TŘÍDNÍ UČITELKA

Mgr. Martina Krandová

martina.krandova@zszruc.czVítejte na webových stránkách třídy 7.B

školní rok 2022/2023


Zkrácené vyučování

Od pátku 16. 12. (včetně) do čtvrtka 22.12. bude vyučování každý den končit po 5. vyučovací hodině, tedy ve 12.30 h. Poté ihned následuje oběd. Kroužky probíhat budou. Důvodem je zvyšující se počet nemocných žáků i učitelů. Krandová

Informace ze školní jídelny

Odhlašování, přihlašování a změna stravy je možná pouze do pondělí 19. 12. do 14. 00 hod. Poté bude v systému nastavena blokace z důvodu roční uzávěrky. Krandová

OTEVŘENÍ HLAVNÍHO VCHODU ŠKOLY

Od pondělí 12.12. bude otevřen hlavní vchod školy. Žáci tedy již budou vstupovat do školy hlavním vchodem tak, jak byli dříve zvyklí.


UZAVŘENÍ HLAVNÍ VCHODU ŠKOLY

V souvislosti s pokračující rekonstrukcí hlavního vchodu bude přístupová cesta do budovy základní školy do odvolání stále uzavřena. Ke vstupu do školy slouží vchod ze školního dvora, jako tomu bylo doposud. Děkujeme za pochopení.

UKONČENÍ SBĚRU STARÉHO PAPÍRU

S okamžitou platností je od středy 19.10. pozastaven sběr starého papíru. Došlo k zhoršení situace na trhu a papírny v současné době papír nepřijímají.

užívání nikotinových sáčků ve škole

Vážení rodiče, v poslední době se mezi žáky na II. stupni objevilo užívání nikotinových sáčků.

Díky snadné aplikaci pod horní či spodní ret nejsou vidět, děti je tudíž mohou konzumovat kdekoliv a kdykoliv. Nejvíce problematická je jejich snadná dostupnost (lze je zakoupit v trafice, na internetu). Nikotinové sáčky patří mezi výrobky, které se užívají jako alternativa kouření. Primárně se používají při odvykání kuřáků a nejsou v žádném případě určeny pro konzumaci dětem. Jejich užívání může vést k závislosti a pro děti představuje nemalé zdravotní riziko. Koncentrace nikotinu v těchto sáčcích je vyšší než u jiných tabákových výrobků, proto zde velmi rychle nastupuje závislost. I při užívání nižších dávek dochází k narušování sliznice v dutině ústní (což je viditelné i pod rtem - bílé a červené skvrny) a k poškození dásní. Při aplikaci nikotinových sáčků mohou mimo jiné nastat následující zdravotní obtíže: bolesti hlavy, podráždění trávicího traktu, nevolnost, zvracení, úzkost, bušení srdce. Při dlouhodobém užívání či jednorázovém spolknutí stoupá riziko otravy, která může vést až k bezvědomí nebo smrti.

Užívání, přechovávání či předávání jakýchkoliv návykových látek je závažným porušením školního řádu. Ve škole jsme začali tento problém řešit. Zároveň se obracíme na Vás a prosíme o větší obezřetnost a spolupráci. Zastavit zneužívání této látky se nám může podařit jen s Vaší podporou. Promluvte se svými dětmi o problematice návykových látek a v případě, že je u nich objevíte, důsledně zasáhněte. V případě dotazů nebo podezření nás neváhejte kontaktovat.

Olga Cudlínová - metodička prevence


Vážení rodiče,


v letošním školním roce se náš školní tým rozrostl o pozici školního asistenta. Školní asistent poskytuje podporu dětem spočívající především v přípravě na vyučování a školní práci, pomáhá při rozvoji mimoškolních a volnočasových aktivit žáka, podporuje rozvoj žáka v aktivitách nad rámec školy a jiné. V naší škole máme v současné době 3 školní asistentky. V případě, že byste měli zájem o jejich podporu, kontaktujte prosím třídního učitele pro více informací.

Michaela Vorlíčková, vedoucí asistentka


LYŽAŘSKÝ VÝCVIK - 7. ročník

Pro tento školní rok je pro žáky 7. tříd naplánován lyžařský výcvik. Prozatimní informace naleznete v níže vloženém letáku. Informace o ubytování lze najít pod tímto odkazem: https://www.sedmidoli.cz/

Žáci obdrželi papír s názvem PÍSEMNÝ SOUHLAS rodičů se zařazením dítěte na LVVZ. V případě ztráty lze znovu vytisknout http://www.zszruc.cz/lyzarsky-kurz/

Tento souhlas je nutné přinést nejpozději do pátku 9. 9. 2022.

Lyžák - informace.docx