центрального парку культури і відпочинку, фанфари зібрали усіх бажаючих на яскраве пізнавальне дійство – ІІІ обласний лісівничо-просвітницький фестиваль «Пізнай ліс!», яке відкривали зразковий танцювальний колектив "Дзвіночок» хореографічною картинкою «Веселка бажань» та члени учнівського лісництва «Паросток»: Оніщук А., Борейко А., Дзуман В., Кожухар А., Пестик Р., Жердецький В., Дяченко А., Мороз А., Пацай А., Спориш Н., Широка Д.

Учасників та гостей фестивалю привітав начальник Вінницького ОУЛМГ Бондар А.О. Відбулося вручення нагород лісівникам області, від благородної праці яких залежимо ми всі.

Приємно вразили художні номери юних лісівників! А виставка наметів, чудові фотозони! Дітлахи насолоджувалися «Лісовою галявиною» зі всякою здобою, цілющим медом, яблуками й сливами, джерельною водою та лісовим чаєм!

Але для нас найголовнішими є здобутки – визнання на обласному рівні нашого учнівського лісництва найкращим! А за перше місце й винагорода − комп'ютер!

«Паросток»! Буйного тобі цвітіння, натхнення й творчості!

Ваша праця оксамитовими гаями й дібровами вписується в історію поколінь.

Так тримати! Бо ліс – це не просто друг, це безцінний скарб України.

50 – річчя школи

Святкове відлуння

Школо – святине !

Храм знань на Крилі!

Довічно розум засіваєш дітям.

Прийми уклін до самої землі

І многая, благая тобі літа!

Скільки турбот, хвилювань, репетицій …

А все промайнуло, як мить!

20 вересня наша альма-матер, святкуючи іменини, зустрічали гостей. У блакитну синь неба минув шкільний вальс. То показував свою майстерність зразковий духовий оркестр під керівництвом Ю. Ошовського.

Ювілей - це не обов'язково подарунки. Найперше, це живий спогад про тих, хто вклав душу у створення, розбудову й процвітання навчального закладу.

Це вшанування сивочолих педагогів, які вже давно на відпочинку, але, перебуваючи серед нас, молоділи душею і згадували свою юність, своїх учнів, свою щоденну працю до виснаження. Бо інакше справжній учитель не працює!

Актова зала буяє білопінним морем хризантем. Змінюючи один одного виступають гості, випускники минулих років: Третяков О.М., Круць В.О., Кушнір В.А., Мазур В.І.,Пестик Н.А., Джугастрянський М.К., Кройтор О.В., Шаповалова Ю.В., Марущак М.К., Нагірняк В.В., Прищепко Л.В., Цвігун О.О., Гжебінський Ю.В., Білик О.В., Березовська Л.М., Токар Я. Р., Ошовська В.Ю.

А тон виступам задала директор школи Чабанюк В.М., коли ґрунтовно повідала історію школи від минулого до сьогодення.

Хвилиною мовчання присутні вшановували пам'ять загиблих героїв сучасності – С .Гаврилюка ,О. Савченка, та Р. Бондаря, перебуваючи в музеї Бойової Слави.

Школа – це учителі та учні. Саме вони захопили увагою глядачів: хорові, танцювальні, композиції, декламування поетичних рядочків про затишок у рідній домівці, про любов і життєву мудрість, про знання і компетентність у різних сферах буття.

А подарунків, подарунків… Від щирої душі, від вдячного серця всіх лелечат, яким школа подарувала крила.

Нехай не заросте до тебе споришева стежина, нехай буде нескінченним дитячий потік, а успіхи нехай прославляють скрізь і всюди!

Капітане! До 100-річного ювілею ще далеко. Нехай вистачить оптимізму, нових ідей і креативності, щоб і надалі бути флагманом освітянської ниви Крижопілля!

У рамках тижня «Вінниччина – край козацької слави» було проведено районні спортивні змагання «Козацькі забави». Наш навчальний заклад представляв рій «Козацький гарт» у складі учнів 7-А і 7-Б класів. Завдячуючи старанню та наполегливості юні джури здобули перемогу: почесне перше місце!

Осінній бал

Закружляє листя, в них сьогодні вальс,

Подарують танець нам в останній раз.

За народним переказом, Осінь – старша донька Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року.

Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй: «Забирай моє багатство, віддаю тобі все своє золото. Будь щедрою і люди полюблять тебе.»

І Осінь виконує наказ батька: від душі дарує нам багатий урожай і чарує дивовижними барвами.

А за це ми віншуємо її піснями й поетичними рядочками, усмішками й жартами.

Як чарівно виглядають малюки! Це учні 1-А класу ( кл. керівник Куцик О.В., вихователь Котлінська К.С.) та 1-Б класу (кл. керівник Муляр С.П., вихователь Бурдіян О.О.) в костюмах усіх родичів пана Гарбуза вітають глядачів:

Осінь, осінь, в гості тебе просим

З щедрими хлібами, з високими снопами,

З листопадом і дощем,

З перелітним журавлем.

І вона прийшла не сама – з братами – місяцями й повними кошиками щедрих дарів.

Не було часу нудьгувати! Запальні танцювальні композиції, інсценізації «Пан Гарбуз», «Сварка овочів», пісні «Хмарка», «Дощик», «Червоні бурячки», «Овочі», «Городня хороводка», загадки, естафети, конкурси…

І море задоволення! Чого тільки вартують костюми! Шановні батьки! Щира дяка за допомогу, за співпрацю й розуміння! Тільки ця священна тріада ─ учень, учитель, батьки – здатна з наших малюків виплекати особистість, громадянина, працьовитого й освіченого українця.

Прощається з нами Осінь:

Завершено бал!

В добру путь вирушаю,

На згадку про себе

Дарунки лишаю…

А на душі світлішає : зібрано ще один урожай, подарований безцінною землею українською…

Немає вищої святині, ніж чисте сяйво доброти

Немає вищої святині,

Ніж чисте сяйво доброти.

Давайте разом триматись будем.

І цінувати кожну мить,

Бо лише з вірою в майбутнє

На цій планеті варто жить!

У світі завжди є добро і зло, як біле й чорне, тепле й холодне. І це треба розуміти. Головне, щоб кожна людина збагнула серцем, що у світ треба нести світло і ніколи не робити зла.

У п'ятницю, 8 листопада, учні 4-го класу (кл. кер. Лиса Л.Г., вихователь Резнік Л.В.) намагалися донести до кожного глядача головну Божу заповідь: «Любити ближнього, як самого себе», презентуючи проект «Даруй добро на цілий світ!»

Відеоряд, танці, пісні, інсценівки, легенди й притчі. А ще по-дитячому зворушливі поетичні рядочки:

Не кажи лихого слова

І слабкого захисти!

Не жалій добра ніколи –

Все повернеться в житті.

Чуйність і щиросердність, уміння розділити чужий біль, розрадити в горі й біді – це споконвіків у характері нашого народу. Співчуття й милосердя - багатоликі. Потреба в них – повсякчасна. Навіть тоді, коли немає біди. Навіть там, де твердь земна не хитається під ногами.

Лікування добротою потребують не тільки хворі й самотні, а й цілком здорові люди, в яких душа черства й глуха до чужого горя.

Ніколи не стане благородною Людиною той, хто ще змалечку не вмів бути люблячим сином чи ніжною донькою! Дякуємо, четвертокласники, за нагадування споконвічних істин і заклики дотримуватись їх:

Людина починається з добра,

З любові, що серце переповняє …

Ця аксіома вже, як світ, стара,

А й досі на добро нас надихає.

Загадковий охоронець вогнища святкового настрою.

Є на світі свят багато

Урочистих, визначних,

Але Миколая свято –

Найприємніше із них!

Існує народне повір’я: якщо в переддень чарівного свята загадати заповітне бажання, то святий Миколай його обов’язково виконає.

Учні нашої початкової школи, мабуть, цьогоріч дуже-дуже прагнули гарного дійства – мрії. І отримали його – змістовне, багате уявою і перемогою добра над злом, феєричне й незабутнє! Адже для них старалися представники всіх класів і їх наставники!

Барвисті костюми героїв відомих дитячих творів, вічна суперечка між силами Добра і Зла, уміння чаклувати й неперевершений артистизм акторів завели зал глядачів з пів оберта. Запальна дискотека, чарівна магія танцювальних композицій, дивовижно великодушний Святий Миколай із побажаннями щастя й достатку, віри й надії, миру й перемоги.

А на завершення – найвищий акорд українських традицій – танець-віншування колядників з Віфлеємською зіркою. Вабить око кожен дитячий рух, наповнює благодаттю душу прадавня мелодія, а одухотвореність на обличчях дітлахів дарує впевненість у завтрашній день.

Живуть звичаї – живе нація. Відображене дійство вчить милосердю, щедрості, любові до людей і всього живого. Традиція передається з покоління в покоління й прищеплює дітям головні цінності. Саме доброта й віра в чудеса здатні зберігати все найдорожче в людських серцях.

Наразі українська резиденція Святого Миколая знаходиться в Карпатах. У Національному природному парку «Гуцульщина» є садиба Святого Миколоая, куди може навідатися кожен бажаючий.

Щиро дякуємо організатору та режисеру дійства Костюк Наталії Анатоліївні та учням-членам самоврядування. Натхнення всім, злагоди, добра й віри в дива!

Танцювальний колектив


Учнівське лісництво