WYNIKI


ZIMNAR 2017 - PODSUMOWANIE

ETAP 7 - WYNIKI

ETAP 7 Zdjęcia z dekoracji zawodników - Autor: Adam Wyrwa

ETAP 7 Zdjęcia - Autor: Andrzej Bambynek

ETAP 7 Zdjęcia z pomiarem czasu - Autor: Marcin Wyrwa

Dziś oficjalnie zakończyliśmy rywalizację w ramach XVII Zimowego Maratonu na Raty. Klasyfikacja generalna objęła 27 zawodników w kategorii OPEN oraz 6 juniorów. Dodatkowo zawodnicy, którym do ukończenia maratonu zabrakło jednego etapu mogli dziś "odrobić" nieobecność. Zostali sklasyfikowani poza klasyfikacją generalną jednak i oni zostali uhonorowani medalem poświadczającym ukończenie ZimNara. Takich zawodników dziś na starcie stawiło się 9 w kategorii OPEN i 3 juniorów. Wszystkim zawodnikom gratulujemy, szczególnie podwójnemu rekordziście Mateuszowi Pawełczakowi! Wraz z zakończeniem Zimnara ogłaszamy zakończenie zimy, klubowe zamówienie organizatorów na zimową pogodę obejmowało okres do 18.02.2017 :-) Czekamy na wiosnę oraz zapraszamy do udziału w kolejnych biegach.


KLASYFIKACJA GENERALNA PO 6 ETAPACH

ETAP 6 - klasyfikacja generalna pdf - www.maratonypolskie.pl

ETAP 6 - WYNIKI

ETAP 6 - WYNIKI pdf - www.maratonypolskie.pl

Jedni mają "Taniec z Gwiazdami," a my mamy "Bieganie po lodzie"! Najdłuższy etap tegorocznego Zimnara okazał się naprawdę trudny dla biegaczy, trasa na całej długości była bardzo śliska, a temperatura baaaardzo Zimna(rowa) :-)Tegoroczna edycja była zresztą rzeczywiście zimowa - wszystkim sześciu etapom towarzyszył śnieg, lód i ujemna temperatura.

Najważniejszym wydarzeniem jest jednak uzyskanie nowego rekordu Zimowego Maratonu na Raty! Dokonał tego prowadzący od samego początku Mateusz Pawełczak z KB FLORIAN ZAJĄCZKI DRUGIE. Przebiegniecie 42,195km zajęło mu łącznie 02:26,04. Przypomnijmy, że Mateusz jest jednocześnie właścicielem rekordu Zimnara na Trasie Zająca z czasem 23,49.

Wśród kobiet po raz piąty triumfuje weteranka Zimnara - Dorota Kubisz z WKB Meta Lubliniec, z czasem 03:26,05.

Pierwszym juniorem na mecie okazał się biegacz Mafii Team Lubliniec Mateusz Grobelny z czasem 00:52:54, a juniorką Klaudia Smyla z WKB Meta Lubliniec, której pokonanie 12 km zajęło 00:57:00.

Łącznie XVII edycję Zimnara ukończyło 27 biegaczy i 6 juniorów, zaś biegaczy startujących w co najmniej jednym etapie 86 i 12 juniorów.

Wszystkim uczestnikom, szczególnie tym, którym udało się przebiec cały dystans, gratulujemy! Dziękujemy za uczestnictwo. W najbliższą sobotę 18.02.2017 zapraszamy na dekorację, ostatnią w tym roku zimnarową herbatę i bieg wieńczący tegoroczny Zimowy Maraton na Raty.

ETAP 6 Film - Autor: Jacek Szustakowski/ portal polska-zbrojna.pl

ETAP 6 Rekord Zimnara w Lublińcu - Autor: Jacek Szustakowski/ portal polska-zbrojna.pl

ETAP 6 Zdjęcia - Autor: Andrzej Bambynek

ETAP 6 Film - Autor: Marcin Wyrwa

ETAP 6 Zdjęcia - Autor: Marcin Wyrwa


KLASYFIKACJA GENERALNA PO 5 ETAPACH

ETAP 5 - WYNIKI

ETAP 5 - WYNIKI pdf - www.maratonypolskie.pl

Dzisiejszy etap odbył się przy niesprzyjających warunkach, błoto pośniegowe, śliska trasa, wilgoć i zimno... Jednak co to dla biegaczy - przecież tak nieistotny szczegół jak pogoda nikomu nie przeszkodzi! Szczególnie jeśli na mecie czeka gorąca herbata :-)

Przewagę nad rywalami powiększył dotychczasowy triumfator Mateusz Pawełczak - od następnego w klasyfikacji generalnej Artura Kaczmarczyka dzieli go już 13 minut i 14 sekund. A łączny czas uzyskany przez Mateusza na wszystkich pięciu etapach to 02:00:27. Czyżby szykował się rekord maratonu? Trzymamy kciuki!

ETAP 5 Film - Autor: Marcin Wyrwa

ETAP 5 Zdjęcia - Autor: Marcin Wyrwa

ETAP 5 Zdjęcia - Autor: Andrzej Bambynek


KLASYFIKACJA GENERALNA PO 4 ETAPACH

ETAP 4 - WYNIKI

ETAP 4 - WYNIKI pdf - www.maratonypolskie.pl

Zimnar robi się coraz bardziej wymagający dla biegaczy, piękne słońce, śnieg,a jednocześnie śliska trasa. Hitem etapu okazały się skarpetki. Niby nic nadzwyczajnego, gdyby nie nowy patent w ich noszeniu - otóż biegnąc w czołówce Zimnara trzeba nosić je na butach! Sposób przynosi świetne rezultaty jak widać po pierwszym zawodniku na mecie, który mimo trudnych warunków po raz kolejny uzyskał dobry czas 23 minuty i 50 sekund - o sekunde tylko gorszy od rekordu Zimnara na Trasie Zająca. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Mateusz Pawełczak tym razem zawitał u nas z koleżanką z Klubu KB FLORIAN ZAJĄCZKI DRUGIE - Barbarą Noga, która była pierwszą kobietą na mecie z czasem 32 minuty i 48 sekund. KB FLORIAN ZAJĄCZKI DRUGIE górą w czwartym etapie Zimnara. Gratulujemy!

ETAP 4 Film - Autor: Marcin Wyrwa

ETAP 4 Zdjęcia - Autor: Andrzej Bambynek

ETAP 4 Zdjęcia - Autor: Andrzej Budny

ETAP 4 Zdjęcia - Autor: Marcin Wyrwa


KLASYFIKACJA GENERALNA PO 3 ETAPACH

ETAP3 WYNIKI

ETAP 3 - WYNIKI pdf - www.maratonypolskie.pl

Na Zimnarze na nudę nie można narzekać :-) Tym razem zima zaserwowała zawodnikom śliską nawierzchnię przy temperaturach lekko na plusie. W tych warunkach nie wszystkim biegaczom udało się dotrzeć na metę i bez kontuzji przetrwać dzisiejszą rywalizację. Po raz trzeci na metę pierwszy dotarł Mateusz Pawełczak, który utrzymał tym samym pozycję lidera głównej klasyfikacji :-)

ETAP3 Zdjęcia - Autor: Andrzej Budny

ETAP3 Zdjęcia - Autor: Marcin Wyrwa

ETAP3 Zdjęcia - Autor: Andrzej Bambynek


KLASYFIKACJA GENERALNA PO 2 ETAPACH

ETAP2 - WYNIKI

ETAP 2 - WYNIKI pdf - www.maratonypolskie.pl

Mróz odpuścił, odważnych biegaczy przybyło. 14-01-2017 na linii startu stawiło się 74 zawodników. Zeszłotygodniowa aura okazała się szczęśliwa dla Mateusza Pawełczaka z KLUBU BIEGACZA FLORIAN ZAJĄCZKI DRUGIE, który z czasem 00:23:49 poprawił o 2 sekundy dotychczasowy rekord Trasy Zająca na Zimnarze. Gratulujemy :-)

ETAP2 film

ETAP2 Zdjęcia - Autor: Andrzej Bambynek

ETAP2 Zdjęcia pomiar czasu - Autor: Marcin Wyrwa

ETAP 2 Zdjęcia - Autor: Andrzej Budny


ETAP1 - WYNIKI

ETAP 1 - WYNIKI pdf - www.maratonypolskie.pl

Pierwszy etap Zimnara 2017 to zaśnieżona, słoneczna trasa, skrzypiący śnieg i kolana, oszronione brwi, czerwone nosy , dobre wyniki i gorąca herbata. Zamówiona z tej okazji zimowa aura przerosła oczekiwania organizatorów - ok -20 stopni Celsjusza. Nie zniechęciło to najtwardszych zawodników, których na linii startu stawiło się aż 56, w tym 10 juniorów. Najszybciej wśród mężczyzn 7 kilometrów pokonał Mateusz Pawełczak z czasem 23:49. Wśród kobiet pierwsza przybiegła Dorota Kubisz - 34:13, najszybsi na dwukilometrowej trasie juniorzy to: Mateusz Grobelny 8:55 i Klaudia Smyla 9:18. Gratulujemy!

ETAP 1 Zdjęcia pomiaru czasu - wersja testowa

ETAP 1 Zdjęcia Juniorzy

ETAP 1 Juniorzy i odcinek na 3,5km . Przy -20C aparat zamarzł. Palce też, ale zdjęcia wyszły :-) Autor: Andrzej Bambynek