На правах головної

Автор сайту - Айриш Ольга, вчитель фізики Забузького НВК "ЗШ І-ІІІст - ліцей", Сокальського району, Львівської області, Україна.

Сайт адресований вчителям фізики і не тільки...

Головне завдання учителя - формування особистості школяра. Сучасні діти дуже розвинені, багато знають і хочуть знати. Завдяки цьому вчителю необхідно вдосконалювати мистецтво викладання і виховання, щоб навчити дітей учитися. У сучасних умовах стає неможливим підвищення ефективності навчання без урахування конкретних форм роботи у навчальній діяльності, прийомів і методів, які забезпечують взаємозв’язок системи знань і практичних дій.

Кожного дня ми заходить у клас. Інколи уроки проходять з натхненням, збільшуючи інтерес дітей до предмета. Але буває і так, що йдемо зі школи з гірким осадом : стандартний день, стандартні результати. Думка про те, що школа має бути єдиною, привела до її одноманітності, нудної і формальної.

Урок ... Яким йому бути і яким він може бути? Як його розпочати і чим завершити ? Як до нього готуватися? Ці питання постійно постають перед шкільним учителем і початківцем , і педагогом з великим стажем. А ще хвилює : що розуміти під творчістю , як вона зароджується , що говорить про це досвід ? Нехай вибачать колеги в такому порівнянні. Творчість не пальто з чужого плеча , а стан душі , суть нашої професії. Адже вчительство - не ремесло , а покликання. І не тільки . Це й внутрішнє хвилювання, яке не дозволяє давати уроки - пустоцвіти , що лишень формально відповідають канонам методики.

Уроки мають захоплювати учнів, пробуджувати у них інтерес та мотивацію, навчати самостійному мисленню та діям. Ефективність і сила впливу на емоції і свідомість учнів у великій мірі залежать від умінь і стилю роботи конкретного вчителя.

Нове педагогічне мислення орієнтується насамперед на інтереси школяра, а не вчителя. Головними дійовими особами на уроці ма­ють бути окремі учні, групи і клас загалом. Учитель — це невиди­мий диригент, який вчасно чує, помічає, підправляє, підтримує кож­ного вихованця, залучаючи його до співпраці. Суть педагогічного бачення—у шанобливому ставленні вчителя до дитячих захоплень, у вмінні ненав'язливо «вплести» їх до канви уроку. В цьому суть педагогіки співробітництва. Це досягається через впровадження новітніх технологій навчання.

Шановні колеги!

Перегортаючи сторінки сайту, ви знайдете багато цікавої інформації про новітні технології навчання та їх практичне застосування. Вас чекають теоретичні відомості, розробки уроків за конкретною технологією навчання, презентації....

Цікаво прочитати.... - Oct 13, 2009 7:58:0 AM

Презентації - Oct 13, 2009 7:58:48 AM

Домашня робота учнів - Oct 15, 2009 8:24:22 AM