Бібліотека




Завідувач бібліотекою

Московченко Олена Володимирівна

Київський механіко-технологічний фаховий коледж має власну бібліотеку. Бібліотека має великий бібліотечний фонд, який нараховує 66074 примірника. Бібліотека формує універсальний, з врахуванням профілю, бібліотечний фонд, який відповідає змісту навчання у навчальному закладі, його інформаційним і виховним функціям, запитам та інтересам користувачів, забезпечує його належне розміщення, облік і зберігання. В нього включається: довідково-енциклопедичні, інформаційні видання з питань методики навчання, психології, підручники, навчальні посібники і дидактичні матеріали, художня література, періодичні фахові видання.

Бібліотека знаходиться в епіцентрі навчально-виховного процесу. Вона і сховище документів і основна база для навчання, і скарбниця народної мудрості.

 Бібліотека – це інформаційний ресурс коледжу, осередок інтелектуальної культури та центр якісного та оперативного інформування.

У своїй роботі бібліотека керується такими основними нормативними документами: 

Роль бібліотеки у житті коледжу незаперечна, вона є фундаментом освіти, самоосвіти. Це місце, де можна поповнити свої знання, відпочити, поспілкуватись з ровесниками, однодумцями, опонентами, висловити свої думки, погляди, знаючи, що вони будуть сприйняті. Значна увага приділяється оформленню читального залу, інтер’єру всієї бібліотеки. Бібліотекарі у своїй професійній діяльності виступають як організатори індивідуальної та колективної діяльності, при цьому розвивають, навчають і виховують, тобто бібліотечними формами та засобами здійснюють педагогічну діяльність. Добре розуміють, що навчання є головним завданням студентів. Навчити читачів вчитися із задоволенням, навіть із захопленням, зробити рутинну працю привабливою, формувати навички орієнтування в інформації, критично оцінювати одержані результати, створювати нову інформацію – завдання, яке разом із педагогами вирішують бібліотекарі.

Викладачі та бібліотекарі прагнуть до переорієнтації бібліотеки в інформаційний центр, створюють у навчальному закладі культ книги, як джерела знань, мудрості, духовних цінностей. Саме тут студенти переконуються в істинності приказки "Без читання немає навчання". Саме тут вони розуміють, що оволодіння знаннями неможливе без аналізу і синтезу, без осмислення інформації, а вміння критично мислити, опрацьовувати інформацію буде актуальним завжди, а ці навички студенти отримають у бібліотеці.

Основні напрямки діяльності бібліотеки коледжу :

- формування універсального бібліотечного фонду, який відповідає специфіці інформаційних потреб та запитів читацького контингенту навчального закладу;

-  створення оптимальних умов для забезпечення збереженості, зберігання та використання бібліотечного фонду;

-  забезпечення доступу до інформаційних ресурсів Інтернет;

-  оперативна та якісна обробка нової літератури;

- створення сучасного довідково-пошукового апарату, який надає можливість  інформаційного пошуку документів;

- використання всіх форм бібліотечного обслуговування на абонементі та в читальному залі бібліотеки, які забезпечують максимальний доступ користувачам до інформаційних  ресурсів бібліотеки коледжу;

-   оперативне довідково - інформаційне обслуговування користувачів.

Бібліотекарі  постійно ретельно вивчають каталоги видавництв, книготорговельних організацій з метою відбору необхідних публікацій згідно з  замовленнями циклових комісій. На 01.01.2024 року бібліотечний фонд становить 66 074 примірника.

 Основна робота абонементу  скерована на обслуговування читачів різних категорій: студентів денної та заочної форми навчання, викладацького складу та інших користувачів.

Постійно здійснюється  наступна робота:

-  оперативне задоволення інформаційних потреб користувачів;

- забезпечення комфортний умов для самостійної роботи студентів;

- вивчення інтересів читачів шляхом аналізу використання фонду, пропозицій щодо докомплектування фонду;

- проведення запису студентів нового набору до бібліотеки коледжу ;

- видача додаткової навчальної та довідкової літератури на абонемент та  читальної зали;

- інформування студентів та викладачів про надходження нової літератури.

Читальний зал бібліотеки коледжу оперативно та максимально повно задовольняє потреби в літературі наукового та навчального змісту.

В роботі бібліотеки використовуються  різноманітні форми культурно-масової  роботи: тематичні презентації,  літературно – історичні огляди,  лекції, бібліотечні уроки, тематичні виховні заходи,  поетичні сторінки,  які створються як в традиційній формі так і в сучасній електронній формі і представленіяк  в бібліотеці коледжу та на сайті коледжу у вкладці «Знакові заходи а події в коледжі» , такі як:

- «Нові надходження»;

-  До дня  пам'яті трагедії  Бабиного Яру історична он-лайн сторінка «Їх тисячі лягло у Бабин Яр глибокий …»;

- До дня захисників та захисниць України, дня  українського козацтва історично-літературна сторінка – презентація «Тої слави козацької вовік не забудемо»;

- До дня української писемності і мови презентація "Українське слово – відмикає серце!";

- До міжнародного дня студента літературно - інформаційна сторінка «Студент – стиль життя», участь у грі - квесті  « Ти – студент КМТФК»;

-  До дня пам’яті жертв голодомору історично-літературна сторінка «Свічка ГОЛОКОСТУ не згасне!»;

- До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом літературна викладка «Снід – це проблема, яка стосується кожного»;

- До дня Соборності України презентація « Соборність України від ідеї до сьогодення »;

- До дня пам’яті героїв Крут історично-літературна сторінка «Трагедія Крут: крізь призму минулого і сучасного»;

-  До дня Єднання презентація – флешмоб «В Єдності наша сила»;

- До дня пам'яті Героїв  Небесної Сотні відеолекторій «Ангели майдану»;

- До міжнародного дня рідної мови книжкова виставка-презентація «Серце нації б’ється у слові»;

- До  дня народження Т.Г. Шевченка книжкова виставка-календар «Натхненне слово Кобзаря»;

- До всесвітнього дня поезії поетична сторінка «Поезія, як усмішка душі»;

- До всесвітнього дня книги та авторського права бібліотечний урок «Історія створення книги»;

- До всесвітнього дня книги і авторського права історично-літературна сторінка «Книг незмірна глибина»;

- До дня Чорнобильської трагедії книжкова виставка-реквієм «Чорнобильська трагедія – біль України». Тематична папка-презентація;

- До дня  Європи літературна сторінка  «Знай про Європу більше»;

-  До дня вишиванки презентація «Вишиванка – національна святиня». Фото – флеш моб «Вишиванка – духовна броня українців»;

- До дня Конституції України літературна викладка «Конституція України – оберіг нашої державності!»;

- Підготовка  матеріалу для тематичних виховних годин для кураторів груп відповідно плану виховної роботи.

- Участь у грі-квесті «Я – студент КМТК» зі студрадою коледжу для студентів І курсу.

-  Співпраця з практичним психологом коледжу .

- Співпраця з бібліотекою ім. В. Сосюри Дніпровської ЦБС м. Києва

 відповідно до плану виховної роботи коледжу  та Концепції патріотичного виховання молоді.



Шановні користувачі!

Долучайтеся до сторінки нашої бібліотеки у FACEBOOK!

https://www.facebook.com/groups/1794827647682363?locale=uk_UA

Facebook

Основні напрямки діяльності бібліотеки коледжу 

Проводиться  повна  планова інвентаризація бібліотечного фонду наявних підручників із загальноосвітньої, загально-професійної, професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовок.

Бібліотекарі ретельно вивчають  каталоги видавництв, книготорговельних організацій з метою відбору необхідних видань згідно з  замовленнями циклових комісій.  Бібліотечний фонд був поповнений новою навчальною літературою та необхідними фаховими періодичними виданнями. На 01.01.2017 року бібліотечний фонд становить 65 954 примірники.

Основна робота абонементу скерована на обслуговування читачів різних категорій: студентів денної та заочної форми навчання, викладацького складу та інших користувачів. Значна увага приділялась обслуговуванню студентів І курсу. 

Здійснюється  наступна робота:

Читальний зал бібліотеки коледжу оперативно та максимально повно задовольняв потреби в літературі наукового та навчального змісту. 

  В роботі використовуються різноманітні форми культурно-масової  роботи, яка була скерована  Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді: бесіди,  літературно – історичні огляди,  лекції, бібліотечні уроки, тематичні виховні заходи,  поетичні сторінки. Були представлені книжкові виставки: