Інформаційна та психологічна підтримка педагогів, батьків дітей дошкільного віку в умовах воєнного часу

Інформаційний ресурс

для педагогів та батьків вихованців

закладів дошкільної освіти

Васильківської МТГ

На даному інформаційному порталі Ви знайдете для себе інформацію про те, як в умовах воєнного часу продовжити освітню діяльність з педагогами, дітьми та батьками вихованців.

Знайдете цікаву та змістовну інформацію на запропонованих сайтах для своєї самоосвіти.

Знайдете інформацію про те, як дистанційно пройти курси підвищення кваліфікації.

Як працювати дистанційно в умовах воєнного стану? Це викликає внутрішній спротив через неможливість працювати так, як ми звикли. Реальність змушує бути організованими та мобільними, швидко адаптуватися до нових умов. Як ви це зробите, залежить від того, чи зацікавлені ви створити педагогічному колективу найкомфортніші умови роботи з усіх доступних зараз. Тож мотивуйте себе результатом — налагодженою зручною системою комунікації, яку ви самі собі й створите.

Для початку попросіть працівників, які будуть дистанційно працювати, поінформувати вас, чи є у них потрібні для цього ресурси:

  • інтернет;

  • комп’ютер, планшет чи смартфон.

Незручно шукати повідомлення від Марії Степанівни у вайбері, згадувати, що сказала Ніна Петрівна у телефонній розмові, а на яку електронну пошту відправила документ Тетяна Іванівна. Тому запропонуйте колегам декілька програм для листування та відеодзвінків на вибір. А більшістю голосів оберіть одну, щоб організувати та систематизувати роботу.

Якщо працюєте зі стаціонарного комп’ютера, тоді у вас повинна бути вебкамера та мікрофон, щоб мати змогу брати участь у голосових чи відеоконференціях.

Пропонуємо три програми, які можуть встановити собі всі. Вони безплатні і працювати в них легко.

1. Skype

Щоб працювати у цій програмі, її потрібно скачати на сайті skype.com (для комп’ютера) або в додатку Play Маркет (для смартфона). Потім треба встановити програму і зареєструватися. Якщо вже є обліковий запис, тоді просто ввести логін та пароль.

Хороша новина у тому, що є також і онлайн-версія Skype. Можна працювати з програмою у браузері (наприклад, Google Chrome, Opera, Internet Explorer) на сайті web.skype.com.

Які можливості програми стануть вам у пригоді:

  • миттєвий обмін повідомленнями;

  • аудіовиклики та відеоконференції — з високою якістю звуку та зображення;

  • спільний перегляд екрана — легко проводьте презентації або демонструйте зображення на екрані під час виклику;

  • надсилання файлів та зручний пошук файлів — не потрібно прокручувати історію чату: просто натисніть «Колекція» під назвою чату, щоб переглянути всі файли, посилання та фотографії в розмові;

  • записи викликів — записуйте виклики Skype, щоб пізніше переглянути або записати основні ідеї;

  • створення опитувань — приймайте рішення за допомогою опитувань, у яких можна додати кілька варіантів.


2. Facebook Messenger

Усі мають персональну сторінку у Facebook і сторінка закладу, напевно, теж є. Тож із роботою в Messenger усе має бути просто.

Щоб працювати з комп’ютера, то зі своєї сторінки треба натиснути «Messenger» на панелі ліворуч. Якщо зі смартфона — потрібно в додатку Play Маркет скачати програму «Messenger».

Ви або хтось із колег має створити груповий чат, куди додати інших колег. Щоб зателефонувати всім учасникам одночасно, потрібно натиснути на іконку з телефонною трубкою чи камерою в груповому чаті і вибрати учасників розмови. Якщо хтось з них пропустить виклик, то зможе приєднатися до конференції в будь-який час.

У програмі ви матимете змогу:

  • швидко надсилати та отримувати повідомлення, бачити, хто їх вже прочитав;

  • проводити голосові та відеоконференції;

  • надсилати документи та зображення у груповий чат;

  • знаходити надіслані файли у розділі «Поширені файли» на правій панелі чату.

3. Google Hangouts

Усім, хто працюватиме у сервісі Hangouts, потрібно мати обліковий запис Google.

Радимо створити обліковий запис Google, якщо не маєте його. Ви матимете змогу користуватися не тільки Hangouts, а й такими ресурсами Google, як пошта Gmail, Диск, Календар, Таблиці, Презентації, Документи.

За допомогою цього сервісу можна проводити ділові наради, вебінари і спілкуватися у відеочатах. Можна показати іншим учасникам, що відбувається на екрані вашого комп’ютера, надавши спільний доступ до будь-якого відкритого вікна програми.

У конференції може брати участь до 10 осіб одночасно. Щоб почати відеодзвінок, учасників потрібно запросити:

  • надіслати запрошення, ввівши електронну адресу колеги (@gmail.com);

  • скопіювати посилання на цей відеодзвінок та надіслати його колегам.

Які можливості програми стануть вам у пригоді:

  • історії чатів зберігаються на серверах Google, тож мати доступ до них можна з різних пристроїв;

  • усі зображення автоматично завантажуються в закритий альбом Google+;

  • учасники можуть ділитися файлами з Google Диска, спільно складати нотатки до зустрічі і записувати ідеї на загальній віртуальній дошці;

  • можна планувати відеозустрічі у Google Календарі.

Обирайте будь-яку програму, у якій буде зручно працювати всім. І пам’ятайте слова Вінстона Черчилля: «Удосконалюватися — значить мінятися, бути досконалим — означає змінюватися часто».