Друге обуке и акције

Неформалне обуке које ЗУС повремено спроводи не значи да су хаотичне или мање вредне од "формалних" значи само да нису акредитовани. Они који су завршавали неке од њих кажу да су им значиле више од многих акредитованих семинара.

ЗУС издаје потврде и за неформалне (неакредитоване) облике стручног усавршавања.

издавање отворених дигиталних беџева за дигиталне компетенције задобијене на нашим семинарима, скуповима и другим активностима

Заједница која учи "Сазнање" кроз своје активности развија и унапређује дигиталне компетенције просветних радника, а постигнућа вреднује отвореним беџевима.

  • ЗУС развија властити модел дигиталних компетенција за просветне раднике и прилагођава их и дефинише у складу са светским смерницама и стратешким документима о дигиталним компетенцијама и примени ИКТ у образовању.

  • Активности ЗУС које развијају дигиталне компетенције имају формалан и неформалан карактер: акредитовани програми обуке, неформалне обуке и курсеви, акредитовани и неформални стручни скупови, летње и зимске школе, вебинари, пројекти, издавачки подухвати...

  • За сваку од активности које доприносе унапређењу дигиталних компетенција, ЗУС креира и додељује тзв. отворене беџеве својим члановима, сарадницима, полазницима и корисницима.

На посебном сајту превели смо, прилагодили и објаснили концепт дигиталне компетенције, дигиталне интелигенције и европског оквира за развој и разумевање дигиталних компетенција. http://digiko.zajednicaucenja.edu.rs/

Онлајн недеља 2017

Акцију Телецентра - обележавање Онлајн недеље са серијом вебинара од 27. марта до 1. априла. 2017. године испред ЗУС-а осмислила је и реализовала Милијана Петровић.

Ко може да учествује

Приступ вебинарима је слободан и бесплатан за све просветне раднике и људе који се баве образовањем.

Број учесника је ограничен на 100 колико наша Адоби конференцијска соба може да прими.

Постер са прегледом активности погледајте или преузмите овде.

Какве користи има од учешћа

    • Нова сазнања и интерактивна размена искуства

    • Чланови ЗУС добијају потврде о неформалном стручном усавршавању за сваки вебинар.

    • Сви учесници који похађају најмање два вебинара стичу беџ о одређеној дигиталној компетенцији у оквиру наше акције Дигико.

2016 - 2017.

НЛП у школи

,,Уметност комуницирања – тајна успешних'', неформална обуку са циљем да помогне просветним радницима у Србији, да их мотивише и оснажи за изазове на које свакодневно наилазе. Осмислила и реализовала Бранислава Симовић, НЛП тренер

Шта је НЛП?

Kомуникација је у основи свих наших односа. Када је комуникација квалитетна, остварујемо успешне резултате. Комуникација је вештина која се учи, негује и унапређује.

НЛП (неуро-лингвистичко програмирање) је светски призната методологија, која се примењује у свим областима људског деловања, тачније где год комуницирате. Помаже Вам да боље упознате себе, да разумете друге, а као резултат добијате квалитетне односе, вештине да ефикасно решавате проблематичне ситуације, више самопоуздања, успех у ономе што радите и најзад, унутрашњи мир. Више о НЛП-у можете сазнати на следећој веб страници: http://nlpcentar.com/o-nlp-u/

Обука је организована као низ повезаних једнонедељних вебинара и домаћих радова који се раде за следећи онлајн час - вебинар.

Период одржавања: новембар-децембар 2016; мај - јун 2017.

Предавач: Бранислава Симовић, професор енглеског језика и НЛП тренер

Неколико година ЗУС је организовао онлајн часове енглеског језика, са нижом ценом за запослене у просвети. Часови су осмишљени по начелима савремене методике са много конверзације, и са могућношћу рада индивидуално, у пару и у малим групама. Коришћен је ЗУС-ресурс Адоби-конект конференцијска соба. Предавачи су наставнице енглеског језика Нада Пуртић и Марија Јовић.

21. мај - 10. јун 2012.

друштвени обележивачи и веб-алати за истицање, бележење, организовање, чување, филтрирање и вредновање веб-референци - Славица Јурић, Нада Пуртић, Марија Јовић

Курс је одржан у групи на социјалном веб обележивачу Диго што је сасвим необично за наше услове. Обука је била бесплатна и неформална, али су учесници добили потврде.

Трајање курса: 21. мај - 10. јун 2012. (3 седмице)

Ову веб-авантуру припремиле су: Славица Јурић, Нада Путић, Марија Јовић - припремиле су ову веб-авантуру за вас

Детаљан програм објављен је на блогу Образовно окружење - тад још нисмо имали ресурсе које данас имамо.

Обука је одржана на тек покренутом српском поддомену Едмода и била је бесплатна за чланове Едмодо-заједнице.

Трајање: 27. фебруар - 19. март 2012.

Предавачи: Славица Јурић и Нада Пуртић