Akcja LATO 2017

„AKCJA LATO 2017” – KOLONIA LETNIA w Darłówku

Kolonijny wyjazd dla dzieci nad morze do Darłówka zrealizowany został w dniach: 25.06. – 08.07.2017 r. w Ośrodku Kolonijno – Wczasowym „Gniewko” w Darłówku.

Była to już druga edycja wakacyjnego wyjazdu, nie bez przyczyny właśnie do tego ośrodka. Miejsce to spełnia wszystkie wymogi wspaniałego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku dla dzieci. Baza rekreacyjna jest imponująca i godna podziwu: kryty basen - nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa zawsze ratownik, sala gimnastyczna /duża i mała/, sala telewizyjna, pełniąca również formę świetlicy, hol z piłkarzykami i tenisem stołowym, ogromny i zmodernizowany plac zabaw z zabudowaną wiatą – co ważne w razie niesprzyjającej aury, boiska: do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Podczas codziennych popołudniowych wizyt o zdrowie kolonistów dba lekarz. Swoją pomocą służy także nieoceniona pielęgniarka, która jest do dyspozycji o każdej porze dnia, a bywa, że i nocy. Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem właścicieli ośrodka, toteż otoczenie budynku jest ogrodzone, a pracownicy pełnią całodobowe dyżury w budynku oraz poza nim.

Dzieci zwiedziły bliższą i dalszą okolicę Darłówka oraz poznały wiele ciekawych miejsc. Odbyły się autokarowe wycieczki do:

· „Doliny Charlotty” /Fokarium, ZOO, rejs łódkami po "Wodnym ZOO", Kraina Bajek/,

· Parku Edukacji i Rozrywki „Leonardia” /zabawa w królestwie gier drewnianych/.

Dużą atrakcją dla dzieci była wycieczka statkiem „Król Eryk I” po otwartym morzu, rejs tramwajem wodnym do Darłowa i z powrotem, zwiedzanie dziedzińca Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie oraz wystawy pt. „Miasto nad Bałtykiem”, przejażdżka „ciuchcią turystyczną” do Dąbek i z powrotem, wspinaczki w parku linowym oraz pobyt w Parku Wodnym „JAN”. Ciekawym doświadczeniem były piesze wycieczki po rozsuwanym moście im. Kapitana Witolda Huberta – łączącym dwie strony Darłówka oraz podziwianie wiatraków – zabytku techniki, stanowiącego pierwszą, profesjonalną farmę wiatrakową w Polsce.

Organizatorki wypoczynku (Ewa Janusz, Aleksandra Greczka, Anna Sporys) dbały o to, aby dzieci bardzo aktywnie spędzały wolny czas, stąd obok wycieczek i spacerów zorganizowane były różnorodne zajęcia rekreacyjno – rozrywkowe: spacery brzegiem morza, gry i zabawy na plaży, wycieczki piesze, zajęcia na krytym basenie z ratownikiem /trzy razy w tygodniu/, gimnastyka korekcyjna /dwa razy w tygodniu/, ognisko, grill, inhalacje solankowe /dwa razy w tygodniu/ dyskoteki, „chrzest morski - neptunalia” oraz liczne konkursy, m.in. piosenki szantowej, sportowe, plastyczne, na budowle z piasku. Założone w programie cele zostały w pełni zrealizowane.

Wspólne spędzanie wolnego czasu było doskonałą okazją do integracji całego zespołu, sprzyjało wytwarzaniu korzystnych relacji między opiekunami, a dziećmi.

Organizatorki bardzo dziękują wszystkim SPONSOROM:

- panu Pawłowi Hałasowi za zasponsorowanie czapek kolonijnych dla uczestników oraz dofinansowanie do przejazdu autokarem,

- rodzicom kolonistów za zakup różnorodnych i wartościowych nagród rzeczowych dla dzieci, które były nieocenioną motywacją podczas licznych konkursów,

- pani Halinie Cieślar za uszycie chust kolonijnych

- Radzie Rodziców za dofinansowanie wycieczek

oraz

Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim

w Czechowicach-Dziedzicach - za otrzymane środki finansowe, dzięki którym zmalał koszt kolonii.

/Ewa Janusz/

zobacz zdjęcia