Шкільна Планета Безпеки

Збережи життя собі і оточуючим !

У разі виявлення підозрілого предмету:

          -не чіпайте, не розкривайте, не пересувайте його;          -попросить, щоб оточуючі відійшли в безпечну зону;               -пам'ятайте, що зона безпеки для кейса з вибухівкою - 230 м, сумки - 350 м;          - не к

ористуйтесь мобільним телефоном поблизу підозрілого предмету;       - негайно повідомте про знахідку міліцію;    

      - запам'ятайте час виявлення знахідки.

 Якщо ви опинилися у приміщенні в момент вибуху:

  

   різко падайте на підлогу, затримайте дихання, закрийте очі, згрупуйтесь;

 ПАМ'ЯТАЙТЕ: допомога в перші хвилини рятувала життя багатьом людям.

Одразу ж необхідно охолодити обпечене місце під струменем води. Не можна торкатися до опіків руками та проколювати пухирі. Якщо пухир тріснув, це місце не можна обробляти йодом, спиртом та ін. Треба накласти стерильну пов'язку на місце опіку,

щоб захистити його від зараження.

Навіть після усунення причини опіку м'я-кі тканини продовжують тліти кілька годин, що приводить до ще більших пошкоджень. Охолодження допомагає запобігти утворенню пухирів при невеликих опіках і зменшити пошкодження тканин при більш серйозних.

Не намагайтеся судити про тяжкість опіку по тому, наскільки сильний біль, який відчуває постраждалий, бо внаслідок опіку можуть бути пошкоджені нервові закінчення. В більшості випадків при опіках потрібний лікарський огляд. Негайно викликайте швидку допомогу, якщо опік:

• викликає утруднення дихання;

•займає не одну частину тіла;

•займає голову, шию, кисті рук, ступні або статеві органи;

• має місце у дитини чи у людини похилого віку;

• викликаний хімічними речовинами;

•трапився внаслідок вибуху або дії електричного струму.

Перегрівання організму

    

  Симптомами перегрівання є головний біль, запаморочення, втома, нудота. Пізніше викає шум у вухах, задуха, прискорене серцебиття.

Що робити у разі перегрівання

1. Постраждалого необхідно покласти, піднявши вище голову, у тінь або у прохолодному приміщенні.

2. Охолодити організм, приклавши холодні компреси на голову, шию, груди.

3. Якщо людина не знепритомніла, її треба напоїти холодною, трохи підсоленою водою.

4. У разі втрати свідомості та порушення дихання необхідно негайно робити штучне дихання і непрямий масаж серця.

Щоб не допустити перегрівання організму, треба дотримуватись правил прийому сонячно-повітряних ванн, що особливо важливо для людей, які мають захворювання серцево-судинної системи.

Блискавка

 Статистика свідчить, що ризик небезпеки ураження блискавкою порівняно малий. Але для того, щоб не допустити і цієї частки ризику під час грози на відкритій місцевості, потрібно вжити необхідні заходи:

— не ховатися під високі дерева, особливо такі, що стоять окремо;

— знаходячись на відкритому просторі, не можна бігти;

— якщо їдете в машині — потрібно зупинитися, зачинити вікна і не виходити з неї;

— небезпечно знаходитися у воді, а також поряд із металевими предметами, оскільки вони притягують енергію від блискавки.

При ударі блискавкою виникають явні та неявні симптоми ураження. Утворюються опіки тканин організму людини, втрачається свідомість та зупиняється дихання і серце. Наявне легке ураження, запаморочення, шум у вухах, слабість, непритомність.

Надаючи першу допомогу постраждалому, необхідно негайно зробити штучне дихання і непрямий масаж серця, опікову поверхню закрити пов'язкою з антисептиком. Постраждалого — як можна швидше доставити у лікарню.

 Існує думка, що у разі ураження блискавкою потрібно закопати постраждалого у землю. У жодному випадку цього робити не можна, бо стан постраждалого, навпаки, значно погіршується

Перша медична допомога

Поріз. Шкіру навколо рани змащують йодом і накладають стерильну пов'язку. Якщо рана брудна, її потрібно промити перекисом водню.

Перелом.

Переломи бувають відкритими і закритими. При відкритому переломі, перш за все, потрібно зупинити кров, краї рани змастити йодом, накласти стерильну пов'язку, а потім шину. При закритому переломі — накласти шину.

Правила власної  безпеки під час купання

 Не завжди люди пам'ятають про збереження життя під час купання чи перебування у воді. Щорічно в річках, озерах, морях України через порушення правил поведінки на воді гине понад 5 тисяч людей.

   Загроза втопитись найчастіше існує в період сезону купання. Основна причина — це недотримання правил власної безпеки на воді. Окрім цього, треба остерігатись різних хуліганських дій та грубих жартів на воді. Небезпечним є входження в холодну воду, оскільки можуть виникнути так звані корчі ніг.

Велику небезпеку становить перебування у воді в стані алкогольного сп'яніння. Недарма говорять, що "п'яному море по коліна".

Купаючись, варто пам'ятати:

— ніколи не пірнайте в незнайомому місці; спочатку обстежте водойму і переконайтесь, що під водою немає каміння, залізяк, гострих кілків або ж мілин;

— уникайте води із швидкою течією;

— ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені в своїх силах;

— не заходьте у воду у нетверезому стані;

— не купайтесь у необлаштованих, неперевірених місцях.

 Правила поводження на тонкій кризі

   

Зима - чудова пора відпочинку на льоду. Скільки радощів вона приносить! Забави на ковзанах, лижах, санчатах! Тому усі ми із задоволенням зустрічаємо цю пору року, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід, а саме тонкий лід.

Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини .

Ця інформація досить цікава: лід блакитного кольору - найміцніший, а білого - значно слабший.

 Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см.

Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані.

При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.

Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов'язково легкого, який ти вільно можеш тримати в руці.

У випадку, якщо ти все ж провалилися під лід:

Звичайно, треба завжди намагатися врятувати людині життя почесно, але перш ніж кинутися до того, хто провалився, тобі необхідно:

    оцінити, наскільки далеко від берега опинився потерпілий, і чи є можливість без перешкод дістатися до нього

                    

Загартовування сонцем

Гріє, гріє, припікає, Всіх у воду заганяє. (Сонце)

Правило 1. Не перегрівайся!

Правило 2. У перші дні засмагай на сонці не більше 10 хвилин.

Правило 3. Найкраще засмагати до 11 години ранку й після 17 години дня.

Правило 4. Захищай голову від сонячних променів.

Загартовування водою

Правило 1. Обтирай тулуб змоченими у воді руками, а потім енергійно розітри шкіру рушником до відчуття приємної теплоти. Поступово зменшуй температуру води від 30 °С до температури во- допровідної.

Правило 2. Найкращий час для загартовування водою — ранок, після фізичної зарядки.

Через місяць від регулярного обтирання переходь до обливань. При загальному обливанні голову залишай сухою.

Правило 3. Для загартовування водою використовуй душ. Спо- чатку температура води повинна бути 36 °С, а потім її поступово зни- жують до 20-15 °С. Тривалість процесу — 1-3 хв.

Правило 4. Чудовий вид загартовування — холодні ванни для ніг. Найкращий час — перед сном. Спочатку вода повинна бути комфорт­но прохолодною, а потім доцільно поступово знижувати її темпера­туру до 12 °С. Тривалість процедури — 1-2 хв. Ноги витирай, а потім розтирай шкіру стоп до почервоніння й відчуття тепла.

Правило 5. Влітку купайся і плавай у штучних і природних во- доймах.