Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna

Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego

Sukces naszej uczennicy w rzucie oszczepem!

21 maja 2019 roku na stadionie w Ostrzeszowie odbył się Finał Rejonu Kaliskiego w Drużynowej Lidze LA. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta, które zajęły w łącznej punktacji 8 miejsce. Wspaniałym sukcesem może pochwalić się nasza gimnazjalistka Kornelia Szymaniak, która zajęły II miejsce w rzucie oszczepem wynikiem 25,95 m.

Pozostałe rezultaty: VI miejsce w biegu na 300 m Julii Bochniak – 51,72 i VII Wiktorii Korzeniewskiej – 52,51 . W biegu na 1000 m V miejsce Patrycji Witczak z czasem: 4:00,30 oraz V miejsce Amelii Guz w skoku w dal – 3.84 cm. Nasza sztafeta 4x100 m w składzie: Julia Bochniak, Wiktoria Korzeniewska, Marta Słowińska i Amelia Guz z czasem: 58,70 uplasowała się na VI miejscu. Naszą szkołę reprezentowały: Martyna Kucharzak, Natalia Dobroś, Aleksandra Kołaska, Aleksandra Biadała i Marta Słowińska. Opiekunami na zawodach byli pani Elżbieta Wojciechowska i Ryszard Michalski.

Szkolna Drużynowa Liga lekkoatletyczna

Mistrzostwa Powiatu

14 maja 2019 roku na stadionie miejskim w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pleszewskiego w zawodach lekkoatletycznych w których startowali uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas VII – VIII szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały zespoły dziewcząt i chłopców. Bardzo dobre wyniki indywidualnie uzyskały nasze dziewczęta, które w łącznej punktacji zajęły II miejsce i tym samym awansowały do zawodów rejonowych. Natomiast chłopcy zajęli w klasyfikacji punktowej III miejsce. Najlepsze wyniki uzyskali: Krystian Kozielski II miejsce w pchnięciu kulą – 9.85 m oraz Kacper Mazurek II miejsce w rzucie dyskiem – 25.70 m.

Najlepsze wyniki dziewcząt i awans do Mistrzostw Rejonu Kalisz zdobyły:

1. Kornelia Szymaniak II miejsce w rzucie oszczepem – 25.48 m

2. Klaudia Zaradna I miejsce w skoku w dal – 4.24 m

3. Amelia Guz II miejsce w skoku w dal – 4.18 m

4. Patrycja Witczak III miejsce w biegu na 1000 m – 4.10

5. Wiktoria Korzeniewska III m w biegu na 300 m – 54.11

6. Julia Bochniak, Wiktoria Korzeniewska, Marta Słowińska i Amelia Guz II miejsce w sztafecie 4 x 100 m – 1:00.60 min

Opiekunami zespołów byli: pani Elżbieta Wojciechowska i pan Ryszard Michalski.