Головна

Автор сайту - Айриш Ольга, вчитель фізики Забузької ЗШ І-ІІІст,

Сокальського району, Львівської області, Україна.

Сучасні діти дуже розвинені, багато знають і хочуть знати. Завдяки цьому вчителю потрібно вдосконалювати мистецтво викладання і виховання, щоб навчити дітей учитися. У сучасних умовах стає неможливим підвищення ефективності навчання без урахування конкретних форм роботи у навчальній діяльності, прийомів і методів, які забезпечують взаємозв’язок системи знань і практичних дій.

Кожного дня заходимо у клас, вчимо дітей, виховуємо. Інколи уроки проходять з натхненням. збільшуючи інтерес дітей до предмета. Але буває і так, що йдемо зі школи з гірким осадом : стандартний день, стандартні результати. Думка про те, що школа має бути єдиною, привела до її одноманітності, нудної і формальної.

Урок ... Яким йому бути і яким він може бути? Як його розпочати і чим завершити ? Як до нього готуватися? Ці питання постійно постають перед шкільним вчителем і початківцем , і педагогом з великим стажем. А ще хвилює : що розуміти під творчістю , як вона зароджується , що говорить про це досвід ? Нехай вибачать колеги в такому порівнянні. Творчість не пальто з чужого плеча , а стан душі , суть нашої професії. Адже вчительство - не ремесло , а покликання. І не тільки . Цей внутрішнє хвилювання, яке не дозволяє давати уроки - пустоцвіти , що лишень формально відповідають канонам методики.

Майстерність учителя полягає в умінні здійснювати навчально-виховний процес і водночас «бути осторонь», залишаючи учневі роль інтелектуального лідера. Повага до думки учня є складовою інтелігентності і демократичного світосприймання вчителя. На уроці поруч із гуманізмом стосунків потрібні емоційний настрій уроку та оптимізм діяльності. Оптимізм, віру в успіх, любов до предмета «ви­промінює» вчитель, і це слід пам'ятати завжди.Нове педагогічне мислення орієнтується насамперед на інтереси школяра, а не вчителя. Головними дійовими особами на уроці ма­ють бути окремі учні, групи і клас загалом. Учитель — це невиди­мий диригент, який вчасно чує, помічає, підправляє, підтримує кож­ного вихованця, залучаючи його до співпраці. Суть педагогічного бачення — у шанобливому ставленні вчителя до дитячих захоплень, у вмінні ненав'язливо «вплести» їх до канви уроку. В цьому суть педагогіки співробітництва. На допомогу приходять новітні технології навчання.

Шановні колеги!

Відвідуючи сайт, ви ознайомитеся з теоретичними засадами різних новітніх технологій навчання, з практичним їх впровадженням. Ви знайдете цікаву інформацію, розробки уроків, презентації...

ЦІКАВИТЬ МОДУЛЬНЕ НАВЧАННЯ ? ІНФОРМАЦІЯ НА ЦЬОМУ САЙТІ!

Сайт адресований вчителям фізики і не тільки....

Головне завдання вчителя - формування особистості школяра.