Google Meet

Videohovory s Google Meet

Tato aplikace je nástroj, který zajišťuje on-line videohovory mezi učitelem a žákem. Lze využít ve spojení s Učebnou Google, ale také samostatně při komunikaci mezi žáky.

VIDEO - jak se připojit v Učebně Google

V krátkém videjku se podíváme na to, jak se připojit na Google Meet z prostředí Google Classroom a co všechno si nastavit, aby byl videohovor co nejpříjemnější.

Další varianty jak se připojit k videohovoru

Jestliže znáte název či kód schůzky, pak stačí napsat do adresního řádku prohlížeče adresu meet.google.com. Kliknete na tlačítko "Zahájit schůzku nebo se připojit" a vložíte název či kód schůzky.

Jednoduchý způsob spuštění je přes tlačítko aplikací v GMAILU, což je zobrazeno na videu.

Nejlepší způsob, jak se připojit mimo Učebnu Google k nějakému videohovoru, je kliknout na odkaz v pozvánce.

Pozvánku může poslat jak učitel tak i žáci. Mohou videohovor využít při spolupráci na zadaném projektu či úkolu. Plánování takové schůzky se provádí v Kalendáři Google. Stačí vybrat den, hodinu a pozvat kamarády zadáním jejich školních emailových účtů.

Videohovor je vždy soukromý a nikdo cizí se k němu nemůže připojit. Nemusíte se obávat ztráty soukromí.

Instalace potřebných doplňků do MEET

Z obchodu Chrome který naleznete na adrese chrome.google.com/webstore si nainstalujeme potřebné doplňky, které budou napomáhat hladkému průběhu při on-line výuce.

Do vyhledávání v levém horním rohu zadáme název doplňku "Nod". Klikneme na doplněk s názvem "Nod - Reactions for Google Meet" a následně na "Přidat do Chromu". Tento doplňek umožní žákovi reagovat za pomocí emotion ikon a nerušit při výkladu skrze mikrofon. Např. se může virtuálně přihlásit.

Přímý odkaz na přidání doplňku.

Ve druhém případě zadáme do vyhledávání heslo "Push To Talk". Pokud je aktivní toto rozšíření tak nemusí žák stále zapínat a vypínat mikrofon. Když chce mluvit tak stiskne klávesu SPACE (mezerník) a může mluvit. Po dalším stisku se mikrofon vypne. U jiných doplňků, které mají stejnou funkci, je mikrofon aktivován po dobu stisku mezerníku. Chce to vyzkoušet.

Přímý odkaz na přidání doplňku.