Практична підготовка здобувачів фахової передвищої освіти

Практична підготовка — одна з форм організації освітнього процесу та обов’язкова складова освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти, спрямована на завершення формування набутих компетентностей та отримання досвіду їх застосовування, оволодіння сучасними формами організації праці, обладнанням, пристроями і технологіями відповідно до спеціальності, ознайомлення з умовами провадження професійної діяльності.

Метою практичної підготовки є формування та розвиток професійних компетентностей здобувачів фахової передвищої освіти, набуття ними вмінь застосовувати набуті теоретичні знання в професійній діяльності, набуття практичного досвіду, опановування сучасними методами, формами організації праці, пристроями і технологіями в галузі їх майбутньої спеціальності.

Практичної підготовки в коледжі проводиться у вигляді: практичних робіт, лабораторних робіт, семінарів, тренінгів, навчальних та виробничих практик.

Виробнича та навчальна практика передбачає формування, закріплення, удосконалення фахових умінь і навичок здобувачів знань з відповідної спеціальності. Виробниче навчання спрямоване на виховання у здобувачів знань любові до праці, майбутньої професії, почуття відповідальності за доручену роботу, набуття навичок проведення організаційної роботи в колективі, залучення до самостійного виконання виробничих завдань на робочих місцях.

Найважливіший етап практичної підготовки здобувачів фахової передвищої освіти здійснюється шляхом проходження ними виробничої практики на підприємствах, в установах та організаціях усіх організаційно-правових форм і форм власності (базах практики).

Схемою проходження практики студентами коледжу є інтеграція навчання з виробництвом. Суть інтегративної  технології практичної підготовки студентів полягає у тому, що студенти, паралельно з вивченням дисциплін навчального плану спеціальності, отримують практичні навички у лабораторіях та майстернях коледжу. Під час занять-екскурсій, проходження виробничих та переддипломних практик вони  ознайомлюються зі специфікою роботи  підприємств й організацій різних форм власності згідно з обраною професією.

Адміністрація коледжу постійно працює над питанням розширення бази практики та впровадження сучасних освітніх технологій в систему практичного навчання.

ГРАФІК-ПРАКТИК-2023-2024-н.р..docx

Бондарук Олена Валеріївна

Завідувач навчально-виробничої практики, викладач

Кабінет 20а

Email: bondaruk.olena@vtc.vn.ua

Освіта: 2022 р. Вінницький національний технічний університет