Робота з дітьми з особливими освітніми потребами

2022/2023 навчальний рік 

          21 квітня 2023 року в ЗОШ № 3 м. Ізмаїл з метою підвищення обізнаності педагогічних працівників з особливостями роботи з учнями з особливими освітніми потребами пройшов теоретичний семінар «Профілактика і корекція комплексу меншовартості учнів з особливими освітніми потребами» .

        Семінар підготували та провели: ЗД з НВР ПШ Волкова А.А., соціальний педагог, ЗД з НВР Тілюлюк С.П., практичний психолог Лукашова М.М., асистенти вчителів - Чекан Л.М., Чайкова В.М., Ванжула Л.Ж. Підвела підсумки семінару - директор Бондаренко П.М.

ТАК! ІНКЮЗИВНІЙ ОСВІТІ!

30 жовтня 2020 року в ЗОШ №3 відбувся теоретичний семінар з елементами майстер-класу «Робота з дітьми з особливими освітніми потребами в класі з інклюзивним навчанням». Це було дуже продуктивне, живе та практичне обговорення такої важливої теми. Адже зараз актуальна будь-яка інформація, що стосується інклюзивного навчання і роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. А якщо теоретичні знання підкріплюються практичними навичками і досвідом, виходить дуже якісна робота.

Заступниця директорки Волкова А.А. ознайомила вчителів з організацією навчання дітей з особливими освітніми потребами, підкреслила важливість командної роботи всіх спеціалістів.

Під час семінару психологиня школи Стогній К. В. нагадала основні правила роботи з дітьми з особливими освітніми потребами у вигляді пам’ятки для вчителів та їх асистентів. Тема агресії дітей та шляхи її подолання визвала жвавий інтерес у вчителів початкової школи.

Асистентка вчительки Ванжула Л. Ж. розкрила методи та прийоми роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Завдяки асистентці вчительки Чекан Л.М. вчителі мали змогу не тільки ознайомитись із здоров’язбережувальними вправами, а й виконати їх.

Асистентка вчительки Осиновська І.Г. розповіла про важливість правильної організації ресурсної кімнати та запропонувала вчителям попрактикуватися з дидактичними іграми для розвитку дітей. ⠀

Семінар пройшов творчо і плідно. В жвавому діалозі вчителі змогли поділитися досвідом, обговорити труднощі, знайти шляхи їх подолання, отримали багато нових свіжих ідей в свою скриньку педагогічної майстерності.

Підсумки семінару підвела директорка школи Бондаренко П.М. Вона подякувала вчителям початкової школи та асистенткам вчителів за впровадження інклюзивної освіти в закладі. На даний час в школі працюють три класи з інклюзивним навчанням. Аналіз результатів роботи показав динаміку розвитку дитини, її зацікавленість в навчанні. Наші учні навчаються із задоволенням! А це найголовніше в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Тому весь педагогічний колектив ЗОШ № 3 каже «Так!» інклюзивній освіті!

Буклет.pdf
Інклюзивна освіта.pdf