Батькам

ОСВІТНІЙ КУРС З ОСНОВ ЦИВІЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ДЛЯ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ 

Державна служба України з надзвичайних ситуацій спільно з Фондом «Східна Європа» в межах Програми «Онлайн-заняття з безпеки для дітей» розробила онлайн-курс «Цивільна безпека та підготовка до надзвичайних ситуацій» для учнів 5–9 класів.

Він поєднує елементи комп'ютерної гри Minecraft із навчальним матеріалом. Такий формат цікавіший для слухачів і сприяє легшому засвоєнню інформації. Метою курсу є надання теоретичних знань з основ цивільного захисту та практичних навичок реагування на надзвичайні ситуації.

Слухачі, які успішно опанують курс, отримають сертифікат про його проходження. Для цього необхідно скласти проміжні тести до лекцій та фінальний тест.

БЕЗПЕЧНЕ НАВЧАННЯ: ЯКЩО ВАША ДИТИНА ПІД ЧАС ЯДЕРНОГО ВИБУХУ – У ШКОЛІ АБО САДОЧКУ

Для проєкту dovidka.info Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки підготував актуалізовані рекомендації, виходячи з нашого досвіду після аварії на ЧАЕС, як діяти якщо на момент ядерного вибуху ваша дитина буде в закладі освіти, хоча ймовірність ядерного вибуху вкрай мала, але треба мати план на будь-який випадок. 

Правила зарахування до 1 класу 

Нормативні документи, які регулюють вступ до 1 класу

Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р. за № 564/32016.

Коли розпочинається прийняття документів для вступу дитини до 1 класу?

Хто подає документи для вступу дитини до 1 класу?

Документи подаються одним з батьків дитини (їх законними представниками) особисто до 31 травня.

До 31 травня необхідно одному з батьків надати:

Присутність дитини під час подання заяви про зарахування, жеребкування або її зарахування не є обов’язковою.

Першочергово до 1 класу зараховуються діти:

Для підтвердження інформації про місце проживання дитини надається оригінал одного з таких документів (за вибором особи, яка подає заяву):

Підтвердженням інформації про належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами є висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами (Постанова КМ № 806 від 19.09.2018).  Під час подання заяви надається оригінал відповідного документа. 

Умови зарахування до 1 класу

Шановні батьки майбутніх першокласників, набір до 1-го класу 2019-2020 н.р. розпочинається з 9 квітня 2019 р.

Документи для зарахування до 1-го класу

Для організованого прийняття документів про зарахування дітей до 1-х класів відбуватиметься у приймальній директора (перший поверх).

Шановні батьки майбутніх першокласників!

НАБІР ДО 1-ГО КЛАСУ ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗГІДНО З наказом МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ № 367 від 16 квітня 2018 р. та листа-роз'яснення щодо застосування окремих положень нового Порядку зарахування.

Критерії готовності дитини до школи

Першокласник сьогодення і першокласник в минулому – різні поняття. В наш час від дитини в першому класі вимагають більше, ніж це було раніше. Тому, щоб адаптація до школи проходила нормально і у дитини не зникло бажання вчитися, малюк повинен бути ГОТОВИЙ ДО ШКОЛИ.

Існує ряд показників, за якими ми можемо визначити чи готова дитина до школи.

Основні критерії, за якими психологи здійснюють відбір

Отже, було б добре якби дитина змогла:

1. Назвати себе (П. І. Б.), маму, тата, бабусю, дідуся (орієнтація у внутрішньосімейних зв’язках).

2. Знати пори року, кількість і назви місяців у році, днів у тижні. Знати які зараз рік, тиждень, день. Вміти відповісти на питання типу «Коли птахи відлітають на південь», «Коли холодно і іде сніг», «в який день люди не ходять на роботу», «В яку пору року листя жовтіє» …

3. Розказати назви всіх довкільних предметів: меблі, посуд, одяг, побутові та електроприлади, рослин, тварин, явищ природи, назви улюблених мультфільмів, казок, книжок, імена улюблених героїв.

4. Бути в змозі скопіювати просту фразу, наприклад, «він їв суп»

5. Орієнтуватися в числах в межах 10.

6. Володіти навичками узагальнення (в картинках вибрати що об’єднує …), виключення з ряду.

7. Знаходити схожість і відмінності між предметами.

8. Вміти скласти розповідь за картинкою або за серією картинок.

9. Знати основні геометричні фігури – коло, овал, прямокутник, трикутник, квадрат, вміти їх намалювати.

10. Запам’ятати 5-7 слів з 10 чітко названих.

11. Вміти розповісти напам’ять невеликий вірш

12. Вміти відповісти на питання: що буває раніше – обід чи вечеря, хто більший – корова або коза, у корови дитинча теля, а у коня …

13. Знати 10-12 основних кольорів.

14. Вміти намалювати фігуру людини з усіма основними частинами тіла.

15. Слухати казку і переказати ключові події.

16. Утримувати увагу на заданому виді діяльності 10 хв.

17. Розуміти що таке школа, чим там займаються і навіщо туди ходять.

18. Вміти визначати напрямок: вперед, назад, направо, наліво, вгору, вниз.

19. Уважно слухати і виконувати завдання, які пропонуються в усній формі;

20. Може самостійно виконувати необхідне завдання за зразком, який сприймається зором.

Фізіологічні показники:

1. Зміна не менше 5 молочних зубів на корінні.

2. Дістає рукою через верхівку до верхньої частини протилежного вуха (Філіппінський тест).

3. Якщо дитина стоїть боком проявляється прогин хребта в попереку.

4. Яскраво проявляються суглоби на пальцях і колінах.

5. Вміє кидати і ловити м’яч.

6. Вміє зав’язувати шнурки, застібати ґудзики, блискавки – це ознака розвитку дрібної моторики.

7. При рукостисканні – її великий палець вгорі.

8. Стрибання в зрості.

9. Може повторити прості пальчикові ігри (наприклад, по столу переминати пальцями, зробити пальцями «перемога» і т. д.).

Шановні батьки, Вам буде також цікаво переглянути

У випадку виникнення запитань просимо звертатись безпосередньо в приймальню або за тел. (097)2625566



Як батькам зробити комфортним дистанційне навчання

1. Психологи радять створювати в умовах дистанційного навчання зберігати спокій. Це дійсно дуже важливо:

- Складіть разом з дитиною чіткий розклад та дотримуйтеся його.

- Організуйте робочу зону для навчання, де дитину не будуть відволікати.

- Не забувайте, що дистанційний урок – це також урок, тому учень повинен мати відповідний зовнішній вигляд. Ця умова важлива насамперед для розуміння учня серйозності процесу навчання.

- Помічайте успіхи дитини та правильно мотивуйте її. Дистанційне навчання буде ефективним лише у випадку чіткої мотивації, а не змушування.

- Оскільки дитина постійно вдома, її енергія та запал не використовуються, тому можуть виникнути проблеми у спілкування. Заохочуйте дитину до спільної діяльності, як господарської, так і ігрової.

2. Потурбуйтеся, щоб ваша дитина відривалася від гаджетів. Дитина в умовах локдауну навчається та відпочиває разом в ноутом, планшетом. Головне завдання батьків - організувати відпочинок дітей так, аби вони відпочивали від екранів та моніторів, щоб упередити падіння зору.

Офтальмологи радять обов'язково щонайменше кожні пів години відводити погляд, дивитися вдалечінь, а також влаштовувати очам тренування, коли вони мають фокусуватися на близьких і далеких предметах почергово. Як варіант, можна запропонувати дитині пограти в настільний теніс.

3. Світ став відкритішим. Тепер ваша дитина може отримати освіту в будь-який частині світу онлайн. Не проґавте цей шанс!

Джерело

Права та обов’язки батьків здобувачів освіти

Закон про освіту, стаття 55.

1. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Батьки мають рівні права та обов’язки щодо освіти і розвитку дитини.

2. Батьки здобувачів освіти мають право:

захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;

звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти;

обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;

брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу освіти;

завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;

брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;

отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, у тому числі щодо надання соціальних та психолого-педагогічних послуг особам, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування), про результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності;

подавати керівництву або засновнику закладу освіти заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу;

вимагати повного та неупередженого розслідування випадків булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.

3. Батьки здобувачів освіти зобов’язані:

виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;

сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;

поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;

формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;

дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності);

сприяти керівництву закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування);

виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

4. Держава надає батькам здобувачів освіти допомогу у виконанні ними своїх обов’язків, захищає права сім’ї.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають поважати право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і філософських переконань, а суб’єкти освітньої діяльності мають враховувати відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу, що не повинно порушувати права, свободи та законні інтереси інших учасників освітнього процесу.

5. Інші права та обов’язки батьків здобувачів освіти можуть встановлюватися законодавством, установчими документами закладу освіти і договором про надання освітніх послуг (за наявності).


Дистанційне навчання 

Про Google Classroom

Як увійти в Google Клас

Доступ до розділів Класу

Натисніть на значок меню, щоб отримати доступ до наступних елементів:

Як встановити додаток "Google Клас" на пристрій (мобільний)

Для роботи з останньою версією програми на пристрої повинна бути встановлена ​​версія Android 4.4 або більш пізня.

Які ще додатки

Щоб користуватися всіма функціями Класу, вам необхідно встановити додатки "Google Документи", "Google Таблиці" і "Google Презентації".

Щоб створювати Відеозустрічі для курсів і приєднуватися до них, рекомендуємо встановити додаток Google Meet. Його можна скачати в Google Play (Android) і Apple App Store (iOS).

Приєднатися до курсу як учень

За допомогою комп'ютера

Як приєднатися до курсу за допомогою посилання

За допомогою телефону

Як приєднатися до курсу за допомогою посилання

Викладач може відправити вам код курсу. Щоб приєднатися до курсу за допомогою коду, виконайте наступні дії:

Як приєднатися до курсу за допомогою коду

Викладач може відправити вам код курсу. Щоб приєднатися до курсу за допомогою коду, виконайте такі дії.

Як здати виконане завдання

Перед здачею роботи ви можете прикріпити до неї додаткові файли. Також над файлами можна працювати в Google документи, презентації, Таблицях і Малюнках, а потім прикріпити їх до завдання. Однак прикріпити файл, власником якого ви не є, не можна.