Wyniki turniejów 2009
"Dobry szachista ma zawsze szczęście" Jose Raul Capablanca
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował w hali sportowej przy ul. Misiągiewicza w Przeworsku
"Czteroczęściowy Otwarty Turniej Szachowy w kategorii junior i senior"
turnieje odbyły się w dniach: 8.11.2009, 6.12.2009, 13.12.2009 oraz 20.12.2009
Klasyfikacja łączna seniorów:
1. Dyrkacz Janusz - 19 punktów
2. Sikorski Władysław - 18,5 pkt
3. Płocki Andrzej - 17,5 pkt
4. Rusinek Tadeusz - 16,5 pkt
5. Skoczylas Andrzej - 14,5 pkt
6. Ścisłowicz Ryszard - 7,5 pkt
7. Szczepaniak Maciej - 7 pkt
8. Krzan Paweł - 6 pkt
9. Piasek Jan - 6 pkt
10. Dec Kazimierz - 5 pkt
11. Bek Sebastian - 3 pkt
12. Kalin Henryk - 2 pkt
Klasyfikacja łączna juniorów:
1. Gaj Szymon - 13,5 pkt
2. Kalin Hubert - 11.5 pkt
3. Siuśta Mateusz - 9,5 pkt
4. Folta Szymon - 9 pkt
5. Michał Gąsiorek - 7,5 pkt
6. Kijanka Kacper - 7 pkt
7. Żołyniak Karol - 5 pkt
8. Cieleń Karolina - 4 pkt
9. Bartosz Gąsiorek - 3,5 pkt
10. Cieleń Damian - 1 pkt
11. Dyrkacz Wojciech - 0 pkt
VI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR BURMISTRZA LEŻAJSKA
06.12.2009 Leżajsk
Grupa juniorów urodzonych w 2001 i młodszych
[Szymon Gaj 3 miejsce wśród 40 grających]
Grupa juniorów urodzonych w latach 1999 - 2000
[Bartosz Gąsiorek 23 oraz Kacper Kijanka 29 wśród 63 grających]
Grupa seniorzy i juniorzy urodzenie w latach 1991 - 1998
Finał Wojewódzki Gimnazjady w szachach drużynowych
4.12.2009 Nowa Sarzyna
Do etapu wojewódzkiego awansowała drużyna Gimnazjum nr 1 w Przeworsku w składzie:
Karol Żołyniak, Sebastian Bek, Piotr Hudecki, Aleksandra Urban (opiekun Bartłomiej Diduch)
VI Międzynarodowy Turniej Szachowy "Niepodległość" 22.11.2009 Przeworsk
Grupa A urodzeni w 1993 i starsi (seniorzy i juniorzy)
Grupa B urodzeni w latach 1994 - 1996
Grupa C urodzeni w latach 1997 - 1999
Grupa D urodzeni w roku 2000 i młodsi
Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych
20.11.2009 Brzozów
Do etapu wojewódzkiego awansowała drużyna SP nr 3 w Przeworsku w składzie:
Mateusz Siuśta, Szymon Folta, Dawid Pustka, Magdalena Zięba (opiekun Andrzej Bilski)
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował w hali sportowej przy ul. Misiągiewicza w Przeworsku
Otwarty Turniej Szachowy w kategorii junior i senior 8.11.2009
[Następne turnieje odbędą się w dniach: 06.12, 13.12, 20.12 2009]
Końcowa klasyfikacja turnieju w kategorii juniorów:
1. Żołyniak Karol 5 pkt.
2. Gaj Szymon 4 pkt.
3. Kalin Hubert 3 pkt.
4. Cieleń Karolina 2 pkt.
5. Cieleń Damian 1 pkt.
Końcowa klasyfikacja turnieju w kategorii seniorów:
1. Sikorski Władysław 6,5 pkt.
2. Dyrkacz Janusz 5,5 pkt.
3. Skoczylas Andrzej 4 pkt.
4. Płocki Andrzej 4 pkt.
5. Rusinek Tadeusz 4 pkt.
6. Krzan Paweł 2,5 pkt.
7. Ścisłowicz Ryszard 1,5 pkt.
8. Kalin Henryk 0 pkt.
Informację zaczerpnięto ze strony MOSiRu
FINAŁ POWIATOWYCH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZACHACH DRUŻYNOWYCH – 30.10.2009 PRZEWORSK
FINAŁ POWIATOWEJ GIMNAZJADY W SZACHACH DRUŻYNOWYCH – 30.10.2009 PRZEWORSK
FINAŁ POWIATOWEJ LICEALIADY W SZACHACH DRUŻYNOWYCH – 30.10.2009 PRZEWORSK
Wyniki pochodzą ze strony Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Przeworsku
II Otwarty Turniej Szachowy o ZŁOTEGO JEŻA - 24.10.2009 Jeżowe
Grupa juniorów urodzonych w 1999 i młodszych
Szymon Gaj 15 miejsce na 73 grających
"XX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY PRZEMYSKIEGO NIEDŹWIADKA" 17.10.2009 PRZEMYŚL
III MISTRZOSTWA
"PRZEWORSKIEJ AKADEMII SZACHÓW" 16.6.2009 Przeworsk
Wyniki:
"Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Przedszkolaków oraz Juniorów i Juniorek do 9, 11, 13, 15, 17 i 19 lat
w szachach" na 2009 rok 6.6.2009 - Brzozów
Chłopcy urodzeni w 2002 i młodsi
[Michał Gąsiorek piąte miejsce w województwie]
VII Otwarty Turniej Szachowy "o Uśmiech Dziecka"
30.05.2009 - Leżajsk
Juniorzy (Juniorki) urodzeni w 2001 i młodsi
klasyfiikowanych 27 osób
2 miejsce Szymon Gaj, 9 miejsce Michał Gąsiorek
Juniorzy urodzeni w latach 1999-2000
klasyfikowanych 40 osób
7 miejsce Bartłomiej Bogusz, 10 miejsce Bartosz Gąsiorek, 23 miejsce Kacper Kijanka
Juniorki urodzone w latach 1999-2000
klasyfikowanych 14 osób
5 miejsce Aleksandra Niemiec, 11 miejsce Anna Wywrót
Juniorzy urodzenie w latach 1996-1998
klasyfikowanych 51 osób
9 miejsce Paweł Osikowski, 21 miejsce Mirosław Kuźniar, 27 miejsce Jakub Bogusz
Juniorki urodzone w latach 1996-1998
klasyfikowanych 15 osób
Juniorzy urodzeni w latach 1993-1995
klasyfikowanych 26 osób
Juniorki urodzone w latach 1993-1995
klasyfikowane 3 osoby
Juniorzy urodzeni w latach 1990-1992
klasyfikowanych 9 osób
Juniorki urodzone w latach 1990-1992
klasyfikowanych 5 osób
Seniorzy (urodzeni w 1989 roku i starsi)
klasyfikowanych 30 osób
2 miejsce Tomasz Kojder
Wyniki w grupach turniejowych:
Seniorzy i juniorzy urodzeni w latach 1990-1998
Juniorzy urodzenie w latach 1999-2000
Juniorzy urodzeni w 2001 i młodsi
II Treningowy Turniej Drużynowy
"Przeworskiej Akademii Szachów"
22.05.2009 Szkoła Podstawowa nr 3 w Przeworsku
[po klinknięciu na nazwę drużyny pojawią się składy]
[po kliknięciu w nazwisko pojawi się karta zawodnika]
[po kliknięciu w nazwisko pojawi się karta zawodnika]
III Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży
10.5.2009 Przeworsk
Końcowa klasyfikacja:
Juniorzy
1. Kuziemko Mateusz - 8 pkt.
2. Żolyniak Karol - 8 pkt.
3. Bek Sebastian - 7,5 pkt.
4. Siuśta Mateusz - 5,5 pkt
5. Osikowski Paweł - 5 pkt.
6. Gąsiorek Bartek - 5 pkt.
7. Jasnosz Jakub - 5 pkt.
8. Gaj Szymon - 5 pkt.
9. Gąsiorek Michal - 5 pkt.
10. Kuźniar Mirosław - 5 pkt.
11. Kijanka Kacper - 4,5 pkt.
12. Folta Szymon - 4,5 pkt.
13. Geraszek Mateusz - 4,5 pkt.
14. Pilek Radosław - 4 pkt.
15. Wajda Jakub - 4 pkt.
16. Mroszczyk Michał - 4 pkt.
17. Głąb Patryk - 4 pkt.
18. Pustka Dawid - 4 pkt.
19. Kubas Marcin - 2 pkt.
20. Kijanka Patryk - 1,5 pkt.
21. Pilek Daniel - 0 pkt.
Juniorki
1. Wywrot Anna - 5 pkt.
2. Niemiec Aleksandra - 4 pkt.
3. Mroszczyk Sylwia - 3 pkt.
Informację zaczerpnięto ze strony MOSiRu
Zdjęcia z turnieju w galerii MOSiRu
V Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Leżajska 1.5.2009
Wyniki:
Juniorzy urodzenie w latach 1996-1998
Juniorzy urodzeni w 1999 i modsi
II Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży
26.4.2009 Przeworsk
Końcowa klasyfikacja:
1. Bek Sebastian - 8,5 pkt.
2. Żołyniak Karol - 8 pkt.
3. Bogusz Bartłomiej - 6 pkt.
4. Siuśta Mateusz - 5,5 pkt.
5.-10. Gąsiorek Michał - 5 pkt.
5.-10. Kijanka Paweł - 5 pkt.
5.-10. Osikowski Paweł - 5 pkt.
5.-10. Gąsiorek Bartosz - 5 pkt.
5.-10. Kijanka Marek - 5 pkt.
5.-10. Kijanka Kacper - 5 pkt.
11. Kalin Hubert - 4 pkt.
12. Folta Szymon - 3,5 pkt.
13. Głab Patryk - 3 pkt.
14. Gaj Szymon - 2 pkt.
15. Pilek Radosław - 1,5 pkt
16. Groch Paweł - 0 pkt.
Informację zaczerpnięto ze strony MOSiRu
Zdjęcia z turnieju w galerii MOSiRu
Treningowy Turniej Drużynowy
"Przeworskiej Akademii Szachów"
24.04.2009 Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeworsku
[po klinknięciu na nazwę drużyny pojawią się składy]
Final IX Indywidualnych Szachowych Mistrzostw
Szkół Podstawowych Województwa Podkarpackiego
na 2009 rok - 21.04.2009 Górno
Wyniki:
Szkoły Podstawowe klasy 1-3 chłopcy
Uczestników 52. Przeworsk reprezentowali:
Bartłomiej Bogusz - 9 miejsce, Bartosz Gąsiorek - 11 miejsce, Krzysztof Kruk - 32 miejsce.
Szkoły Podstawowe klasy 4-6 chłopcy
Uczestników 78. Przeworsk reprezentowali:
Mateusz Siuśta - 29 miejsce, Jakub Jasnosz - 41 miejsce.
Szkoły Podstawowe klasy 1-3 dziewczyny
Uczestniczek 34. Przeworsk reprezentowały:
Aleksandra Niemiec - 15 miejsce, Anna Wywrót - 17 miejsce, Julia Fejdasz - 21 miejsce.
Szkoły Podstawowe klasy 4-6 dziewczyny
Uczestniczek 39. Przeworsk reprezentowały:
Karolina Cieleń - 20 miejsce, Magdalena Zięba - 21 miejsce.
Final IX Indywidualnych Szachowych Mistrzostw Gimnazjów
i Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podkarpackiego
na 2009 rok - 20.04.2009 Górno
Wyniki:
Uczestników 62. Przeworsk reprezentowali:
Karol Żołyniak - 41 miejsce, Sebastian Bek - 53 miejsce.
Uczestniczek 37. Kańczugę reprezentowały: Karolina Karpa - 21 miejsce,
Magdalena Brzóska - 28 miejsce, Agnieszka Kot - 35 miejsce.
Szkoły ponadgimnazjalne - chłopcy
Uczestników 43. Przeworsk reprezentował: Benedykt Tu-Van - 18 miejsce.
Kańczugę: Mateusz Karpa - 35 miejsce.
Szkoły ponadgimnazjalne - dziewczyny
Uczestniczek 22. Przeworsk Reprezentowała: Anna Wołowiec - 10 miejsce.
Kańczugę: Jolanta Madej - 16 miejsce.
II MISTRZOSTWA
"PRZEWORSKIEJ AKADEMII SZACHÓW" 29.3.2009 Przeworsk
Wyniki:
Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży
22.03.2009 Przeworsk
W dniu 22.03.2009 w hali sportowej przy ulicy Misiągiewicza w Przeworsku zorganizoway został pierwszy etap z czteroczęściowego Otwartego Turnieju Szachowego dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej.
Organizatorem turnieju był MOSiR w Przeworsku.
W kategorii juniorki:
I miejsce - Mroszczyk Sylwia
II miejsce - Cieleń Karolina
W kategorii juniorzy:
I miejsce - Bek Sebastian
II miejsce - Siuśta Mateusz
III miejsce - Żołyniak Karol
Pozostała klasyfikacja:
Jasnosz Jakub
Gąsiorek Bartosz
Bogusz Bartlomiej
Folta Szymon
Bogusz Jakub
Kijanka Kacper
Kalin Hubert
Osikowski Pawel
Pustka Dawid
Kuźniar Mirosław
Gąsiorek Michał
Głąb Patryk
Mroszczyk Michał
Kiszka Arkadiusz
Informację zaczerpnięto ze strony MOSiRu
Zdjęcia z turnieju w galerii MOSiRu
IX Międzynarodowy Turniej Szachowy
"Podkarpacka Szachownica"
31.1 - 1.2.2009 Wysoka koło Łańcuta
Wyniki:
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
etap powiatowy w szachach indywidualnych
ZSOiZ Przeworsk 28.1.2009
Wyniki:
Igrzyska Młodzieży Szkolnej 1-3 dziewczyny
Igrzyska Młodzieży Szkolnej 1-3 chłopcy
Igrzyska Młodzieży Szkolnej 4-6 dziewczyny
Igrzyska Młodzieży Szkolnej 4-6 chłopcy
Gimnazjada i Licealiada
etap powiatowy w szachach indywidualnych
ZSOiZ Przeworsk 27.1.2009
Wyniki:
Licealiada dziewczyny - dogrywka
MISTRZOSTWA
"PRZEWORSKIEJ AKADEMII SZACHÓW" 10.1.2009 Przeworsk
Wyniki: