Річний звіт про діяльність закладу 

З В І Т

ДИРЕКТОРА ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

(ЯСЛА-САДОК) № 91 «ДІАМАНТ»

РОМАНЮК ТЕТЯНИ ГЕОРГІЇЇВНИ

ПО ПІДСУМКАМ РОБОТИ ЗА 2021 - 2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

ПЕРЕД ПЕДАГОГІЧНИМ КОЛЕКТИВОМ ТА ГРОМАДСЬКІСТЮ

На виконання Національної доктрини розвитку освіти, п. 3 наказу Міністерства освіти і науки від 23.03.2005 № 178, Положення про дошкільний навчальний заклад, з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базуються на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації я, Романюк Тетяна Георгіївна, директор дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 91 «Діамант», освіта повна вища педагогічна, педагогічний стаж 36 років, звітую про основні напрямки своєї діяльності за 2021-2022 навчальний рік.

1. Організаційно-правові засади діяльності дошкільного навчального закладу

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 91 «Діамант» є правонаступником Навчально-виховного комплексу "Діамант" відповідно до Рішення Київської міської ради від 22.06.2017 № 612/2774 «Про зміну типу та найменування деяких навчальних закладів, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва».

Дошкільний навчальний заклад № 91 відкрито розпорядженням Ватутінської районної державної адміністрації міста Києва від 30.11.1995 року № 152 «Про відкриття дитячого дошкільного закладу № 91 по вул. Радунській, 46-а на будівельній дільниці № 18 ХХІІІ мікрорайону масиву Вигурівщина–Троєщина», розрахований на 14 вікових груп, проектна потужність 260 місць.

З 1 серпня 2000 року дошкільний навчальний заклад № 91 було реорганізовано в школу-дитячий садок І ступеня «Діамант» на підставі розпорядження Ватутінської районної державної адміністрації міста Києва від 26.06.2000 № 615 "Про реорганізацію дошкільних закладів у школи-дитячі садки" дошкільний заклад № 91 реорганізований у школу-дитячий садок І ступеня "Діамант".

З 1 вересня 2012 року школу-дитячий садок І ступеня "Діамант" було перейменовано на Навчально-виховний комплекс "Діамант", відповідно до наказу Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 27.08.2012 року № 343 «Про упорядкування назв навчальних закладів Деснянського району».

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 91 «Діамант» знаходиться у комунальній власності та підпорядковується Управлінню освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації.

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 91 «Діамант» внесений в єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), довідка АБ № 623788, має власний ідентифікаційний код № 25904458, є юридичною особою має печатку й штамп встановленого зразка.

Юридична адреса дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 91 «Діамант»: 02097, м. Київ, вул. Радунська, 46-А, тел. 530-42-50

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 91 «Діамант» має 5-денний робочий тиждень. Вихідні дні – субота, неділя та святкові дні.

Початок та закінчення роботи – з 7.00 до 19.00.

Діяльність закладу здійснюється у відповідності до Законів України: Конституції України, Закону України « Про освіту», Закону України « Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, Санітарного регламенту, Статуту ДНЗ , Колективного договору та інших розпорядчих документів.

Головною метою діяльності дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.

Діяльність керівника дошкільного закладу направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.

Склад вихованців:

За проектною потужністю дошкільний заклад розрахований на 260 місць для дітей віком від 1,5-х років до 6 років.

Групи комплектуються за віковими ознаками (одновікові), відповідно до санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей в закладі дошкільної освіти з урахуванням батьківських запитів , за поданням батьками відповідних документів на комплектацію.

У 2021-2022 навчальному році в ДНЗ «Діамант» комплектація груп дітьми складала – 276 дітей, з них:

•3 групи раннього віку:

№ 01 «Сонечко» – 20 дітей;

№ 02 «Зіронька» - 20 дітей;

№ 04 «Метелик» - 20 дітей;

•10 груп дошкільного віку:

молодша № 05 «Ромашка» - 20 дітей;

молодша № 08 «Крапелька» - 20 дітей;

середня № 06 «Смерічка» - 21 дітей;

середня №13 «Лілея» - 24 дітей;

середня №10 «Дзвоник» - 20 дітей;

старша № 07 «Перлинка» - 26 дітей;

старша № 09 «Лелека» - 20 дітей;

старша №11 «Калинка» - 25 дітей;

старша № 14 «Бджілка» - 25 дітей;

різновікова №12 «Соняшник» - 15 дітей;

Всі 13 груп укомплектовані згідно програмових та санітарно – гігієнічних вимог. ЗДО має басейн, музичну та спортивну зали, кабінети музичного керівника, фізінструктора, керівника гуртка та психолога, ігрові майданчики для всіх вікових груп, спортивний майданчик.

Середньомісячне відвідування до 24.02.2022 року складає 38 – 40%.


2. Кадрове забезпечення

В закладі дошкільної освіти проводиться відповідна робота, направлена на забезпечення закладу кадрами.

В установі працюють 26 педагогів та 35 працівники обслуговуючого персоналу.

Якісний склад педагогічного колективу дозволяє проводити освітній процес на високому методичному рівні:

1 – базова вища освіта,

2 – молодший спеціаліст;

4 – середня спеціальна освіта;

Мають кваліфікаційні категорії:

3 – спеціалісти вищої категорії,

1 – спеціаліст першої категорії,

4 – спеціалісти другої категорії,

4 – спеціалісти,

6 – вищий тарифний розряд № 11;

1 – тарифний розряд № 10.

Мають педагогічне звання «вихователь-методист» - 2 вихователі.

1 – середня спеціальна освіта, тарифний розряд № 9.

Безпосереднє керівництво ЗДО здійснювала  директор  Романюк Тетяна Георгіївна, згідно з повноваженнями, закріпленими  Статутом ДНЗ (ясла-садок) № 91 «Діамант» Деснянського району міста Києва.

У ЗДО спілкування, навчання та ведення ділової документації здійснювалося державною українською мовою.

Вакансій педагогічних працівників на початок 2021 – 2022 навчального року було 8. На кінець року 7.

В закладі працює 35 технічних працівників : заступник завідувача господарства, діловод, сестра медична старша, 7 працівників харчоблоку, кастелянка, 13 помічників вихователя, 2 робітники з комплексного обслуговування, 3 прибиральники службових приміщень, 2 машиніста з прання білизни, 1 двірник, 3 сторожі.

Працівники ЗДО отримують матеріальні заохочення (премії) при наявності економії фонду заробітної плати.

Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи.


3. Організація навчально-виховної роботи

Заклад дошкільної освіти здійснює освітньо - виховну діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний заклад, Статуту ДНЗ, Базового компоненту дошкільної освіти, санітарного Регламенту. Зміст дошкільної освіти в межах Базового компоненту в ДНЗ (ясла-садок) № 91 «Діамант» у 2021-2022 навчальному році визначався освітньою програмою «Дитина» (нова редакція 2020 року), гурткова робота проводилася використовуючи програму з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі «Грайлик» (2015 рік).

Поряд з тим ЗДО використовує інноваційні технології:

Музейна педагогіка у роботі з дітьми дошкільного віку, музичне виховання дітей за технологією М.І.Чистякової «Етюди та ігри психотерапевтичної спрямованості», музичне виховання дітей дошкільного віку за технологією Карла Орфа «Світ музичних звуків», логічні блоки Дьєнеша, сендплей як метод профілактики страхів дитини дошкільного віку, дослідницько – пошукову діяльність, LEGO -конструювання.

Протягом 2021-2022 навчального року робота педагогічного колективу була направлена на вирішення основних завдань:

1. Екологічна грамотність і здорове життя дошкільників. Виховуємо юних дослідників

2. Економічна культура дошкільника, як складова пізнавального розвитку дитини. Соціально-економічна освіта дошкільників – крок в європейське майбутнє

3. Творча особистість: дитина – винахідник. Продовжити роботу із впровадження альтернативної програми формування культури інженерного мислення в дошкільників "STREAM"-освіта, або стежинки у всесвіт.

Продовжувалася робота по створенню оптимальних умов для художньо-естетичного виховання і розвитку дітей у театралізованій діяльності: предметно розвиваючий простір у всіх вікових групах, у музичному залі. Створювалися умови для позитивного сприйняття дитиною навколишнього світу, самовираження у вільній діяльності і творчості дітей: театральній, танцювальній та мовній. Відтак протягом року (з вересня по травень) керівником гуртка «Театралинка» Корзуненко Ольгою Володимирівною організовано проведення гурткової роботи з театрального мистецтва.

Відповідно до річного плану в ЗДО були проведені у всіх вікових групах музичні свята та розваги. В цьому навчальному році вони проводилися без участі батьків в зв’язку з карантинними обмеженнями. У закладі проводилися виставки дитячих робіт, фотовиставки відповідно до річного плану роботи, в яких приймали участь всі групи ЗДО. Приємно бачити тісну взаємодію родин вихованців та ЗДО.

Педагоги закладу усвідомлюючи важливість реформування і оновлення дошкільної освіти постійно намагаються підвищувати свій професійний рівень через самоосвіту, прийняття активної участі в різноманітних методичних заходах дошкільного закладу, участь в інтернет – семінарах, інтернет – конференціях, вебінарах.

Традиційним стало проведення в садочку методичних годин. Саме вони дають можливість своєчасно вирішувати завдання, що виникають у процесі роботи. Протягом року в тематику методичних годин включались опрацювання нормативно-правових документів, огляд публікацій, науково-методичної літератури.

Протягом року, з метою підвищення професійної майстерності педагоги займалися самоосвітою за індивідуальними планами. Вивчення науково-методичної літератури надало змогу педагогам підвищити свої теоретичні знання, розвивати індивідуальні особливості кожної дитини, здійснювати диференційований підхід.

У зв’язку з введенням воєнного стану в Україні відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», відповідно листа МОН України від 15.03.2022 № 1/3454-22 «Про перенесення атестації педагогічних працівників», листа Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 19.03.2022 № 35-803 «Про проведення атестації педагогічних працівників у 2021-2022 навчальному році», на підставі рішення атестаційної комісії І рівня ДНЗ (ясла-садок) № 91 «Діамант» в 2021–2022 навчальному році від 23 березня 2022 (протокол № 3) атестацію педагогічних працівників перенесено на 1 рік.

На базі ДНЗ у вересні 2021 року відбувся семінар з охорони праці для вихователів-методистів під керівництвом головного спеціаліста відділу розвитку та змісту інфраструктури освіти Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Семенкової Т.П., яка представила презентацію аналізу роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності за 2020-2021 навчальний рік та обговорили завдання на 2021-2022 навчальний рік.

Відповідно до листа МОН №1/3845-22 від 02.04.2022 «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні, наказу Департаменту освіти і науки №37 від 23.03.2022 «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти міста Києва в умовах воєнного стану», листа Департаменту освіти і науки «Про дошкільну освіту в місті Києві в умовах воєнного стану», Базового компоненту дошкільної освіти (2021р.), наказу по закладу №25-К від 31.03.2022 «Про організацію освітнього процесу в ДНЗ (ясла-садок) №91 «Діамант» в умовах воєнного стану», №43-К від 29.04.2022 «Про продовження організації освітнього процесу в ДНЗ (ясла-садок) №91 «Діамант» в умовах воєнного стану».

З 01 квітня 2022 року було організовано освітній процес в дистанційному форматі. Відповідно до наказу №25-К від 31.03.2022 «Про організацію освітнього процесу в ДНЗ (ясла-садок) №91 «Діамант» в умовах воєнного стану» педагогів закладу було переведено на дистанційну форму роботи, а саме:

Відповідно до наказу №43-К від 29.04.2022 «Про продовження організації освітнього процесу в ДНЗ (ясла-садок) №91 «Діамант» в умовах воєнного стану» на дистанційну форму роботи переведені такі педагоги:

Під час Zооm наради «Організація освітнього процесу в дистанційній формі роботи в умовах воєнного стану» директор Романюк Т.Г. ознайомила з наказом закладу №25-К від 31.03.2022 «Про організацію освітнього процесу в ДНЗ (ясла-садок) №91 «Діамант» в умовах воєнного стану». Вихователь-методист Давиденко М.А. ознайомила педагогів з нормативними документами, умовами та вимогами щодо організації занять відповідно до розкладу дистанційної роботи. З 24 педагогів, мали технічну можливість працювати дистанційно 8 педагогів.

У кожній віковій групі педагоги з батьками провели опитування про доступ та можливість дітей до матеріалів освітнього процесу в дистанційній формі в умовах воєнного стану. Виявили бажання долучилися до дистанційної форми роботи 122 вихованці та їх батьки. Було прийнято рішення надавати заняття в кожній з 13-ти Viber груп закладу, в яких зберігаються відео матеріали та фотоматеріали дитячих робіт з виконанням домашніх завдань. Відповідальність за збереження всіх матеріалів взята директором Романюк Т.Г. Педагоги мали змогу обмінюватися напрацюваннями в постійно діючій Viber групі «Педагогічні новинки». Відео-заняття та дидактичні ігри були заплановані та організовані відповідно орієнтовному розкладу.

Вихователь-методист Давиденко М.А. проводила комунікацію з батьками, дітьми та педагогами за допомогою сторінок «Садочок «Діамант» та «ДОШКІЛЛЯ Деснянського району» на Facebook, а також в соціальній мережі Facebook систематично оновлює фотозвіт дистанційної роботи з дітьми (зворотній зв’язок), веде щоденник контролю дистанційної роботи, а також проводить індивідуальні консультації з педагогами за потребою.

Вихователь-методист Давиденко М.А. надавала заняття для груп раннього віку у Viber групах.

Вихователь молодшої групи Літвінчук В.І. за допомогою програм InShot, Movavi, Picsar, Youtube studio розробляла власні заняття, які завантажувала на створених особистих ютуб-каналах: «Онлайн вихователь» та Валентина Литвинчук та в Viber групі «Ромашка».

Вихователь старшої групи Величинська К.Д. за допомогою програми CapCut розробляла власні заняття, які завантажувала на створений особистий ютуб-канал: Катерина Величинська та канал Tik-Tok для резервного збереження та в Viber групі «Перлинка».

Вихователь середньої групи Сорока О.М. за допомогою програм InShot, Movavi video розробляла власні заняття, які завантажувала на сторінку «Садочок «Діамант» в соціальній мережі Facebook та в Viber групі «Лілея».

Вихователь молодшої групи Міллер-Нєловкіна Н.Й. за допомогою програм InShot, Movavi video розробляла власні заняття, які завантажувала на створений особистий ютуб-канал: Ната Міллер та в Viber групі «Крапелька».

Вихователь старшої групи Волкова О.П. за допомогою програми InShot розробляла власні заняття, які завантажувала на створений особистий ютуб-канал: Елена Волкова та в Viber групі «Перлинка».

Вихователь середньої групи Дацковська Т.Б. за допомогою програми InShot розробляла власні заняття, які завантажувала на створений особистий ютуб-канал: Тамара Дацковская та в Viber групі «Дзвоник».

Вихователь середньої групи Дацковська О.О. за допомогою програми InShot розробляла власні заняття, які завантажувала на створений особистий ютуб-канал: Ольга Дацковська та в Viber групі «Дзвоник».

Вихователь середньої групи Яценко В.П. за допомогою програми Viva Video розробляла власні заняття та ігри, які завантажувала на створений особистий ютуб-канал: Валентина Яценко та в Viber групі «Смерічка».

Вихователь старшої групи Василенко Л.В. за допомогою програми InShot розробляла власні заняття, які завантажувала на створений особистий ютуб-канал: Людмила Василенко та в Viber групі «Калинка».

Вихователь старшої групи Сокол Т. В. проводила Zoom-заняття з дітьми старшої групи. За допомогою програм InShot, YouCut-Video Editor, Виробник колажів розробляла власні заняття, які завантажувала на створений особистий ютуб-канал: Сокол Татьяна та в Viber групі «Лелека».

Вихователь старшої групи Кишінько С.В. за допомогою програм InShot, YouCut-Video Editor, ActionDirektor, Video Converter розробляла власні заняття, які завантажувала в Viber групі «Лелека».

Вихователь різновікової групи Склярова О.О. за допомогою програми InShot розробляла власні заняття, які завантажувала на створений особистий ютуб-канал: Оксана Склярова та в Viber групі «Соняшник».

Музичний керівник Вовк А.М. проводила відео заняття по ознайомленню з музичними інструментами, пропонувала активне слухання та музично-дидактичні ігри, організовувала комунікацію між учасниками освітнього процесу за допомогою створеного особистого ютуб-канала: «Музичні хвилинки в ДНЗ».

Вихователі здійснювали не лише звичайні відео заняття та ігри, а й заняття-спостереження, майстер-класи по зображувальній діяльності, руханки, дидактичні ігри, які були наповнені сюрпризними моментами, художнім словом, цікавим та природнім демонстраційним матеріалом, музичним супроводом.

Для батьків проведені консультацї: «Що повинен знати майбутній першокласник», «Чим важливий День Матері», «Що сказати замість «Перестань плакати», «Підозрілі предмети на вулиці», «Міжнародний день пам»яті жертв радіаційних аврій та катастроф», «Як говорити з дітьми про Чорнобиль»,«Правила поводження з вибухонебезпечними предметами», ««Правила поведінки в природі», «Поведінка під час пожежі», тощо.

Аналізуючи проведену роботу вихователів в дистанційній формі можна зазначити, що дані педагоги прикладали зусилля для того, щоб заняття для дітей були цікавими та пізнавальними. Треба зазначити, що у вихователів, які мали змогу працювати в закладі та ті, що знаходились у більш безпечних місцях перебування, підготовка та проведення занять мали більш вищий рівень. А також порівнюючи рівень занять на початку організації дистанційної роботи в квітні з травнем, відмічаємо зростання якості занять. Загалом виходячи з вищезазначеного, дійшли до висновку, що всім педагогам потрібно постійно підвищувати власний фаховий рівень з оволодіння цифровими інструментами для забезпечення якості дошкільної освіти, зокрема і за допомогою реєстрації і проходження різних онлайн-курсів на платформах суб’єктів підвищення кваліфікації, вивчати досвід педагогів з інших закладів освіти.

Таким чином, річний план за 2021 – 2022 навчальний рік колективом ЗДО в основному виконаний, поставлені цілі досягнуті. В організації освітнього процесу на 2022 – 2023 навчальний рік плануємо працювати над такими завданнями:

- продовжувати роботу над формуванням сталого стилю життя у дітей дошкільного віку;

-сприяти удосконаленню патріотичних почуттів, формувати розмовне мовлення дітей шляхом використання сучасних технологій, розвитку зв'язного мовлення, прозових та поетичних творів сучасних авторів, кращих зразків малих фольклорних жанрів;

- формувати фізично розвинену особистість дитини, виховувати свідоме ставлення до здорового способу життя шляхом використання інноваційних технологій у фізкультурно-оздоровчій роботі ЗДО.


4. Система роботи щодо соціального захисту дитини.

У нашому закладі виховуються 16 дітей з багатодітних родин, 12 дітей ВПО, 7 дітей, батьки яких є учасниками АТО, 1 дитина з малозабезпеченої родини.

Адміністрацією ЗДО розроблені певні заходи, а саме:

- надається методична і консультативна допомога сім'ям, забезпечується процес включення батьків у роботу з виховання, навчання та адаптації дитини;

- створено соціальний паспорт родин пільгових категорій.


5.Організація харчування

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. В організації харчування в 2021-2022 навчальному році розпочато роботу щодо впровадження нового перспективного меню відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» зі змінами від 28.07.2021 № 786; Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (наказ МОН та МОЗ № 298/227 від 17.04.2006

Оснащення матеріально-технічної бази з організації харчування забезпечує оптимальні умови для прийому, зберігання, обробки і приготування продуктів харчування.

В закладі складені примірні чотирьохтижневі меню на всі чотири сезони, які затверджені Держпродспоживслужбою в місті Києві та керівником закладу. Вартість харчування на сьогоднішній день складає 64.58 грн. для дітей дошкільного віку (від 4-х до 6(7) років) та 43.55 грн. для дітей раннього та молодшого дошкільного віку (від 1,5 до 4-х років) що становить 100 % від вартості харчування.

Меню вивішується щодня увечері, щоб батьки могли напередодні ознайомитися з ним.

В закладі організовано триразове харчування дітей.

У закладі харчуються діти пільгових категорій:

безкоштовно:

діти із сімей ВПО – 12;

діти з малозабезпечених сімей - 1;

50% від вартості харчування:

діти з багатодітних сімей –16;

діти, батьки яких мають статус учасника АТО – 7 - 1 грн. на місяць.

Питання організації харчування підлягають адміністративному та медичному контролю, результати обговорюються на виробничих нарадах, педагогічних радах.


6. Медичне обслуговування дітей

В дошкільному закладі створено оптимальні умови для проведення медичної, профілактичної, фізкультурно - оздоровчої роботи. Медична й профілактично-оздоровча робота здійснюється відповідно до річного плану роботи закладу дошкільної освіти. З метою пропагування здорового способу життя в дошкільному закладі з дітьми та батьками проводиться санітарно-просвітницька робота.

Заклад забезпечений медикаментами за рахунок бюджетних коштів. Медичний кабінет має у наявності: пакет для надання невідкладної медичної допомоги, жарознижуючі препарати, пакет препаратів та засобів для надання допомоги при травмах, рукавички оглядові, джгути, пластир, маски медичні, засоби для дезінфекції тощо.

Наявність ізолятора (обладнаного всім необхідним згідно вимог) дає можливість своєчасно ізолювати хвору дитину або працівника закладу.

На постійному контролі у адміністрації ЗДО знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов утримання дітей.


7. Управлінська діяльність директора ЗДО

Директор ЗДО підпорядковується безпосередньо начальнику Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації. У своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України « Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, рішеннями Уряду, розпорядженнями засновника, наказами управління освіти і науки, правилами і нормами з охорони праці, Статутом закладу, Колективним договором. Безпосереднє керівництво здійснює Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації. Управлінські рішення та дії керівника ЗДО були спрямовані на виконання таких завдань:

1. Організація діяльності колективу щодо надання освітніх послуг населенню відповідно до статуту дошкільного навчального закладу.

2. Комплектування груп на 1вересня 2021 – 2022 навчального року дітьми та кадрами.

4. Забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.

5. Організація харчування та медичного обслуговування дітей.

6.Вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.

7. Сприяння підвищенню кваліфікації педагогічних працівників

8. Створення сприятливого емоційно – психологічного клімату у колективі ЗДО.

9. Організація дистанційної роботи педагогічних працівників.

10. Організація різних форм співпраці з батьками.

11. Організація роботи інклюзивної групи.

12. Організація дистанційної роботи в умовах військового стану.

Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу нашого закладу. Цьому сприяє власний сайт, сторінка у фейсбук.


8. Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ЗДО

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 91 «Діамант» є комунальним закладом, тому матеріальне фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Завдання адміністрації ДНЗ полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні. У 2021-2022 навчальному році всі кошти направлені на створення належних умов перебування дітей у ЗДО, дотримання вимог охорони дитинства, безпеки життєдіяльності, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, забезпечення оснащення освітньо-виховного процесу.

З метою покращення умов в дошкільному закладі було проведено капітальний ремонт харчоблоку та місця загального користування в старшій групі № 09 «Лелека» та отримано за бюджетні кошти і поставлено на баланс медикаменти, миючі та дезінфікуючі засоби, матеріали для творчості, канцтовари, меблі, оргтехніку тощо (див. Звіт про матеріальні цінності).


9. Організація роботи з сім’ями вихованців

Взаємодія з сім’ями вихованців є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в організації освітньо – виховної роботи з дітьми. Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та навчання дітей. Педагогічний колектив використовував для цього різні активні форми співпраці:

- батьківські збори;

- індивідуальні консультації різних спеціалістів;

- виставки робіт дітей , батьків та вихователів,

- участь батьків у підготовці та проведенні свят ,

- «зелені десанти»;

- круглі столи;

Онлайн – спілкування, спілкування з допомогою вайбер, спілкування у групах під час карантинних обмежень та військового стану.

Хочу подякувати родинам наших дітей за допомогу в організації освітньо – виховного процесу , за створення затишку на території та у приміщенні ЗДО.

Все, що придбано і подаровано батьками, ставиться на облік протягом місяця.


10. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я дітей та працівників

Педагогічним колективом проводиться планомірна і систематична робота по забезпеченню безпеки життєдіяльності дітей. У річному плані роботи в розділі «Охорона життя і здоров’я дошкільників» розроблені заходи щодо попередження дитячого травматизму.

Вихователі у вайбер-групах для батьків вихованців розміщували цікаву інформацію з питань безпеки дитини: розвивальні мультфільми, відео-заняття, он-лайн консультації, пам’ятки тощо.

Працівники ЗДО двічі на рік проходять медичний огляд.

Працівники, які знаходяться в декретній відпустці, отримують із Фонду соціального страхування одноразову допомогу при народженні дитини і оплачувану відпустку для догляду за дитиною до 3-х років.

Всі працівники, які хворіють, отримують згідно листків непрацездатності допомогу по тимчасовій втраті працездатності.

Всі працівники мають щорічну відпустку з виплатою оздоровчих.


11. Соціальна активність дошкільного закладу

Працівники дошкільного закладу займають активну соціальну життєву позицію та привчають дітей дошкільного віку розуміти соціальну значимість участі у заходах різного рівня.

Ми вдячні всім батькам, які допомагають нам у проведенні ремонтних робіт у групах, на території ЗДО, придбанні іграшок, дидактичних матеріалів, створюють затишок та комфорт для дітей, все те, без чого неможливо надати якісну дошкільну освіту дітям.