Про  коледж


Історія коледжу

Історія Київського механіко – технологічного фахового коледжу починається з 1968 року, коли на лівому березі Дніпра, в приміщенні школи № 128 по вулиці Чернігівській, 6, розпочала свою діяльність філія Дніпропетровського механіко-металургійного технікуму, а наказом Міністра  чорної  металургії  УРСР за   № 244 від 02. 07.1968 року  уже був створений Київський механіко-металургійний технікум як самостійний навчальний заклад. Свого приміщення ще не було, тому і орендували частину площі по вулиці Чернігівська, 6, та частину – по вулиці Заслонова, 3. Коштами Міністерства чорної металургії СРСР та за безпосередньої участі викладачів і студентів, було побудовано навчальний та лабораторний корпуси і введено в дію в листопаді 1973 року, а в 1975 році відчинив свої двері для студентів новий дев’ятиповерховий гуртожиток. Все це відбувалось під керівництвом першого директора технікуму Шаповалова Олексія Євграфовича.

Із часом технікум зміцнював свою матеріальну базу, зростала кількість студентів, викладачів. Підвищувалася й ускладнювалася методологія, навчальні програми, вимоги до професійної освіти. Навчання велося за денною, вечірньою і заочною формами.

Із червня 1977 і по жовтень 2006 року навчальним закладом керував Остапенко Микола Григорович. Київський механіко-металургійний технікум — державний навчальний заклад, був підпорядкований Міністерству промисловості України, а з 24.05.1997 року — Міністерству освіти і науки України.

Із грудня 2006 року директором технікуму призначено Надію Дмитрівну Кахуту, яка працювала у навчальному закладі з 1987 року на посаді викладача математики, була головою комісії природничо-математичних дисциплін, заступником директора із навчальної роботи. За сприяння директора наказом Міністерства освіти і науки України за № 546 від 26.06.2007 року Київський механіко- металургійний технікум перейменовано у Державний вищий навчальний заклад «Київський механіко-технологічний коледж».

У лютому 2012 року директором коледжу був призначений Шкарлат Ігор Володимирович, який працює у навчальному закладі з 2001 року. Педагогічний шлях у коледжі розпочав викладачем хімії та біології, був головою предметно-циклової комісії природничо-математичних дисциплін. У 2005 році завідувув механічним відділенням, з 2006 року працював  на посаді заступника директора з навчальної роботи.

За сприяння директора та у зв'язку  з переходом у фахову передвищу освіту, наказом Міністерства освіти та науки України № 171 від 13.02.2020 року заклад освіти було перейменовано на Київський механіко-технологічний фаховий коледж.

Символіка коледжу

Коледж раніше

Коледж сьогодні

Сьогодення коледжу

Нині Київський механіко-технологічний фаховий коледж є одним з найбільших та найавторитетніших закладів м. Києва, де здійснюється навчання за денною та заочною формами. У нас готують молодших бакалаврів за 7 спеціальностями:

Навчання в коледжі здійснюється на основі базової та повної середньої освіти. У коледжі функціонують два відділення:

Київський механіко-технологічний фаховий коледж має навчальний та лабораторний корпуси, де обладнано 47 навчальних кабінетів, 17 лабораторій та 3 комп’ютерні класи, наочне обладнання та навчально-методичне забезпечення яких дозволяє в повному обсязі забезпечити проведення теоретичних та лабораторно-практичних занять.

Практичне навчання студентів проводиться в навчально-виробничих майстернях: слюсарній, механічній, електромонтажній, зварювальній, автомайстерні. Матеріально-технічне забезпечення коледжу робить можливим проведення конкурсу серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації м. Києва «Кращий за професією».

До послуг студентів у КМТФК є бібліотека, актова зала, студентська їдальня, кав'ярня, медпункт та гуртожиток.

Багато уваги у коледжі приділяється розвитку і вдосконаленню фізичної культури та зміцненню здоров’я студентів. КМТФК має спортивний комплекс, в якому є спортивна та тренажерна зали, спортивний майданчик. Протягом навчального року у коледжі проводяться спартакіади з футболу, баскетболу, волейболу, настільного тенісу тощо. Щорічно для студентів, навесні, проводиться день здоров’я.

У коледжі регулярно відбуваються предметні тижні, конференції, олімпіади, брейн-ринги, ток-шоу, КВК, зустрічі з цікавими людьми. Працює ансамбль сучасного та бального танцю під керівництвом викладача фізики Наконечної С.М., театральна та вокальна студії під керівництвом Прокопчик Ю.М.

Педагогічний склад повністю укомплектовано. Усі викладачі забезпечують викладання навчальних дисциплін у відповідності до своєї кваліфікації та спеціальності. Педагогічним колективом нагромаджений позитивний досвід з планування і організації навчального процесу. Постійно вдосконалюються форми і методи проведення занять, організація самостійної роботи студентів, спільної діяльності коледжу з базовими підприємствами та вищими навчальними закладами 4-го рівня акредитації для подальшого вдосконалення якості підготовки спеціалістів і забезпечення ступеневої освіти.

Гуртожиток

Бібліотека

Їдальня

Медичний пункт

Буфет

Спортивна зала

Матеріально-технічна база

Автомайстерня

Механічна майстерня

 Слюсарна майстерня

Лабораторія зварювання

Комп'ютерний клас

Актова зала