Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку

Нагальною потребою XXI століття стає формування такого способу життя,який був би основою довготривалого ощадливого гармонійного розвитку людства.

Основні положення концепції сталого розвитку

1. В центрі уваги – люди, які повинні мати право на здорове і плідне життя в гармонії з природою.

2. Охорона навколишнього середовища має стати основним компонентом процесу розвитку і не може розглядатись у відриві від нього.

3. Задоволення потреб у збереженні навколишнього середовища повинно розповсюджуватися не тільки на теперішні, але й на майбутні покоління.

4. Необхідним є партнерство, спільна робота всіх і кожного для забезпечення сталого розвитку.

5. Збереження здоров'я людей і забезпечення гідного рівня життя.

Саме на таких засадах сформувалося поняття сталий розвиток.

Мета курсу освіти для сталого розвитку:

- сприяти формуванню у дошкільників мотивації до дій і моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя.

Завданням курсу є створення умов для:

1. Формування у дітей початкових уявлень про дії та поведінку, що орієнтовані на сталий розвиток;

2. Усвідомлення старшими дошкільниками необхідності збереження ресурсів землі та особистої відповідальності за майбутнє;

3. Розвиток у дітей звичок і моделей поведінки, що відповідають сталому розвитку.

Структура курсу передбачає опанування дітьми за трьома темами:

1. Спілкування,

2. Ресурси,

3. Подарунок.

Вибір саме цих тем орієнтований на взаємопов’язані сфери сталого розвитку: соціальну, економічну та екологічну.

Впровадження вихователями ідей освіти для сталого розвитку на заняттях і повсякденному житті дітей доводять, що якщо своєчасно не сформувати базисні характеристики особистості, в поведінці дітей можуть проявитися негативні якості: недбальство, неохайність, байдужість до пошкоджених речей, книжок, іграшок, матеріалів до ігор та занять, розвинутися марнотратство.

В цивілізованому суспільстві бережливість цінується як одна з чеснот особистості. І вкрай важливо формувати цю рису як внутрішню моральну потребу, що визначає спосіб життя людини. Сучасний економічний стан нашого суспільства з особливою гостротою висуває проблему виховання у людей бережливого ставлення до народного надбання, матеріальних цінностей; навчання економного, раціонального використання природних багатств.

Сталий розвиток - стратегія виживання і безперервного розвитку цивілізації та окремих країн в умовах збереження навколишнього середовища. Освіта для сталого розвитку - освіта, спрямована на набуття знань і навичок, що формують світогляд і систему цінностей, які сприяють як розвитку економіки та суспільства і збереженню довкілля водночас, включає програми, орієнтовані на комплексне вивчення соціальних, екологічних, економічних питань із врахуванням місцевих, національних й регіональних умов, а також глобального контексту.