Нова українська школа

Сучасні діти потребують сучасних форм навчання та оцінювання. Якраз у молодшому віці закладаються основи самостійності, відповідальності та самоконтролю. І саме Формувальне оцінювання спрямоване на учня і активно працює на його розвиток.

Кольорове намисто, щоб перевірити знання учнів, вчитель пояснює, що означають кольори (рід: жін., чол., сер). Під час диктанту учні нанизують намистинки на нитку. Потім звіряють з намистом яке демонструє вчитель.

Мовні підказки Учитель періодично дає учням мовні зразки (вислови,підказки), які допомагають будувати відповідь. Наприклад:Лінії бувають.....Пісня складається з.........Основні кольори – це ............Звуки бувають...............тощо

Сигнали рукою Учитель просить учнів показувати сигнали, що позначають розуміння або нерозуміння матеріалу . Попередньо потрібно домовитися з учнями про використання таких сигналів:

– Я розумію _______ і можу пояснити (великий палець руки спрямовано вгору).

– Я все ще не розумію _________ (великий палець руки спрямовано в сторону).

– Я не зовсім упевнений у _________(помахати рукою).

Після ознайомлення із сигналами учитель опитує учнів кожної групи: Що саме Ви не зрозуміли? У чому відчуваєте невпевненість? За результатами отриманих відповідей учитель приймає рішення про повторне вивчення, закріплення теми або продовження вивчення тем за программою.

Кластер графічне зображення матеріалу яке пояснює зміст певного поняття уч. пропонує учням зобразити ключове поняття (у нашому випадку це ІМЕННИК), що вивчалося на уроці ..А учні за певний проміжок часу вписують якомога більше слів пов’язаних із цією темою.

Вимірювання температури Метод використовують для виявлення того, наскільки учні правильно виконують завдання. Для цього діяльність учнів призупиняється запитанням: «Що ми робимо?». Відповідь на поставлене запитання – демонстрація розуміння завдання або процесу його виконання.

У разі роботи в парах або групах учитель просить пару або групу продемонструвати процес виконання завдання. Інші спостерігають.

Звичайно, треба обрати для себе корисні та найбільш результативні, ті, що подобаються саме вашим учням. Оскільки сучасні діти потребують сучасних форм навчання та оцінювання.



Нормативні документи (законодавство, підзаконні акти)



Наукова, науково-методична інформація



Формувальне оцінювання. Прийоми ФО.

Формувальне оцінювання. Прийоми ФО.


Ти або перемагаєш, або навчаєшся і рухаєшся далі

Мені дуже імпонує думка про те, що не варто говорити про поразку як протилежний бік перемоги. Якщо відкинути поняття поразки, то навіть всі невдачі можна сприймати як досвід, що навчає та вдосконалює нас Таке сприйняття дозволяє нам не витрачати час на негативні емоції та картання себе, але дає можливість тверезо оцінити ситуацію, зрозуміти причини невдачі та рухатися далі.

Саме зараз у школі таку ідею відображає формувальне оцінювання, яке базується на індивідуальному підході, та саме за допомогою розлогих і детальних коментарів вчителя дозволяє учню побачити, над чим конкретно йому необхідно попрацювати, та що вдосконалити. Не варто повністю ігнорувати оцінювання: діти мають знати власні можливості, свої сильні та слабкі сторони, мають прагнути до самоудосконалення.

Сучасні перетворення в освіті спрямовані, передусім, на те, щоб зробити дитину суб’єктом навчання та допомоги їй зрозуміти, що знання не надаються, а здобуваються. А для цього дитина має бачити, що знання, потрібні тут і зараз. В неї має виникнути щире бажання досліджувати світ навколо, поглиблювати й розширювати свої знання.

Переконана, коли ми не боїмося програти, так само як і дітям, нам простіше рухатися вперед та не зупинятися, навіть якщо нам щось не вдається