Історико-краєзнавчий музей "Сива Давнина"

Засновник і керівник музею - Мєр'ємова Валентина Миронівна, учитель географії вищої кваліфікаційної категорії, педагогічне звання вчитель-методист.


Історико-краєзнавчий музей "Сива Давнина" був заснований у 2005 році на території села Красна Поляна.

Багаточисельні експонати датовані XVIII століттям і до наших днів надані корінними мешканцями села Красна Поляна, а експозиційні виставки сформовані за розділами:

Експозиція "Народні умільці села" представлена картинами-вишивками односельців, виконаними в різні роки, українському та грецькому стилях, також представлені вироби з лози, дерева, металу. Гончарний посуд свідчить про історичну назву села - Гончариха. А предметами вжитку є рушники: яскраві кольори- українські, більш стримані - грецькі.

Експозиція "Побут місцевого населення" займає дві кімнати - "Українська світлиця" та "Грецька кімната".

В "Українській світлиці" розміщена розмальована піч з горщиками і рогачами, мисником з посудом, ночвами і праником для прання, бігунами, скринею, дерев'яним поликом і дитячою колискою, долівка застелена самотканим рядном. У правому дальньому куту - ікона з вишитими рушниками.

У "Грецькій кімнаті" - софа(ліжко для спання), трапез (стіл для обіду) та національні страви греків: "шумуш" і "чір-чір".

Експозиція "Історія в документах і світлинах" представлена світлинами, які розповідають про переселення греків з Криму до Приазов'я, період колективізації, забудову інфраструктури села: амбулаторного пункту, лікарні, церковно-приходської школи, автороти, заводу сільськогосподарського машинобудування. Також у експозиції є світлини, які відображають участь краснополянців у революції 1917 року та Другій світовій війні проти нацизму, у миротворчих операціях, війні в демократичній республіці Афганістан.