Новини



ЗДО №33 КАЛИНКА Хореографічна композиція.mp4

22.04. - 26.04.2024р.
Участь закладу у фестивалі дитячої творчості "Дитинства світ казково-барвінковий...." серед дітей дошкільного віку БМТГ.

26.04.2024р.
Згідно наказу Управління освіти і науки №48 від 26.04.2024 року «Про підсумки атестації педагогічних працівників закладів освіти Білоцерківської міської територіальної громади у 2023/2024 навчальному році» та відповідно до Законів України «Про освіту» (ст. 50), «Про дошкільну освіту» (ст. 32), «Про повну загальну середню освіти» (ст.48), «Про позашкільну освіту» (ст.25),   Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 р. №805, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.12.2012 р. за №1649/38985, зі змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки від 23.12.2022 за №1169, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 28.12.2022 за №1690/39026, з метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, підвищення ефективності управлінської діяльності керівників закладів освіти та рівня їхньої професійної компетентності й фахової майстерності, розвитку творчої ініціативи педагогів, підвищення престижу й авторитету педагогічної праці, забезпечення ефективності освітнього процесу та посилення відповідальності за результатами навчання і виховання дітей та учнівської молоді, відповідно до рішень міської атестаційної комісії, протоколи №№1-5, підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію  «спеціаліст першої категорії» вихователю середньої логопедичної групи Рафальській Валентині Степанівні. Колектив закладу вітає Валентину Степанівну з успішно завершеною атестацією та бажає успіхів в професійній діяльності.

Свято Весни Журавлик.mp4

Березень 2024р.
Весняні свята для дітей — чудовий спосіб прищепити малюкам любов до живого, розвинути їхню допитливість, кругозір і чудово провести час. Щорічно з настанням весни в нашому закладі проводяться тематичні заходи, покликані показати дітям привабливість цієї пори року.

Будь-який захід у дитячому садку – це завжди позитивні емоції та яскраві кольори від маленьких творців добра і краси.

Серце переповнюється радістю та теплом у такі моменти.

Основною метою такого свята є формування у дітей емоцій та почуттів, пов'язаних із розквітом природи.

Театральний калейдоскоп.mp4
Колобок.mp4

Тиждень театрального мистецтва
Театр – це відображення душі, думок, ідей.
Театр і актори оточують нас на кожному кроці.
З нагоди Міжнародного Дня театру  у закладі  був проведений тематичний тиждень  театрального мистецтва «Театральний калейдоскоп»  за участі вихованців дошкільних груп. Педагогічний колектив впевнений, що театральна діяльність є ефективним засобом впливу на розвиток особистості дошкільника, тому що передбачає формування в дошкільників умінь «входити в образ» та «утримувати» його впродовж усієї театралізованої діяльності; усвідомлювати мовленнєві та виконавські дії, передавати характерні особливості різних художніх образів; переносити здобуті уявлення в самостійну ігрову діяльність. До зустрічі в наступному театральному сезоні!!!






Журавлик.mp4

Участь закладу в унікальному освітньо-виховному проєкті «Біоетика» в Україні, який присвячений вихованню гуманного та відповідального ставлення до тварин у дітей. 

Математичний квест.mp4

20 березня 2024р.
Математичний квест для педагогів
"Цікава математика" (провела керівник гуртка Петрашик В.С.)

Через російську агресію щоденне життя українських дітей сповнене тривогами та небезпеками, сотні тисяч дошкільнят регулярно ховаються в укриттях від ворожих ракет. Але віра в добро дарує надію на перемогу над злом та світле майбутнє України. Одним з джерел добра та позитиву для дітей вже традиційно є Міжнародне заняття доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин. Тож наш заклад традиційно долучився до такого необхідного та корисного заходу, який проходив з 26 лютого по 1 березня 2024 року в логопедичній середній групі «Оленка» (вихователь – Мельниченко Л.І.) та логопедичній старшій групі «Ромашка» (вихователь Яковенко Л.Л.). Заняття доброти традиційно проходили за підтримки Міністерства освіти та науки України.

0-02-05-9e3cad9399584d9a10b4b0c0843413757e280031f13ea45419ad1f83920b4275_b2792583e61fd10b.mp4

21.02.2024р.
Щороку 21 лютого починаючи з 2000 року увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, або Міжнародний день материнської мови. Мова — це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Українська поетеса Ліна Костенко влучно зауважила: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову». Знати, берегти рідну мову – обов’язок кожної людини. Педагоги ЗДО № 33  "Калинка" провели цікаві тематичні заняття, бесіди та дидактичні ігри з вихованцями. 

0-02-05-38070120a810d55c95ee1c504220ed44c9321e56eb23e89d79598f55812ca2fe_7589f79aed970df7.mp4
Виставка методичного матеріалу.mp4

21.02.2024р.

Засідання педагогічної ради №3
«Формування  повноцінно життєтворчої особистості дитини, яка поєднує в собі духовне мовленнєве багатство, патріотизм, соціально - моральну чистоту, шляхом формування  культури українського мовлення засобами української народної казки та поетичних творів сучасних авторів».

 

Порядок денний:

 

1.Організація освітньої роботи з дітьми на основі літературного тексту.
                                                                                  Вихователь інклюзивної групи
                                                                                  Бесараб Л.Ф.
2. Виховання патріотів змалечку.
                                                                                  Вихователь інклюзивної групи
                                                                              Кривенда І.І.
3.Формування комунікативної компетенції дітей дошкільного віку : методи інтерактивної взаємодії.
                                                                                  Вчитель-логопед
                                                                                  Дяченко Т.М.

4.Скарби українського фольклору – дітям ХХІ століття.
                                                                                    Вихователь логопедичної групи
                                                                                    МельниченкоЛ.І.

5. Диспут «Як сконцентруватися на роботі під час війни» Поради: Сім ознак безстресового освітнього процесу.

                                                                                Вихователь-методист
                                                                                    Наконечна О.В.

7. Виставка – огляд «Куточок з формування культури українського мовлення».

                                                                    Педагоги ЗДО

Виставка [Автосохраненный].mp4
Протягом лютого у закладі діяла виставка дитячих робіт "Світ очима дітей" "У нашім серці Україна". Це виставка дитячих малюнків, де виражені емоції, бажання й думки дітей. Малюнки є настільки глибокими та переконливими, що в них присутнє одне - думка про перемогу та такий довгоочікуваний мир в Україні.У своїх роботах зображали мир, який втілився у квітах, сердечках, обіймах. Діти представили свої емоції та думки, що викликали у них події, які відбуваються зараз у нашій країні. Всі малюнки були відправлені нашим захисникам.
Новий Презентация Microsoft PowerPoint.mp4

08.02.2024р 

Заняття з патріотичного виховання в середній логопедичній групі «Оленка» «Моя країна - єдина Україна» (підготувала вихователь Рафальська Валентина Степанівна)                                          Мета: збагачувати знання дітей про те, що наша Батьківщина - Україна, люди, які живуть в Україні- українці; ознайомити з державними символами України (гербом, прапором, Гімном), символічним значенням кольорів прапору та тризуба; учити правилам поведінки при використанні державної символіки; формувати бажання якомога більше дізнатися про свою Батьківщину; закріпити знання про народну символіку (калина, український віночок, рушник); розвивати інтерес до України, бажання спілкуватися рідною мовою, національну свідомість; виховувати шанобливе ставлення до державних та народних символів; любов до рідного краю, повагу до українського народу, гордість та красу і велич нашої Батьківщини.        

           

26.01.2024р.
Семінар-тренінг для педагогів ЗДО «Розвиток комунікативної культури педагогів в сучасному закладі дошкільної освіти» (підготували - вихователь середньої логопедичної групи "Ромашка" Соболь Людмила Леонідівна та асистент вихователя інклюзивної різновікової групи "Волошка" Дорошенко Ірина Григорівна).

Мета: створювати умови для розвитку комунікативної культури педагогів. Ознайомлювати з базовими положеннями теорії спілкування. Формувати навички ефективної взаємодії. Розвивати комунікативні вміння за допомогою ігрових методів навчання. Вдосконалення педагогічної майстерності вихователів. Підсилювати професійну мотивацію.

25.01.2024р.
Семінар-практикум «Рідна мова-джерело громадянських почуттів» для педагогів в Білоцерківському ЗДО №33 «Калинка».

 

    Згідно з річним планом у Білоцерківському ЗДО №33 «Калинка» вихователь середньої логопедичної групи «Оленка» Рафальська Валентина Степанівна провела цікавий семінар-практикум «Рідна мова-джерело громадянських почуттів» для педагогів.
Головною метою цього заходу була популяризація української  мови серед учасників освітнього процесу, створення умов для розвитку комунікативної культури педагогів, ознайомлення з базовими положеннями теорії спілкування, формування навичок ефективної взаємодії, розвиток комунікативних вміннь за допомогою ігрових методів навчання, поглиблення та систематизація знань педагогів щодо змісту Базового компонента дошкільної освіти, формування їх професійних умінь щодо використання ефективних підходів для розвитку мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку; вдосконалення педагогічної майстерності вихователів; підсилення професійної мотивації; використання інноваційних технологій розвитку мовлення дошкільників.

  Цікавий факт: кількість охочих вивчати українську за час війни зросла на 577 % у всьому світі, про що свідчать дані на платформі вивчення мов Duolingo. Крім того, українська мова одержала популярність у країнах, далеких від зони воєнного конфлікту, зокрема в Аргентині, Японії, В’єтнамі.
     Сьогодні майже кожен українець розуміє важливість мовного питання. Мова – це наша зброя. Це питання нашої ідентичності та національної безпеки.

23.01.2024р.
Заняття з пріоритетом завдань валеологічного змісту в інклюзивній групі раннього віку «Журавлик» з теми «Овочі і фрукти - корисні продукти» (вихователь – Бесараб Л.Ф.)

Програмові завдання: збагатити знання про овочі та фрукти, їх значення для здоров'я людини; вчити розрізняти овочі та фрукти за зовнішнім виглядом, формою, кольором та правильно називати їх. Формувати узагальнюючі поняття: «овочі», «фрукти»; розвиток мовлення: активізувати вживання прикметників (морква оранжева, буряк червоний, капуста зелена, цибуля кругла тощо). Продовжувати навчати малят слухати віршовані твори, давати відповідь на запитання вихователя, розповідати про овочі та фрукти реченнями з 2-3 слів; закріпити назву кольорів: червоний, жовтий, зелений, оранжевий. Розвивати мовлення, слухову увагу, тактильні відчуття, дрібну моторику рук. Виховувати допитливість, посидючість, дбайливе ставлення до власного здоров'я.

22.01.2024р.
22 січня ми святкуємо День Соборності України - день, що символізує нашу єдність, тож вихователем середньої логопедичної групи «Оленка» МельниченкоЛ.І. було проведено інтегроване заняття з теми: «Державні символи України» (малювання+аплікація), метою якого було поглибити знання дітей про свято Соборності України; розширити знання дітей про свою державу; в доступній формі продовжувати знайомити дітей з Державними символами України (Державним гербом, прапором, гімном); символічним значенням кольорів прапора та українського віночка; прищеплювати почуття гордості за свою Україну, за свій народ, свою мову; розвивати пам'ять, мовлення, мислення, увагу, дрібну моторику пальців рук; виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики.

15.01.2024р.
Ліплення із солоного тіста є одним із найбезпечніших видів образотворчої діяльності. Воно сягає корінням у давні часи, коли майстри використовували солоне тісто для виготовлення різних виробів. У країнах північної Європи досі збереглася традиція на різдвяні й новорічні свята дарувати родичам і друзям вироби із солоного тіста. Для дітей виготовлення виробів із солоного тіста не лише цікаве, а й корисне заняття, оскільки дрібна моторика безпосередньо пов’язана з розвитком мовлення, мислення, уваги, уяви, зорової і рухової пам’яті.
    Дітки інклюзивної різновікової групи «Волошка» на занятті  ліпили із солоного тіста «Тістечка для бабусі». Метою заняття було створення об'ємних виробів із солоного тіста та їх декоративне оформлення за задумом, але попередньо малята розглядали картинки із зображенням тістечок; мали бесіду про професії кухаря, кухаря-кондитера; переглядали відеоролики «Кухар-кондитер», «Французькі тістечка», «Планета професій»; також розгадували загадки про продукти харчування; гралися в дидактичні ігри «Скажи одним словом», «Що зайве?».

26.12.2023 р.

Різдвяна зірка на небо вийде,

Малий Ісусик до дітей прийде.

Малий Ісусик, Божа Дитинка,

Буде Святвечір, буде ялинка.

Буде колядка в кожній хатині,

Настане втіха в усій Україні.

25.12.2023 р.

Сьогодні у наших найменших малюків відбулося Різдвяне свято, де малята зустрічалися з лісовими звірятками, які з ними гралися, танцювали, розповідали вірші. Оченята малюків світилися від радощів, особливо, коли до них завітав Сніговичок з солодощами, які так полюбляють малюки.

novoricna-maisternia-vistavka-porobok_3zTlZiAy.mp4

З кожним днем все ближче і ближче наближається до нас Різдвяні свята. Цих свят з нетерпінням чекають діти, - пора подарунків, веселощів і здійснення чарівних бажань, а ще – свято добра, родинного затишку.

       Вже традиційно у ці святкові дні проходить  виставка новорічних  поробок «Новорічна майстерня», на якій у всій зимовій красі  представлено розмаїття  новорічних прикрас та композицій. Вироби для виставки готували діти та їхні батьки, втілюючи свої задуми у новорічних фантазіях. Кожна робота неповторна та особлива, адже автор завжди залишає в ній частинку своєї душі, свою мрію, своє бачення новорічної казки.         

  Оригінальне використання нетрадиційних матеріалів та технік сприяло створенню справжніх шедеврів, які принесли гарний настрій не лише дітям, а й дорослим. Новорічні прикраси та композиції відображають оригінальність задуму, фантазію, старанність наших вихованців та підкреслюють своїм зовнішнім виглядом щирість, життєрадісність й  доброту дітей.

       Наша виставка  зігріта теплотою дитячих рук, адже малята так полюбляють зимові свята.

07.12.2023  р.
З давніх-давен українська хустка була одним з елементів українського національного вбрання та вважалася символом жіночності та вірності. Українська хустка стала символом нашої національної гордості та єднання. Перші українські хустки мали чисто білий колір, згодом на них з’явилися кольорові малюнки. За методом зав’язування можна було визначити, з якого регіону жінка. День української хустки у 2023 році відзначають 7 грудня. Це свято неофіційне. Його створили, щоб привернути увагу до збереження українських традицій, звичаїв, національної ідентичності.

Малята нашого закладу об'єдналися, щоб вшанувати красу та символіку української хустки, яка стала не лише модним аксесуаром, але й важливим елементом нашої культури. Вони мали змогу на занятті дізнатися про історію виникнення хустки, які види хусток існує і їх призначення, мали майстер-клас з зав`язування хусточки, вихователі розповідали легенди та казки про хустку, діти розповідали вірші. Також цікавим для малюків був флешмоб з демонстрації хусточок різних за кольором та малюнками. А потім поринули у давні часи під час перегляду ретро-фото.

06.12.2023р.

Діти – це наше майбутнє, за те, щоб наші діти мали  майбутнє сьогодні стоїть кожен захисник і захисниця. Сьогодні ми не тільки славимо професіоналізм та самовідданість наших захисників, але й висловлюємо подяку кожному з них. На честь свята Збройних сил України в нашому закладі було створено виставку дитячих малюнків  «Діти за мир та щастя в Україні». 

Метою виставки було сприяння розвитку дитячої творчості та виховання у молодого покоління почуття патріотизму, духовної підтримки українських воїнів. Всі дитячі роботи, малюнки та листівки-обереги будуть передані воїнам української армії. 

30.11.2023 р.

Засідання педагогічної ради №2
«Формування здоров’язбережувальної компетентності дитини: шляхи ознайомлення дітей з умовами збереження власного здоров’я, техніками зняття психологічного напруження та стресу, значенням рухової активності та безпечного харчування в зміцненні здоров’я, впливом природних чинників на стан здоров’я»

 Порядок денний:
1. Навички, орієнтовані на фізичний розвиток.

                                                     Вихователь                                                            логопедичної групи                                                   Яковенко Л.Л. 


2. Формування фізичної активності дошкільників засобами гри.

                                            Вихователь
                                            логопедичної групи
                                                  Рафальська В.С.


3. Фізична активність, як засіб подолання стресу.

Вихователь-методист
Наконечна О.В.


4. Спортсмен із дитинства, або Формуємо фізичну грамотність дошкільника.                                                                                                   Вихователь
                                                      інклюзивної групи
                                                        Вихристюк В.А.


5.Результати тематичної перевірки «Вивчення стану фізичного  розвитку дітей дошкільного віку».

                                                  Вихователь-методист

                                                      Наконечна О.В.


6. Підсумки конкурсу – огляду «Фізкультурного куточка у групі».

                                                 Вихователь-методист

                                                     Наконечна О.В.


7. Про визнання результатів підвищення кваліфікації та документів про проходження підвищення кваліфікації.

17.11.2023р.

Кожне свято для дітей – справжнє море радості, гарних емоцій та величезного задоволення. У Білоцерківському ЗДО №33 «Калинка» в старшій логопедичній групі «Ромашка» (вихователі – Каструбіна Л.М., Яковенко Л.Л) відбулось осіннє свято під назвою "Осінь золота". Цей захід дуже важливий, адже прищеплює дітям любов і дбайливе ставлення до природи, розкриває ознаки та прикмети осені та дарує гарний настрій і відчуття свята у буденний день.

16.11.2023р.

Головне завдання нашого дитячого закладу – це забезпечення   найповнішого розвитку дітей  з урахуванням індивідуальних особливостей.
Нововведення нашого закладу – є відкриття 2-х груп з інклюзивною освітою. Тому пріоритетним завданням для колективу є створення найсприятливіших та безпечних умов для безбар`єрного розвитку та виховання всіх діток, що відвідують наш заклад. Ведення нової документації, створення команди супроводу, функції учасників команди психолого-педагогічного супроводу і ще багато з чим ознайомились та впроваджують в життя педагоги нашого закладу. Особливо цікавим для вихователів пройшли відвідини сенсорної кімнати, де вони мали змогу ознайомитися з обладнанням та його призначенням. Сенсорна кімната - це потужний інструмент для розширення і розвитку світогляду, сенсорного та  пізнавального розвитку. Кімната дозволяє виконувати наступні процедури психологічного та психокорекційного впливу: релаксацію, зняття емоційної та м'язової напруги; стимулювання чутливості і рухової активності дітей; фіксування уваги та управління ним, підтримання інтересу і пізнавальної активності; підвищення психічної активності за рахунок стимулювання позитивних емоційних реакцій; розвиток уяви і творчих здібностей дітей; корекцію психоемоційного стану. Це організоване  особливим чином навколишнє середовище, що складається з великої кількості різного виду стимуляторів. Сенсорна кімната - багатофункціональний комплекс, використання якого здатне  оптимізувати розвиток дитини.