Шкільний фестиваль військово-патріотичної пісні

Шкільний фестиваль військово-патріотичної пісні

«Піснею звеличим Перемогу»

(до річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні)


Травень 2015. року



Учні 5-го класу стрибають на скакалках, граються м'ячами. Старшокласники йдуть із квітами. Звучить фонограма вибухів, після яких лунає пісня “Вставай, страна огромная”. Всі затихають, виходять ведучі.


Ведучий:Тієї пам’ятної літньої пори, рожевий світанок 22 червня 1941 року був щасливою миттю вступу в доросле життя. Миттю прощання зі школою. Випускники 1941 року танцювали всюди: в клубах, на вулицях, в школах свій останній шкільний вальс і не знали, що через декілька хвилин рівно о 4 год. ранку 22 червня їх поглине кривавий вирій війни, що триватиме 1418 днів і ночей.


.Ведучий Семидесята переможна весна буяє світлом відродження й священної пам’яті знакової дати 9 травня 45 року. Ми низько вклоняємось ратному подвигу захисників вітчизни, шануємо доблесть ветеранів війни.

Війна.... Стільки років пройшло.


Ведучий Війна... Від Москви до Берліна – 2600 кілометрів.


Ведучий Так мало, правда? Це якщо потягом, то менше двох діб, а літаком – три години.


Ведучий Перебіжками та попластунські – чотири роки.

.

Ведучий Чотири роки.


Ведучий 1418 днів.


Ведучий 34 тисячі годин.


Ведучий. І 27 мільйонів загиблих радянських людей.


Ведучий 27 мільйонів загиблих за 1418 днів. Це означає – 19 тисяч вбитих щодня, 30 чоловік за хвилину.


Ведучий 27 мільйонів загиблих у співвідношені до кількості населення тих років це означає кожен шостий. Вдумайтесь! Кожен шостий мешканець країни загинув в роки Війни.


Ведучий 27 мільйонів загиблих. А скільки ж це ненароджених дітей? А скільки залишилось вдів та сиріт? Чим виміряти людське горе.


Ведучий Пісні та вірші тієї війни… Скільки їх прекрасних, незабутніх. Є в них все: і гіркота відступів в перші місяці війни, і радість перемог, і картини життя солдатів, розповіді про бойові подвиги моряків, піхотинців, льотчиків і танкістів.


Учні 10 класу виконують пісню “На поле танки грохотали”


Ведучий Все є в цих піснях: і сльози матерів, які випаленими від сліз очима вдивляються у небесну даль, виглядаючи вкотре свого журавлика-сина. Є в них сум і сердечний біль молодих вдовиць, які так надіялись на сімейне щастя, велику родину…Не повернулися з війни сини, чоловіки, брати. Лише червоні, мов їхня кров, квіти буйним цвітом встеляють землю…


Учні 7 класу виконують пісню «Балада про мальви»

Ведучий: Неймовірною ціною дісталась перемога нашому народу. Довгих 4 роки наша земля стогнала від крові і сліз. Але перемогли, вистояли, вижили в ім’я майбутніх поколінь!


Ведучий: Велика Вітчизняна Війна глибокою бороздою пройшлася по долях звичайних людей. Звичайні наші співвітчизники всі 4 роки війни показували надзвичайні приклади героїзму і мужності, великої сили духу, незламної волі, віри в те,що прийде жадана перемога.

Учні 8 класу виконують пісню “Балада о солдате”

Ведучий Свої почуття, свої прагнення і віру вони виливали в рядки своїх листів. Ті листи солдати писали і відправляли рідним і коханим у вигляді паперових трикутників. Вони часто були просоченні кров’ю і тільки спеціалістам вдавалося їх відновити.


Ведучий Листи, що писалися в казематах гестапо . Листи з фашистського рабства, листи, що писалися в підбитих танках і в окопах на передовій.


Ведучий Замріть і вслухайтеся в ці рядки, їх автори загинули на війні, але звертаючись до рідних, вони звертаються до нас.


Учні 7 класу виконують пісню “Письмо - война”



Ведучий Велика Вітчизняна війна викликала до життя нові пісні, які потрібні були солдатам перших ешелонів, що відправлялися на фронт, першим призовникам та добровольцям, ополченцям на призивних пунктах. І такі нові пісні, похідні, стройові, ліричні, створювалися нашими композиторами й поетами, публікувалися в газетах, виходили окремими листівками, виконувалися на радіо, звучали з екрана у воєнних кіно.

Ведучий Із старими ж піснями відбулася дивна й неочікувана метаморфоза: мирні, довоєнні, вони стали першими воєнними, набули ніби другого, раніше не існуючого змісту, що став головним. Розповідаючи про кохання і коханих, про розлуку та зустрічі, про рідний дім та природу, вони зазвучали як спогади, як нагадування про ті мирні дні, те мирне життя, за повернення якого йшла війна, заради якого солдати воювали і жертвували власним життям. Вони стали символом і своєрідною запорукою того, що мирний час вернеться, що його потрібно повернути, вигнавши загарбників з рідної землі. Згадуючи про цей час, поет О.Сурков писав: «Уже з перших днів війни стало чутно, що поряд з гартованими рядками «Идет война народная, священная война» в солдатському серці тепліють тихі ліричні слова пісеньки «Синенький скромный платочек».


Учні 6-А класу виконують пісню "Синенький скромный платочек"


Ведучий:Молились матері за своїх дітей, аби живі та здорові повертались вони з війни. Та Господь кращих синів забирав до себе. Лише душі їхні перетворював на журавлів.


Мати. – Синочку рідний, йди в обійми мами,

Я пригорну до тебе свої руки,

Я зацілую рідні оченята…

Як важко було у часи розлуки

Без тебе жити і без твого тата…

Тече сльоза і падає на плити,

Із стели очі дивляться хлоп’ячі.

Їм тільки жити, жити і творити,

Вони навік залишаться дитячі.

Мати. - синочку рідний, чуєш, як курличуть

У синім небі сумно журавлі?

Вони тебе до себе, сину, кличуть,

А ти лежиш в холодній цій землі.

Син -Я чую, мамо, чую, як співають

Мені над Україною пісні.

Ти не журись, я крила розпростаю

І прилечу до тебе уві сні.

Вкраїнським рушником зітру сльозинку

І поцілую в сивеє чоло…

Мати.-О, синку рідний! Мій єдиний сину,

Як хороше б тоді мені було!

Учень.Стоїть старенька мати на могилі,

І навіть квіти плачуть мовчазні…

Від сина погляд відвести не в силі,

А син довічно житиме у сні.

Ведучий: 70 років минуло з того часу, як відлунали останні залпи Великої Вітчизняної війни. А народ продовжує любити і співати невмирущі пісні. Бо в них - величезна душа народу, вистраждана та незламна.


Кто сказал, что надо бросить Песни на войне?

После боя сердце просит Музыки вдвойне!


Учні 5 класу виконують пісню “Усолдата выходной”


Ведучий: Однією із найулюбленіших пісень Великої вітчизняної війни по праву можна назвати «Катюшу». Саме вона, Катюша, зігрівала солдатські серця у тяжку воєнну пору. Вона стала символом - піснею дружби, взаємопорозуміння між людьми. Простодушна, мила, усміхнена Катюша…


Учні 11 класу виконують пісню "Катюша"


Ведучий: Чим далі відходить від нас воєнна пора, тим сильніше зігрівають душу, хвилюють до сліз пісні про ті незабутні роки. Від самих перших пострілів і до переможного травневого салюту, через всю війну крокувала пісня у солдатській шинелі. Для тих, хто пройшов і пережив війну, ці пісні стали позивними з тієї незабутньої далекої пори. Як тільки вони звучать - розпрямляються плечі, зникають зморшки на обличчях. У очах спалахує вогник, який не гасять сльози радості.


Учні 6-Б класу виконують пісню „Смуглянка”


Ведучий: Низький уклін вам, ветерани, за мирне небо, тихі зоряні світанки, щасливе дитинство ваших дітей та онуків. Завдяки вам вони ростуть всім на радість, продовжуючи славу нашого українського, козацького роду.


Учні 9 класу виконують пісню "О той весне"



Ведучий :. Скільки б років не відходило у вічність, але людська пам’ять буде берегти в своїх глибинах те, що змушує серце не лише озватися радімтю, а й здригнутися від невимовного болю співчуття до тих, чиє життя було коротке, обірване чи осиротіло. І тоді озиватиметься у пам’яті відлуння партизанських боїв, слово мужності й доблесті, а зними - плачі катованих дітей матерів. Народна біда ніколи не забудеться, застерігає, навчає бути пильними, чесними перед героями днів минулих.


Учні 5 класу виконують пісню «Ты помни, никогда не забывай»


Ведучий : Ми будемо вічно пам’ятати подвиг воїнів, які захищали і захищають нашу країну від ворогів. Але не дивлячись ні на що, ми віримо в світле майбутнє, адже Україна починається з кожного з нас, з кожної сім’ї та з рідної школи.

Звучить пісня “Свята Перемога”