PRZEBIEG WESELA

  • Oprawa muzyczna wesela rozpoczyna się z chwilą wejścia gości lub/i pary młodej na salę.
  • Po obiedzie rozpoczyna się oprawa zasadnicza - bloki muzyczno-taneczne (serie utworów) trwające około 20 minut, a czasem do 45 minut - w zależności od poziomu "werwy" gości weselnych. Przerwy między blokami muzycznymi trwaja około 10 minut z wyjątkiem przerw na gorące posiłki, tort, zdjecia grupowe i inne punkty programu niezależne od zespołu. Podczas przerw odtwarzana jest cicha muzyka w tle.
  • Podczas wesela prezentujemy zróżnicowany repertuar muzyczny, na zasadzie "dla każdego coś miłego". Jest on w trakcie trwania wesela na bieżąco dostosowywany przez nas do aktualnych gustów lub potrzeb gości. Po wcześniejszym uzgodnieniu z parą młodą - repertuar może być profilowany, przykładowo: "dużo rocka, standardów i piosenek angielskich, a mało albo zero disco polo i biesiady", lub "dużo disco polo, biesiady i piosenek polskich, a mało angielskich" itp. Z naszego doświadczenia wynika, że tworzenie przez parę młodą dokładnej listy utworów do zagrania - zwłaszcza jeśli para młoda ma gust muzyczny odmienny od większości gości - a następnie sztywne trzymanie się przez nas tej listy - może czasem "położyć" zabawę. Dlatego warto jest zdać się na wyczucie zespołu i określić repertuar tylko ogólnie (np. jaki rodzaj muzyki grać w przewadze) lub/i dodatkowo wytłuścić w naszym pełnym repertuarze (pełny spis wykonywanych przez nas utworów do pobrania na sąsiedniej podstronie) utwory, które się Państwu szczególnie podobają.
  • Prowadzimy zwyczajowe części tradycyjnego wesela polskiego (powitanie państwa młodych, 100 lat z tłuczeniem kieliszków i sprzątaniem szkła, krojenie tortu weselnego, oczepiny, podziękowanie dla rodziców państwa młodych itp) oraz zabawy i konkursy (najczęściej: gorące krzesła z fantami, marynarki, pociąg po państwach świata, kareta, sztafeta, paczka dla pary młodej, konkurs tańca, śpiewanie miesięcy, taniec "Belgijka", taniec pingwina, jedzie pociąg z daleka, Rudy się żeni, piękna młoda, test zgodności dla pary młodej, test na płeć dzieci dla pary młodej, kaczuszki, tańczymy labado, mam chusteczkę haftowaną, stary niedźwiedź mocno śpi itp).
  • W trakcie wesela goście mogą zamawiać specjalne dedykacje dla pary młodej, rodziców weselnych, świadków, jubilatów, solenizantów oraz partnerów. Dedykacje są bezpłatne lub płatne - w zależności od zwyczajów przyjętych w danym regionie, miejscowości lub rodzinie.
  • Dla osób przywiązanych do tradycji proponujemy oprawę muzyczną wyprowadzenia pary młodej z domu. Skład instrumentalny: akordeon, gitara akustyczna, tamburyno oraz opcjonalnie saksofon. Gramy marsze, walczyki i tanga instrumentalne. Błogosławieństwo w domu przy melodii "Serdeczna Matko".
  • Proponujemy parze młodej aby bawiła się na weselu na luzie, na równi z gośćmi, bo taki jest sens wesela, natomiast wszelkie obowiązki i zadania przekazała świadkom, starszym drużbom, starostom lub ojcom weselnym. Jeśli wesele jest organizowane na sposób amerykański, czyli posiada szczegółowo wypunktowany plan, prosimy o dostarczenie tego planu również zespołowi. W przypadku braku planu przyjmujemy domyślnie, że prowadzenie zależy tradycyjnie od zespołu.