Na MS se kvalifikovali první 4 ze skupiny A a první ze skupiny B, neboli: Kanada, Švýcarsko, Česko, Finsko, Švédsko, USA, Německo, Slovensko.

V semifinále:

Kanada-Švýcarsko 2:3 po nájezdech

Česko-Švédsko 7:3

O třetí místo se poprali Švédsko s Kanadou. Švédsko vyhrálo 4:2.

A ve finále se setkali Česko se Švýcarskem. Česko se po 14 letech probojovalo do finále a Švýcarsko podruhé v historii a zatím nikdy nevyhráli zlato. Finále bylo hodně zajímavé, protože po 2 třetinách byl stav 0:0. Ve 3. třetině to bylo o něco lepší. V 9. minutě byl puk v obranném pásu Švýcarů a vybojovali jsme puk.......

"Hájek má puk, ten dává Kundrátkovi, ten Pastrňákovi a ten dává GOOOOOOOOOL JE TO 1:0"

Potom jsme měli šance a Švýcaři taky, a potom PRÁZDNÁ BRANKA!!!!!!!! Švýcaři byli v přesile hodně silní ale potom...... všichni byli u naší branky a najednou se puk odrazil do středního pásma a vzal si ho Nečas. Ten však uklouzl a poslal puk Kubalíkovi, který ho při uklouznutí poslal dopředu A BYL TAM KÄMPF........A BYL TO GOOOL David Kämpf to poslal do prázdné branky a bylo to 2:0.

A takhle Česko vyhrálo po 14 letech MS a po 39 letech se nám podařilo vyhrát doma.

Napsal: Antonín Hájek