Історія школи

Історія Яворівської середньої школи № 3 сягає у сторічну давнину. На превеликий жаль, ми можемо опиратись лише на спогади колишніх учнів та віднайдені шкільні документи.

Будова школи розпочалася у 1897 році на кошти громади. Нова школа, за задумом яворівської громади, повинна була стати школою народною. Завдяки знайденим шкільним повідомленням, датованим 1906-1911р.р., видно, що навчання у школі проводилось українською мовою з паралельним вивченням польської, німецької, російської мов.

До 1939 року школа носила ім’я Тараса Шевченка. У післявоєнний період до старого корпусу добудували новий, знищивши сад, створений руками першого директора школи Андрія Мареніна. Окрім цього, ліквідували назву школи, яка не відповідала комуністичній ідеології, і до 1992 року навчання у школі велося російською мовою. При здобутті Україною незалежності набуло актуальності питання повернення школі імені Тараса Шевченка. Дирекція та педагогічний колектив школи неодноразово звертались до органів місцевого самоврядування з відповідним проханням.

У 1994 році до 180-ої річниці з дня народження Т.Шевченка, в школі створено музей «Шевченківська світлиця.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України „Про присвоєння імен навчально-виховним закладам”№818 від 04.08.1997 року школі було повернуто ім'я Тараса Шевченка.

На даний час приміщення школи типове, розраховане на 500 місць, з центральним опаленням, бібліотекою, двома кабінетами інформатики, навчальними майстернями, актовим та спортивним залами. Існує 20 навчальних кабінетів, з них 7 паспортизовані: української мови, Шевченківська світлиця, географічний, інформатики, біологічний, хімічний, фізичний.