Дистанційне навчання

Для реалізації якісного та безпечного освітнього процесу у режимі онлайн педагогічний колектив школи використовує набір інструментів

Google Workspace for Education. Докладніше — на окремій сторінці.

Також школа перейшла на електронні журнали nz.ua 

Нормативно-правове забезпечення

Закон України «Про освіту» 

Закон України «Про повну загальну середню освіту»

Наказ Міністерства освіти і науки України від 25.04.2013 № 466 «Про затвердження Положення про дистанційне навчання», із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства освіти і науки № 660 від 01.06.2013, № 761 від 14.07.2015 

Наказ Міністерства освіти і науки України від 08.09.2020 №941/35224 "Деякі питання організації дистанційного навчання"

Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.09.2020 № 1115 «Деякі питання організації дистанційного навчання» https://goo.su/2SEr

Лист Міністерства освіти і науки від 02.11.2020 №1/9-609 «Щодо організації дистанційного навчання» https://goo.su/2SEQ

Лист департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 13.08.2020 № 01.01-21/1841 «Про надання рекомендацій» 

Лист департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 21.10.2020 №01.01-21/2476 «Про окремі питання організації освітнього процесу з використання технологій дистанційного навчання»    https://drive.google.com/file/d/1V0amNQJYRm4_BdLyk7US1QGs8mo0fb9R/view

Протокол  позачергового засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Запоріжжя від 05.11.2021 № 44 (покликання)

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 25.09.2020 №2205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 р. за №1111/35394 (зі змінами, внесеними наказом МОЗ від 01.08.2022 р. №1371) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0932-22#Text

Наказ МОЗ України 20.09. 2021 № 1984 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1450-21#Text

Тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту», залишається незмінною (роз'яснення МОН України: https://mon.Gov.Ua/ua/news/trivalist-navchalnogo-zanyattya-pid-chas-distancijnogo-formatu-lishayetsya-nezminnoyu-rozyasnennya-mon?Fbclid=iwar3f5t-lwb0gzaiuhuxnxwqsyehmgqwy2vijd0gjsf2-wsbacgr5ee4oiv8 ) .

Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році (Організація освітнього процесу)

Організація дистанційного навчання в Запорізькій гімназії №80 Запорізької міської ради

1. В Запорізькій гімназії №80 розгорнута платформа G Suite for Education компанії «Google» на власному домені.

G Suite For Eduсation – це пакет спеціалізованого хмарного програмного забезпечення, інструментів для спільної роботи та дистанційного навчання.

Вчителі та учні гімназії мають свої особисті акаунти на платформі G Suite for Education. Для Google-акаунтів пакету G Suite відсутнє обмеження у віці для здобувачів освіти.

Кожний здобувач освіти в своєму одному акаунті має навчальні класи з усіх предметів. Батьки учнів можуть контролювати навчальні досягнення дитини з усіх навчальних предметів. А адміністрація здійснити контроль за виконанням освітніх програм.

2. Навчальні досягнення здобувачів освіти відображаються в електронному щоденнику "Нові знання"

3. Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, заклад забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів  

"Шкільна поштова скринька"

4.Для обговорення поточних справ та організації зворотного зв’язку використовуються  інструменти Електронного щоденнику та закриті класні спільноти у соціальних мережах та месенджерах (Вайбер, Телеграм, Фейсбук, Інстаграм) за визначеними спільно з батьками, педагогами та здобувачами освіти принципами організації груп та правилами взаємодії й спілкування.

5. За  умови відсутності у учнів технічних можливостей  для здійснення дистанційного навчання (наявність техніки і доступу до мережі Інтернет)  навчання здійснюється через «Шкільну поштову скриньку» та «Інформаційну дошку», встановлених на І поверсі навчального закладу.

8. Для організації корисного дозвілля здобувачів освіти використовується спеціальна спільнота в Фейсбуці "Творче середовище ЗГ80"

Розклад занять та адаптований графік уроків на І семестр  2023/2024 н.р.

1-4 кл.:за покликанням 

5-9 кл.:за покликанням 

 З метою надолуження освітніх втрат створено графік консультацій з навчальних предметів. Детальніше за покликанням

Правила поведінки під час онлайн-уроків

ПОРАДИ УЧНЯМ

Під час карантину важливо підтримувати звичайний розпорядок дня. У вас може виникнути велика спокуса оголосити карантин додатковими канікулами і цілий день  сидіти перед екраном телевізора. Але зміна графіка також може викликати стрес. Корисно буде написати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і розмістити його так, щоб ви постійно його бачили. Важливо, щоб у вас були чіткі очікування щодо того, що буде відбуватися упродовж дня – коли буде час для навчання, а коли – для читання й відпочинку. 

Дуже важливо підтримувати контакт з друзями – це знизить рівень стресу. Також спілкуйтеся з близькими і родичами, яких ви тимчасово не можете відвідати особисто. Використовуйте Viber або інші відеочати, спілкуйтеся в месенджерах і соцмережах.

Запропонуйте батькам разом з вами влаштувати вечірку.

Якщо карантин не дозволяє вам гуляти на свіжому повітрі, влаштуйте танцювальну вечірку вдома. Все, що вам потрібно, – знайти в Інтернеті улюблену музику.

 4. Під час карантину використовуйте електронні пристрої з розумом 

До негативного впливу сучасних гаджетів не відноситься випромінювання, але при неправильному дозуванні  екранного часу і неадекватному його розподілі, їх використання може негативно впливати на нервову систему, зір, сприяти ожирінню і неправильному обміну речовин. Отже, треба знати і дотримуватися певних правил використання цифрових гаджетів, розроблених медичними працівниками та науковцями.

5.Беріть участь у домашніх справах 

Домашні обов'язки потрібні для того, щоб здобути навички, які будуть корисні у дорослому житті. Розвиток цих умінь додасть впевненості в майбутньому.

 6. Читайте книги         

Читання знижує стрес. Доведено, що лише шість хвилин читання знижує рівень стресу на 65%. Навіть від нудьги рятує. Цікавий сюжет художнього твору відволікає від проблем та заспокоює.

ПОРАДИ БАТЬКАМ 

щодо організації освітнього процесу з використанням дистанційного навчання 

1. День не має перетворюватись на суцільне виконання домашніх завдань. Школа – це не все життя дитини, особливо зараз. Діти і без того відчувають себе незрозуміло за що покараними, і нам важливо, аби школа не асоціювалась із додатковим покаранням.

2. У дитини, яка вчиться вдома, має бути окрема територія. Навіть якщо в неї немає своєї кімнати, можна символічно позначити невелику частину мотузкою на підлозі, зробити парканчик з іграшок або коробок – що завгодно.

3. Треба слідкувати, щоб дитина будь-якого віку робила перерви – і краще, якщо ми зупинимо її трохи раніше, ніж вона втомиться. Маленькі втомлюються за 10-15 хвилин, підлітки – десь за півгодини.

4. Відчиняйте вікна, провітрюйте, дбайте про свіже повітря під час навчання дитини. У мозку є структури, що відповідають за відчуття безпеки – у разі нестачі свіжого повітря ці показники зменшуються. Якщо дитина перебуває в задусі, у неї знижується активність, вона втомлюється, закатує істерики. Чим менше повітря, тим гірші результати навчання.

5. Часто, коли дитина бачить велику кількість завдань (більше 8), у неї природно починається паніка і їй легше взагалі закрити щоденник або месенджер. Наше завдання – допомогти структурувати підхід до навчання. Буквально скласти з дитиною план: ти починаєш робити оце, потім – це.

6. Часто дитина перед вибором: з якого завдання почати – з простого чи складного? Це залежить від того, як ваша дитина “вступає в діяльність”. Щоб це зрозуміти, треба поспостерігати: як дитина прокидається?

7. Коли ми хочемо дитину в щось швидко залучити – наприклад, у навчання – ми маємо пам’ятати, що в неї, як у кожної людини, є інерція. Коли маленька дитина грається, а їй треба сідати за уроки – тут допоможе обумовлений час або дзвоник будильника, який кличе до навчання. Або ми говоримо: “За 10 хвилин сідаємо за уроки”. Так ми виявляємо повагу до своєї дитини як до людини. Зрозуміло, що це складно, адже багато батьків сьогодні також живуть у режимі дефіциту сил. Найлегший спосіб зекономити сили – примус. Але це програшний спосіб.