v úterý 16.6. je poslední on-line výuka 2025/2026
Po: 8.50-9.35, Út: celý den, Čt: celý den, Pá: celý den
Na webových stránkách školy v Aktualitách je zveřejněna informace ke kroužku španělštiny pro začátečníky, který bychom v případě dostatečného počtu zájemců chtěli v příštím roce otevřít.
https://www.zszruc.cz/spanelstina-krouzek-pro-zacatecniky/
Ve čtvrtek 25.6. půjdeme na první dvě hodiny do zámeckého parku.
sraz: v 7.55 hod. před školou, následně odchod do parku
s sebou: batoh, dostatek pití, penál, PS Prvouka (ve středu si žáci odnesli domů - chybějícím PS vezmu), svačina, ručník na sezení v trávě, pokrývka hlavy, klíček od šatny
konec vyučování v 11.30 hod.
Ve třídě v papírovém šanonu zůstaly nedokončené pracovní listy, některým i napisovací fólie a mazací tabulky.
Vzhledem k příznivému počasí navrhuji, aby si děti vyklidily šatní skříňku nejpozději ve středu 24.6., abych ve čtvrtek 25.6. mohla vybrat klíčky. V pátek by tedy přišly jen s deskami na vysvědčení, případně ještě odevzdá někdo klíček. Děkuji za spolupráci ;)
V úterý 23.6. se uskuteční Sportovní den.
sraz v 7.50 hod. před bránou školy (v 7.55 hod. odcházíme společně na "ovál")
Žáci budou na stanovištích plnit úkoly, za které dostanou žetonky. Žetonky slouží k "nákupu" věcí v obchůdku.
V 10.30 hod. bude ukončen program Sportovního dne a do 11.30 hod. zůstaneme venku, nebo půjdeme do třídy (záleží na počasí).
s sebou: batoh, dostatek pití, svačinu, sportovní oblečení a obuv, pokrývku hlavy, možná nějakou peněženku nebo uzavíratelný sáček na žetonky a dobrou náladu ;)
V posledním týdnu školy prosím, aby děti měly (krom níže uvedeného) i batoh, penál s pastelkami, pokrývku hlavy a nějaký ručník na sezení venku. Plánované programy si zpříjemníme vybarvováním nebo pracovními listy a pokud nám to počasí dovolí, přesuneme se ven.
Po uhrazení všech naplánovaných akcí zbylo v třídním fondu 1514 Kč. Ráda bych využila čtvrtečního programu a došla s dětmi i na zmrzlinu. Zbývající penízky zůstanou ve fondu na další školní rok. Vyúčtování bude v příštím týdnu k nahlédnutí ve škole.
V pondělí 22.6. si žáci odnesou zbývající věci ze třídy domů - nejpozději ve středu 24.6. V pondělí přebereme papírové šanony, domů pošleme vyplněné pracovní listy a případně čisté/rozepsané sešity, abyste měli přehled o stávajících pomůckách. Seznam pomůcek na příští rok předám v příštím týdnu a umístím na web třídy. V rozepsaných sešitech je možné pokračovat i přístí rok ;)
Konce výuky:
22.6. - 25.6. v 11.30 hod. (čekejte na děti před školou/jídelnou dříve)
v pátek 26.6. v 8.30 - 8.40 hod.
Výdej obědu v pátek 26.6. je od 10 do 12 hod.
V pondělí 22.6. proběhne pro žáky výukový koncert cimbálové skupiny RÉVA - cena programu: 100 Kč/žák ( 50 Kč hradí škola/ 50 Kč hradí žáci).
Ve středu 24.6. pro nás připravila ZUŠ taneční představení v jejich sále. Začátek je naplánován na 10 hodinu, délka vystoupení cca 40 min.
Vážení rodiče,
děkujeme Vašim dětem za příjemné páteční odpoledne. Společně jsme povečeřeli, uklidili kuchyňku a následně jsme si zahráli hry. Ačkoliv nás nakonec déšť zahnal zpět do družiny, myslíme si, že děti byly spokojené, aktivně se účastnily. I my s Domčou jsme byly spokojené ;), fotky jsou již v albu.
Dovolily jsme si dvě aktivity s dětmi natočit, ale videa jsou dlouhá a nějak se nám nedaří vložit záznam do alba. Jakmile technický problém vyřešíme, dostanete informaci ;) Myslíme si, že i pro vás bude skvělé tento záznam shlédnout, alespoň nasajete trochu té naší (troufám si napsat) kamarádské atomosféry.
Přespání proběhlo rovněž parádně, ve 22.28 h. už špitaly jen dva hlásky, ostatní klidně oddechovali. Nikdo se v noci nesháněl po svých rodičích a nikdo neplakal! Snad jste si užili alespoň částečného odpočinku od svého dítka.
První ranní ptáčata se ozvala lehce po 5. h., ale s respektem ke spícím. V 6.30 h. jsme probudili poslední spící princezny, uklidili jsme spací prostor a vyrazili na snídani. Proběhla nějaká výměna, případně někdo nabídl ze svých zásob, uvařili jsme vlažný čajík a děti si pořádně nacpaly pupíčky. Dokonce se našli dobrovolníci, kteří umyli použité nádobí a uklidili kuchyňku.
Jelikož zbylo celkem dost dobrot, nechali jsme si je na pondělí a opět společně jsme posvačili. Mimochodem i v pondělí jsme připravili vlažný čajík :) Krabičky jsme se snažili umýt a vrátili zpět domů.
Ještě jednou moc děkujeme <3
GU+DK
Na webových stránkách školy v Aktualitách byla zveřejněna informace k nalezeným věcem za uplynulý školní rok.
https://www.zszruc.cz/ztraty-a-nalezy-obleceni-a-obuvi/
Nejpozději v pátek 19.6. žáci odevzdávají učebnice - budou zkontrolované, zalepené, vygumované a podepsané.
V kanceláři je následně zkontrolují a za případné poškození bude požadována finanční náhrada. Nové učebnice dostanou až v září.
Ve čtvrtek 25.6. budou žáci odevzdávat klíček od šatní skříňky, počítejte s tím, že si nejpozději ve středu odnesou vše, co ve skříňce mají.
Pokud někdo z dětí některý den nebude ve škole, prosím o odevzdání učebnic nebo klíčku od skříňky dříve.
Čtenářský deník za červen je dobrovolný ;)
Pracovní sešit z prvouky si necháme ve škole a budeme v něm pracovat podle příležitostí až do konce školního roku. Nelekejte se, že ho děti nebudou mít doma ;)
Fotografování naší třídy proběhne v úterý 26.5.
malá fotografie (skupinky) 23 Kč
velká fotografie (třídní) 33 Kč
Platí stejná pravidla jako v minulých letech:
Kdo se vyfotí, fotografii platí. Stav ŠOP je u všech žáků v perfekním stavu - moc děkuji! Prosím, napište mi do E-ŽK nebo e-mailem souhlas s fotografováním (pro skupinky).
Není v našich silách ohlídat počty všem žákům, proto prosím, promluvte si doma s dětmi a domluvte se, kolik fotografií je nebo není vhodné.
ŠD: dnes děti dostanou přihlášku do ŠD na školní rok 2026/2027.
Kdo má o ŠD zájem, vyplní PŘEDNÍ stranu a odevzdá nejdéle do pátku 22.5.2026.
Kdo zájem nemá, pošle prázdnou přihlášku zpět.
V pondělí 18.5. žáci odevzdali Matematiku 7, která jim ve škole zůstane do září a budou z ní pak pokračovat ve výuce. Prosím chybějící, aby M7 odevzdali, jakmile se vrátí do školy. Děkuji za spolupráci ;)
Vážení rodiče,
výroba hrnku, na kterou se Vaše dítě závazně přihlásilo se uskuteční 13.5. dle rozpisu na letáčku.
Děti, které budou v ŠD si paní Michalicová vyzvedne. Ostatní ať přijdou k učebně Vv .
Otevření e-shopu s kolekcí školního oblečení.
www.zszruc.cz/schools-united-skolni-kolekce-obleceni-otevreni-e-shopu-20260423/
Shrnutí TS:
čtvrtletní práce - ČJ bez potíží, M - viz předchozí info níže
školní výlet 28.5. (hrazeno z třídního fondu)
Hrad Ledeč nad Sázavou - Medvídkové království s průvodcem
pojedeme vlakem
Bowling (Kaskáda Ledeč nad Sázavou) + každý si objedná 1 pití (bez jídla - časově to nezvládneme)
větší svačina, kapesné (drobné předměty na hradě, zmrzlina na náměstí, ...)
bližší info dodám před akcí
rozloučení 5.6.
sejdeme sepřed školní družinou (pravděpodobně v 17.00 hod.), povečeříme pizzu (hrazeno z třídního fondu), zahrajeme si hry a přespíme ve škole
rodiče připraví svým dětem snídani (pokud se děti rozdělí mezi sebou, uvítáme to, ale není podmínkou)
po snídani, úklidu kuchyňky a spacího prostoru děti odchází samostatně nebo v doprovodu (cca v 8.00 hod. - 8.30 hod.)
bližší info dodám před akcí
Děkuji všem dospělákům i dětem za spolupráci při akcích, tvorbě atmosféry, komunikaci a obecně za celé fungování naší třídy během našich dvou společných let! Práce s dětmi byla zábavná a stále ještě je 😍 i ty poslední dny si hodláme i s paní asistentkou užít a vytvoříme poslední pěkné zážitky, abychom měli na co vzpomínat 🥳
Děkuji!
Čtvrtletní práce jsou napsané ;)
Český jazyk dopadl velmi dobře, k nahlédnutí vě škole po předchozí domluvě.
Matematika se úplně všem nepovedla - vypracování v M6, máte možnost doma vše prostudovat. Všimla jsem si společných chyb:
příklady, se kterými se už tak často nesetkáváme (ačkoliv je máme dobře procvičené), dokážou hodně dětí rozhodit
nevěnují pozornost jednotkám (změna jednotky, správný zápis)
pletou si znaménko děleno a krát
chybně přečtené zadání: zmenši 2krát = zmenši o 2; zvětši 3krát = zvětši o 3
V pondělí 13.4. do notýsku zapíšeme známky ke 3. čtvrtletí.
Vážení a milí.
Moc všem děkuji za velkou účast na Velikonočním tvoření. Věřím, že jste byli spokojeni stejně jako my ;)
Za materiál na tvoření zaplatí všechny zúčastněné děti 175 Kč.
Děkuji za spolupráci ;)
Prosím o spolupráci!
Děti často chybují při opisu i přepisu - svou práci si nekontrolují. Prosím, procvičujte doma - i kontrolu hotové práce, hledání chyb, opravu chyb. Na začátku věty se píše velké písmeno, na konci věty se píše znaménko, psaní i/y, í/ý po měkkých a tvrdých souhláskách, krátké a dlouhé samohlásky. Pravopisné jevy budou přibývat a počet chyb se bude zvyšovat.
Čtení se hodně zlepšilo, na konci druhé třídy by všichni měli plynule číst. Trénujte porozumění textu - přečtěte si společně třeba tři věty a svými slovy dítě shrne, o čem text byl. Ptejte si: Kde se příběh odehrává? Kdo v příběhu vystupuje? O kom/čem se v textu píše? Co se v příběhu děje? Jak příběh skončil? Jak by mohl pokračovat? Co bys v příběhu změnil/a?
Při počítání příkladů zaměňují znaménka (+, -), mají pak špatný výsledek.
Děkuji ;)
Vážení rodiče, od 20. 2. 2026 funguje ,,záložka" na Anglický jazyk, kterou najdete v ,,záložce" -Domácí příprava-, prosím o průběžnou kontrolu.
Moc Vám děkuji za spolupráci.
N. Chudobová
Děti dnes pracovaly s Pravopisnými pětiminutovkami - zůstávají ve škole, občas z nich zadám domácí procvičování. Pokud budete chtít do sešitu nahlédnout, můžete kdykoliv po předchozí domluvě.
V pracovním sešitě jsou sloupečky zaměřené na určité pravopisné jevy, které budu zadávat také na známky. Děti doplňují obvykle jedno písmeno, v zadání je uvedeno. Vyplňují psacím písmem.
Prosím, procvičujte s dětmi písemné (pod sebou) sčítání a odčítání dvojciferných čísel, u odčítání je potřeba výsledek ověřit zkoušekou. Zaměňují sčítání za odčítání a mají v tom zmatek - budeme se tomu teď chvíli věnovat, jen nemáme tolik prostoru, proto potřebuji Vaši pomoc ;)
Děkuji ;)
Na webových stránkách školy v Aktualitách je zveřejněna informace s nabídkou testování IQ žáků.
https://www.zszruc.cz/mensa-cesko-nabidka-testovani-iq-zaku-na-nasi-skole/
Vážení a milí,
k prodeji na jarmarku se sešlo neskutečné množství výrobků! Vaše ochota přispět dětem na akce je neuvěřitelná, což se ukázalo i na samotném výdělku! Naše děti mají nyní v kasičce 9.012 Kč!!! Rády bychom dětem dopřály společný zážitek, jakmile doladíme detaily, budeme Vás informovat ;)
Moc vám všem děkujeme, GU+DK
Na webových stránkách školy v Aktualitách byla zveřejněna důležitá informace školní jídelny.
https://www.zszruc.cz/informace-skolni-jidelny-20251003/
Od úterý 30.9. je vždy v úterý pátou hodinu geometrie!!!
Diktát budeme psát vždy ve středu.
Na webových stránkách školy je zveřejněna informace pro žáky a zákonné zástupce s přesným postupem pro objednání ISIC.
https://www.zszruc.cz/mezinarodni-prukaz-isic-scholar/
Na webových stránkách školy v Aktualitách byla zveřejněna informace o Logické olympiádě a možnosti registrace.
Připomínám, abyste s dětmi nevyplňovali v pracovních sešitech žádná cvičení napřed! K domácímu procvičování můžete využít modře zakroužkovaná cvičení. Neoznačená cvičení někdy ve škole nestihneme, máme v plánu je dokončit později. Děkuji za spolupráci ;)
Pomůcky na český jazyk:
G = učebnice, ŠŠ, PP (pravopisné pětiminutovky - až je žákům rozdám)
PS = písanka 1
ČT = čítanka
SL = učebnice
Do konce září budu vkládat učivo pro chybějící (Domácí příprava -> Pro chybějící), abyste si připomněli, jak fungujeme ;) všímejte si červených puntíků (povinná domácí příprava) a zápisu v úkolníčku ;)
Jazyková škola nabízí i v tomto školním roce kroužky anglického jazyka. Na webových stránkách školy v Aktualitách je zveřejněna možnost přihlašování.
https://www.zszruc.cz/nabidka-krouzku-anglickeho-jazyka-easyspeak-20250828/
Ve druhé třídě začneme psát čtenářský deník. Každý si tedy založí obyčejný sešit nebo speciální sešit s tvrdými deskami, do kterého zapíše každý měsíc minimálně jeden zápis. V tomto sešitě je možné pokračovat v dalším ročníku.
Zápis bude obsahovat povinně: název knihy; autora knihy; ilustrátora knihy; obrázek.
nepovinný obsah: 2-3 věty o zajímavostech z knihy (děti neopisují stručný obsah!!!, napíšou svými slovy, co chtějí sdělit)
odevzdání: poslední pondělí v měsíci, které jdeme do školy (toto je poslední možný termín na řádné odevzdání deníku, pozdější odevzdání bude hodnoceno jako oprava) Případnou změnu termínu napíšu na web třídy.
Je možné odevzdat deník dříve a také je možné napsat více zápisů za měsíc (někteří zvládli přečíst dvě slabší knihy).
Děti si mohou vybrat knihu a podle náročnosti čtou celou nebo po kapitolách a tomu přizpůsobí zápis do deníku. Mohou číst časopisy, komiksy, encyklopedie - fantazii se meze nekladou. Mějte prosím na paměti, že knihu si vybírá dítě, rodič neurčuje, co má dítě číst ;) Chci, aby si děti čtení oblíbily a deník tvořily s radostí. Rodič pouze připomene, že do deníku je potřeba zapisovat čitelně - paní učitelka každý měsíc kontroluje a známkuje.
hodnocení:
Do hodnocení se nepočítají gramatické chyby - doporučené opravy vyznačím tužkou.
1 - všechen povinný obsah
2 - něco z povinného obsahu chybí
5 - neodevzdáno
Zkontrolujte si přihlášení do žákovského e-mailu a rodičovský přístup do E-ŽK. Pokud někomu něco nefunguje, nahlaste mi co nejdříve, abych mohla předat případný požadavek správci ;)
Na webových stránkách školy v Aktualitách byla zveřejněna informace o novém Školním řádu a Řádu výchovných opatření - prosím, seznamte se s dokumenty před třídní schůzkou.
https://www.zszruc.cz/skolni-rad-rad-vychovnych-opatreni/
Dřívější odchody z vyučování
Dobrý den, Pepu ve středu 29.1. vyzvedne ......... ve třídě v 11.35 hod. Děkuji Urbanová
Děkuji za spolupráci ;)
Zahájení školního roku: 1.9.2025
Velikonoční prázdniny: 1.4.2026
Konec školního roku 30.6.2026
Hlavní prázdniny 1.7. - 31.8.2026
Žáci dostali učebnice do druhého ročníku. Vše jsme podepsali, všichni dostali všechny učebnice. Pro chybějící jsou ve třídě ;) Doma obalte!
Zkontrolovali jsme papírové šanony ve třídě. Žáci si domu odnesli pracovní listy, někdo i popsané sešity. V rozepsaných sešitech z 1. třídy budeme pokračovat v září - nechali jsme tedy v šanonech (i náhradní). Mazací tabulky a napisovací fólie si žáci rovněž nechali v šanonu, pokud je tam měli.
Prosím, dejte dětem do penálu pero TORNÁDO. Gumovací pera si nechte na domácí procvičování.
Děkuji za spolupráci ;)
Pravidla on-line výuky:
vše je dobrovolné!!!
pokud se nikdo nepřihlásí během prvních 15 minut, on-line výuka není
přihlašujete se pouze žákovským e-mailem
máte vypnutý mikrofon
zapnutá kamera je dobrovolná (výhoda: okamžitě vidím reakci žáka - něco mu není jasné, mohu hned reagovat, menší žáci se hlásí zdviženou rukou - není tolik potřeba asistence rodičů)
tato možnost probíhá pouze v mých hodinách - nemůžete vyžadovat po ostatních učitelích ;)
dodržujeme začátky hodin
od 9.9. budu přihlášená během svých hodin
ničeho se nebojte - rychlé "videjko" k přihlášení 😁