НОВИНИ

Консультативний пункт вихователів середніх груп ЗДО БМТГ «Інтеграція дитячого експериментування з різними видами організованої діяльності з дітьми дошкільного віку»

23 квітня 2024 року вихователь Білоцерківського ЗДО №30 «Росиночка» Говгаленко О.С. провела засідання консультативного пункту вихователів груп середнього дошкільного віку закладів дошкільної освіти БМТГ на тему «Інтеграція дитячого експериментування з різними видами організованої діяльності з дітьми дошкільного віку» 

  Вихователь Говгаленко О.С. поділилася досвідом  роботи щодо використання експериментів в ігровій, мовленнєвій, трудовій, художньо-продуктивній діяльностей. Особливу увагу Олена Степанівна зосередила на застосуванні дитячого дослідження та експериментування в освітньо-пізнавальній діяльності.

Говгаленко О.С. залучила присутніх до практичного діяльності, під час якої педагоги виконували завдання із використанням різноманітних експериментів та дослідів в мовленнєвій, математичній, природничій діяльності, створюючи дидактичні ігри різного спрямування. 

  Присутні відвідали Експериментаріум – STREAM-лабораторію, де дошкільники Білоцерківського ЗДО №30 «Росиночка» досліджують світ, проводячи різноманітні експерименти. Педагоги мали змогу долучитися до діяльності та провести власні експерименти. 


Майстер-клас для інструкторів з фізичної культури ЗДО БМТГ «Використання ігор та змагальних вправ для навчання дітей дошкільного віку гри в петанк» 

12 квітня 2024 року інструктор з фізичної культури Білоцерківського ЗДО №34 «Віночок» Трущенко Л.П. провела майстер-клас для інструкторів з фізичної культури ЗДО БМТГ на тему «Використання ігор та змагальних вправ для навчання дітей дошкільного віку гри в петанк».

На початку зустрічі вихователь-методист Стаховська Л.М. під час вікторини «Відгадай спортивну гру» пригадала разом з педагогами, які спортивні ігри з м’ячем рекомендовані для закладів дошкільної освіти згідно вимог програми «Українське дошкілля» та Базового компонента дошкільної освіти.

Інструктор з фізкультури Трущенко Л.П. розповіла про історію та правила гри петанк. Петанк – це популярна командна спортивна гра родом із Франції. Метою гри є, стоячи всередині кола (обома ногами торкаючись землі), кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев’яної кулі – кошонета. Лілія Павлівна поділилася досвідом організації навчання дітей старшого дошкільного віку петанку, презентувала обладнання для гри.  Вона надала методичні рекомендації колегам щодо використання різноманітних рухливих, народних, спортивних ігор та вправ з м’ячем під час підготовчої роботи з дошкільниками.

Інструктори з фізкультури мали можливість під керівництвом Трущенко Л.П. практично закріпити правила гри. Вони радо грали в гру на спортивному майданчику, використовуючи різні види куль для петанку, із задоволенням  підраховували очки та вітали переможців.


Семінар професійної спільноти вихователів-методистів та вихователів інклюзивних груп  закладів  дошкільної освіти БМТГ «Інклюзивна група в закладі дошкільної освіти: організація вихователем освітнього процесу відповідно до рівня підтримки дитини»

10 квітня 2024 року в Білоцерківському ЗДО №32 «Перлинка» пройшов  семінар професійної спільноти вихователів-методистів та вихователів інклюзивних груп  закладів  дошкільної освіти БМТГ за участі представників КУ БМР «ІРЦ №1» з проблеми:  «Інклюзивна група в закладі дошкільної освіти: організація вихователем освітнього процесу відповідно до рівня підтримки дитини».

Під час семінару вихователі інклюзивних груп, Нізовець А. П., Подгорна С. А. та вчитель-дефектолог Оксюта К. О.    розкрили питання: що таке  інклюзивна освіта,  її завдання, принципи, для яких категорій дітей може бути запроваджена інклюзивна освіта, які переваги інклюзивної освіти для дітей з ООП, для інших дітей, для педагогів та фахівців,  про завдання фахівців щодо індивідуального супроводу дитини з ООП, про  організацію вихователем освітнього процесу, сенсорну інтеграцію та її значення у розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Також до заходу були залучені представники КУ БМР «ІРЦ №1» - Руденко Л. О., Щербина З. О., Резник М. О..  Були обговорені наступні питання: рівні підтримки дітей з особливими освітніми потребами, були надані рекомендації щодо адаптації та модифікації освітнього процесу, ведення документації, огляд та обговорення різних варіантів висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи.

Вчитель-дефектолог Оксюта Катерина Валентинівна провела  екскурсію в кімнату сенсорної інтеграції  «Чарівний   світ розвитку дитини». В ході екскурсії педагоги ознайомились з обладнанням сенсорної кімнати та особливостями його використання в роботі з дошкільниками та дітьми, які мають ООП.

            Даний захід  пройшов у атмосфері творчості та плідної праці.  

Школа перспективного педагогічного досвіду  для спільноти вихователів груп раннього віку ЗДО БМТГ «Використання гудзикотерапії у роботі з дітьми раннього віку»

Освітні виклики сучасності спонукають педагогів постійно нав­чатися нового та поповнювати свої методичні скарбнички відповідними цікавинками для роботи з малюками.

Своїми напрацюваннями щодо використання ґудзикотерапії з дітьми раннього віку поділилася  вихователь   Білоцерківського  ЗДО №2  «Берегиня» Михайлюк С.В. під час проведення Школи перспективного педагогічного досвіду  для спільноти вихователів груп раннього віку закладів дошкільної освітиБілоцерківської міської територіальної громади 

з проблеми «Використання гудзикотерапії у роботі з дітьми раннього віку», що проходила 28 березня  2024 року  на базі ЗДО №2 «Берегиня».

Виховательпрезентуваладосвідроботищодо використання гудзикотерапіїуроботі зі своїми маленькими вихованцями. Адже, гудзики є багатогранним і цікавим матеріалом, що захоплює дітей, спонукає до активної участі у продуктивній діяльності, а гра з ними позитивно впливає на їх емоційний стан, створює додаткові можливості для корекції тактильної чутливості дитини. Різноманітні дії руками, пальчикові ігри стимулюють процес мовного та розумового розвитку дитини, а також у них покращується увага, пам’ять, оптико-просторове сприйняття.

Учасники заходу мали можливість переглянути відео  міні занять з використанням гудзикотерапії з дітьми раннього віку, які проводила Михайлюк С.В. зі своїми вихованцями;  відвідати виставку авторських  дидактичних ігор з використанням ґудзиків та зануритися у ресурсовідновлювальну  арт-терапевтичну вправу з ґудзиками «Відтвори настрій», яку провела  вихователь-методист закладу  Петровська Н.А.

      Підбила підсумок роботи проведеної Школи перспективного педагогічного досвіду та надала рекомендації вихователь-методист Білоцерківського ЗДО № 7 Гнатенко Л.О., яка є керівником спільноти вихователів раннього віку ЗДО БМТГ.


ZOOM-конференція для професійної спільноти педагогів – вихователів-методистів та вихователів усіх вікових груп закладів дошкільної освіти БМТГ «Розвиток художньо-мовленнєвої діяльності дошкільників у закладі дошкільної освіти» 

28 березня 2024 року у форматі ZOOM-конференції відбувся вебінар для професійної спільноти педагогів – вихователів-методистів та вихователів усіх вікових груп закладів дошкільної освіти БМТГ на тему «Розвиток художньо-мовленнєвої діяльності дошкільників у закладі дошкільної освіти». Модератором виступила консультант КУ БМР «ЦПРПП» РОМАНЮК Оксана, спікерами –  Наталія ГАВРИШ, провідний науковий співробітник лабораторії дошкільної освіти і виховання Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор та вихователі-практики Білоцерківських закладів дошкільної освіти.

Наталія Василівна Гавриш розповіла про художньо-мовленнєву діяльність дітей дошкільного віку, як необхідний вид діяльності, який пов'язаний із сприйманням, розумінням, відтворенням дітьми змісту художніх творів у різних видах ігор та театралізованого дійства, це продуктивно-естетична діяльності (музична, образотворча, конструктивна), супроводжується образним мовленням та у процесі якого використовуються різні жанри художнього слова; як цікаводолучати дітей середнього віку до художнього слова використовуючи навчально-методичний комплект «Буду вправним першачком». Продемонструвала технології, демонстраційний матеріал, які допомагають у роботі вихователів.

Оксана Романюк продовжила думку пані Наталії про цінність художньо слова в житті дитини, яке допомагає дітям встановлювати зв’язки з довкіллям. У процесі слухання художнього твору дитини вчиться «бачити» через слово, розуміти й оцінювати предмети і явища, зіставляти факти, аналізувати, збагачувати словниковий запас, доходити умовисновків, тобто художне слово вчить дитину мислити за допомогою готових мовних форм. Повідомила присутнім про допоміжні матеріали навчально-методичного комплекту «Буду вправним першачком» для художньо-мовленнєвого розвитку дітей середнього та старшого віку. Та презентувала новинки у видавництві «Генеза», а саме, робочих зошитів та зошитів з моніторингових досліджень на усі вікові групи. Приємною новиною для вихователів булапрезентація НМК для молодшого віку.

Вакуленко Алла, Заліток Наталія – вихователі Білоцерківського ЗДО №4 «Оберіг», поділилися досвідом щодо використання НМК «Буду вправним першачком» під час  читання та розповідання з дітьми середнього віку.

Савченко Тетяна – вихователь Білоцерківського ЗДО №7 «Орлятко», поділилася досвідом щодо використання НМК «Буду вправним першачком» під час  виразного читання з дітьми старшого віку.

Педагоги висловили щиру подяку команді видавництва «Генеза», педагогам, фахівцям з дошкільної освіти, які долучилися до створення безцінного для педагогів та дітей навчально-методичних комплектів «Буду вправним першачком», - тим самим заохотили педагогів для використання у своїй роботі на наступний навчальний рік.


Тиждень педагогічної майстерності вихователів раннього віку ЗДО БМТГ «Через дію до пізнання: предметно-маніпулятивна діяльність дітей раннього віку»


22 березня 2024 року вихователем Білоцерківського ЗДО №18 «Ясочка» Тетяною Шеховцовою в рамках тижня педагогічної майстерності професійної спільноти вихователів груп раннього вікубуло проведено засідання з проблеми:«Через дію до пізнання: предметно-маніпулятивна діяльність дітей раннього віку».

Педагог розкрила актуальність використання методів та прийомів ейдетики у роботі з дітьми раннього віку. На прикладі ознайомлення дітей з транспортом показала, яким важливим є для малюків емоційна забарвленість образів. Ейдетика «розмовляє» з дітьми цікавою, тобто «їхньою» мовою. Нею залучаються всі аналізатори дитини при подачі нового матеріалу через добре знайомі дітям образи. Використання образів та образних фантазій відкриває нові можливості для розвитку пам’яті, уяви, творчого мислення, уваги. І тоді не потрібно ставити мету – запам’ятай! При яскравому, чіткому уявному образі запам’ятовування відбувається автоматично. Єдина вимога – асоціації і образи повинні бути позитивними та незвичними.

Присутні вихователі мали змогу самі виконати різноманітні завдання та впевнитися, що пізнання дітьми нового, повинно бути заснованим на грі і фантазії.


Консультативний пункт вихователів груп старшого дошкільного віку ЗДО БМТГ «Використання цифрових технологій для формування природничо-екологічної компетентності дітей старшого дошкільного віку»


20 жовтня 2024 року вихователі Білоцерківського ЗДО №34 «Віночок» Шугалія В.В. та Яроцька В.В. провели засідання консультативного пункту вихователів груп старшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти БМТГ на тему «Використання цифрових технологій для формування природничо-екологічної компетентності дітей старшого дошкільного віку».

Дошкільники, які зараз відвідують дитячий садок, не мають змоги разом з вихователями ходити на екскурсії, в парки, до річки, щоб ознайомитися з природою рідного краю. На допомогу педагогам приходять цифрові технології.

Вихователь Шугалія В.В. поділилися досвідом ознайомлення малят з тваринами та космічними об'єктами за допомогою сервісу доповненої реальності 3D  на платформі Google.  Також розповіла, як за допомогою мобільних додатків, ігор та інтерактивних книг діти старшого дошкільного віку досліджують природний світ, що їх оточує, та мандрують в далекі краї.

Вихователь Яроцька В.В. познайомила колег з досвідом організації квестів, інтерактивних ігор природничої спрямованості з використанням QR-коду. Вихователь-методист Стаховська Л.М. продемонструвала присутнім, як за лічені секунди онлайн-генератори зображень за допомогою штучного інтелекту створюють барвисті ілюстрації живої природи.

У невимушеній атмосфері педагоги, присутні на заході, змогли повправлятися у використанні різних цифрових сервісів: сфотографувалися разом з тваринами з доповненої реальності 3D, помандрували на відпочинок за QR-кодом, визначили назву рослини за допомогою застосунку «Флора інкогніта», згенерували кілька картинок за власним описом, користуючись штучним інтелектом.


Тиждень педагогічної майстерності професійної спільноти вихователів груп раннього віку ЗДО БМТГ. Майстер-клас «Використання народного фольклору для мовленнєвого розвитку дітей раннього віку»


20.03.2024 року у закладі дошкільної освіти №8 "Золотий півник" Білоцерківської міської ради Київської області, відбувся захоплюючий майстер-клас, який розкрив таємниці використання народного фольклору для розвитку мовлення дітей раннього віку. Подія відбулася в рамках Тижня педагогічної майстерності професійної спільноти вихователів груп раннього віку ЗДО БМТГ.

Вихователь групи дітей раннього віку, Андрієнко О.О., очолила захід, в якому активно взяли участь колеги з інших закладів. Тема майстер-класу виявилася дуже актуальною та цікавою для всіх присутніх.

Під час майстер-класу учасники отримали можливість не лише поглибити свої знання про народний фольклор, але й активно взяти участь у практичних вправах та обговореннях. Пані Оксана надала конкретні приклади та вправи, які можна застосовувати у щоденній роботі з дітьми, щоб сприяти їх мовленнєвому розвитку та загальному розвитку особистості.


Засідання Творчої студії директорів закладів дошкільної освіти Білоцерківської ОТГ «Керівництво педагогічним колективом для підвищення ефективності і результативності роботи дошкільного закладу»

19 березня 2024 року у форматі ZOOM-конференції відбулося засідання Творчої студії директорів закладів дошкільної освіти Білоцерківської ОТГ з проблеми "Керівництво педагогічним колективом для підвищення ефективності і результативності роботи дошкільного закладу", яку організували директор Білоцерківського ЗДО №9 «Тополинка» Світлана ПАНТЕЛЕЄВА та директор Шкарівського ЗДО "Веселка" Алла КРИВОШЕЙ.

Вході зустрічі директором Білоцерківського ЗДО №9 «Тополинка» Світлана ПАНТЕЛЕЄВА було розкрито питання про роль  директора, як лідера в керівництві педагогічним колективом закладу дошкільної освіти та застосування нестандартних методів прийняття управлінських рішень. Присутні ознайомилися з методами навчання та розвитку лідерських якостей для керівників  закладів дошкільної освіти.

Під час зустрічі директор Шкарівського ЗДО "Веселка" Алла КРИВОШЕЙ проінформувала керівників щодо питання мотивації та підтримки педагогів закладу дошкільної освіти. Присутні на засіданні Творчої студії ознайомилися з практичними методами стимулювання та підтримки педагогів.

Матеріал, який був представлений під час зустрічі, буде корисним для підвищення ефективності та результативності роботи педагогічних колективів закладів дошкільної освіти Білоцерківської ОТГ.

Тиждень педагогічної майстерності вихователів груп молодшого та  середнього дошкільного віку ЗДО БМТГ «Використання коректурних таблиць (за методикою Н. Гавриш) в роботі з дітьми дошкільного віку»

15.03.2024 року з вихователями ЗДО, у форматі офлайн, на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти  №15 «Мрія» Білоцерківської міської ради Київської області.

Доповідач, Наталія Євстратьєва, розповіла присутнім про Коректурні таблиці, які представляють собою інформаційно-ігрове поле з різною кількістю клітинок (від дев’яти до двадцяти п’яти), заповнених предметними картинками. Картинки добираються за змістом тематично. Тематична палітра може бути досить широкою, вона майже не змінюється в  різних вікових групах, розширюється лише змістове наповнення, добір картинок, урізноманітнюють зв’язки між елементами теми.

Вихователь-методист, Ірина Алексієнко, запропонувала всім присутнім перейти від теоретичної частини до практичної і спробувати, як цікаво працювати з коректурними таблицями, провівши декілька дидактичних ігор та інтелектуально-мовних завдань.

Ніна Сосько, вихователь молодшої групи, показала фрагмент заняття з дітьми, з використанням коректурних таблиць. Також запропонувала  разом з усіма присутніми повправлялися, використовуючи декілька варіантів роботи з таблицями.

Відкрила захід педагогічної майстерності та провела реєстрацію учасників Ярова О.-керівник професійної спільноти вихователів середніх груп ЗДО. Вона ж і познайомила з планом роботи та виступаючими.

Під кінець тижня педагогічної майстерностіНаталія Безпалько, керівник професійної спільноти вихователів молодших груп ЗДО, підвела підсумок засідання, до уваги були прийняті всі рекомендації.


Педагогічна студія професійної спільноти  музичних керівниківтЗДО БМТГ «Гра на діатонічних дзвониках як ефективний засіб музичного виховання дошкільників»


14 березня 2024 р. у Білоцерківському закладі дошкільної освіти № 28 «Горобинонька» відбулося засідання педагогічної студії професійної спільноти  музичних керівників ЗДО БМТГ з проблеми: «Гра на діатонічних дзвониках як ефективний засіб музичного виховання дошкільників»(відповідальна: Дудник О. О. – музичний керівник Білоцерківського ЗДО № 28).

Музична діяльність включає в себе не тільки сприйняття музики, співи та рухи під музику, а й виконавство музики самими дітьми. Дошкільнят дуже приваблює гра на діатонічних дзвониках і їх звучання. Музикування на кольорових інструментах сприяєвмінню управляти власним тілом і координувати його;розвитку тактильної чутливості, пізнавальних, соціальних, сенсомоторних навичок, почуття ритму; формуванню нових зв’язків у головному мозку, а саме зростання нервових волокон в ділянках головного мозку.  

Дудник О. О. поділилася досвідом роботи з навчання дошкільників грі на діатонічних дзвониках за системою кольорових нот.Присутні мали змогу переглянути музичні активності дітей старшого дошкільного віку з діатонічними дзвониками та квест-гру «Загублені нотки».

У процесі багатогранного музикування значне місце відводиться творчій діяльності, яка стимулює активність дошкільнят, сприяє самостійному розвитку дитячих здібностей. Гра на діатонічних дзвониках – один із засобів вирішення даної проблеми.


Тиждень педагогічної майстерності вихователів дітей середнього дошкільного віку «Використання нетрадиційних технік малювання як засобу розвитку творчих здібностей дошкільників»


14 березня 2024 року вихователем Білоцерківського ЗДО №29 «Барвінок» Іриною Міщенко  було проведено засідання тижня педагогічної майстерності вихователів дітей середнього дошкільного віку з проблеми: «Використання нетрадиційних технік малювання як засобу розвитку творчих здібностей дошкільників»

       Педагог розкрила актуальність та переваги використання нетрадиційних технік малювання у роботі з дітьми дошкільного віку. Було зазначено, що  у зображувальній діяльності закладені великі можливості для розвитку творчих здібностей дітей Адже процес творчості за допомогою нетрадиційних інструментів — зовсім не складний, нагадує цікаву гру, а результат його — завжди позитивний незалежно від здібностей та обдарувань дитини.

Також  присутні на заході ознайомилися з різними техніками малювання,  переглянули відео-презентацією фрагментів занять за даною тематикою та спробували свої здібності у малюванні нетрадиційними способами.

Тиждень педагогічної майстерності вихователів молодших груп «Організація пошуково-дослідницької діяльності в групі молодшого дошкільного віку» у ЗДО № 5 "Сонечко"


13.03.2024 року у Білоцерківському закладі дошкільної освіти відбувся захід у рамках тижня педагогічної майстерності вихователів молодших груп з проблеми "Організація пошуково-дослідницької діяльності в групі молодшого дошкільного віку" 

Шевченковський флешмоб.mp4

Шевченковський флешмоб «Єднаємо Україну Тарасовим словом» 

9 березня 2024 року Україна відзначатиме 210 річницю від дня народження видатного поета, художника, громадського діяча, титана духу й пророка Тараса Григоровича Шевченка. Традиційно до Дня народження Кобзаря українські педагоги організовують тематичні заняття й заходи, присвячені життю й творчості поета. Цього року педагоги Білоцерківського закладу дошкільної освіти №11 «Дивограй» підготували Шевченковський флешмоб «Єднаємо_Україну_Тарасовим_словом»

Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу ідентичність, своє глибинне самопізнання, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів є і ми, українці, тому що у нас є свій такий пророк - Тарас Шевченко. Він, безсмертний для нашого народу – явище  унікальне,  неординарне. Тому все, що з ним пов’язане, дороге нам і рідне.

Плекаємо у дітях наших любов і гордість за наше, рідне, українське – Тарасовим словом!


Тиждень педагогічної майстерності вихователів середніх груп ЗДО БМТГ «Застосування бізібордів в роботі з дітьми середнього дошкільного віку»

Засідання педагогічної студії для вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователів ЗДО БМТГ 

28 лютого 2024р. відбулося засідання педагогічної студії для вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователів  ЗДО БМТГ на тему «Особливості використання педагогічних технік у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами»  на базі Білоцерківського ЗДО №21 «Малятко».

Сучасний дошкільний заклад, як соціально-педагогічна система, покликаний забезпечувати таких освітніх результатів, які б відповідали цілям розвитку особистості та сучасним вимогам суспільства – надання якісних освітніх послуг для дітей з особливими освітніми потребами. Саме цю проблему розкривали на засіданні: з особливостями організації освітнього процесу з дітьми з ООП ознайомила вихователь корекційної групи Дергачова Т.В., а із застосуванням медико-педагогічної технології «ПіснеЗнайка» в роботі з дітьми з особливими потребами поділилась досвідом роботи вихователь групи для дітей із порушенням опорно-рухового апарату  Пономаренко С.А. Вихователь логопедичної групи Бублик О.В. розповіла як за допомогою нейроігор розвивати міжпівкульну взаємодію  у дошкільників. Як полегшити адаптацію, налагоджувати взаємодію та візуальну підтримку  дітей з розладами аутичного спектру за допомогою карток PECS – ознайомила вихователь інклюзивної групи Письменник Н.В. Про використання темної сенсорної кімнати, як позитивного психологічного середовища для дітей з ООП розповіла вихователь інклюзивної групи Диба Н.М.

Поділилася своїм досвідом роботи вихователь Білоцерківського ЗДО №7 Король , як розвивати потенціал дітей засобами інноваційних технологій: : палички Кюїзенера, логічні блоки З.Дьєниша.

На завершення заходу педагоги мали змогу переглянути казку для дорослих та дітей «Як звірята мову вивчали».

Робота педагогів проходила в щирій невимушеній атмосфері, «дошкільники» ділилися досвідом, проблемами, емоціями. Такі зустрічі вселяють віру у вмотивованого, залюбленого у свою справу і життя педагога. Саме такі педагоги були присутні на заході і під час рефлексії залишили приємні відгуки.


Воркшоп для професійної спільноти педагогів ЗДО БМТГ «Психологічні аспекти роботи педагогічних працівників дошкільної освіти: вигорання на роботі та як його запобігти, тайм менеджмент педагогічних працівників» 


29 лютого 2024 року у форматі ZOOM-конференції відбувся воркшоп для професійної спільноти педагогів ЗДО БМТГ з проблеми «Психологічні аспекти роботи педагогічних працівників дошкільної освіти: вигорання на роботі та як його запобігти, тайм менеджмент педагогічних працівників». Модератором виступили консультант КУ БМР «ЦПРПП» РОМАНЮК Оксана та видавництво «Генеза», спікерами – психологині «ЦПРПП» м. Київ – ШАПАР Олена, ГОДИНА Наталія.

Не є таємницею, що професія педагога відноситься до категорії стресогенних. Це зазначено у професійному стандарті як вихователя так і директора закладу дошкільної освіти. Педагогічна діяльність насичена різними напруженими ситуаціями. Як допомогти собі подолати вигорання і втому від трагедії та як визначити та захистити себе від втоми від співчуття - відповіді на ці питання надали доповідачі воркшопу. Висвітлили фактори ризику емоційного вигорання, його ознаки та прояви.

Під час виконання практичних вправ «Зміни стрес» - педагоги мали змогу повправлятися та спробувати здолати деякі внутрішні обмеження. А під час виконання вправи «Усе у твоїх вустах» перефразувати речення і зробити їх більш коректними, толерантними та доброзичливими. Слухачі активно долучалися до виконання вправ та висловлювань, отримали поради та вправи для роботи як із своїм станом так і дітьми в групах. Доповідачі порадили слухачам: програмувати себе на успіх та пам'ятати, що і поразка може бути першим стимулом до самовдосконалення та побажали, успіхів і внутрішньої рівноваги.


Засідання професійного кейсу для вихователів груп дітей старшого дошкільного віку ЗДО БМТГ «Партнерська взаємодія родини та педагогів у формуванні мистецько-творчої компетентності дітей старшого дошкільного віку»

27 лютого 2024 року  вихователем Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31«Незабудка» Совтус Людмилою Миколаївною було проведено засідання професійного кейсу для вихователів груп дітей старшого дошкільного віку ЗДО БМТГ з проблеми: «Партнерська взаємодія родини та педагогів у формуванні мистецько-творчої компетентності дітей старшого дошкільного віку».

Педагог поділилася досвідом своєї роботи, розкрила актуальність  теми щодо пошуку нових способів як мотивувати батьківську громаду до співпраці із закладом дошкільної освіти у формуванні мистецько-творчої компетентності дітей, підтримання самостійної організації видів діяльності, які сприятимуть формуванню в дітей вміння відображати предмети та явища довкілля, користуючись набутими навичками, бажання вдосконалювати їх, опановувати нові у житті й побуті, як оптимізувати спільну творчу діяльність дошкільників та батьків шляхом заохочення до активної участі у мистецьких проєктах, святах, розвагах, конкурсах та майстер-класах, як планувати різні види співпраці з родинами вихованців. Зокрема, вихователь провела майстер-клас, завдяки якому колеги опанували нову мистецьку техніку – стрінг-арт. Він містив теоретичний і практичний аспекти даної теми та може бути використаний педагогами закладів у роботі з дітьми старшого дошкільного віку.


Участь в рамках проєкту «Крок за кроком» для фасилітаторів «Психосоціальна підтримка батьків та інших піклувальників дітей» 

З 05.02.2024 – 08.04.2024 практичний психолог ЗДО №12 «Джерельце» Гузієнко Ірина Анатоліївна приймає участь в рамках проекту «Крок за кроком» для фасилітаторів з теми «Психосоціальна підтримка батьків та інших піклувальників дітей».Щотижня вона проводить  зустрічі з батьками,щоб підвищити їх здатністьзнижувати рівень стресу за допомогою технік релаксації та управління стресом. Також учасники знайомляться з подоланням гніву та фрустрації, діляться  з труднощами виховання дітей, знайомляться з ідеєю, що батьківський стрес може негативно вплинути на виховання дітей. Також розширено використовують позитивне виховання та соціальні зв’язки і підтримку один одного. 


        Методична сесія професійної спільноти

інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти БМТГ 

в Білоцерківському ЗДО №32 «Перлинка»


22 лютого 2024 року в Білоцерківському закладі дошкільної освіти №32 «Перлинка»  відбулося засідання методичної сесії професійної спільноти інструкторів з фізичної культури  закладів  дошкільної освіти БМТГ з проблеми: «Особливості підбору вправ для розвитку у дітей координації рухів під час лазіння»

      Дошкільний  вік – найважливіший, самобутній і неповторний період у становленні особистості. Саме в цей час дитина формується фізично, психічно й інтелектуально, набуває необхідних знань, умінь і навичок. 

  Фізична культура є одним із засобів фізичного виховання дітей раннього й дошкільного віку. В умовах суспільного виховання фізична культура передбачає різні форми рухової активності. Велику групу різноманітних рухів складають повзання, лазіння, перелізання, підлізання, пролізання. Рухи ці надзвичайно корисні для дітей, так як вони сприяють зміцненню великих груп м'язів – тулуба, плечового пояса, рук, ніг, розвитку гнучкості хребта. З їх допомогою виховуються: рішучість, спритність, сміливість, звичка до висоти.

   Камуз Владлена Іванівна,   інструктор з фізичної культури поділилася з колегами власним досвідом щодо методичних особливостей навчання дошкільників різних видів підлізання та  лазіння.  Фахівці переглянули відео фільм  «Різновиди лазіння, повзання та підлізання з дітьми дошкільного віку  на заняттях з фізичної культури». Інструктори з фізичної культури закладів дошкільної освіти мали змогу самі придумати свою рухливу гру, використовуючи різні різновиди підлізання та лазіння.

    Вчитель-дефектолог Оксюта Катерина Валентинівна провела  екскурсію в кімнату сенсорної інтеграції  «Чарівний   світ розвитку дитини». В ході екскурсії педагоги ознайомились з поняттям сенсорної інтеграції, обладнанням сенсорної кімнати та особливостями його використання в роботі з дошкільниками та дітьми, які мають ООП.

  Даний захід  пройшов у атмосфері творчості та плідної праці. 


Засідання творчої лабораторії вихователів груп раннього та молодшого віку закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади «Розвиток мовлення дітей раннього та молодшого дошкільного віку засобами театралізованої діяльності»


21 лютого у Білоцерківському ЗДО № 17 «Усмішка» було проведено засідання творчої лабораторії вихователів груп раннього та молодшого віку закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громадиз проблеми «Розвиток мовлення дітей раннього та молодшого дошкільного віку засобами театралізованої діяльності».

      Учасники заходу обговорили питання формування мовленнєвої компетенції дошкільників відповідно вимог БКДО (державного стандарту) таОсвітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина». Педагоги із захопленням брали участь у практичному занятті щодо проведення мовленнєвих ігор та театралізацій за методикою Карла Орфа.

      Особливу зацікавленість у присутніх викликав відео-перегляд роботи з дітьми, а саме: фрагменти розваг «У наших маленьких ігри веселенькі» та «На бабусиному дворі», також  фрагменти занять «Ввічливий Зайчик», «Казочка малятам», «Казка в гості завітала», підготовлені вихователями закладу дошкільної освіти.

      Творча атмосфера панувала в залі, коли учасники заходу всі разом працювали під часпрактичного заняття «Казкова артмайстерня». Вони придумували для дітейцікаву історію на задану тему, виготовляли декорації та персонажі для театралізації, підбирали різноманітні способи озвучування персонажів вистави, а потім обігравали  інсценівку: одні – в ролі акторів, інші - музикантів.

      Із захопленням слухачі переглянули виставку різних видів театрів, виготовлених руками вихователів та батьків вихованців.

      Проведений захід вкотре довів, що педагоги дошкільної освіти креативні і талановиті,особливо тоді, коли необхідно зробити перебування малюків у дитсадку цікавим і захопливим.


Обласна педагогічна студія з "Застосування цифрових інструментів у професійній діяльності педагогічного працівника закладу дошкільної освіти" в ЗДО №25 "Оленка"

07 лютого 2024 року у форматі ZOOM-конференції відбулося друге засідання обласної педагогічної студії для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти з теми «Застосування цифрових інструментів у професійній діяльності педагогічного працівника закладу дошкільної освіти», керівником якої є директор Білоцерківського ЗДО №25 «Оленка» Оксана БОЛОТОВА.

У засіданні педагогічній студії взяли участь педагогічні працівники з 10 громад Київської області. Надія НЕЧИПОРУК, координатор педстудії, завідувач відділу дошкільної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», акцентувала увагу присутніх на важливості використання цифрових технологій та сервісів  у  професійній діяльності працівників закладів дошкільної освіти.

Під час заняття обласної педагогічної студії Оксана БОЛОТОВА, директор Білоцерківського ЗДО №25 «Оленка», познайомила учасників з онлайн-сервісами, з допомогою яких можна створювати інтерактивні вправи.  Учасники педстудії створили інтерактивну презентацію в програмі Microsoft PowerPoint з використанням анімаційних ефектів, вдосконалили цифрові навички щодо використання онлайн-ресурсів  LearningApps та  Wordwallй отримали творче домашнє завдання.

Консультативний пункт  для спільноти вихователів-методистів ЗДО БМТГ «Створення іміджу ЗДО через використання цифрових технологій» 

 8 лютого 2024 року у форматі ZOOM-конференції для вихователів-методистів Білоцерківської територіальної громади відбувся консультативний пункт з проблеми «Створення іміджу ЗДО через використання цифрових технологій», яку організувала вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №30 «Росиночка» Наталія БЕСПАЛЬКО.

   Під час зустрічі було розкрито питання  іміджу закладу дошкільної освіти, його складові та визначені методи та засоби, які сприяють покращенню іміджу. Присутні ознайомилися із цифровими технологіями, які можна застосовувати під час створення іміджу закладу освіти.

  Були представлені покрокові інструкції у форматі відео та інфографіки щодо створення YuoTube –каналу закладу, способи додавання відео на канал, кроки виготовлення скрайбінгу, як засобу ознайомлення із діяльністю ЗДО та алгоритм створення Qr - кодів. Матеріал, який був представлений під час зустрічі, буде корисним для працівників закладів дошкільної освіти, які ставлять за мету покращити імідж свого закладу.


Тиждень педагогічної майстерності професійної спільноти вчителів – логопедів ЗДО БМТГ 

31 січня 2024 року в Білоцерківському ЗДО №14 «Оксанка» в рамках  тижня педагогічної майстерності відбулася зустріч вчителів - логопедів закладів дошкільної освіти БМТГ з теми: «Немовленнєві діти. Система комплексного корекційного підходу»

Дмитрук В. В, вчитель-логопед,презентувала свій досвід роботи з даної теми, а також надала практичні рекомендації для корекційно-розвиткових занять із немовленнєвими дітьми відповідно до етапів роботи з подолання слухової вербальної агнозії та формування експресивного мовлення.

Валентина Вікторівна провела з учасниками різні ігри та вправи, які можна використовувати у власній роботі з немовленнєвими дітьми, а особливо цікавим було використання цифрових технологій в роботі. Учасники заходу вправлялися у використанні комп’ютерної  програми «Wordwall» при створенні дидактичних ігор для корекційно-розвиткових занять.


Тиждень педагогічної майстерності професійної спільноти вчителів – логопедів ЗДО БМТГ

    30 січня 2024 року в Білоцерківському ЗДО №18 «Ясочка» відбувся тиждень педмайстерності вчителя-логопеда Науменко Т.В. з проблеми: «Розвиток образного мислення дітей старшого дошкільного віку шляхом використання карток за змістом українських народних та авторських казок».

    Педагог поділилася з колегами своїм досвідом роботи щодо розвитку образного мислення під час роботи з казкою та ознайомила з  метою, принципами та методами організації освітнього процесу з дітьми. 

      Вчитель-логопед Науменко Т.В. не лише дала теоретичні знання, а й залучила колег до активної участі в практичних вправах та іграх які можна використати не лише на заняттях з дітьми дошкільного віку, а також під час організації різних форм діяльності.

  Тамара Василівна також підготувала та презентувала добірку  ігор, які допомагають розвивати пізнавальні та творчі здібності дітей, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки, інтегрувати та систематизувати інформацію, застосувати нові ідеї на практиці. Тим самим, розкрила їх значення в роботі з дошкільниками для розвитку уяви, образного мислення та творчої активності.

     Даний захід пройшов в атмосфері творчості та фантазії.

Засідання консалтингової студії для вихователів усіх вікових груп ЗДО БМТГ

23 січня у форматі ZOOM-конференції відбулося засідання консалтингової студії для вихователів усіх вікових груп ЗДО БМТГ з проблеми «Базовий компонент дошкільної освіти: реалізація компетентісного та інноваційного підходу в роботі педагогів під час очної та дистанційної організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти».

Під час засідання вихователем-методистом Білоцерківського ЗДО №20 «Берізка» Яровою О.М. було висвітлено питання організації освітнього процесу в ЗДО на засадах компетентнісного навчання та партнерської взаємодії, а також запропоновані практичні поради щодо організації освітнього процесу. Пригадали теоретичні аспекти Базового компонента дошкільної освіти та як на  практиці взаємодіяти з дошкільниками на партнерських засадах і формувати в них  компетенції.

Консультант ЦПРПП Романюк О.В. познайомила вихователів з інноваційними підходами в роботі педагогів під час очної та дистанційної організації освітнього процесу у ЗДО з використанням навчально-методичного комплекту «Буду вправним першачком» видавництва «Генеза». Педагоги,які вже працюють за комплектами з дітьми середнього та старшого віку, зазначили актуальність, необхідність, зручність та цікавість впровадження даного проєкту.


Творча майстерня професійної спільноти музичних керівників ЗДО  Білоцерківської міської територіальної громади «Розвиток  ритмічного слуху під час музичної діяльності та рухової активності  дітей дошкільного віку»

26січня 2024 року на базі  Білоцерківського ЗДО  №2 «Берегиня» відбулася творча майстерня професійної спільноти музичних керівників ЗДО Білоцерківської міської територіальної громади з проблеми: «Розвиток  ритмічного слуху під час музичної діяльності та рухової активності  дітей дошкільного віку».

Музичний керівник Первашова О.М. надала інформацію учасникам заходу про використання елементів ритміки на музичних заняттях для розвитку ритмічного слуху у дітей дошкільного віку та формування навичок виконання ритмічних вправ.

Разом з практичним психологом закладу Слободянюк І.М. муз керівники повправлялися у виконанні  вправ  для міжпівкульної взаємодії, які можна використовувати на музичних заняттях для кращого  формування у дітей   відчуття ритму, мелодії, навичок виконання ритмічних вправ.

Під час проведення заходу, учасники   отримали не лише теоретичні знання,але й побачили роботу фахівців закладу з дітьми;мали  змогу пережити насолоду від психологічно-релаксаційної хвилинки з використанням ціннісної притчі.

Участь у воркшопі «Формування ментального здоров’я дітей та підлітків у процесі інтелектуально-ігрової діяльності (шашки, навчання швидкочитанню, нейроігри)»

23 січня у форматі ZOOM-конференції відбувся воркшоп для педагогів, психологів та усіх бажаючих з проблеми «Формування ментального здоров’я дітей та підлітків у процесі інтелектуально-ігрової діяльності (шашки, навчання швидкочитанню, нейроігри)»

Тема онлайн-зустрічі: «Як протистояти засиллю ґаджетів і викликати інтерес до навчання?» Спікерами зустрічі виступили: Вікторія Гальченко, кандидат психологічних наук, доцент, тренер, консультант, арттерапевт; Ольга Зеленковська, практикуючий лайф-коуч, тренер з ейдетики; Оксана Романюк, консультант КУ Білоцерківської міської ради «Центру професійного розвитку педагогічних працівників».

Консультант КУ БМР «ЦПРПП» Романюк Оксанаознайомила учасників воркшопу з можливостями використання дітей дошкільного віку, молодшого шкільного віку з інтлектуально-ігровою діяльністю для формування їх ментального здоров’яв закладах освіти. Розкрила можливості використання спільних інтелектуальних ігор батьківта дітей різного віку в домашніх умовах.Як зацікавити дітей спортивно-інтелектуальною грою шашки, який вплив має на розумовий та особистісний розвиток дітей ще з дошкільного віку. Тобто, яким чином можна використати інтелектуальні ігри для запобігання засиллю гаджетів та часопроведення в укриттях.

Цікаво та пізнавально пройшов дводенний воршоп. Учасники отримали безліч необхідних порад як для роботи з дітьми так і для себе особисто. Мали змогу повправлятися та отримати матеріали для роботи.

Соборність відео.mp4

День Соборності в ЗДО №1 "Веснянка"

Щороку 22 січня  Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 р. 

Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовну консолідацію всіх громадян держави, їх згуртованість. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. 

Гасло до відзначення Дня Соборності – 2024 "Наша єдність – наша зброя”. 

Тому в дошкільному віці так важливо згуртувати малят, щоб кожен змалечку відчував свою приналежність до нашого українського роду, вчити їх розуміти, що кожен з них маленький українець і в майбутньому на кожного з них чекає важлива справа по збереженню наших традицій і земель!)


Тиждень педагогічної  майстерності для вчителів – логопедів  закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади «Використання технологій біоенергопластики в системі корекційної роботи вчителя-логопеда  з дітьми з ООН»

19.01.2024 р. Білоцерківським ЗДО №36 «Ромашка»  проведено Тиждень педагогічної майстерності для вчителів – логопедів  закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громадина тему:«Використання технологій біоенергопластики в системі корекційної роботи вчителя-логопеда  з дітьми з ООН»

Вчитель – логопед  Білоцерківського ЗДО №36 «Ромашка» Герасименко Катерина Андріївна, виступила з питанням  «Використання технологій біоенергопластики в системі корекційної роботи вчителя-логопеда  з дітьми з ООН».  Зазначила, що для використання біоенергопластики в системі корекційної робо­ти з розвитку мовної моторики у дітей-логопатів необхідно визначити поняття біоенергопластики, мету та завдання використання біоенерго­пластики в корекційній роботі з дітьми-логопатами, а також розробити основні методи й прийоми та етапи корекційної роботи біоенергоплас­тики та самомасажу в розвитку мовної моторики.

Застосування біоенергопластики ефективно прискорює виправлення  порушених  звуків у дітей зі зниженими та порушеними кінестетичними відчуттями, так як працююча долоня багаторазово підсилює імпульси, що йдуть до кори головного мозку від язика.


Тиждень педагогічної майстерності: «Використання технології «Лепбук» в роботі з дошкільниками із загальним недорозвиненням мовлення »

18 січня 2024 року вчителем-логопедом Білоцерківського ЗДО №29 «Барвінок»  Жанною Семенченко  було проведено засідання тижня педагогічної майстерності вчителів-логопедів з проблеми: «Використання технології «Лепбук» у роботі з дошкільниками із загальним недорозвиненням мовлення.»

       Вчитель-логопед розкрила можливості та переваги використання інноваційної технології «лепбук» в роботі з дітьми дошкільного віку із ЗНМ. Висвітлила особливості його використання з дошкільниками під час навчальної діяльності, для розвитку творчості дитини, підчас підготовки до навчання в школі; підкреслила можливості використання лепбуку у роботі з батьками.


Тиждень педагогічної майстерності для вихователів старших груп Білоцерківської міської територіальної громади «Застосування методів арт-педагогіки для формування художньо -мовленнєвої компетентності дошкільнят»

Тиждень педагогічної майстерності вихователів старших груп Білоцерківської міської територіальної громади «Формування мистецько-творчих навичок дитини старшого дошкільного віку в процесі художньо-продуктивної діяльності»

17.01.2024 року в рамках проведення Тижня педагогічної майстерності педагогічний колектив Білоцерківського закладу дошкільної освіти №1 «Веснянка» Білоцерківської міської ради Київської області  організував зустріч вихователів старших груп Білоцерківської міської територіальної громади. В ході зустрічі педагоги поділились своїм досвідом з теми : «Формування мистецько-творчих навичок дитини старшого дошкільного віку в процесі художньо-продуктивної діяльності».

 Вихователь-методист Гоц Наталія розкрила питання актуальності формування мистецько-творчих навичок, наголосила на важливості створення умов для дітей батьками з метою заохочення і підтримки інтересу до художньо-продуктивної діяльності.  Акцентувала увагу на головних аспектах підготовчої роботи до художньо-продуктивної діяльності та нагадала, за яких умов формування таких навичок буде успішним.

Вихователь Якимчук Аліна Володимирівна поділилась досвідом по використанню в практичній роботі з дітьми старшого дошкільного віку нетрадиційної техніки малювання на воді - «Ебру». Розкрила питання особливостей даного живопису і надала практичні рекомендації по процесу створення таких малюнків.

Вихователь Костюк Лариса Миколаївна розкрила питання малювання кавою, поділилась досвідом і практичними рекомендаціями  по створенню кавових малюнків. Також ознайомила усіх присутніх з історією виникнення даного арту і цікавими фактами про нього.

Також усім присутнім була надана можливість практично повправлятись у створенні малюнків в техніці ЕБРУ і Кофі-арт.


Тиждень педагогічної майстерності вихователів старшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади  

11.01.2024 р. Білоцерківським ЗДО №36 «Ромашка»  проведено Тиждень педагогічної майстерності вихователів старшого віку закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади на тему: «Формування у дітей екологічно відповідальної поведінки на засадах сталого розвитку»

Вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №36 «Ромашка» Коваленко Неля Ярославівна, виступила з питанням  «Освіта для сталого розвитку для дошкільнят». Педагог зазначила, що сучасний стан навколишнього середовища змусив населення планети замислитися про її захист. Господарська діяльність людства останнім часом привела до серйозного забруднення навколишнього середовища. Ця тема являється актуальною тому, що стан довкілля є важливим чинником існування людської цивілізації.

Вихователь Білоцерківського ЗДО №36Ходаченко Тетяна Сергіївна, зазначила, що сьогодні головним виміром освітньої діяльності має бути формування особистості, екологічно вихованої, яка здатна повноцінно жити й активно діяти у новому світі, постійно самовдосконалюватися, адекватно реагувати  на зміни в  умовах сучасної інформаційно –технологічної революції  та цивілізаційних проривів. Саме через освіту необхідно виховувати людину, яка творить і сприймає зміни та нововведення.

Проведений майстер – клас з виготовлення годівнички із одноразового паперового посуду.


звіт 20.12 ЗДО 31.pptx

Навчання дітей скелелазінню за парціальною програмою «До  нових вершин»

      

20 грудня 2023 року  інструктором з фізкультури  Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31«Незабудка» Єрмак  Інгою Григорівною було проведено засідання педагогічної студії для інструкторів з фізкультури ЗДО БМТГ з проблеми:«Навчання дітей скелелазінню за парціальною програмою «До нових вершин»»

       Педагог поділилася досвідом своєї роботи, що розкриває актуальність  теми щодо пошуку нових способів як мотивувати дошкільників дотримуватися здорового способу життя й корисного дозвілля, здійснювати просвітницьку роботу щодо фізичного розвитку дітей, зокрема навчання їх скелелазінню.

       Досвід роботи містить теоретичний і практичний аспекти даної теми та може бути використаний педагогами закладів у роботі з дітьми старшого дошкільного віку. Серед напрацювань представлений перспективний план роботи на рік, що надасть змогу колегам систематично і планомірно проводити гурткову роботу зі скелелазіння.

Вийшли друком у видавництві «Мандрівець» два методичних посібники

Що може бути кращим, аніж отримати з друку результати своєї праці? Грудень 2023 року щедрий на подарунки для працівників дошкілля нашої громади, адже вийшли друком у видавництві «Мандрівець» два методичних посібники: Парціальна програма для дітей старшого дошкільного віку «Комп’ютерна грамота для малят» та навчально-методичний посібник для роботи з немовленнєвими дітьми «Розмовлятиму гарно», частина 1. Лексика. 

Парціальна програма для дітей старшого дошкільного віку «Комп’ютерна грамота для малят» авторами якої є Олена ВАЙНЕР, директор Білоцерківського ЗДО №8 «Золотий півник», Оксана БОЛОТОВА, директор Білоцерківського ЗДО №25 «Оленка», Оксана РОМАНЮК, консультант КУ БМР «ЦПРПП», сприятиме реалізації завдань освітнього напряму «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі. Комп’ютерна грамота» варіативного складника Базового компонента дошкільної освіти. Опанування комп’ютерною грамотою стане для малят захоплюючою мандрівкою, а організувати навчання з дітьми з легкістю зможуть і батьки, і педагоги. Дана програма схвалена для використання в освітньому процесі рішенням експертної комісії з дошкільної педагогіки та психології від 12 травня 2023 року (протокол №3) за порядковим номером 1.0014-2023 у Каталозі надання грифів (лист ІМЗО від 17.05.2023 №21/10-309). 

Навчити розмовляти немовленнєву дитину педагогам і батькам допоможе навчально-методичний посібник для роботи з немовленнєвими дітьми «Розмовлятиму гарно», частина 1. Лексика. Авторський колектив: Кондратьєва О.В., Білокур І.А., Гребінь Н.Л., Ярмоленко Л.А., Мягких Н.М., Оксюта К.В., Цимбал В.В., Базіляк О.П., Поліщук Т.В, Коломієць О.В., Люта Н.О, Ферт І.С., Бондаренко Н.В., Щербина З.О., Малюченко Т.А., Худак С.В., Вдовіченко Г.П., Семенюк М.О., Медвідь О.М., Карпенко О.В., Шило Т.П., Ломейко Л.М.

Навчально-методичний посібник складається з 72 карток, що включають у себе 18 лексичних тем, які добре знайомі та зрозумілі дошкільнятам. Кожна тема містить від 2 до 6 карток із завданнями. Прості, цікаві та доступні завдання допоможуть збагатити словниковий запас дітей, спонукатимуть їх до повторення звуконаслідувань, слів і до утворення простої фрази. Посібник можуть використовувати в своїй роботі логопеди, дефектологи, вихователі та батьки.

Вітаємо авторів та бажаємо успіхів і нових звершень!

Педагогічна студія директорів ЗДО БМТГ

«Застосування цифрових технологій у професійній діяльності керівника»

Цифрова компетентність - одна із тих, яка потребує вдосконалення впродовж життя і передбачена Професійним стандартом керівника (директора) закладу дошкільної освіти.  29 листопада відбулася педагогічна студія для директорів закладів дошкільної освіти  БМТГна тему «Застосування цифрових технологій у професійній діяльності керівника».

 Вході зустрічі директор Білоцерківського ЗДО №25 «Оленка»Оксана Болотоваознайомила педагогів з інструментами  для оперативного інформування та зворотного зв’язку, функціями Googl  диску та цифровими інструментами для підсилення іміджу закладу дошкільної освіти.Присутні мали змогу переконатися в тому, що сучасному педагогу недостатньо володіти лише базовими навичками використання традиційних операційних систем, електронної обробки тексту, таблиць і телекомунікаційних засобів, а слід навчатися застосовувати ІКТ у всіх сферах професійної діяльності та постійно опановувати широким колом цифрових інструментів.


Семінар для вихователів-методистів, вихователів груп дітей старшого дошкільного віку ЗДО БМТГ «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання у школі» (використання діагностичного матеріалу  «Чарівні перетворення»)

23.11.2023 р. Білоцерківським ЗДО №27 «Намистинка» та Білоцерківським ЗДО №32 «Перлинка» у форматі Zoomконференції проведено семінардля вихователів-методистів, вихователів груп дітей старшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти БМТГ з проблеми: «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання у школі»  (використання діагностичного матеріалу  «Чарівні перетворення»).

Вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №32 «Перлинка», Ольшевська Жанна Юріївна, виступила з питанням  «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання у школі». Педагог зазначила, що на сучасному етапі Україна проходить шлях реформування освітньої системи, мета якої – виключно нова, висока якість освіти на всіх її рівнях. Саме тому, особливого значення набуває проблема формування готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі. Жанна Юріївна проінформувала, про широке значення поняття «готовність до навчання у школі», яке включає в себе фізіологічний, психологічний та соціальний рівні розвитку дитини старшого дошкільного віку. Тільки гармонійно поєднуючись, вони забезпечують успішне входження дитини старшого дошкільного віку у шкільне середовище.

Вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №27, Бойкова Ганна Володимирівна, виступила з доповіддю «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання у школі» (використання діагностичного матеріалу  «Чарівні перетворення»).

Вихователь-методист зазначила, щона допомогу фахівцям у галузі дошкільної освіти та батькам дітей старшого дошкільного віку спеціалістами лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України розроблено інструментарій оцінювання готовності дитини до навчання в умовах реформування української школи – «Чарівні перетворення». Це комплекс діагностичних завдань із методичними рекомендаціями (Лист МОН від 31.05.2023 № 1/7735-23). Ганна Володимирівна звернула увагу на особливості використання інструментарію «Чарівні перетворення» в ЗДО.

До семінару з виступом долучилися вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №28 «Горобинонька» Макарчук Тетяна Василівна та практичний психолог Білоцерківського ЗДО №35 «Вербиченька» Коломієць Світлана Миколаївна, які поділилися враженнями і досвідом використання комплексу діагностичних завдань «Чарівні перетворення» в своїх закладах.

Щодо застосування інструментарію «Чарівні перетворення» в ЗДО з точки зору психології свою думку висловила методист НМЦПС - Федорченко Наталія Миколаївна.

Доповідачі наголосили, що інструментарій застосовується у форматі ігрової взаємодії дорослого і без жодних вимірювань інтелектуальних досягнень дитини, а також не формулюються висновки, які можуть негативно вплинути на подальшу її долю.

В основі інструментарію — положення Стандарту дошкільної освіти України щодо вимог до основних компетентностей здобувача освіти, які корелюють зі Стандартом початкової освіти. Тож використання інструментарію дає змогу дотримуватися принципів наступності та узгодженості освітніх впливів на особистість на різних ланках здобуття освіти.

Засідання круглого столу професійної спільноти вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів «Порушення складової структури слова у дітей з ООП. Діагностика та корекція» 

У Білоцерківському закладі дошкільної освіти 17"Усмішка"20 жовтня 2023 року для вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів закладів дошкільної освіти БМТГ було проведене засідання «круглого столу» з теми:"Порушення складової структури слова у дітей з ООП. Діагностика та корекція»", яку підготували та провели вчителі – логопеди:Адаменко І.О. (Білоцерківського ЗДО №27 «Намистинка»), Бабенко .О.Б. та Черненко О.Л. (Білоцерківського ЗДО №17 «Усмішка»).

Учасникам заходу була надана інформація про проблему сьогодення, а саме: різке збільшення кількості дітей з порушеннями складової структури слова. Тому, на засіданні спеціалісти обговорювали важливість раннього вивчення та діагностики з метою попередження порушень мовленнєвого розвитку дітей з ООП та необхідність створення умов для оволодіння дітьми базовими механізмами складової структури слова.

Під час засідання «круглого столу» вчителі-логопеди та вчителі-дефектологи отримали не лише теоретичні знання, а й мали змогу повправлятися у застосуванні сучасних методик з розвитку почуття ритму на практиці, а саме: «Методика елементарного музичного виховання Карла Орфа», «Лазерна ритміка», «Евритмія», «Сміхотерапія», «Body percussion».

Ці методики допомагають ефективно працювати над розвитком складової структури слова.

Професійний кейс професійної спільноти вихователів-методистів ЗДО БМТГ «Моніторинг професійної компетентності педагога. Сучасний погляд та практичне втілення»

18 жовтня 2023 року у приміщені Білоцерківського ЗДО №11 "Дивограй" відбулася зустріч професійної спільноти вихователів-методистів закладів дошкільної освіти Білоцерківської  міської територіальної громади. Надбаннями професійного кейсу на тему «Моніторинг професійної компетентності педагога. Сучасний погляд та практичне втілення» поділилися вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №34 «Віночок» Стаховська Л.М. та вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №11 «Дивограй» Ямкова Л.І.

Ямкова Л.І. проаналізувала нормативно-правові документи, які регламентують проведення різних видів моніторингу у закладі дошкільної освіти, розповіла про два підходи до оцінювання знань та умінь педагогічних працівників: діяльнісний і компетентнісний.

Стаховська Л.М. розповіла про етапи проведення внутрішнього моніторингу, ознайомила присутніх з  вимогами до розроблення Програми моніторингу якості освіти за напрямом «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти».Розвиток професійної компетентності педагога найбільше впливає на ефективність освітнього процесу, а отже на якість освіти дошкільників. Саме регулярне вивчення та самооцінювання професійної діяльності сприяє самостійному вибудовуванню педагогом індивідуальної траєкторії розвитку. Після проведення самооцінювання мають бути визначені чіткі рекомендації, що сприятимуть підвищенню професійної компетентності педагогів закладу, оптимальному оновленню змісту методичної роботи з педагогами.

Під час практичного завдання вихователі-методисти розробили критерії, індикатори, анкети, опитувальники та рівневу шкалу оцінювання освітніх процесів у закладі.

Консультант Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Романюк О.В. наголосила, щооб’єктивно оцінити якість діяльності педагога можна завдяки узагальненню інформації, яка накопичується впродовж навчального року завдяки цілеспрямованим та систематичним спостереженням за організацією освітнього процесу та проявам професійних компетентностей педагога в різних видах діяльності.

Всеукраїнський день ментального здоров’я

в Білоцерківському ЗДО №18 «Ясочка»

10 жовтня вихованці та педагоги закладу взяли онлайн участь  у Всеукраїнській руханці "Цікава фізкультура",  в рамках проведення фестивалю "Назустріч успіху",  що проходив  у м. Одеса  Одеської області.

Інструктор з фізкультури Гребеніченко Н.І. та вихователі старших груп Болобосова Л.Е., Жильнікова І.А. виконували руханку разом з дітьми.

Було цікаво і весело.  Бережіть себе!

     Творіть атмосферу Добра, Поваги, Знання!

Коучинг-сесія «Буду вправним першачком»

12 вересня вихователь Білоцерківського ЗДО №18 «Ясочка» Кубенко Ліна виступила у ролі коуча для вихователів середніх груп України, які працюють за комплектом видавництва «Генеза» «Буду вправним першачком».

Коучинг-сесія відбулася з рамках Всеукраїнського навчання за програмою підвищення кваліфікації.

Метою даного заходу було навчити педагогів добирати оптимальні шляхи організації роботи з логіко-математичного розвитку.

Ліна Анатоліївна ділилася досвідом роботи з використанням зошита Тетяни Степанової «Навчаємося математики».

Консалтингова студія професійної спільноти музичних керівників ЗДО БМТГ



Матеріаликонсалтингової студії

1.     Консалтингова студія професійної спільноти музичних ЗДО БМТГ

на тему:«Сучасні підходи до освітнього процесу (організація та проведення свят) та створення мистецького середовища в закладах дошкільної освіти

в 2023/2024 навчальному році»

2.     07.09.2023 року, з музичними керівниками ЗДО, у форматі офлайн, на базіБілоцерківського закладу дошкільної освіти  №15 «Мрія»Білоцерківської міської ради Київської області

3.     Доповідач Лебідь О. В розповіла присутнім про сучасні підходи до освітнього процесу та організацію  проведення свят в дошкільному закладі. Ознайомила присутніх з упорядкуванням літератури, що рекомендує для використання в закладах освіти Міністерство освіти і науки України музичними керівниками. Звернула увагу, що свята та розваги в ЗДО потрібно організовувати для дітей із дотриманням методики проведення. Вони не є «концертами для батьків».

4.     Доповідач Лаптєва Л. М.розповілапро сучасні підходи до створення мистецького середовища в закладах дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році. Повідомила, що середовище виконує розвиваючі, освітні, виховні, стимулюючі, комунікативні, організаційні функції. Воно повинно мати характер відкритої, незамкненої системи, здатної до коригування та розвитку.Підводячи підсумок наголосила, що правильно створене мистецьке середовище повинно бути вільним простором, у якому комфортно дітям, а поруч має бути педагог, захоплений музикою, який уміє реалізувати творчий потенціал мистецького середовища і керувати розвитком  дітей у музичної діяльності.

5.     Відкрила засідання консалтингової студії та провела реєстрацію учасників Первишова О. М.-керівник професійної спільноти музичних керівників ЗДО. Вона ж познайомила з планом роботи професійної спільноти музичних керівників ЗДО БМТГ на 2023/2024 навчальний рік.

6.     До виступу долучалася Романюк О. В.- консультант КУ БМР «ЦПРПП», яка розповіла про організацію роботи закладів дошкільної освіти БМТГ у 2023/2024 навчальному році.

7.     Під кінець консалтингової студії, О. М. Первишова підвела підсумок засідання, до уваги були прийняті всі рекомендації.


Консалтингова студія професійної спільноти інструкторів з фізкультури

Консалтингова студія професійної спільноти інструкторів з фізкультури на тему  «Сучасні підходи до організації фізкультурно-оздоровчої роботи та створення безпечного середовища для рухової активності дітей в закладі освіти»

7 вересня 2023 року професійна спільнота інструкторів з фізкультури міста Біла Церква взяла участь у засіданні консалтингової студії, яка відбулася у Білоцерківському закладі дошкільної освіти №3 «Веселка».

Спікер-консультант КУ «ЦПРПП» Романюк О.В. ознайомила учасників з питаннями організації роботи інструктора з фізкультури у новому навчальному році. Також, детально роз’яснила умови проходження атестації педагогів ЗДО згідно нового Положення про атестацію.

З теоретичними аспектами та практичними підходами до організації фізкультурно-оздоровчої роботи та створення безпечного середовища для рухової активності дітей ознайомила вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №33 Наконечна О.В.. Також вона розкрила питання впровадження інноваційних технологій у фізичне виховання і розвиток дітей.

Педагоги отримали цікаву інформацію і визначили, що пріоритетним напрямом роботи інструктора з фізкультури є підвищення якості рухової діяльності дошкільників засобами гри.

Консалтингова студія професійної спільноти директорів ЗДО МТГ

05 вересня 2023 року в Білоцерківському ЗДО № 28 «Горобинонька» відбулася консалтингова студія професійної спільноти директорів ЗДО БМТГна тему: «Організація освітнього процесу у 2023/2024 навчальному році  та здійснення атестації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти за новим Положенням про атестацію педагогічних працівників» (керівник професійної спільноти директорів ЗДО БМТГ–Атаманенко Л. В.).

На зустрічі було розглянуто пріоритетні напрями організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році: організацію та підтримку безпечного освітнього простору,освітнього процесу у різних форматах і подолання освітніх втрат, педагогічну взаємодію з дітьми, зокрема з дітьми з особливими освітніми потребами, партнерство у співпраці з батьками або законними представниками дітей, організаційно-методичну підтримку керівників і педагогів ЗДО, організацію харчування в ЗДО (Гончарук І. В., директор Білоцерківського ЗДО № 28 «Горобинонька», Романюк О. В., консультант КУ БМР «ЦПРПП»).

Директор КУ БМР «ЦПРПП»Висторонський В. Г.розкрив питання організації та проведення атестації за новим Положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом МОН України від 09 вересня 2022 року № 805, та відповів на численні запитання керівників з даної проблеми.

Засідання Консалтингової студії

для професійної спільноти усіх категорій вихователів та асистентів вихователів  закладів дошкільної освіти БЦ МТГ: «Створення умов для формування ігрової компетентності дошкільника як ефективного інструменту організації освітньої роботи в ЗДО»

Організована ігрова  діяльність дошкільників посідає особливе місце у системі організованих основних впливів,оскільки власне ігрова діяльність є провідною упродовж усього дошкільного віку. В межах ігрової діяльності відбуваються найважливіші зміни у дитячій психіці: виникають визначні для успішного розвитку новоутворення, максимально виявляються психічні  властивості й процеси, розвиваються ключові риси характеру, започатковуються базові якості особистості, відбувається становлення образу «Я».
Розкриттю специфіки та створенню умов формування ігрової компетентності дошкільників було присвячено засідання Консалтингової студії для професійної спільноти усіх категорій вихователів та асистентів вихователів  закладів дошкільної освіти БЦ МТГ, яке пройшло  6 вересня 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №2 «Берегиня» Білоцерківської міської ради  Київської області в режимі Zoom-конференції.

Наробками професійного кейсу з проблеми «Створення умов для формування ігрової компетентності дошкільника як ефективного інструменту організації освітньої роботи в ЗДО» поділилася вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №2 «Берегиня» Наталія ПЕТРОВСЬКА. Педагог розкрила питання про значення та створення середовища для формування  ігрової компетентності в житті дитини, яке має стати центром повноцінного життя дітей та знаходження можливостей для реалізації їхніх уподобань, гармонійного розвитку особистості та тренувань, необхідних для розвитку дитячого організму та якостей.

Консультант КУ БМР «ЦПРПП» Оксана РОМАНЮК націлина запрошених на засідання педагогів на  облаштування осередків групового простору за інтересами та задоволення власних задатків дітей дошкільного віку з метою активізації дошкільників до діяльності, збереження фізичного та психологічного здоров’я,  розвитку якостей особистості та важливих для життя дітей компетентностей, яке є однією з умов, що впливає на забезпечення якості дошкільної освіти

Подані матеріали сприятимуть підвищенню рівня майстерності та обізнаності педагогів закладів дошкільної освіти міста.

День Незалежності України в ЗДО №31

День Незалежності – велике свято. Наша рідна Батьківщина – Україна святкує 32 роки своєї Незалежності. Цей день особливий для кожного з нас. Сьогодні вихованці ЗДО № 31 «Незабудка» декламують вірші про Україну, співають пісень та танцюють таночки. Саме в дошкільному віці формуються патріотичні почуття у дітей до свої країни. Педагоги вчать дошкільників розуміти цінність незалежності, свободи, щоб в серці кожної дитини жила любов до України.

Слава Україні, Героям Слава! 

День Державного прапора України в ЗДО № 31 "Незабудка"

23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора.

Український прапор –  це справжній символ боротьби і незламності країни, національної єдності, честі та гідності! 

В усьому світі синьо-жовтий колір нашого стяга уособлює сміливість, незалежність, демократичні цінності й найкращі чесноти, властиві мужньому українському народові. І це, звичайно, ж колір нашої Перемоги, яку впевнено наближають наші Збройні Сили України, усі працівники на фронті і в тилу, наші міжнародні партнери! І вона неодмінно буде за Україною!

Сьогодні  вихованці ЗДО № 31 «Незабудка»  пригадали історію заснування українського прапора, протягом дня виконували цікаві завдання, зміст яких  був пов’язаний з одним із найважливіших державних символів – прапором. Малята разом з педагогами виготовляли власні прапори, читали вірші про Батьківщину, рідну мову, рідний дім.

Заняття з дошкільнятами ЗДО № 31 «Незабудка» щодо безпеки життєдіяльності та патріотичного виховання 

7 серпня  2023 року представники Білоцерківського  управління поліції провели цікаві заняття з дошкільнятами ЗДО № 31 «Незабудка» щодо безпеки життєдіяльності та патріотичного виховання. Також вивчили та закріпили правила дорожнього руху. Адже саме у цьому віці у дитини формуються норми безпечної поведінки та патріотизм.

День Української Державності в Білоцерківському закладі дошкільної освіти №31 "Незабудка" Білоцерківської міської ради Київської області  

https://youtu.be/GqeluUbrX9s 

Просвітницька та профілактична робота з питань мінної безпеки з дітьми дошкільного віку у Білоцерківському закладі дошкільної освіти №31 «Незабудка» 

Нова реальність, в якій ми тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку — свою та своїх дітей. А зараз ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки з ними. Цього ж треба навчати і наших дітей.

Для того, щоб літній період був дійсно оздоровчим та безпечним велике значення має ознайомлення дітей з правилами мінної безпеки.

Тож і не дивно, що педагоги закладу проводять з дітьми активності, під час яких закріплюють правила мінної безпеки. Для цього вони обирають казки, загадки, вірші, ігрові ситуації, мультфільми. Практичних навичок діти набувають у процесі ігрової діяльності, граючи в ігри «Можна або ні», «Безпечно – небезпечно», «Безпечна стежинка», «Безпечна прогулянка»,  «Крокуй обережно».

На вулиці діти долучаються до прогулянок з псом Патроном; під час ігор – мандрівок  допомагають йому знайти безпечний шлях додому.

Педагоги розуміють, що основною умовою попередження мінної небезпеки для дошкільників залишається пильність дорослих, постійний контроль у період прогулянок.

https://docs.google.com/presentation/d/1XLNbPbnLeHgALFMt_E0QlrMMcD_xMqQl/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

День Конституції в Білоцерківському закладі дошкільної освіти №31 «Незабудка» 

Вихованці Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області долучилися до святкування Дня Конституції.

Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції, і другий рік поспіль ми святкуємо  його в умовах воєнного стану.

Кожний народ має свою мову, свої традиції і звичаї, що виробилися упродовж багатьох століть. У кожного народу є свої національні святині, символи – серед них Конституція – головний Закон, за яким ми з вами живемо в Україні, адже Україна – це наша Конституція, рідна мова, мальовнича природа, талановитий народ і звичаї, які споконвіку шануються і бережуться.

 Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки вони значно раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання. Тож дітям були запропоновані цікаві активності: прослуховування та виконання Гімну України, виготовлення «квітки прав», аплікування, вивчення віршів про Батьківщину. Саме така робота вихователів сприяє усвідомленню малими українцями, що «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

   Зворушено і велично відзначили вихованці та педагоги закладу День Конституції,  залишивши безліч приємних спогадів і вражень.


https://docs.google.com/presentation/d/1aDs-ophuJpvFFD64fUQ9RVv_-6u4Pu_7/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

День батька в Білоцерківському закладі дошкільної освіти №31 «Незабудка» 

Тато… Це слово щодня звучить мільйони разів, і щоразу в ньому чується захист, сила й безмежна любов. У День батька вихованці Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області  з приємністю згадували щасливі миті, проведені з татом.  Педагоги закладу наголосили малюкам,що День батька – це свято поваги та вдячності чоловікам, які піклуються про своїх дітей. У цей день татусі кожного вихованця отримали  привітання та подарунки, виготовлені руками дітей.

Хочемо побажати, щоб якнайбільше українських чоловіків чули рідне  звертання: "Тато!" Щоб всі татусі жили довго й були здорові. І щоб кожен тато, який на передовій, повернувся додому!


https://docs.google.com/presentation/d/1t44adyf5Jo2rDZHjJTDUCIyDJyOimhOB/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

День захисту дітей в ЗДО № 31 "Незабудка" 

Літо, літечко, нехай щасливі будуть діточки!

Напередодні Дня захисту дітей у Білоцерківському закладі дошкільної освіти 31 «Незабудка» відбулося свято прощання із весною та зустріч літечка.

Подвір’я садочка наповнилося веселим безтурботним галасом дітей, а усмішки дітей – це, мабуть, найкраще, що може радувати погляд. У них стільки щирості і довіри, що розтане навіть найсуворіше й загартоване проблемами серце. Тож педагоги нашого закладу доклали максимум зусиль, щоб зробити для малят цей день щасливим, радісним та неповторним!

Інструктивно – методична нарада вихователів – методистів ЗДО БМТГ з питань організації освітнього процесу відповідно до нормативно – правових актів

24 травня 2023 року на базі Білоцерківського  закладу дошкільної освіти №17 «Усмішка» Білоцерківської міської ради Київської області відбулась інструктивно – методична нарада питань організації освітнього процесу відповідно до нормативно – правових актів.

Владислав Висторонський, директор КУ БМР ЦПРПП, ознайомив педагогів із особливостями організації та проведення атестації відповідно до Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженим Наказом МОН України від 09 вересня 2022 року №805.

Шляхи проєктування індивідуальної траєкторії розвитку професійної компетенції педагогічних працівників закладів дошкільної освіти розкрили вихователі – методисти Віта Мельникова (БЗДО №5 «Сонечко»), Валентина Войдевич (БЗДО №19 «Кобзарик»), Ольга Швець (БЗДО №13 «Пілот»).

Педагогічні працівники долучилися до обміну думками щодо реалізації змісту Державного стандарту дошкільної освіти в комплексних програмах. Ольга Кірюшкіна (БЗДО №3 «Веселка»), Ірина Шараєвська (БЗДО №17 «Усмішка»), Наталія Беспалько (БЗДО №30 «Росиночка»), Юлія Юревич (Шкарівський ЗДО) поділилися досвідом роботи щодо впровадження в практику роботи закладів чинних комплексних програм.

Оксана Романюк, консультант КУ БМР ЦПРПП, проаналізувала роботу ММК за рік, наголосила на професійних здобутках педагогічних колективів закладів.

Наприкінці наради було проведено діагностування педагогічних працівників та обговорення плану роботи на новий навчальний рік.

https://docs.google.com/presentation/d/1ZPQ2_SN8ifbv-kigeDnfKPfTS_EHFr5J/edit?usp=drive_link&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

Про надання грифу МОН навчальному посібнику

Вітаємо авторів навчального посібника з отриманням грифа МОН України!

Раді повідомити Вам, що рішенням експертної комісії з дошкільної педагогіки та психології від 12 травня 2023 року (протокол № 3) навчальному посібнику «Мудрі шахи: посібник для навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи» (авт. Духновська О. І., Пащенко Л. Ю., Кольба А. Б., Фенюк Б. П.) надано гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі», який зареєстровано у Каталозі надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам за № 1.0015-2023.

Навчальний посібник є виданнями сучасного змісту, яке відповідає Державному стандарту дошкільної освіти України, окресленому в новій редакції Базового компонента дошкільної освіти та має на меті навчання дітей старшого дошкільного віку основ гри у шахиі може бути використаний як методичний супровід до програми та методичних рекомендацій із навчання дітей старшого дошкільного віку «Мудрі шахи» (автори: Семизорова В. В., Духновська О. І., Пащенко Л. Ю.), схваленої для використання в дошкільних навчальних закладах (лист ІМЗО від 08.10.2020р. № 22.1/12-Г-803).

Посібник може використовуватися в закладах дошкільної освіти, а також для занять удома чи при альтернативних формах навчання дітей-дошкільників.

 

Вітаємо авторів посібника, бажаємо невичерпних творчих сил, натхнення та нових творчих здобутків!


Про отримання грифу МОН програмою "Комп'ютерна грамота"

ВІТАЄМО АВТОРІВ ПАРЦІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ З ОТРИМАННЯМ ГРИФА МОН УКРАЇНИ!

З приємністю повідомляємо, що парціальній програмі «Комп’ютерна грамота для малят» (автори Романюк О.В., Вайнер О.В., Болотова О.М.) повторно надано гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі», який згідно з рішенням експертної комісії (протокол №3 від 10.05.2023) зареєстровано у Каталозі надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам за №1.0014-2023. Програма з навчання дітей старшого дошкільного віку основ комп’ютерної грамоти сприятиме реалізації завдань освітнього напряму «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі. Комп’ютерна грамота» варіативного складника Базового компонента дошкільної освіти та адресована педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти й альтернативних форм здобуття дошкільної освіти, батьків.

 Вітаємо авторів, бажаємо творчих ідей і плідного їх втілення!


Семінар-практикум «Професійний стандарт керівника закладу дошкільної освіти:  роль та алгоритм упровадження»  для консультантів ЦПР та працівників ОТГ 

23 травня 2023 року у форматі онлайн-зустрічіна базі КНЗ КОР «КОІПОПК» відбувся семінар-практикум «Професійний стандарт керівника закладу дошкільної освіти:  роль та алгоритм упровадження»  для консультантів ЦПР та працівників ОТГ, які відповідають за дошкільну освіту, та керівників методичних об’єднань директорів закладів дошкільної освіти. Цим заходом розпочато сезон імплементації професійного стандарту «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти»в Київській області.

В роботі семінару взяли участь сертифіковані тренери від Київської  області:

Шевченко Антоніна Михайлівна, завідувач  кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти, кандидат психологічних наук;  Романюк Оксана Валеріївна,  ; Трохимець Юлія Миколаївна, директор закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Золота рибка» Броварської міської ради.

У ході семінару  Нечипорук Надія Іванівна, завідувач відділу дошкільної освіти КНЗ КОР КОІПОПК, ознайомила учасників зібрання з метою  та  завданнями семінару-практикуму, познайомила з регіональними  сертифікованими тренерами  Київщини, які  будуть упроваджувати Професійний стандарт керівника закладу дошкільної освіти в своїх територіальних громадах з відповідною цільовою аудиторією, запланованими заходами щодо імплементації Професійного стандарту керівника закладу дошкільної освіти тощо.

Романюк Оксана Валеріївна, консультант Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»,  спікер  семінарудосить глибоко і детально висвітлила наступні питання:

 На прикладі  здоров'язбережувальної компетентності керівника  проаналізовано  зміст та алгоритм упровадженя всіх  компетентностей керівника ЗДО.

Учасникам семінару-практикуму було запропоновано виконати творчі завдання; обговорено, проаналізовано та  узагальнено їх виконання.

 В ході зустрічі виникало чимало питань: Як імплементувати стандарт різним профільним інституціям? Що зміниться в роботі керівників закладів дошкільної освіти? Навіщо  і як використовується кодифікація?  Як мотивувати керівників до імплементації професійного стандарту ?  тощо.

На всі ці та інші питання фахівці колегіально знаходили цікаві, креативні відповіді.

  Учасники семінару  обговорили  алгоритмімплементації  професійного стандарту різними профільними інституціями. Зокрема,  Центрам професійного розвитку педагогічних працівників рекомендовано:

♦   сприяти професійному розвитку керівників (директорів) закладів дошкільної освіти;

♦   розробити інструментарій для оцінювання та самооцінювання рівня сформованості про­фесійних компетентностейкерівників (дирек­торів) відповідно до Професійного стандарту;

♦   формувати бази методичних матеріалів на допомогу керівникам (директорам) ЗДО з ви­значенням індивідуальних траєкторій розвит­ку, програм професійного самовдосконален­ня фахівців тощо.

      У кінці заходу учасники зібрання подякували організаторам семінару, особисто  Романюк О.В.,  за змістовний і виступ,  надані методичні рекомендації  і матеріали та висловили бажання продовжити проведення аналогічних заходів для ефективної реалізації ідей  та змісту Професійного стандарту керівника закладу дошкільної освіти

    Сподіваємось,  що запропонована  матеріали  будуть  спонукати  консультантів ЦПР та працівників ОТГ, які відповідають за дошкільну освіту, керівників методичних об’єднань директорів закладів дошкільної освіти, директорів ЗДО   до пошуку  та використання  ефективних шляхів імплементації  професійного стандарту. https://docs.google.com/document/d/1SmW-96ZkJXNGMC3qy5hGrCUoZAIrxtGU/edit?usp=drive_link&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

День вишиванки в ЗДО № 31 "Незабудка"

Сьогодні заклад дошкільної освіти 31 «Незабудка» розквітнув вишиваними візерунками, щасливим сміхом дітей та люблячими поглядами педагогів. І це недарма. Саме сьогодні ми святкуємо День вишиванки, яке має особливе значення саме 2023 року - тоді, коли Росія продовжує повномасштабну війну проти України. Вишиванки є символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці - вільний народ.

Педагогічний колектив закладу розуміє, що День вишиванки - подія, яка покликана зберегти українські традиції, тому із любов’ю передає їх нашим вихованцям - наступному поколінню свідомих патріотичних українців.


Круглий стіл (1).pptx

Круглий стіл педагогів ЗДО та ЗЗСО на тему: «Наступність між дошкільною та початковою освітою в рамках впровадження концепції «Нова українська школа»

17 травня 2023 року відбувся круглий стіл педагогів ЗДО та ЗЗСО на тему: «Наступність між дошкільною та початковою освітою в рамках впровадження концепції «Нова українська школа» в приміщенні Білоцерківського ЗДО № 12 «Джерельце». Зустріч мала на меті налагодження тісної співпраці педагогів дошкільної та початкової ланки, визначення шляхів забезпечення неперервності здобуття дитиною освіти за умови реалізації принципів перспективності і наступності між суміжними ланками освіти, зокрема дошкільною і початковою.

Засідання круглого столу відкрив Висторонський В.Г. – директор КУ БМР «ЦПРПП», зазначив цілісність між дошкільною та початковою освітою та спрямував педагогів до діалогу та вирішення проблемних питань.

Романюк О.В. – консультант КУ БМР «ЦПРПП» зупинилась на дошкільній освітіяк підґрунтя розвитку особистості дитини та значимості освітнього середовища, як  середовище для формування та розвитку особистості. Зазначила цінність варіативної складової БКДО, як додатковому освітньому напрямі, що є ефективним шляхомдля розвитку творчої особистості дошкільника та широко використаного в дошкіллі.

Творча група вихователів-методистів Білоцерківських ЗДО та Повстянко О.В. - вчитель початкових класів Білоцерківської гімназії-початкової школи №6 «Перспектива»,мали можливість презентувати основні документи, якими керуються кожна з ланок освіти, що покликані забезпечити становлення особистості дитини, її фізичний, комунікативний, пізнавальний, соціально-моральний, художньо-естетичний, креативний розвиток, набуття нею практичного досвіду.

Не залишилося осторонь питання організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами у закладі дошкільної освіти - Тимошенко Г.В. вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №21 «Малятко»та особливості інклюзивного навчання в початковій школі  - Гріневич Ж.В. вчитель початкових класів Білоцерківської гімназії-початкової школи №15.

Ярич В.В. - заступник директора Білоцерківської гімназії-початкової школи №11виступилаз досвідом роботи щодо наступністі і організації співпраці закладу дошкільної освіти та початкової школи протягом багаторічної праці.

До діалогу доєдналась психологічна служба громади – директор ЦПП – Корнієнко Л.В., методист -  Корнієнко Н.М. та  практичні психологи Білоцерківських ЗДО №9 – Прибульська В.І.та ЗДО №23 - Романова Н.А. з питанням психологічної готовності дітей дошкільного віку та сформованості передумов успішної адаптації дітей дошкільного віку до навчання у Нові українській школі.

 Дійшли висновку, що лише в об’єднанні зусиль педагогічних колективів закладів дошкільної, початкової освіти та батьківської громадськості забезпечить психологічно виважений та успішний для дитини перехід з попереднього рівня – дошкільна освіта, на наступний – початкова освіта.Реалізація принципів у закладах дошкільної освіти і початковій школі полягає у забезпеченні єдності, взаємозв’язку та наскрізної узгодженості мети, змісту, методів, форм організації освітнього процесу з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.

Діяльність закладів освіти щодо забезпечення наступності має здійснюватися педагогічними колективами спільно і системно.


Матеріальна допомога від ЮНІСЕФ 

Вихованці, батьки та колектив Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області висловлюють щиру вдячність #unicef_spilno, #UNICEF #Асоціація працівників дошкільної освіти #дошкілля.

Завдяки проєкту «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕРЕРВНОСТІ НАВЧАННЯ ТА РОЗВИТКУ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В УМОВАХ КРИЗИ В УКРАЇНІ», який реалізує Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» у рамках СПІЛЬНО – (програма Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ) для підтримки сімей з дітьми, які постраждали від війни, учасники освітнього процесу нашого закладу відчули турботу та матеріальну підтримку. Тепер малята мають змогу гратися цікавими іграшками, фізично розвиватися, грати у спортивні ігри, а дидактичні матеріали допомагають дошкільникам набути компетентностей.

Радіємо отриманій можливості чути радісний та дзвінкий сміх малечі у нашому закладі!

ІІІ педстудія.pptx

ІІІ заняття обласної педагогічної студії 

Базовий компонент дошкільної освіти (Державний стандарт дошкільної освіти) наголошує на важливості взаємодії закладів дошкільної освіти з сім’ями дітей як учасниками освітнього процесу.

Дане питання було запропоноване до розгляду під час проведення третього заняття педагогічної студії з теми «Робота з батьками – партнерство родини і ЗДО», яке відбулося 3 травня 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області.

Надія Нечипорук, завідувач відділу дошкільної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», координатор обласної педстудії наголосила, що сім’я виступає дієвим, моделюючим, соціальним, комунікативним, культурним інститутом виховання, навчання і самореалізації особистості.

Зазначена тенденція збільшує роль партнерської взаємодії педагогічних працівників закладів освіти з членами родини вихованців. Підвищення культури відповідального батьківства посилює необхідність педагогічного просвітництва сімей, які опинились перед численними соціальними, духовними, екологічними викликами сьогодення.

Наталія Радоміцька, директор закладу, керівник педстудії зазначила, що взаємодія закладу дошкільної освіти з родинами дітей як учасниками освітнього процесу спрямована на формування високого рівня психологічної культури всіх учасників освітнього процесу і на рівні знань та настанов, і на рівні повсякденного спілкування.

Наталія Яцюк, вихователь – методист закладу, керівник педагогічної студії провела професійний кейс з проблеми «Використання онлайн сервісів та платформ в організації освітньої взаємодії з родинами вихованців». Вона наголосила, що в умовах сьогодення педагогічний колектив закладу дошкільної освіти ініціює різні форми участі батьків в освітньому процесі, що дозволяє налагодити взаємодію як у змішаному, так і у дистанційному форматах. Незаперечним є той факт, що результативність освітньої роботи полягає у ефективній взаємодії сім’ї та закладу.

Учасникам педагогічної студії було запропоновано до перегляду відеофільми з організації дистанційної взаємодії з батьками.

По завершенню заняття педагоги отримали домашнє завдання: створити та презентувати буклет для ознайомлення батьків вихованців із особливостями організації освітнього процесу в наступному навчальному році.

Учасники педагогічної студії висловили вдячність керівникам та координатору педагогічної студії за цікаве та змістовне заняття, адже робота з батьками у Монтессорі -  закладах надзвичайно важлива.

Приємно було почути відгук, що педагоги Білоцерківського ЗДО №31 «Незабудка» - палкі прихильники й послідовники педагогіки Марії Монтессорі, сподвижники її відродження та використання як цілісної системи.

Сподіваємось, що напрацювання Білоцерківського ЗДО №31 «Незабудка» допомогли педагогам Київщини в оволодінні філософськими аспектами педагогічної системи Марії Монтессорі, у використанні її принципів в освітньому процесі та  у створенні унікального розвивального середовища.

Впевнені, що пропоновані під час роботи педагогічної студії матеріали зацікавили всіх, хто не байдужий до проблеми виховання самодостатньої, свідомої, активної, самостійної особистості, адже, за переконанням Монтессорі, людина не може бути вільною, якщо вона не самостійна. Тож основне призначення дорослого – допомогти дошкільнику як активному суб’єкту життєдіяльності жити власними силами у згоді з собою, у злагоді з сім’єю та довкіллям.

Професійний кейс Партнерська взаємодія з родиною.ppt

Професійний кейс «Партнерська взаємодія з родиною, яка виховує дитину з особливими освітніми потребами»

25 квітня 2023 року відбулася зустріч із вихователями інклюзивних груп та асистентами вихователів Білоцерківської територіальної громади в режимі Zoom-конференції. Наробками професійного кейсу з проблеми «Партнерська взаємодія з родиною, яка виховує дитину з особливими освітніми потребами» поділилася вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №30 «Росиночка» Наталія БЕСПАЛЬКО.

  Педагог розкрила питання використання ефективних форм та методів взаємодії із батьками, які виховують дитину з особливими освітніми потребами. Зосередила увагу на дистанційних формах взаємодії, які актуальні в наш час. Серед складових професійного кейсу визначені поради практичного психолога ЗДО №30   Тетяни КОРОТУН, щодо налагодження взаємодії із батьками дітей з ООП та рекомендації щодо організації інформативної бесіди з родиною. Особливу увагу вихователь-методист приділила Дошці Padlet, як інструменту здійснення просвітницької діяльності батьків, надала практичні рекомендації щодо її створення.

Подані матеріали сприятимуть підвищенню рівня майстерності та обізнаності педагогів, сприятимуть налагодженню партнерської взаємодії із батьками.

Методична студія ШАХИ 2023.pptx

Методична студія «Формування шахово-ігрової компетенції дітей дошкільного віку»

З метою підвищення професійної компетентності педагогів щодо формування шахово-ігрової компетентності дітей старшого дошкільного віку12-го квітня на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №19 «Кобзарик» було організовано чергове засіданняметодичної студії з теми: «Формування шахово-ігрової компетенції дітей дошкільного віку» для вихователів середніх і старших груп.

Вихователі Людмила ПАЩЕНКО, Олена ДЕСЯТНИК під час практичного заняття ознайомили  з досвідом роботи з навчання дітей правилам виконання ходів татактичним прийомам.

Вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик»  Валентина ВОЙДЕВИЧ розповіла про досвід організації активностей дітей упродовж тижня за певною темою.

Ольга ДУХНОВСЬКА, директор Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик» презентувалавиставку наочного то дидактичного матеріалу з навчання дітей гри в шахи.

Наприкінці зустрічі учасники поділилися враженнями.

Збірка авторських казок.pptx

Участь у всеукраїнському творчому проєкті «Збірка авторських казок - 2023» 

Світлана Качаненко, вихователь Білоцерківського закладу дошкільної освіти 31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області, взяла участь у всеукраїнському творчому проєкті «Збірка авторських казок - 2023», організованого ЦПРПП Дрогобицької міської ради.

Даний проєкт був реалізований з метою відзначення Всесвітнього дня казки. Проєкт надав змогу

звернути увагу на потенціал казки у формуванні світоглядних переконань, естетичних уподобань малят.

Казка, створена педагогом, має всі шанси стати улюбленою. Хто, як не

педагог, краще знає, які казки до вподоби його вихованцям? Тож і не дивно, що авторська «Казка про кульбабкову фею»  Світлани Петрівни зібрала чималу кількість вподобайок та отримала позитивні відгуки вдячних читачів.


Семінар ЗДО 34.pptx

Семінар-практикум

інструкторів з фізичної культури «Сучасні підходи до реалізації змісту фізкультурно-оздоровчої роботи закладу дошкільної освіти влітку»


11 квітня 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №34 «Віночок» Білоцерківської міської ради  Київської області у форматі ZOOM – конференції було проведено семінар-практикум інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади на тему: «Сучасні підходи до реалізації змісту фізкультурно-оздоровчої роботи закладу дошкільної освіти влітку».

Інструктор з фізкультури Трущенко Лілія Павлівна наголосила, що метою організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дошкільниками влітку є збереження, зміцнення й відновлення фізичного, психічного та духовного здоров’я, оздоровлення дітей, забезпечення їх активного відпочинку. Має бути взаємодія педагогів, батьків та медичних працівників щодо створення  належних умов для проведення різних форм фізкультурної роботи в літній період.

 Трущенко Л.П.  розповіла колегам про особливості організації занять з фізкультури на свіжому повітрі, поділилася досвідом впровадження різних інноваційних  технологій здоров’язбережувального спрямування.

Вихователь-методист закладу Стаховська Лідія Михайлівна звернула увагу педагогів на різноманітність спортивних ігор, в які можна грати за спрощеними правилами влітку дітям: петанк, флорбол, скраклі, бадмінтон, футбол та інші. Спортивні змагання створюють у дітей позитивний емоційний настрій, виховують почуття взаємодопомоги, інтерес до спорту.

Напередодні семінару серед інструкторів з фізкультури було проведено анкетування на тему «Фізкультурно-оздоровча робота закладу в літній період». Аналіз анкет показав, що педагоги нашої громади активно впроваджують новітні здоров’язбережувальні технології (стретчинг, роуп-скіппінг, болдеринг, дитячий фітнес, ритмопластику тощо); виготовили багато фізкультурного обладнання власноруч; володіють методиками розслаблення дітей  у стані нервового напруження, подолання тривожності,  піднесення їхнього настрою; активно пропагують серед батьків активний сімейний літній відпочинок.


ІІ педстудія.pptx

Друге заняття обласної педагогічної студії

Забезпечення здобуття дітьми дошкільного віку якісної освіти - пріоритетна сфера внутрішньої політики нашої держави.  Саме тому в умовах сьогодення педагоги шукають ефективні підходи до розвитку дошкільнят, відмовляються від стереотипів і ярликів. Впровадження в освітній процес педагогіки Марії Монтессорі колективом Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» допомагає кожній дитині одержати освіту на високому рівні.

Надія Нечипорук, завідувач відділу дошкільної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», координатор обласної педстудії, наголосила, що педагогіка Марії Монтессорі – не фіксована система. Вона відкрита часові та корективам, які постійно вносить життя, вона дає змогу адаптуватися до потреб суспільства, працювати в контексті національної культури. Саме на цих засадах здійснюється освітній процес в ЗДО №31 «Незабудка».

Наталія Радоміцька, директор закладу, керівник педагогічної студії, зазначила, що педагогічні підходи, методи виховання, специфіка організації життєдіяльності та режиму дня, правила закладу, надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами – це те, що відрізняє Білоцерківський заклад дошкільної освіти №31 «Незабудка»  від інших освітніх закладів.

Наталія Яцюк, вихователь – методист закладу, керівник педагогічної студії, провела методичний діалог з проблеми «Роль  і функції Монтессорі – педагога в освітньому процесі з дітьми дошкільного віку».  Вона наголосила, що у педагогічній системі М. Монтессорі особистість педагога і дитини є   рівними,   вони  –   партнери   у  вихованні   та  навчанні,   які  беззаперечно довіряють один одному.  Лише на  вірі у творчі  сили і потенціал кожної дитини, зокрема і дитини з особливими освітніми потребами, може будувати свою роботу вихователь.

Учасники педагогічної студії мали змогу долучитися до ярмарку педагогічних ідей з проблеми «Формування навичок практичного життя та розвиток самостійності у дітей дошкільного віку», адже природною для кожної дитини є потреба в задоволенні прагнення до активності та самостійності.

Розвиток мови дитини з раннього віку є стрижнем цілісної системи у педагогіці Марії Монтессорі. Під час заняття педагогічної студії було проведено педагогічний кейс з проблеми «Розвиток мовлення за методикою Марії Монтессорі – подальша успішна грамотність дитини». Учасникам педагогічної студії було презентовано елементарні матеріали для розвитку мови та надано пропозиції щодо допомоги дітям оволодіти різними видами мовленнєвої діяльності: слуханням, говорінням, письмом, читанням.

 Серед переліку ключових компетенцій, включених до Базового компонента дошкільної освіти, важливе місце посідає сенсорно – пізнавальна. Між учасниками педагогічної студії та педагогами закладу відбувся  методичний міст «Формування чуттєвого досвіду як основи сенсорного розвитку дітей дошкільного віку». Педагоги презентували матеріал  для розвитку відчуттів, що не лише спрямовує до певних розумових дій, а й допомагає розрізняти, впорядковувати враження, дає можливість дитині самостійно набувати знання про якості предметів і відкривати свій внутрішній світ.

Лірична душа українця, його потяг до пісні, танцю, пензля органічно прикрашає Білоцерківський ЗДО №31 «Незабудка». Педагог закладу Людмила Клок ознайомила із досвідом роботи щодо навчання дітей старшого дошкільного віку гри на сопілці. Адже незаперечним є той факт, що використання сопілки в музично - естетичному вихованні дітей наближає їх до народної музичної скарбниці, закладає підвалини для розуміння національної музичної мови.

Учасники педагогічної студії мали змогу переглянути відеофільми уроків – презентацій з використанням Монтессорі – матеріалу, проведених Людмилою Войтенко, Тетяною Барибою, Жанною Мишенко, Людмилою Клок, Інни Шевченко, Катерини Ящун.

Наталія Яцюк, вихователь – методист закладу, запропонувала слухачам педстудії взяти участь у грі на платформі Learning apps «Знайдіть пару».

По завершенню заняття педагоги отримали домашнє завдання: сформувати добірку вправ, спрямованих на розвиток відчуттів та навичок практичного життя дітей дошкільного віку.

Учасники висловили вдячність педагогам закладу, керівникам та координатору педстудії за цікаве та змістовне заняття, за змогу вкотре переконатися, що педагогічна система Марії Монтессорі пропонує не лише оригінальні методи і прийоми роботи з дітьми, унікальний зміст освіти, але й нетрадиційний погляд на роль і функції педагога, розуміння дитини, яке не   суперечить   сучасному   знанню про   неї.  


Малювання.pptx

Тиждень педагогічної майстерності вихователів старших груп ЗДО БМТГ на тему «Нетрадиційні техніки малювання, як засоби впливу на емоційний стан дитини» 

30 березня 2023 року у форматі Zoom відбулася зустріч з педагогічними працівниками закладів дошкільної освіти міста та району, яку організувала та провела Дудник Оксана Володимирівна - вихователь закладу дошкільної освіти № 5 «Сонечко» Білоцерківської міської ради Київської області.

Оксана Володимирівна під час зустрічі поділилася своїм досвідом роботи щодо проведення та організації  занять малювання з використанням нетрадиційних технік. Розкрила важливість впровадження цих технологій для розвитку дітей, та продемонструвала добірку напрацювань зразків для всіх вікових категорій дошкільного віку.

Презентація для сайту.pptx

Тиждень педагогічної майстерності «Сучасні інноваційні технології в логопедії: кінетичний пісок, «Танграм»» 

   28.03.2023р. вчителями-логопедами Білоцерківського ЗДО №29 «Барвінок» Іриною Новохацькою та Жанною Семенченко в рамках тижня педмайстерності було проведено у форматі ZOOM-конференції захід з теми «Сучасні інноваційні технології в логопедії: кінетичний пісок, «Танграм»» Доповідач Ірина Новохацька висвітлила питання щодо ефективності використання кінетичного піску у роботі з дітьми-логопатами. А саме: в результаті ігор з піском ми отримуємо всебічний розвиток дитини, підвищення концентрації уваги, прагнення до пізнання навколишнього світу, розвиваються навички спілкування та дотикові відчуття.

   Наступний доповідач вчитель-логопед Жанна Семенченко у своїй доповіді зазначила про доцільність використання головоломки «Танграм» у розвитку мовлення дошкільників. Цей матеріал цікавий дітям. Їх захоплює результат – вони включаються в активну практичну діяльність по підбору способу розташування фігур. Граючи діти запам’ятовують їх назви, властивості, відмінні ознаки, обстежують форми здоровим і тактильно – руховим шляхом. У дітей розвиваються розумові і мовленнєві здібності.

Тиждень педмайстерності ЗДО 34.pptx

Тиждень педагогічної майстерності вихователів груп середнього дошкільного віку «Круги Луллія» як засіб формування мовленнєвої компетентності дітей середнього дошкільного віку»

27 березня 2023 року в ході проведення Тижня педагогічної майстерності вихователів груп середнього дошкільного віку закладів дошкільної освіти БМТГ на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №34 «Віночок» Білоцерківської міської ради  Київської області у форматі ZOOM - конференції вихователь Яроцька В.В. поділилася досвідом роботи на тему: «Круги Луллія» як засіб формування мовленнєвої компетентності дітей середнього дошкільного віку».

Яроцька Вікторія Володимирівна розповіла, що «Круги Луллія» - це цікавий посібник, з яким можна організувати багато дидактичних ігор для розвитку мовлення дошкільників. Вона звернула увагу на універсальність дидактичного посібника. Використовуючи лише кілька кругів, можна отримати або різні варіанти гри, або доповнення до проведеної гри. Вихователь презентувала кілька різновидів кругів, які вона виготовила власноруч, розповіла про їх особливості.

Використання освітньої технології «Круги Луллія» в роботі з дітьми середнього дошкільного віку дозволяє дошкільникам успішно поєднувати ігрову та пізнавальну діяльність, опановувати здатність сприймати та відтворювати усне мовлення, розрізняти та чітко вимовляти  всі звуки української мови; вживати всі частини мови, узагальнюючі слова, синоніми, антоніми; активно спілкуватися з дорослими й дітьми у спільних іграх та різних життєвих ситуаціях.


Тиждень педмайстерності.pptx

Тиждень педагогічної майстерності для вихователів молодших груп міста «Створення мультимедійних презентацій за тематикою творів В.О.Сухомлинського з формування у дітей молодшого дошкільного віку моральних норм поведінки» 

В Білоцерківському закладі дошкільної освіти №18 «Ясочка» було проведено Тиждень педагогічної майстерності для вихователів молодших груп міста з проблеми  «Створення мультимедійних презентацій за тематикою творів В. О.Сухомлинського з формування у дітей молодшого дошкільного віку моральних норм поведінки».

Вихователь Тетяна Ганзевич розкрила  актуальність проблеми формування у

дітей молодшого віку соціально-громадянської компетентності, використовуючи педагогічну спадщину В. Сухомлинського.

Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше — людяність.

Його оповідання та казки не лише забавляють, захоплюють, зворушують дитячі серця, а й порушують серйозні життєві питання, спонукають кожну дитину до мислення та активних дій, розкривають їй загальнолюдські цінності, високу мораль і спонукають до дії.

Повторити шлях Василя Сухомлинського звичайно неможливо, тож кожен з нас, педагогів, обирає власний педагогічний шлях, керуючись його гуманістичними ідеями, торуючи шлях до сердець своїх вихованців.

Тиждень_пед_майстерності_вихователів_молодших_груп.pptx

Тиждень педагогічної майстерності для вихователів груп молодшого дошкільного віку


22 березня 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради  Київської області у форматі ZOOM - конференції було проведено заняття Тижня педагогічної майстерності для вихователів груп молодшого дошкільного віку на тему «Упровадження технології саморозвитку Марії Монтессорі в практику роботи з дітьми молодшого дошкільного віку».

Вихователь закладу Тетяна АНІСІМОВА презентувала учасникам свій досвід роботи. Вона наголосила, що організація освітнього процесу з дотриманням принципів технології саморозвитку Марії  Монтессорі базується на повазі до особистості, вихованні впевненості в собі, умінні самореалізовуватись та взаємодіяти з навколишнім світом.

Вихователь зазначила, що вплив  дитиноцентричних ідей видатного педагога на всю систему нашої дошкільної освіти неоціненний - утверджується демократичний підхід до виховання та навчання, стає більш гуманним ставлення до дитини, її індивідуальних потреб та особливостей розвитку.

Досвід роботи Тетяни Володимирівни щодо використання технології саморозвитку Марії Монтессорі викликав у педагогів інтерес та спонукав колег до жвавого обміну думками.

САЙТ 1.pptx

    Участь у онлайн-навчанні з підготовки тренерів щодо впровадження професійного стандарту «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти»

Романюк Оксана Валеріївна – консультант Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» була залучена до онлайн-навчання з підготовки тренерів щодо впровадження професійного стандарту «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти»

Навчання тривало з 07 лютого по 16 березня 2023 року за сприянням Міністерства освіти і науки України з Українським інститутом розвитку освіти у партнерстві з видавництвом «Ранок».

Мета навчання: підготувати тренерів щодо формування та розвитку компетентностей керівників (директорів) закладів дошкільної освіти щодо використання Стандарту під час професійної діяльності та особливого професійного зростання.

Спікери навчання Ольга Косенчук, кандидат педагогічних наук, доцент, начальник відділу дошкільної освіти УІРО, та Ольга Байєр, кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти» організували та  провели з слухачами курсів цікаві лекційні заняття, надали можливість обговорення та висловлення своїх думок, пропонували своє бачення теми та використання у практику.

Разом з модераторами груп Оксаною Гурою, Аллою Регент, Ольгою Стягуновою та Оксаною Болотовою учасники навчання виконували практичну роботу в групах, що надавало змогу прорефлексувати після отриманих знань та навчання. Приємно, що одним з модераторів заходу виступила вихователь-методист Білоцерківського закладу дошкільної освіти №8 «Золотий півник» - Болотова Оксана Миколаївна.

Після виконання самостійних робіт, складання підсумкового тесту та анкети слухачі отримали сертифікати тренерів та в подальшому змогу використати напрацьовані спільні матеріали та матеріали фахівців заходу.


Тиждень педмайстерності.pptx

Тиждень педагогічної майстерності в Білоцерківському закладі дошкільної освіти №18 «Ясочка»

16 березня в закладі було проведено Тиждень педагогічної майстерності для вихователів старших груп міста з проблеми  «Способи використання художніх творів у повсякденному житті».

      Вихователь Ліна Кубенко розкрила  актуальність проблеми оновлення методів роботи з літературними творами.

Як повернути дитину обличчям до багатющої скарбниці художньої літератури та фольклору, як прищепити любов до книги, виробити потребу читати? Як зробити художню літературу дієвим чинником розвитку і виховання дошкільника? Шляхи вирішення цих питань можливі за умови забезпечення активного сприйняття твору, максимально повного емоційного переживання й проживання подій, взаємин, почуттів, про які  йдеться в творі.

Зменшення ролі книжки в житті сучасної родини, а відповідно й дитини, втрата ціннісного ставлення до неї як до джерела знань, духовного й душевного зростання — це негативні риси сучасного суспільства. Тому вихователі повинні докласти зусилля, щоб зацікавити дітей  читанням книг.

Творчі заняття для малечі.pptx

Творчі заняття для малечі від педагогів Білоцерківського закладу дошкільної освіти 31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області 

Педагоги Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» долучилися до поповнення рубрики «Сучасне дошкілля під крилами захисту», що розміщена на сайті Міністерства освіти і науки України.

Педагогічні працівники запропонували до розгляду та використання в освітньому процесі свої професійні доробки.

Для розділу «Поради логопеда» вчитель - логопед Катерина Ящун підготувала артикуляційні вправи, а розділ «Особистість дитини» поповнено веселою руханкою від інструктора з фізичного виховання Інги Єрмак.

Педагоги закладу докладають всіх можливих зусиль для підтримки дошкілля України під час повномасштабної війни.

Тримаймо освітянський стрій! Все буде Україна!

Творча студія ЗДО 36.pptx

Творча  студія  «Школа управлінської  майстерності» директорів  ЗДО БМТГ на тему: «Педагогічна рада  та її повноваження як колегіального органу управлінням закладом дошкільної освіти, практичний етап організації засідань та виконання рішень»


8 березня 2023 року відбулося засідання творчої  студії  «Школа управлінської  майстерності» директорів  закладів дошкільної освіти БМТГ на тему: «Педагогічна рада та її повноваження як колегіального органу управлінням закладом дошкільної освіти, практичний етап організації засідань та виконання рішень», яка проходила  на базі Білоцерківського ЗДО №35 «Вербиченька» Білоцерківської міської ради Київської області. 

Директор Білоцерківського ЗДО №36 «Ромашка» Шульга Марія Анатоліївна обговорила з присутніми питання повноваження педагогічної ради як колегіального органу управління закладом дошкільної освіти. Головна мета педагогічної ради – об’єднати зусилля колективу для підвищення рівня організації освітнього процесу, впровадження в практику досягнень педагогічної науки та передового досвіду. Результативність роботи педагогічної ради залежить від уміння керівника забезпечити виконання прийнятих рішень.

Вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №36 «Ромашка» Коваленко Неля Ярославівна поділилася досвідом щодо діяльності педагогічної ради, акцентувала увагу на алгоритмі підготовки та проведенні засідань.

Педагогічна рада – це об’єднання педагогів, які дійсно радяться, а не просто присутні на засіданні, саме така рада приносить професійне задоволення, впевненість, бажання здійснювати окреслене.

методичний міст для вихователів старших груп.pptx

Методичний міст вихователів старших груп міста із теми «Організація краєзнавчого проєкту: «Міні-скульптури Білої Церкви – символи історичних подій міста»


8 березня 2023 року в Білоцерківському закладі дошкільної освіти №18 «Ясочка» відбувся методичний міст вихователів старших груп міста із теми «Організація краєзнавчого проєкту: «Міні-скульптури Білої Церкви – символи історичних подій міста».

Присутні мали змогу познайомитися з міні-скульптурами нашого міста, що  допомогло їм «відкрити» для себе рідне місто та його видатні події.

Вихователь закладу  Зінаїда Кулініч презентувала свій досвід роботи, акцентувавши увагу на тому, як виникла ідея вивчення історії міста з дітьми старшого дошкільного віку через ознайомлення з міні-скульптурами та шляхи її реалізації.   

А вихователь Леся Палкіна  продемонструвала, як практично організувати проєктну діяльність у групі.

Презентація - Парціальна програма.pptx

             Презентація парціальної програми

             «Розвивальне читання для

            дошкільнят» (за методикою

           Людмили Шелестової)

Розвиток мовлення дитини в новій редакції Базового компонента дошкільної освіти справедливо подано як один з основних освітніх напрямків. Причому акцент зроблено не на розв’язанні окремих завдань, а на цілісному підході до формування мовленнєвої компетентності як одного з ключових критеріїв та водночас вагомої умови становлення мовленнєвої особистості дошкільника.

У Базовому компоненті дошкільної освіти наголошується на взаємопов’язаності та взаємозалежності всіх складників мовленнєвої компетентності: фонетичного, лексичного, граматичного, діалогічного, монологічного. Формування відповідних умінь має втілюватися у різних формах і видах мовленнєвої комунікації.

Авторським колективом: Шелестова Л.В. - доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу дидактики, педагогами. Біла Церква: Романюк О.В. – консультант КУ БМР «ЦПРПП», Кроха З.І. – директор Білоцерківського ЗДО №2 «Берегиня», Сич Н.О. – вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №35 «Вербиченька», Волокова Г.Г. – вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №18 «Ясочка», Беспалько Н.І. - вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №30 «Росиночка», Гнатенко Л.М. - вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №7 «Орлятко», Старунська В.І. – вихователь Білоцерківського ЗДО №31 «Незабудка» була розроблена Парціальна програма «Розвивальне читання для дошкільнят» за авторською методикою Л. Шелестової «Розвивальне читання» з метою навчання читання дошкільників, формування позитивного ставлення до цього процесу й до пізнавальної діяльності загалом.

Програма містить освітні завдання та зміст роботи за робочим зошитом «Вчимося читати» Л.Шелестової для дітей 4, 5, 6 року життя, методичні поради як для педагогів так і для батьків. Теми в програмі викладені від простого до складного, враховуючи зміст мовленнєвого розвитку відповідно Базового компонента дошкільної освіти кожної вікової групи. Підібрано обладнання та матеріали до кожної теми, виділено форми та методи роботи як на занятті, у повсякденному житті так і у роботі з батьками.

Програма схвалено для використання в освітньому процесі закладів дошкільної освіти Київської області та рекомендовано до друку науково-методичною радою КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» (протокол №5 від 13 жовтня 2022 року). Дана програма розрахована для використання педагогічними працівниками дошкільної освіти, студентами і викладачами педагогічних вишів, батьками.


Презентація Порадника для директора закладу дошкільної освіти «Як створити та розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти».pptx

Участь у презентації Порадника для директора закладу дошкільної освіти «Як створити та розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти»


02 березня 2023 року в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова  освітянській спільноті було презентовано друковану версію Порадника для директора закладу дошкільної освіти «Як створити та розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти». У заході взяли участь і представники нашого міста: директор КУ БМР ЦПРПП Владислав Висторонський та голова відокремленого підрозділу ВГО «АПДО»  м. Білої  Церкви  Оксана Болотова.

Під час презентації Порадника для директора закладу дошкільної освіти було обговорено  важливі питання формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти.

Впевнені, що поради та рекомендації, які представлені у Пораднику допоможуть кожному закладу дошкільної освіти досягти успіху та забезпечити якість освіти.


Співпраця педагогів дошкілля м. Білої Церкви з видавництвом «Генеза» 

Усі ми знаємо, яким непростим є перехід малечі від дошкільного дитинства до початкової школи. Нова соціальна реальність, нові умови та вимоги іноді непросто даються дитині. Тому завдання нам – дорослим – допомогти маленькій (зовні), але з великим внутрішнім світом, особистими поглядами, хвилюваннями, відчуттями людині зануритися в новий світ.

         Для забезпечення комфортного переходу до наступної ланки здобуття освіти видавництвом «Генеза» підготовлено комплект «Буду вправним першачком».

Вихователі – методисти Галина ВОЛКОВА (Білоцерківський ЗДО №18 «Ясочка»), Наталія ЯЦЮК (Білоцерківський ЗДО №31 «Незабудка») долучилися до розробки планування освітнього процесу та стали співавторами посібників «Розгорнуте календарно – тематичне планування за НМК «Буду вправним першачком. Зима. Середня група».

Посібники пройшли апробацію в різних регіонах України в реаліях закладів дошкільної освіти, різних за типами, підпорядкуванням, освітньою інфраструктурою, наповнюваністю груп та отримали схвальні відгуки педагогів – практиків.


Зустріч педагогів ЗДО БМТГ з Геннадієм Чепурним.pptx

Зустріч педагогів ЗДО БМТГ з   Геннадієм Чепурним

28 лютого 2023 року відбулась зустріч працівників дошкілля БМТГ з Геннадієм Чепурним,  освітнім технологом, психологом, педагогом, засновиком «Академії перспективної освіти і бізнесу», керівником  Міжнародної школи «Освітня мнемотехніка», президентом  асоціації розвитку творчої особистості «ВАРТО», головою оргкомітету міжнародного фестивалю освітніх технологій «ПЕРСПЕКТИВА», автором методичного посібника «Освітня мнемотехніка», членом  Асоціації працівників дошкільної освіти України, автором  проекту  «Майстер спілкування»

Зустріч була організована Оксаною Романюк, консультантом  КУ БМР ЦРПП за сприяння Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради.

В рамках зустрічі відбулося навчання за темою  «Управління конфліктами та протидія  маніпуляціям» та ознайомлення педагогів з технологією «Освітня мнемотехніка»: дошкілля.

До навчання за темою  «Управління конфліктами та протидія  маніпуляціям» , що відбулося у Білоцерківському ЗДО №21 «Малятко», долучились 55 педагогів закладів дошкільної освіти БМТГ (директори ЗДО, вихователі-методисти, практичні психологи, вихователі).  Під час зустрічі педагоги ознайомилися не лише з причинами виникнення конфліктів, поняттями конфліктогенів і синтонів, а й з реально діючими методиками управління конфліктами, вчились відповідати на провокаційні запитання, керувати своїми емоціями, правильно критикувати та переконувати під час виникнення конфліктних ситуацій.  Геннадій Чепурний ознайомив присутніх з моделями психологічного контролю та надав скрипти/мовні заготовки для емоційного контролю опонента. Цікавими були поради щодо захисту дітей від булінгу і мобінгу  та розпізнання маніпуляцій і нейтралізації маніпуляторів.

У приміщенні Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії №16 ім. М.О. Кириленка відбулася  друга зустріч Геннадія Чепурного з працівниками  закладів дошкільної освіти, під час якої педагогам була презентована технологія «Освітня мнемотехніка»: дошкілля, яка зібрала понад 230 учасників.  Адже  проблеми розвитку  мовлення та формування навичок засвоєння складної інформації,– актуальні як для вихователів, так і для батьків та їх дітей. Геннадій Чепурний познайомив  присутніх з технологією «Освітня мнемотехніка»: дошкілля, яка спрямована на формування відповідних методичних  навичок у фахівця дошкільної освіти, для розуміння системного підходу щодо засвоєння складної для дітей інформації. Педагогам було презентовано методичне забезпечення технології Освітня мнемотехніка».

Дякуємо Геннадію Чепурному за професійне спілкування та можливість отримати надзвичайно корисну і цікаву інформацію.

Дякуємо ЗСУ за нашу безпеку, за можливість навчатися і працювати у складні часи. Тримаємо свій освітянський стрій! 

Презентація сесії фізкерівників 2023р..pptx

Методична сесія  інструкторів  з фізкультури  закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади на тему «Використання КВЕСТ – технології у роботі інструктора з фізичної культури»

27 лютого 2023 року  відбулася  методична сесія для інструкторів з фізкультури закладів дошкільної освіти на тему «Використання КВЕСТ – технології у роботі інструктора з фізкультури»,  яка проходила  на базі Білоцерківського ЗДО №9 «Тополинка» Білоцерківської міської ради Київської області. 

Вихователь – методист Білоцерківського закладу дошкільної освіти №4 «Оберіг»  Чередніченко Людмила Павлівна  розкрила питання методичних аспектів організації квесту в сучасному закладі  дошкільної освіти.

 

Інструктор з фізкультури Шліхта Олена Миколаївна  поділилась власним досвідом використання КВЕСТ - технології у роботі та практичними напрацюваннями використання нетрадиційного обладнання.

 

По закінченню теоретичної частини сесії Олена Миколаївна презентувала педагогам практичний кейс та провела разом з педагогами активну, захоплюючу, енергійну та оригінальну гру, яка допомогла їм  самостійно знаходити необхідну інформацію, піддавати її аналізу, систематизувати, розв’язувати поставлені завдання, розвивати пізнавальну діяльність і формувати ключову компетентність.

 

Проведена методична сесія переконала  учасників в тому, що дана технологія використання квестів дозволяє піти від традиційних форм навчання дітей і значно розширити рамки освітнього простору, адже квест — не тільки  весела динамічна гра, він ще й має неосяжні освітні можливості. Квест як форма освітньої  взаємодії легко адаптується до будь-якої навчальної дисципліни та дає змогу інтегрувати гру в навчання, а навчання в життя.

Курси Шашки Модуль 3.pptx

Авторські курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти 


27 лютого 2023 року закінчили свою роботу авторські курси підвищення кваліфікації педагогів з різних областей України в рамках Всеукраїнської громадської організації «Асоціації працівників дошкільної освіти» з курсу «Формування спортивно-ігрової компетентності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти».

Лектором курсів виступила Романюк Оксана – консультант Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Київської області. Навчання проходили за програмою підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання.

Слухачі протягом усього курсу мали змогу прослухати лекційні заняття (відео-лекції, відеоматеріали, презентації), виконати самостійну роботу за темами та отримати сертифікати по результатам виконаних практичних робіт. Педагоги ознайомилися з програмою та методичними рекомендаціями з навчання дітей старшого дошкільного віку «Цікаві шашки», отримали цікаві поради під час навчання шашкової гри дітей дошкільного віку від чемпіонки країни, чотириразової чемпіонки світу з шашок Надії Чижевської та матеріали щодо ведення турнірів.

 

Приємністю було почути схвальні слова щодо отримання інформації слухачами та бажання використовувати в освітньому процесі свого закладу навчання спортивно-інтелектуальної гриу шашки серед дітей дошкільного віку.


САЙТ МОДУЛЬ 2.pptx

Авторські курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти 


24 лютого 2023 року продовжили свою роботу авторські курси підвищення кваліфікації педагогів з різних областей України в рамках Всеукраїнської громадської організації «Асоціації працівників дошкільної освіти» з курсу «Формування спортивно-ігрової компетентності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти», обсягом 30 годин/1 кредит ECTS.

Лектором курсів виступила Романюк Оксана – консультант Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Київської області та Надія Чижевська – майстер спорту України міжнародного класу з шашок.

Слухачі отримали цікаві поради під час навчання шашкової гри дітей дошкільного віку від Надії Чижевської. Яка продемонструвала різні рішення позицій, комбінацій на шашковій дошці, відповіла на ряд запитань від слухачів. Своєю інформацією зацікавила педагогів щодо використання в освітньому процесі спортивно-інтелектуальної гри в шашки.


звіт проведеного заходу.ppt

Педагогічна студія  з проблеми: «Сторітелінг  в роботі з дошкільниками»


24 лютого 2023 року вчитель-логопед  Білоцерківського закладу дошкільної освіти №23 “Дзвіночок” Людмила ЯРМОЛЕНКО провела для колег місцевої територіальної громади педагогічну студію  з проблеми: «Сторітелінг  в роботі з дошкільниками»

Під час роботи педагогічної студії Людмила Анатоліївна розкрила  особливості інноваційної технології та познайомила з інструментарієм сторітелінгу. Запропоновано рекомендації для вчителів-логопедів/вихователів щодо використання пасивного сторітелінгу й передачі з його допомогою необхідної інформації з метою впливу на емоційну, мотиваційну, когнітивну сфери дитини.

Серед складових активного сторітелінгу було розкрито специфіку організації й проведення  роботи з картами Проппа, кубиками Історій, адаптованими коміксами, формування на їх основі художньо-мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку.

Подані матеріали сприятимуть підвищенню рівня майстерності та обізнаності педагогів.

Фото метод. студія Шахи.pptx

Методична студія для вихователів середніх і старших груп «Формування шахово-ігрової компетенції дітей дошкільного віку» 

Світ логіки та емоцій – чудовий і пристрасний світ зі своїми злетами й падіннями, радощами і печалями. У наших силах, шановні педагоги, подарувати дитині золотий ключик у цей чарівний світ. Безсумнівно, що вміння грати в шахи допоможе маленьким “теоретикам” активізувати процесимислення, а “мрійникам” дасть змогу зосереджуватися.

З метою підвищення професійної компетентності педагогів щодо формування шахово-ігрової компетентності дітей, 23-го лютого на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №19 «Кобзарик» було організовано чергове засідання методичної студії з теми: «Формування шахово-ігрової компетенції дітей дошкільного віку».

Під час роботи студії Ольга ДУХНОВСЬКА, директор Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик» презентувала Програму і методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку «Мудрі шахи», як варіативного складника освітнього напряму «Особистість дитини. Спортивні ігри. Шахи». (Мудрі шахи: програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи / В. В. Семизорова, О. І. Духновська, Л. Ю. Пащенко. – Тернопіль : Мандрівець, 2020. – 76 с.Схвалено для використання у закладах дошкільної освіти комісією з дошкільної педагогіки і психології Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України (лист ІІТЗО від 02.10.2020 р. № 22.1/12-Г-803)

Вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик» Валентина ВОЙДЕВИЧ розкрила проблему організації освітнього процесу з навчання дошкільників гри в шахи.

Людмила ПАЩЕНКО, Олена ДЕСЯТНИК, вихователі Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик» під час практичної частини ознайомили  з досвідом роботи над окремими.

Наприкінці зустрічі учасники поділилися враженнями та визначили завдання для самостійного опрацювання до наступного засідання.

Міжнародний день рідної мови Білоцерківський ЗДО 11 ДИВОГРАЙ.MOV

Челендж «Любіть рідну мову» Білоцерківський ЗДО №11 «Дивограй»

Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко

  Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

   Рідна мова – важливий елемент культурної та національної свідомості людини. Це не просто засіб спілкування, а й історія народу, його світогляд. Мова – це найсильніший інструмент розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

   Педагоги нашого закладу дошкільної освіти  також долучилися до святкування Дня рідної мови та взяли участь у челенджі «Любіть рідну мову», приуроченого до цієї дати.

Білоцерківський ЗДО 17 Фото Семінар Нац.Патр.виховання.pptx

Семінар-практикум «Національно-патріотичне виховання дітей в освітньому процесі дошкільного закладу» 

Продовж місяця у Білоцерківському закладі дошкільної освіти № 17 «Усмішка» проходив семінар-практикум з проблеми: «Національно-патріотичне виховання дітей в освітньому процесі дошкільного закладу» .

      Під час проведення  занять педагоги:

-         проаналізували завдання національно-патріотичного виховання дошкільників відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти, освітніх програм «Дитина» та «Українське дошкілля»;

-         познайомились з досвідом роботи вихователя дошкільного закладу Лужецької Л. А. щодо формування знань дітей про символи нашої держави;

-         розглянули питання про значення художнього слова у формуванні соціально-громадянської компетентності дошкільників;

-         обговорили актуальність використання народних ігор та забав в освітньому процесі закладу дошкільної освіти, вправлялись в їх організації та проведенні;

-         практичне заняття по вихованню почуття патріотизму в сучасних дошкільників засобами музичного мистецтва провела музичний керівник Степаненко Н. В.

Проведення семінару-практикуму сприяло підвищенню теоретично-практичної підготовки педагогів щодо національно-патріотичного виховання  дошкільників, збагатило їх педагогічний досвід різноманітними формами та методами роботи з дітьми.

САЙТ МОДУЛЬ 1.pptx

Авторські курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти

   20 лютого 2023 року розпочалися авторські курси підвищення кваліфікації педагогів з різних областей України в рамках Всеукраїнської громадської організації «Асоціації працівників дошкільної освіти» з курсу «Формування спортивно-ігрової компетентності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти», обсягом 30 годин/1 кредит ECTS.

   Лектором курсів виступила Романюк Оксана Валеріївна – консультант Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Київської області.

 Мета курсу: зацікавити педагогів щодо використання в освітньому процесі спортивно-інтелектуальної гри в шашки;удосконалити навички шашкової компетентності педагогів; сформувати бажання використовувати навчання шашкової гри в освітньому процесі та у повсякденному житті дитини;використовувати форми роботи щодо залучення батьків до спільної діяльності у навчанні та використання в родинному колі знань, умінь, навиків шашкової гри.

   Форма підвищення кваліфікації: дистанційна з використанням платформи ZOOM та вайбер-групи.

    На курс зареєструвалося 68 учасників з різних регіонів України.

Презентация Microsoft Office PowerPoint.ppt

Професійний кейс з проблеми: «Українські народні ігри як засіб національно-патріотичного виховання дітей старшого дошкільного віку під час музичної діяльності» 

     20 лютого 2023 року для колег місцевої територіальної громади вмістом свого професійного кейсу з проблеми: «Українські народні ігри як засіб національно-патріотичного виховання дітей старшого дошкільного віку під час музичної діяльності» поділилась музичний керівник Білоцерківського закладу дошкільної освіти №23 “Дзвіночок” Тетяна МЕЛЬНІЧЕНКО.

    У матеріалі професійного кейсу педагог розкрила особливості організації освітньої роботи щодо залучення нового покоління до системи культурних цінностей свого народу і своєї держави, формування на цій основі самосвідомості та цінностей дитини засобами українського фольклору та народних ігор в контексті традицій, звичаїв та обрядів українського народу. Подані матеріали сприятимуть підвищенню рівня майстерності та обізнаності музичних керівників.

      Серед складових професійного кейсу наведено зразки рекомендованих згідно сезонів та календарної обрядовості народних ігор для дітей старшого дошкільного віку, їх класифікація й методика організації та проведення. Запропоновано малі фольклорні жанри для використання в ході гри, перед початком або по її завершенню та рекомендації щодо форм роботи із родинами вихованців.

ЗУСТРІЧ ЗА КРУГЛИМ СТОЛОМ З ТЕМИ.pptx

Участь педагогів Білоцерківської міської територіальної громади у зустрічі за круглим столом «Якісна дошкільна освіта в умовах війни»

17-го лютого 2023 року Оксана РОМАНЮК, консультант КУ БМР ЦПРПП, Ольга ДУХНОВСЬКА, директор Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик», Олена ЛЮКШИНА, директор Білоцерківського ЗДО №21 «Малятко» брали участь у зустрічі за круглим столом із теми: «Якісна дошкільна освіта  в умовах війни»на базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова зустріч організувала і провела команда управління Державної служби якості освіти у Київській області за участі в.о. ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Віктора АНДРУЩЕНКА та проректора з навчально-методичної роботи Романа ВЕРНИДУБА.

Модератором зустрічі була начальник управління Служби Лілія Кревська.

Учасники заходу: декан педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова Тарас ОЛЕФІРЕНКО, заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв'язків Олена МАТВІЄНКО, завідувач кафедри дошкільної освіти Ганна ЦВЄТКОВА, завідувач кафедри практичної психології Олександр МИТНИК, заступник начальника управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Київській області Володимир ЩАСНИЙ, провідний інспектор відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Київській області Ігор БОЧАРОВ, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Борщагівської сільської ради Лариса ЛАХТАДИР, директор Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Петрик» Петрівської сільської ради Наталія ОСАДЧА, керівники органів управління освітою територіальних громад, директори та методисти закладів дошкільної освіти Київської області.

З вітальним словом до присутніх звернувся в.о. ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України, член-кореспондент НАН України Віктор АНДРУЩЕНКО.

Пан Віктор висловив власні погляди на педагогіку добра і перемоги, наголосив, що радий вітати працівників дошкілля в Університеті, подякував їм за роботу: «Дітей навчати – свята, божественна справа!»

Начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілія КРЕВСЬКА подякувала високоповажному Віктору АНДРУЩЕНКО за співпрацю та можливість проведення освітніх заходів у славетному університеті, який є візитівкою української педагогіки.

«Питання якості освітнього процесу нерозривно пов’язані з питаннями безпечного освітнього середовища, забезпечення психологічної стабільності у закладах дошкільної освіти, - зазначила Лілія КРЕВСЬКА. І вони є пріоритетними для кожного з нас!»

Лілія Богданівна подякувала педагогам, засновникам закладів дошкільної освіти, які багато працюють над створенням безпечних умов навчання. Акцентувала увагу на потребі забезпечення закладів практичними психологами. Адже за їх відсутності відповідна робота проводиться педагогічними працівниками.

Головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Київській області Юлія ГУЗЬ розповіла про стратегію розвитку закладу дошкільної освіти.

У ході зустрічі обговорили такі питання:

-       підготовка майбутніх вихователів у воєнний і поствоєнний час: актуальні проблеми та шляхи вирішення;

-  дошкільна освіта: виклики сьогодення та перспективи відновлення у повоєнний період;

-  оптимізація системи цивільного захисту закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дій в надзвичайних ситуаціях;

-     стратегія розвитку закладу дошкільної освіти;

-    безпечний заклад дошкільної освіти: виклики в умовах війни;

-  психолого-педагогічний супровід педагогів та дітей дошкільного віку в умовах війни;

- профілактика агресивної поведінки дитини дошкільного віку як система засобів забезпечення щасливого дитинства;

-  освітній процес закладу дошкільної освіти в умовах війни (досвід комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Петрик» Петрівської сільської ради).

Наприкінці зустрічі учасники напрацювали шляхи співпраці та партнерства задля розвитку якісної дошкільної освіти в Київській області.

Професійний кейс (1).pptx

Професійний кейс для вихователів груп середнього та старшого дошкільного віку з проблеми «Використання технології саморозвитку Марії Монтессорі у формуванні сенсорно - пізнавальної та логіко - математичної компетентностей дітей дошкільного віку»

   16 лютого 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти 31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі ZOOM конференції було проведено професійний кейс для вихователів груп середнього та старшого дошкільного віку з проблеми «Використання технології саморозвитку Марії Монтессорі у формуванні сенсорно - пізнавальної та логіко - математичної компетентностей дітей дошкільного віку».

   Наталія Яцюк, вихователь - методист закладу, зазначила, що система і технологія, яку  розробила Марія Монтессорі для розвитку дошкільнят, ще 100 років тому і сьогодні вважається найефективнішим і найпрогресивнішим підходом до роботи з дітьми дошкільного віку. Елементи її методики настільки грунтовні і всеохоплюючі, що для людства вона не просто педагог, а філософ, яка змогла систематизувати і дати практичні рекомендації для виховання малюків.

   Вихователі закладу Людмила Войтенко, Жанна Мишенко та Людмила Совтус розповіли про особливості облаштування Монтессорі - середовища та роботи з її сенсорними та математичними матеріалами.

   Учасники професійного кейсу мали змогу переглянути відео роботи дітей дошкільного віку з такими матеріалами як блоки циліндрів, геометричний комод, тактильні мішечки та шумові баночки.

   Наприкінці засідання учасники прийшли до спільного висновку: людський розум є математичним. Він тяжіє до точності, до вимірювання, до порівняння.

    Цей висновок був співзвучним із словами Марії Монтессорі «Без математичного виховання та освіти неможливо ані зрозуміти прогрес нашої епохи, ані взяти в ньому участь».

Творча лабораторія (2).pptx

Творча лабораторія для вихователів груп молодшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти  Білоцерківської об’єднаної територіальної громади «Формування природничо-екологічної компетенції дітей молодшого дошкільного віку в різних видах діяльності» 

07.02.2023 року педагогічним колективом Білоцерківського закладу дошкільної освіти №1 «Веснянка» Білоцерківської міської ради Київської області було проведено у форматі Zoom – конференції Творчу лабораторію для вихователів груп молодшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти  Білоцерківської об’єднаної територіальної громади з проблеми «Формування природничо-екологічної компетенції дітей молодшого дошкільного віку в різних видах діяльності».

Відкрила творчу лабораторію для вихователів груп молодшого дошкільного віку керівник методичної комісії Беспалько Наталія Іванівна. Вона ознайомила присутніх з планом роботи і націлила вихователів на активну участь у зібранні. По закінченню зібрання керівник ознайомила присутніх із рекомендаціями щодо формування у дітей молодшого дошкільного віку природничо-екологічної компетенції.

Вихователь-методист Гоц Наталія Олександрівна розкрила питання актуальності формування природничо-екологічної компетенції у дітей дошкільного віку, ознайомила із метою, завданнями, основними принципами екологічного виховання, разом із учасниками лабораторії визначила портрет компетентного педагога для найкращого втілення ідей екологічного виховання.

Вихователь Беганіна Ірина Миколаївна розкрила основні підходи та надала практичні поради по залученню батьків до формування у дошкільників природничо-екологічної компетентності.

Вихователь Клименчук Галина Геннадіївна ґрунтовно розкрила питання формування природничо-екологічної компетентності в різних видах діяльності, надала сучасні поради, презентувала власне бачення вирішення даної проблеми, ознайомила із особливостями організації авторської казки, пошуково-дослідницької, трудової діяльності у дітей молодшого дошкільного віку.

Білоцерківський ЗДО 17 Фото Консультація-тренінг.pptx

Консультація-тренінг "Розвиток дрібної моторики - запорука правильного мовлення"

В Білоцерківському закладі дошкільної освіти №17"Усмішка"вчитель – логопед першої категорії Бабенко О.Б.для педагогів садочка провела  консультацію - тренінг "Розвиток дрібної моторики - запорука правильного мовлення".

Вихователям була надана інформація про проблему сьогодення,а саме: різке збільшення кількості дітей з відхиленнями у психомоторному та мовному розвитку. Адже вченими встановлено, що рівень розвитку мовлення перебуває у прямій залежності від ступеня сформованості рухів пальців рук. Тому важливо створити умови для накопичення дітьми рухового і практичного досвіду. Одним з головних засобів розвитку моторики рук служать ігри з різними предметами. Таку роботу психологи називають орієнтовно-дослідницькою діяльністю, оскільки під час неї,діти отримують  різний чуттєвий досвід, можливість вивчити властивості і якості предметів, розвинути практичне мислення.

Під час консультації – тренінгу вихователі отримали теоретичні знання і практичний досвід у застосуванні нетрадиційних засобів розвитку дрібної моторики таких як: вправи з прищіпками; вправи з скріпками; кольоровими шнурками, товстими нитками; вправи з пінцетом;ігри з резинками для волосся;вправи з ґудзиками та масажним кільцем Су-Джок та інші.

Цим вправам притаманні, багаторазові повторення рухів рук,що слугує відмінним тренуванням кінчиків пальців, посилює рухову кінестезію.

Комунальна установа Білоцерківської міської ради.pptx

Консалтингова студія для вихователів-методистів ЗДО  БМТГ «Ефективна реалізація змісту параметрів шкали оцінювання якості освітнього процесу  в закладах дошкільної освіти (ECERS-3)»

        31 січня о 10.00 у приміщенні Білоцерківського ЗДО №19 "Кобзарик" працювала  консалтингова студія для вихователів-методистів ЗДО  БМТГ «Ефективна реалізація змісту параметрів шкали оцінювання якості освітнього процесу  в закладах дошкільної освіти (ECERS-3)».

            Розвиток дошкільної освіти в Україні відбувається в руслі розбудови національної системи освіти, вироблення прогресивних практик, адаптації до освітнього процесу закладів дошкільної освіти кращого вітчизняного та зарубіжного досвіду. Зважаючи на зазначені аспекти, модернізація дошкільної освіти зумовлює потребу в її ретельному аналізі.

Консультант Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Романюк Оксана Валеріївна ознайомила педагогів із загальною характеристикою шкали ECERS-3 як інструменту само оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти.

Вихователь-методист Білоцерківського закладу дошкільної освіти №4 «Оберіг» Чередніченко Людмила Павлівна презентувала метод спостереження, як основний метод оцінювання за методикою ECERS-3. Вихователь-методист Білоцерківського закладу дошкільної освіти №8 «Золотий півник» Болотова Оксана Миколаївна залучила педагогів до практичної частини та презентувала систему оцінювання за шкалою ECERS-3.

З урахуванням реалій сьогодення та збройної агресії РФ питання створення безпечного, комфортного, інклюзивного середовища для всіх учасників освітнього процесу та підвищення якості освітньої діяльності закладів дошкільної освіти і надалі залишаються пріоритетними, а методика ECERS-3 – єдиний інструмент, який вивчає весь спектр чинників у навколишньому середовищі, що впливають на розвиток дітей.  ECERS-3 може слугувати орієнтиром для покращення якості освітнього процесу в ЗДО, визначення сильних та слабких сторін, а також можливостей та ризиків. Окрім того, її можна використовувати з метою здійснення самоаналізу, самоконтролю діяльності педагогічних працівників, а також для подальшого планування роботи закладів щодо створення сучасного, безпечного та комфортного освітнього середовища в ЗДО.


Педагогічна студія.pptx

Перше заняття обласної педагогічної студії для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти з теми «Реалізація основних принципів педагогіки Марії Монтессорі за парціальною програмою «Світ щасливої дитини»» 

25 січня 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти 31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі ZOOM - конференції відбулося перше заняття обласної педагогічної студії для працівників закладів дошкільної освіти з теми «Реалізація основних принципів педагогіки Марії Монтессорі за парціальною програмою «Світ щасливої дитини»».

На початку заняття координатор педагогічної студії - завідувач дошкільного відділу КНЗ КОР «КОІПОПК» Надія Іванівна Нечипорук ознайомила присутніх з нормативно - правовим забезпеченням діяльності педагогічної студії та наголосила на важливості реалізації інваріантного та варіативного складника Базового компонента дошкільної освіти.

На позитивну та ефективну роботу слухачів налаштувала практичний психолог закладу Інна Володимирівна Шевченко.

Керівник педагогічної студії - директор закладу Наталія Миколаївна Радоміцька ознайомила слухачів із особливостями роботи закладу дошкільної освіти.

Під час заняття Наталія Володимирівна Яцюк, вихователь - методист закладу, акцентувала увагу педагогів на спільних точках дотику та відмінних особливостях традиційної дошкільної педагогіки в призмі Базового компонента дошкільної освіти та педагогіки Марії Монтессорі.

У ході методичного діалогу педагоги Жанна Анатоліївна Мишенко, Людмила Олександрівна Войтенко та Тетяна Володимирівна Анісімова детально розкрили учасникам принципи педагогіки Монтессорі, її концептуальні засади та особливості облаштування Монтессорі - середовища.

Неприхований інтерес в учасників викликав перегляд відео уроків - презентацій, тому педагоги долучилися до активного обговорення та обміну думками.

За результатами роботи педагогічної студії слухачам були надані рекомендації.

консалтингова_студiя_ЗДО№18.pptx

Консалтингова студія для інструкторів з фізкультури «Використання наскрізного ігрового методу під час виконання рухових дій для гармонійного фізичного розвитку дошкільників»  

20.01.2023 року Білоцерківським закладом дошкільної освіти №18 «Ясочка» у форматі Zoom-відео конференції проведено засідання консалтингової студії для інструкторів з фізкультури закладів дошкільної освіти БМТГ з проблеми: «Використання наскрізного ігрового методу під час виконання рухових дій для гармонійного фізичного розвитку дошкільників».

     Інструктор з фізкультури Гребеніченко Наталія Іванівна  познайомила педагогів з шляхами формування технологічної основи  рухової компетентності дітей дошкільного віку, до якої належить і оволодіння основними рухами.  Саме чіткому навчанню виконання основних рухів сприяє використання різноманітних інноваційних прийомів.  Одним із яких є наскрізний ігровий метод. «Наскрізне навчання» передбачає введення у зміст роботи не тільки варіативної, а й інваріантної частини навчального плану компонентів освіти. Методичним кредом ігрового методу є  принципово інша послідовність вивчення основних рухів.

Також інструктор з фізкультури звернула увагу, що для ефективного застосовування ігрових прийомів під час навчання основних рухів, потрібно створювати ігрове середовище. 

   Консультант КУ Білоцерківської міської ради "Центру професійного розвитку педагогічних працівників" Романюк О.В. підвела підсумки засідання консалтингової студії і відмітила, що використання ігрових прийомів у роботі інструктора з фізкультури є основою забезпечення сприятливих умов для гармонійного фізичного розвитку дитини дошкільного віку. Також Оксана Валеріївна презентувала програму з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку М. М. Єфименка «Казкова фізкультура»

Творча майстерня для педагогів БМТГ.pptx

Засідання творчої майстерні для педагогів ЗДО БМТГ на тему «Особливості реалізації навчання математики за робочим зошитом Л.Шелестової  «Математика навколо нас»

14 грудня в онлайн форматі відбулося засідання «творчої майстерні» для педагогів закладів дошкільної освіти БМТГ на тему «Особливості реалізації навчання математики за робочим зошитом Л. Шелестової  «Математика навколо нас».

Розпочала зустріч Оксана Романюк, консультант Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»,  яка акцентувала увагу присутніх на новій та сучасній технології розвитку і  навчання дітей Людмили Шелестової  «Математика навколо нас».

Доктор педагогічних наук,  старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України Людмила Шелестова, познайомила присутніх з інноваційною технологією розвитку і  навчання дітей «Математика навколо нас»,  акцентуючи увагу на тому, що ретельно продумана авторська технологія допоможе педагогам і батькам забезпечувати всебічний розвиток дитини, розширювати її уявлення про світ, зокрема і логіко-математичні,  розвивати логічне мислення та удосконалювати навички різних видів діяльності.

Учитель математики Білоцерківського приватного ліцею «Міцва-613» Ольга Козаченко під час свого виступу акцентувала увагу присутніх на важливості логіко-математичного розвитку дошкільнят як основи вивчення математики в початковій та середній школі. З уст педагога пролунали слова подяки працівникам дошкілля  за той фундамент, який є запорукою успішного оволодіння математикою під час шкільного навчання.

Директор Білоцерківського ЗДО №8 «Золотий півник» Олена Вайнер та вихователь-методист  Оксана Болотова поділилися досвідом роботи щодо організації пізнавальної діяльності дітей молодшого дошкільного віку за технологією «Математика навколо нас». Адже саме у Білоцерківському ЗДО №8 «Золотий півник» у 2021/2022 навчальному році відбувалася апробація даного робочого зошита, результатом якої є методичний посібник до робочого зошита для дітей 4-го  року життя «Математика навколо нас».

Вихователь Наталія Дмитренко з досвіду роботи розповіла колегам про особливості використання  робочого зошита «Математика навколо нас» у роботі з дітьми молодшого дошкільного віку.

Методичний кейс в ЗДО №32 з проблеми - Дидактична гра, яка мотивує, активізує, розвиває, навчає та виховує.pptx
Творча майстерня для педагогів БМТГ.pptx

Методичний кейс для вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователя закладів дошкільної освіти міста з проблеми: «Дидактична гра, яка мотивує, активізує, розвиває, навчає та виховує» 

13 грудня 2022 року в Білоцерківському ЗДО №32 «Перлинка» в форматі ZOOM було проведено Методичний кейс для вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователя закладів дошкільної освіти міста з проблеми: «Дидактична гра, яка мотивує, активізує розвиває, навчає та виховує».

  Мета заходу: вдосконалити педагогічну майстерність вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователя  щодо ефективного застосування ігрової діяльності, а саме дидактичних ігор, в закладах дошкільної освіти.

    Вихователі, Тетяна Олександрівна Растівська, Наталія Михайлівна Кулик, у своїх виступах проаналізували про роль дидактичної гри для дітей, які мають особливі освітні потреби; узагальнили знання педагогів про структурні компоненти дидактичної гри, її класифікацію; надали рекомендації та звернули увагу на деякі аспекти, що до проведення та використання дидактичних ігор з вихованцями.

Педагоги закладу №32 поділилися з колегами власним досвідом та презентували добірку дидактичних ігор які можна використовувати не тільки в освітній діяльності, а й під час індивідуальної та корекційно-розвиткової роботи  з дітьми, які мають особливі освітні потреби.

На завершення учасники методичного кейсу відзначили, що, розвиваючи соціально-комунікативні навички дитини, яка має особливі освітні потреби, дорослому необхідно використовувати сучасні дидактичні ігри в освітньому процесі ЗДО, що сприяє інтелектуальному, комунікативно–мовленнєвому розвитку, активності, ініціативності, творчості, національній самодостатності дошкільника.

Презентация для сайту (2).pptx

Засідання Консультативного пункту для вихователів старших вікових груп ЗДО БМТГ з теми: «Формування пізнавальних інтересів в процесі дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку» 

       30 листопада 2022 року вихователем-методистом Білоцерківського ЗДО №29 «Барвінок»  Оленою Сербін  було проведено засідання Консультативного пункту для вихователів старших вікових груп ЗДО БМТГ з теми: «Формування пізнавальних інтересів в процесі дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку». Захід проведено у форматі ЗООМ-конференції.                                                                                            Перше питання, яке висвітлювалося в ході заходу -  «Формування пізнавального інтересу в процесі дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку». Доповідач вихователь ЗДО №29 «Барвінок» Лілія Хоменко зупинилася на актуальності проблеми дошкільної педагогіки, щодо розвитку у дітей пізнавальної активності, яка є найсуттєвішим важелем їх розвитку, формування умінь та знань про навколишній світ.                                                                     

Наступний доповідач вихователь-методист ЗДО  №29 «Барвінок» Олена Сербін висвітлила питання «Дитяче експериментування як чинник розвитку пізнавального інтересу у дітей старшого дошкільного віку». У своїй доповіді вона зазначила, що для того, щоб дитина проявляла пізнавальну активність необхідно включати її в діяльність, зігріту радістю пізнання, досягнень, насичену активною думкою і пошуком.  Для дошкільників  такою діяльністю є експериментування. Доповідач розповіла про структуру та форми проведення експериментів з дітьми, які слід брати до уваги в процесі організації дослідницької діяльності. Також були представлені фото та відеоматеріали з досвіду роботи Олени Сербін з даної теми.                                                         

   Наступним етапом роботи Консультативного пункту стала презентація вихователем ЗДО №29 «Барвінок» Іриною Міщенко дидактичних ігор пошуково-дослідницького спрямування, призначення яких – сприяти закріпленню, узагальненню і збагаченню пізнавального досвіду дошкільнят.  Запропоновані ігри педагоги можуть використовувати в роботі з дітьми у різних видах діяльності або пропонувати малюкам для самостійних ігор.

   Зважаючи на необхідність урізноманітнення форм життєдіяльності, як характерної ознаки педагогічного процесу дошкільного навчального закладу на сучасному етапі, ми маємо постійно розширювати пошук шляхів застосування системного підходу до організації дослідницько-пошукової діяльності.

Презентация на сайт.pptx

Педагогічна студія для вихователів інклюзивних груп ЗДО БМТГ на тему:«Освітня мнемотехніка як ефективна технологія розвитку дітей з особливими освітніми потребами».

29.11.2022 на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №15 «Мрія»

 

Доповідач Куртішова Інга, практичний психолог ЗДО №15 «Мрія», розкрила присутнім зміст поняття «мнемотехніка», її історію. Познайомила педагогів з інноваційною технологією «Освітня мнемотехіка», її автором Г.Чепурним, методами і прийомами.

      В другій частині своєї доповіді, психолог Куртішова І.Б. нагадала присутнім кого з дітей відносять до категорії дітей з особливими освітніми потребами, з якими труднощами зустрічаються педагоги під час навчання таких дітей. Підкреслила особливості використання прийомів мнемотехніки в роботі з дітьми в інклюзивній групі.

Присутні мали змогу відчути на власному досвіді дію методики, як швидко запам’ятовуються вірші, які закодували в малюнки; вправлялися в складанні візуального розкладу для дітей з ООП.

 

Доповідач Тлостюк Ольга, вихователь логопедичної групи ЗДО №15, поділилася власним досвідом роботи з розвитку мовлення дітей з мовленнєвими проблемами. Розкрила структуру мнемотехніки:мнемоквадрати, мнемодоріжки, мнемотаблиці.Детально ознайомила як вихователю працювати з мнемотаблицею. Продемострувала присутнім власні розробки: закодовані вірші, розповіді, казки В. Сухомлинського. Педагоги мали змогу переглянути відеозаписи роботи з дітьми.

 

Доповідач Андрійчук Любов, вихователь логопедичної групи ЗДО №15, ознайомила присутніх з посібником Г. Чепурного «Числа та їх таємниці», розповіла про власний досвід впровадження прийому мнемотехніки «Цифрообраз» в роботі з дітьми по засвоєнню назв цифр та складу числа.

 

 

Висновок: інноваційна технологія «Освітня мнемотехніка» допомагає вирішити основні навчальні та виховні завдання в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами; сприяє розвитку зв’язного мовлення;сприяє поліпшенню ефективності засвоєння нової інформації;розвиває комунікативні та пізнавальні здібності особистості;розвиває творче, логічне й образне мислення; формує навички самоконтролю;підвищує упевненість у власних можливостях, зменшуються перевантаження.

Семінар ЗДО 36.pptx

Засідання Школи передового педагогічного досвіду для музичних керівників БМТГ з проблеми

«Використання українського народного фольклору як засобу національно-патріотичного виховання дошкільників у процесі музичної діяльності»

     18  жовтня 2022 року музичним керівником Білоцерківського закладу дошкільного освіти № 36 «Ромашка» Грищук Валентиною Олександрівною, було проведено засідання Школи передового педагогічного досвіду у форми ZOOM для музичних керівників БМТГз проблеми: «Використання українського народного фольклору як засобу національно – патріотичного виховання дошкільників у процесі музичної діяльності».

      Педагог виступила з досвідом своєї роботи, що розкриває актуальність формування національно-патріотичної свідомості дітей дошкільного віку засобами українського народного фольклору в умовах дошкільного навчального закладу. Містить теоретичний і практичний аспекти даної теми,  авторські сценарії свят, розваг, театралізованих дійств. Розкриває методику організації роботи з вивчення українського народного фольклору з дітьми в системі музичного виховання дошкільного навчального закладу.

  Напрацювання Грищук В.О. допоможуть колегам систематично і планомірно здійснювати освітню роботу  з  питань формування національно-патріотичної свідомості та мистецько-творчої компетентності  дитини   засобами народного фольклору.

    На засіданні виступила консультант КУ БМР ЦПРПП Романюк Оксана Валеріївна, яка зазначила актуальність висвітленої теми та обов'язкове використання з дітьми всіх вікових груп.  Підкреслила необхідність використання з дітьми в час, який склався сьогодні в країні, дистанційного спілкування з дітьми в невимушеній але потрібній дітям формі роботи.

Педагогічна студія. Болдеринг.pptx

Педагогічна студія для інструкторів з фізичної культури ЗДО БМТГ на тему «Болдеринг як  засіб зміцнення фізичного розвитку дітей інклюзивної групи»

12 жовтня 2022 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі ZOOM – конференції відбулася педагогічна студія для інструкторів з фізичної культури ЗДО БМТГ на тему «Болдеринг як  засіб зміцнення фізичного розвитку дітей інклюзивної групи».

Під час роботи педагогічної студії інструктор з фізичної культури Інга ЄРМАК ознайомила колег з досвідом роботи щодо використання болдерингу як засобу зміцнення здоров’я та розвитку фізичних якостей дітей дошкільного віку. Педагог розкрила основні завдання, зміст роботи та показники компетентності в оволодінні дітьми скелелазінням в умовах ЗДО.

Також Інга Григорівна акцентувала увагу колег на ефективності використання болдерингу в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Наприкінці зустрічі відбувся діалог між учасниками, під час якого кожен бажаючий поділився враженнями та своїми думками щодо ефективності використання сучасних оздоровчих технологій у фізичному розвитку дітей дошкільного віку.

Засідання круглого столу в ЗДО 32.pptx

Засідання  круглого столу для вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователя  закладів дошкільної освіти БМТГ 

17 лютого 2022 р. у форматі ZOOM-конференції на базі ЗДО №32 «Перлинка» було проведено засідання круглого столу для вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователя закладів дошкільної освіти БМТГ з проблеми «Корекційно-розвиткова робота як складова освітнього процесу в умовах інклюзивного завчання»

    Під час роботи засідання було розкрито такі питання:

- «Особливі діти: відкриваємо наш світ для них», доповідач вихователь-методист Ольшевська Ж. Ю. висвітлила питання хто такі «особливі діти» та які додаткові потреби підтримки в освітньому процесі їм потрібні.

- «Кореційно-розвиткова робота, як складова освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання», доповідач - вчитель-дефектолог Оксюта К.В. розкрила зміст на напрямки корекційно-розвиткової роботи з дітьми з ООП та презентувала інноваційні технології і методики, які використовуються в роботі педагогами  закладу дошкільної освіти №32 «Перлинка»

- «Сенсорна інтеграція та її значення у розвитку дітей з особливими освітніми потребами», доповідач - вчитель-логопед Семенюк М.О. висвітлила зміст, завдання та основні умови сенсорної інтеграції, розкрила ефективність впливу сенсорної корекції на розвиток сенсорних систем, психічних процесів, фізичного та мовленнєвого розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Сподіваємося, що кожен заклад дошкільної освіти почерпне для себе щось важливе та використає у своїй роботі з дітьми. Педагоги мають докласти максимум спільних зусиль аби навчити дітей толерантно  ставитися до тих дітей, хто трішки інакший, допомагати їм, підтримувати, дружити з ними та любити їх.

Кожна дитина має рівні права на життя та освіту. Слід пам’ятати, що особлива дитина – це не вирок, а виклик суспільству!

шашки ЗДО 28.pptx

Майстер-клас із шашок за участю Надії Чижевської в ЗДО № 28 «Горобинонька»

18 лютого 2022 року в ЗДО № 28 «Горобинонька» відбувся майстер-клас із шашок за участю багаторазової чемпіонки світу, майстра спорту України міжнародного класу з шашок, судді національної категорії Надії Чижевської. З великим задоволенням маленькі гуртківці прислухалися до порад відомої спортсменки, удосконалювали шашкові комбінації на дошці, вивчали нові позиції, розширювали свої набуті знання та уміння у грі в шашки.

У рамках співпраці з Національним університетом фізичного виховання і спорту України щодо реалізацію проєкту з теми «Формування здібностей дітей 5-6 років до занять інтелектуальними видами спорту (на матеріалі шашок) Надія Василівна мала змогу долучитися до спільної роботи з психологом закладу та надала практичні рекомендації керівникам гуртків із шашкової гри ЗДО № 28 «Горобинонька» та ЗДО (ЦРД) №18 «Ясочка». Зустріч була змістовною та цікавою, як для дітей, так і педагогів.

КОНСУЛЬТАЦІЯ.pptx

Консультація для вихователів-методистів БМТГ 10 лютого 2022 року

10 лютого 2022 р. у форматі ZOOM-конференції консультантом КУ БМР «ЦПРПП» Романюк О.В. було проведено консультацію для вихователів-методистів БМТГ з проблеми «Оформлення документів які складаються під час підготовки та проведення атестації в ЗДО»

Романюк Оксана зазначила, що атестація проведена в закладі має бути стимулом для безперервного підвищення педагогічним працівником кваліфікації, що зумовлює покращення якості освіти та підвищення соціального статусу педагога, а також є кроком вперед до створення системи атестації педагогічних працівників на засадах демократизму, відкритості та колегіальності, гуманного та доброзичливого ставлення до педагогічного працівника, об’єктивного вивчення його педагогічної діяльності. Тому адміністрації закладу необхідно виважено та розумно підходити до атестації педагогів в закладі, складати документи відповідно нормативно-правовій базі.

Під час роботи Романюк О. висвітлила питання щодо нормативно-правової бази  щодо атестації, курсів підвищення кваліфікації та діловодства. В презентації висвітлила зразки та наголосила на недоречності та помилки в оформленні.

Консалтингова студія вихователів-методистів.pptx

Консалтингова студія для вихователів-методистів закладів дошкільної освіти БМТГ 03 лютого 2022 року

Освіта - найвеличніше з усіх земних благ, але тільки тоді, коли вона найвищої якості. Інакше вона абсолютно не потрібна.

                                                                   Редьярд Кі́плінг

 

Саме під таким девізом 3 лютого  2022 року у форматі ZOOM-конференції проведено засідання консалтингової  студії  для  вихователів-методистів закладів дошкільної освіти Білоцерківської об’єднаної територіальної громади з проблеми  «Методичні аспекти внутрішнього оцінювання освітніх процесів у закладі дошкільної освіти».

В засіданні консалтингової студії взяли участь консультанти КУ БМР «ЦПРПП» Падалка С.М., Романюк О.В., начальник відділу дошкільної освіти Управління освіти і науки Чуб О.В., вихователь-методист ЗДО №8 «Золотий півник» Болотова О.М., вихователь-методист ЗДО №1 Гоц Н.О., вихователь-методист ЗДО №21 Новосельська І.О. та вихователі-методисти закладів дошкільної освіти БМТГ.

Під час засідання було розглянуто важливі питання:

-          методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти;

-          роль та функції вихователя-методиста у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти  у закладі дошкільної освіти;

-          використання електронного Порадника для директора закладу дошкільної освіти при самооцінюванні освітньої діяльності та управлінських процесів;

-          основні аспекти застосування Положення про формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі дошкільної освіти;

-          забезпечення академічної доброчесності у закладі дошкільної освіти.

Сподіваємося, що кожен заклад дошкільної освіти буде організовувати освітній процес так, щоб досягти якості та буде  прагнути стати зразковим. Адже ми  розуміємо, що  формування ефективної внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти, забезпечення цілісного розвитку дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей, установлення довіри суспільства до закладу дошкільної освіти є важливим пріоритетом сьогодення.

ЗДО 34 студія.pptx

Консалтингова студія для вчителів-логопедів закладів дошкільної освіти БМТГ у ЗДО № 34 «Чебурашка» 27 січня 2022 року

Оволодіння мовленням як засобом пізнання і способом людського спілкування є найвагомішим досягненням дошкільного дитинства.

З метою створення організаційно-педагогічних умов підвищення професійного рівня педагогів для формування мовленнєвої компетентності дітей та реалізації змісту Базового компонента дошкільної освіти, 27 січня 2022 року на базі ЗДО № 34 «Чебурашка» у форматі ZOOM-конференції було проведено засідання консалтингової студії для вчителів-логопедів закладів дошкільної освіти БМТГ з проблеми: «Створення організаційно-педагогічних умов для розкриття мовленнєвої компетентності дітей, спрямованих на підвищення результативності освітнього процесу відповідно до оновленого Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти)».

У ході засідання вчитель-логопед ЗДО № 34 Вдовиченко Г.П. розповіла про механізми, інструменти, підходи, методи та прийоми формування мовленнєвої компетентності дітей для реалізації змісту Базового компоненту дошкільної   освіти.

Вчитель-логопед ЗДО № 34 Борщевська Т.Ю. ознайомила педагогів з варіативним складником БКДО – освітнім напрямом «Мовлення дитини. Основи грамоти», розповіла про три періоди в навчанні дітей основ грамоти.

Про особливості використання полілогу для колективного спілкування дошкільників розповіла вчитель-логопед ЗДО № 20 Межерицька Ю.К. Полілог спрямований на  розвиток уміння формулювати і висловлювати власну  думку, міркувати, доводити, відстоювати свою позицію.

Щоб досягти найкращого формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку, нині повинна змінитися позиція педагога. Найважливішим є щире бажання дорослого почути дитину, зрозуміти  її.

Адже мовленнєва компетентність – це не просто знання слів і уміння правильно їх промовляти, а вміння, у першу чергу, продукувати свої думки, емоції, ставлення, враження тощо. Це — один із ключових критеріїв і водночас вагома умова становлення й розвитку особистості дошкільника.

Колсалтингова студія інструкторів з фізичної культури..pptx

Консалтингова студія інструкторів з фізкультури в ЗДО №19 "Кобзарик" 25 січня 2022 року 

25 січня 2022р. на базі ДНЗ №19 «Кобзарик» у форматі ZOOM-конференції було проведено засідання консалтингової студії для інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти з проблеми «Формування рухової компетентності дітей дошкільного віку в контексті оновленого Базового компонента дошкільної освіти - Державного стандарту дошкільної освіти».

Під час роботи студії консультант КУ БМР «ЦПРПП» Оксана Романюк висвітлила питання «Новий дитячий садок - формат змін дошкілля», вихователь-методист ДНЗ №19 «Кобзарик» Валентина Войдевич розкрила проблему «Формування рухової компетентності дітей дошкільного віку в контексті оновленого Базового компонента дошкільної освіти - Державного стандарту дошкільної освіти», інструктор з фізичної культури Наталія Мак ознайомила  з досвідом роботи «Використання фітбол-гімнастики в організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку». Під час висвітлення питання «Забезпечення рухової активності дітей дошкільного віку з використанням  нестандартного фізкультурного обладнання», слухачі мали змогу переглянути відео-презентацію нетрадиційного фізкультурного  обладнання спортивного залу садочка.

Консалтингова студія. Базовий компонент..pptx

Консалтингова студія для вихователів усіх вікових груп закладів дошкільної освіти БМТГ 18 січня 2022

Якісна освіта є необхідною умовою забезпечення сталого демократичного розвитку суспільства. Зокрема в дошкільній освіті одним із пріоритетних завдань повинно стати оновлення змісту, форм, методів і засобів навчання, виховання і розвитку дітей дошкільного віку відповідно до вимог Державного стандарту дошкільної освіти – Базового компонента дошкільної освіти.

З метою формування професійної компетентності педагогів, продовження знайомства їх з особливостями нової редакції Базового компонента дошкільної освіти, 18 січня 2022р. на базі ДНЗ №20 «Берізка» у форматі ZOOM–конференції було проведено засідання консалтингової студії для вихователів всіх вікових груп з проблеми: «Концептуальні підходи до впровадження оновленого Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти) у практику роботи закладу».

         Під час роботи студії консультант КУ БМР «ЦПРПП» Романюк О. В. висвітлила питання «Новий дитячий садок – формат змін дошкілля», вихователь-методист ДНЗ №20 «Берізка» Ярова О.М. розкрила проблему «Сутність і зміст впровадження Державного стандарту дошкільної освіти», а вихователь Загородня О.В. –  «Організація освітнього процесу в ЗДО на засадах компетентнісного навчання та партнерської взаємодії».

         Стандарт утверджує політику держави в галузі дошкільної освіти. На жаль, він не має магічних властивостей, тому не спроможний миттєво змінити освітній процес у закладах дошкільної освіти. Щоб поліпшити освіту дошкільників, не достатньо затвердити документ. Потрібно об’єднати зусилля всіх, хто опікується дошкільним дитинством: педагогічних працівників і керівників закладів дошкільної освіти, викладачів профільних закладів та інститутів післядипломної педагогічної освіти, науковців, працівників методичної та психологічної служб системи освіти та батьків дітей дошкільного віку. Разом ми змінимо освіту на краще!

Консалтингова студія музичні керівники.ppt

Консалтингова студія для музичних керівників 12 січня 2022 року

12 січня 2022 року на базі закладу дошкільної освіти (ясел – садка) комбінованого типу №11 «Золотий ключик» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі ZOOM–конференції було організовано та проведено засідання консалтингової студії для музичних керівників з проблеми: «Формування ключових компетентностей дітей під час музичної діяльності відповідно до оновленого Базового компоненту дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти) в закладах дошкільної освіти  у 2021/2022н.р.»

Під час засідання консалтингової студії консультант ЦПРПП Романюк О.В. акцентувала увагу музичних керівників на особливостях впровадження Базового компоненту дошкільної освіти, а саме дала характеристику сучасного ЗДО, як працювати з сучасними дітьми, хто такий творчий педагог і яке має бути сучасне освітнє середовище.

Вихователь – методист Ямкова Л.І.  ознайомила педагогів з поняттями: «компетентність»,  «компетенція», «ключова компетенція» та основними цінностями і принципами реалізації Державного стандарту дошкільної освіти.

Музичний керівник ДНЗ № 11 Голота О.М. розкрила питання формування ключових компетентностей дітей під час музичної діяльності, звернула увагу колег на використання методів, форм, засобів які сприяють  розвитку мистецько-творчих здібностей дошкільнят.

Практичний психолог Мусієць А.І. провела міні-тренінг: «Від творчого педагога до творчого вихованця», де музичні керівники міста мали змогу проявити свої творчі, креативні  здібності.

ЗВІТ організація інклюзивного навчання. ІПР — копия (1).pptx

Засідання Тижня педагогічної майстерності в ЗДО № 21 «Малятко»

В рамках Тижня педагогічної майстерності в січні 2022 р. відбулася зустріч вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів закладів дошкільної освіти БМТГ на тему: «Організація роботи в інклюзивній групі. Індивідуальна програма розвитку для дитини з ООП» , яку підготували та провели педагогічні працівники ЗДО №21 «Малятко».

Вчителі-логопеди та вчителі-дефектологи ознайомили присутніх з умовами якісного інклюзивного навчання,  принципами створення інклюзивного освітнього простору в ЗДО, розкрили завдання та функції команди психолого-педагогічного супроводу, з  особливостями складання індивідуальної програми розвитку,  розділами та  змінами відповідно до Постанови КМУ від 28 липня 2021 р. №769 « Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 10 квітня 2019 р.№530» , висвітили особливості організації корекційної - розвиткової  роботи з дітьми інклюзивної групи та презентували добірку дидактичних ігор на розвиток мовлення, пізнавальної активності та емоційно-вольової сфери дітей з ООП.

Презентация нова Галан.pptx

Методичний міст для вихователів молодших груп закладів дошкільної освіти БМТГ

23 грудня 2021 року на базі  санаторного  дошкільного  навчального  закладу № 23  «Дзвіночок» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі Zoom було організовано та проведено методичний міст для вихователів молодших груп  «Система роботи по використанню інноваційних технологій в розвитку логіко-математичних уявлень».

Під  час зібрання  вихователь - методист   Шабатин Валентина Василівна  відмітила що для реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти необхідно використовувати інноваційні технології, розповіла про систему роботи  по використанню інноваційних технологій , яка проводиться в закладі. Вихователь Галан Оксана Іванівна поділилася досвідом своєї роботи з теми: «Розвиток логіко - математичних здібностей дітей дошкільного віку з використанням інноваційних технологій З.Дьєнеша».

Презентация.pptx

Школа перспективного педагогічного досвіду вихователів-методистів закладів дошкільної освіти

Школа перспективного педагогічного досвіду для вихователів — методистів ЗДО БМТГ на тему «Педагогічний менеджмент процесу становлення духовно-моральної особистості через призму реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в умовах навчального закладу»

23 грудня 2021 року о 12.00 було проведено школу перспективного педагогічного досвіду  для вихователів-методистів БМТГ  на тему «Особливості духовно-морального виховання дітей в умовах  закладу дошкільної освіти з позиції законодавчої та нормативно-правової бази. Освітні стратегії становлення духовно-моральної особистості в закладі дошкільної освіти» (з досвіду роботи вихователя-методиста ЗДО № 25 «Оленка» Любов Ломейко) .

Ліана Миколаєнко — вихователь ЗДО №25 «Оленка»познайомила присутніх з досвідом роботи на тему: «Інноваційний підхід у впровадженні програми «Духовно-моральне виховання дошкільників на християнських цінностях» .

Метою заходу було підвищення  компетентності  вихователів-методистів  ЗДО БМТГ щодо якісної організації  духовно-морального виховання дітей дошкільного віку на засадах християнських цінностей, а також  педагоги познайомилися з практичними аспектами реалізації цієї програми.

Використання театралізованої діяльності під час проведення сюжетних фізкультурних занять 2.pptx

Засідання творчої майстерні для інструкторів з фізичної культури

17 грудня 2021 року на базі  санаторного  дошкільного  навчального  закладу № 23  «Дзвіночок» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі Zoom було організовано та проведено засідання творчої майстерні для інструкторів  з фізичної культури з теми: «Використання театралізованої діяльності під час проведення сюжетних фізкультурних занять».                                 

Під час засідання інструктор з фізкультури Сінькова Н.П. поділилася з колегами досвідом проведення сюжетних фізкультурних занять,  акцентувала увагу на важливості використання елементів театралізованої діяльності на заняттях з фізичної культури.

Презентація1.pptx

Методичний міст для завідувачів ЗДО БМТГ 

16 грудня 2021 року о 15.00 за запитом завідувачів ЗДО БМТГ та сприяння ЦПРПП було організовано методичний міст з переглядом на Ютуб-каналі на тему «Цифрові інструменти Google для створення внутрішньої інформаційної бази в закладі дошкільної освіти».

Спікером заходу виступала Антоніна Букач – вчитель інформатики, учитель-методист Білоцерківської гімназії № 2, директор ТОВ  «Академії цифрового розвитку», Google tor Education Certified Trainer.

Метою заходу було формування цифрової компетентності завідувачів ЗДО БМТГ щодо використання цифрових інструментів Google в професійній діяльності. Спікер ознайомила з базовим рівнем для користувачів із персональним обліковим записом на gmail.com та різними  можливостями для професійної діяльності.

Інформація надана слухачам була насиченою, цікавою як для професійної діяльності так і для особистого життя. Антоніна Букач надала можливість пройти тест, закріпити отримані знання та по закінченні отримати сертифікат.

консультпункт.pptx

Консультпункт для вихователів старших груп

Зміни змісту навчання в школі значно підвищили вимоги до рівня математичних уявлень випускників дитячого садка. Для розумового розвитку істотне значення має набуття дошкільниками математичних знань, які активно впливають на формування розумових дій, настільки необхідних для пізнання навколишнього  світу й вирішення різного роду практичних завдань, а також для успішного навчання в школі.

Саме цій актуальній проблемі було присвячене засідання консультпункту для вихователів старших груп міста.

Вихователь дошкільного навчального закладу (центру розвитку дитини) №18 «Ясочка» Ірина Жильнікова розкрила питання пізнання навколишнього  через твори живопису – картини. Математика і мистецтво пов’язані різноманітними відношеннями. І діти старшого дошкільного віку вже мають потенціал для розуміння цього зв’язку.

Метод поєднання творчості художників і науки математики доцільно використовувати у роботі з дітьми старшого дошкільного віку. Діти будуть гратися, фантазувати, уявляти; будуть знайомитися з світом картин і зі світом чисел і фігур. Саме використання оригінальних і цікавих завдань для розвитку математичних навичок дітей дошкільного віку закладе основи для подальшого розвитку аналітичного, логічного та творчого мислення дитини. 

Школа ППД ДНЗ № 28 Гичкевич О. Г..pptx

Засідання школи перспективного педагогічного досвіду для вихователів середнього дошкільного віку

15 грудня 2021 року у ДНЗ № 28 «Горобинонька» відбулося засідання школи  перспективного педагогічного досвіду для вихователів  середнього дошкільного віку дошкільних навчальних  закладів міста з  проблеми: «Формування  у  дітей середнього дошкільного віку екологічно, економічно і соціально доцільної поведінки, орієнтованих на сталий розвиток» (керівник: вихователь  ДНЗ № 28 «Горобинонька» Гичкевич  Ольга  Григорівна). 

Було розглянуто питання актуальності освіти сталого розвитку для підростаючого покоління, теоретичні та методичні засади освіти для сталого розвитку дошкільнят, основні принципи емпауермент-педагогіки, найважливіші підходи до проведення різних видів діяльності з освіти для сталого розвитку дітей п’ятого року життя, а також роль вихователя в освітньому процесі з даної проблеми.

Професійний кейс.pptx

Професійний кейс для вихователів – методистів закладів дошкільної освіти

09 грудня 2021 року на базі закладу дошкільної освіти (ясел – садка) комбінованого типу №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі ZOOM– конференції було організовано та проведено професійний кейс для вихователів – методистів «Контрольно–аналітична діяльність вихователя – методиста: алгоритм вивчення стану організації предметно – просторового розвивального середовища».

Під час засідання педагогічного кейсу вихователь – методист Яцюк Н.В. акцентувала увагу колег на сучасних підходах до організації предметно – просторового розвивального середовища як важливого чинника у формуванні компетентності дітей дошкільного віку.

Досить актуальною була інформація вихователя – методиста Бусленко В.Г. щодо алгоритму вивчення стану організації середовища в ДНЗ (ЦРД) №12 «Джерельце».

Досвід роботи щодо облаштування предметно – просторового розвивального середовища презентували вихователі – методисти: Петровська Н.А. - осередки народознавчої студії (ДНЗ №2 «Берегиня»), Шараєвська І.Я. - театральної студії та осередків театралізованої діяльності (ДНЗ №17).

Сучасним та актуальним є досвід роботи, який презентувала Хітрова І.І. (ДНЗ №16) щодо використання макетів в облаштуванні предметного середовища.

Підсумком  засідання професійного кейсу стало усвідомлення всіма учасниками істини: ефективним є лише те освітнє середовище, яке мотивує, активізує, зберігає та розвиває кожну дитину.

Досягнення.pptx

Вітаємо переможців Круглого столу «Бібліотечки вихователя дитячого садка» «Розвиваємо емоційний інтелект дошкільнят» (липень-листопад 2021 року)

Уже багато років педагоги дошкільного навчального закладу (центру розвитку дитини) №18 «Ясочка»  співпрацюють з часописом «Бібліотечка вихователя дитячого садка».  Це видання – дійсно є скарбничкою досвідів вихователів. Дошкільники мають змогу розмістити свої надбання на шпальтах журналу, обговорити актуальні проблеми. І, звичайно, приємно, коли отримують нагороди за участь у конкурсах.

Семінар керівників закладів дошкільної освіти.pptx

Дискусійний майданчик

завідувачів закладів дошкільної освіти

26 листопада 2021 року в режимі ZOOM - конференції відбулася зустріч керівників закладів дошкільної освіти Білоцерківської об’єднаної територіальної громади  на дискусійному майданчику з проблеми «Програма розвитку і річний план, як стратегія і тактика управління закладом дошкільної освіти: теорія і практика»

 Під час зустрічі було обговорено Програму розвитку дошкільного навчального закладу, як основу для створення належних умов, визначення основних напрямків, пріоритетів, завдань, їх реалізації засобами кадрової і соціальної політики, управлінням і фінансуванням, структурними і змістовними змінами в розвитку освітньої системи дошкільного закладу та річний план, як вектор успішної реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти та Програми розвитку. 

  Зустріч на дискусійному майданчику була організована та проведена консультантом КУ БМР «ЦПРПП» Падалкою С.М., керівником методичного об’єднання завідувачів  Атаманенко Л.В. та керівниками закладів дошкільної освіти: завідувачем ДНЗ №16 «Пролісок» Ліневич Л.В., завідувачем ДНЗ №22 «Ластівка» Сільченко Н.М., завідувачем ДНЗ №7 «Орлятко» Собчук Л.В., завідувачем ДНЗ (ЦРД) №12 «Джерельце»» Бублик Н.О.

ДНЗ №21.pptx

Засідання педагогічної студії в ЗДО №21 “Малятко”для вихователів всіх вікових груп ЗДО БМТГ

24 листопада 2021 року педагогами закладу дошкільної освіти (ясел-садка) комбінованого типу №21 «Малятко» Білоцерківської міської ради Київської області  було підготовлено та проведено у форматі ZOOM-конференції засідання педагогічної студії для вихователів всіх вікових груп з проблеми: “Організація освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання”

Вихователь-методист Тимошенко Г.В. розкрила питання  нормативно-правового забезпечення організації освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання , а практичний психолог Піщик В.В. ознайомила із складом команди психолого-педагогічного супроводу в ЗДО та її функції у здійснені підтримки  дітей з особливими освітніми потребами, вчитель-логопед Яременко І.І. розповіла про особливості формування інклюзивного освітнього середовища для забезпечення всебічного розвитку дитини , облаштування ресурсної кімнати та розвивальні осередки діяльності в групах.

Запропоновані   поради та рекомендації стануть у нагоді педагогам у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Фотозвіт проведення.pptx

Творча лабораторія для інструкторів з фізичної культури БМТГ

У дошкільному навчальному закладі (центрі розвитку дитини) №12 «Джерельце»  відбулось засідання творчої лабораторії для інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти БМТГ з проблеми «Створення предметно-практичного середовища для формування у дітей початкових уявлень зорієнтовані на сталий розвиток, під час виконання різних видів фізкультурно-оздоровчої роботи». Інструктор з фізкультури  закладу Петренко Лілія Степанівна поділилась досвідом формування у дітей екологічного світогляду під час фізкультурно-оздоровчої роботи через використання атрибутів, які виготовлені із вже вживаних матеріалів, та створення спеціального розвивального середовища. Колектив закладу представив виставку нестандартного обладнання та атрибутів для використання у фізкультурно-оздоровчій роботі з дошкільнятами. До неї долучились інструктори з фізкультури ЗДО №18, 30, які поділились своїми напрацюваннями.

Новий Презентація Microsoft Office PowerPoint (2).pptx

Консультація для вихователів-методистів БМТГ 

Консультація для вихователів-методистів БМТГ з проблеми

«Оформлення матеріалів досвідів роботи та методичних рекомендацій педагогами закладу»

 

23 листопада у форматі ZOOM – конференції відбулась консультація консультанта КУ БМР «ЦПРПП» - Романюк Оксани Валеріївнидля вихователів-методистів БМТГ щодо оформлення матеріалів досвідів роботи та методичних рекомендацій педагогами закладу.

Де зазначила, яким документами користуватися при написанні, та які вимоги існують на сьогоднішній час.

На прикладах показала, на що необхідно увагу при викладені матеріалу та необхідності їх викладу взагалі. Зазначила відмінності у написанні досвіду та методичних рекомендацій. Матеріали надано для роботи вихователям-методистам закладів.

https://docs.google.com/document/d/1QHo7pApUve2qIfixB0Nc7Ak62n4P-eXi/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

Педагогічна студія.pptx

Засідання педагогічної студії для  вчителів-логопедів  закладів дошкільної освіти міста 

16 листопада 2021 року на базі закладу дошкільної освіти  (ясел – садка)  комбінованого типу № 35 «Вербиченька» Білоцерківської міської ради Київської області  відбулося  засідання педагогічної студії для  вчителів-логопедів  закладів дошкільної освіти міста з проблеми: «Використання методів сенсорної інтеграції в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами»

     Керівником  педагогічної студії  виступала  Тетяна МАЛЮЧЕНКО — вчитель-логопед  ЗДО № 35 «Вербиченька».

   Членами педагогічної студії, які працювали над вирішенням даної  проблеми були: Олена ЛЯШЕНКО — завідувач ЗДО № 35 «Вербиченька»  Наталія СИЧ – вихователь – методист ЗДО № 35 «Вербиченька», Юлія ГОРДІЄНКО - вчитель-логопед ЗДО № 35 «Вербиченька»

  Учасниками педагогічної студії були вчителі-логопеди закладів дошкільної освіти міста.

   Тетяна Малюченко, як керівник педагогічної студії,  презентувала педагогам міста  узагальнений досвід роботи з організації та впровадження методів сенсорної інтеграції в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами , а саме:

-    визначила особливості використання методів сенсорної інтеграції в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами;

- показала  роль , використання методів сенсорної інтеграції в корекційно-розвитковій роботі для дітей  з ООП;

       Результатом роботи членів професійного  кейсу на базі ЗДО № 35 «Вербиченька» стали розробки діагностичної картки “сенсорного профілю дитини”, висвітлені приклади ігор та вправ для розвитку кожного виду сенсорної системи, детельніший обзор застосування балансиру дошки Бильгоу, для розвитку вестибулярної системи.

Була запропонована практична робота з визначення сенсорного  профілю дитини, навчитися розмежовувати види - гіперчутливість або гіпочутливість  сенсорної системи.

     Діагностична картка “сенсорного профілю дитини” (практична робота для самостійного доопрацювання), приклади ігор та вправ на кожну сенсерну систему, глосарій, рекомендована література були надіслані для роботи всім учасникам педагогічної студії.

літературний турнір.pptx

Літературний турнір до Дня української писемності та мови в БНВК «Казка»

До Дня української писемності та мови в межах дошкільного підрозділу БНВК «Казка» відбувся літературний турнір.

Вихованці виразно декламували вірші, пробуджуючи у слухачів любов до рідної мови, землі, України. Під час заходу діти переглянули відео про історію виникнення української мови, відгадували ілюстрації до казок, грали в народні ігри.

Такі заходи допомагають дітям пізнавати свою рідну мову, сприяють появі у дітей бажання спілкуватися, збагачують знання малят про поетів, письменників, про їх твори, виховують любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.

Науково-практичний семінар.ppt

Зустріч з науковцями педагогів-дошкільників

09 листопада 2021 року у форматі ZOOM - конференції відбувся науково-практичний семінар з проблеми «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання в умовах реформування української школи» для вихователів-методистів та практичних психологів міста.

Під час семінару педагоги-дошкільники міста мали зустріч з науковцями лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України. Науковці розкрили ряд питань щодо проблем готовності дитини старшого дошкільного віку до навчання. Зокрема, були висвітлені такі питання:

Піроженко Тамара Олександрівна, завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, член-кореспондент НАПН України, доктор психологічних наук, професор розкрила «Проблеми готовності дитини старшого дошкільного віку до навчання в умовах реформування сучасної школи: співвідношення ключових понять».

Хартман Олена Юріївна, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України підняла питання наступності у роботі вихователів та вчителів «Готовність дитини до школи: запит вчителів НУШ та погляд вихователів».

Карабаєва Ірина Іванівна, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України розкрила творчий компонент готовності старших дошкільників «Комплексна оцінка готовності дитини до шкільного життя: творчий компонент діяльності».

Соловйова Людмила Іванівна, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, звернула увагу практиків  на «Регулятивний компонент діяльності як критерій оцінки готовності дитини до школи».

Практичним психологам, особливо було цікаво слухати виступ Токарєвої Людмили Дмитрівни, наукового співробітника лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України з проблеми «Сформованість мотиваційної та емоційної готовності дитини до навчання в школі».

         Зустріч  пройшла у форматі – діалогу. Вихователі-методисти та практичні психологи отримали змістовні відповіді на свої запитання. Дуже приємно, що наука і практика ідуть разом. Поради науковців є цінними і стали орієнтиром для практичної освітньої діяльності.

Науково-практичний семінар став платформою для обміну перспективним досвідом між науковцями та практиками.

 

Презентація.pptx

Прес-конференція для музичних керівників 

5 листопада 2021 року в онлайн форматі відбулась прес-конференція для музичних керівників дошкільних закладів Білоцерківської об’єднаної територіальної громади з проблеми: «Інноваційні технології музичного розвитку для дітей з особливими потребами».

На цій конференції було обговорено про вплив музики  на загальний стан організму дитини з особливими потребами, про методи соціальної адаптації таких дітей та про розвиток їх природніх здібностей і талантів. Ознайомились з інноваційними технологіями в процесі музичної діяльності, що допомагають педагогам реалізовувати всі завдання музичного виховання.

На прес-конференції виступили: керівник методичного об’єднання музичних керівників Первишова О.М., вихователь-методист Ломейко Л.М., ДНЗ №25 «Оленка», музичний керівник Савранська Л.П., ДНЗ №25 «Оленка», музичний керівник Котлярчук О.М., ДНЗ №25 «Оленка», музичний керівник Громадська З.І., ДНЗ №32 «Перлинка», практичний психолог Михайлюк О.В., ДНЗ №25 «Оленка».  



Презентація Консультація Гурткова робота.ppt

Онлайн-консультація для вихователів-методистів 

29 жовтня 2021 року у форматі ZOOM - конференції відбулася консультація за запитом вихователів-методистів щодо створення організації гурткової роботи в закладі дошкільної освіти. Консультування проводила консультант КУ БМР ЦПРПП – Оксана Романюк.

Романюк О. познайомила з нормативними документами щодо вирішення окремих питань діяльності керівників гуртків та веденням необхідної документації як керівником гуртка, так і директором закладу. Педагоги отримали інформацію про ведення необхідної документації керівника гуртка.

В рамках зустрічі вихователі-методисти мали змогу: ознайомитися з методикою викладання наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства в ЗДО» від вихователя-методиста ЗДО № 26 Святецької Тетяни; використання дидактичного мультимедійного контенту для дошкільної освіти «KMMEDIA ED PROFI» в ЗДО БМТГ – проблеми та користь в освітньому процесі; упровадження в освітній процес нових чинних програм «Дитина», «Впевнений старт» - виступ вихователя-методиста ЗДО №3 Ольги Кірюшкіної  щодо матеріалів програми «Впевнений старт» в закладі; Голова відокремленого підрозділу ВГО «Асоціації працівників дошкільної освіти» Оксана Болотова проінформувала педагогів щодо новин в дошкільній освіті та прохання діяти разом від Ніни Омельяненко.

Цілісний підхід до формування мовленнєвої особистості дітей дошкільного віку.pptx

Професійний кейс для вихователів старших груп 

28 жовтня 2021 року на базі дошкільного навчального закладу (ясел – садка) комбінованого типу №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі ZOOM - конференції відбулося засідання професійного кейсу для вихователів старших груп ДНЗ міста з проблеми «Цілісний підхід до формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку за технологією Марії Монтессорі». 

Під час засідання  було розглянуто питання щодо розвитку мовлення дошкільників як одного з основних освітніх напрямів, що становить підґрунтя для формування мовної та мовленнєвої компетентності дітей.

Своїм досвідом роботи щодо формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку за технологією М.Монтессорі поділилася вихователь Анісімова Тетяна Володимирівна. Вона наголосила, що в своїй діяльності робить акцент не на розв’язанні окремих завдань мовленнєвого розвитку дітей, а на цілісному підході до формування мовленнєвої компетентності (в єдності її складників) як одного з ключових критеріїв і водночас вагомої умови становлення й розвитку мовленнєвої особистості дошкільника, що  відбувається на етапі дошкільного дитинства.

Тетяна Володимирівна презентувала педагогам Монтессорі – матеріал, який забезпечує формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку: рамки для штрихування, рухливий алфавіт, букви - шершавчики, дошки для письма та інш.

«Якщо дитина живе в атмосфері дружби і відчуває себе

необхідною – вона вчиться знаходити в цьому світі любов»

                                                                       Марія Монтессорі

Презентация методоб’єднання учит.-логопед на сайт УОН.pptx

Засідання «Круглого столу» учителів-логопедів 

21 жовтня у форматі ZOOM  ДНЗ №22 «Ластівка» відбувся «круглий стіл» для учителів-логопедів закладів дошкільної освіти БМТГ з проблеми «Розвиток образного мовлення дошкільників з особливими освітніми потребами».

Присутні ознайомилися із складовою образного мовлення, комунікативними якостями мовлення, видами діяльності під час яких відбувається розвиток образного мовлення,  матеріалом для його розвитку з урахуванням  вимог навчальної програми, тематичного планування, вікових особливостей та  методикою формування образного мовлення.

Слухачі ознайомилися із завданнями для формування антонімічних, полісемічних явищ, розуміння та вживання образних виразів у мовленні дошкільників.

Педагоги розглядали використання діагностичного інструментарію щодо володіння дітьми  з ООП образним мовленням, грали в інтерактивну  гру  «Такі рідні слова», отримали поради щодо роботи з батьками з теми, ознайомилися з авторським посібником.

На завершення «круглого столу» розглядались результати анкетування учителів-логопедів «Образне мовлення дошкільників». 

Асоціації 10 років (2).pptx

Асоціація працівників дошкільної освіти - 10 років!

 25 жовтня   Всеукраїнська громадська організація Асоціація працівників дошкільної освіти відзначає свій 10-ти річний ювілей.  Вже 3 роки педагоги-дошкільники є активними учасниками Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти». Наш відокремлений підрозділ є ще досить молодим, адже  нам лише 3 роки. Попри це ми маємо ряд досягнень: 

-       презентація досвіду роботи педагогічних працівників Білої Церкви на координаційній раді у м. Тернополі та на І освітньо-методичній сесії у м. Чорноморську;

-     робота в робочій групі по створенню Порадника для директора закладу дошкільної освіти щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

А ще безумовно участь членів місцевого осередку у всеукраїнських заходах, що сприяють підвищенню кваліфікації; обмін досвідом та професійне навчання.

Щира подяка Голові правління «ВГО» «Асоціація працівників дошкільної освіти» Омельяненко Ніні Володимирівні за спрямування діяльності організації, яка стрімко розвивається та дбає про дошкілля України.
Презентация ЗДО 18.pptx

Засідання консультативного пункту вихователів груп раннього віку 

22 жовтня у ДНЗ (ЦРД) №18 «Ясочка» відбулося засідання консультативного пункту для вихователів груп раннього віку з проблеми «Використання сенсорних еталонів з елементами ейдетики під час занять з дітьми раннього віку».

Чудова професія у вихователів – бути фантазерами і педагогами. Досвідчені педагоги прагнуть зробити цікавим і пізнавальним кожне заняття, змістовнішою кожну гру, прогулянку. І в кожного з них свої творчі знахідки, здобутки на цьому шляху.  

Своїми творчими ідеями поділилася вихователь Шеховцова Т.В. яка використовує ейдетику як ігровий прийом для кращого розвитку в малюків запам’ятовування. 

Засідння школи передового педагогічного досвіду (1).pptx

Засідання Школи передового педагогічного досвіду вихователів молодшого віку

20 жовтня у ЗДО (ЦРД) №18 «Ясочка» відбулося засідання Школи перспективного педагогічного досвіду вихователів молодшого віку з проблеми «Ігрові технології, як засіб розвитку пізнавальних інтересів дітей молодшого дошкільного віку», під керівництвом вихователя  Болобосової Л.Е.

           Присутність педагогів була стовідсотковою. Цікавою і пізнавальною для вихователів була представлена інформація «Ігрові технології, як засіб розвитку пізнавальних інтересів дітей молодшого дошкільного віку». Педагоги ще раз переконалися у доцільності використання різних ігрових технологій для пізнавального розвитку дітей. Ігрові прийоми для розвитку уяви, уваги, мислення включають в себе різноманітні спектри поєднання: картини художника і математика, оповідання письменника і математика, самостійне створення лабіринтів і звичайно просто фантазії вихователя, реалізовані в різноманітних дидактичних матеріалах.

Також під час засідання школи вихователі отримали рекомендації педагога щодо створення різноманітних ігор для пізнавального розвитку дітей молодшого дошкільного віку.

Всі слухачі щиро дякували за надану інформацію для роботи.

Консалтингова студія керівників ЗДО.pptx

Засідання консалтингової студії керівників закладів дошкільної освіти 

23 жовтня 2021 року у форматі ZOOM -  конференції відбулося засідання консалтингової студії  керівників закладів дошкільної освіти Білоцерківської об’єднаної територіальної громади з проблеми «Створення організаційно-педагогічних умов до впровадження оновленого Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти), здійснення безперервної освіти педагогів, розвитку їх творчого потенціалу»

   На засіданні було  обговорено актуальні проблеми дошкілля в контексті реалізації Державного стандарту дошкільної освіти, питання забезпечення умов для професійного зростання і підвищення кваліфікації педагогічних працівників, їх науково-методичний супровід та впровадження нових ефективних форм взаємодії закладу дошкільної освіти з сім’ями вихованців та батьківською громадськістю.

   Перед керівниками виступили Романюк О.В.консультант КУ БМР «ЦПРПП», та керівники закладів дошкільної освіти: Балан С.В. - Вільнотарасівський ЗДО «Пролісок», Кроха З.І. - ДНЗ №2 «Берегиня», Щербак В.П. - ДНЗ №3 «Веселка».  

Презентація Дитячий туризм.pptx

https://docs.google.com/document/d/12NUHparrApw8BkVAWNuYBdZnjZ5taCgO/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

Участь у семінарі-тренінгу СВЯТЕЦЬКА.pptx

https://docs.google.com/document/d/1zyX2LTkjlsKb1BR1XNq7QkiS-XPICmIf/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

МЕТОДИЧНА СТУДІЯ ВИХОВАТЕЛІВ СЕРЕДНІХ ТА СТАРШИХ ГРУП

ДНЗ 19.pptx

https://docs.google.com/document/d/16lohaSU5VnZGUO9cPf_GmMzqMhpZn9xx/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

ПЕДАГОГІЧНА СТУДІЯ ДЛЯ ІНСТРУКТОРІВ З ФІЗКУЛЬТУРИ

Презентация Інструктори з фізкультури (1).pptx

https://docs.google.com/document/d/1vONU4jLNeXhQSFSGTSTQdQp-6JJFg9Wo/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

школа молодого вихователя в ДНЗ № 2.pptx

https://docs.google.com/document/d/1mgeUZ0t0iXjmnc19LGHvWSefBFShY989/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

ЗДО №14 (3).pptx

https://docs.google.com/document/d/1muahq8uFkDDZ3PcnM0opsRR7ZMuvkOa6yHvDE0E1pvI/edit?usp=sharing

Творча майстерня в ЗДО № 32 Перлинка.pptx

https://docs.google.com/document/d/1N4a1WickOMbdcxg118d20NTia_s1njIG/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

ЗАЙЦЕВА.pptx

https://docs.google.com/document/d/1VtsCTZxZYyzAHTZrb4USlkwHv2LDpQYP/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ

На сайт. Форум.pptx

ІІІ УПРАВЛІНСЬКО-МЕТОДИЧНА СЕСІЯ 2021 У СМТ "ЗАТОКА"

Новий Презентація Microsoft Office PowerPoint (1).pptx

КОНСАЛТИНГОВА СТУДІЯ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ БМТГ


КОНСАЛТИНГОВА СТУДІЯ ВЧИТЕЛІВ-ЛОГОПЕДІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ БМТГ

консалтингова студія логопедів.pptx

КОНСАЛТИНГОВА СТУДІЯ МУЗИЧНИХ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ БМТГ

консалтингова студія.ppt

КОНСАЛТИНГОВА СТУДІЯ ВИХОВАТЕЛІВ-МЕТОДИСТІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ БМТГ

Презентация днз №3.pptx

КОНСАЛТИНГОВА СТУДІЯ ВИХОВАТЕЛІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ МТГ

Презентация1.pptx