Книга біженців: багатомовний запис спогадів, мрій і прагнень біженців у Великобританії


 

Вступ

Досвід і прагнення біженців, які живуть у Великій Британії, здебільшого залишається до кінця незрозумілим і незвіданим для того середовища, яке їх приймає. Оскільки, люди, які змушені покинути свої домівки в пошуках більш безпечного місця, не лише до моменту їхнього переміщення, але й протягом їхньої подорожі, часом досить тривалої, часто зазнають травм, які в подальшому можуть вплинути на їхнє фізичне та психічне здоров’я. Окрім того, вимушені тікати, біженці залишають удома стільки багато цінного і важливого для них. Водночас, із ними назавжди зберігаються їхні спогади та історії, якими вони можуть поділитися з іншими.

Мета проєкту

Ціль цього проєкту полягає у створенні своєрідного «вікна», через яке ми отримаємо доступ до цих спогадів та історій, викладених у стислій формі. Зокрема це можуть бути мудрі вислови (афоризми), або короткі роздуми, які конденсують набутий досвід життя біженців і реальності, яка їх оточує, написані ними вірші, твори мистецтва, зокрема, каліграфія та малюнки. Основна мета цього проєкту – побудувати своєрідний місток між біженцями та громадою, у якій вони живуть, та боротися з расизмом і ненавистю за допомогою пізнання, діалогу та розуміння.


Заклик до участі в дописах історій

Керівники проєкту закликають біженців із будь-яких куточків Великої Британії зробити свої дописи.

Дописи будуть опубліковані за ліцензією «Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs» (CC BY-NC-ND). Ця ліцензія дозволяє іншим завантажувати та поширювати ваші роботи за умови, що вони згадують Вас, проте без права будь-яким чином їх змінювати, або ж використовувати із комерційною метою. https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/

Захист даних

Ви можете надати свій допис із зазначенням свого імені або ж анонімно. 

Якщо Ви вирішите залишити його анонімно, ми не будемо зберігати жодних ваших особистих даних, тому Вам не потрібно читати решту цього розділу.

Якщо ж Ви назвете своє ім’я, ми опублікуємо ваш допис разом із ним на вебсторінці проєкту. Якщо Ви передумаєте публікувати своє ім'я, надішліть листа за однією з поданих електронних адрес: lucia.aiello@york.ac.uk та ahmed.khaleel@york.ac.uk. Ми можемо видалити ваш допис повністю, або ж просто прибрати ваше ім’я та зберегти допис анонімно.

Ми можемо опублікувати деякі дописи в книзі. Якщо ми вирішимо це зробити, ми обов’язково надішлемо на електронні адреси учасників попередження про це. Ми не зможемо видалити ваше ім'я або ваш допис із книги після її публікації.

Закон про конфіденційність (Загальний регламент про захист даних Великої Британії (GDPR) та Закон про захист даних 2018) вимагає від нас, щоб ми мали законні підстави для обробки ваших персональних даних (ваше ім'я та будь-які особисті дані про вас, які містяться у вашому дописі). Нашою підставою є згода, яку Ви надали.

Інформація про ваше здоров'я, етнічну приналежність, статеву приналежність або іншу конфіденційну інформацію називається “спеціальною категорією” даних. Ми повинні мати додаткову законну підставу, щоб використовувати ці дані, оскільки вони конфіденційні. Якщо у ваш допис включені будь-які дані “спеціальної категорії”, то нашою додатковою законною підставою є  ваша пряма згода.

Для отримання додаткової інформації про те, як університет використовуватиме і захищатиме ваші персональні дані, будь ласка, ознайомтеся із університетським Загальним повідомленням про конфіденційність.

Якщо у Вас є історія, якою б Ви хотіли поділитися, будь ласка, надішліть її через нашу онлайн форму. Зокрема Ви можете це зробити у вигляді мудрих висловів, або коротких роздумів, які конденсують набутий вами досвід життя біженця та реальності, що Вас оточує, написаних вами віршів, або творів мистецтв, наприклад, каліграфії та малюнків.


Щоб отримати додаткову інформацію про те, як Університет використовуватиме та захищатиме ваші персональні дані, будь ласка, перегляньте Загальне повідомлення про конфіденційність університету. General Privacy Notice 

Розкажіть нам свою історію

Якщо ви маєте історію, якою б хотіли поділитися з іншими, будь ласка, надішліть її через нашу онлайн форму. Зокрема Ви можете це зробити у вигляді мудрих висловів (афоризмів), або коротких роздумів, які конденсують набутий вами досвід життя біженця та реальності, що Вас оточує, написаних вами віршів, або творів мистецтв, наприклад, каліграфії та малюнків. 

Керівники проєкту

Д-р Ахмед Халіл – доцент (дисципліна – арабська мова), правозахисник, перекладач і поет, із 2017 року член опікунської ради благодійної організації «Йорк місто-прихисток» (York City of Sanctuary) і, наразі, її очільник.

Д-р Люсія Айелло – старший викладач італійської мови, кафедра мови та лінгвістики, співредактор журналу з вивчення літератури та травм («The Journal of Literature and Trauma Studies»).

Партнери проєкту