Наші партнери

Співпраця із закордонними освітніми установами. Освітні проекти

Кафедра дошкільної освіти реалізує міжнародні угоди про співпрацю між Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського та зарубіжними освітніми установами у різних напрямах. Регулярно проводятся зустрічі, спільні семінари, стажування, оприлюднення результатів досліджень студентів, аспірантів та наукових працівників університетів під час міжнародних науково-практичних конференцій, обмін досвідом тощо. ⏬

Програми "Подвійний диплом"

Вже не перший рік випускники СВО «Магістр» проходять паралельно навчання у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського та Старопольській Вищій Школі (Польща, м.Кельце), отримуючи за результатами атестації подвійний диплом. Розпорядження про зарахування студентів (2017-2019 рр., 2018-2020 рр.). Аналогічна співпраця організована з Вища Школа Лінгвістична (м.Ченстохове, Польща).
Відкрито набір студентів за програмами “Подвійний диплом” з Вищою школою адміністрування (м.Бьєльскі-Бяла, Польща). Координатори програм з польськими ЗВО від кафедри дошкільної освіти - в.о. завідувача кафедри доц. О.А.Голюк, координатор по роботі зі студентами – доц. Л.А.Присяжнюк.
Навчальний план підготовки здобувачів СВО магістра за спеціальністю "Початкова та дошкільна освіта з логопедією" за заочною формою навчання у Старопольській Школі Вищій (м. Кельце, Польща).Порівняння навчальних планів підготовки здобувачів СВО бакалавра та магістра спеціальності 012 Дошкільна освіта (ВДПУ ім. М.Коцюбинського, Україна) та навчального плану підготовки здобувачів СВО магістра спеціальності "Початкова та дошкільна освіта з логопедією" Старопольської Школи Вищої (Польща). Формування навчального плану для програми "Подвійний диплом".Лист-запрошення студентів програми "Подвійний диплом" для проходження педагогічної практики за програмою Erasmus+

Спільні освітні заходи

  • Читання лекцій з проблем педеутології Голюк О.А. у 2018-2019, 2019-2020 н.р. - Старопольська Школа Вища (Польща, м.Кельце)
  • Впровадження в освітній процес ВДПУ шведської методики проблемно-орієнтованого навчання - PBL (problem based learning) в рамках співпраці з ГО «ЛогоКлуб» - Folkuniversitetet (м.Упсалла, Швеція)
  • тренінг для pbl-педагогів «Розвиток проблемно-орієнтованого навчання для дошкільної освіти в закладах ЛогоКлуб в Україні» (протягом 2019-2020 н.р.) - Folkuniversitetet (м.Упсалла, Швеція)
  • проект «Бюро медіації», розробка індивідуальної консультації сторін конфлікту на тему: «Коучінг конфліктів» https://www.conflictdialogue.info - University of Hamburg - Institute of Psychologie

Оприлюднення результатів досліджень студентів та аспірантів

Спільна науково-дослідна діяльність

Старопольська Школа Вища (Кельце, Республіка Польща) ТЕКСТ УГОДИ
Академія Спеціальної Педагогіки ім. М. Гжегожевської (Варшава, Польща) ТЕКСТ УГОДИ
Лінгвістична Школа Вища (Ченстохова, Республіка Польща) ТЕКСТ УГОДИ
Вища Школа Humanitas (Сосновець, Республіка Польща) ТЕКСТ УГОДИ
Pedagogium. Вища школа соціальних наук у Варшаві (Польща) ТЕКСТ УГОДИ
Клузький університет імені Бабеша-Бойяї (Клуж-Напока, Румунія) ТЕКСТ УГОДИ
Резекненська академія технологій (Резекне, Латвія) ТЕКСТ УГОДИ
Мозирський державний педагогічний університет імені І.П.Шамякіна (Мінськ, Білорусія) ТЕКСТ УГОДИ
Вища економічна школа (Бидгош, Польща) ТЕКСТ УГОДИ
Університет імені Яна Кохановського Кельце, Польща)ТЕКСТ УГОДИ
Сегедський університет (Сегед, Угорщина) ТЕКСТ УГОДИ
егедський університет (Сегед, Угорщина)ТЕКСТ УГОДИ
Вінниця-Кельце.mp4
Студенти-магістранти про навчання у Польщі за програмою "Подвійний диплом"

Міжнародні стажування

Регулярний якісний розвиток кожного окремого викладача та підвищення його рівня кваліфікації – основна мета міжнародних стажувань. Міжнародні стажування дозволяють отримати хороший досвід практичної роботи як у великому закордонному закладі вищої освіти, так і у відомих компаніях або міжнародних організаціях. Такі фахові стажування максимально забезпечують потреби розвитку професійних компетенцій викладачів і сучасного освітнього простору в цілому. Стажування на курсах за кордоном — це краща профілактика професійного вигорання. Також це можливість отримати вчений ступінь, адже закордонне науково-педагогічне стажування — одна з вимог для їх присвоєння. Під час навчання викладачі можуть отримати нові знання згідно нових стандартів якості освіти; засвоїти новітні технології викладання та застосувати їх в роботі; обмінятися знаннями з колегами та розширити власну мережу контактів.
  • Науково-дидактичне стажування на тему: «Wykorzystanie technologii informatychnej w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolne kontekscie pocesow integracji europejskiej» (вересень-листопад 2018 р.) - Старопольська Вища Школа (Польща, м.Кельце)
Представники кафедри взяли участь у таких міжнародних стажуваннях:
  • Колосова О.В. згідно проекту співпраці «Розвиток культури демократії в педагогічній освіті в Україні, Норвегії та Палестині (CPEA-LT-2017/10037)» пройшла стажування за чотирма основними напрямками Democracy in Social Science та отримала сертифікат (130 годин). За результатами роботи було проведено тренінгові сесії для вчителів та вихователів на території м.Вінниця та Вінницької області, а також заплановано друк методичних розробок;
  • Голюк О.А. пройшла стажування на тему: «Підготовка спеціалістів дошкільної та початкової освіти у вищій школі: європейський контекст», що відбувалося у вересні-жовтні 2019 р. на базі Педагогічного факультету Старопольської Школи Вищої в м.Кельце (Республіка Польща), 102 год.;
  • Король А.В. - участь у Міжнародній конференції «Modern forms of knowledge transfer for students with special educational needs» (28 вересня 2019 р., The Scientific and Education Consorcium (Poland) - Сертифікат на 30 год.
  • О.А. Голюк, Н.О. Пахальчук, О.В. Колосова, ас. А.В. Король пройшли стажування на базі Старопольської Школи Вищої (в обсязі 108 год.).
  • К.Л. Крутій пройшла стажування в університеті суспільних наук (UNS), м. Лодзь, Польща (у вересні 2017 р.).
  • Н.О. Пахальчук отримала сертифікат про проходження курсу English for Media Literacy (Англійська для медіаграмотності) за програмою Пенсильванського Університету (США), з 26.03.2018 по 29.04.2018 в м.Вінниці.

Міжнародні конференції

Викладачі кафедри дошкільної освіти виступають організаторами та учасниками міжнародних науково-практичних конференцій. Здійснюється спільна науково-дослідна робота щодо оприлюднення результатів досліджень студентів, аспірантів та наукових працівників кафедри під час міжнародних науково-практичних конференцій на базі та за сприяння зарубіжних заакладів вищої освіти та міжнародних громадських організацій. ⏬
Наші партнери в організації та проведенні конференцій
  • Барановічський державний університет (м. Барановичі, Білорусь),
  • Брестський державний університет імені О.С.Пушкіна (м.Брест, Білорусь),
  • Університет Коменського в Братиславі (м.Братислава, Словаччина),
  • Західно-Фінляндський коледж (м. Гуйттінен, Фінляндія),
  • Малопольська фундація польсько-українсько-словацької дружби «Братерство» (Словацька Республіка),
  • Suisse Plateforme scientifique europeenne (Женева, Швейцарія),
  • ROSTranse Trade F Z C company, Scientific and Educational Consulting Group "WORLD Science" (Ajman, United Arab Emirates),
  • Centrul Universitar Nord din Baia Mare (м. Бая-Маре, Румунія).
Участь кафедралів у міжнародних конференціях
  • Король А.В. - участь у Міжнародній конференції «Modern forms of knowledge transfer for students with special educational needs» (28 вересня 2019 р., The Scientific and Education Consorcium (Poland) з виступом на тему «The development of continuous inclusive environment for children with speech and language disorders».
  • О.А. Голюк брала участь у міжнародних конференціях «Гармонизация психофизического и социального развития детей» у Білоруському державному педагогічному університет імені Максима Танка (19 квітня 2018 р., м. Мінськ, Білорусь) та «BEZPIECZENSTWO XXI WIEKU» у відділенні Старопольської Школи Вищої в Мишлениці (11-12 травня 2018 р., Польща);
  • Н.О. Пахальчук в рамках співпраці з Федерацією ботмерівської гімнастики (м.Швеція) взяла участь в семінарах «Теоретико-методичні засади Ботмерівської гімнастики та її використання у навчально-виховному процесі закладів освіти» (жовтень 2017 року, 21-22 квітня 2018 р., м.Вінниця, тренер – Й.Петерсон).
Публікації у міжнародних виданняхТакож викладачі кафедри активно публікують наукові статті у зарубіжних виданнях. Так, за 2020 рік опубліковано 3 закордонні монографії в Польщі та Латвії (проф. К.Л. Крутій, доценти О.А. Голюк, Н.О. Пахальчук); численні статті у зарубіжних виданнях (професори К.Л. Крутій, І.М. Лапшина, доценти О.А. Голюк, Т.М. Кривошея, Н.О. Пахальчук, асистенти І.В. Карук, К.А. Колеснік).

Пропозиції для участі в грантах

Грантова підтримка запроваджена з метою підвищення рівня наукових досліджень. експериментальних розробок та підвищення рівня конкурентоспроможності наукових установ та закладів вищої освіти, збереження та розвитку матеріально-технічної бази для провадження наукової діяльності, наукового стажування наукових працівників, у тому числі за кордоном, організації та проведення конференцій, симпозіумів, наукових турнірів, конкурсів наукової творчості, інших науково-комунікативних заходів та заходів з популяризації науки.
Станом на 26.06.2020 року підготовлено та подано до розгляду конкурсних комісій 5 пропозицій для участі в грантах відповідно до анонсованих дедлайнів: Research Groups Sociology of Law, Democracy and Statehood and Macro-Violence. Topic : «Macro-violence as a result of social programming: children, teens, and adults»; Конкурс Креативна Европа на фінансування міжнародної мобільності; Конкурс Креативна Европа на фінансування освітнього хабу для осіб з інвалідністю; Програма фінансової підтримки для реалізації мікропроекту Посольства Федеративної Республіки Німеччина; ForSet and Prague Civil Society Centre «DataFest» Tbilisi (2019-2020).З них 3 – не пройшли фінальний відбір, 1 проект знаходиться на розгляді відповідної комісії, 1- підтримано.Спільно з Департаментом міжнародної співпраці Фолькуніверситу (Швеція) підготовлено грантову заявку для участі в європейському проекті Erasmus+ щодо впровадження інноваційних форм співпраці з батьками дітей з особливими мовленнєвими потребами та здійснення неперервного логопедичного супроводу сімей засобами інформаційно-комунікаційних технологій.

Заклади-партнери в Україні

Кафедра дошкільної освіти постійно ініціює розширення освітніх зв’язків з питань освіти дітей дошкільного віку. Належну увагу кафедра приділяє організації освітянських семінарів, форумів, брифінгів, конференцій, де відбувається спільне обговорення найактуальніших проблем зв’язку педагогічної науки і практики роботи закладів дошкільної освіти.
Налагоджено організаційно-методичні зв’язки з кафедрами Бердянського, Кіровоградського, Луганського, Полтавського, Рівненського, Тернопільського, Уманського, Кам’янець-Подільського, Чернівецького педагогічних університетів. Підписано угоди про співпрацю з Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького, Закарпатським угорським інститутом імені Ференца Ракоці ІІ У вересні 2017 р. між Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського та громадською організацією «Вінниця ДАУН СИНДРОМ» підписано Угоду про співпрацю. На підставі цієї Угоди було створено експериментальний майданчик з метою використання сучасних інноваційних технологій виховання й розвитку дітей з синдромом Дауна в умовах інклюзивної освіти на базі факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв імені Валентини Волошиної Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, за участю громадської організації «Вінниця ДАУН СИНДРОМ».Кафедра дбає про налагодження зв’язків з провідними науковими центрами України. Системно зміцнюються контакти з науково-дослідними інститутами АПН України. З лабораторією методики викладання російської мови та мов національних меншин АПН України творчо співпрацює професор І.М. Лапшина, що допомогло зреалізовувати науково-методичний потенціал у процесі підготовки та видання підручників та посібників з навчання дітей російської мови. Тісні дружні зв’язки встановлені доцентом Л.А. Присяжнюк з кафедрою методик та технологій дошкільної освіти НПУ ім. М.Драгоманова, особливо із її завідувачем, професором І.О. Луценко. Результатом здійснення різнопланової роботи є створення угоди про співпрацю між ВДПУ ім. М.Коцюбинського та НПУ ім. М.Драгоманова.Старший викладач О.В. Колосова розпочала співпрацю з ВНМУ ім. М.Пирогова, зокрема кафедрою очних хвороб, продовжує співпрацювати з методичним кабінетом Департаменту освіти Вінницької міської ради (керівником Центру практичної психології та соціальної роботи Ж.О. Воловодівською, методистом дошкільної освіти Л.В. Бондарчук). Разом зі «Школою Волонтерства» ВДПУ імені Михайла Коцюбинського та ГО «Хвиля життя» 01 червня 2018 р. було організовано майстер-класи та різні творчі види діяльності для незрячих дітей.Доцент Л.А. Присяжнюк підтримує зв’язки з відділом освіти Липовецької районної державної адміністрації щодо проведення профорієнтаційної роботи, рецензування методичної продукції.Доцент О.А. Голюк підтримує тісний зв’язок з освітнім центром для дітей та дорослих Hub-school, який відкрив приватний дитячий садок, Комунальним закладом «СЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ВМР» та Агрономічненською ЗОШ І-ІІІ ст., в яких працюють наші випускники.У 2019 році було відкрито громадську організацію "ЛогоКлуб", одним із напрямків діяльності якої є впровадження міжнародного проєкту PBL.Таким чином, спостерігається систематичне якісне та ефективне забезпечення співпраці з педагогічними закладами країни, області, міста: проведення педагогічної практики, відвідування занять і методичних нарад, вивчення позитивного педагогічного досвіду, підготовка спільних публікацій з вихователями ЗДО, проведення експериментальної роботи студентами-дипломниками, педагогічне консультування вихователів та методистів ЗДО. Розширилася база потенційних партнерів серед закладів професійно-технічної освіти та закладів вищої освіти, громадських організацій, що сприятиме практико-орієнтованій підготовці спеціалістів дошкільної освіти, а також розширить можливості для подальшого працевлаштування випускників факультету. Підписуються угоди про співпрацю та наукове партнерство.
Національна академія педагогічних наук України ТЕКСТ УГОДИ
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова ТЕКСТ УГОДИ
Київський університет імені Б.Грінченка ТЕКСТ УГОДИ
Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка ТЕКСТ УГОДИ
Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка ТЕКСТ УГОДИ
Національний університет “Чернігівський колегіум” імені Т.Г. Шeвчeнка ТЕКСТ УГОДИ
Мукачівський державний університет ТЕКСТ УГОДИ
Маріупольський державний університет ТЕКСТ УГОДИ
Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти ТЕКСТ УГОДИ
Кам’янець-Подільський національний університет ім. Івана Огієнка ТЕКСТ УГОДИ
КЗВО "Луцький педагогічний коледж" Волинської обласної ради ТЕКСТ УГОДИ
Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія ТЕКСТ УГОДИ
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника ТЕКСТ УГОДИ
Барський ліцей №2 Барської міської ради Вінницької області ТЕКСТ УГОДИ
Українська асоціація дослідників освіти UERA (Ukrainian Educational Research Association)
Громадська організація "ЛогоКлуб" ТЕКСТ УГОДИ
Громадська організація “Академія розвитку особистості”