Соціально-психологічна служба

10 "золотих правил" виховання щасливих дітей

1.Стимулюйте інтелект дитини.

Створивши сприятливі умови, можна підвищити розумовий розвиток дитини . Тому - не гайте часу. Пізніше це зробити набагато важче.

2. Формуйте самоповагу.

Високасамооцінкадодаєсміливостібратися за нове, ризикувати і навітьзазнавшиневдачі, все-таки перемагати. Необхіднорозвивати в дитинитакіздібності, прищеплювати такінавички, котрі б вирізнялиїї з-поміжінших, викликали б повагуровесників і дорослих. Дітимають знати ,щоуспіх, майбутнійдобробутзалежитьвід них самих.

3. Навчіть дитину спілкуватися.

Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички:

• щира любов до батьків дає відчуття захищеності;

• приязне ставлення до навколишніх, не лише до близьких і рідних;

• зовнішня привабливість: одяг, манери;

• можливість спостерігати правильне соціальне спілкування: поведінка батьків, вчителів, ровесників.

• Високасамооцінка, а звідси – впевненість у собі;

• Матихоча б середній запас слів, вмітипідтримуватирозмову.

4. Пильнуйте, щобдитина не стала "залежною" відкомп’ютерачителевізора.

Телевізор, комп’ютер, як злічаклуни, здатнікрасти в дитинигодини, дні й роки .Надмірнесидіння перед телевізоромчикомп’ютеромгальмує в дітейрозвитокмовлення. Дітистаютьнервовими, миттєвореагуютьдією, не намагаючисьосмислити та обговоритиподії. Потрібнозалучитидітейдо занять спортом, музикою, читанням, корисноюроботою, тощо.

5. Виховуйтевідповідальність і порядність.

Не лишеповсякчаспояснюйте, щотаке добре, а що – погано, а й закріплюйтегарнізвички, карайте за негіднівчинки, тільки не різкою. За приклад дитинімаєслугуватигіднаповедінкабатьків, а пізнішеровесників.

6. Навчіть дитину шанувати сім’ю.

Щоб виростити ніжних і люблячих дітей, оточіть їх піклуванням, ласкою з перших днів життя . Дітимаютьбачити все тількидобре та розуміти "хочу"і "треба".

Любов і повагаміж членами родиникраще за будь-яку лекціюдадутьзрозумітидитині, щосімейнежиття – це,насамперед, рівноправність у стосунках, відповідальність перед коханоюлюдиною, бажаннязробити для неї добро, виявлятиніжність та взаємнуповагу.

7. У кожноїдитинимає бути гарний друг.

Друзі, якихвиберутьсобівашідіти, впливатимуть на їхніорієнтири й поведінку. Батьки спрямовують і зміцнюютьцю дружбу та дбають про якнайширше коло знайомствіз ровесниками з благополучнихсімей.

8. Будьте вимогливими.

Діти з високою самооцінкою, почуттям власної гідності, вмінням робити щось краще за інших виховуються, як правило, у сім’ях, де до них ставлять високі вимоги:дотримуватися порядку у домі, організовувати своє дозвілля, гідно поводитися.

Не будьте тиранами .Запам’ятайте, щовідповідальними, розумними й слухнянимидітистають не одразу. На це треба витратити роки.

9. Привчайтедитину до праці.

Певноюміроюви можете запрограмуватижиттєвийуспіхсвоїхдітей. Подбайте, щоб вони без примусу набулитрудовихнавичок, заповнітьїхжиттяцікавими і корисними справами, щовимагаютьпевнихзусиль на шляху до успіху . Нехай вчатьсядолатитруднощі.

10. Не робіть за дітей те, щовониможутьзробитисамі.

Нехай все перепробують, вчаться на власнихпомилках. Беруть участь у сімейнихнарадах . Нехай якнайранішепривчаютьсяробитищось для інших, особливо, те, що в них добре виходить.