ДЛЯ АВТОРІВ

Триває набір у перший випуск журналу «Українська література : історичний досвід і перспективи».

Для опублікування статті у Випуску 1/2023 журналу необхідно не пізніше 25 серпня 2023 року (включно):

 ▪ заповнити електронну форму довідки про автора – покликання;

 ▪ надіслати на електронну пошту  kafedra-lit@ukr.net  статтю, оформлену згідно вказаних вимог;

 ▪ надіслати відскановану копію підтвердження про сплату публікаційного внеску.

Вартість публікації статті обсягом до 12 аркушів складає 500 грн. Якщо обсяг роботи перевищує вказаний, вартість додаткової сторінки складає 50 грн. Публікаційний внесок покриває витрати, пов’язані з рецензуванням, коректурою і редагуванням статей, макетуванням журналу та розміщенням його електронної версії.

Електронна версія журналу своєчасно розміщується у відкритому доступі на сайті видання.

За бажанням автор статті може замовити собі друкований примірник журналу. Вартість друкованого примірника – 200 гривень, які необхідно сплатити додатково до публікаційного внеску.

Редколегія рецензує, редагує, за потреби скорочує та відхиляє статті. 

Електронна версія журналу буде розміщена на сайті до 25 вересня 2023 р. 

Друкована версія журналу буде відправлена авторам статей, які замовлять друкований примірник, до 30 вересня 2023 р.

ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ І РЕЦЕНЗУВАННЯ СТАТЕЙ:

Редакція журналу впродовж 1 дня повідомляє учасника про отримання статті.

Редакційна колегія журналу здійснює внутрішнє анонімне рецензування статті (2-3 дні).

Редакція правомочна здійснювати наукове і літературне редагування матеріалів, що надійшли, за необхідності скорочувати їх за погодженням із автором, або направляти статтю на доопрацювання автору.

Редакція залишає за собою право відхилити статтю, яка не відповідає встановленим вимогам або тематиці журналу.

Тематичні рубрики журналу «Українська література : історичний досвід і перспективи»:

АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ

Редакція журналу здійснює внутрішнє анонімне рецензування статті, після якого автору надаються реквізити для сплати публікаційного внеску.

Статті у виданні перевіряються на наявність плагіату за допомогою програмного забезпечення StrikePlagiarism.com від польської компанії Plagiat.pl.

ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ:

Обсяг статті від 10 до 20 сторінок, включаючи ілюстрації, таблиці, графіки, список літератури. Шрифт тексту – Times New Roman, розмір 14, через інтервал 1,5; поля з усіх сторін – 20 мм.

Якщо стаття містить таблиці і (або) рисунки, то вони повинні бути компактними, мати назву, шрифт тексту – Times New Roman, розмір 12.

Покликання на джерела необхідно робити по тексту у квадратних дужках із зазначенням номерів сторінок відповідно джерела: наприклад, [3, с. 234] або [2, с. 35; 8, с. 234].

Список використаних джерел подається наприкінці статті відповідно до ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» з поправками (код УКНД 01.140.40).



ЗАБОРОНА ВИКОРИСТАННЯ НАУКОВИХ ПРАЦЬ КРАЇНИ-ОКУПАНТА

Забороняється цитування в тексті та внесення до бібліографічних списків тих джерел, які опубліковані російською мовою в будь-якій країні, а також джерел іншими мовами, якщо вони опубліковані на території росії та білорусі.

СТРУКТУРА СТАТТІ:

Обов’язкові структурні елементи:

– постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями;

– аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання обраної проблеми;

– виділення частин загальної проблеми, котрим присвячено наукову статтю;

– формулювання цілей статті (постановка завдання);

– виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів;

– висновки і перспективи подальших досліджень.

Стаття повинна містити УДК, ORCID ID код (якщо автор не зареєстрований в ORCID, необхідно обов’язково створити обліковий запис за покликанням), анотації та ключові слова українською й англійською мовами, переклад назви статті англійською мовою; обсяг кожної анотації – мінімум 1800 друкованих знаків, кількість ключових слів – мінімум 5 слів.

Редакція здійснює отримання DOI для статей.

Мова публікацій: українська, англійська, польська.


РЕЦЕНЗУВАННЯ СТАТЕЙ

Етичні норми

Редакція журналу «Українська література : історичний досвід і перспективи» підтримує певний рівень вимог при відборі і прийомі статей, представлених в редакцію. Ці норми визначаються науковим напрямком журналу і стандартами якості наукових робіт та їх викладу, прийнятими в науковому співтоваристві.

Редакція закликає дотримуватися принципів Кодексу етики наукових публікацій, розробленого Комітетом з етики наукових публікацій (COPE).

Етичні зобов’язання редакторів журналу

Редактор повинен без упередження розглядати всі рукописи, представлені до публікації, оцінюючи кожен належним чином, незважаючи на расову, релігійну, національну приналежність, а також положення або місце роботи автора (авторів).

Не допускається до публікації інформація, якщо є достатньо підстав вважати, що вона є плагіатом.

Усі надані для публікації матеріали проходять ретельний відбір і рецензуються. Редколегія залишає за собою право відхилити статтю або повернути її на доопрацювання. Автор зобов’язаний допрацювати статтю відповідно до зауважень рецензентів або редколегії.

Рішення редактора щодо прийняття статті до публікації базується на таких характеристиках статті, як важливість результатів, оригінальність, якість викладу матеріалу та відповідність профілю журналу. Рукописи можуть бути відхилені без рецензування, якщо редактор вважає, що вони не відповідають профілю журналу. Приймаючи такі рішення, редактор може консультуватися із членами редакційної колегії або рецензентами.

Етичні зобов’язання авторів

Автори повинні гарантувати, що вони написали абсолютно оригінальні статті, і якщо автори використовували роботу або слова інших, то це було належним чином оформлено у вигляді посилань або цитат у лапках.

Подання ідентичної статті більш ніж в один журнал розцінюється як неетична поведінка і є неприйнятною.

Стаття має бути структурованою, містити достатньо посилань і оформленою згідно вимог.

Недобросовісні або завідомо неточні ствердження у статті представляють собою неетичну поведінку і є неприйнятними.

Автор, який здійснює листування із редакцією, має гарантувати, що всі співавтори ознайомилися та затвердили кінцеву версію статті, а також погодилися на її публікацію.

Автори статей несуть усю повноту відповідальності за зміст статей і за сам факт їх публікації. Редакція журналу не несе ніякої відповідальності перед авторами за можливий збиток, викликаний публікацією статті. Редакція має право вилучити статтю, якщо з’ясується, що в процесі публікації статті були порушені чиїсь права або ж загальноприйняті норми наукової етики. Про факт вилучення статті редакція повідомляє автора.

Етичні зобов’язання рецензентів

Для забезпечення об’єктивності оцінювання рукописів редакція дотримується подвійного «сліпого» рецензування

Оскільки рецензування рукописів є істотним етапом у процесі публікації і, таким чином, у реалізації наукового методу як такого, кожен учений зобов’язаний виконувати певну долю робіт із рецензування.

Якщо обраний рецензент не впевнений, що його кваліфікація відповідає рівню досліджень, представлених в рукописі, він повинен відразу повернути рукопис.

Рецензент повинен об’єктивно оцінити якість рукопису, представлену експериментальну і теоретичну роботу, її інтерпретацію і виклад, а також врахувати, якою мірою робота відповідає високим науковим і літературним стандартам. Рецензент повинен шанувати інтелектуальну незалежність авторів.

Рецензенти повинні адекватно пояснити й аргументувати свої судження, щоб редактори і автори могли зрозуміти, на чому засновані їх зауваження. Будь-яке твердження про те, що спостереження, висновок або аргумент був вже раніше опублікований, повинне супроводжуватися відповідним посиланням.

Рецензент повинен звернути увагу редактора на будь-яку істотну схожість між даним рукописом і будь-якою опублікованою статтею або будь-яким рукописом, одночасно представленим до іншого журналу.

Рецензенти не повинні використовувати або розкривати неопубліковану інформацію, аргументи або інтерпретації, що містяться в даному рукописі, якщо на це немає згоди автора.

Усі наукові статті, що надходять до редакційної колегії журналу «Українська література : історичний досвід і перспективи» і відповідають формальним критеріям, розглядаються на засіданні редколегії на предмет відповідності тематиці журналу. Після того визначається коло рецензентів. Рецензування матеріалів є абсолютно анонімним для автора та рецензента (двохстороннє сліпе).

Голова редакційної колегії є відповідальним за організацію рецензування статей та дотримання академічної доброчесності.

Рецензенти оцінюють статті за такими критеріями:

- достатність розкриття актуальності статті;

- обґрунтування зв’язку проблеми, яка поставлена в статті, з важливими науковими чи практичними завданнями;

- обґрунтування отриманих наукових результатів;

- наукові висновки та їхню відповідність меті статті;

Також рецензент оцінює знання автором наукової літератури з обговорюваного кола проблем, у тому числі міжнародний досвід; ясність мови та стилю і т.п.).

Рецензент надає висновки щодо доцільності публікації із зазначенням основних недоліків статті (якщо такі є), а також висновок про можливість опублікування: «рекомендується», «рекомендується з урахуванням виправлення зазначених недоліків» або «не рекомендується».