ВИХОВАТЕЛЬ


Скріни зустрічі від 28.03.24.pptx
Презентация1 (4).pptx
ШКАБАРА Г.І..pptx
ЗДО 25..pptx
2 - Дидактичні ігри в освітній діяльності.pptx
Фото метод. студія Шахи.pptx
1 - Гра - ефективний засіб розвитку дітей.pptx
Презентация дорожня карта Арамова А.А..pptx
Професійний кейс (1).pptx
Формування мовленнєвої та комунікативної компетентностей засобами STREAM-освіти у дітей дошкільного віку.pptx
Презентация теорія .pptx
Методичний кейс Сенсорні коробки в роботі з дітьми.pptx
презентацiя_1.pptx
презентацiя_2.pptx
Презентація Олени СЕРБІН.pptx
Презентация БОРИСЕВИЧ.pptx
Формування соц.-гром. компетентності.pptx
ПрезентаціяЛілії ХОМЕНКО.pptx
Як організувати проєктну діяльність дошкільників.pptx
Міні скульптури презентація.pptx
Творча лабораторія (2).pptx

Творча лабораторія для вихователів груп молодшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти  Білоцерківської об’єднаної територіальної громади «Формування природничо-екологічної компетенції дітей молодшого дошкільного віку в різних видах діяльності» 

07.02.2023 року педагогічним колективом Білоцерківського закладу дошкільної освіти №1 «Веснянка» Білоцерківської міської ради Київської області було проведено у форматі Zoom – конференції Творчу лабораторію для вихователів груп молодшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти  Білоцерківської об’єднаної територіальної громади з проблеми «Формування природничо-екологічної компетенції дітей молодшого дошкільного віку в різних видах діяльності».

Відкрила творчу лабораторію для вихователів груп молодшого дошкільного віку керівник методичної комісії Беспалько Наталія Іванівна. Вона ознайомила присутніх з планом роботи і націлила вихователів на активну участь у зібранні. По закінченню зібрання керівник ознайомила присутніх із рекомендаціями щодо формування у дітей молодшого дошкільного віку природничо-екологічної компетенції.

Вихователь-методист Гоц Наталія Олександрівна розкрила питання актуальності формування природничо-екологічної компетенції у дітей дошкільного віку, ознайомила із метою, завданнями, основними принципами екологічного виховання, разом із учасниками лабораторії визначила портрет компетентного педагога для найкращого втілення ідей екологічного виховання.

Вихователь Беганіна Ірина Миколаївна розкрила основні підходи та надала практичні поради по залученню батьків до формування у дошкільників природничо-екологічної компетентності.

Вихователь Клименчук Галина Геннадіївна ґрунтовно розкрила питання формування природничо-екологічної компетентності в різних видах діяльності, надала сучасні поради, презентувала власне бачення вирішення даної проблеми, ознайомила із особливостями організації авторської казки, пошуково-дослідницької, трудової діяльності у дітей молодшого дошкільного віку.


Презентация для сайту.pptx

Засідання Консультативного пункту для вихователів старших вікових груп ЗДО БМТГ з теми: «Формування пізнавальних інтересів в процесі дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку» 

 30 листопада 2022 року вихователем-методистом Білоцерківського ЗДО №29 «Барвінок»  Оленою Сербін  було проведено засідання Консультативного пункту для вихователів старших вікових груп ЗДО БМТГ з теми: «Формування пізнавальних інтересів в процесі дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку». Захід проведено у форматі ЗООМ-конференції.                                                                                            Перше питання, яке висвітлювалося в ході заходу -  «Формування пізнавального інтересу в процесі дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку». Доповідач вихователь ЗДО №29 «Барвінок» Лілія Хоменко зупинилася на актуальності проблеми дошкільної педагогіки, щодо розвитку у дітей пізнавальної активності, яка є найсуттєвішим важелем їх розвитку, формування умінь та знань про навколишній світ.                                                                     

Наступний доповідач вихователь-методист ЗДО  №29 «Барвінок» Олена Сербін висвітлила питання «Дитяче експериментування як чинник розвитку пізнавального інтересу у дітей старшого дошкільного віку». У своїй доповіді вона зазначила, що для того, щоб дитина проявляла пізнавальну активність необхідно включати її в діяльність, зігріту радістю пізнання, досягнень, насичену активною думкою і пошуком.  Для дошкільників  такою діяльністю є експериментування. Доповідач розповіла про структуру та форми проведення експериментів з дітьми, які слід брати до уваги в процесі організації дослідницької діяльності. Також були представлені фото та відеоматеріали з досвіду роботи Олени Сербін з даної теми.                                                         

   Наступним етапом роботи Консультативного пункту стала презентація вихователем ЗДО №29 «Барвінок» Іриною Міщенко дидактичних ігор пошуково-дослідницького спрямування, призначення яких – сприяти закріпленню, узагальненню і збагаченню пізнавального досвіду дошкільнят.  Запропоновані ігри педагоги можуть використовувати в роботі з дітьми у різних видах діяльності або пропонувати малюкам для самостійних ігор.

   Зважаючи на необхідність урізноманітнення форм життєдіяльності, як характерної ознаки педагогічного процесу дошкільного навчального закладу на сучасному етапі, ми маємо постійно розширювати пошук шляхів застосування системного підходу до організації дослідницько-пошукової діяльності.

Консалтингова студія. Базовий компонент..pptx

Консалтингова студія для вихователів усіх вікових груп закладів дошкільної освіти БМТГ 

Якісна освіта є необхідною умовою забезпечення сталого демократичного розвитку суспільства. Зокрема в дошкільній освіті одним із пріоритетних завдань повинно стати оновлення змісту, форм, методів і засобів навчання, виховання і розвитку дітей дошкільного віку відповідно до вимог Державного стандарту дошкільної освіти – Базового компонента дошкільної освіти.

З метою формування професійної компетентності педагогів, продовження знайомства їх з особливостями нової редакції Базового компонента дошкільної освіти, 18 січня 2022р. на базі ДНЗ №20 «Берізка» у форматі ZOOM–конференції було проведено засідання консалтингової студії для вихователів всіх вікових груп з проблеми: «Концептуальні підходи до впровадження оновленого Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти) у практику роботи закладу».

         Під час роботи студії консультант КУ БМР «ЦПРПП» Романюк О. В. висвітлила питання «Новий дитячий садок – формат змін дошкілля», вихователь-методист ДНЗ №20 «Берізка» Ярова О.М. розкрила проблему «Сутність і зміст впровадження Державного стандарту дошкільної освіти», а вихователь Загородня О.В. –  «Організація освітнього процесу в ЗДО на засадах компетентнісного навчання та партнерської взаємодії».

         Стандарт утверджує політику держави в галузі дошкільної освіти. На жаль, він не має магічних властивостей, тому не спроможний миттєво змінити освітній процес у закладах дошкільної освіти. Щоб поліпшити освіту дошкільників, не достатньо затвердити документ. Потрібно об’єднати зусилля всіх, хто опікується дошкільним дитинством: педагогічних працівників і керівників закладів дошкільної освіти, викладачів профільних закладів та інститутів післядипломної педагогічної освіти, науковців, працівників методичної та психологічної служб системи освіти та батьків дітей дошкільного віку. Разом ми змінимо освіту на краще!

Презентация нова Галан.pptx

Методичний міст для вихователів молодших груп

23 грудня 2021 року на базі  санаторного  дошкільного  навчального  закладу № 23  «Дзвіночок» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі Zoom було організовано та проведено методичний міст для вихователів молодших груп  «Система роботи по використанню інноваційних технологій в розвитку логіко-математичних уявлень».

Під  час зібрання  вихователь - методист   Шабатин Валентина Василівна  відмітила що для реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти необхідно використовувати інноваційні технології, розповіла про систему роботи  по використанню інноваційних технологій , яка проводиться в закладі. Вихователь Галан Оксана Іванівна поділилася досвідом своєї роботи з теми: «Розвиток логіко - математичних здібностей дітей дошкільного віку з використанням інноваційних технологій З.Дьєнеша».

консультпункт.pptx

Консультпункт для вихователів старших груп

Зміни змісту навчання в школі значно підвищили вимоги до рівня математичних уявлень випускників дитячого садка. Для розумового розвитку істотне значення має набуття дошкільниками математичних знань, які активно впливають на формування розумових дій, настільки необхідних для пізнання навколишнього  світу й вирішення різного роду практичних завдань, а також для успішного навчання в школі.

Саме цій актуальній проблемі було присвячене засідання консультпункту для вихователів старших груп міста.

Вихователь дошкільного навчального закладу (центру розвитку дитини) №18 «Ясочка» Ірина Жильнікова розкрила питання пізнання навколишнього  через твори живопису – картини. Математика і мистецтво пов’язані різноманітними відношеннями. І діти старшого дошкільного віку вже мають потенціал для розуміння цього зв’язку.

Метод поєднання творчості художників і науки математики доцільно використовувати у роботі з дітьми старшого дошкільного віку. Діти будуть гратися, фантазувати, уявляти; будуть знайомитися з світом картин і зі світом чисел і фігур. Саме використання оригінальних і цікавих завдань для розвитку математичних навичок дітей дошкільного віку закладе основи для подальшого розвитку аналітичного, логічного та творчого мислення дитини. 

Школа ППД ДНЗ № 28 Гичкевич О. Г..pptx

Засідання школи перспективного педагогічного досвіду для вихователів середнього дошкільного віку

15 грудня 2021 року у ДНЗ № 28 «Горобинонька» відбулося засідання школи  перспективного педагогічного досвіду для вихователів  середнього дошкільного віку дошкільних навчальних  закладів міста з  проблеми: «Формування  у  дітей середнього дошкільного віку екологічно, економічно і соціально доцільної поведінки, орієнтованих на сталий розвиток» (керівник: вихователь  ДНЗ № 28 «Горобинонька» Гичкевич  Ольга  Григорівна). 

Було розглянуто питання актуальності освіти сталого розвитку для підростаючого покоління, теоретичні та методичні засади освіти для сталого розвитку дошкільнят, основні принципи емпауермент-педагогіки, найважливіші підходи до проведення різних видів діяльності з освіти для сталого розвитку дітей п’ятого року життя, а також роль вихователя в освітньому процесі з даної проблеми.

ДНЗ №21.pptx

Засідання педагогічної студії в ЗДО №21 “Малятко”для вихователів всіх вікових груп ЗДО БМТГ 

24 листопада 2021 року педагогами закладу дошкільної освіти (ясел-садка) комбінованого типу №21 «Малятко» Білоцерківської міської ради Київської області  було підготовлено та проведено у форматі ZOOM-конференції засідання педагогічної студії для вихователів всіх вікових груп з проблеми: “Організація освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання”

Вихователь-методист Тимошенко Г.В. розкрила питання  нормативно-правового забезпечення організації освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання , а практичний психолог Піщик В.В. ознайомила із складом команди психолого-педагогічного супроводу в ЗДО та її функції у здійснені підтримки  дітей з особливими освітніми потребами, вчитель-логопед Яременко І.І. розповіла про особливості формування інклюзивного освітнього середовища для забезпечення всебічного розвитку дитини , облаштування ресурсної кімнати та розвивальні осередки діяльності в групах.

Запропоновані   поради та рекомендації стануть у нагоді педагогам у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Цілісний підхід до формування мовленнєвої особистості дітей дошкільного віку.pptx

Професійний кейс для вихователів старших груп 

28 жовтня 2021 року на базі дошкільного навчального закладу (ясел – садка) комбінованого типу №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі ZOOM - конференції відбулося засідання професійного кейсу для вихователів старших груп ДНЗ міста з проблеми «Цілісний підхід до формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку за технологією Марії Монтессорі». 

Під час засідання  було розглянуто питання щодо розвитку мовлення дошкільників як одного з основних освітніх напрямів, що становить підґрунтя для формування мовної та мовленнєвої компетентності дітей.

Своїм досвідом роботи щодо формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку за технологією М.Монтессорі поділилася вихователь Анісімова Тетяна Володимирівна. Вона наголосила, що в своїй діяльності робить акцент не на розв’язанні окремих завдань мовленнєвого розвитку дітей, а на цілісному підході до формування мовленнєвої компетентності (в єдності її складників) як одного з ключових критеріїв і водночас вагомої умови становлення й розвитку мовленнєвої особистості дошкільника, що  відбувається на етапі дошкільного дитинства.

Тетяна Володимирівна презентувала педагогам Монтессорі – матеріал, який забезпечує формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку: рамки для штрихування, рухливий алфавіт, букви - шершавчики, дошки для письма та інш.

«Якщо дитина живе в атмосфері дружби і відчуває себе

необхідною – вона вчиться знаходити в цьому світі любов»

                                                                       Марія Монтессорі

Презентація Ейдетика.pptx

https://docs.google.com/document/d/1yjEOYbgh7sSiDOqvmhs9B2HvnLuCD9eL/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

ШППД.pptx

Пам'ятка щодо використання квест-технологій з дітьми дошкільного віку в ЗДО https://drive.google.com/file/d/1xj9Ol8gJbNjVWSQkICzHNjruCnRFOWgM/view